Sombere prognoses bij start tenniscompetitie 1 mal Ie Indeling van hoofdklassen districtscompetitie biedt veel spanning DEGRADATIESPOOK BIJ UNICUM 2 - ZEE DUIN SV Aarlanderveen bestaat 25 jaar ■foicUe Sou/UMit" ZATERDAG 13 APRIL 1991 PAGINA 35 LEIDEN - De start van de lande lijke tenniscompetitie levert voor de meeste 'Leidse' teams een toch sombere prognose op. In de hoofd klasse heeft Dekker als team nau welijks kunnen inspelen en mag iet hopen op eenzelfde situatie bij iet Scheveningse Detec/Metselaars Opvallend detail is, dat de daar Leiden naar toe getrokken ,ees-Jan Schuilenburg op Michael an den Berg stuit. Op papier heeft "ictoria uit Rotterdam al zoveel lasse in huis, dat Unicum slechts n het redden van de eer mag lenken. Thuiswedstrijden voor alle 'eedeklassers. Bij de derby tussen nicum 2 en Zee Duin waart iet degradatiespook al nadrukke lijk rond. „Het zal lastig worden", beantwoordt _arel de Bruijn de vraag over zijn prog- jse voor de competitiestart. „Vorig sei- len zat Dekker met de situatie, dat Ke- in Lubbers pas vlak voor de competitie i Nederland arriveerde en als team Rauwelijks kon worden ingespeeld. Dit jaar is de situatie al niet veel anders, indra Begijn en Monique Kiene spelen ^terke internationale toernooien in :rankrijk en Spanje, terwijl Giorgiu Co- ;ac Davis Cup verplichtingen voor zijn land. Roemenie heeft. Vorig jaar verlo ren we daardoor de eerste wedstrijd te gen een ploeg, die vierde werd in de competitie." De Bruijn wil daarom niet lie optimistische prognoses over de uit- vedstrijd tegen Detec/Mets 2 maken. a"e Opvallend lij de Scheveningse tegenstanders spelen ipvallend genoeg twee voormalige Lei enaars. Kees-Jan Schuilenburg en Jos oemans. De Leiderdorper, die na het ;halen van het VWO-diploma tennis it zijn vak heeft gemaakt, verliet het na in jaar weer van haar regionale plan af- appende Unicum voor Detec/Mets, lat hem flinke groeimogelijhheden tod. Opvallend detail is, dat zijn de- mut in de nieuwe omgeving meteen een rem zeer bekende tegenstander oplevert, dichael van den Berg. Schuilenburg leeft zich in de Mets-arena, waar vroe- ;er de Nationales werden afgewerkt, ter dege voorbereid. De Leiderdorper ver- Loos training, gekoppeld aan een pro gramma met alleen viersterren- en inter nationale toernooien boven het A-toer- aooi van Unicum, dat juist door Mi- thael van den Berg als voorbereiding fverd geprefereerd. De speler van Dekker tennis, waar eind juli/begin augustus roor het eerst de Nationales worden af werkt, toonde bij de buurvereniging en opvallend sterke service en een ak- ef netspel. Dat er op de baan tegen en ezamen met Kees-Jan Schuilenburg iets zal gebeuren staat nu reeds vast. yoorschotenaar Koemans speelde een De uit Leiden vertrokken Kees-Jan Schuilenburg stuit in het startduel van de tennis competitie op een vertrouwde naam, Michael van den Berg. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN Louise Pleming twee internationaal ge louterde sterren in de strijd. De Mesker- klasse behoeft geen uitleg, opvallend was wel, dat zij vorig seizoen in de hoofd klasse ongeslagen bleef. De Australische gastspeelster staat thans op plaats 380 van de wereld, bewerkstelligde met part ner Ingelise Driehuis een dubbelranking van rond de 170 om met Driehuis in Moulins soepel de halve finale te berei ken. Degradatiespook Hoofdklasser Unicum heeft zich bij de beslissing over de degradatie reeds neer gelegd. Bij de hoofdmacht gaat het er al leen nog maar om met welke cijfers een klasse lager wordt afgedaald. Op papier heeft Victoria een sterk team, zodat het redden van de traditionele eer al een po matige kwalifikatie bij het Noorlander Paas A-toernooi op Unicum en kon zich verder op de training richten. Of het vol doende is om de nieuwe Dekker-ster Giorgiu Cosac te kloppen, hangt derhal ve van de vorm af, waarin de Roemeen bij aankomst in Nederland zal verkeren. De Warmondse speelsters Sandra Begijn en Monique