i, «a vm Koos Postema, ambassadeurs in Irak en Kuwayt en fregattencommandant Van Gurp onderscheiden wlf BINNENLAND Ecidóe Gouaaut MAANDAG 29 APRIL 1991 PI UIT! Commandant A.C.H.M. van Ambassadeur dr. N. van Dam, Gurp, officier in de Orde van officier in de Orde van Oranje Oranje Nassau. Nassau. Ambassadeur drs. J.F.R.M. Veling, officier in de Orde van Oranje Nassau. Mevrouw E. Veder-Smit, com- Prof. dr. C.l. Dessaur, ridder in mandeur in de Orde van Oran- de Orde van de Nederlandse je Nassau. Leeuw. DEN HAAG Koos Pos tema, al meer dan 25 jaar werkzaam als televisie journalist en leider van talkshows, is vandaag be noemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Hij behoort tot de circa 2300 Nederlanders die dit jaar ter gelegenheid van koninginnedag een ko ninklijke onderscheiding hebben ontvangen. Een andere bekende Neder lander die vandaag werd on derscheiden is commandant A.C.H.M. van Gurp, die tijdens de Golfcrisis het bevel voerde over de Nederlandse fregatten Witte de With en Pieter Flo- risz. Van Gurp werd officier in de Orde van Oranje Nassau en kreeg daarbij de speciaal voor militairen vervaardigde decoratie met de zwaarden. Tot officier in de Orde van Oranje Nassau werd ook be noemd dr. N. van Dam, de Ne derlandse ambassadeur te Bag dad. Diens collega in Kuwayt, drs. J.F.R.M. Veling, ontving dezelfde onderscheiding. De hoogste civiele onderschei ding, die van commandeur in de Orde van Oranje Nassau, viel ten deel aan mevrouw E. Veder-Smit, voormalig Twee de-Kamerlid, oud-staatssecre taris van volksgezondheid (eerste kabinet-van Agt) en thans Eerste-Kamerlid voor de VVD. Ook de Gelderse com missaris der koningin ir. M. de Bruijne werd commandeur. Tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw is be noemd de criminologe prof. dr. C.l. Dessaur, die ook bekend is als schrijfster onder de naam Andreas Burnier. Dezelfde on derscheiding ging naar de Tweede-Kamerleden Doeke Eisma (D66) en Broos van Erp (VVD), het Eerste-Kamerlid drs. J.H. Simons (PvdA), me vrouw drs. S.J. Stuiveling, lid van de Algemene Rekenka mer en oud-staatssecretaris van binnenlandse zaken (tweede kabinet-Van Agt), de Haagse burgemeester mr. dr. A.J.E. Havermans, de Apel- doornse burgemeester A.J. Hubers, de burgemeester van Hengelo mr. C.P.M. Bevers en de Brabantse commissaris der koningin mr. F.J.M. Houben. De Nederlandse ambassadeurs mr. J.F.E. Breman (Canada), mr. H.C.G. Carstens (Finland), mr. H. Wijnaendts (Frankrijk) en mr. S.J.J. baron van Voorst tot Voorst (Vaticaan) werden eveneens ridder in de Orde van de Nederlandse leeuw. Verder ging deze onderschei ding onder anderen naar prof. H.W. von der Dunk, oud hoogleraar geschiedenis te Utrecht, en mevr. prof. dr. H.M. Langeveld, hoogleraar emancipatievraagstukken in Rotterdam. In de 'lichte sector' werd de organist en koordirigent Klaas Jan Mulder uit Kampen met een onderscheiding geëerd, hij werd benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Cor- ry Vreeken-Bouwman, die de cennia lang Nederlands enige vrouwelijke internationale schaakgrootmeester was, ont ving dezelfde onderscheiding. Dat gold ook voor mevrouw J.H. van Kempen, voorzitter van de Stichting Nederlandse Slachtoffers van Japanse Vrouwenkampen en voor de journalist Keimpe Koopmans, oud-hoofdredacteur van de Amersfoortse Courant, die thans nog wekelijks op de ra dio is te beluisteren als lid van het journalistenforum en als degene die op zaterdagochtend bij de Tros de weekendkran ten doorneemt. Tweede-Kamerlid