Feyenoord lonkt naar Europa hfDr rïv/ 7 m v..| Kaarten deren Michels niet Fluitconcerten voor Ajacieden PORT EekUeSouACWit VRIJDAG 12 APRIL 1991 PAGINA 7 icketers weer niet Bp dreef itlCESTER Ook in de tweede wed- ^rijd van de tournee door Engeland heeft >t Nederlands cricketelftal een zware iderlaag geleden. Leicestershire scoorde 6 runs voor het verlies van zes wickets j i gooide Oranje in 36 overs uit voor echts 85 runs. Een dag eerder was War- t ickshire in Birmingham ook veel te 'J erk gebleken voor Oranje. Met Boon J 0) als topscorer bespeelden de Britten i E overigens lang niet slecht op dreef inde Nederlandse aanval met groot suc- >s. Uitblinker bij de bowlers was Visser ie een uitstekende indruk achterliet en ,3 ee wickets opeiste met slechts 29 runs li gen. Ook het veldwerk van Oranje was 5 aed verzorgd, maar dit alles vormde een beletsel voor de Britten voor de op- juw van een aanzienlijk totaal. Kans redding voor Bordeaux BORDEAUX Drie groepen investeerders hebben belangstelling getoond voor de red ding van de in financië le moeilijkheden verke rende Franse eerste di visieclub Bordeaux. De plannen worden nader bestudeerd voordat de rechtbank volgende week woensdag een be sluit neemt over de toe komst van de club, die een schuldenlast heeft van 110 miljoen gulden. Chiappucci blijft leider de Ronde van Baskenland behouden. De Italiaan verloor gisteren in de vierde etappe zijn concurren ten niet uit het oog. Hij eindigde na de 175,7 kilome ter over vier cols tussen Vera de Bidasoa en Ataun in een groepje van vijftien renners, dat 34 seconden achterstand had op ritwinnaar Jarmann. In het groepje van Chiappucci handhaafde zich ook Eddy Bouwmans. De tweedejaars-prof uit de ploeg van Peter Post klom met de besten mee. Met de sprint bemoeide hij zich niet. Hij werd negentiende. In het algemeen klassement werd hij de beste Nederlander met de dertiende plaats. Ook Patrick Tolhoek en Gerrit de Vries reden goed. In de Ronde van Neder- saksen heeft Cyntha Lutke-Schipholt de leiderstrui moeten afstaan aan de Amerikaanse Karen Bliss. Lutke werd in de vierde etappe 28e. De rit werd ge wonnen door de Francaise Clignet voor Bliss en Le- ontien van Moorsel. In de algemene rangschikking heeft Bliss vijf seconden voorsprong op Lutke. Van Moorsel behield de negende plaats. Bruguera langs Boris Becker BARCELONA Boris Becker is in de strijd om de toppositie van de computer- lijst verder achterop geraakt bij zijn ri vaal Stefan Edberg. De Duitser leed in de derde ronde van het toernooi in Bar celona een gevoelige nederlaag tegen de in uitstekende vorm verkerende Span jaard Sergi Bruguera (2-6 4-6). Edberg won in de derde ronde van Tokyo niet zonder moeite van de niet van opgeven wetende oude maestro Jimmy Connors: 6-4 6-7 6-1 Becker had pas kort voor het toernooi in Barcelona besloten mee card kreeg. Brenda laatste acht van het 650.000 gulden toer nooi in Amelia Island niet gehaald. Ze verloor in de achtste finales van de Boris Becker. Amerikaanse Fendick, 3-6 4-6. FOTO: AP Volleyballers met te weinig inspiratie HAARLEM In volleybal is Nederland - Duitsland lang niet zo'n nagelbijter als bij voetbal. Op de twee de dag van de Haarlemse Volleybal Week won Oranje de eerste wedstrijd tegen het verenigde Duitsland betrekkelijk eenvoudig, ondanks een groot gebrek aan