Freek Tanis voert Merenwijk tot zege Inhaalwedstrijd Dekker-Thor RW Heren Saturnus boeken nuttige overwinning Titels Alecto en Leidsl Studenteu SPORT £aidóc@oma*it MAANDAG 29 APRIL 1991 PAGl LEIDEN Morgen, Koninginnedag, staan voor drie Leidse tennisteams inhaalwedstrijden op het program ma. Dekker Tennis Warmond speelt een volledig thui- streffen tegen koploper THor RW uit Den Haag. De damesenkelspelen vangen om tien uur aan, de herenpar tijen rond het middaguur. Dekker laat het publiek tevens kennis maken met de nieuwe 'style', de golf- en tennisclinics. Hillegom, koploper in de tweede klasse moet de op 5-1 afge broken wedstrijd tegen Joy-Mozïek in Amsterdam afspelen. Merenwijk tenslotte begint op 3-3 tegen Heerhugowaard 2. Er zijn in beide wedstrijden nog twee mixen af te werken. LEIDEN De heren van Saturnus behaalden gis termiddag tegen het Wateringse VELO met 17-20 een nuttige overwinning. Hierdoor blijven de Leide- naars, met twee punten achter op koploper Wings, in de race om het kampioenschap. De dames van HVV verloren met 13-14 van het Rotterdamse Snelwiek. De spelers van Saturnus hadden aanvankelijk bitter weinig zin in het duel tegen VELO. Maar het jeugdi ge enthousiasme en gedraaf van de jonge honden van VELO zorgde voor een lekkere trek bij de bijna bejaarde Leidse ploeg. In de eerste helft nam VELO weliswaar het initiatief, maar de verrassing in het Wateringse aanvalsspel was snel verdwenen, nadat Saturnus met drie verre uistappers de vijandelijke opbouwers het spelen belette. De Leidenaars zelf kregen verschillende kansen maar wisten zich geen raad met de boomlange keeper. Keer op keer plukte hij de ballen uit de hoeken waarna Saturnus zich, op zoek naar een treffer, ging forceren. Al met al gaf dit een gelijk opgaande strijd te zien waarin de Leidse ploeg net voor rust uitliep naar 8-10. In het begin van de tweede helft legde Saturnus de Wateringse aanval bijna geheel droog en maakte het zelf, gehol pen door een keeperswissel, wel haar kansen af. De Leidse ploeg liep hierdoor uit naar 10-17 waarna het, door de laatste tien minuten te lanterfanten, maar met 17-20 won. Hoewel trainer Paul 't Mannetje na afloop van mening was dat „Een punt was zeker te recht geweest" grepen de dames van HVV wederom naast de punten. Na een uitstekende eerste helft, waarin keepster Aimee Visser uitblinkster was, leid de de Voorschotense ploeg nog met 5-2. Maar in de tweede helft ging het mis in de verdediging van HVV en was Paul 't Mannetje genoodzaakt zijn ge liefde 3-2-1 dekking te veranderen in een stugge 6-0. Op dat moment stond het echter al 5-7 en werd het een gelijkopgaande wedstrijd. Helaas voor HVV be nutte Snelwiek in de laatste minuut bij een gelijke 13-13 stand een strafworp waardoor de punten mee naar Rotterdam gingen. De dames van OASE kregen een flink pak slaag, 6- 17, hier was echter Quintus de tegenstander. Hoewel OASE strijdlustig te werk ging en bij rust maar met 4-6 achterstond was Quintus eenvoudigweg een maat te groot. Binnen vijf minuten na de onderbreking stond het 4-10 en was het gelopen. LEIDEN Dekker Tennis Warmond won na de nodige perikelen in de hoofdklasse voor de tweede