Huistra nuchter over nieuwe kans Oranje dSs Open deuren bij symposium over emoties Rotterdam raakt Europa Cupfinale mogelijk kwijt gemser wil coach Ichaatssters worden Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! igiiPQRT CcidócSouoant zaterdag 13 april 1991 pagina 19 |hiappucci eindwinnaar Baskenland (GETA Claudio Chiappucci heeft de Ronde van het Bas- Jiland op zijn naam geschreven. Op de laatste dag kwam de Jdzege niet meer in gevaar. De winnaar van Milaan-Sanremo nield zijn in de derde etappe verworven voorsprong. De vijfde ,ppe bestond uit een rit over 136 kilometer die werd gewon- p door Raul Alcala uit de PDM-ploeg. De afsluitende tijdrit is voor de Belg Bruyneel. Beste Nederlander in de eindrang- jiikking was Eddy Bouwmans. De renner uit de ploeg van Pe- Post eindigde als veertiende op 4.08 van Chiappucci. Martin Ikkelkoren uit de formatie van Jan Raas sloot het klassement de 113e plaats. De tweedejaarsprof had een achterstand van 18.45. «C Den Haag 8 mei naar Groningen et bt t vj IN HAAG FC Den Haag speelt de uitwedstrijd tegen FC aan aningen niet op de geplande datum van 9 mei, maar al op ^tref ensdag 8 mei. Het duel in het Oostersportpark begint om orde W uur. Het duel FC Utrecht-FC Groningen is verplaatst van mei naar vrijdag 17 mei. t geg- Wouters in staat van beschuldiging wegens wangedrag AMSTERDAM Jan Wou ters is door de tuchtcommissie in staat van beschuldiging ge steld wegens wangedrag tij dens PSV-Ajax. Wouters ergerde zich aan scheidsrechter Houben, die ruim drie minuten blessuretijd bij de eerste helft telde waarin Kalusha gelijk maakte. Wou ters duwde Houben en sloeg de bal uit diens handen. Hij kreeg de gele kaart. Ook Boessen van SVV, die in de uitwedstrijd tegen NEC de rode kaart kreeg, is in staat van beschuldiging gesteld. LONDEN Uit vrees voor een herhaling mideren, zelfs in Polen, waar de Engelse van het drama in het Brusselse Heizel-sta- supporters zich goed gedroegen", dion in 1985 zal de Engelse voetbalbond De Engelse club Manchester United heeft mogelijk vragen om een verplaatsing van een voorsprong van 3-1 op het Poolse Le de finale van het Europ Cuptoernooi voor bekerwinnaars in het Rotterdamse Feye- gia Warschau en heeft met een thuiswed strijd tegen de Polen in het vooruitzicht noordstadion, als Manchester United zich grote kans op een finaleplaats. plaatst voor deze finale. Dat heeft heeft de veiligheidsadviseur van de Engelse voetbalbond, Les Walker, gis teren gezegd. Walker is bang dat de vele Engelse voetbalsupporters een doelwit zullen vormen voor Nederlandse rel schoppers. „Waar Engelse voetbalfans ook naartoe gaan bestaat het risico van provo caties", zo zei Walker. „Er is altijd een groep die de voetballiefhebbers wil inti- Tn 1985 kwamen in het Brusselse Heizel- stadion 39 supporters om als gevolg van gewelddadigheden van vooral Engelse relschoppers tijdens een Europacup 1-fi- nale tussen het Engelse Liverpool en Ju- ventus. Dit seizoen werden Engelse clubs voor het eerst toegelaten tot de Europese competitie, nadat de Europese voetbal bond ze daarvan had