|JVS: nog een overwinning van behoud dwin Verhoogt vonnist WSE Roodenburg terug in de realiteit FC Lisse komt met de hakken over de sloot )RT QeidóvQowuvnt MAANDAG 13 MEI 1991 PAGINA 17 llompwijkse Boys j^er productief PWIJK Stompwijkse Boys heeft in itste wedstrijd van de nacompetitie te- ^ernardus waardig afscheid genomen het seizoen. Met een zeer productieve er de Kievit in een hoofrol werd Ber- us met 5-1 verslagen. Stompwijkse Boys in deze wedstrijd zonder belang, beide helen hadden geen kans meer op promo- spipg een keer vlammen. Het futloze Ber- -je ps vormde een ideale tegenstander om 5 J-even in daden om te zetten. In de eer- je elft bleef de schade voor Bernardus nog w[kt. Alleen Jos Olleyerhoek en Leon >n slaagden erin het grote overwicht in ;enjunten om te zetten. Na rust was het ir de Kievit die zich nog wel even in •ie spannen. Met een puntgave hattrick i aide hij de eindstand op 5-1. Alphia en MMO in finale van afdelingsbeker LEIDEN MMO en Alphia spelen donderdag 16 mei op het terrein van Woubrugge in de finale van de afdellingsbe- ker. Beide ploegen spelen echter louter om de eer omdat Al phia als gevolg van de recht streekse promotie al een tic ket voor de districtsbeker op zak heeft. MMO zal de afde ling Leiden vertegenwoordi gen in dit bekertoernooi. De aanvang van de finale is 19.30 uur. LEIDEN Roodenburg staat na de 6-0 nederlaag tegen Spartaan '20 weer met beide benen op de grond. De euforie na het behalen van de periodetitel moest plaats maken voor de harde realiteit. Het klasseverschil tussen de ontketen de Rotterdammers en de ploeg van Jan Reurings was zo groot dat zelfs de meest fervente Leidse sup porter moest erkennen dat het huidige Roodenburg niets in de eerste klasse te zoeken heeft. Roodenburg heeft deze constate ring op sportpark Noord op een pijnlijke manier moeten ervaren. In de eerste helft konden de Lei- denaars Spartaan'20 nog redelijk partij geven maar na rust kregen de pupillen van Reurings alle hoe ken van het veld te zien. Het hal ve dozijn doelpunten dat Rooden- burg-doelman Marcel Vink om de oren kreeg vormde nog maar een matige afspiegeling van de werke lijke krachtsverhoudingen. Rood- enburg-trainer Jan Reurings er kende dat na afloop ruiterlijk. „Spartaan '20 was voor ons een maatje te groot. Al geven we vlak na rust natuurlijk wel de partij door persoonlijke fouten uit han den. Maar we hadden vandaag niets te verliezen en daarom wil ik ook niet te lang bij deze afstraffing stil blijven staan. Het is te hopen dat de spielers er iets van geleerd hebben". De grote nederlaag tegen Spartaan '20 hoeft echter voor Roodenburg geen reden te zijn om bij de pakken neer te gaan zitten. Daarvoor is de optelsom van winstpunten van dit seizoen te groot Reurings is er in zijn eerste jaar in geslaagd om een team te formeren dat op basis van discipli ne en een goede teamgeest uit kan groeien tot een goede tweedeklas ser. Daarbij heeft de Kooiclub de komende jaren de beschikking over een talentvolle lichting spe lers waarvan Patrick Heymans, Ron van der Linden en Peter Kruit de meest opvallende spelers zijn. Tegen Spartaan '20 bleken al deze positieve punten onvoldoende om voor enig weerwerk te zorgen. De als tweede geëindigde Rotterdammers toonden aan rijp te zijn voor de eerste klasse en lieten bij vlagen zeer goed voetbal zien. Met name de gevaarlijke spitsen Emanuel Monteira en Paulo Men- doca waren bijzonder goed of dreef. In de eerste helft bleef Roodenburg ondanks een slechte start nog redelijk op de been. Al na elf minuten opende Michel Spierings de score voor Spartaan '20 door weinig doortastend optre den van Roodenburg-doelman Marcel Vink bekwaam af te straf fen. De