maal met 6-2, nu van het standaardteam van de Van Wijk Groep in Groenekan. In de tweede klasse overklaste Hillegom in de streekderby het bezoeken de Zee Duin, terwijl Freek Tanis een belangrijk aandeel had in de eerste overwinning van De Merenwijk. Unicum zag haar eerste team opnieuw de eer redden, terwijl het tweede en derde een gelijk spel uit het vuur sleepten". Nieuw Vennep en TEAN in de derde en Leidse Hout in de vierde klasse boekten een verdiende zege. Hoofdklasse Van Wijk Groep 1 - Dekker 1 2-6 Zaterdagavond bracht Carel de Bruijn nog een paar be nauwde momenten aan de te lefoon door. De Roemeense minister van Sportzaken moest nog bemiddelen om George Cosac vrij te stellen van Davis Cup verplichtin gen. Vervolgens moest de tennisbond nog dispensatie verlenen om de Roemeen een latere start dan normaal te verlenen. Inderdaad trad Cosac op de uiterst gestelde tijd aan, maar niet nadat een snelle auto hem van Schiphol naar Groenekan had moeten vervoeren. Uiteraard was de vermoeide en net weer van een blessure herstelde Roe meen geen partij voor Fred die Sauer. Omdat de beide dames Sandra Begijn (3 sets winst op Mimoushka Kion) en Monique Kiene (5-7, 4-6 tegen Amanda Brown) de punten hadden gedeeld, moest Michael van den Berg voor een gelijke stand na de singles zorgen. De Koudeker- ker miste op de hardcourtba- nen aanvankelijk de eenvou digste ballen, maar kreeg gaandeweg de tweede set meer grip op Jorn Dankaart om met 3-6, 6-4 en 6-1 te ze gevieren. De dubbels werden snel in Warmonds voordeel beslist. Coach Jackie Rear- don, in het dagelijks leven meer bekend als de trainer van het district Leiden, moti veerde haar Van Wijk Groep nogmaals voor de beide mixen. Dekker had niettemin een afdoend ant woord op de Engelse metho de. In drie sets zegevierden Sandra Begijn en George Co- l sac over Kion en Timo Luca. Monique Kiene en Michael van den Berg bleven even eens in 'style' door na een 4-1 achterstand in de derde set toch nog met 7-6 de zege te pakken. Totaal goed voor een voorlopige 6-2 eindstand, want er ligt nog een protest van Groenekan bij het A bondsburo. Sandra Begijn zou niet speelgerechtigd zijn om dat zij eveneens in België speelt De vraag is echter of daar sprake is van een offi ciële competitie. In de afdeling van Dekker haalde koploper Thor RW, ondanks een minder spelen de topper, Daniël Orsanic fors uit tegen stadgenoot Lei- monias. Popeye 2 bezegelde het lot van het Amersfoortse ALTA, dat na twee nullen nu pas op 1 punt staat. Bij Detec- /De Mets 2 klopte Kees-Jan Schuilenburg, na een match point tegen, verrassend Joost Wijnhoud, maar kon Jos Koemans een set en 5-4 voor sprong op eigen service niet verzilveren, Omdat Marcella Mesker ongeslagen bleef, ein digde het treffen met TM Data Bosheim in een draw. Unicum 1 - Amstelpark 2 1- Net zoals in de eerste wed strijd tegen Victoria was het Bionda Zonderop die de eer voor de dit seizoen onttakel de Leidse ploeg redde. Tegen de harde vegen van de Ripse i was Karijn Ketelaar niet op- i gewassen. Martijn Krans had in zijn single een weinig ple zierige dag. De natuurkunde- student moest dan ook aan treden tegen Aijan van der Zande, vorig