uitgesloten als straf voor het wangedrag van de Engelse sup porters. Grieken verslaan volleybalmannen HAARLEM Zonder maximale beleving van het spel is de nationale volleybalploeg door Europese middenmoters te verslaan. Ondanks de nederlaag van 3-2 tegen Griekenland bereikte Nederland de finale' van de Haarlemse Volleybal Week tegen Cuba. Dankzij de betere setverhouding. Net als tegen Duitsland een dag eerder miste Nederland inspiratie, hoewel tegen Griekenland bij vlagen goed werd ge speeld. In de tweede en vierde set met name. Voor het handjevol publiek was het aardig dat de beslissing viel met het zoge naamde rally punt-systeem, waarbij ook op de service van de tegenstander ge scoord kan worden. Griekenland won: 17- 16. Reserve Bas Koek stond tijdens dat ex traatje in de basis. GLASGOW Pieter Huistra zal zijn afkomst nooit verloochenen. De 24-jarige Fries beschikt over een weldadig aan doende portie nuchter heid, die hem overal in de wereld van pas komt. Hij is en blijft zichzelf, iets wat niet al zijn collega's hem kunnen nazeggen. Als het even wat minder gaat, laat de begaafde linkerspits dat naar buiten toe net zo min merken als in tijden als wanneer het hem voor de wind gaat. Niet zo verwonderlijk dus dat de speler van Glasgow Rangers niet uit zijn bol ging bij het bericht vanuit Zeist dat hij als remplacant van de gebles seerde (en gisteren wegens zijn rode kaart tijdens PSV- Ajax voor vier duels geschor ste) Bryan Roy is opgeroepen voor het EK kwalificatieduel van komende woensdag te gen Finland. „Maar ik ben heus erg blij met de uitverkiezing, laat dat duidelijk zijn", verklaart de stoicijnse aanvaller, juist klaar met de lunch. „De bondscoach (Rinus Michels; red.) is zaterdag hiv> geweest om me aan het werk te zien in de wedstrijd tegen Hiber nian. Was van onze kant niet eens zo'n geweldige partij, die dan ook in een wat te leurstellende 0-0 eindigde. Na het duel hebben we el kaar niet meer gesproken, omdat Michels snel terug moest naar Nederland. Ik heb begrepen dat er bij jullie nog een aardig potje (doelt op PSV-Ajax) op het program ma stond. Eerlijk gezegd hield ik er toch wel een beet je rekening mee dat ik opge roepen zou worden. Zoveel alternatieven zijn er immers niet voor de linkerkant en ik verkeer toch wel in een dus danige vorm dat ik op een plaats in de selectie kon re kenen". Omdat Michels woensdag vanzelfsprekend drie aanval lers in de strijd gooit tegen de Finnen - die in feite voor hun laatste kans vechten om in aanmerking te komen voor deelname aan het EK'92 in Zweden - moet het al heel vreemd lopen wil de oud- voetballer van FC Gronin gen, SC Veendam en FC Twente geen plaats in de ba sis krijgen. Huistra: „Hon derd procent zeker ben je na tuurlijk nooit, daarom waag ik me daaromtrent maar niet aan een uitspraak. Ik ben al wel vaker voor een onaange name verrassing f De gedachten van de uit het nietige Goënga afkomstige linkspoot gaan daarbij onge twijfeld even uit naar de mondiale titelstrijd van vorig jaar in Italië. „Ik had er alle hoop dat ik er bij kon zijn", klinkt het met een zweem van