vijfde speler bij jvedstrijd Dekker-THOR ii „Ik kan me geen leven zonder handbal voorstellen" 1 linde 3ILLEGOM GAAT VOOR KOPPOSITIE Waarheid Derby's Uittocht Overstap Sportieve grenzen Demogyjada Groen Wit 1 Ccidóc Qowtwnt' VGB ZATERDAG 20 APRIL 1991 PAGINA 29 EIDEN - Het publiek moet de jfde speler worden bij de thuis- edstrijden in de hoofdklasse van j- lekker Tennis. De toeschouwers MÉjprden in de gelegenheid gesteld, ^Bast het kijken naar tennis actief sporten. Titelfavoriet Thor RW Hl de eerste tegenstander zijn, die de nieuwe 'Style' van het War- ^flondse tenniscentrum te maken Hjgt. Hillegom gaat in de tweede asse voor de koppositie tegen de stig te nemen horde, Joy-Mozai- 3. Voor de overige Leidse top- rmaties zijn de prognoses met einig perspectief. ^beschouwers vormden bij Dekker Ten- ifgs Warmond nimmer de steunende fac- BBf voor het eerste team. Een situatie, 9Hann directie en coach Carel de Bruijn "a^naf dit jaar drastisch verandering in Hen brengen. „We beschikken in Mi- ael van den Berg over zo'n beetje de "^vrftste goede tennisser, die het district j-piden kent.en we wilden in ieder geval '^jk de leidende positie van Unicum t- ^ernemen. Om dat te realiseren hebben twee sterke Nederlandse speelsters en Michael de Roemeen Cosac aange- Scken. Het doel is het Leidse publiek beste Nederlandse tennis te bieden." rrangement wil itiscP die toeschouwers, die naast de vier ieestmleden als vijfde speler voor Dekker bieten fungeren, naar Warmond te la- ved komen, zijn dagarrangementen ont- wat^keld. Het publiek kan naast het toch ssieve kijken naar Leids toptennis, je kk actief bezig zijn. 's Ochtends kun- laartf tussen 10.30 en 12.00 uur golfclinics ik l/olgd worden. Na het lunchbuffet is er b(iaf 14.00 uur een middagsessie in zo- goel 8°lf als tennis. „De competitie duurt hebt£nwoorclig zo lang, dat kijken alleen ,peu£entonig is", licht Carel de Bruijn toe. iens€u kun je toeschouwer zijn en actief hun>rten afwisselen. En wij kunnen ons an aan het publiek presenteren, zodat nt bn ieder geval niet hoeft te vragen, wie epm we' voor welke club speelt. Ik heb er morf vertrouwen in, dat de nieuwe 'style' swij# Dekker inderdaad veel publiek zal b 'ken." Dekkercoach was prettig verrast met eerste optreden van zijn keurkorps, et ihdra Begijn, Monique Kiene, Giorgiu watesac en Michael van den Berg wonnen er y,t 6-2 van het tweede team van Detec- Mets. Hoewel de voorbereiding wel- a<tt niet optimaal was, was de goede volfm wel aanwezig en bleek het bij de daa#eveningse opponenten te rammelen, unsjchts de Roemeense aanwinst Cosac nd een set af aan Jos Koemans. Een afd,je om er in te komen, want Voorscho- Koemans kwam er verder niet We^1" aan te Pas- „Dekker kan er dit jaar meer aan doen", vervolgt De us wiijn. „We hebben een bedrijf, dat Hi- n dt personal computersystems op de Altrat brengt, bereid gevonden ons dit te steunen. Die tennisarrangemen- een eerste aanzet. Andere zaken op an op stapel, die net als het bedrijf }g n)e hebben." dar sto'ltelfavoriet t eerste thuistreffen is meteen al van ot belang. Het bezoekende Thor RW jahnDen Haag is titelfavoriet. En omdat ie, ijcker na zondag op de tweede plaats nkeft, l'jkt in de hoofdklasse A een eerste noglssing vooraf te vallen. Thor RW is zijn dezelfde wijze samengesteld als de kendrmondse ploeg. Eva Haslinghuis telt zijinzoveel lentes als de achttienjarige tijldra Begijn en bevindt zich net als de in Warmondse dienst binnen dperste vierhonderd op de wereldrang- >atie' lijst. Seda de Vries (16 jaar) is op die 'ranking' langer bezig en verder gevor derd dan de even jonge Monique Kiene. Bij de