jaar nog win naar van het A-toernooi van Roomburg. Krans lukte het niet één enkele game te ver overen op hardhitter Van der Zande. In het herendubbel met Wouter van der Heyde was Krans enigszins kansrij ker. Na verlies van de eerste Jset kwam het duo met 5-4, 40-15 voor. Setpoints die door Robert-Jan Bierens en Mar cel Reuter evenwel overtui gend teniet gedaan werden. De dichtsbijzijnde ontsnap pingsmogelijkheid voor Uni cum is na de uitslagen van gisteren het derde team van Detec/De Mets geworden. Het gat van acht punten met het team van de vroegere topspeler Huub van Boeckel lijkt niet te dichten. Tweede klasse Hillegom - Zee Duin 7-1 Hillegom heeft in de toch met spanning tegemoet gezie ne streekderby Zee Duin volledig overklast. Marco van Trigt kende, ondanks een eerdere koude oorlogs voering weinig mededogen met oud-clubgenoot Léon Damen. Marcel Vink liet van een opnieuw niet bij de les zijnde Jan-Willem Lugthart weinig heel. Petra Wessels kende weinig problemen met Carola Geerlings. Voor het Zee Duinteam had Astrid Bouw een goede dag. Cindy Berkhout had drie sets nodig om de struise Katwijkse eronder te krijgen. Het da- mesdubbel met Geerlings werd met 6-4, 6-3 gewonnen, waarmee tevens de eer werd gered. Ook met Lugthart lag de winst nabij, 7-6, 6-7, 4-6 tegen Berkhout en Vink. Geerlings en Damen wonnen net als vorige week de eerste set met overmacht, maar daarbij bleef het toch. Hille- gom-coach Harry Verdegaal toonde zich zeer tevreden over zijn keurkorps en de steun van assistent-coach Ruud Warmerdam. „We gaan nu proberen alles zo dik mo gelijk te winnen. Ik denk, dat een kampioenschap zeer reëel is." Probleem voor de Hillegom-coach blijft de op volging. Petra Wessels en Marcel Vink zijn reeds ruim in de twintig en team 2, twee klasse lager spelend verloor met maar liefst 8-0. Jan-Wil lem Lugthart moest na afloop toegeven, dat „Hillegom ge woon een beter team heeft. Ze tennissen beter en hebben terecht ruim gewonnen." Unicum 2 - ETC Ivy 1 4-4 Invallers hebben de Unicum reserves op de been gehou den. Derde-teamspelers Bert Bruin en Jacqueline Paauw wonnen beiden hun single en gezamenlijk het gemengddu- bel. Met name de overwin ning van Bruin op Gerd Nieuwboer mocht er wezen. De nog steeds aan zijn pols geblesseerde Ronald Eleveld verloor weliswaar met de eveneens niet topfitte Erik Bakker het herendubbel, met Marquérite Patiwael scoorde de lange aanvoerder wel het vierde Leidse punt. Unicum 3 - Heerhugowaard 2 4-4 Doordat Paauw en Bruin werden doorgeschoven naar het tweede team, leverde de formatie van Will den Hol lander bijvoorbaat drie pun ten in. Klaas Jan Doeven, Perry Paauw en de Katwijk- se besloten daarop zich niet zonder slag of stoot gewon nen te geven. Alleen Den Hollander moest Annemieke Haverkotte voor laten gaan. Vooral Paauw toonde inzet. Na 1-4 in de derde set won de Katwijker toch van Mar tijn van Beek: 5-7, 7-6, 6-3. Met Doeven keek Paauw zelfs tegen een 1-6, 2-5 ach terstand aan. Zelfs vier matchpoints waren aan Van Beek en Schreur niet be steed. De Merenwijk 1 - Bakkum 1 5-3 De van een vervelende bles sure herstelde Freek Tanis was de grote man bij het team van coach