Stompwijkse oys deelt ake klap uit Ervaring Van Belkum breekt De Zijl op Fides Pacta veilig na nipte overwinning BV Lisse verspeelt kansen op promotie flipte nederlaag mat Foreholte EetcLe Commit MAANDAG 29 APRIL 1991 PAGINA 19 LEIDEN In de dames eredivisie is Grasshoppers uitgespeeld. De Katwijk- sen haalden na een matte vertoning gemakkelijk de winst binnen op Canadi ans Amsterdam (53-44). De heren van Lisse verlo ren in Voorburg van Festo BW (80-73). De dames van MSV wonnen even eens hun laatste wedstrijd in de promotiedivisie. In Nijmegen werd Cheetah met 66-76 verslagen. Grasshoppers speelde zater dag met de overwinning van Quick Boys in het hoofd. De Katwijkse dames konden in sporthal Cleijn Duin nauweljks de zin en de concentratie op brengen om het seizoen op een waardige manier af te sluiten. Tegenstander Canadians kreeg de meeste punten dan ook te incasseren van Marie José Al- Iers (17 punten) en Zora Malac- ko (17 punten). Beide speelsters zijn of slecht bekend met de Katwijkse voetbalhistorie of hadden er gewoon wel nog zin in. Canadians dat met de rust al op de beslissende achterstand werd gezet, (32-21) kon de tweede helft al evenmin be hoorlijk basketbal binnen de lij nen brengen. Na een kwartier was het verschil weliswaar te ruggebracht tot vijf punten, de Amsterdamsen sloegen geen echte deuk in het Katwijkse pakje boter. Grasshoppers sloot makkelijk af op 53-44. Trainer- coach Han Wallaart was te recht ontevreden over zijn ploeg, maar hij heeft er inmid dels voldoende dienstjaren bij Grasshoppers opzitten om te be grijpen dat het voetbalkampi oenschap zaterdag belangrijker was voor zijn pupillen. Grass hoppers had zaterdag eigenlijk niets meer te winnen, of het moet de evenaring zijn van het puntentotaal van het vorig sei zoen (22) of de positie op de ranglijst (zesde). Zijn verwach tingen zijn daarmee niet volle dig beantwoord, maar het gemis van een point guard en het werken met een team dat zo veel nieuwe gezichten kende, excuseerde Wallaart en zijn pu pillen: „Belangrijk is dat we volgend jaar door kunnen gaan waar we nu geëindigd ziin, want de het team blijft volledig in tact. We wonnen zes van de laatste acht wedstrijden, en dat zegt ook wel iets van de lijn die we volgen". En daarmee sloot Wallaart zijn bespiegelingen voor dit seizoen af. De dames van Lisse verloren in eigen huis van Akrides Ijmuiden met 65-70. Lisse eindigt daarmee op vier punten achterstand van Grasshoppers. De ploeg van trainer/coach Peter Lapidair kan daarmee terugkijken op een verrassend succesvol sei zoen. Johan Koster, trainer/coach van de heren van Lisse staat met lege handen. Koster met Lisse het gehele seizoen in de strijd geweest voor het kampi oenschap, verloor zaterdag van Festo BW (80-73) en het ein digt daardoor als vierde. Geen promotie, geen kans op promo tie, helemaal niets! Koster is te leurgesteld en boos. Boos op zichzelf, maar ook boos op Lisse dat het eerste herenteam onvol doende steun heeft gegeven: ,,Het waren de dames waarnaar de aandacht ging, de jongens proefden dat, zoiets vreet aan je, zaterdag toen het voor ons in Voorburg erom ging, was er op nieuw niemand, helemaal nie mand van Lisse aanwezig. En dat vind ik diep treurig." Het verwijt naar het bestuur is on omwonden. Lisse dat zo goed presteerde wankelde steeds meer naar het einde van het seizoen. De voornaamste reden daarvoor is volgens Koster de mentaliteit van een groot aantal spelers: „Het eigen belang werd door een. aantal spelers boven het teambelang gesteld, gezeur over speelminuten doet de pres taties natuurlijk geen