inspiratie: 3-0. De spelers die gisteren verrasten met hun zege op Cuba, lieten het een dag later afweten. Voor bondscoach Brokking reden zich kwaad te maken. Hij gaf alleen de invallers De Reus en Van Ree een compliment. Selinger kon hij weinig verwijten, de rest miste bezetenheid. De volley hal sters leden de tweede nederlaag in het toernooi van Montreux. Gisteren werd verloren van China, 0-3 (11-15 9-15 12-15). China, verliezend finalist in de jongste wereldtitelstrijd, had negentig minuten nodig om de ploeg van coach Murphy aan de kant te zet ten. Murphy had dezelfde basis als in de wedstrijd tegen de Russinnen in het veld gestuurd: Crielaard, Boersma, Piersma, Gleis, Weersing en De Jong. Sport op televisie VANDAAG Nederland 3, 20.25 uur: Sport Studio; 22.15 uur: Studio Sport Journaal. Duitsland 1, 23.25 uur: Sport- schau. Duitsland 2, 22.50 uur: Die Sport-Reportage. BBC 2, 18.30 uur: Autosport; 00.20 uur: Golf. Eurosport, 18.00 uur: Sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport. INDHOVEN Een vet- streep door de 'dubbel' an PSV, want Europa acht op Feyenoord. Vier jen na een toch al tur- lent weekeinde stond voetbalwereld wéér op 'n kop. PSV was, na de raker tegen Ajax, onher- enbaar, Feyenoord, dat et hangen en wurgen Hog een punt overhield San het treffen met FC Bwente, eveneens. Rotter- am liet Eindhoven in de alve finales om de j NVB-beker bloeden: 0- 1< i dus is Brabant dezer dagen mineur. Natuurlijk geldt dat !j oor PSV, dat slechts de titel Jj p de palmares kan bijschrij- cen, maar ook in Den Bosch <i illen ze knap chagrijnig zijn. Ie gang naar de Europese vel- J m voor de plaatselijke BW ordt door de surprise in a indhoven immers een stuk oeilijker. Feyenoord in het !j «mooi voor bekerwinnaars; a et klinkt bizar. Heeft de S loeg er iets te zoeken? Af- and op de vorm die de Rot- iammers gisteravond eta- len, zijn zij een redelijke esentant, maar een blik op ranglijst doet de wenkbrau- i fronsen. Voor die ploeg een internationale rentree te hoog gegrepen. De club dus op zoek moeten naar rsterkingen, wil zij geen Eu- pees lachertje worden. Maar jj ligt moeilijk aan de Maas. (l nt Feyenoord maakt niet K leen sportief zorgelijke tijden 2<$oor, het heeft de wind finan ti ook al niet mee. Rotter- 1-Zuid zal op kleinere voet Jten leren leven, zo is dui- m. automatiseringsfir- u HCS, die Feyenoord tot kort geldelijk onder steunde als ware het een bo demloze put, zal de financiële support aan de topper van weleer namelijk moeten in krimpen. Tegenvallende be drijfsresultaten en de oppositie van aandeelhouders maken, dat de bijdrage aan Feyenoord het komend seizoen tot rond de anderhalf miljoen gulden terug zal worden gebracht. Slechte tijden Slechte tijden dus, maar die werden gisteren in Eindhoven op overtuigende wijze verge ten. Want Feyenoord, hoe diep de Rotterdamse trots van wel eer dan ook in de competitie gezonken mag zijn, heeft iets met de beker. Vorig seizoen, toen het onder leiding van het onlangs weggestuurde tandem Bengtsson-Verbeek al even beroerd ging, boog Feyenoord ook pas laat voor PSV (2-1), dat vier dagen na de topper te gen Ajax een fel startende Rotterdamse ploeg tegenover zich kreeg. Het ogenschijnlijk ongenaakbare PSV bleef in de eerste helft slechts overeind, omdat Van Breukelen zo at tent was de handen uit de mouwen te