thuisploeg herstelde zich echter knap en op basis van wils kracht werden de bezoekers onder druk gezet. Veel kansen leverde deze krachtsinspanning echter niet op. Na rust besloot Reurings te gokken op de overwinning. Hij wisselde verdediger Edwin Huis man voor aanvaller Peter Kruit en liet laatste man Jan Kromwijk doorschuiven. Twee Rotterdamse doelpunten binnen tien minuten Emanuel Monteira en Ricardo de Haan doorkruisten de opzet van Reurings. Na deze treffers ontwikkelde zich een spelletje van kat en muis waarin de score opliep tot de 6-0 eindstand. 71 Blok 0-5, 74 Monteira 0-6 Roodenburg: Vink, Huisman (Kruit), Rob Pret, Kromwijk, Peter Pret, Ouwerkerk, Gottmer, Van der Linden, Heymans, Van der Burg, Helder UP! [er)r ioeRT JAN ONVLEE ev? 33- heDEN - De kans dat ^oy| ook komend seizoen n hoofdklasse uitkomt, iatsteren weer met een an, procent gestegen, n r de 2-0 winst in het /aijale duel met DCV en te8untendeling van AFC d<%CH, heeft de Leidse 3S°latie op tweede Pink- i $ag voldoende aan een ivvinning op datzelfde, og een punt boven op de ranglijst ver ende AFC om zich voor een jaar van nTfiklassevoetbal te ver- lagren. Dat met WFC en Dew Wit een van die ploegen degradeert, na dit weekeinde tje fgens wel vrijwel ii In theorie is DCV i Di niet buiten gevaar. et r het zou wel zeer op- eefcelijk zijn als DCV te- |^jhet nu veilige Papen- rit het laatste beno- b puntje niet gewoon irów maakte gisteren overi jl een goede indruk. Het uw jdat zich een week eerder i«P»rij simpel door ADO '20 Jokten wegzetten, toonde in ifl57igen Kikkerpolder aan jjj^fel degelijk in prolongatie 32.de hoogste zondag ama- itus te geloven. Een ge daanteverwisseling die mede tot stand kwam door de in breng van Wout Holverda. De met een enkelblessure tobben de ex-prof was door trainer Ruud de Groot desondanks weer, ten koste van Edgar van Tol, in de basis-elf opgenomen en zijn inbreng werd door De Groot na afloop niet ten on rechte 'positief' genoemd. Zo als er gisteren trouwens toch maar weinig Leidenaars door de mand vielen in het duel dat voor UVS perfect begon. Al in de zesde minuut immers, kwam de thuisclub aan de lei ding. De pass op maat was van Holverda, de voorzet van later geblesseerd uitgevallen Marcel Tolsma en de koele afwerking van Hans de Kruijs. Die 1-0 stand zou tot vlak voor tijd op het bord blijven, maar had net zo goed in het op de openings treffer volgende kwartier driemaal gewijzigd kunnen zijn. Eerst mikte de door Ar thur van Orssagen uit de wed strijd gespeelde DC V-topscorer Serge da Cruz Lopez de bal uit een vrije trap net naast, ver volgens zag Tolsma een fraaie lob op de lat van het Krim- pense doel stranden en daarna was het Peter van Buren die namens DCV voor een schitte rende, door doelman Marijn Mokveld maar ternauwernood gekeerde vrije trap tekende. In die fase voor rust maakte UVS toch de fout zich te ver terug te trekken, zodat DCV regelmatig dreigend voor Mokveld verscheen. Na de pauze had UVS de wedstrijd beter onder controle. Verdedi- gens kwamen de blauwwitten nauwelijks in gevaar, terwijl de ploeg aanvallend enkele keren goed doorkwam. Zo invaller Van Tol een treffer afgekeurd door sterk fluitende Maastrichtenaar De Graaf en misten De Kruijs en Rick van Dijk op de beslissende momen ten de benodigde precisie. In de 86e minuut werd de bevrij dende treffer echter wel een feit. Van Dijk stuurde de voor De Kruijs in het veld gekomen Patrick Preuter op stap en diens voorzet op maat leverde Hans van Leeuwen bij de tweede paal geen problemen van betekenis op. Een doel punt dat voor Ruud de Groot de aanleiding vormde voor een feestelijke bestorming van het veld. Blijdschap die na af loop niet geheel verdwenen was, maar toch voor een fors deel weer voor de realiteit had moeten wijken. 