Katwi ik-trein door hekkesluiter gestopt Zevenhoven rekent af met Ter Leede Quick Boys krijgt titel eerste klasse A in zicht Rijnsburg poetst geschonden imago op SPORT CfiidaeSotvuitlt maandag is april 1991 pagina KATWIJK En wed- strijd beslist geen compe titie. Met deze voetbal wijsheid hoef je voorlopig niet aan te komen op sportpark de Krom. Geen Katwijkse voetbalfanaat had er immers rekening mee gehouden dat tegen hekkesluiter Go Ahead Kampen de titelrace tot een eind zou komen. De 1-0 nederlaag, nota bene het eerste verlies dit sei zoen in een thuiswedstrijd, kwam dan ook keihard aan. Waar in Katwijk-Zuid de langverwachte kampioens- droom uit lijkt te komen, wor den in Katwijk-Noord de won den gelikt. De dit seizoen lang gespaarde ziekenboeg is plotse ling overbezet. De loodzware competitie lijkt, nu de compe titie op het punt staat beslist te worden, zijn tol te gaan eisen. RCL nadert koplopers LEIDEN RCL is na de overwinning (4-1) tegen Sport- lust de koploper Zwaluwen tot op één punt genaderd. De ploeg uit Leiderdorp is bezig aan indrukwekkende serie. Uit de laatste vier wedstrijden werden zeven punten gehaald en daarmee blijft RCL kans houden op de titel. Voor Ha- zerswoudse Boys is het doek gevallen na de grote nederlaag tegen Zwaluwen (6-1). Vol gend seizoen mogen de zwart- witten het in de vierde klasse proberen. Voorschoten heeft de moed nog niet opgegeven getuige de 1-0 overwinning te gen Hoekse Boys. RCL - Sportlust 3-1 (0-0) In de eerste helft was RCL de betere ploeg met de beste kan sen. Ook het in degradatiege vaar verkerende Sportlust kreeg enkele mogelijkheden, maar beide ploegen kwamen niet tot scoren. Pas na een half uur spelen in de tweede helft kwam RCL op voorsprong. Marcel van der Blom benutte een strafschop, nadat hij zelf onderuit was gehaald Kort daarop kwam Sportlust weer op gelijke hoogte door een fout in de Leiderdorpse defensie. De laatste tien minuten wer dén voor beide partijen nog heel spannend. Erik van der Weijden en Rini Oosterlee zorgden echter voor de ver diende twee punten voor RCL. Zwaluwen VI. - Hazerswoud- se Boys 6-1 (3-1) Het gedegradeerde Hazers- woudse Boys kwam er niet aan te pas tegen Zwaluwen, dat slechts één punt achter de koploper staat. Bovendien speelde Hazerswoudse Boys met veel invallers, die uit de lagere elftallen en junioren kwamen. Al binnen vier mi nuten keken de gasten tegen een 2-0 achterstand aan. Jeugdspeler Dennis Te Weggel scoorde het doelpunt voor Ha zerswoudse Boys, het enige wapenfeit van de ploeg. Peter Romeyn zorgde nog voor rust voor de derde treffer. In de tweede helft bleef het lange tijd 3-1, maar tegen het einde van de strijd schoot Zwaluwen nog drie maal raak. Voorschoten - Hoekse Boys 1-0 (1-0) In het eerste kwartier liet Voorschoten goed voetbal zien. De thuisploeg had de wedstrijd onder controle. Dit resulteerde in een treffer van Koen Dek ker, na een goede pass van Hein de Graaff. Daarna ver liep de wedstrijd wat chao tisch. Beide ploegen kunnen nog degraderen, waardoor het voor beide teams alles of niets werd. Hoekse Boys werd steeds sterker en Voorschoten werd geheel in de verdediging gedrukt. Echt gevaarlijk wa ren de gasten niet. In de laat ste tien minuten kreeg Voor schoten nog enkele kleine kansjes om de voorsprong uit te breiden, maar de stand bleef 1-0. LEIDEN De strijd om de titel in de vierde klasse lijkt een zaak te gaan worden tussen Zevenho ven en Kagia. Beide ploe gen wonnen met duidelij ke cijfers