goed." Lisse kreeg in Voorburg de kous op de kop. Bij 57-54 rea geerde Paul Ruigrok zijn off day af op de scheidsrechter. Festo verzilverde de één om één situatie, de twee daaropvol gende starfworpen (technische fout) en het balbezit met de bo- nusvrijeworp. In vier seconden werd daarmee het pleit voor Lisse beslecht. „Ik vind het op vallend hoe gelaten sonjmige spelers het verlies en de verke ken promotiekansen opnemen. Eigenlijk voel ik me daardoor een beetje in de steek gelaten", besluit Koster. Koster stopt bij Lisse,. dat gaf hij ongeveer an derhalve maand geleden al aan. Lisse vond in Gerard van der Worp een opvolger. Van der Worp komt van Canadians waar hij de dames coachte. De dames van MSV wonnen in Nijmegen van Cheetah (66-76, rust 33-43). Vijf driepunters op rij (drie van Monique Rijnders en twee van Renate Sluijs) brachten MSV definitief de winst. Renate Sluijs werd tops- coorster met 27 punten, Yvonne van der Put was goede tweede met 17 punten. De Noordwijkse dames maken echter het vol gende seizoen geen gebruik van het recht op promotie. De smal le basis vormt het belangrijkste argument voor dit besluit. «nes NOVO S dden zich TeipEN In de kwartfinale sclde districtsbeker volleybal ee^ren de heren van RVV ten koste van VCS. Gra te i/Donar moest na een 2-3 blaag de meerdere erken- zocin IJsselvogels. De dames Gemini/Kangeroes 2 'ifsen zich voor de halve fi- ten koste van het Al- :e se Ridderveld. Ook de da- hol van Leython bekeren aayi mdig verder. NOVO wist rste Bn rechtstreeks duel met h vdegradatie naar de eerste id e te voorkomen via een >eel vochten 3-2 winst, hge kwartfinale om de dis sen ibeker tussen RVV en ff was na een lange strijd n t* de Rijnsburgers. De eer- l ni wee sets waren voor de ten- nheimers onder leiding spelverdeler Hans Geer- Vanaf de derde set kre- de Rijnsburgers het sy- van VCS door. Met Min de posities met twee agitallers maakte de ploeg Martin Broere dankbaar lik van de situatie. De e%nheimse buitenaanvallers nin en moeizaam tot scoren Piren. RVV besliste het duel dcjif sets (3-2). Voor Grafi- lfdi Donar had er meer in ge- Kat i tegen IJsselvogels. Door do^goede service en blokke- dt pakten de Merenwijkers per :rste set. In de tweede set al® Donar met invallers Rob lijs hoorn en Jan Keizer ten- sr; de derde set was weer Kal de thuisploeg. Na het dorfcek van Ubo Brouwers istr Donar kansloos verloren k ïi Bij de dames voorkwam jks/O degratie uit de promo- vei asse tegen DAC. Na twee nueus verloren sets bracht i Piet van der Brink spel- eèeeJster Sandra Schaap in. z°braeht de lijn in het spel de Noordwijkse ploeg, e Invalsters Trees Vink en In- van der Niet kwamen atKpllend goed in het spel. rO trok de stand in de en vierde set gelijk. In na^ijfde en beslissende set een snelle voor sprong e NOVO voldoende voor 5 °i inst (3-2). Leython onder af in het bekerduel tegen an- i weinig tegenstand van 'd aat. Door een scherpe sre- et en goed opgestelde verde- 1 11 }g was de eerste set ge ide kelijk voor de Leider- uejse dames. De tweede set ge' ep nog eenvoudiger. In de set speelden de Bos- akJ se dames Leython in de door een reeks opstel- Si fouten (3-0). Gemini- rrii®&eroes 2 bekeren verder c°ste van Ridderveld. De H ense dames zagen de eer- 't verloren gaan door een 1 servicefouten; de servi van Gemini was goed. voorschotense dames 1 den met een combinatie KPet tweede en derde team. ppni bleef de gehele wed- I geconcentreerd spelen. Promotie BT Lifters LEIDEN De tafeltennissers van BT Lifters spelen volgend seizoen in de eredivisie. De club uit Oegstgeest boekte een overtuigende 