ALLER LEI(DS) Politie laat zaken liggen voor zware misdrijven S4 wordt eind mei in gebruik genomen Indringer in bil gestoken Fiom De Leidse afdeling van hel Fiom geeft donderdag een in formatie-ochtend over goed kope vakantiemogelijkheden voor alleenstaande ouders met kinderen. De bespreking duurt van tien tot twaalf uur. Voor informatie: 071-226199. GFT-afval Het Leids Bewonersplatform houdt donderdag een discus sie-avond over het geschei den inzamelen van afval. Ge sproken wordt over de pro blemen waarvoor bewoners komen te staan en de moge lijkheden die zij hebben bij het scheiden van groente-, fruit- en tuinafval. De avono in De Panera t aan de Middel stegracht 85 begint om 20.00 Omgaan met tieners K&O verzorgt vanaf 11 april een acht bijeenkomsten du rende cursus 'Omgaan mei tieners'. De gesprekstechnie- ken en de luistervaardigheid van ouders wordt dan met name verbeterd. De deelna me bedraagt 90 gulden. Voor aanmelding kan men bellen naar tel: 141141 of 141200 Kinderkoor In het buurthuis Cornell's Joppensz aan de Leidse Op- penheimstraat wordt vrijdag begonnen met de repetities van een kinderkoor. Jeugd van negen tot twaalf jaar kan zich hiervoor opgegeven. Op het repertoire staan liedjes van Kinderen voor Kinde ren. Voor informatie: 071- 132462. Film In wijkgebouw Zijlkwartier draait vrijdag de film De ja ren van het beest. De avond in het wijkgebouw aan de V.d. Marckstraat 19. begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Rommelmarkt De jaarlijkse rommelmarkt sport-inn. in de ijshal aan de Vondellaan. kent dit jaar een nieuw onderdeel. Standhou ders en bezoekers van de rommelmarkt gaan de strijd aan op de hometrainer. Daar naast zullen ook prominen ten de fiets beklimmen. De rommelmarkt duurt van vrij dag tot en met zondag april. V oorjaarsconcert Harmoniekapel Werkmans Wilskracht geeft vrijdag haar voorjaarsconcert. Het is het eerste concert onder leiding van de nieuwe dirigent Mar cel Visser Aanvang 20.00 uur in de zalen van Con Fuoco in het muziekcentrum aan de J.C. de Rijpst raat 27. Politie van Noordwijk doorzoekt autobussen NOORDWIJK Twee bussen uit Mont- foort zijn in de nacht van zaterdag op zon dag naar het politiebureau gedirigeerd in de hoop dat vijf jongeren aangehouden konden worden. De groep had eerder twee mannen uit Eefde en Gorssel in een broodjeszaak op de Grent ernstig mishan deld. Een van hen liep een beschadigde neus op, terwijl de ander behandeld moest worden aan zijn rechteroog, neus en lip pen. De vijf jongeren maakten deel uit van een groep van honderd „stappers", die in twee bussen naar Noordwijk waren gekomen. De politie hoopte met behulp van een van de slachtoffers, die met twaalf anderen een vrijgezellenavond vierde, de daders te pakken. Maar zij za ten niet meer in de bus. Zoeterwoude wil radio-archief ZOETERWOUDE De gemeente Zoe terwoude wil alle uitzendingen van het radioprogramma Zoeterwoude Lokaal op band vastleggen en archiveren. Zoe terwoude Lokaal is een programma van een uur dat een wekelijks op donderdag wordt uitgezonden via Radio Rijnland. Het gemeentebestuur is van mening dat de verzameling banden een nuttige bron van informatie kan zijn. Overleg met de redactie van Zoeterwoude Lokaal heeft er in geresulteerd dat deze de banden overdraagt aan het gemeentebestuur. Als vergoeding betaalt de gemeente tien gulden per uitzending. Morgen be spreekt de commissie welzijn dit voor stel van het college. IETSPAD EINDIGT bP GEMEENTEGRENS .EIDEN De aanslui- ing van de S4 op de Leid se Plesmanlaan wordt op 23 mei officieel in gebruik jenomen. Daarmee is de rechtstreekse verbinding .ussen Katwijk en Leiden een feit. Ruim een jaar ge- eden werd het eerste tra- eet, tussen Katwijk en Valkenburg, al openge steld voor het