van respectieve lijk Ter Leede (3-1) en Soccer Boys (5-1). Oegst- geestbehaalde in de strijd voor lijfsbehoud een be langrijke overwinning te gen Linschoten (4-0). KRV en TAVV hielden elkaar in evenwicht (0-0). Zevenhoven - Ter Leede 3-1 (1-0) Zevenhoven nam na een half uur de leiding via een treffer van Ruud Bos, die eerder een enorme kans miste. Ter Leede kreeg nog voor rust de moge lijkheid om op gelijke hoogte te komen, maar de kopbal van Hans Verkuylen werd door de uitstekend keepende Alex Stolwijk van de lijn gehaald. In de zestigste minuut breidde Zevenhoven de voorsprong uit. Ruud Bos werd binnen het zestien-metergebied onderuit gehaald, waarop een penalty volgde. Tom Roovers schoot raak. Voor Ter Leede was het gedaan. Roovers maakte ook het derde doelpunt. Tien mi nuten voor het einde kopte Hans Verkuylen de bal wel Kagia - Soccer Boys 5-1 (1-0) Soccer Boys was voor de thee eigenlijk de betere ploeg. De gasten waren meer in balbezit, maar de Kagia-defensie was niet te kloppen Erik Wijnhout maakte de eerste treffer voor de thuisploeg. In de tweede helft trok Kagia het spel meer naar zich toe en kwam Soccer Boys er niet meer aan te pas. De gasten kwamen echter nog wel langzij met behulp van Wijnhout, die de bal van rich ting veranderde. Jan Kaak bracht de thuisploeg weer aan de leiding. Frenk van der Ham schoot een vrije trap in eens in de kruising, waarna Kaak de vierde goal voor zijn rekening nam. Via een straf schop wegens hands maakte Richard Trompert de vijf vol. KRV - TAVV (M) In de eerste helft werd er door bejde partijen slecht gespeeld. KRV probeerde nog wel te voetballen. TAVV toonde daarentegen weing inzet. Hoe wel KRV qua veldspel de be tere ploeg was, ging de wed strijd aardig gelijk op. De tweede helft liet beter voetbal zien. Aanvankelijk was TAVV de ploeg met de beste kansjes, maar geleidelijk aan nam de Katwijkse formatie de touw tjes in handen. De paar kansen die de ploeg creëerde leverden echter niets op. Tegen het ein de kreeg TAVV enkele moge lijkheden. maar ook de gasten waren niet echt gevaarlijk. Oegstgeest - Linschoten 4-0 (2-0) Vooral in het begin kreeg Oegstgeest legio kansen tegen het al gedegradeerde Linscho ten. Hoewel er voor Linscho ten niets meer te winnen was, probeerde de ploeg toch te voetballen. Het eerste doel punt kwam uit een strafschop, nadat Han Willem Kotterman bij een corner werd vastgehou den. Arie Koppenhol miste niet. Vervolgens omzeilde Rein Grooters de buitenspelval en schoot raak. In de tweede helft maakte Grooters de der de goal. Ronald Maenhout te kende tenslotte voor de vierde treffer na een pass van Rob Onderwater. Ion Tegen Go Ahead Kampen tra den de Katwijkers aan zonder doelman Teun van Duyvenbo- de, Dennis-Jan Mieras en Leon Meys. Bovendien doet het gemis aan vorm bij de fitte spelers het ergste vrezen voor de resterende vijf wedstrijden. De kans dat de oranjehemden aan het einde van de competi tie met lege handen staan is nog volop aanwezig. Voorlopig ziet het trainersduo Arie La gendijk - Kees Guyt die don kere bui nog niet hangen. Vol gens Guyt had zijn ploeg tegen Go Ahead Kampen zelfs niet slecht gevoetbald. De ex-prof moet wel door een oranje-ge- kleurde bril de wedstrijd ge volgd hebben, want zijn spe lers faalden aan alle kanten „Slecht gespeeld? Nee, dit is zo'n wedstrijd waarin het ge woon tegenzit. We hebben de kansen gehad", aldus Guyt. Die kansen waren echter op een hand te tellen. Een mager aantal gezien de kwaliteiten