Herman van der Capellen. Tanis won Erik Dijkman Dulkes, sleepte Mark Fleischeuer mee naar een zenuwslopende overwin ning in het dubbel en had nog voldoende geestkracht over om ook Nathalie van der Voort van een zege te la ten proeven. Daar had ze eerder in het damesdubbel met Irma van Seeters feite lijk al aan geroken, als de te genstandsters op matchpoint niet een duidelijk uitgeslagen bal hadden geclaimd. De let bracht hen vervolgens ver lies in de tiebreak van de derde set. Uiterst knap was de winst van Van Seeters en Fleischeuer in het gemengd- dubbel. De Munnik 1 - Cream Crac kers 1 2-6 De Leiderdorpse hekkeslui- ter zag in de enkelspelen slechts Rogier van Duyn ze gevieren. Nadat het dames- dubbel van Angeline Ram- Cindy Berkhout (links) en Petra Wessels kunnen het stralende spel van teamgenoot Marco van Triqt noq slechts door de zonnebril aanschouwen. FOTO: HENK SNATERSE mers en Saskia Paauw nipt in drie sets ingeleverd was, pakte De Munnik toch nog een puntje af van de gasten uit Groningen. Verantwoor delijk daarvoor waren Mar cel Lolling en Saskia Paauw. Derde klasse Egmond 1 - Lisse 1 8-0 Het lijkt voor Lisse een een tonige zaak te gaan worden. Een afdeling met superso nisch sterke, teams, waar geen enkel kruid tegen ge wassen is. Na drie zondagen staan de Lissenaren nog Doordat de dames van de Oegstgeestenaren, Liesbeth Hooghoudt en Erika Wijs man, niet konden tippen aan hun tegenstandsters ging het duel voor OLTC verloren. De mannen Marco Visser en Paolo Polla zegevierden bei den in hun enkelspel en ook in het dubbel tegen Erik Tuis en Peter Fleischmann bleken zij sterker. Dekker 2 - Overburg 2 1-7 Wim Thomas won bijna per traditie zijn enkelspel. Daar na moesten Patrick Kieboom en Monique Hoogwater met 5-7 in de derde set door een zure appel bijten. In het he rendubbel en de eerste mixed was het met 4-6 in de derde reeks al niet veel beter. Yvonne Croese verving zus Karin, die met een opnieuw opspelende blessure te ma ken kreeg. Markendaal 1 - Nieuw Ven nep 1 2-6 Frank Liefbroer scoorde een overtuigende 100 Marcel van Rijn met 7-6 in de derde set en Rosemarie Verdegaal, ook al in drie delen moesten de single gewonnen geven. Met 6-4 in de derde set viel het damesdubbel weer wel in het voordeel uit. Nieuw Ven nep weet zich na gisteren in veiligheid. Zoetermeer 2 - TEAN 1 3-5 Zoetermeer had de enkelspe len omgewisseld. Claudia Witteman en Mare Nagelker- ken hadden met 6-1, 6-0 dan ook een 'makkie'. Het bete kende tevens, dat Hester Ste- houwer en Marco Smit hun single in twee delen moesten afstaan. Onno Guinau en Na- gelkerken. een nieuwe com binatie, 'zwijnden' door het dubbelspel heen, 7-5, 6-7 en 7-6. Het damesdubbel van Stehouwer en Petra Wille ging nipt in drie sets naar de tegenpartij. Net als vorige week, toen alsnog 4-4 werd gespeeld, zorgden de beide mixen in twee sets voor de eindzege. Voor de titel is Joy- Mozaiek de enige kandidaat. Vierde klasse Waddinxveen 1 - Leidse Hout 1 1-7 Allen Fer Stipkovits had drie sets nodig. Waldo Jansen, Di ane Padt en Aukje Baayens pakten de enkelspelwinst in twee sets. Het herendubbel had drie matchpoints, maar ging alweer verloren. Het