steken bij pogin gen van Kiprich en Blinker. Daarnaast was scheidsrechter Van Vliet de thuisclub terwille door een strafschop voor Feye noord, dat fel reclameerde toen Kiprich door Valckx on der de voet werd gelopen, over het hoofd te zien. PSV daarentegen bakte er in die periode niets van. Een vrije schop van Bosman tegen de paal, dat was het. Voor de rest was het een en al lamlen digheid aan Eindhovense kant; geen bezieling, geen inspiratie en, vooral, geen voetbal. Het was eigenlijk gênant te zien hoe zwak duur betaalde krachten als Romario, Popescu en Van Aerle voor de dag kwamen. „We slaagden er niet eens in de titel 'Man of the I match' (voor Kiprich; red.) binnen te halen", maakte Bob by Robson er maar een grap van. Later, serieus: „We speel den gewoon niet goed genoeg. Aan de ene kant is dat de ver dienste van Feyenoord, dat mensen als Romario en Bos man knap bespeelde, maar we hebben ook zelf schuld. We brachten te weinig", vond de Brit, die er niet van wilde we ten dat twee wedstrijden in vier dagen te veel is voor zijn ploeg. „Dat moet toch kunnen. Bovendien was er vandaag al les om voor te gaan: de beker. Dat zijn toch prijzen". Zwalkend Dat PSV daar nog lange tijd op mocht hopen was aller minst de verdienste van de zwalkende ploeg zelf. De dank ging meer uit naar arbiter Van Vliet, die zich zowel een thuis- als een kromfluiter toonde. De rechtspreker onthield Feye noord in de eerste helft al een penalty en streek na de her vatting tot verbazing van ie dereen al weer over zijn hart, toen De Jong Blinker binnen de lijnen neerhaalde. Een vrije schop kon er nog net af, maar daar moest Feyenoord het dan maar mee doen. Des te meer voldoening zal het Rotterdammers hebben ge schonken dat het de stunt op eigen kracht realiseerde. De eerste dreiging na de pauze kwam al na zeven minuten af op Van Breukelen, die toen nog de reddende engel bleek. Maar de nationale doelman was nauwelijks zestig secon den later kansloos toen de door Kiprich in de diepte ge lanceerde Frëser hem koel bloedig passeerde en de bal vervolgens beheerst binnen schoof (0-1). .Daarna constateerde Wim Jansen trots, „hebben we nog wel meer kansen gehad om hier nog ruimer te winnen. Maar de hoogte van de zege maakt me eigenlijk niet uit, doorgaan in de beker was het enige. We hebben nu de kans het seizoen nog op een waardi ge manier af te maken". Huurling Een waardig slot, een passend vervolg voor Jansen. De huur ling wil graag doorgaan bij 'zijn' club, het liefst als trai ner-coach, maar de werkne mer van SVV is ook wel in voor de post van technisch di recteur, waarvoor velen in Rotterdam hem als de geknip te figuur beschouwen. „Ik heb echter nog niets gehoord van het bestuur", aldus Jansen. Die zich eerst maar eens op maakt voor de eindstrijd tegen Den Bosch, op 2 juni. Jansen en de zijnen konden na de 1-0 eigenlijk gerust achterover gaan zitten, want van PSV hadden zij niets meer te duch ten. Popescu besloot met een kopbal op de paal en Romario op de lat, maar het paste in de Eindhovense malaise dat het leer slechts het ijzerwerk raakte. TEUN STAAL PSV - Feyenoord 0-1 (0-0): 53 Fraser 0-1 Scheidsrechter: Van Vliet. Toe schouwers: 22.000. Gele kaart: Koe man, De Jong (PSV), Kiprich, Fraser (Feyenoord). PSV: Van Breukelen; De Jong, Po pescu, Valckx en Heintze; Van Aerle, Bosman en