Doeke Eisma (D66), ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Tweede-Kamerlid Broos van Erp (VVD), ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Drs. S.J. Stuiveling, 4 de Orde van de Leeuw. Burgemeester mr. dr. A.J.E. Havermans, ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Prof. H.W. von der Dunk, rid der in de Orde van de Neder landse Leeuw. Corry Vreeken-Bouwr der in de Orde vaffJ Nassau. ALGEMENE ZAKEN Officier Orde Oranje-Nassau: mw. drs. J. C. E. Belinfante, voorz. Nat. Comité 4 e D. Q. R. Mulock Houwer, secr. en lid WRR. BUITENLANDSE ZAKEN Ridder Orde Nederlandse Leeuw: mr. J.F.E. Breman. ambass. te Ottawa; mr. H.C.G. Carsten, ambass. te Helsinki; dr. A.G.O. Smitsendonk, ambass. en Per manent Vertegenw. bij de OESO te Parijs; mr. S.J.J. baron van Voorst tot Voorst, ambass. bij de H. Stoel te Rome; mr. H. Wijnaendts, ambass. te Parijs; Officier Orde Oranje-Nassau, bij bevordering: dr. N. van Dam, ambass. te Bagdad; G.R. Dumont, van Franse nationaliteit, hon. Consul te Calais; D.A. Krlnos, van Griekse nationaliteit, hon. Consul te Syros; Officier Orde Oranje-Nassau: J. Adriaanse, hon. Consul-Generaal te Santo Domingo; mw. B.E.A. Ambags. hfd. Bureau Zuid-Amerika dir. Ontwikkelings- samenw. Latijns-Amerika; drs. J. Bos, tijd. zaakgel. te Khar toum; drs. H.J. Heinemann, ambass. te Praag; D.J. van Hou ten, ambass. te San José; Ir. A.F. Knappert, te Hamburg; Ir. J.P. Korbee, te Gent; J.C. van der Laan, Sectorspeclallst Plat- telandsontw. ambassade te Dhaka; mr. J. Leefmans, ambas- s..te Port of Spain (Trinidad); mr. J.Th. van Leeuwen, ambass. te Muscat; drs. V.H. Meertins, ambass. te Sofia; mr. G. Mei huizen, ambass. te Damascus; Ir. C.J. van Oostrom, alg. dir. Gist Brocades te Brugge; L. Oudejans, intern, ambt. Intern. Org. Atoomenergie te Wenen; mw. A.F. Russel-d'Hooghe, hoofdadm. secr.-gen. Benelux Econ. Unie te Brussel; mr. J.W. Semeijns de Vries van Doesburgh, ambass. te Warschau; mr. W. Sinninghe Damsté, ambass. te Kopenhagen; dr. J. Slzoo, ambass. en permanent vertegenwoordiger bij de UNESCO te Parijs; M. Stork, consul generaal van Chili te Amsterdam; drs. J.F.R.M. Veling, ambass. te Kuwayt; mr. G.N. Westerouen van Meeteren, ambass. te Bogota; Ridder Orde Oranje-Nassau: K.W. Adriaens, te Christchurch; R.A. Andersen, van Noorse nationaliteit, hon. vice-consul te Halden; pater J.H.M. van As- peren, Missionaris H. Hart te Surigao del Norte, Filipijnen; E. Aubert, van Noorse nationaliteit, hon. vice-consul te Sklen; R. Bakker, journalist te Ecquevilly, Frankrijk; J. Bergen, vice-con- sul/kanselier te Montreal; broeder M.H.M. Bodewes, Missiona ris Congreg. H. Geest, te Mlnas Gerals (Brazilië); L.B. van Buuren, Hoofd Archief ambassade te Dakar (Senegal); mr. J.F.M.A. Damoiseaux, eerste amb.secr. ambassade te Koe weit; mw. A.M.C. Endtz-Haguenau, docente Frans te 's-Gra- venhage; pater J.M.J. Ermers, Missionaris Congr. Lazaristen te Addis Abeba; E. Fens, archiv. dir. person, zaken Buiten landse Zaken; S.P. Green, van Britse nationaliteit, hon. consul te Manchester; pater B.A. Hams, Missionaris Paters H. Hart te Babonde (Zaïre); C.P. van Hese, kanselier ambassade te Koe weit; R.A. Hildebrand, van Amerikaanse nationaliteit, hon. consul te Denver; H.H. Huijskamp, hon. consul te Port Elisa beth; pater Th.G. van der Leest, Missionaris Congr. van het Goddelijk Woord te Alta Garcia te Argentinië; A.J. van der Meulen, Specialist gynaecologie Queen Elisabeth Central Hos pital te Blantyre, Malawi; zuster