verkeer. Op dit moment wordt de laat ste hand aan de S4 gelegd. Ter hoogte van de afritten van de A44 zijn medewerkers van de provincie bezig met het plaat sen van verkeerslichten. De fietsers zullen echter nog even eduld moeten hebben, let fietspad dat langs de S4 gt, houdt bij de gemeente grens met Leiden op. De be doeling is om het pad over het terrein langs Holiday Inn naar de Doctor Lelylaan te laten lo pen. Besprekingen over de aankoop van de benodigde percelen zijn gaande. G. Ale- trino van verkeer en vervoer van de gemeente Leiden zegt echter dat er nog geen plan op tafel ligt, laat staan een kos tenraming. Waar het geld voor het doortrekken van het fiest- vandaan moet komen is ook nog een vraag, omdat hiervoor in de begroting niets is gereserveerd. „We hebben nog geen idee, maar denken het wel op te lossen". Voor de korte termijn hoopt Aletrino met een tijdelijke oplossing te komen. Middengeleider Ook de voltooiing van de werkzaamheden aan de A44 laten nog even op zich wach ten. Coördinator S. Vluggen zal dan over de rechterrij- ■gin ODEN OMGEVING innenstad nrustig oor concert C/DC gJlEIDEN Het concert in de Australische groep C/DC is afgelopen zater- igavond in de Groe- jordhal probleemloos »rlopen. Wel was het mtevoren in de Leidse nnenstad op diverse we aatsen onrustig. Na af- stole op kwam het autover- gieer op de Willem de vici wijgerlaan in de proble- ~de!ien wat in Leiderdorp tot 1 djnkele botsingen leidde, gge *We ren voordat het concert om ^Us 1,30 uur begon, bevolkten de lend !rste fans de drukke, zater- >°WfagSe binnenstad. Daarbij oegi vam het tot kleine vernielin- en en diverse 'gevallen van inderlijke dronkènschap. Tij- ns een vechtpartij op het itionsplein tussen twee groe- u jongeren uit De Wijk en letange werd een 18-jarige in uit De Wijk ligt gewond, totaal werden daarna zes rtAN|annen opgepakt. Nog voor aanvang van het concert n ze weer vrijgelaten, n 20-jarige Leidse vrouw ed op de fiets over de Haar- nmerstraat toen ze om onge- er 19.00 uur een groep van weekf n tot vijftien concertgangers '3336 igenkwam. Een van de jon- s besprong haar fiets en be- de vrouw aan te raken, haar beurt spoot de vrouw bus haarlak in het gezicht an haar belager die daarop ;rdween. ilgens politiewoordvoerder Langendoen is het concert lf rustig verlopen. De zeven- optirJ n agenten die om de beurt DIAl inwezig waren hoefden niet te grijpen. Na afloop moest 23.00 uur wel het verkeer goede banen worden geleid ndat alle toegangswegen van aangrenzende woonwijken ar de Groenoordhal waren gesloten. Het politie-optre- en kon niet voorkomen dat in het begin van de overvolle /illem de Zwijgerlaan, op de :ens met Leiderdorp, enkele ip-staart botsingen ontston- »n. Daarbij raakte niemand ond. tr een recensie van het icert zie pagina 9. 13265 I plm. 'ietsenkijkdag zonder resultaat ISSENHEIM De fietsen- die de Sassenheimse ilitie zaterdag hield, heeft er [niet toe geleid dat iemand zijn fiets terug vond. De politie [had 46 fietsen die in Sassen- fheim en Warmond waren ge bonden, uitgestald. Daar kwa- [men 83 mensen op af. Door 25 pensen werd een bod op de petsen uitgebracht. Niet be- ind is hoeveel mensen daad werkelijk een fiets hebben ge- 'jcht. LEIDEN De criminali teit is in Leiden in 1990 vrijwel gelijk gebleven, maar het aantal zedenza ken en milieudelicten is sterk toegenomen. Daar staat tegenover dat het op- lossingscijfer van zeden delicten ook flink is geste gen. Dat blijkt uit het jaarverslag 1990 van de Leidse politie. In het voorwoord bij zijn laat ste jaarverslag stelt de inmid dels naar Limburg vertrokken korpschef H.Mostert vast, dat er meer teams dan ooit betrok ken zijn geweest bij het onder zoeken van ernstige vormen van criminaliteit. Mostert be treurt het