bij de tegenstander, die nog geen uitwedstrijd had gewon nen. Katwijk viel dus de twij felachtige eer ten deel als eer ste beide punten aan Go Ahead Kampen mee te geven. De hand mag daarbij in eigen boezem worden gestoken want vooral op felheid werden de Katwijkers afgebluft. Gerrug- gesteund door een snelle tref fer - Bennie Winkeler mocht na acht minuten ongehinderd een corner van Winfred Kanis inkoppen - en opgezweept door een overspannen schreeuwende trainer Jan de Wilde, werden de meeste per soonlijke duels in Kampens voordeel beslist. Katwijk kon de matheid waarmee het de wedstrijd was gestart maar moeizaam van zich afschud den. Niet alleen ontbrak de overtuiging in de opbouw, ook tijdens de afwerking van de spaarzame kansen ontbrak de scherpte Zo misten Andr de Best en Pim Langeveld elk tweemaal in kansrijke positie. Pogingen uit de tweede lijn van Marco van der Plas (ge keerd door doelman Hans van Dijk), Henri Pouw (naast) en Langeveld leverden ook niet het gewenste resultaat op. Het eindsignaal werd door Go Ahead Kampen vervolgens begroet met vreug degehuil, de Katwijkers muisstil achterla tend. „De trein is gestopt We moeten het zaakje zo snel mo gelijk weer op de rails zien te krijgen. Er is tenslotte nog van alles mogelijk". Onduidelijk is of Guyt's woorden een waar schuwing inhouden voor Quick Boys of voor zijn eigen spelers. YVAN HERMANS Scoreverloop. 8 Winkeler 0-1 Katwijk. Van Voorbergen, De Kroon, Langemaat, Pouw, Eysberg, Lange veld. Coll Stel (Leen Guyt), Kraaye- noord, de Best (Jaap Guyt), Van der Plas. Pim Langeveld waagt een tevergeefse poging op het doel van Go Ahead Kampen. Tevergeefs want de Kampenaren wonnen met 1- FOTO: ANDRÉ VAN HAAST^en KATWIJK De Quick Boys supporter die zater dag zijn pet had voorzien met de tekst „its now or never" gaf met deze ui ting van creativiteit per fect de gevoelens aan die momenteel in de kust plaats leven. Na de klin kende 4-1 overwinning in Nijkerk en de nederlaag van Katwijk komt de titel steeds duidelijker in zicht. Een situatie waarop niets af te dingen valt. De kust bewoners bleven in de laatste elf wedstrijden on geslagen. Een indrukwek kende serie van een ploeg die zich het hele seizoen de beste van de eerste klasse A heeft getoond. Het imago van „eeuwige twee de" leek de afglopen jaren als een molensteen om de nek van Quick Boys te hangen. Dit seizoen is het vlaggeschip van Nieuw Zuid niet van plan in het zicht van de haven te stranden. De ploeg straalt rust en vertrouwen uit en laat zich niet opjagen door de grote druk vanuit de achterban. Deze instelling kan voor een groot deel op het conto worden geschreven van trainer Arjen van de Werf. Na de roerige periode Raboen was hij met zijn relativerende uitstraling de ideale man om Quick Boys naar de titel te begeleiden „Van de Werf staat door zijn manier van werken heel dichtbij de spelers. Hij moti veert altijd zijn beslissingen en daarom zijn er dit jaar zo wei nig problemen bij ons. We vor men een hecht team dat zich niet door tegenslagen uit het veld laat slaan", aldus Quick- Boys-aanvoerder Hans van der Plas. Een eigenschap die in wed strijd tegen Sparta Nijkerk prima van pas kwam. Quick Boys, zonder de geblesseerde Richard Hoogervorst, keek op sportpark Ebbenhorst al na twee minuten tegen een ach terstand aan De Nijkerkse- spits Ruud Stoelhorst profi teerde bekwaam van een mis verstand tussen Johan Jonker en doelman Dirk Varkevisser: 1-0. De kustbewoners herstel den zich echter