T. Meijer, Relig. Franciscanes sen Mission, van Maria te Boma (Zaïre); H.E. Mulder, van Amerikaanse nationaliteit, hon. consul te Honolulu; E. Nunez Louro, van Spaanse nationaliteit, hon. consul te Algeclras; ing. L. Panzini, van Italiaanse nationaliteit, hon. consul te Ancona; P. Petropulos, van Griekse nationaliteit, hon. vice-consul te Kalamata; pater L.G.P. Prins, Missionaris H. Hart te Surigao del Norte, Filipijnen; E.J. Reitsma, hfd. Bur. Gebouwen Bui- tenl., Buitenlandse Zaken; R.J.C. van der Schatte Olivier, eer ste amb.secr. ambassade te Washington; G.P.M.H. Steeghs, tweede amb.secr. ambassade te Bagdad; pater A. Wlllemsen, Mission. Orde De La Salie te Kinshasa (Zaïre); broeder H.H. Wübbels, Missiebroeder Congr. Mill Hill te Jinja (Uganda). JUSTITIE Ridder Orde Nederlandse Leeuw: mr. B.J. Asscher, pres. arr. rechtbank Amsterdam, Bussum; mr. J.H. Blankstein, alg. dir. mr. W.P.J. Pompe-klinlek Nijme gen, Wijchen; prof. dr. W. Buikhuisen, oud-algem. adv. We- tensch. Werk van het min. van just, en oud-hoogleraar in de criminologie aan de Rijksuniver. Leiden, Warmond; mr. E. Lu- kécs, raadadviseur Stafafd. Wetgev. Privaatrecht van het min. van just, 's Gravenhage; ds. E. Overeem, praeses Gen. Synode Geref. Kerken in Nederland, Haren; mgr. J.G.M. Zuidgeest, vic.-gen. van de bisschop van Rotterdam. Bergschenhoek; Officier Orde Oranje-Nassau; mr. H. baron Collot d'Escury, lid en oud-voorz. Maatschap de Brauw en Westbroek, Advoc. en Not. te 's-Gravenhage, 's- Gravenhage; mevr. mr. M.R. Dulntjer-Kleijn, hoofd Afd. Docu ment. en Public, centr. dir. Wetenschapsbeleid en Ontwik, van het min. van just, te 's-Gravenhage, Voorschoten; mr. J. in 't Hol, not. Waddinxveen, wonende aldaar; mr. J.H.A.M. Peek, hoofd Hoofdaf. Beleid en plv. Hoofd Dir. Pol. min. van just., Leiden; Ridder Orde Oranje-Nassau; ds.W. Baas, emer.-pred. Geref. Kerk Sassenheim, wonende al daar; ds. A. Muilwijk, pred. Herv. Gem. Monster, wonende al daar- ds. H. van Niel, emer.-pred. Ned. Herv. Kerk te Rijns burg' wonende aldaar; P.N. van der Valk. priester-missionaris Nedèrl. Regio Congregatie Mill HUI Roosendaal, Kwlntsheul (gem. Wateringen); ds. A. Zwartendijk, emer.-predlkant Doopsgez. Gem. 's-Gravenhage, wonende aldaar; JUSTITIE EN WELZIJN, VOLKSGEZONDHEID EN CULTUUR Ridder Orde Nederlandse Leeuw: mevr. prof. dr. C.l. Dessaur, criminologe en 'auteur, Amster- BINNENLANDSE ZAKEN Commandeur Orde Oranje-Nassau: mevr. E. Veder-Smit, lid Eerste Kamer, Leeuwarden; ing. M. de Bruijne, commissaris der Koningin Gelderland, Rheden; Ridder Orde Nederlandse Leeuw: drs. J.H. Simons, lid Eerste Kamer, Schiedam; A.A.M.E. van Erp, lid Tweede Kamer, Best; drs. D. Eisma, lid Tweede Ka mer, 's-Gravenhage; mr. F.J.M. Houben, comm. der Koningin Noord-Brabant, Vught; mw. drs. S.J. Stuiveling, lid Alg. Re kenkamer, Rotterdam; mr. A. Kievits, plv. hoofd BVD, Zoeter- meer; mevr. drs. I. Günther, lid Gedeputeerde Staten Zuid- Holland, 's-Gravenhage; mr. dr. A.J.E. Havermans. burge meester 's-Gravenhage; Officier Orde Oranje-Nassau: H. Hassink, hoofdambt, ministerie Blnn. Zaken, Wateringen; dr. H A. van Leeuwen, oud-chef hoofdafd. Doc. en Blbl. van Binn. Zaken. De Lier; J.C.M. van Oosten, eerste plv. hfd. se cretarie rechtspr. Raad van State, Zoetermeer; mr. H.V. van Walsum, burgemeester Delft; A.J.A.L. Bruggeman, burge meester Leiderdorp; Ridder Orde Oranje-Nassau: A.G. Bos, oud-advis. dir. Brandweer Binn. Zaken, Gouda; J. de Ruiter, hfd. begrotingsz. afd. fin.