dat andere zaken daardoor blijven liggen. „Het geeft een onvoldaan gevoel daarmee geleefd moet wor den. Het aanvaarden blijft echter moeilijk.", verwoordt hij zijn onbehagen. De verhoogde inspanning van de recherche leverde wel wat op Het percentage opgeloste zaken steeg in 1990 namelijk met bijna 5 procent. Werden in 1989 nog één op de vijf za ken opgelost, vorig jaar lukte dat in één op de vier gevallen. Het totale criminaliteitsbeeld is de laatste jaren stabiel. Het aantal misdrijven is vorig jaar ligt gedaald tot 10.646. Ruim 22 procent van deze misdrijven worden opgelost. Dat neemt niet weg dat er sprake is van een soms sterke stijging van enkele ernstige criminaliteitsvormen. Opval lend is vooral de toename van het aantal zedenzaken. Van 173 zaken in 1989 naar 252 in het vorige jaar. De stijging is onder andere te wijten aan een groter aantal verkrachtings- en aanrandingsgevallen. Wel werden meer zedenzaken op gelost. Het oplossingspercenta ge steeg met tien procent tot ongeveer dertig procent. Milieu Het milieu mag zich ook bij de politie in een steeds groter wordende belangstelling ver heugen. Niet alleen was er sprake van een forse stijging van het aantal milieuzaken, ook organisatorisch gebeurde er nogal wat op dit terrein. Het belangrijkste was de op richting van het lokaal milieu overleg (LMO) in december van het vorig jaar. Het LMO, waarin de wethouder van mi lieu, de officier van justitie, vertegenwoordigers van de po litie en de directie milieu zit ting hebben, zal de handha ving van milieuwetgeving gaan coördineren. Volgens Mostert duiden de eerste acti viteiten van het overleg op daadkracht. Andere belangrijke cijfers uit het jaarverslag zijn de toena me van het aantal geweldsmis drijven met bijna twintig pro cent terwijl het oplossingsper centage flink daalt (van 45,1 procent naar 32,4 procent). Het aantal vermogensdelicten bleef evenals het oplossings percentage ervan vrijwel ge lijk. Toch is de politie van plan extra aandacht te gaan schen ken aan woninginbraken, één van deze misdrijven. QeidóaSowiont maandag s april 199I pagina 7 Schip te water bij jachtwerf Van Lent DE KAAG Bij de Kaagse Jachtwerf van Van Lent is zaterdag weer een nieuw jacht opgeleverd en gedoopt door de kersverse eigenaar. De belangstelling voor de tewaterlating was als vanouds groot. Het jacht was wat minder groot dan de laatste tijd gewoon is bij Van Lent. Toch ging het nog altijd om een schip van 46 meter lang en en 8,5 meter breed. Het schip is bestemd voor een Amerikaan die voor de derde keer een schip bij Van Lent heeft laten bouwen. Bij de bouw van dit schip werd gebruik gemaakt van fraai houtsnij werk van notenhout oorspronkelijk afkomstig uit een inmiddels gesloopt landhuis van de opdracht gever. Dat houtsnijwerk was eerder ook al in zijn vorige schip gebruikt. Dat is inmiddels, zonder het houtwerk, verkocht. Het nieuwe jacht is onder an dere voorzien van een klein handbediend onder zeebootje en van twee snelle bijboten. Engelse over de kop NOORDWIJKERHOUT Een in Katwijk woonachtige 25-jarige Engelse is in de nacht van zaterdag op zondag aange houden door de rijkspolitie. De vrouw zat dronken achter het stuur van haar auto en raakte op de Zeestraat in moeilijkhe den. De auto raakte van de weg en bleef ondersteboven liggen. De bestuurster kroop uit haar zwaar beschadigde wagen en liep richting Noordwijk. Niet veel later is zij door politie mannen gevonden. De vrouw had lichte verwon dingen. Er is proces-verbaal opge maakt. Zoeterwoude verlengt contract ombudsvrouw ZOETERWOUDE De gemeente Zoeterwoude wil het dienstverband van ombudsfunctionaris I. Mantel- Duetz met een jaar verlengen. Op 1 mei loopt de hui dige overeenkomst af. Zoeterwoude heeft twee jaar geleden de