'De uitgangs positie nu is een stuk minder dan die waarop ik vooraf hoopte. Ik had in ieder geval verwacht dat Papendrecht het tegen ADO'20 niet zou redden. Waardoor die ploeg in de laat ste wedstrijd tegen DCV ook voluit had moeten gaan. Nu dat niet is gebeurd, rest UVS maar een ding: winnen bij AFC'. Om vervolgens toch weer ui terst optimistisch af te sluiten: 'Of ik er vertrouwen in heb? Ja, beslist. Dit UVS is in staat om ook volgende week weer een goede wedstrijd te spelen. Voor mij staat vast dat we ook volgend jaar in de hoofdklasse voetballen'. Scoreverloop: 6. De Kruijs 1-0, 86. Van Leeuwen 2-0. UVS: Mokveld, Van Orssagen, An- driessen, Dorlas, Kwestro, Roosa, Van Dijk, Van Leeuwen, Tolsma (Van Tol), De Kruijs (Preuter), Hol- Hans de Kruijs schiet schijnbaar nonchalant de openings treffer van UVS achter DCV- doelman Bert Potuyt FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN WSE-er René Moons kan niet voorkomen dat hoofdrolspeler Edwin Verhoogt voor de tweede keer doeltreft. FOTO. ANDRÉ VAN HAASTEREN nold van der capellen ?13)EN Vijf minuten j^J het einde van het met WSE wisselde liMlunum-trainer Hen- Ie Klerk Edwin Ver- Niet omdat de vol- jaar bij zaterdag- klasser Katwijk spe- Verhoogt gebles- was geraakt. Het F*niet vreemd geweest J"j£'want Verhoogt had i.Ki wat aanslagen op de benen moeten on- lan. Nee, De Klerk opde zijn discipel een pu- j£i swissel. En terecht Verhoogt had met doelpunten een le- Jroot aandeel in de 3- [e van Lugdunum op in de eerste wed- in de nacompetitie n plaats in de twee- Edwin Verhoogt kwam met die drie treffers op het sei zoenstotaal van 21, wat aan geeft welk een belangrijk aan deel de alleskunner heeft ge had in de successenreeks van Lugdunum. Toch ging de lof van de Klerk niet alleen naar de assistent-accountant. De Klerk wees met recht naar de prestatie van Marcel Prins die de moeilijke taak had de plaats van de geschorste „stofzuiger" Ron van der Weyden in te ne men. Iets wat dienstplichtig soldaat Prins met verve deed. „Marcel is snel en behendig, maar omdat hij enigszins 'week' zou zijn was niet ieder een het er mee eens dat ik hem op die plek had gepos teerd". aldus De Klerk. Die met die verrassende en succes volle zet kritikasters in eigen omgeving opnieuw de mond snoerde. Het was overigens niet de enige omzetting die De Klerk diende toe te passen. In de warming-up bleek dat Ro bert de Roo, die tijdens een fa milie-toernooi op zaterdag ge blesseerd was geraakt, niet in zetbaar was. „Misschien stom, maar dat had net zo goed bij mij in de bar gebeurd kunnen zijn. Ik blesseerde me niet in een duel maar bij een simpele kopbal". Gelukkig voor de aan de kant balende De Roo was Peter van Tongeren een voor beeldige invaller. Ondanks al die vervangingen ging Lugdunum met opgehe ven hoofd van start tegen WSE, in de wetenschap dat de Waddinxveners slechts als een soort „lucky looser" in de na competitie beland was. Dat leek WSE zelf ook te weten want het kroop in de verdedi ging als ging het om een de gradatiewedstrijd. Trainer Ad van Herik gaf na afloop toe gekomen zijn „om in ieder ge val niet te verliezen". Ver hoogt c.s mochten zich met name in de eerste helft dan ook flink uitleven, maar in die rondgang slaagden ze er niet in een bres te slaan in de Wad- dinxveense defensie. Ook al hadden Prins, Harm de Vos en Verhoogt kansen daartoe. Waarbij Verhoogt bij een daar van terecht een- penalty claim de toen hij door doelman Scheurwater neergehaald was. Na de pauze, waarin De Klerk naar eigen zeggen een krante artikel van Van Herik aan zijn mannen had voorgelezen waarin deze voorspelde