Koeman; Ellerman, Ro mario en Kalusha (70. Chovanec). Feyenoord: De Goey; Van Gobbel, Fraser, Metgod. De Wolf en Witsch- ge, Sabau, Kiprich en Scholten; Tau- ment (89. Van der Laan) en Blinker. innen uit interslaap BeLSINKI De Finse Tbndscoach Jukka Vakkila eeft gisteren zijn selectie i ekend gemaakt voor de K-kwalificatiewedstrijd, roep 6, volgende week oensdag in Rotterdam te- en Nederland. Voor een eel van de groep betekent i Ie interlandwedstrijd het erste voetbalduel sinds we ien. De Finse competitie ligt pomenteel stil in verband t de winterstop. ewel een aantal spelers dus istrijdritme mist, denkt 205 fakkila niet dat de kansen )r zijn ploeg daardoor ver- ind zijn. „Nederland is na- iijk altijd een zware tegen- ïder. Daar doet de winter-- weinig aan af. We hebben iotterdam slechts één voor deel; we hebben niets te ver- iezen. Nèderland is tenslotte ïuropees kampioen". i toor de Finnen wordt het de erde wedstrijd in de groep. leide eerste duels leverden j en gelijkspel op. Nederland I laaide uit vier duels zes pun- en, van Portugal werd verlo- en. De laatste keer dat beide _anden ellkaar troffen was in lovember 1989. Nederland 'on het duel in De Kuip met Finse selectie luidt: Huttunen, •vio, Petaja, Heikkinen, Europaeus, i, Holmgren, Ukkonen, Myy- aar den HAAG Onze tips voor e koersen van Groningen (za- Tdag, 16.00 uur) luiden: iot 11® koers: 1. Nipe Sunbird; 2. Flossy's Silver; 3. Floris Crown (4-5-6). koers: Frederieke Norg; 2. Ever- 'ad; 3. Edo Stukje (7-2-1). koers: 1. Ferrina W; 2. Forward lobo; 3, Fleur Buitenzorg (2-5-1). koers: 1. Enke Bede; 2. Fahrith tear; 3. Faria Frisiana (2-3-5). e koers: 1. Farao Kievitshof; 2. Eve- 7 Day a King; 3. Dart Groenhof (6- eff* koers: 1. Fandango Che; 2. Fla- pous Flash; 3. Dini Tonka (1-4-6). ■foj koers: 1. Don Gry Romano; 2. aL «T?in8 Action; 3. Els Victory (2-7-3). de»koers: 1. Explosive Kades; 2. Eno- te Gay; 3. Condor Hendrika (7-5-6). jte koers: 1. Castlewalk; 2. Creese K; s Bernard D'ivens (8-9-3). Joop Hiele redt bij een aanval van Ajax. AMSTERDAM Ajax heeft gisteravond in De Meer verzuimd het doel saldo flink te verbeteren. Het armetierige SVV bleef dank zij de gemak zuchtige instelling van de Amsterdamse formatie een grote nederlaag be spaard. De tobbende thuisploeg nam genoegen met een, gezien het sur plus aan kwaliteit, magere overwinning: 2-0. De Schiedamse degradatiekan didaat leek voor Ajax een ide ale tegenstander de frustraties over het dramatische verlies tegen concurrent PSV af te re ageren. Een wraakoefening bleef echter uit. Een uitslag van 6-0 of 8-0, de resultaten FC Utrecht Vitesse Roda JC FC Twente 24 17 S 2 39 24 14 9 1 37 23 13 8 2 34 24 10 7 7 27 7 9 23 4 9 22 4 11 22 23 4 10 9 18 24 4 10 10 18 24 5 5 14 15 24 5 4 15 14 van de laatste twee duels tus sen beide clubs 21 jaar geleden in de eredivisie, behoorde ze ker in de eerste helft tot de mogelijkheden. Na twee doel punten van Willems geloofde Ajax het echter wel. Plichtma tig werd het povere duel uitge speeld. Ajax schakelde na de twee sterke momenten van schutter Willems naar een lagere ver snelling. Het spel werd slordi ger en het tempo zakte. De frisse Kreek, zeven minuten voor de rust ingevallen voor de licht geblesseerde Roy, kon evenmin voor impulsen zor gen. Met een bescheiden fluit concert gingen de Ajacieden de rust in. Met