teleurstelling uit zijn mond. „Het zat er helaas niet in, jammer. Je begrijpt dat ik nu een heel stuk voorzichti ger ben geworden. Ik kan mezelf wel van alles beloven, het is de bondscoach die uit eindelijk de knoop doorhakt. Ik zal er van mijn kant alles aan doen ervoor te zorgen dat hij straks niet meer om me heen kan". De korte invalbeurt van vijf minuten bij Finland - Neder land op 31 mei '89 in het ka der van de voorronden voor de WK meegerekend, is Huistra de zeventiende april toe aan zijn zesde interland. Hij debuteerde medio no vember '88 bij Oranje in de 'vriendschappelijke' inter land tegen Italië. „Omdat ik bij Twente een mindere pe riode doormaakte ben ik vrij, snel uit beeld geraakt", her innert Huistra zich. „Toch stond het voor mij vast dat ik ooit terug zou komen in het Nederlands elftal. Nu is het dus zover, het is zaak een blijvertje te worden. Goed presteren bij je eigen club is van essentieel belang. Als ik zelf kritisch voor de spiegel ga staan stel ik vast dat ik min of meer een basisplaats heb afgedwongen en het heel behoorlijk doe, zonder in top vorm te verkeren". FOTO: SP Het contract van Huistra jen bijna wekelijks voor loopt na dit seizoen nog één 40.000 man in een fantasti- jaar door. „Het bevalt me sche ambiance. Ook die sup- hier uitstekendbesluit hij portersavonden zijn best in tegenstelling tot de dit- mteressant. Het is erg be maal weer niet geïnviteerde langrijk om ook daar je ge- Hans Gillhaus. „Schotten zijn zicht te laten zien" compleet voetbalgek, we spe- TEUN STAAL Jik Gemser was dit seizoen slechts toeschouwer, maar keert {licht actief terug. FOTO: SP jit lev IN HAAG Henk taiser is de voornaamste ididaat om Jan-Wiebe op te volgen als ich van de Nederlandse iuwen-schaatsploeg. [bert van 't Oever en n Pfrommer, twee an- e gegadigden, meldden :eren niet in aanmer- °P "lig te willen komen ondertor de vacature bij de g op NSB. 60 'S|mser stond tot en met het ipische seizoen 1988/'89 de basis van de successen rijders als Hein Vergeer, Visser en ook Gerard ikers. Daarna haakte de uit eigen wil af. Ener- uit verzadiging, maar ook lat zijn werk als sportle- ir aan het CIOS in Heeren- 3.04 te veel tijd vergde. Alras Gemser het schaatsen nwel niet te kunnen mis- Hij startte onder de naam Action in het Thialf-ijssta- een schaatsschool waar- het gehoopte resultaat uit- 5.08 K want toppers kwamen kr niet uit voort. Eind vorig 8.68 feoen wer(j Gemser al diver- 1.29 [malen rond de vrouwen- pploeg gesignaleerd. Jens Egbert van 't Oever, afgelopen winter in de rol teammanager opererend, Gemser een geschikte op- [er. „Dat zijn naam circu- vind ik niet zo vreemd, Dan ga je nadenken. Wie dat? We krijgen straks een olympisch jaar iarvoor de voorbereiding al Igende maand begint; red), 't geen simpele zaak om dan ding te moeten geven aan Jl5el n groep. Daar heb je iemand schaatstrainingen af te weten", aldus de Lissenaar, die zelf overigens ook maar al te goed aan de genoemde voorwaar den voldoet. „Nee, ik ben zelf geen kandidaat", klinkt het echter resoluut. Van 't Oever maakte afgelopen seizoen