enige verliespunt, want de resterende drie partijen wer den wel weer een prooi. Zee en Duin 2 - Hoofddorp 3 8-0 Pieter Guyt sprak na de af getekende zege van „een goe de sfeer in de ploeg, die ook nog eens leuke gedachten heeft" Guyt doelde daarmee op de kampioenskansen van zijn team, dat in afdeling 11 van de vierde klasse huist. Vooral het spel van „jonkie" Judith Verhoeff trok de aan dacht op de Katwijkse banen. Verhoeff won haar single met maar liefst 6-1, 6-0. Amstelland 3 - De Munnik 2 1-7 De Leiderdorpse reserves be zetten in dezelfde afdeling een goede derde positie. Ge zien de lage gemiddelde leef tijd voorwaar geen slechte prestatie. Sterk was het op treden van de 14-jarige Ma rieke Bethlehem, die Barbara Geestman met 7-6, 6-4 in het gravel liet bijten. De 15-jarige Tessa Hillaerts en student Jo- han Draulans toonden in hun gemengddubbel mededogen met de Amstellanders. Zandvoort 4 - Unicum 4 6-2 Het bericht dat „Fleur Meyer iets later zou komen", werd door aanvoerder Erik Bolten opgevat als zou Meyer ge woon spelen. Toen het lijstje met opstellingen al was uit gewisseld en bleek dat de ge blesseerde Meyer alleen maar kwam kijken, wilde Zand voort niet meer weten van een wijziging. Wat inhield dat twee punten weggegeven werden. En dat terwijl Karin van Bijsterveld en Kim Dirk- se beiden present waren. Mickel Verkerk haalde met Dirkse en met Jan Pieter Hartwijk de twee punten binnen. De Merenwijk 2 - Merlen- hove 4 4-4 Met invalster Josje van der Hoeve hebben de Leidse re serves het aan het eind van de dag lelijk laten afweten. Na 4-1 met slechts een neder laag van Danny Lesquillier die zelfs aan een 6-0, 5-1 voorsprong niet voldoende had, gingen het herendubbel en de mixed-partijen verlo- Buitenveldert 1 - Casino 1 8-0 In dezelfde afdeling was er weer weinig eer te behalen voor het eens zo roemruchte Casino. Erik Wong Chung, Erik Schreuder, Hanneke Rother en Annet van Ederen lieten hun gastheren /dames in verwondering achter over zoveel onvermogen. Westerhout 2 - Forescate 1 0-8 Gert-Jan Egberink stal tegen Westerhout de show voor de Voorschotenaren. De enigs zins inerte Egberink won drie potjes zonder ook maar een set af te hoeven staan. Marco Stals had in zijn single tegen Rob Bakker geen weerstand van betekenis. De dames, Natasja van Schaik en Marijke Kramer, verloren de „echte" damespartijen alle maal in drie sets. Capelle a/d IJssel 2 - De Munnik 3 4-4 Na de singles, waarin slechts Taco de Vries succesvol was, leken de Leiderdorpers op een smadelijke afstraffing af te stevenen. Het team her vond zich echter en alleen het mannendubbel van De Vries en Remco Bouwman ging nog naar de Capellena- ren. Jeanine Michel en Ca- riene Smaal bleven in de dubbels ongeslagen. Leeuwenbergh 4 - De Mun nik 4 3-5 Voor een honderd-procents core zorgde Monique Lange- laan. Slechts in het gemengd dubbel met echtgenoot Max hoefde Langelaan een set-in te leveren. Monique Vermeu len en Hans van Bijsterveld kwamen in hun enkels even eens tot winst. Vijfde klasse Bleiswijk 3 - De Boekhorst 1 0-8 Boekhorst 2 - Heemstede 2 7-1 Ben de Bruin, Martijn Zand vliet, Ariëtte van Noort en Jolanda Mens kenden in Bleiswijk