een striemend fluitconcert verdwenen de Amsterdammers tenslotte be schaamd naar de kleedkamer. Ajax - SVV 2-0 (2-0): 18. Willems 1-0, 22. Willems 2-0 Scheidsrechter: Van der Niet. Toeschouwers: 12.492. Gele kaart: Jerry Simons (SVV). Ajax: Menzo; Blind, Vink. Wouters en Frank de Boer, Winter. Bergkamp en Witschge; Van 't Schip, Willems en Roy (38. Kreek). SVV: Hiele; Boessen, Vonk, Ridder- hof en Mulder; Gorré, Jimmy Si mons, Van der Net en Trustfull (71. Luhukay); Breetveld en Tebbenhoff (30. Jerry Simons). Kwartfinales afdelingsbeker LEIDEN De loting voor de kwartfinales van de afdelingsbe ker heeft een aantal boeiende confrontaties opgeleverd. De vier eersteklassers uit de bollenstreek treffen elkaar in een recht streeks duel. Rijnsburgse Boys ontvangt Quick Boys en Noord- wijk speelt tegen Katwijk. De overige wedstrijden zijn KRV - RCL en UDwS - ARC. DE wedstrijden worden gespeeld op 23 april. ELKE DONDERDAG DE BIJLAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS, MUZIEK THEATER, RECREATIE. EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA Toeval bepaalt rentree De Jong EINDHOVEN Het is eigenlijk puur toeval, de terugkeer van Jerry de Jong in de selectie van Oranje. De snelle verdediger van PSV dankt zijn uitverkiezing voor de groep van zestien, die zich vanaf maandag zal gaan voorbereiden op de EK-kwalificatie-in- terland tegen Finland, eigenlijk aan ploeggenoot Berry van Aerle. Want wat zou er gebeurd zijn als deze Van Aerle afgelopen zon dag in de warming-up ter voorbereiding op de topper tegen Ajax niet aan de hamstrings geblesseerd zou zijn geraakt. „Dan had ik", vermoedde De Jong gisteren zelf, „niet gespeeld. Niet tegen Ajax en vermoedelijk ook niet voor het Nederlands elftal". Want zo zijn de wetten van Rinus Michels, weet De Jong inmid dels. De keuzeheer stelt zich in zijn selectie-beleid formeel op: wie bij zijn club niet in de basis speelt, kan ook een plaats in Oranje wel vergeten. Het leidde er toe, dat De Jong, gepasseerd door zijn clubcoach Robson in de competitiewedstrijd tegen Feyenoord be gin maart en vervolgens een paar wedstrijden bankztter bij PSV, ook de interland tegen Malta op zijn buik kon schrijven. De Jong was het daar niet mee eens. „Ik vond toen dat ik er recht op had geselecteerd te worden, omdat ik tegen Griekenland toch goed had gespeeld. Maar ik heb het standpunt van Michels wel gerespecteerd. De bondscoach werkt nu eenmaal zo, hij heeft zijn eigen wetten". De Jong is blij terug te zijn bij Oranje. „Natuurlijk, want spelen voor het Nederlands elftal blijft het mooiste dat er is. Of ik het had verwacht?. Ergens wel, ik speelde immers goed tegen Ajax. Aan de andere kant had ik het idee dat ik nog een paar wedstrij den meer bij PSV nodig zou hebben". iToe het verder met hem gaat, weet hij niet. Eric Gerets, gebles seerd aan de kant tegen Feyenoord, zal binnenkort wel terugke ren in PSV's basiself. Een rentree die ten koste zal gaan van De Jong en zijn Oranje-kansen? „Dat is van later zorg. Ik zie wel wat er gebeurt. Laat ik eerst maar eens zorgen dat ik tegen Finland een goede wedstrijd speel". Rinus Michels en assistent Dick Advocaat overleggen. Advocaat zag Ronald Koeman woensdag in Barcelona spelen, maar de ver dediger zegde zelf af. FOTO: anp DEN HAAG Rode en gele kaarten en gele pren ten die rode exemplaren