ombudsfunctie ingesteld. Vooral op aan dringen van de fracties van VVD en Progressief Zoe terwoude is deze onafhankelijke persoon benoemd. Het CDA heeft zich steeds verzet tegen de instelling van deze functie omdat in een kleine gemeente als Zoeterwoude de drempel naar het gemeentehuis toch laag zou zijn. De christen-democraten stemden vorig jaar wel schoorvoetend in met de benoeming van Duetz. Wel is geadviseerd de ombudsfunctie in regio naal verband te bekijken om zo het draagvlak te ver groten. Tijdens het eerstvolgende agglomeratieover- leg zal Zoeterwoude dit naar voren brengen. Van avond moet de commissie Algemene Zaken zich uit spreken over het verlengen van het dienstverband. DEN HAAG/LEIDEN De Raad van State heeft de vergunningen voor de opbouwen op twee pan den aan de Kwikstaart- hoek in Leiden opge schort. Omwonenden krij gen nog eenmaal de gele genheid om zich uit te la ten over het ontwerp van beide opbouwen, zo is vanochtend bekendge maakt. De bewoners van de panden Kwikstaarthoek 8 en 20 had den van de gemeente een ver gunning gekregen om hun huizen te voorzien van een derde bouwlaag. Buurtbewo ners stapten vrijdag met hun bezwaren naar de Raad van State, en vergeleken de opbou wen daar met 'duiventillen'. De bestaande woonbebouwing is opgetrokken uit beton. De omstreden dakopbouwen heb ben een houten skelet, voor zien van donkergrijze kunst stof platen. Op de zitting betoogde J. Boo gaard namens de omwonen den, dat de bouwhoogte van beide opbouwen in strijd met het bestemmingsplan zou zijn. Dit bezwaar heeft de Raad van State vanochtend van de hand gewezen. De reden dat de vergunningen zijn geschorst, is dat de omwo nenden nog eenmaal de gele genheid kunnen krijgen om hun bezwaren tegen het ont werp voor te leggen aan de ge meentelijke welstandscommis sie. Deze commissie had in to taal vijf keer over de dakop bouwen gesproken, maar de omwonenden waren er slechts een maal bijgeweest. Meisje valt van paard Pieterskerk eldorado voor boekenliefhebbers Liefhebbers van oude en interessante boeken konden de afgelo pen drie dagen hun hart ophalen in de Pieterskerk in Leiden. In deze passende omgeving werd door de Bond van handelaren in Oude Boeken de Antiquarische Boeken Driedaagse gehouden. Het evenement, waar het „betere tweedehands boek" werd ver kocht, trok veel belangstelling. Volgens de organisatoren pas seerden 1800 personen de kassa. Dat waren er 300 meer dan tijdens de eerste driedaagse die vorig jaar in Leiden plaatsvond. Niet alleen uit Leiden en omgeving, maar ook uit andere delen van het land kwamen de boekenliefhebbers naar de sleutelstad om te kijken of er iets van hun gading was. De 29 handelaren deden goede zaken. „Er is goed verkocht, zeker 50 procent meer dan vorig jaar", zo meldde de organisatie. FOTO: WIM VAN NOORT Man gewond na klap met barkruk NOORDWIJKERHOUT Een 19-jarige inwoner van Noordwijkerhout is zondaga vond gewond geraakt na een vechtpartij in een café aan de Havenstraat in Noordwijker hout. De man kreeg ruzie met een andere Noordwijkerhou- ter. een bekende van de poli tie. Na enkele beledigende op merkingen over en weer werd het slachtoffer met een bar kruk op het hoofd geslagen, en viel vervolgens voorover met zijn gezicht in enkele glazen. De dader sloeg vervolgens op de vlucht. Hij zal door de poli tie worden gehoord. Het slachtoffer is met letsel aan het hoofd opgenomen in een ziekenhuis. Auto over de kop KATWIJK Een auto be stuurd door een 26-jarige Lei- denaar is gisteravond op de Parklaan in Katwijk over de kop geslagen. De man reed te hard en was onder invloed van alcohol. Ter hoogte van de Roest van Limburgstraat werd hem dat fataal. Op zijn kop kwam de wagen op de andere weghelft terecht. De bestuur der is voor onderzoek