een uiterst vrolijke dag. Volgens De Bruin „werd elke partij vlotjes gewon nen". Hij „herinnerde" zich geen andere standen dan 6-2 en 6-0. Team twee blijft met het eerste ijveren om de hoogste score. Door het ver lies van de mixed Margot van den Haak/Jaap-Jan Uit- tenbogaard lopen de 'reser ves' toch iets achter. Verder ook hier alleen soepele zeges. Overdam 1 - Sassenheim 1 1-7 Oud Beyerland 4 - Sassen heim 2 6-2 Het verhaal van de Boek horst gaat voor Sassenheim niet op. Het tweede team liet op de beide afsluitende mixen na toch zes steken val len. De hoofdmacht gaat door voor de titel. Hier moest al leen Mariëtte Krijger de single gewonnen geven. Seghwaert 2 - Zoeterwoude 1 3-5 Na de enkelspelen prijkte nog een gelijke stand op het scorebord. Tiny van Velzen en Gert-Jan Anker wonnen de één tegen één. Na de vier dubbelspelen was de zege een feit. Alleen het herendubbel moest nog worden afgestaan. Lucky Stroke 2 - Alkemade 1 6-2 Zonder Maarten Buys, die een zeer belangrijke rol ver tolkte bij het tot stand komen van het derde gelijkspel van het herenteam, kon Alkema de niet winnen. Madeion Buys was goed voor twee partijzeges, het enkelspel en de mixed met de als reserve van stal gehaalde Leo Arb- man. Roomburg 1 - Vredenburch 3 4-4 Roomburg had de sterkere heren, de tegenstanders uit Rijswijk het beste damescon tingent. Edwin van Benschop en Eric Noest zegevierden eenvoudig in single en dub bel. De mixed van Van Ben schop en Myrna Krijgsman zorgde voor het vierde punt. Heren ATC 1 - Unicum 1 <P6 Omdat de tegenstander van jurist Bart Krans zich bles seerde, werden twee punten wel heel gemakkelijk bin nengehaald. De moeilijkste zege was er voor Maarten Veeger. De laconieke touch- speler Maarten Kallenberg toonde karakter door zijn en kelspel in drie sets te win nen. Rozenburg 1- Boskoop 1 3-3 Ditmaal geen heldenrol voor Frank van Leeuwen, die in single en dubbel met Paul Stolwijk net aan tekort kwam. Sijmen Moerman bleef ongeslagen, terwijl de gewonnen single van Stol wijk automatisch de 3-3 op de het scorebord betekende. Ready H. 1 - TEAN 1 4-2 TEAN 35+ - Westerhout 35+ 5-1 Ron Hoogendoorn won met 7-5 in de derde set het enkel spel, waar René Cardinaal en Ivor Bergsma die score juist tegen zich hadden. Toen ook het eerste herendubbel nog met die stand teloor ging, was de kleinste nederlaag het beste resultaat. De 35+ man nen van TEAN hebben met hun 5-1 zege op Westerhout (met de vroegere A-spelers Jan en Theo Tervoort) een belangrijke stap naar de kop positie gezet. Dekker 1 - Casino 1 2-4 De heren van Dekker heb ben hun huid tegen titelfavo- riet Casino duur verkocht. Voor Jon en Cees-Jan Assel- bergs was tegen Kees Heems kerk en René van der Wilk geen eer te behalen. Kees Koen verschalkte na 2-5 in de derde set op single vier echter Xander Hertzmann en deed er in het dubbelspel met C.J. nog een punt bij. Standen en uitslagen Hoofdklasse. Afd. 1: Van Wijk Groep TC Groenekan 1 - Dekker Tennis 1 2-6; Po peye GS 2 - ALTA 1 7-1; Detec/De Mets 2 - TM Data Bosheim 1 4-4; Thor RW 1 - Leimonlas 2 7-1 Stand: 1 Thor RW 1 15- 1. 2 Popeye GS 2 14-10. 