prima van deze vroege tegenvaller. On der aanvoering van de weer ouderwets draaiende Floor van Duijn werd de thuisploeg onder druk gezet. Hans van der Plas zag een kopbal via een schitterende reflex van Sparta-doelman Jacob Mulder over het doel verdwijnen. De gelijkmaker kon gezien de Katwijkse pressie niet lang uitblijven en na twintig minu ten prijkte de 1-1 dan ook op het scorebord. Edwin Otte stond aan de basis en Leen van der Plas toonde zich een koele afmaker: 1-1. De inhaal race in tropische temperaturen had echter veel Katwijks zweet gekost en Sparta Nij kerk kon zich wat aan de gréep van Quick Boys ontwor- steden. Veel gevaar leverde dit niet op als was Ruud Stoel horst vlak voor rust dichtbij zijn tweede treffer De inbreng van de thuisploeg beperkte zich in het verdere verloop van de wedstrijd tot het met hand en tand verdedigen van de gelijke stand. Sparta Nij- kerk-trainer Jan Lankreijer: Quick Boys had in de tweede helft veel moeite om de Nij- kerkse-muur te slopen. Arjen van de Werf: „Door het war me weer konden we niet het tempo spelen wat nodig is om zo'n defensieve ploeg te klop pen". De Katwijkse oefen- meester besloot door het in brengen van Fred Kanbier voor Frenk van der Kley zijn elftal nieuwe impulsen te ge ven. Een geslaagde ingreep want een paar minuten later kopte Hans van Plas uit een corner van Kanbier de 2-1 binnen. Na deze treffer was de wedstrijd gelopen. Vooral Floor van Duijn kon zich in de fase zich naar hartelust uitle ven. De kleine middenvelder stond met twee puntgave voorzetten op het hoofd van Leen van der Plas aan de basis van de uiteindelijke 1-4 eind uitslag. De manier waarop na afloop de blauwwitte aanhang de tweede periodetitel vierde leek slechts een voorproefje van het grote feest dat over enige weken in Katwijk zal losbarsten. Want daaraan twij felt bijna niet meer in Kat wijk. De opmerking van een Quick Boys-supporter „Als we het nu niet meer worden dan kunnen we Nieuw Zuid net zo goed afbreken", is daar de meest duidelijke uiting van. KEES VAN KESTEREN Scoreverloop: 2. Stoelhorst 1-0, 20. Leen van der Plas 1-1, 71. Hans van der Plas 1-2, 84. Leen van der Plas 1- 3. 88 Leen van der Plas 1-4. Quick Boys. Varkevisser, Pluim- graaff. Jonker, Aandewiel, Hans van der Plas, Arie van Duijn, Dijkhuizen (Rog). Floor van Duijn. Leen van der Plas. Otte, Van der Kley (Kanbier). Piet Janmaat, de maker van het eerste doelpunt van Rijnsburgse Boys, probeert de VVOG-defensie te omspelen. Leon Vonk volgt zijn teamgenoot met aandacht. RIJNSBURG Rijns burgse Boys heeft zich door de 3-2 overwinning op VVOG vrijwel zeker het degradatiespook van zich afgeschud. De door tegenslagen geplaagde kampioensploeg van vorig jaar wil zo snel mogelijk dit voor de club trieste seizoen vergeten en het enige wat nog rest is het geschonden imago van de geelzwarten te herstellen. Eerherstel is dan de enige prijs die er in dit verloren seizoen nog te halen valt. Rijnsburgse Boys trof in tegen stander VVOG een ploeg die qua voetbal meer in huis had dan de stand op de ranglijst doet vermoeden. De in Rijns- burg geboren VVOG-trainer Jan Verheyen was met offen sieve bedoelingen naar het westen afgereisd. Vanaf het beginsignaal gaven de Harder wijkers blijk van hun aanval lende instelling. De weer her stelde Rijnsburg-doelman Jan Blankespoor moest in de eerste vijf minuten al zijn talenten uit de kast halen na schoten van VVOG-middenvelder Bert Hoeve. De thuisploeg, zonder de geschorste Marin de