Kiene kwamen tot opval lende resultaten in internationale toer nooien. De Zeeuwse stond begin april in de kwartfinale van het 25.000 dollar toernooi in het Franse Moulins. De struise Noordhollandse jeugdspeelster kwalificeerde zich bij haar profdebuut in het 10.000 dollar circuit in Portugal en Spanje. Successen, die een wezenlijke bijdrage aan het zelfvertrouwen hebben gegeven. Zelfvertrouwen, dat noodzaak lijkt om met succes de andere zijde van het net tegemoet te treden, want Detec- /Mets 2 brengt met Marcella Mesker en sitief punt genoemd mag worden. Victo ria's Petra Kamstra is Nederlandse beste in de leeftijd van Unicums Miijam Sie- merink en Judith Warringa, Roger War- menhoven en Eddy Schol werden vorig jaar door respectievelijk Jacqueline van Wijk, Jan Siemerink en Kees-Jan Schui lenburg met nipt verslagen. Deze coryp- heeên spelen echter niet meer in Leiden. Van Bionda Zonderop, Martijn Krans en Wouter van der Heijde mag een der gelijke stunt, ondanks een knap optre den in het Paas A-toernooi, niet ver wacht worden. Wellicht, dat tegen de nummers drie van het Victoriateam, Trudy Torringa en Frank Vermeer, een punt binnengesleept kan worden. Het degradatiespook waart eveneens rond bij de net als het kopteam thuisspe- lende team 2 en 3 van Unicum. De 're serves' zijn in een derby de gastheer van Zee Duin. Katwijker Jan-Willem Lugthart rekent Unicums tweede, teza men met het Dordtse Dash '35 2 en het Amsterdamse Joy-Mozaiek 3 tot de kan didaten voor degradatie. Gerust op een positieve score tegen Unicum is de spe ler/coach echter niet. „Tegen Erik Bak ker speel ik geen gemakkelijk potje. Ze praten wel over zijn houding, maar ik waardeer zijn vechtlust. Hij blijft voor elke bal gaan. En die Ronald Eleveld is een goede dubbelspeler, die zet ik ook niet even weg. Aan de andere kant heeft Léon Damen veel meer routine dan Robbert-Paul Hartwijk en schat ik de kansen van onze dames, Astrid Bouw en Carola Geerlings toch minimaal gelijk aan Marquérite Patiwael en Karin van Bijsterveld. Ik denk, dat de dames nog niet zoveel trainingsuren in de benen hebben." Unicum 3 is tegen Bakkum kansloos. Jacqueline Paauw en Wil den Hollander hebben in jeugdspeelsters Francine Herrebrugh en Judith Kos te sterke opponenten. Bakkums Roger Welsh en Erik Dijkman Dulkes zijn ak- tief in de A-toernooien. Unicums Bert Bruin, Klaas-Jan Doeven en Perry Paauw (nog) niet. Versterking Blijft Zee Duin tegen Unicum 2 over eind, dan zijn de vooruitzichten bij de Leidenaars alleen over een breder vlak somber. Wint Unicum 2, dan wacht de Katwijkers een zware strijd. Maar ook de derde 'Leidse' ploeg in deze afdeling, Hillegom zal niet echt vrolijk worden bij de mededeling, dat BTC Ivy zich alsnog een eerste dame heeft weten aan te schaffen. Birgit Diemer versterkt de Bre dase ploeg, die in Gert Nieuwboer, Wal ter Marckx en Linda Bax al een knappe bezetting bezat. Een evenwichtige thuis wedstrijd van Marco van Trigt, Marcel Vink, Cindy Berkhout en Petra Wessels zal een evenwichtig in de eindstand op leveren. Ook Heerhugowaard 2 versterkte zich flink. En wel met twee spelers uit het eerste team, Annemieke Haverkotte en Frank Braspenning. Toch schat coach Ronald van der Horst „Bakkum als Jan-Willem Lugthart (Zee en Duin) rekent op een goede, start van zijn team tegen Unicum. FOTO: HENK SNATERSE OLTC, Lisse en TEAN 1 en het op eigen grond opererende Dekker 2, Nieuw Ven nep 1 en TEAN 1 is bepalend voor de rol in de onderste regionen van hun af delingen. Titelkandidaat is geen van deze derdeklassers te noemen. De eerste speelronde wordt aangetreden tegen teams van buiten Leiden. In de lagere klassen neemt de kans op derby's toe. In de vierde klasse ontmoeten de 'reserves' van De Merenwijk en het kopteam van Forescate elkaar, terwijl waar team 1 'uit' is bij Unicum, titelkandidaat Zee Duin 2 het vierde van de Leidenaars thuis ontvangt. In de vijfde klasse spelen de eerste teams van Roomburg