hadden moeten zijn heb ben voor bondscoach Ri nus Michels geen rol ge speeld bij de bepaling van de selectie voor het Ne derlands elftal. De keuzeheer, gisteravond aanwezig bij PSV-Feyenoord, nam de vier dagen op dezelfde plaats 'gekleurde' Bryan Roy gewoon op in zijn spelers groep. Een intentieverklaring in de praktijk wellicht, want Roy moest gisteravond gebles seerd Ajax-SVV verlaten. Vandaag wordt bekeken hoe ernstig zijn kwetsuur is en of hij zich überhaupt wel in het trainingskamp kan melden. Michels toonde in elk geval aan dat uitsluitingen hem min der deren dan openlijk op hem kritiek, waarvoor Ronald Koe man een half jaar geleden nog moest boeten. De pas sinds kort weer fitte libero van Bar celona, die overigens zelf heeft gevraagd het EK-kwalifikatie- duel met Finland van volgen de week woensdag aan zich voorbij te mogen laten gaan, leverde kritiek op Oranje's speelwijze en mocht tijdens Portugal-Nederland pauzeren. Wel Wouters Michels handhaafde in dezelf de geest redenerend ook Jan Wouters op zijn lijstje van zes tien man ondanks de misdra gingen van de Ajacied afgelo pen weekeinde tijdens PSV- Ajax. In dat duel sloeg hij scheidsrechter Houben na al geel te hebben gekregen de bal uit de handen en had toen ei genlijk ook rood moeten heb ben. Die lankmoedigheid van de Limburgse fluitist bespaar de Wouters een dubbele af gang, die gezien het voorbeeld met Roy voor Michels waar schijnlijk toch geen reden zou zijn geweest om hem buiten Oranje te houden. De bondscoach zag gister avond een andere pupil, Jerry de Jong, ontsnappen aan een voortijdige afmars. De PSV'er, die weer basisklant is in Eind hoven dank zij de blessure van Gerets en afgelopen zondag sterk presteerde tegen Ajax, leek op voorhand van een her nieuwde invitatie verzekerd. De donkere verdediger, die na sterke Oranje-optredens tegen Griekenland en Malta weer verdween doordat hij bij zijn eigen coach Robson geen vaste plaats verwierf, speelde tegen Feyenoord niet al te overtui gend Kennelijk gunde scheidsrechter Van Vliet zijn streekgenoot geen rode dom per, hetgeen de interlandcar rière van De Jong waarschijn lijk wel op een laag pitje zou hebben gezet. Voor Michels zou het immers eenvoudiger zijn geweest een niet-vaste kracht als De Jong onder welk mom dan ook niet opnieuw uit te nodigen dan om Ajacied Roy om morele redenen bui tenspel te zetten. De Meer De bondscoach handhaafde zijn voorkeur voor spelers uit De Meer door opnieuw zeven man van Ajax uit te nodigen. Tegenover de verwachte ren tree van PSV'er Juul Eller man stond het afvallen van verdediger Frank de Boer, wiens interlandloopbaan wel eens als beëindigd zou kunnen worden beschouwd. De Aja cied beschikt, zo stelden critici al eerder vast, over te weinig snelheid en nu zijn vorm ook heeft ingeboet lijkt het over met hem. Hij bevindt zich in gezelschap van Aaron Winter, die sinds zijn rentree bij zijn club na een langedurige bles sure kennelijk bij Michels (nog) niet heeft overtuigd. De andere afvaller in vergelijking met de spelersgroep van het duel met Malta van vorige maand, is Gerald Vanenburg, die met een blessure tobt. De buitenlanders Van Basten, Gullit, Rutjes en Kieft zijn ook weer van de partij. FRANK WERKMAN De selectie bestaat uit: Blind, Vink, Van 't Schip, Bergkamp, Wouters, Roy, Richard Witschge (Ajax), Van