8-2 over winning tegen Kluis en kunnen zich gaan opmaken voor het grote werk. De wedstrijd tussen de Dames van Docos en Tempo Team werd uitge steld. BT Lifters speelde tegen Kluis een glanzende partij. Na de mindere pres taties van de afgelopen weken toonde de tafeltennissers uit Oegstgeest zich dit weekend oppermachtig. Alleen het eerste paar Reitsma en Van der Broek moesten de punten aan de gas ten afstaan. De overige spelers van BT Lifters (Ron Schipaanboord, Siem van der Valk, Wim Wegman en Koen de Vries), lieten geen steken vallen. Weinig krachtsverschil Leidse zwemmers LEIDEN Tijdens de kringkampioenschappen in Katwijk ontliepen de zwem mers en zwemsters van de Leidse A-ploegen LZ'86 en de Zijl/LGB elkander niet veel. De Zijl pakte twaalf maal goud tegen LZ elf. De zilveren medailles werden eerlijk verdeeld. Elk elf. De bronzen-oogst gaf een licht voordeel voor LZ. Zeven om zes. Radna Mulder pakte goud op de 100 meter vlinder in 1.07.2. Deze tijd voldeed eveneens aan de NK-limiet. Petra Helle- nius tikte als eerste aan op de 100 meter vlinder in 1.13.3. Op de 100 meter school was Arjen van de Meyden de rapste in 1.39.8. Dennis Schouten pakte een NK-limiet op de 100 meter school in 1.12.9. Geert Donker deed het op dezelfde afstand iets sneller. Donker liet 1.10.5 klokken. Radna Mulder be machtigde haar tweede limiet op de 200 meter rug in 2.29.6. Robin Sprinkhuizen werd tweede maar pakte toch een li miet op de 200 meter wissel in 2.16.2. Marcel de Natris wissel de op de 200 meter naar 2.17.7. Op de 200 meter school was Andrea Hoenselaar de snelste in 2.57.4. Hanneke Koopmans zwom een limiet op de 200 me ter school in 2.49.5. Op dezelf de afstand voldeed Petra Hel- lenius aan de limiet in 2.48.9. Voor de LZ-ploeg tikte Natasja Sierag als eerste aan in 1.14.1 op de 100 meter vlinder. Fleur Bakker bleek met 1.12.1. iets rapper. Tom Onderwater zwom op de 100 meter school een persoonlijk record in 1.28.5. Richard van Duivenbo- de liet de klokken na 1.19.5 stilstaan. Bianca Hoeks pakte goud op de 200 meter rug in 2.37.0. Fleur Bakker leverde dezelfde prestatie in 2.38.7. Op de 200 meter wissel eiste Ri chard van Duivenbode goud voor zich op in 2.31.4. Christi an de Groot liet een beduidend snellere tijd waarnemen. De Groot had 2.21.9. Op de 200 meter school liet Fleur Bakker 2.57.9 afdrukken. Dick Roest sprintte op de 50 vrij naar 25.1. iEN Stompwijkse heeft in de eerste van de nacompetitie tegf de afdeling zondag a^J visitekaartje afgege- De Stompwijkers rijdfoegen favoriet Tey- Tn met 3-1 en zetten iee een goede stap ng promotie naar de klasse. Bernardus NL deelden in een wedtrijd üiunten (0-0). tfli •rofypwijkse Boys - Teylin- 'dig -1 (2-0) staiioeg uit Stompwijk heeft hl ar eerste wedstrijd van de 1 dmpetitie direct een rake d' uitgedeeld. Teylingen, if toch een van de favo- al wilde trainer Bert van Teylingen daar niet zoveel van weten werd in Stompwijk met 3-1 verslagen. Al in de zestiende minuut viel het eerste doelpunt voor Stompwijk door een onoplet tendheid in de Sassenheimse verdediging. Walter de Kiviet was de maker. De verdediging van Teylingen trok uit deze fout geen lering en was ook na het eerste doelpunt niet scherp genoeg. Stompwijkse Boys maakte hiervan goed gebruik en zeven minuten na de ope ningstreffer verruimde Chris Duyvestein de voorsprong tot twee doelpunten. Daarna kre gen de Stompwijkers nog de nodige kansen maar de afwer king was onvoldoende. Na de theepauze begon Stompwijk wederom sterk, maar kon dit niet in doelpunten tot uitdruk king brengen. Hierdoor kreeg Teylingen langzaam