en Sas- senheim een regionale derby. Weer een klasse lager zijn de Katwijkse derby Zee Duin 4-KLTV 1 en het streekduel Ca sino Noordwijk 2-MVKV Katwijk 1 als vermeldenswaard te omschrijven. PETER KLEIN kampioen in en De Merenwijk als een wel heel lastige tegenstander." Aan Freek Tanis, Mark Fleischeuer, Irma van Seeters en Nathalie van der Voort de taak om het genoemd tweetal en Martijn van Beek, dubbelaar Jan Schreur en Rosa de Boer in de thuiswed strijd inderdaad lastig te maken. Het Leiderdorpse De Munnik is de vol gende Leidse ploeg, die met een ver sterkt team te maken krijgt. De harde kern van de bezoekers, Jan-Rienk van der Poel, Ton Luijcks en Dick Raves- teyn trok naast Cheryl Zuiderwijk, van de bij het Leidschendamse Leeuwen- bergh hoofdklasse spelende, Annet Ou- dijk aan. Een ruime nederlaag tegen Vre- denburgh ligt voor Thomas Koemans, Marcel Lolling, Rogier van Duyn, Ange lina Rammers en Saskia Paauw in de lijn der verwachtingen. Het openingstreffen voor het uitspelende LEIDEN - De indeling van de ïoofdklassen van de vandaag van start gaande districtscompetitie staat meer nog dan in voorgaande aren garant voor veel spanning. De explosieve groei heeft plaats ge maakt voor een evenwichtige op stelling in de diverse deelnemende tennisteams. De traditionele gemengde competitie cent op de eerste speeldag twee derby's, één in de stad Leiden zelf, de andere in de bollenstreek. Het treffen tussen de 'buren' Unicum en De Merenwijk is te vens de wedstrijd tussen de twee teams, die vorig jaar zijn gepromoveerd. De be spelers van het park aan de Haarlem mertrekvaart versterkten zich met routi nier Adrie Talakua en zijn daarmee fa voriet tegen de Meren wij kers, die voor lopig in de vertrouwde opstelling met Ineke van Ormondt, Trees van der Voort, Bram de Feijter en Ton Poots zü de 'w Herman van der Capellen worden omge zet in daden en de zeer creatieve tennis- aantreden. Tenzij de 'woorden' over leraar wel iets op de tennisbaan laat ge beuren. Sassenheim ontvangt in de bollenstreek derby het eerste team van Hillegom. Een favoriet voor de zege valt hier niet aan te wijzen. Zoals bij alle wedstrijden in deze hoofdklasse mag verwacht worden, dat het evenwicht vóór, tijdens en na de vijf partijen gehandhaafd zal zijn. Om daadwerkelijk opnieuw kampioen te worden zal de nummer één van vorig seizoen, TEAN meer dan met een 3-2 overwinning tevreden moeten zijn. In de uitwedstrijd tegen Lisse zal dat voor de Alphenaren kunnen tegenvallen. De winnaar van de ontmoeting tussen Bos koop en Nieuwkoop zal voor de reste rende zes wedstrijden in ieder geval meer ontspannen kunnen spelen. Het meest opvallende aspect in de hoofdklasse bij de heren is het speelpro- gramma. Geen openingsduels tussen het eerste en tweede team van zowel Fores cate als Hillegom, maar een keurig ver deeld programma. Team twee van de Voorschotenaren ontvangt het kopteam van Hillegom, dat door zijn al jaren vas te samenstelling favoriet is voor de zege. Ook Forescate 1 speelt thuis en bestrijdt Nieuw Vennep. Omdat beide teams geen zwakke plekken kennen, is een gelijkop- gaande strijd te verwachten. De ontmoe ting tussen Hillegom 2 en Artesia zal voor de verliezer het begin van een gevecht tegen de degradatie betekenen. In de vierde wedstrijd van de eerste speeldag zal langjarig titelhouder Uni cum tegen Rijnkanters wederom zijn slag moeten slaan. Beide teams treden met een nieuwe kopman aan. De fittere Jack Manuputty is voor de Rijnsburgers favoriet tegen de op ervaring gebaseerde slimheid van Arnold van der Capellen. In de breedte zijn de Leidenaars echter beter. Het eerste gewin betekent echter nog geen titelprolongatie, Hillegom en Forescate moeten tweemaal verslagen worden, voordat een nieuw kampioen schap een feit is. Weliswaar treden de beide Hillegomteams reeds de tweede speeldag tegen elkaar binnen de lijnen, het competitieslot voorziet in een wed strijd tussen Forescate 1 en 2, waarin ti