mannen zal het treffen tussen de beide buitenlanders, Daniël Orsanic en Giorgiu Cosac een partij van wereldklas se opleveren. De Argentijn, die zich vlak bij de top-100 van de wereld bevindt zal wellicht beter singelen, maar zal in de Roemeense gast van Dekker een mini maal gelijkwaardig dubbelaar ontmoe ten. Michiel Zegveld is bij Thor RW de zelfde vaste kracht, die Michael van den Berg al een aantal jaren voor Dekker is. Naast de formatie uit Warmond mag de Leidse regio zich verheugen in nog een titelfavoriet, Hillegom. Coach Harry Verdegaal dichtte zich vooraf al enige kans toe. De scores van de eerste speel ronde en de daarmee ook vastgestelde opstellingen doen een eerste plaats als doelstelling geen geweld aan. De uitwed strijd tegen Joy-Mozaiek 3 levert net als in de hoofdklasse een beslissing vooraf op. Hebben de Hillegommers in Marco van Trigt een smaakmaker, die het in het Noorlander Paas A-toernooi goed deed. Het optreden van zijn komende tegenstander, Hans Schwartz was even sterk. De pupil van de Leidse universi teitsdocent en voormalig coach van na tionaal kampioene Nicole Jagerman, Fe lix Kaplan zal voor Van Trigts Hillegom een lastig te nemen obstakel zijn. Daar naast hebben de Amsterdammers in Rolf Bitter, Yvonne van Everdingen en Saskia Hendrikse spelers met ervaring in de eerste klasse in huis. Geen 'eitjes' der halve voor Marcel Vink, Cindy Berk hout en Petra Wessels. Voor de overige Leidse topteams levert de tweede speeldag de wedstrijd van de waarheid op. Unicum is met haar hoofd klasseteam volstrekt kansloos tegen Ucello Z'67. De ploeg van sponsor en oud-Feyenoordvoetballer Cor Veldhoen lijkt met Ralph Kok op de plaats van de Tsjech Ottokar Jurecka alleen maar ster ker geworden. Daarbij hebben de Ucel- lo's (Italiaans voor veldhoentjes) nog een appeltje te schillen met de Leide- naars, die vorig seizoen met Kees-Jan Schuilenburg, Angelique Lodewijks, Jac queline van Wijk en Jorn Dankaart het Rotterdamse Z'67 van de titel afhielden. Het tweede team weet na de wedstrijd tegen het Dordtse Dash '35 en de uitslag van Zee Duin tegen de toch minder sterk ogende Zeeuwse Tennis Combina tie, waarvan alleen de dames Angela La- tuheru en Annemarie Verrijzer bleven, of het nog aan degradatie kan ontsnap pen. De Munnik ontmoet in de uitwed strijd tegen het Harderwijkse Strokei een opponent, die opnieuw een maatje te groot zal blijken. Het treffen in Hoorn met Juliana zal aan De Merenwijk leren, dat dit seizoen maximaal een plaats in de middenmoot is te behalen. Unicum 3 gaat tegen de nummergenoot van Lei- monias in Den Haag wederom een rui me nederlaag tegemoet. In de derde klasse is de situatie al niet veel beter dan op het één hogere niveau. OLTC uit Oegstgeest, het eerste en twee de team van TEAN uit Alphen, Lisse en Nieuw Vennep krijgen te maken met sterke tegenstanders. Slecht TEAN 1dat de eerste speeldag tegen Hoofddorp ver rassend tot winst kwam, lijkt zich geen zorgen om degradatie te hoeven maken. De reserves van Dekker weten in een af deling, waarin drie van de vier maal de punten werden gedeeld, welke positie aan het einde van de rit tot de mogelijk heden behoort. Op de tweede speeldag van de competi tie staan in de Leidse regio de volgende derby's op het programma: In de vierde klasse: Casino Noordwijk 1 - De Merenwijk 2. In de vijfde klasse: Sassenheim 1 - Hillegom 5 en Unicum 5 - Hazerswoude 1. In de zesde klasse: Al kemade 1 - Leimuiden 1 en KLTV Kat wijk 1 - SVV Voorhout 1. In de hoogste klasse van de 35+ competitie stuiten in Voorhout de eerste teams van Oosthout en OLTC op elkaar. Ook vanuit de lan delijke