3. Mets 2 14-10. s 2 9-15, 8. ALTA 1 ::s'e park 2 1-7; Detec/De Mets 3 - ELTV 2 4-4 Stand: 1 Ucello Z'67 1 20-4, 2 ELTV 2 16-8, 3 Victoria 1 14-8, 4 Tessa 1 13-11, Tweede klasse. Afd. 6: Unicum 2 - BTC Ivy 1 4-4; Zeeuwse Tennis Combinatie 1 - Joy-Mozaïek 3 2-6; Hillegomse TC 1 - Zee Duin 1 7-1; Animo 1 - Dash "35 2 6-2. Stand: 1 Hillegomse TC 1 19-3, 2 Dash '35 2 16-8, 3. Mozaïek 3 13-9, 4. Animo 1 13-11, 5. Zeeuwse TC 1 11-13, 6. Zee Duin 1 9-15, 7. Unicum 2 9-15, 8. BTC Ivy 1 8-16. Afd. 7: Haren (Gr.) 1 - Meppel 1 1-7; De Munnik 1 - Cream Crackers 1 2-6, Amstel park 4 - Strokei 1 3-5; Hertenkamp 1 - Vredenburch 1 5-3. Stand: 1. Strokei 1 17-5, 2. Meppel 1 17-7, 3 Hertenkamp 1 15-9, 4 Vredenburch 1 12-12, 5. Cream Crackers 1 12-12, 6 Amstelpark 4 9-15. 7. Haren 1 8-16, 8. De Munnik 1 4-18. Afd. 8: Hilverhelde 1 - Leimonlas 3 0-8, De Merenwijk 1 - Bakkum 1 5-3, Deventer 1 - Juliana 17-1; Unicum 3 - Heerhugowaard 2 4-4 Stand: 1. Leimonlas 3 22-2, 2. Bak- 17-7, 3. De Merenwijk 1 12-10, 4. Raeck 1 - 1 - Badhoe- Devenl 11-11, 6 Juliana 1 9-15, 7. Hilverhei 8-16, 8 Unicum 3 5-19. Derde klasse. Afd. 2: I Zaandam 1 5-3; Heerenc vedorp 2 8-0; Bakkum 3 - Egmond aan Zee 2 6-2; St. Pancras 1 - OLTC 1 5-3. Stand: 1 Heerenduin 1 20-4, 2. Luck Raeck 1 19-5, 3 Bakkum 3 17-7, 4. St. Pancras 1 14-10, 5 Zaandam 1 13-11, 6. OLTC 1 6-18, 7. Egmond aan Zee 2 5-19, 8 Badhoevedorp 2 2-22. Afd. 3: TEAN 2 - Van Wijk Groep/TC Groenekan 2 0-8; Egmond aan Zee 1 - Lisse 1 8-0; Zandvoort 3 - Popeye GS 4 8- 0; Brederode 1 - Soestdijk 1 3-5. Stand: 1 Zandvoort 3 22-2, 2. Soestdijk 1 19-5, n Wijk Groep 2 17-7, 4. Egmond aan Afd. 4: Bosheim 4 - Merlenhove 2 2-6; Festina 3 - Alkmaar 2 2-6; Centre Point 1 - Spatter 1 6-2: Dekker Tennis 2 - Over- 17. 8. Festina 3 4-20 Afd. 5: Aeolus Oledo 1 - Oranje TC 1 7-1; Melkhuisje 3 - Lobbelaer 1 2-6; Marken- daal 1 - Nieuw Vennep 1 2-6; Amstelland - Leeuwenbergh s/Oledo 1 23-1, 2. Lobbelaer 1 5. Oranje TC 1 10-14, 6. Nieuw Vennep 1 6-18, 7 Markendaal 1 5-19, 8. Leeuwen bergh 3 1-24. Afd. 6: Leeuwenbergh 2 - Capelle a.d. IJs sel 1 3-5; Hoofddorp 1 - Joy-Mozaïek 4 0- 8; Metselaars 4 - Marquette 1 4-4; ALTV Zoetermeer 2 - TEAN 1 3-5. Stand: Joy-Mozaiek 4 23-1, 2. TEAN 1 14-10, 3 '/I 3,C| termeer 2 9-15, 7 Metselaars 4 8-16, 8 Hoofddorp 1 6-16. Vierde klasse. Afd. 7: Soestdijk 3 - Hille gomse TC 3. Afd. 11: Amstelland 3 - De Munnik 2 1-7; Zee Duin 2 - Hoofddorp 3 8-0; Heemste de 1 - Joy-Mozaïek 6 5-3; Zandvoort 4 - Unicum 4 6-2. Stand: 1. Zee Duin 2 22- 2, 2 Zandvoort 4 19-5, 3. De Munnik 2 18-6, 4 Amstelland 3 13-11, 5. Heemste de 1 11-13, 6. Unicum 4 6-18, 7 Joy-Mo- zaïek 6 5-19, 8. Hoofddorp 3 2-22. - Casino 1 8-0; Westerhout 2 - Forescate 1 4-4 Stand: 1. Castricum 2 18-6, 2 Brederode 2 16-8, 3. Forescate 1 15-9, 4 Merlenhove 4 13-9, 5. Bultenvel- dert 1 13-9, 6 De Merenwijk 2 9-15, 7 Afd. 14: Capelle a 3 4-4. Afd. 15: Wateringen 2 - Thor RW 5 8-0; Pynacker 1 - Holy 2 3-5; Waddinxveen 1 - Leidse Hout 1 1-7, CC Dordrecht 2 - Oud Beyerland 2 3-5 Stand: 1 Wateringen 2 17-7, 2. Holy 2 16-8, 3. Leidse Hout 1 16- 8. 4. CC 2 12-12, 5. Pynacker 1 11-13. 6. Oud Beyerland 2 11-13, 7. Thor RW 5 7- 17. 