bondscoach Jan-Wiebe Last van zeer nabij mee. Ondanks de derde plaatsen van Yvonne van Gennip (bij het EK in Sa rajevo) en Lia van Schie (WK Hamar) was er veel kritiek op de nu, naar men zegt, om pri- vé-redenen (werk, gezin) afge haakte Zwollenaar. Van 't Oever toonde zich deze week ook verrast toen het vertrek van Last bekend werd ge maakt. „Ik ben zelf niet bij het evaluatie-gesprek geweest. Ik ga dan ook af op de medede ling van de begeleidingscom missie kernploegen dat Jan- Wiebe zelf is opgestapt. Omdat hij het niet aan kan om nog meer tijd in het werk voor de schaatsbond te gaan steken. Ik heb ten minste geen redenen om daaraan te twijfelen". Geen ander Toch spreekt ook de als geen ander in het „wereldje" inge voerde Van 't Oever niet lou ter in positieve bewoordingen over Last. „Vooral het contact met de pers was echt een zwak punt van Jan-Wiebe. Hij durf de zich nooit helder te uiten. Een trainer moet juist een ste vig standpunt durven inne men. Anders scoor je mis. 't Is leuk voor een rijdster, die slecht presteert dat een coach je niet laat vallen, maar van de andere kant is het ook niet goed om dan altijd maar zo soft te blijven. Dat is een kwestie van overbrengen en die gave had Jan-Wiebe nu eenmaal niet", aldus Van 't Oever. DICK KIERS UTRECHT Sport en emoties zijn met elkaar vervlochten. Neem die aap-achtige salto, die Hugo Sanchez van Real Madrid steevast uit vreug de na een doelpunt ten to nele voert. Of de tranen, die topsprintster Florence Griffith-Joyner plengt bij de huldiging na haar su perrace op de 200 meter tijdens de Olympische Spelen in Seoul van '88. En ook de prikkelbaar heid van Ajax-speler Jan Wouters, die afgelopen zondag tegen PSV scheidsrechter Houben een flinke por gaf, is een uiting van emotie. In het Janus Jongbloed Re search Centrum in Utrecht werd het onderwerp 'Emoties in de sport' gisteren breeduit belicht tijdens een symposium ter gelegenheid van het eenja rig bestaan van de Vereniging van Sportpsychologie in Ne derland (VSPN). Roelant Olt- mans, coach van Nederlands vrouwenhockeyteam en één van de sprekers op het sympo sium, kwam gistermiddag tot een even eenvoudige als tref fende conclusie. „Sport en emoties zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Maar ik vind het juist interessant om te weten welke factoren van in vloed zijn op het uiten emo ties", zo sprak Oltmans gister middag. Oltmans bracht sa men met Leen Pfrommer, schaatscoach van de Jong Oranje-selectie, een praktijk gericht verhaal, dat een wel kome afwisseling betekende voor de vrij taaie wetenschap pelijke bijdragen van Duitse professor Dieter Hackfort en dr. John Kerr. Verwachtingspatroon „Bij emoties denk ik aan mo menten, die beslissend zijn in een wedstrijd", verwoordde Oltmans. Volgens de hockey- trainer zijn meer factoren van invloed op het uiten van emo ties, zoals de karakter van een sporter, de structuur van en de sfeer binnen een team alsmede de aard van een sportevene ment. „Maar bovenal speelt het verwachtingspatroon een grote rol", aldus Oltmans. „Dat verwachtingspatroon wordt opgelegd