overge bracht naar het AZL maar hoefde niet opgenomen te worden. Inbraak in Warmond WARMOND In een woning aan de Sweilandstraat in War mond is in de nacht van vrij dag op zaterdag ingebroken. De inbrekers kwamen binnen door het slot van de achter deur open te breken. De slaap kamer en de woonkamer wer den geheel doorzocht. Niet be kend is wat de inbrekers heb ben meegenomen. Autokrakers LEIDSCHENDAM Twee autokrakers zijn zondag aan gehouden terwijl ze bezig wa ren geluidsapparatuur uit au to's in de wijk Duivenvoorden te stelen. De politie was geat tendeerd op de twee 24-jarige Leidschendammers door om wonenden. Een surveillance wagen trof het tweetal en kon hen na een korte achtervol ging inrekenen. vluchte daarop naar buiten. Toen de vader van de vrouw vervolgens polshoogte ging ne men kwam het tot een vecht partij, waarbij de indringer ge wond raakte aan zijn zitvlak. Na behandeling in het Antho- nie-ziekenhuis is de man door de politie gehoord. Ook de va der heeft op het politieburo een verklaring af moeten leg gen. Vergunning dakopbouwen opgeschort verwacht niet dat het verbre de viaduct over de S4 voor no vember gereed is. Halverwege deze maand wordt de midden geleider van de A44 onder handen genomen. Vanaf 15 april worden daarvoor de lin kerrijstroken, in zowel de richting Den Haag als Amster dam, afgesloten. Het verkeer strook en de vluchtstrook wor den geleid. De A44 krijgt dan tevens een nieuwe toplaag, waarbij gebruik wordt ge maakt van zeer water doorla tend asfalt. Ook de nieuwe op en afritten worden hiervan voorzien. Voor werkzaamheden aan de afrit Leiden, komende vanuit de richting Den Haag, wordt het verkeer in het weekeinde van 14 en 15 juli naar de ande re rijbaan geleid. „De afrit wordt dan verlengd. De beton soort die daarvoor wordt ge bruikt moet schokvrij uithar den. Daarom komt er een doorsteek", aldus Vluggen. Komen de op- en afrit aan de kant van Leiden aan weerszij den van de S4 te liggen, aan de kant van Katwijk worden de aan- en afvoerweg aan de noordzijde van de S4 gesi tueerd. Aan de zuidkant, in de richting van Wassenaar, is ruimte voor een carpoolplaats. Het talud waarover op dit mo ment nog de oprit richting Den Haag ligt, blijft gewoon op zijn plaats. Alleen het asfalt wordt verwijderd. Dit omdat in de toekomst de brug over de Rijn mogelijk verbreed wordt. Bussen kunnen dan vanaf de carpoolplaats de A44 opdraaien om na de brug de secundaire weg richting Was senaar te vervolgen. Ree gedood in Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT Een loslopende ree is zaterdagmid dag omgekomen in Noordwiikerhout. Het dier was ontsnapt uit het duingebied. Vermoedelijk is het dier aangereden. Getuigen zagen hoe het beest werd opgejaagd door een hond. De ree werd in een hoek gedreven en gevangen, waarna de hulp van een dierenarts werd ingeroepen. Het dier bezweek echter aan zijn verwondingen. LEIDSCHENDAM Een veertigjarige Leidschendam- mer is bij een vechtpartij met de 56-jarige vader van zijn ex- geliefde in zijn billen gesto ken. De man was zaterdag nacht, vermoedelijk met een valse sleutel, binnengedrongen in de woning van zijn ex aan de Prins Hendriklaan. Toen de vrouw omstreeks 02.00 uur thuiskwam werd ze gealar meerd door een baklucht. Ze Met het plaatsen van verkeerslichten wordt de laatste hand aan de S4 gelegd. De weg wordt op 23 mei officieel geopend. FOTO: WIM VAN NOORT ZEVENHOVEN Een 14-jarig meisje uit Zevenhoven is gister middag om half drie op de Floraweg in Zevenhoven gewond ge raakt na een val van haar paard. Het paard galoppeerde, gleed uit in de bocht en kwam ten val. Het meisje is met onbekende verwondingen overgebracht naar het Hofpoortziekenhuis in Woerden.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 7