herencompetitie kan een aantal derby's gemeld worden: SW Voorhout tegen Roomburg, waarbij de Leidenaars favoriet zijn. In de vijfde klasse ont vangt Hoogmade het nog tot 'Leiden' be horende Benthuizen, terwijl een klasse lager Ter Aar de gastheer is van Zoeter- woude. De reeks van derby's wordt afge sloten met Roomburg 2 tegen Bollen- park uit Noordwijk en Zevenhoven tegen Roomburg 3. PETER KLEIN OS Anita Seur: „Ik heb de afgelopen jaren ontzettend veel bij Foreholte geleerd". FOTO: HENK SNA TERSE DE AMBITIES VAN FOREHOLTE-KEEPSTER ANITA SEUR: VOORHOUT - Anita Seur, keep- ster van het handbalteam van Noorlander/Foreholte uit Voor hout, is bezig aan een opmerkelijk goed seizoen. De 23-jarige Amster damse vormt in de Voorhoutse de fensie een hecht sluitstuk en is on danks haar jeugdige leeftijd een van de dragende krachten in het dit jaar wisselvallig presterende Fo reholte. Haar goede prestaties ble ven ook niet onopgemerkt voor bondscoach Van Linder want Seur is sinds vorig jaar de vaste keepster van het Nederlands team. Handballen is voor Anita Seur meer dan een sportieve onderbreking van haar da gelijkse beslommeringen. Het is een pas sie die het leven van de Amsterdamse in grote mate beheerst. Seur: „Ik kan me op het moment geen leven zonder hand bal voorstellen. Er gaat alleen ontzettend veel tijd inzitten. Bij Foreholte trainen we drie keer in de week en sinds ik in de nationale selectie zit ben ik helemaal weinig thuis. Dat is vaak slopend maar voorlopig geniet ik nog steeds van de trainingen en de wedstrijden. Maar ik weet niet of ik over een aantal jaren nog zo over denk". Het handbalvirus had haar al vroeg te, pakken. Zestien jaar geleden kwam zij bij de Amsterdamse vereniging Ook- meer, het huidige OSC, in aanranking met handbal. Een vereniging waar de jeugd veel aandacht kreeg. „Ik speelde als klein meisje al vroeg met veel oudere speelsters. Dat was in het begin heel moeilijk maar je leert op die manier veel sneller. Vooral mentaal had ik daarom een voorsprong op mijn leeftijdsgeno ten". OSC behoorde in die jaren tot de absolute top van Nederland en Anita Seur was dan ook altijd langs de lijn te vinden. „Ik heb altijd opgekeken tegen die speelsters en op het moment dat ik tweede keepster werd achter Karin Bruins had ik het gevoel dat een droom was uitgekomen". De carrière van de Amsterdamse kwam daarna in een stroomversnelling. Op zes tienjarige leeftijd speelde zij in de eredi visie en niet lang daarna kon zij het kee persshirt van Jong Oranje over de schouders laten zakken. OSC heeft ech ter niet lang plezier gehad van Anita Seur. „De vereniging kreeg te maken met een complete uittocht. De beste speelsters vertrokken naar andere clubs en ik was op mijn jonge leeftijd de enige die overbleef. Dat had ik na een jaar wel gezien en toen Foreholte bij mij op de stoep stond had ik niet veel tijd nodig om daar over na te denken. De club speelde toen nog in de eerste divisie maar de ambities van de club spraken mij erg aan. Achteraf gezien heb ik toen een juiste keuze gemaakt. Ik heb de afge lopen jaren ontzettend veel geleerd. Vooral van ervaren speelsters als Mari anne Bult en Karina Bruins maar ook van trainer Jan Kecskemethy". De promotie van Foreholte naar de ere divisie lag gezien de sterkte van dit team in de lijn der verwachtingen. De verhou ding tussen het bestuur van de Voor houtse vereniging en de Amsterdamse keepster bereikte na het eerste seizoen in de eredivisie een dieptepunt. De conflic ten liepen zo hoog op dat Seur overstap te naar Quintus uit Kwintsheul. „Een nogal ongelukkige beslissing", oordeelt Seur. „Mijn start bij