door het team zelf, de begeleiding, het bestuur en de sponsor, de supporters en de pers. Neem de wedstrijd Feyenoord-Fortuna Sittard aan het begin van het seizoen. De mindere prestaties van Feyenoord hadden tot gevolg, dat de supporters de hekken sloopten en het veld op kwa men. Pim Verbeek, toen nog trainer, werd er emotioneel door geraakt en dreigde op te stappen". In de jaren tachtig kwam mentale begeleiding nadruk kelijk in de belangstelling te staan als voortvloeisel van ne gatieve uitingen van emotie. Agressie, woede, angst en met name faalangst waren sleutel woorden, die voer waren voor (sport)psychologen. De ene 'hersendokter' na de andere dook op en trachtte sporters weer op de rails te zetten. „Vooral de negatieve effecten van emoties kwamen aan de orde", zegt Frank Bakker van de VPSN en verbonden aan de vakgroep psychologie van de Oltmans: verband interfaculteit van lichamelijke opvoeding van de Vrije Uni versiteit in Amsterdam. Het geen voor professor Dieter Hackfort van de universiteit van Heidelberg aanleiding was om te stellen, dat in de jaren negentig het accent allengs kwam te leggen op het contro leren van emoties. Hackfort meldde, dat positieve emoties ook negatieve effecten teweeg kunnen brengen. Roelant Oltmans borduurde daar later op de dag op voort middels een sprekend voor beeld. „Bij een doelpunt uiten spelers zich altijd positief. Maar het gebeurt maar al te vaak, dat vlak daarna aan de andere kant een doelpunt valt", zo zei Oltmans. Centraal emoties in de sport centraal. John Kerr, docent lichamelij ke opvoeding aan Nijenrode (een hogeschool-opleiding ge richt op financiën, economie en handel) en expert op dit terrein vertelde, dat volgens deze theorie mensen heel ge makkelijk kunnen switchen van de ene situatie naar de an dere. „Dat verklaart ook waar om sporters zo inconsequent zijn in hun prestaties. Op het ene moment lukt alles en op het andere moment, wanneer het bijvoorbeeld net erg span nend is, gaat alles fout. Men sen reageren niet altijd het zelfde in bepaalde situaties". Voor Leen Pfrommer, de laat ste spreker, hangen emoties voor een groot af van een be zielende coach. „De sfeer in een groep heeft natuurlijk in vloed op de sporter. En hoe zijn de reacties van je mede sporters? Bemoedigend, of la chen ze je uit?. Maar vooral: wat voor een man staat voor de groep?. Een nukkige man, een trainer die alleen maar corrigeert of iemand die je sti muleert? Belangrijk is, dat een coach uitstraling heeft". Pfrommer zei grote waarde te hechten aan de mentale aspec ten in de sport, maar stipte ook het belang aan van inzet van de sporter „Een sport prestatie hangt meer af van persoonlijke inzet dan van ta lent". Daarmee refereerde de bondscoach aan de grote na tuurkundige Albert Einstein, die zich ooit liet ontvallen: „Grote en belangrijke uitvin dingen zijn tot stand gekomen door een procent inspiratie en 99 procent transpiratie". Waarmee de cirkel open deu ren tijdens het symposium weer rond was. PETER ALLEBLAS /sportuitslagen BOKSEN Open kampioenschappen van Frankrijk in Boulogne-sur-Mer