-econ. zaken Raad van State, Zoetermeer; G.H.A. Stassen, wethouder Valkenburg; M.N. Baert, oud-chef bur. Centr. Adm. gemeentepolitie te 's-Gra- venhage; mw. G. Slob-Minkema, lid gemeenteraad Liesveld en lid Prov. Staten Zuid-Holland; J. Maarse, oud-wethouder Aals- ONDERWIJS EN WETENSCHAPPEN Ridder Orde Nederlandse Leeuw: prof. dr. ir. H. van Bekkum. hoogl. TU Delft, Vlaardingen; prof. dr. H.W. Von der Dunk, oud-hoogl. RU Utrecht, Bilthoven (gem. De Bilt); drs. S.J.C. van Eijndhoven, dir.-gen. Voortg. Onderw., tevens dir.-gen. Basisonderw. Onderwijs en We tensch., Amsterdam; prof..dr. J.C. Heesterman, oud-hoogl. RU Leiden. Oegstgeest; A. de Jager, dir.-gen. Onderwijs en In spectie. insp.-gen. Onderwijs bij Onderwijs en Wetenschap pen, Waddinxveen; prof. dr. M. de Jonge, oud-hoogl. RU Lei den; prof. dr. D.J. van de Kaa, lid Kon. Ned. Akademle van Wetensch. dir. NIAS/buitengew. hoogl. Univ. van Amsterdam, 's-Gravenhage; prof. dr. C. Kalkman, oud-hoogl. RU Leide- n/oud-wetensch. dir. Onderzoekinstituut Rijksherbarium/Hor tus Botanicus te Leiden; prof. dr. J.D. Mulder, oud-hoogl. RU Leiden, Noordwijk; Officier Orde Oranje-Nassau: ing. W. Beukelman, univ. hoofddocent TU Delft, Pijnacker; B.L.M. van Cleef, oud-coördinator Rechtspos, en Arbeids- voorw. Dienst Pers. en Welzijnszaken RU Lelden, Oegstgeest; J.J.E. van Dooremaal, ambt. Onderwijs en Wetenschappen, 's- Gravenhage; L. Luijendijk. oud-dir. Chr. M.T.S. Scutos Utrecht/lid Onderwijsraad 's-Gravenhage, Bilthoven (gem. De Bilt); Ridder Orde Oranje-Nassau: J. Borsboom, ambt. Onderwijs en Wetenschappen, 's-Graven hage; A.D. Flerller, oud-dir. Chr. scholengemeensch. voor HA VO/MAVO J.R. Snoeck Henkemans te 's-Gravenhage, Schie dam; C.P J. Heemskerk, projectleider afd. Keuringen Inst. Wegtransportmiddelen bij TNO te 's-Gravenhage, Naaldwijk; P C.J. Heijneman, docent opleiding Tolk-Vertaler Engels/lid Staatsexamen-commissies, Voorschoten; H. Hilgeman, oud docent Chr. MAVO Juliana Katwijk, Wassenaar; G.L. Huffen- reuter, ambt. Onderwijs en Wetenschappen, Zoetermeer; G.J. Jansen, oud-dir. Prins Willem-Alexanderschool Chr. MAVO, Leiden; drs. A.C. de Jong, plv. rector St. Janscollege 's-Gra- venhage, 's-Gravenzande; S.P.F. Manders, doc. Ashram Colle ge te Alphen aan den Rijn; A. Putter, Naaldwijk; W. Termors huizen, hoofd Stralingsbeschermingsdienst Acad. Ziekenhuis Leiden, Oegstgeest; T.L.E. Tjln-a-Llen, coördinator emancipa tiebeleid allochtonen aan de Haagse Hogeschool, 's-Graven hage; J.J.A. Verveer, ambt. Onderwijs en Wetenschappen, 's- Gravenhage; ing. K. van Woerkom, medew. faculteit Lucht vaart- en Ruimtevaarttechniek bij de TU Delft, Zoetermeer; ONDERWIJS EN WETENSCHAPPEN EN DEFENSIE Officier Orde Oranje-Nassau: dr.ir. H.J. Pasman, dir. Technol. Research bij TNO te 's-Gra- venhage, Wassenaar; H.F. Steenhoek, hfd. afd. Scheepsa- koustiek bij TNO te 's-Gravenhage, Pijnacker. ONDERWIJS EN WETENSCHAPPEN EN SOCIALE ZAKEN EN WERKGELEGENHEID Ridder Orde Nederlandse Leeuw: mw. prof. dr. H.M. Langeveld, hoogl. Emancipatievraagstuk ken Erasmus Universiteit Rotterdam, Lelden. ONDERWIJS EN WETENSCHAPPEN EN WELZIJN. VOLKS GEZONDHEID EN CULTUUR Ridder Orde Nederlandse Leeuw: prof.dr. A. Struyvenberg, oud-hoogl. RU Utrecht, Oegstgeest. FINANCIEN Ridder Orde Nederlandse Leeuw: G.J A. van der Lugt, plv. voorz. Raad van Bestuur NMB Post bank Groep, Amsterdam; Officier Orde Oranje-Nassau: B. Crielaard, senior-beleidsmedew., hoofd sector Landbouw directie Douane-aangelegenheden Financiën, wonende te