dat WSE Lugdunum zou pakken, ging Lugdunum op dezelfde weg voort. En nu wel met suc ces. Precies zoals tegen SJC schoof Cees van Tongeren in de 55e minuut een vrije trap naar de naast de muur staande Verhoogt die zuiver inschoot. Zeven minuten later belandde een mislukt schot van Prins Verhoogt die, nu met links, Scheurwater opnieuw kans loos liet. Wat tot gevolg had dat WSE eindelijk uit haar schulp kroop. Lugdunum trok zich terug in plaats van op ei gen offensieve kracht de wedstrijd uit te spelen. Door een foutje van Wim Eradus, die zegt aan het eind van het seizoen „echt te stoppen", maakte Patrick Rijnbeek de aansluitende treffer. Waardoor het nog even spannend werd, maar alweer Verhoogt maakte aan alle onzekerheid een ein de. Met dank overigens aan André Hoekstra die de onbe grijpelijk vrijstaande Verhoogt met een zeer verre uitgooi be diende. De middenvelder kap te Van Dijk simpel uit, gaf Scheurwater het nakijken en solliciteerde naar een pu- bliekswissel. Die hij, onder ge zang („Edje moet blijven") van het jeugdige deel van het pu bliek. ook direct kreeg. Doordat bij gelijk eindigen van Lugdunum. Woerden en WSE het doelsaldo uit de competitie geldt en Lugdunum een betere heeft dan de opponenten, is WSE verder kansloos en rest het nog slechts de „sportieve plicht" Van Herik zegt die wel degelijk te willen nako men. Of dat ook zo zal zijn, wordt door Cees van Tongeren ernstig betwijfeld. „Ik hoorde dat ze met een team van onder de 21 willen spelenHet mag Lugdunum niet kunnen deren. Als het speelt zoals tegen WSE en als Edwin Verhoogt op nieuw een hoofdrol weet te vervullen, dan mag Woerden op Pinkstermaandag geen pro bleem vormen voor de Leide- naren. Scoreverloop: 55 Verhoogt 1-0, 62 Verhoogt 2-0, 70 Rijnbeek 2-1, 85 Verhoogt 3-1 Lugdunum: Eradus, Peter van Ton geren, Cees van Tongeren, Van As, Brussee, Prins, Hoekstra, Verhoogt (Onstenk), Van der Kaay (Reyne- veld), De Vos, Siera. ROAC79 VERLIEST IN SLOTFASE LISSE FC Lisse heeft in de eerste wedstrijd van de nacompetitie enigszins haar gezicht gered. Tegen ROAC-79 werd het een nipte 3-2 overwinning. Van beide kanten was het beslist geen goede wed strijd, er was zelfs sprake van een vervelende wed strijd. Tot tien minuten voor het einde. Toen vie len er drie doelpunten en was voor de meeste toe schouwers (behalve die uit Rijpwetering) hun middag gered. Op papier had dit een boeien de wedstrijd kunnen worden. Een ROAC dat niets te verlie zen had deze nacompetitie werd door hen meer als een aardig verlengstuk van de competitie gezien terwijl FC Lisse wel de ambities heeit om in de derde klasse te voetbal len nadat zij zich op het eind van de competitie hadden la ten verrassen door Foreholte. Van dit alles was in de eerste helft weinig te merken. Het randgebeuren was eigenlijk aardiger. Bijvoorbeeld de aan gewezen scheidsrechter die niet op kwam dagen en waar voor grensrechter Oosterlaken tot spelleider werd gepromo veerd en er aldus een kwartier te laat werd begonnen. De trommelaar uit Rijpwetering die een hels kabaal uit zijn in strument wist te krijgen en ROAC-speler Perry Veilbrief die bij de eerste de beste cor ner de hoekvlag uit de grond trapte inplaats van de bal goed te raken. Wat de wedstrijd be treft was er buiten een klein overwicht van de thuisploeg weinig te melden. Vijf minu ten voor rust kwam er ook binnen de lijnen wat leven in de brouwerij. Patrick Bon mocht een vrije trap nemen nadat Paul Pijpers onderuit werd gehaald. Vanaf twintig meter krulde hij de bal zeer fraai om de ROAC-muur waarna de bal ongrijpbaar voor doelman Jan van der Poel in de uiterste linkerhoek eindigde. De aanvang van de tweede helft leek meer kijkplezier