maar ze ker meer grip op de wedstrijd. Dit leidde een kwartier voor LEIDEN Balvirtuoos Stan van Belkum liet in dividuele hoogstandjes achterwege, maar stuurde de Nereus-boot als een so bere zeerot naar een veili ge haven. Van Belkum. trok zijn ploeg naar gelij ke hoogte, forceerde de voorsprong en gaf les in eén tegen eén situaties. De Zijl bleek echter hard leers: 11-12. Het Alphense AZC putte zoveel inspira tie uit een toernooizege in Griekenland, dat het landskampioen Polar Be- ars het eerste punt af snoepte: 16-16. Oud-Zijl/LGB speler Stan van Belkum blijft een lastige klant voor de Leidse ploeg.. De stoï cijnse balkunstenaar trok in de onderlinge Zijl-Nereus duels immer de aandacht. Of hij hield zijn oude ploeg de hand* boven het hoofd - vorig sei zoen miste hij op verdachte wijze een strafworp - of hij" bracht de Zijl aan het wanke len. Ditmaal achtte hij het laatste toepasselijk. De ope ningsfase gaf in elk geval een gelijkopgaand beeld. Opmer kelijk was dat de Zijl in twee overtal-situaties eindelijk Kerkvliet weer eens vond. Na het vertrek van de jongste van Belkum telg werd het goed aangeven van ballen in derge lijke situaties erg schaars: 3-3. Joor bracht zijn "ploeg via een strafworp aan de leiding: 5-4. Vervolgens liet dezelfde Joor twee prachtige kansen onbe nut. In deze levendige situatie verscheen hij tweemaal oog in oog met de Zaanse goalie maar verzuimde verfoeilijk. Zo'n buitenkansje bleek bij de Zaankanters aan, inderdaad, Stan van Belkum wel goed be steed te zijn: 5-5. Ook Duve- kot, die een vérdienstelijk rob bertje met vón Belkum uit vocht, mistte teveel en kon zijn manco aan spelinzicht niet verbloemen. Van Belkum be sliste aan hetj begin van de laatste periode eigenlijk de wedstrijd. Na reeds in het voorlaatste speldeel zijn ploeg aan de leiding te hebben ge bracht, vergrootte hij deze: 7-9. De Leidenaars moesten zelfs een 7-11 achterstand duldden. Toch hadden de Leidenaars een langere adem dan ver wacht. Kerkvliet (tweemaal) en Dubbeldeman (eenmaal) zetten de Zijl opnieuw op het goede spoor: 10-11. De Zijl- ploeg veerde nog eenmaal op, maar zag in de laatste secon den een mogelijke gelijkmaker van Dubbeldeman voor de lijn strandden. Het povere AZC heeft onder de Griekse zon de nodige in spiratie opgedaan. De Alphe- naren wonnen daar een sterk bezet toernooi en moesten slechts buigen voor het sterke Italiaanse Pescara. Tegen het arrogante Polar Bears, vorige week zonder puntverlies landskampioen geworden, trok AZC deze goede lijn door. De Edenaren kwamen er in de openingsfase niet aan te pas. Een sterk opdreef zijnde Piel- stroom en een trefzekere Bon tje brachten AZC naar een rui me voorsprong: 9-5. De Beren wilde zich echter niet zonder slag of stoot naar een eerste nederlaag brengen en schuw den in het verloop van het duel het fysieke geweld niet. De Edenaren troffen hiermee een gevoelige plek bij de Al- phenaren. In de laatste perio de werd de gelijkmaker aange tekend: 13-13. De Alphenaren kregen in het leuke duel uit eindelijk toch een verdient punt. De jeugdige LZ-ploeg wist zich vorige week al verze kerd van lijfsbehoud en bleek in het slotduel tot weinig in staat. Vreemd is dit echter niet. De Parrel-equipe heeft de laatste wedstrijden voortdu rend gestreden en de kaars raakt eens op. Tegen het hoger geklasseerde Ham werd gepro beerd het karwei met mooie ballen te klaren. De Leide naars kwamen eén minuut voor tijd op gelijke hoogte, maar de gasten hadden het laatste woord: 6-7. Vivax heeft zijn succesrace helaas kampi- oensonwaardig afgesloten. Te gen Rapido moest de Welling- ploeg een nederlaag incaseren: 6-9. Chris Duyvestein (Stompwijkse Boys) stuit op de doelman van Teylingen. De Stompwijkers wonnen het eerste duel in de nacompetitie met 3-1. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTE REN tijd tot de, naar later bleek, enige tegentreffer. René Zoet gaf na een scrimmage de ploeg van Bert Kort nog het uitzicht op een punt. De Sassenheimers forceerden nog een 'alles-of- niets' offensief, waarbij zelfs de keeper van Teylingen in de Stompwijkse doelmond ver scheen. Dit alles mocht echter niet baten en in blessuretijd zorgde Edwin Develing uit een counter voor het derde doel- Êunt van de thuisploeg, •ernardus - VNL 0-0 De wedstrijd tussen Bernardus en VNL kenmerkte zich door het geringe krachtsverschil tussen beide ploegen. Opval lend was dat er in negentig minuten tijd geen reeële sco ringskans voor de toeschou wers te bespeuren viel. Beide ploegen kende een zeer ner veuze start waardoor het duel een rommelig aanzien kreeg. Na rust kreeg Bernardus wat meer vat op spel maar het was te gering om de beslissende treffer te forceren. LEIDEN De Leidse korfbalclubs kunnen zich met het komende week einde vrijaf in alle rust opmaken voor de laatste twee ronden van de veld- competitie. Alleen Fiks moet zaterdag de reste rende 45 minuten volma ken van haar thuiswed strijd tegen Avanti, die in dertijd bij 5-5 werd ge staakt. De tweedeklasser uit Oegstgeest is net als Per- nix en De Algemene nog altijd in de race om pro motie. Fides Pacta stelde haar plaats in de eerste klasse definitief veilig en ook TOP, KNS en Cres cendo sleepten in de stijd tegen degradatie belang rijke overwinningen bin nen. Kort na rust kwam TOP door twee treffers van Monique Wiegerink voor het eerst los van Oranje Zwart (6-8) en deze voorsprong werd fanatiek verdedigd. In de slotfase bracht Egbert Dijkstra een mi nuut, nadat hij Frank Nijen- huis had vervangen de bevrij dende 9-11 op het scorebord en met de vierde goal van Anne van der Zaag werd het uitein delijk zelfs 9-l'2. Tijdens de tweede helft kwam Fides Pacta vast te zitten te gen Kwiek en slonk haar voorsprong van 8-5 tot 8-7, waarbij ook nog een strafworp werd gemist. Coach Nelis Vaane zette Jeroen du Pau als verse aanvaller in en zag Ilon- ka van der Steen en Henny Piket, goed voor drie en twee doelpunten, de impasse door breken met 10-7: de eindstand werd 10-8. De onmacht van De Danaï den in het duel met Futura was dermate groot, dat er veertig minuten verstreken, alvorens Juul Albering 1-3 liet aantekenen. Sandra en Inrid Slingerland en Hans van der Velde, die na rust inviel voor Paul Hüsken, konden eerst na 1-7 nog eens scoren, zodat de lijstaanvoerder uit Den Haag moeiteloos op een 4-10 zege af stevende. Dankzij het verdedigen op re bound wist Pernix het lengte nadeel ten opzichte van Snel behoorlijk te compenseren, maar dat leverde slechts twee maal een voorsprong op (0-1 en 4-5). Carla Kuipers, André de Winter en Robin Arnoldus hadden op 6-5, 7-6 en 8-7 steeds een weerwoord, waarbij laatstgenoemde vlak voor het eindsignaal met 8-5 één punt De onmacht van De Danaïden in het duel tegen Futura komt tot uiting in de geringe afspeelmogelijkheden van Bea Schrama. veilig stelde. „Wij zijn eigenlijk nooit goed in de wedstrijd geweest," be kende trainer Cor Gravekamp over De Algemene, dat bij hekkesluiter ALO met 8-9 winst allesbehalve imponeer de. Alfred en Arnoud Lam- booy leken met Edward Dek ker (die de geblesseerde Perry Venema verving) na 4-5 (rust) met 5-8 het pleit beslecht te hebben, maar in de resterende veertig minuten was alleen