Waddinxveen; H van Dijk, hoofd-acc. belastingen Rotterdam, verbonden aan RU Leiden. Hendrik-ldo-Ambacht; mw. mr. M.E. van Rijn-van der Tas, Hoofd sectie WVC Inspectie Rijksfi nanciën, 's-Gravenhage; L. Schipper, plv. hoofd bureau Loop baanbeleid directie P en O belastingdienst, 's-Gravenzande; Ridder Orde Oranje-Nassau: J. Colpa, voorm. medew. heffing eenheid Ondernemingen be lastingen te 's-Gravenhage; J.M.J.J. Louwö3, staffunctionaris eenheid Registratie en Succesle belastingen te Rijswijk, Krim pen aan den IJssel; mw. H.G. van Oosten, hoofd afdeling P en O Staatsloterij te 's-Gravenhage, Zoetermeer; FINANCIËN EN BINNENLANDSE ZAKEN Officier Orde Oranje-Nassau: drs. W.M.C. van Zaaien, secr. Raad voor de Gemeenteflnan- ciën te 's-Gravenhage, Pijnacker. FINANCIËN EN LANDBOUW, NATUURBEHEER EN VISSERIJ Ridder Orde Nederlandse Leeuw: drs. H.H.F. Wijffels, voorz. hoofddir. Rabobank Nederland, Maarn. DEFENSIE Ridder Orde Nederlandse Leeuw: vice-adm. H.A.J. Nijenhuis, Alphen aan den Rijn; schout-bij nacht van administr. drs. J. Booij, r.a Sassenheim; gen.-ma joor M. Sturm, dienstvak milit. administ., Voorschoten; luit.- gen. W.C. Louwerse, Kon. Luchtm., Rijswijk. Officier Oranje-Nassau, met de zwaarden: command. A.C.H.M. van Gurp, Wassenaar; kapit. ter zee P.G. Wennekes, Waddinxveen; kapit. ter zee van administr. A.F.J. van der Haagen, Boskoop; kapit.-luit. ter zee van administr. drs. M.H.H. de Weerd, Den Haag; brigade-gen. ir. J. Sluiter, dienstvak techn. staf, Boskoop; kol. ir. J.T. Kramer, dienstvak techn. staf, Voorburg; kol. ir. P.H.H. Scharp, dienstvak techn. staf. Pijnacker; brig.-gen. W. Reijnierse, wapen der infant., Voorschoten; luit.-kol. K.J.C. Leupe, wapen der Koninklijke marechaussee, Zoetermeer; kol. P.J. Arts, Koninklijke lucht macht, Rijswijk; luit.-kol. P. Fokkinga, Koninklijke luchtmacht, Alphen aan den Rijn; Officier Orde Oranje-Nassau: ir. J.A.M. ter Horst, hoofd Bureau Syst. en Techn. afd. Advies Marine Elektr. en Optisch Bedrijf, Noordwijk; A. Verolme, hoofd afd. Econ. Beheer Staf Koninkl. marechaussee. Zoeter meer; R. Beinema, voormalig plaatsverv. hoofd afd. Formatie beleid Direct.-Gen. Personeel, Den Haag; J.H. Versleijen, se nior-controleleider Defensie Accountantsdienst, Den Haag; Ridder Orde Oranje-Nassau. met de zwaarden: luit. ter zee vakdiensten 2e kl. oudste cat. H.J.L. Frissen, Zoe- terwoude; luit. ter zee spec, diensten 1e kl. W.J.J. Geneste, Sassenheim; kapit. W.W. Boeije, dienstvak techn. dienst, Zoe termeer; Ridder Orde Oranje-Nassau: ing. J.C. Reitsma, hoofd sect. Walinstallaties afd. Platformsys temen Dir. Mat. Koninkl. marine. Voorschoten; A.J.M. Kennis, hoofd Bureau Verwerving Vliegtuigmat. Dir. Mat. Koninkl. luchtmacht, Den Haag; J. Keus, techn. coörd. nieuwbouw afd. Wapen- en Communicatiesystemen Dir. Mat. Koninkl. marine, Den Haag. VOLKSHUISVESTING, RUIMTELIJKE ORDENING EN MILIEUBEHEER Ridder Orde Nederlandse Leeuw: prof. dr. D. de Jonge, Noordwijk aan Zee, lid Raad voor de Volkshuisvesting (RAVO); Officier Orde Oranje-Nassau: drs. J. M. G. van Damme, Lisse, dir. International Reference Centre for Water Supply and Sanitation te 's-Gravenhage; ir. A. van Dijk, Rijswijk, insp. in alg. dienst Hoofdinspectie Volks gezondheid voor de Milieuhygiëne Directoraat-Generaal Mi- lieubeh. te Leidschendam; dr. G. P. Hekstra, Leldschendam, deskundige Stoffen. Directie Stoffen en Risicobeheersing Dir.