Zwaargewicht, halve finales: Van- derlijde (Ned) wint op punten (5-0) van Rojas-Pena (Cub). CRICKET Leicester (Eng). Oefenwedstrijd: Leicestershire-Nederland: 2-0, Lei cestershire wint met 151 runs. Leices tershire 222 voor 9 (50 overs), Neder land 71 all out (34 overs). Topscorer Nederland: De Leede met 18 runs. HONKBAL Amerikaanse competitie National League: New York Mets- Montreal Expos 6-3, Houston Astros- Cincinnati Reds 4-1, San Francisco Giants-San Diego Padres 11-9, St Louis Cardinals-Chicago Cubs 5-4, Los Angeles Dodgers-Atlanta Braves 4-2. American League: Cleveland In dians-Boston Red Sox 6-4, Detroit Ti gers-New York Yankees 11-5, Oak land Athletics-Minnesota Twins 3-0, California Angels-Seattle Mariners 5- 0, Toronto Blue Jays-Mllwaukee Bre wers 7-3. RUGBY Cardiff. WK voor vrouwen troost- ronde: Spanje-Nederland 8-0, Cana- da-ltalië 6-0. SCHAKEN Oisterwijk. Zonetoernooi, vrouwen Zevende ronde: Tresch (Oos)-De Vries (Ned) 0-1, Maeckelbergh (Bel)- Harmsen (Ned) 0-1, Muller (Fra)-Ben- schop (Ned) 0-1, Limbach (Ned)-Le- bel (Fra) 1-0, De Greel (Ned)-Flear (Fra) 1-0; afgebroken duel uit zesde ronde: Benschop-Lebel 1/2-1/2. Stand: 1. Benschop. Flier, De Vries 5 punten. 4. De Greef, Harmsen 4 1/2, 6. Limbach 4, 7. Muller 3 1/2, 8. Le- bel 2 1/2, 9. Maeckelbergh 1, 10. Tresch 0. PAARDESPORT Göteborg. Finale wereldbeker voor springruiters. Tweede WB-onderdeel, tabel A, 1,60 m, na twee barrages: 1 Nelson Pes- soa (Bra) Special Envoy 0-32,14, 2. Millar (Can) Czar 0-35,98, 3. Bost (Fra) Norton de Rhuys 4-32,93, 4. Tops (Ned) Top Gun 4-33,78, 5. Wel les (VSt) Serengetti 8-34,51, 6. Eriks son Zwe) Moritz 8-36,16; na eerste barrage: 7. Bourdy (Fra) Morgat en Hutchinson (VSt) Woodstock beiden 4; na eerste omloop: 9. o.a. Lansink (Ned) Egano, Godignon (Fra) Quidam de Revel, Becker (Dui) Pamina, John Whitaker (GBr) Milton allen 4. Schaesberg koersen: Eerste koers. 2100 m: 1. Balkan Vic tory (M. Manninen) 2.50,3-1.21,1, 2. Jamtu, 3. Florida Sunshine. Toto: win nend 14,00 plaats 3,30 1,50 koppel 15,40 trio 110,30. Tweede koers, 1700 m: 1. Come Soft ly (T. Cain) 1.49.5, 2 Market Kimber- ly, 3. Fantasy Niet gestart: Nikkitas Girl Toto: winnend 3,80 plaats 1,50 1,30 koppel 5,50 trio 20,70. Derde koers. 2100 m: 1 Electrique (Van den Putte) 2.52,1-1.22,0, 2. Fal- co Judson, 3 Dublin. 4. Farwelsky Niet gestart: Mathilda Hill. Toto: win nend 6,00 plaats 2,20 1,50 koppel 9,00 trio 215,20 kwartet niet ge speeld. Vierde koers, 2000 m: 1. Watermill Hill (M Ton) 2.09,9, 2. Snowllake, 3 Bonny. Niet gestart: Follow the Moon Toto: winnend 2,80 plaats 1,40 2,90 koppel 27,60 trio 113,20. Vijfde koers, 2100 m: 1. Sky Wonder (M. Manninen) 2.50,7-1.21.3. 2. Zoot- onia, 3 Fritsy van Weert. Niet gestart: Drakar Toto: winnend 2,00 plaats 1,40 2,50 koppel 9,00 trio 40,40. Zesde koers, 1609 m: 1. Take Control (H. Grift) 2.04,4-1.17,3, 2. Happy John, 3. Eyan Lichtenberg, 4. Hank The Bank. Niet gestart: Voujda, Dali- ne, Dianti Pitt, Dragon Crown. Toto: winnend 2,60 plaats 2,20 1,40 koppel 3,70 trio 49,30, kwartet 203,80. Zevende koers, 1800 m: 1. Shamanta (A. Manuel) 1.55,2, 2. Man of Raap horst. 