Breukelen. De Jong, Ellerman, Er- win Koeman (PSV), Hiele (SVV). Van Basten. Gullit (AC Milan), Ru- ties (Anderlecht) en Kieft (Bor deaux). BASKETBAL Barcelona. Europese beker voor lands kampioenen, vrouwen, finale: Cesena (Ita)- Arvlka (Zwe) 84-66. Katwijk. Bekerfinale, vrouwen, eerste wed strijd: tershire 226 voor 6 (50 overs). Nederland 85 all out (36 overs). Topscorer Nederland. Van Oosterom met 35 runs. National league Philadelphia Phlllles-New York Mets 8-7 (10 Inn Chicago Cubs-St. Louis Cardinals 2-0. Pittsburgh Pirates- Montreal Expos 6-3, Cincinnati Reds-Hous ton Astros 6-5, Los Angeles Dodgers-Atlan ta Braves 6-4. San Diego Padres-San Fran cisco Giants 4-3. American League New York Yankees-De troit Tigers 4-0. Kansas City Royals-Cleve land Indians 1-0, Chicago White Sox-Balti more Orioles 2-0. Toronto Blue Jays-Boston Red Sox 5-3. Milwaukee Brewers-Texas Rangers 6-0, Minnesota Twins-Oakland A's 4-1, California Angels-Seattle Mariners 5-3. man 0-31,08. 6 Lanner (Zwe) Cantadou 4- 29,46, 7 Phllippaerts (Bel) Fllnte 4-30.45, 8. Gretzer (Zwe) Almeto Z 4-32.95. 9. Beer- baum (Dui) Rasman 4-34.49A 10. Shaffner (VSt) Poor Richard 8-33,11, 11. Lanslnk (Ned) Egano 8-42,39. n Wolvega b Beste. Toto: winnend 3,00 plaats 1,20 1,40 koppel 5,10 trio 51,00. Tweede koers. 1900 m: 1. Flavla Morgan (H.Langeweg) 2.37,8-1.23,1, 2 Farola Boe- kelte, 3. Droom van Mastnum. Niet gestart: Fullspeed Mac. Toto: winnend 1.40 plaats 1.50 3,60 koppel 7,70 trio 106,90. Derde koers. 1900 m: 1. Rghtlng Champ (A.Suykerbuyk) 2.33,2-1 20,6, 2. Edon Prin ce, 3 Dlanne, 4. Dirk Buitenzorg. Toto: win nend 1,20 plaats 1,20 1,40 koppel 5,00 trio 49.50 kwartet 720,80. Vierde koers, 1900 m: 1. Fighting Boszorg gance Lady. Toto: winnend 1,80 plaats 1,00 1,00 koppel 3.40 trio 11,20. Vijlde koers. 1900 m: 1. Escapade S (H.Hamming) 2.34.6-1.21,4, 2. Count Ken D. 3. Ebbony Wind. Toto: winnend 4,80 plaats 1,50 4.60 koppel 15.40 trio 64,40 Zesde koers, 1900 m: 1. Attack (J.Dekker) 2.33,8-1.20,9, 2. Charty Chaplin, 3. Colorado Pitt. 4. Duco W. Toto: winnend 30,50 plaats 12,00 3.20 koppel 68,70 trio niet gespeeld kwartet niet gespeeld. Zevende koers, 2600 m: 1. Diamond Space g) 3.31,4-1.21,3, 2. Donaldnora, Indeling halve finales: Nederland-Spanje. WIELRENNEN SCHAKEN Oisterwijk. Zonetoernooi vrouwen Zesde ronde: De Greef (Ned)-Tresch (Lux) 1- 0, De Vries (Ned)-Maeckelbergh (Bel) 1-0, Harmsen (Ned>-Muller (Fra) 1-0, Benschop (Ned)-Lebel (Fra) afg., Flear (Fra)-Llmbach (Ned) 1/2-1/2. Stand: 1 Flear 5 punten. 2. De Vries 4. 3. Benschop 3 1/2+1 afg., 4. Muller, De Greef, Harmsen 3 1/2, 7. Llmbach 3. 6. Le- bel 2 1 afg., 9. Maeckelbergh 1, 10. SKI 3. Cal] Norg ingeweg) 3 alypso Boshoeve. Niet gestart: Dllanda Toto: winnend 1,30 plaats 1,20 1,50 Eerste onderdeel, Jachtsprlngen, 1,50 m: 1. Becker (Dul) Pamlna 58,13 seconden, 2. Sloothaak (Dul) Watzerkdnig 59,31, 3. John Whltaker (GBr) Mllton 60,48, 4. Skelton (GBr) Grand Slam 60,67, 5. Godlgnon (Fra) La Belletiere 64.09. 6. Cheska (VSt) Baily 64,28, 7. Chugg (Aus) Mr. Currency 64,69, 8. Thomas Fuchs (Zwt) Dollar Glri 65.96. 9 Lanslnk (Ned) Libero H 66,78, 10. Kurslnskl (VSt) Starman 66,89, 19. Tops (Ned) Top Gun 69.56. 