- Gen. Milieubeheer te Leidschendam; drs. R. Mulder, Wasse naar, dir. Stichting Verpakking en Milieu te 's-Gravenhage; ing. J.A.M. Nietsch, Hengelo, voorz. NVOB; mevrouw mr. M. G. W. Robbers-van der Borg, Voorburg, adv. ministerie VROM ten behoeve van de Raad van State; dr. J. G. Wessels Boer, Molenaarsgraaf, plv. dir. Drinkwater, Water, Bodem van het dir.-gen. Milieubeheer te Leidschendam; Ridder Orde Oranje-Nassau: A. J. van Bemmelen, Wassenaar, controleleider Accountants dienst VROM; J. Dekker, Hazerswoude (gem. Rijneveld), archi tect; J. Ohlsen, 's-Gravenhage. directeur-eigenaar BTB-orga- nisatie b.v. Rijswijk; W. P. Roders, Pijnacker, dir. woningbouw vereniging De Combinatie te Rotterdam; Th. J. M. Zandvliet, Leidschendam, adv. Electrotechniek Rijksgebouwendienst te 's-Gravenhage. VERKEER EN WATERSTAAT Ridder Orde Nederlandse Leeuw: ir. C. van der Burgt, Nootdorp, oud-dir. Industr. Raad voor de Oceanologie; ir. J.C. van der Lippe, Oegstgeest; drs. D. Scher- merhorn, Sassenheim, direct. Financ.-Econ. Beleid, PTT Post BV Koninkl. PTT Nederland NV; Officier Orde Oranje-Nassau: A. Toet, 's-Gravenhage, oud-hoofd Ontwerpafd. Rijkswaterst., dir. Zuid-Holland; ing. J.L. Vuurens, Waddinxveen, adv. Techn. Informat. Infrastruct. bij Rijkswaterst., Meetkundige Dienst; mr. C.A.*van Walré de Bordes, 's-Gravenhage, hoofd afd. Be- stuurl. Zaken Rijkswaterst., Hoofddir. Waterstaat; L.E. Nagel. Zoetermeer, financ. adviseur over Eurocontrol-Zaken Rijks luchtvaartdienst, directie Luchtverkeersbeveiliging; P.J. Legro. Wassenaar, pres.-direct. Transavia Airlines; J. Ran, Aalsmeer, hoofd Bureau Organis. en Kwalit. Koninkl. Luchtvaart Maat schappij N.V.; J. de Pruis, Voorburg, senior beleldsmedew. Dir. Veiligheid en Milieu Direct.-Gen. Scheepv. en Marlt. Za ken; ir A. Boesveld, Voorschoten, projectl. Concernstaf Cor porate Development Koninkl. PTT Ned. NV; Ridder Orde Oranje-Nassau: W. Plugge, Valkenburg, oud-hoofdprojectl. verbeterlngswer- ken Rijkswaterst., dir. Zuid-Holland; J. van Vliet, Rijsenhout, medew. afd. Verkeersrecht Rijkswaterst., Hoofddirect. Wa- terst.; M. Duiker, Alphen aan den Rijn, ambtenaar dienst Ver keer en Vervoer prov.Zuid-Holland; L.J. Wagenaar, Lelden, ambt. dienst Verkeer en Vervoer prov. Zuid-Holland; Ing. C.W. Klippel, 's-Gravenzande, oud-hoofd distr. 's-Gravenzande Hoogheemraadsch. van Delfland; A. van Spronsen, 's-Graven hage, oud-dijkgr./oud-hoogheemraad Hoogheemraadsch.van Delfland; M. Baanstra, Nieuwkoop, oud-senior medew. Bureau Planning Onderzoek Koninkl. Luchtvaart Maatsch. N.V.; F. Betz, Leidschendam, techn. wetensch. medew. Neher Labora torium Koninkl. PTT Ned. NV; W.C. IJspelder, Wateringen, ad- vis. Verbindings- en Bedrijfsveiligheldsd., PTT Telecom BV Ko ninkl. PTT Ned. NV; A.P. Kapaan, 's-Gravenhage, oud-toege voegd medew. direct. Huisv. en Veillgh. Post bij Koninkl. PTT Ned. NV. ECONOMISCHE ZAKEN Ridder Orde Nederlandse Leeuw: drs. J.A.H. Arwert, Bleiswijk, lid Octroolraad, l.h.b. belast met beroepszaken te Rijswijk; Officier Orde Oranje-Nassau: C. van Lent, direct. Van Lent Marketing Trading Rijswijk; F.J.M. Nieuwenhuis, hoofd functie-evaluatie Centr. Kantoren Shell Internat. Petroleum Maatsch. B.V. 's-Gravenhage; dr.ir. S.T. Sie. Hilversum, afd.-chef catalysatoren Research en Ont wikkel. Koninkl. Shell Internat. Petroleum Maatschap. B.V. 