Louw en Gert van Beelen, kon na de lastige beginfase het ini tiatief langzaam naar zich toe trekken. Erwin Hermes had met wat meer zelfbeheersing de openingstreffer kunnen forceren. De grillige spits kwam tweemaal alleen voor VVOG-keeper Martin Bakvis maar hij het houtwerk stond een Rijnsburgse treffer in de weg. In de slotfase van de eer ste helft vielen de doelpunten echter als rijpe appelen van de boom. De eerste die het net wist te vinden was Piet Jan maat die met knap schot Bak vis kansloos liet: 1-0. VVOG toonde echter veerkracht en vijf minuten later was het Bert Hoeve die de gelijkmaker ach ter Blankespoor schopt. 1-1. De vreugde van de Harderwijkers was echter maar van korte duur want Erwin Hermes strafte een fout van verdedi ger Gerrit Zwep bekwaam af: 2-1. Veel tijd om rustig adem te halen hadden de 1000 toe schouwers niet want vier mi nuten later was het Albert Westhuis die zijn ploeg weer langszij schoot: 2-2. De twee ëntwintig acteurs bleken na rust hun kruit te hebben ver schoten. Rijnsburgse Boys, met Fred Arroyo in de ploeg voor Wim Hooymans, zakte ver te rug en VVOG kon het initia tief nemen. Het vertrek van topschutter Gérard van de Nooy naar IJsselmeervogels is voor de Harderwijkers een fikse aderlating gebleken. On danks het betere veldspel van VVOG, met Marcel de Haan als grote uitblinker, kon de ploeg geen moment voor ge vaar zorgen. Rijnsburgse Boys profiteerde bekwaam van het falen van de tegenstander en Leon Vonk zette zijn ploeg uit een voorzet van Huug Aande wiel op voorsprong: 3-2. De thuisploeg gaf deze voorsprong niet meer uit handen en sloot hiermee de tweede overwin ning op rij af. NICO VAN DE EYKEL Scoreverloop. 27. Janmaat 1-0, 33. Hoeve 1-1, 34. Hermes 2-1, 38. West huis 2-2, 69 Vonk 3-2. Rijnsburgse Boys: Blankespoor, Koet, Bodaan, Wend, Heemskerk, Janmaat, Aandewiel, Hooymans (Arroyo), Vonk, Hermes, Carli. Noordwijk verspeelt winst in slotfase SPAKENBURG Noordwijk- trainer John Eelman heeft dit seizoen al heeft wat teleurstellin gen boeten verwerken. Zijn ploeg verspeelde dit seizoen al heel wat punten door in de slot fase een bijna zekere winst te verspelen. In Spakenburg ston den de kustbewoners vlak voor tijd nog met 1-2 voor maar in de laatste minuut kwam de ploeg van Hans van der Zee nog langs zij: 2-2. John Eelman was voor het duel tegen IJsselmeervogels nog opti mistisch over de titelkansen van zijn ploeg. „Zelf alles winnen" was zijn boodschap voor de rood- witten. Na de puntendeling in Spakenburg bedraagt de achter stand op Quick Boys zeven pun ten en daarmee lijkt de rol van Noordwijk uitgespeeld. De Noordwijkse oefenmeester er kent dat. „Maar het blijft onge looflijk hoe knullig we steeds in de slotfase de punten verspelen. Als je al die punten op zou tellen dan zouden we nu met Quick Boys strijden om de titel". Noordwijk speelde in Spaken burg een goede wedstrijd en was vooral technisch superieur aan de thuisploeg. In de eerste helft werd dat overwicht nog niet in doelpunten uitgedrukt maar na rust opende Patrick Scheurwater de score: 0-1. Na deze treffer zakten de roodwitten terug en IJsselmeervogels kwam langszij: 1-1. René van Staveren leek de winnende treffer op zijn schoen te hebben maar de laatste mi nuut bleek weer eens fataal voor de Noordwijkers. IJsselmeervo gels scoorde 2-2. MVKV deelt met Woubrugge KATWIJK In de afdeling zaterdag stond slechts een wedstrijd op het programma. In Katwijk deelden MVKV en Woubrugge de punten (1-1). Na rust werd Woubrugge ster ker en nam na twintig minu ten de leiding via Martin Dijk shoorn. In de slotfase was het Martin Oudshoorn die zijn ploeg langszij schoot. Lisse haalt uit Lm tegen Flevo Boy EMMELOORD FC Lil e< toont zich dit seizoen bijzonrer productief in uitwedstrijd^' In het belangrijke duel in?W strijd tegen degradatie wonen' ploeg van Wim Eilander ip®. 