8 Waddinxveen 1 6-18. Afd. 16: Leeuwenbergh 4 - De Munnik 4 3- fakkelaars 1 6-0; ATC 1 - Unicum 1 0-6; 1 "-J eSh LEIDEN De dam Alecto en de Leidj renstudenten hebb« titels in hun afdeliitar de hockeycompetitiee d verd. Alecto bleef m?ch magere 1-0 het royar,] deraan staande AlLr, de baas. De Studs|na klasten Westland mèp me cijfers. pla Alecto dames - Alkmjln „We hebben een magerf5 strijd gespeeld", meldt fn( Mentink. „Maar winn^11' genoeg voor de titel hebben we nu." Alecto daarmee de hoogst sj damesploeg in de Leids In de wedstrijd, waar het resultaat gold. w; tink ook de enige, die, strafcorner, wist te „We missen een echte ker", geeft coach Kruidenier als antwoon vraag of er volgend nog iets veranderd woi zijn zo succesvolle „Maar die moeten gewo nen onze kern weten den. Daarbij zal de sp kampioen te worden v belangrijke rol gespeel ben. Met deze ploeg we volgend jaar ook kunnen eindigen. Het ei op langere termijn is t hoofdklasse. Daar moe over twee jaar maar et gaan denken." Zelf blijf denier als coach aan. niet alleen maar één vesteren", luidt de verklaring. Volgend hockeyt Alecto op niveau als de mam LMHC, de Overgangsk Schaerweyde - L Een eclatante zege van de ploeg, die daarmee a de met het beeld van d tiekandidaat, wat het begin van de wintersto Het eerste kwartier LMHC onder de Zeisti goed stand. In de 24ste benutte Harmen Schoonhoven de twee ner van de Leidenaars mee ook werd gerust twede helft beperkte zich tot uitvallen na vallen van Schaerwe; succesvolle taktiek. gave aktie van de jai per Klijn scoorde F Deursen 2-0. Strafcoi de 15e en 25ste minuut! door Jansen Schoonhoi II Na de titel, die vorig reeds werd veroverd de dames van LMHC g( genomen. De 2-2 werd wellicht nog mei aan hockey' bereikt, stand van 5-2 kwam i het scorebord door in d de helft meer gediscip te hockeyen. Evelien eens triomphen viere tennisspeelster bij a scoorde het eerste en doelpunt. Irene Leeuv kende voor het tweed K/ punt en de gelijkmakei raa rust. De mooiste goal Mvei naam van Cattelijne K w< donk na een solo van un van Hoytema. De klei strafcorner van Kiki Ti ho zorgde voor de eindsco rkc bij LMHC denkt meïell twee jaar door te knalli 00 nog een klasse hoger. hier wil men dit doel gen mensen bereiken. Leidse Studs - Westla Leidse Studs WestlijM dames lp „De mannen hebben woon hard voor gei stelt de coach van de*r Studentes, Duco Wild; Ook gisteren hebben {$p helft lang huisgehouden stond het 4-0 en wed kampioen. In de twee4 werd nog een maal g«hn De doelpunten kwanT naam van Mark van lendam (3x), Lennont en Hugo de Bruijne. deden het kalmer a ook met winst. Na eenj blanke ruststand, de pijr keepster stopte een werd in de tweede hel$ mineerd en ook twee n geslagen. Yvonne BoltJ voor 1-0, Eugenie vanr scoorde het tweede doe PETER!" Drie spelerJ van EBOHI verongeluk DEN HAAG Drielw van eersteklasser EB&p. in de nacht van doif op vrijdag verongelulCI ongeval vond plaats ofcje weg A16. F Als gevolg van het vel Ai ongeluk werden allepak strijden in de eerste k van de zondag KNVIJIS steld. Of I Volgens competitfl8 Hans Kamman word' daag in Zeist beslist cfifh data van de resterende programma's in dezel klasse.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 20