Quintus was heel onfortuinlijk. Ik kreeg de ziekte van Pfeiffer en moest de start van de compe titie missen. De verhouding met de rest van het team is daarom nooit optimaal geworden. Dat lag voor een groot deel aan mij persoonlijk want door die ziekte kon ik niet optimaal presteren en daar had ik het erg moeilijk mee en dat lever de irritaties op bij mijn teamgenoten. In de tweede helft van de competitie klaar de de lucht gelukkig wat op maar mijn besluit om Kwintsheul te verlaten stond vast". Het vertrek van keepster Karina Bruins bij Foreholte vormde een ideale aanleiding tot de hereniging van beide partijen. „Na een goed gesprek waarin de proble men werden uitgesproken besloot ik weer bij Foreholte te gaan spelen en daar heb ik geen spijt van", aldus Seur. De te rugkeer in Voorhout had een louterende werking op de sportieve prestaties van de Amsterdamse. Haar prestaties werden door bondscoach Van Linder op waarde geschat en een uitnodiging voor het Ne derlands team viel op haar deurmat. Seur: „Ik was al eerder benaderd maar ik voelde me nog niet rijp voor Oranje. Maar aan het begin van dit seizoen be sloot ik de stap te wagen. Voornamelijk omdat ik wel eens wilde weten waar mijn sportieve grenzen lagen". Het besluit van Seur om de nationale se lectie te versterken zorgde wel voor een verandering in het leven van de Amster damse. „In de voorbereiding voor het wereldkampioenschap van volgend jaar in Noorwegen spelen we veel wedstrij den in het buitenland. De doelstelling van de handbalbond is het bereiken van de top drie en op langere termijn een medaille tijdens de Olympische Spelen. Deze ambities spreken mij erg aan en daarom ervaar ik mijn drukke leven niet als storend". met het Nederlands team te vergelijken met een goedkope vakantie. In praktijk blijkt dat echter heel anders. Seur: „Het beeld wat veel mensen hebben van een buitenlandse trip is helemaal verkeerd. Het enige wat we zien van andere lan den is het vliegveld, de sporthal en het hotel. We trainen twee keer per dag en 's avonds is er een wedstrijd. Veel tijd om wat van het land te zien is er gewoon niet. In Tsjechoslowakije werden we 's morgens tien minuten gelucht. Een rondje lopen om het meer en daarna moesten we weer naar binnen. Niet be paald mijn idee van een snoepreisje. Maar daar maken we die reizen ook niet voor. Door de confrontatie met sterke buitenlandse ploegen leren we steeds meer en gaan we steeds meer meetellen op internationaal niveau". De ambities van Seur beperken zich niet tot het Nederlands team ook met Fore holte wil ze naar de top. „Door de pro blemen met Kesckemethy zijn we dit seizoen onder ons normale niveau geble ven. Ik hoop dat de komst van Jan Alma het team nieuwe impulsen kan ge ven want het streven van Foreholte is de nationale top en daar wil ik graag mijn steentje aan bijdragen". Onder redactie van Kees van Kesteren 'rbarig... FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN Resultaat De trouwe bezoekers van UVS zijn dit seizoen nog niet veel getracteerd op boei end voetbal. De attract iewaarde van veel wedstrijden in de hoofdklasse is te verge lijken met een middag winkelen in een supermarkt in Moskou. Er valt bijzonder weinig te beleven. Het resultaat is zalig makend en de spelers worden gedwongen zich te beperken tot een soort voetbal waarvan alle franjes zijn afgehaald. Het merendeel van de duels in de hoofdklasse draait dan ook op een teleurstellend schouwspel uit. UVS probeerde in het be gin van seizoen er nog wel iets van te maken maar na een aantal nederlagen op rij greep trainer Ruud de Groot in. Gezien het aantal punten