op te gaan leveren. Maarten Al ders schoot in goede positie naast, na een verkeerde uit gooi van ROAC-keeper van der Poel. De hierop volgende aanval van de gasten verstom de de Lisse-aanhang, toen aan voerder Perry van Es uit mocht halen en'via de vinger toppen van doelman Piet War merdam de gelijkmaker aante kende: 1-1. De aanhang uit Rijpwetering reageerde zeer uitgelaten op deze gelijkmaker en liet als blijk daarvan een kip los op het veld. Ed Wessels van de thuisploeg wierp zich toen maar op als kippenvanger en deed dat zeer geroutineerd. Na dit incident ontstonden er aan beide kanten nog al wat kansen, vooral bij het nemen van hoekschoppen. In de vijf endertigste minuut werd het angstig stil op Ter Specke, toen een ROAC-corner werd doorgekopt en Perry van Es dit doeltreffend afrondde: 1-2. De ploeg van Rob Rutten rook zijn kans en leek voor een stunt te gaan zorgen in de eer ste ronde van de nacompetitie. Patrick Bon toonde zich op nieuw een spelbreker van de Ripse vreugde. Vijf minuten voor het eindsignaal herhaalde hij zijn hoogstandje uit de eer ste helft en weer was ROAC- doelman Jan van der Poel kansloos: 2-2. De fraaie treffer van Bon motiveerde de fusie club tot een wanhoopsoffen sief. Met positief resultaat want de tot de allerlaatste mi nuut absoluut onzichtbare Paul Pijpers kwam onver wacht in balbezit en toonde zich tot grote vreugde van de Lisse-aanhang een koele afma ker: 3-2. De teleurstelling bij ROAC was groot en trainer Rob Rutten wenste geen com mentaar te geven over de oor zaken van het stranden in het zicht van de haven. FC Lisse- trainer Laslo Nanai was spraakzamer, „Over het ver toonde spel ben ik tevreden we hebben de stijgende lijn van de laatste weken gelukkig door kunnen trekken. In de slotfase hadden we het nodige geluk maar ondanks de moei zame overwinning hoort FC Lisse thuis in de derde klasse". Scoreverloop: 40. Patrick Bon 1-0, 50 Perry van Es 1-1, 80. Perry van Es 1- 2. 85 Patrick Bon 2-2, 90. Paul Pij pers 3-2. Fc Lisse: Warmerdam, van Nobelen, Frans Wessels, Wassenaar. Ed Wes sels, Alders. Dennis Hoogendoorn, Bon. Paardekoper (de Boer), Pijpers, van Dijk (Erwin Hoogendoorn) Roac '79: Jan van der Poel. Wilco van der Meer, van der Star, van der Fits. van Scheppingen. Luuk van der Poel. Weenink, Rob van der Meer, de Jong, van Es, Veilbrief. Randstad Sport kan promotie vergeten DEN HAAG Randstad Sport heeft de kans op promo tie naar de derde klasse via de nacompetitie in het duel tegen ODB laten liggen. In Den Haag verloor de Voorschote naren met 1-0 en zijn daardoor uitgeschakeld. Volgens Randstad Sport-trai- ner Cor Pennenburg was de nederlaag voor een groot deel te wijten aan de kwaliteit van het ODB-veld. „Een zandbak, een ander woord kan ik er niet voor vinden. Op een der gelijk veld is normaal voetbal niet mogelijk vooral niet voor een ploeg als Randstad Sport dat het van verzorgd voetbal moet hebben". Ondanks deze handicap waren de Voorscho tenaren het grootste gedeelte van de wedstrijd gelijkwaardig aan de als derde in de compe titie geeindigde Hagenaars. In de eerste helft kregen Cliff Comvalius en Ronald Hen- drikse enkele goede mogelijk heden maar zij faalden in de afwerking. Na rust opende ODB de score en moest de ploeg van Pennenburg steeds nadrukelijker de aanval zoe ken. Beslissings wedstrijd voor Ter Leede-dames LEIDEN De dames van Ter Leede spelen op tweede Pinksterdag een beslissings wedstrijd tegen de dames van Zwart Wit '28 om het kampioenschap van de eerste klasse van het damesvoetbal. De wedstrijd wordt op het terrein van de voetbalver eniging Nootdorp worden ge speeld. De aanvang is 14.30 uur.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 17