3. Dschuna. Niet gestart: Sil- verreef, Miss So Watt. Toto: winnend 5.20 koppel 4,10 trio 53.80. Achtste koers, 2100 m: 1. Hotshot Lobell (H. Sinnige) 2.36,8-1.19,4, 2. Zeno Oostland, 3. Silver Day. Toto: winnend 16,00 plaats 3,80 3,80 kop pel 30,20 trio 231,60. VOETBAL Duitsland, 25ste speeldag Watten scheid 09-VfB Stuttgart 2-2, Hertha BSC-Borussia Mönchengladbach 1-1, FC St Pauli-Karlsruher SC 2-0. Frankrijk, 33ste speeldag: Lille - Auxerre 1-0. VOLLEYBAL Haarlemse Week: Nederland - Grie kenland 2-3 (13-15 15-2 10-15 15-7 16-17), Cuba - Duitsland 3-0 (15-6 15-9 15-11). Finale: Nederland - Cuba. Om derde plaats: Duitsland - Griekenland. Montreux. Internationaal vrouwen toernooi: Zuid-Korea-Nederland 3-1 (16-17 15-8 17-16 15-7), Sovjetunie- Zwitserland 3-0 (15-5 15-2 15-3), Cuba-Zwitserland 3-0 (15-4 15-3 15- 6). Sovjetunie-Tsjechoslowakije 3-0 (15-6 15-3 15-11. WIELRENNEN- Ronde van het Baskenland: Eind klassement 1.Chiappucci 19.56.09, 2. Bruyneel 2.17, 3 Oegroemov 2.39, 4. Lagula (Spa) z.t., 5. Lejarreta 2 55, 6. Ivanov 3 00, 7. Roche (Ier) 3.18, 8. Gonzalo (Spa) 3.24, 9 Esnault 3.27, 10. Julian Gorospe 3.30, 11. Unzaga 3 31, 12. Etxabe 3.33, 13. Ridaura (Spa) 3.51, 14 Bouwmans 4.08, 15. Van Lancker 4.17, 38. De Vries 16.07, 68 Winnen 34 40, 71 Lubberding 35.56, 72. Rooks 35.58, 90. Poels 47.11, 91 Wijnands 48.13, 113. en laatste Kokkelkoren 1.38.45. Vrouwenronde van Oldenburg: 1. Bliss (VSt) 52,5 km in 1.13.45, 2. Ros- sner (Dui), 3. Lutke-Schiphold (Ned), 4 Bakanova (Sov), 5. Gnazzaroni (Ita) allen z.t. als Bliss. Wasmuël (Bel). Dodelijk ongeval SINZ Op de openingsdag van de Saarland-autorally is een Britse soldaat verongelukt. Tijdens de tweede klasse mentsproef vloog de Duitser Wilhelm Zorn met zijn Opel Corsa in het plaatsje Sinz uit de bocht. De auto kwam tegen een boom tot stilstand. Co-pi- loot David Andrew (30), in Minden als soldaat gelegerd, overleefde de botsing niet. Zorn stapte met lichte ver wondingen uit het wrak. De meerdaagse wedstrijd, meetel lend voor het Duitse kampi oenschap, werd voortgezet. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 22.15 uur Studie Sport. België Nederlands 1, 22.50 uur Sport op zaterdag. België Frans, 22.45 uur: Match 1. Duitsland 1, 18.00 uur Sport- schau-Telegramm; 18.15 uur: Sportschau. Duitsland 2, 22.05 uur: Das ak- tuelle Sport-Studio. BBC 1, 13.15 uur: Grandstand BBC 2, 22.15 uur: Golf: US Eurosport, 10.00 uur: Sport. Sportnet. 08.45 uur: Sport. Rai Uno, 14.30 uur Sport. MORGEN Nederland 2, 12.00 uur Voetbal Plus. Nederland 3, 13.35 uur: Paarde- sport en wielrennen; 18.45 uur: Studio Sport. RTL 4, 22.25 uur: Match. België Nederlands 1, 12.45 uur Sportoverzicht; 19.00 en 19.45 uur: Sportweekend België Nederlands 2, 13.15 uur Wielrennen: Parijs-Roubaix. België Frans, 18.30 uur Sport Duitsland 1, 18.10 uur: Sport schau; 19.50 uur: Sportschau- Telegramm; 23.35 uur: Golf. Duitsland 2, 15.25 uur: Sport ex tra. BBC 1, 12.45 uur: Voetbal: Arse nal-Tottenham Hotspur; 16.00 uur: Nottingham Forest-West Ham United (halve finales FA Cup). BBC 2, 22.10 uur: Golf Eurosport, 10.00 uur: Sport. Sportnet, 08.00 uur: Sport Rai Uno, 14.20, 15.20, 16.20 en 22.20 uur: Sport TRT, 21.35 uur: Sport. MAANDAG BBC 2. 