tel kans en sportieve plicht het de spelers niet gemakkelijk maakt. PETER KLEIN Onder redactie van Kees van Kesterén Moeilijk Een scheidsrechter in het voetbal heeft mak moeilijk. Steeds vaker worden de arbiters geconfronteerd met een agressie ve houding van spelers en publiek. De ex cessen na de wedstrijd IJsselmeervogels- Katwijk ten opzichte van scheidsrechter Dragt liggen nog vers in het Het is aan ook niet vreemd dat steeds minder mensen zich geroepen voelen om de fluit te gaan hanteren. De Afdeling Leiden wil via een intensieve wervingsac tie het grote tekort aan scheidsrechters gaan terugdringen. Men streeft er naar honderd mensen zover te krijgen om zich wekelijks in het zwarte pak te hullen. Om dat bereiken krijgen de nieuwe arbi- - -■* ir*t\ jSa Iers een gratis cursus en mogelijk gratis materiaal. Een lovenswaardig initiatiej van de beleidsmakers in Leiderdorp waar vooral de lagere voetbalelftallen uit de Leidse regio baat bij zullen hebben. Het is dan ook te hopen dat de voetballers de discipline kunnen opbrengen om de nieu we lichting scheidsrechters een kans te geven. Lukt dat niet dan lijkt het initia tief van de Afdeling Leiden bij voorbaat zinloos. Optimisme Veel voetbaltrainers kenmerken zich door een optimistische geest. Vooral in de slotfase van de competitie wordt dat duidelijk. Noordwijk-trainer John Eel- man heeft zich nog niet neergelegd bij de suprematie van de Katwijkse clubs in de eerste klasse A. „Niet meer verliezen en het sleutelduel van Quick Boys winnen", verkondigde Eelman na het duel tegen Sparta Nijkerk. Niets is onmogelijk maar wij van Hutspo(r)t plaatsen de woorden van Eelman in de categorie "wishful thinking". Want anders kunnen we de situatie van Noordwijk - zes pun ten achter met nog zes wedstrijden voor de boeg - niet inschatten. Broederstrijd De Katwijkse derby. Katwijk- Quick Boys, werd door de trainers Arjen van de Werf en Arie Lagendijk in eerste instan tie beroofd van een opmerkelijk detail. De broederstrijd tussen Floor (Quick Boys) en Piet (Katwijk van Duijn. Beide begonnen de kraker op de reservebank. Een team van AVRO's Sportpanorama was er zelfs speciaal voor naar de kust plaats gekomen. Een interview met vader Floor van Duijn senior verloor daardoor veel van zijn waarde. En dal was jammer niet alleen voor de televisiekijkers maar ook voor de zesduizend toeschouwers op Nieuw Zuid. De strijd tussen beide broers AARLANDERVEEN - Het dorp Aarlanderveen is geografisch gezien een streep op de landkaart tussen Alphen aan den Rijn en Nieuw koop. De gemeenschap telt 1250 inwoners en 154 daarvan zijn lid van de voetbalvereniging Aarlan derveen. Een club die 19 april het feit herdenkt dat 25 jaar geleden het initiatief werd genomen om een voetbalclub op te richten. De Sport Vereniging Aarlanderveen dateert van 19 april 1966 en han teert vanaf die datum het motto: „Kameraadschap boven prestatie". SV Aarlanderveen is een typisch voor beeld van een vereniging die zijn be- staanrecht put uit de grote zelfwerk zaamheid van de leden. Dankzij de inzet van vele vrijwilligers is de vereniging in staat om zonder periodieke steun van de gemeente het hoofd financieel boven wa ter te houden. De club beschikt momen teel over een fraai complex aan de Aar- landerveenseweg waar momenteel drie senioren, twee junioren en een pupillen- elftal actief hun sport beoefenen. De voetbalvereniging uit Aarlanderveen wil het 25-jarig jubileum niet ongemerkt voorbij laten gaan. De festiviteiten be ginnen volgende week vrijdag met een receptie voor genodigden en in de week van 18 tot 25 mei zullen er tal van festi viteiten voor de leden worden georgani seerd. Een voetbaldag voor de jeugd en een vier tegen vier toernooi voor de se nioren vormen de belangrijkste onderde len van de jubileumactiviteiten. Een feestavond met medewerking van de Havenzangers sluit de feestweek af in Aarlanderveen.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 35