dat daarna ge haald werd een wijs besluit van de Leidse oefenmeester. Maar het blijft jammer dat UVS. dat altijd een synoniem was van technisch en verzorgd voetbal, gedwongen wordt tot een weinig verfijnde speelstijl. Maar af en toe schijnt door de wolken de zon. De manier waarop aanvoerder Hans van Leeuwen de laatste tijd zijn vrije trappen verzilvert maken een bezoek aan de Leidse hoofdklasser nog enigszins de moeite waard. Gelijk De winnende trainer heeft altijd gelijk is 'een van de regels in de sport waarmee de oefenmeesters mee moeten leren leven. Leiden-trainer Ben Ponsioen en De Zijl/LGB-coach Albert Spijker werden hiermee de afgelopen periode geconfron teerd. De slechte resultaten van de Leidse basketballers Ponsioenen waterpoloérs (Spijker) werden toegeschreven aan de kwaliteiten van beide trainers. Een en quête onder de spelersgroep werd hen noodlottig. De spelers bleven buiten schot en konden daardoor het eigen falen af wentelen op de schouders van de oefen- meesters. Een bewijs dat de sport een we reld is met geheel eigen wetten. Voorbarig Jan Willem Lugthart van de Katwijkse tennisvereniging Zee en Duin kon afgelo pen zondag tevreden terugkijken op de start van het tennisseizoen. De Katwijkse aanvoerder had met drie winstpartijen een groot aandeel in de 5-3 overwinning in ae streekderby tegen Unicum 2. Ziin voldane blik is dan ook volkomen te Be grijpen. In de euforie van de overwinning riep Lugthart Zee en Duin zelfs uit tot kandidaat voor de titel. Maar dat vinden wij van Hutspo(r)t iets te voorbarig. Zorgen Henny de Klerk, de trainer van Lugdu- num, zal zich de laatste weken bij het be kijken van de ranglijst wel eens stevig achter de oren krabben. Vooral de peni bele situatie van zijn nieuwe club DO- COS moet de amBilieuze oefenmeester zorgen baren. Terwijl Lugdunum nog steeds een goede kans heeft om te promo veren naar de tweede klasse lijkt ae kans dat De Klerk volgend jaar in de vierde klasse werkzaam is niet denkbeeldig. En dat is iets waarmee hij geen rekening had gehouden toen hij dit jaar zijn ver- FOTO: HENK SNA TERSE trek uit de Kikkerpolder kenbaar maak te. Echter bij een gunstig resultaat van DOCOS in de wedstrijd tegen Blauw Zwart zou Henny de Klerk twee vliegen in één klap slaan. De titelkansen van Lugdunum en het behoud de plaats van DOCOS zouden hierdoor aanzienlijk stijgen. Het lijkt ons voor het humeur van De Klerk en voor het voetbal in Lei den de beste oplossing. LEIDEN - De gymnastiek- en vol leybalvereniging Groen Wit houdt morgen in de Vijf Meihal in Lei den de regionale Demogyjada. In een 'jazzdansspektakel' zullen vere nigingen uit de omstreken van Den Haag, Leiden en het Westland hun kunnen tonen. De aanvang van het evenement is om half twee. De organisator van de demonstratie. Groen Wit, is van plan om de toeschou wers een kleurrijk feest van muziek, jazzdans en geluid voor te schotelen. De mogyjada staat dan ook voor DEMOn- stratie jazzGYmnastiek en JAzzDAns. Het evenement moet het publiek een in druk geven van de diverse mogelijkhe den op dit gebied. Hoewel de manifesta tie geen wedstrijd is, geeft ze de deelne mende verenigingen wel de gelegenheid een plaats te verwerven op de landelijke Demogyjada. De selectie hiervoor ge beurt op basis van orginaliteit. Vijf Meihal De organiserende vereniging Groen Wit zal niet ontbreken in de Vijf Meihal. De jazzgroep van de vereniging, onder leiding van Karin Waltman, gooide vo rig jaar nog hoge ogen bij de - evene neens door de Leidse gymnsatiekvereni- ging georganiseerde - finale jazz-gym- nastiek.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 29