15.05 uur: Golf Eurosport, 09.00 uur Sport. Sportnet, 08.00 uur Sport. Betaald voetbal Eredivisie Vandaag NEC-Volendam FC Twente-Roda JC Morgen FC Den Haag-Vitesse Sparta-Feyenoord Heerenveen-FC Utrecht Eerste divisie Vandaag Dordrecht '90-Veendam Helmond Sport-Heracles Eindhoven-Go Ahead Eagles Cambuur-Wageningen Morgen Excelsior-VVV RBC-Telstar BW Den Bosch-Vlissingen De Graafschap-NAC Haarlem-AZ DEN HAAG Onze tips voor de paardekoersen op de renba nen van Duindigt (morgen om 13.30 uur) en Alkmaar (maan dag om 18.00 uur) luiden: Duindigt le koers: 1 Meadow Wingfield. 2 Nobility Lobell. 3 Evert Vrvenesse (9-5-4) 2e koers: 1 Ton Ton Nesquiek, 2 Zollv's Treasure. 3 Eat My Dust (2-4- 7). 3e koers: 1 Empire Hanover. 2. Eddy Oostland. 3 Candy White. 4 Duco Belvedere 1-5-9-7)." 4e koers: 1 Coran. 2 Moon Child. 3 Touch Dancer (4-1-3). 5e koers: 1 Flushingmeadow. 2 Tuck E Home. 3. Ginny Fizz (9-4-8). 6e koers: 1 Duchess Rider. 2. Dali Robel. 3 Como Queen (3-5-2) 7e koers: 1 Fancy Dancer. 2 Floride Express, 3. Fury Tornado (3-4-6) 8e koers: 1 Queen of Lao's. 2. Ave- rax. 3. Dalot (3-2-1). 9e koers: 1 Duncan Crown, 2 Elias. 3 Estanza, 4 Meadowbranch Derby (8-3-6-4). 10e koers: 1 Dard Hanover. 2 Enjoy Buitenzorg, 3. Emir Volann (4-11-1)! Alkmaar le koers: 1 Faith, 2. Camp Greysto- ne. 3 Frontrunner (3-2-1). 2e koers: 1 Flair Alone, 2. Flash Baldwin. 3 Fuji J (4-3-8) 3e koers: 1 Erik, 2. Fabienne Com- paen. 3. Fatal Action (4-1-2). 4e koers: 1 Elsie May, 2. Facarello W. 3 Elmer Van Nes "(9-10-4) 5e koers: 1 Cindy R. 2 Count Ken D. 3 Elia Buitenzorg (8-2-1). 6e koers: 1 Davidof Groenhof. 2 Be atrijs. 3. Draver Boszorg (2-9-8) 7e koers: 1 Duncan Prince. 2 Cesar Crown. 3 Ayres Promise (5-2-4) 8e koers: 1 Zo Boy Rose. 2 Dex Di Tricia, 3 Zerline S (10-2-7) 9e koers: 1 Count Oostland, 2. Ep Oorklep. 3 Berend K (9-2-10) 10e koers: 1 On Patrol. 2 Atomic Power. 3. Ciao Magnus (3-2-6) lie koers: 1 Attica. 2. Adola Buiten zorg, 3. Be Be (8-4-10). Weer nederlaag voor cricketers LEICESTER Het Neder landse crieketelftal heeft ook de derde wedstrijd tegen Lei cestershire dik verloren. De Engelsen waren weer te sterk, scoorden zelf in vijftig overs een totaal van 229 runs voor het verlies van negen wickets De tegenstanders werden voor slechts 71 runs aan de kant ge zet. Hoewel van Nederlandse zijde uitstekend werd gefield en De Leede met de cijfers 3 voor 41 uitblonk als bowler, kon niet worden voorkomen dat de gastheren een hoog to taal opbouwden. Het zwakke batten van de Oranje-cricke ters had daarna tot gevolg dat Leicestershire weinig of geen tegenstand ondervond. Op een stand van 29 runs was Neder land al zes man kwijt, waar mee het debacle zich afteken de. De Leede (18) en Jansen (16) hielden in de eindfase nog enige tijd stand alvorens op een totaal van 71 de stumps konden worden getrokken.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 19