4-1 van Flevo Boys. „Een langrijke opsteker voor de mende vijf wedstrijden, speelden tegen Flevo I geen erg goede wedstrijd m we toonden ons koelbloedigr de afwerking en daar hi het ons dit seizoen aan ontt ken", aldus Eilander. De fusieclub kende in Emi loord een voorspoedige si Al na tien minuten zette "V tor Klaren zijn ploeg op aan ven van John Vermeulen voorsprong: 1-0. Flevo B ging echter met man en ma op jacht op de gelijkmaker FC Lisse wankelde. „Orga^l satorisch klopte het bij niet in de eerste helft", al Eilander. Mark Ens bezori vijf minuten voor rust de senaren een belangrijk stei tje in de rug: 0-2. Na enk)n tactische ingrepen in de rij Eilander wisselde Victor K ren voor Ralph Polman, krtg j Lisse de wedstrijd onder c trole. Leon van der Zwet v1111 ruimde de marge naar 3-0 er' de fusieclub leek de wedst ie] rustig te kunnen uitspel 1 h Het wegzenden van een spe; 'j van Flevo Boys na een ovf treding tegen Leon Hoep d de vlam in de plan slaan, thuisclub kwam terug tot maar Mark Ens schhot ploeg definitief in veilige Leiden verliê van Everstein,,! EVERDINGEN In tweede klasse zaterd verloor Leiden met van Everstein. „Leid startte goed, maar na eerste doelpunt sloeg lamlendigheid toe", alc trainer Peter Ciere. ploeg ging met een 1-1 j lijke stand rusten, m« moest in de tweede he de punten weggeven. Vooral in het begin v< wedstrijd was Leiden veldspel de betere van Ev stein, dat vooral via de coi ters af en toe gevaarlijk v Na twintig minuten kw Leiden op voorsprong. Na aanval door het midden, wa bij Everstein vergat te ver digen, maakte Koos Siera werk af. Daarna zakte Lei< terug. Even voor de tl kwam de thuisploeg op geli hoogte. Jan Ariaans sch vanaf 25 meter de bal snc hard in, onhoudbaar v doelman Peter Selier. In tweede helft was Everst duidelijk de betere ploeg de beste kansen. Peter Sel redde een aantal malen kn maar na twintig schoof Van Kessel de bal in uiterste hoek. Everstein kn nog de mogelijkheden om der uit te lopen, maar de eii uitslag bleef 2-1. ,Q/erl ARC blijft in de problemei^ KAMPEN ARC is er in Kampen niet in geslaagd de mai met de staartploegen de vergroten. Door de nederlaag teg DOSK (2-1) blijft de Racing behoren tot de categorie potentie degradatiekandidaten. Aanvoerder Cees Bonefaas blijft het ter vertrouwen houden in ARC. „We komen alle staartploegjekt nog tegen en daardoor houden we alles in eigen hand". ARC kende op sportpark De Maten in Kampen een zeer start. DOSK was de eerste twintig minuten oppermachtig drukte dat uit in twee doelpunten: 0-2. De Alphenaren herts n den zich echter prima van deze tegenvaller en zette de thi Bi- ploeg onder druk. René Lammers en Paul Dijkman kregen v(t rust prima kansen om te scoren maar zij lieten deze onbenut, rust bleef ARC de betere ploeg. DOSK kon alleen nog maar de counter voor gevaar zorgen Het Alphense overwicht w< 6p na tien minuten in doelpunt uitgedrukt via Paul Dijkman: 1 ARC bleef in de slotfase jagen op de gelijkmaker maar ven )rC dan een schot op de lat van Paul Dijkman kwam de ploeg Bert Jansen niet.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 16