26. Raymakers (Ned) Ratlna Z 72,17. Springconcours (niet meetellend), tabel A, 1,50 m, na barrage: 1. John Whltaker (GBr) Gammon 0-26.98, 2. Kurslnskl (VSt) Top Seed 0-27,46, 3 Michael Whltaker (GBr) GlpfelstUrmer 0-28,07, 4. Sloothaak (Dul) Glna Glnelll 0-28,72, 5. Kappler (VSt) Sulel- d 3,10 plaats 3,00 1,40 koppel 3,70 trio 76.60 kwartet 294.50. Negende koers. 1609 m: 1. Dave Sdmitar (M.Huel) 2.06,5-1.18,6. 2. Dlan Jeanet. 3. Dakadvies Niet gestart: Zarol Duke. Toto: winnend 2,00, plaats 2.00 1,90 koppel 6,70 trio 46,90 W 5 spel: (6-4-4-6-4) uitbetaling 588,80. Hemaedal (Noo). WK aki junioran Mannen, aldallng: 1. Bormolini (Ita) 1.05,48, 2. Oe Mattla (Ita) 1.05,69, 3. Molling (Ita) 1.06,02, klasseringen Nederlanders: 33. Slootweg 1.08,34, 38. De Man II 1.08,60, 62. Van Es 1.09,61, 67. Avis 1.10,30, 68. Ware- La Faclaz (Fra). Kamptoenachappen van da laga landen, akilopen. (Den) 24.17. 4 Stevens (Ned) 24.43. 6. Puljk (Ned) 24.53 Vrouwen. 5 km klassiek: 1. Van Schljndel (Ned) 14.36. 2 McKenzie (GBr) 14.40, 3. Flnck (Den) 15.25. VOETBAL Drunen. Vriendschappelijk: RKC-Haka Val- keakosken (Fin) 1-3 (0-0). 50. Tarkklo 0-1. 65. Wubben 1-1, 83. Lahtlnen 1-2, 90. Zl- prus 1-3. Scheidsrechter: Koeken. Toe schouwers: 400. Districtsbeker WEST II 4e ronde: FCS-Gouderak 3-1, Wllhelmus- Westlandla 1-3 VOLLEYBAL s etappe Bera de Bidasoa-AI (Spa). 5. Echave (Spa) 0.05, 6. Lagula (Spa) 0.34 7 Montoya (Spa), 8. Chiappucci (Ita). 9. LLach (Spa), 10. Gorospe (Spa), 11. Un- zaga (Spa). 12. Glovanettl (Ita), 13. Esnault (Fra), 14 Lejarreta (Spa), 15. Mauleon (Spa). 17. Roche (Ier), 19 Bouwmans (Ned), allen dezelfde tijd als Lagula, overige Nederlan ders: 22. Tolhoek 1.27, 24, De Vries, 80. Winnen 1145. 81 Van Aert. 84 Breuklnk. 89. Rooks. 94. Lubberdlng, 99. Nellssen. 106 Van de Vin 23.00. 116. Poels. 141. De 3. 145 Veldscholten, 154. C i. 155 Wljnands. srsi Algemeen klassement: 1. Chiappucci 17.20.25, 2. Lagula 2.14, 3. Martinez (Spa) 2.31, 4. Oegroemov 2.36, 5. Bruyneel (Bel) 2.37. 6. Gonzalo (Spa) 2.55, 7. Rldaura 3.00, 8 Roche 3.06, 9. Lejarreta z.t., 10. Ivanov (Sov) z.t., 11. Esnault z.t.. 12. Echave 3.20, 13. Bouwmans 3.23, 14. Unzaga 3.26, 15. Mauleon 3.29. overige Nederlanders: 21. Tolhoek 4 44, 45. De Vries 15.39, 51. Breu klnk 19.23. 68 Lubberd! Aert z.t., 90. Winnen 35.18, 102. Poels 37.12. 107 De Koning z.t.f 111 Nellssen 38.07. 128 Wljnands 46.33. 150 Veldscholten 1.05.06, 151. Van de Vin 1.06.26. 157 en laatste: Kokkelkoren 1.38.01. strs, conversie Van Waveren. Stand: 1 Nederland 2-4, 2. Cuba. Grieken land 2-2, 4. Duitsland 2-0. Montreux (Zwl). Vrouwen P°yjf A Nederland-China 0-3 (11-15 9-15 9-15), Chlna-Zuld-Korea 3-0 (15-9 15-6 15- Vrouwen, vierde etappe Zeven-Cuxhaven: 1. Clignet (Fra) 107,6 km In 2.24.59, 2. Bllss (VSt), 3. Van Moorsel (Ned), 4. Hoffmann (Dul), 5. Rossnor (Dul), 6. Ranger (Dul), 7. Cappellotto (Ita). 6. Hansel (Dul). 9. Höl|er (Zwe). 10. Oaubert (Dul). Algemeen klassement 1 Bllss 9.49.44, 2. Lutke-Schlpholt (Ned) 0.05, 3. Sklbby (Den) 0.23. 4 Manley (VSt) 0.28. 5 Zberg (Zwt) 0.30. 6. Kolljaseva (Sov) 0 35. 7. Norman (Zwe) z.t.. 8. Jones (GBr) z.t.. 9. Van Moorsel 0.57. 10 Clignet 0.58. Denain (Fra). Grote Prije 1 Moncassln (Fra) 187 km In 4.18.19. 2 Schalkers (Ned). 3. Laurent (Fra). 4. Gino van Hooydonck (Bel), 5 Lavalnne (Fra) 0.07, 6. Van der Hulst (Ned) 1.20, 7 Lamelre (Bel). 8. Dlerlckx (Bel), 9. Vandebossche (Bel), 10. Muller (Zwl).

Leidse Courant | 1991 | | pagina 7