's- Gravenhage; R.B. van Waveren, Zandvoort, voorz. Kamer van Kooph. en Fabr. Rijnland te Leiden; ir. K. Weijenhoven, Reeu- wijk, hoofd afd. Verwerking Technol. (Division Manager Manu facturing Technology Development) bij Koninkl. Shell Groep 's-Gravenhage; ing. J. Bakker, beleidsmedewerker Dir. Gas bij min. van econ. zaken 's-Gravenhage; dr. R. Huetlng, 's-Gra- venhage. hoofd hoofdafd. Milieustatistieken CBS Voorburg; F.M. Kellenbach, Pijnacker, chef afd. Onderz. en Ontwikkel, hoofdafd. Automatisering bij CBS Voorburg; drs. H. de Ruijter, direct. Mededinging min. econ. zaken 's-Gravenhage; drs. C.J. Schulze, Voorschoten, hoofd Hoofdafd. Alg. Midden- en Klein- bedrijfbeleid, en plv. direct. Midden- en Kleinbedrijf min. econ. zaken 's-Gravenhage; ing. G.P. Schydlowski, Zoetermeer, hoofd Nieuwbouw en Projecten Staatstoezicht op de Mijnen, min. econ. zaken Rijswijk; mr. R.J. Smit, Wassenaar, raadadvi seur Benelux en Schengen min. econ. zaken 's-Gravenhage; Ridder Orde Oranje-Nassau: J.A. Bruijn, Wassenaar, direct./eig. Holland Haag B.V. Gouda; H. Delfos, Noordwijk, direct./eig. Hofstad Druktechniek B.V. Zoetermeer; J. Groen, Berkel en Rodenrijs, direct. Premier Holland B.V. 's-Gravenzande; J. Vellekoop, ontelgenlngsdes- kundige/taxateur Vellekoop Makelaardij, 's-Gravenzande; G.H. Verhoef, zelfst. advis. Verhoef Consult., Rljnsaterwoude; J.P. Vrolijk, 's-Gravenhage; C.J. Ratering, medew. hoofdafd. Vesti gingsbeleid en Onderw. min. econ. zaken, 's-Gravenhage; J. WELZIJN, VOLKSGEZONDHEID EN CULTUUR Eremedailles in Leiden en omgevii ALPHEN AAN DEN RIJN: Eremedaille in goud met de zwaarden: F J van den Heuvel, adj.-onderoft. mariniers; R. de R bl)z. diensten; H.P.F.W. de Marl, adj.-onderoff.-admli administr.; C.W Brink, adj.-onderoff. Kon. luchtm. C. Lledorp, chef telefonist 543e Verbindingsbataljon. HAZERSWOUDE: J J J. Lipman, dir reisbureau. KATWIJK: C. Remans, bestuurslid Ver. Christen-zijn en openbaa autf. gemeentewerken; P. Ridder Orde Nederlandse Leeuw: ir. A.H.C. Deleye, Eindhoven, pres.-direct. Volvo Car B.V. Hel mond. LANDBOUW, NATUURBEHEER EN VISSERIJ Commandeur Orde Oranje-Nassau: mr. J.P. van Zutphen, Zoetermeer, Direct.-Gen. Landel. Gebie den en Kwaliteitszorg min. landbouw, natuurbeheer en visserij; Officier Orde Oranje-Nassau: ir. W.M. Dijkstra, Wassenaar, direct. Koninkl. Ned. Zuivelbond FNZ; drs. J. de Jong, Wassenaar, plv. Reg. Dir. Contln. Europa Unilever; ir. D. Meijaard. Leiden, Hoofd Afd. Tuinbouw en Hoofd sect. Algem. Tuinbouw Econ. Onderzoek bij Landbouw- Econ. Instit.; J. Rozendaal, Aalsmeer, Reg. Inspect. Landbou wonderwijs min. landbouw, natuurbeheer en visserij; drs. A. Stokkers, Noordwijk, alg. secr. Ned. Christel. Boeren- en Tuin- dersbond, 's-Gravenhage; Ridder Orde Oranje-Nassau; G. Blom, Naaldwijk; ir. H.P.M. Heere, Zwanenburg, voormalig direct, suikerfabriek CSM te Halfweg; A. Oudijk, Waddinxveen, voormalig direct. B.V. Kwekerij Nieuw Leven, bestuurder agra rische organisaties; Chr. J. Overkleeft, 's-Gravenzande, voorz. Kring Westland Christelijke Boeren- en Tuindersbond; J.S.L. van Reisen, Leidschendam, voormalig direct. Lagere Agrari sche School Leidschendam/Delft; D.A. van Willigen. Bodegra ven, secretaris sectie Agrarisch Onderwijs Prot. Chr. Onder wijsvakorganisatie. SOCIALE ZAKEN EN WERKGELEGENHEID Officier Orde Oranje-Nassau: H. J. Budel, Voorschoten, voorheen senior organisatie-advi seur en plaatsverv. direct. SoZaConsult min. Soc. Zaken en Werkgelegenheid; J. G. M. Daeter, Gouda, direct. Arbeidsbu reau aldaar van Centr. Bestuur Arbeidsvoorz. Rijswijk; mr. W. J. de Rijk, Delft, voorheen medew. bijz. opdrachten hoofddir. Soc. Verz. Direct.