Edward Dekker nog eens tref zeker. Zuiderkwartier speelde bij Koog Zaandijk niet bijster ge ïnspireerd en verloor via 6-1 (rust) dan ook kansloos met 11-6. Theo van Leeuwen (2), Carla Akse, Wil de Wit, Aldo Spadon en zijn vervanger Dirk Jan de Kreek scoorden voor de blauw-gelen, die typisch ge noeg op 6-0 en 9-3 ook twee strafworpen onbenut lieten. Fiks maakte in de eerste helft tegen Tjoba goed gebruik van het windvoordeel en het schepmandje en liep na 2-1 via twee doelpunten van Diede- rick van Veen, Theo Vreeken en Nico van Weizen door naar 4-9 (rust). De formatie van Daan Vreeken kreeg het na de korfwisseling moeilijker en had het met name aan twee doeltreffende acties van Mar leen Boomgaard (die Monique Gerlof verving) te danken, dat er toch met 11-12 gewonnen werd. Hekkesluiter KNS behaalde bij Nieuw Flora een knappe 6- 7 overwinning en nam daarbij een gele kaart voor Peter Zit man wegens tijdrekken voor lief. De Oegstgeestenaren ver speelden eerst nog een 1-4 voorsprong, maar toen maakte Ab Knetsch met 4-5 en 4-6 zijn hattrick vol en die voorsprong bleef door een goal van Hans Kooien wèl behouden. Alles wat Crescendo in de voorgaande weken aanvallend niet lukte, lukte bij Succes wel en dat leverde een ongekend ruime 2-11 triomf op. De Leid se derdeklasser, die volgend seizoen getraind wordt door oud-lid Liesbeth Kok, was door ondermeer twee doelpun ten van Debbie Blogg en Ilone Lepelaar al tot 0-9 uitgelopen, voordat de thuisclub acht mi nuten vóór tijd eindelijk de nul kon wegwerken. Het lukte Tempo niet om dui delijk te maken, waarom zij zeven punten meer had dan Henk Snaterse degradatiekandidaat Valto, zo dat er met 7-7 teleurstellend werd gelijkgespeeld. Erik Pons (2), Joke Boot, Ronald Drie- duite en Menno Kindt moes ten in de tweede helft zelfs een 5-2 (rust) en 7-6 achter stand wegwerken om het punt te redden, mede omdat voor rust twee strafworpen waren vergooid. Velocitas zag aan het begin van de tweede helft NIO langszij komen (2-2) en dat was het sein om meer precisie in de aanvallen te leggen. Het twaalftal van Wim van Poel geest nam door Steven de Ronde (2), Selma Hulst en i vallers Harry van Deursen en Robert Schoof alsnog met 3-7 ruim afstand van de bedui dend zwakkere tegenstander. jam Collart, gehandicapt aan het duel. Bij een actie op de training van afgelo pen week brak deze speel ster haar pink. Dat dit een handicap was bleek wel uit de geringe dreiging vanuit de tweede lijn waar Nicole Donners haar plaats innam. In het eerste kwartier gaf Foreholte ondanks de ge makzucht haar tegenstan der nog wel aardig partij en leidde zelfs met 4-5. Daarna leverde de Voorhoutsen echter te vaak de bal in bij de vechtende Waalwijkers, waardoor Tachos weer in de DRHOUT De da- van Foreholte heb- gistermiddag met m<*3 nipt verloren in wCgen het Waalwijk- de8Tachos. De Voor- n 'tse ploeg nam aan- tve,jjelijk de wedstrijd '..de lichtvaardig op, Ü^door het tegen de flatie strijdende Ta- zifi op toeren geraakte, Uiteindelijk zelfs ze urde. zi^oorhoutse formatie be- zonder opbouwster Mir- aanval kwam. Hierin crëer- den de Brabanders veel ruimte door een extra vrouw op de cirkel te poste ren. Foreholte bleef hier tactisch het antwoord op schuldig en moest toezien hoe Tachos daarvan profi teerde door naar 9-6 uit te lopen. In de tweede helft begon Foreholte met nieu we moed en verkleinde de achterstand via twee tref fers van Claudia de Jong, die als enige over de gehele wedstrijd een voldoende scoorde. Verder kwam de Voorhoutse ploeg echter niet.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 19