-Gen. Soc. Zekerheid min. Soc. Zaken en Werkgelegenheid; Ridder Orde Oranje-Nassau: W. van Blitterswijk, 's-Gravenhage, hoofd Secret. Centr. Afd. Financ. en Management Infor. bij Dienst voor het Stoomwezen van min. van soc. zaken en werkgelegenheid; F. M. de Jong, 's-Gravenhage, beleidsmedewerker bij afd. Ouderenregelingen Direct.-Gen. Soc. Zekerheid ministerie van soc. zaken en werkgelegenheid; G. A. van Pelt, 's-Gravenhage, beleidsmede werker hoofdafd. Werkloosheidsregelingen Direct.-Gen. Soc. Zekerheid min. van soc. zaken en werkgelegenheid. Officier Orde Oranje-Nassau: M.D. Hage, insp. algem. dienst Gen. Hoofdinsp. Volksgez. Di rect.-Gen. Volksgez. min. van WVC. Rijswijk, Katwijk; C.Th.A.M. van Huljgevoort, Noordwijk; Ridder Orde Oranje-Nassau: Drs. J. Heiner, dir. Paedologisch Inst. Amsterdam. Nieuwkoop; Mw J. H van Kempen, voorz. van de stichting Ned. Slachtof fers Japanse Vrouwenkampen, Driebergen-Rljsenburg; K.L. Koopmans, journalist, Amersfoort; R.C.A. van der Meer, Voor burg; K.J. Mulder, organist/koordirigent, Kampen; mevr. W.B.C. Ouweneel-Coppens, lid Hoofdbest. Ned. Rode Kruis 's- WASSENAAR: Gravenhage, wonende aldaar; J.G. (Koos) Postema, redacteur presentator. Hoogland (gem. Amersfoort); M. Sanders, voor malig apotheekhoudend huisarts Nieuwkoop, wonende aldaar; mevr. W.L. Schweitzer-Ferguson, documentaliste bij Centr. Dir. Voorl., Doe. en Bibliotheek min. WVC Rijswijk, Voorburg; M.H. van Tolingen, voormalig hulsarts, Wassenaar; mevr. Vreeken-Bouwman, intern, schaakgrootmeester, Maassluis; WELZIJN, VOLKSGEZONDHEID EN CULTUUR EN VERKEER WOUBRUGGE. EN WATERSTAAT Officier Orde Oranje-Nassau: A.M. Slager, huisarts, med. adv. Nat. Luchtvaartschool, Beek, ZEVENHOVEN: 's-Gravenhage. WELZIJN, VOLKSGEZONDHEID EN CULTUUR, ONDERWIJS EN WETENSCHAPPEN EN BUITENLANDSE ZAKEN Officier Orde Oranje-Nassau: dr. A.L.I. Sivirsky, 's-Gravenhage. paris; G. van Rhijn, b LEIDEN: Eremedaille In goud: M. van der Voord, secr. afdeling Graf. Bond CNV; Mevr. ti mlnlstr medew. min van WVC LEIDERDORP: J.E Hoogervorst, ambt. prov. Zuid-Holland; J. de Lange, hc H.F. Stolfenhoff. elg./dlr. CIEBA Leiderdorp; C.M. Stolte elg /dir. CIEBA Leiderdorp. LEIDSCHENDAM: Eremedaille In goud: E Klazenga, medew Nat. Ned. In Den Haag; J.N. Hagg. r landm.; P.B.A. Cortjens, coördinator Kon. marine; C.J. r ambt. prov. Zuid-Holl.; H.Chr. van Gullk, adminli Molenaar, hoofdbesteller PTT. K. Post, oud-brigadier politie Den Haag.; B. Verdouw, teel assistent PTT; N.Th. Volkert, oud-medew. loonbi hoorn, veehouder. Mevr. M.L. Geers-Roel; H.W. vi Eremedaille In zilver: J.H. van Vliet, carosserlebouwer Centr. Nederland; P.B. van maker; Mevrouw M P. Kos-de Bruijn. oud-conciërge Krulw Waarts, administr. Christelijke Boeren- en Tulndersbor ROELOFARENDSVEEN H.C. van Berkel. organist R.K. Parochie Jacobus de Meerde tering 'allle In brons: erlj Groothoff Oude Weteri RIJPWETERING: Eremedaille In goud: G.J. Casteleljn, eig. meubeln bestuurslid agrarische organ C G Borst, organist Parochie O.L. Vrouw Geboorte; Straathof-van Egmond, agrarisch medewerkster E. Dijkstra, bedrijft. H. Tukker Zn. Transport. Eremedaille In zilver: R Duiker; F. Moolenaar, lld/oud-bestuurslld He VALKENBURG: Eremedaille In goud: H. van der Melj, eig. tuinbouwbedrijf. VOORHOUT: Me™ouwïJ,lb°van der school Sint Willlbrord In Eremedaille in zilver: Vlugt, oud-groepsleerkracht VOORSCHOTEN WARMOND: Eremedaille In goud: Mevrouw W.J.C. Rajlc-Wijnands, cumentatle min. van VROM. G.J. Vos. oud-dir. Alopex Electrc and. yol( YOOl a >00 ,nlnS ten *i ?it" mdeflggc noc Üev top

Leidse Courant | 1991 | | pagina 6