Quick Boys en Katwijk delen in matte derby ARC en FC Lisse imponeren niet RCL pakt laatste kans op de titel meer daar gebrUik Si ITbSSc™""- TER LEEDE GEEFT KAGIA GEEN KANS £etdóe6omaiit NoordwijF tien minuten actief Acht Rijnsburgers winnen in Kampen SPORT MAANDAG 8 APRIL 1991 PAGINA -SP Leiden laat punt liggen LEIDEN In de tweede klasse zaterdag behaalde Leiden een 1-1 gelijkspel tegen De Zwerver „We hebben eigenlijk een punt verloren. Vooral in de eerste helft waren we oppermachtig. De kansen waren er wel, maar de bal wilde er gewoon niet in", al dus trainer Peter Ciere. Binnen vijf minuten kreeg De Zwerver een enorme kans om di rect de leiding te nemen, maar doelman Peter Selier redde zeer fraai Daarna was het voornamelijk Leiden dat de toon aangaf. Na twintig minuten kopte Rob Bink op aangeven van Koos Sie- ra de thuisploeg naar een voorsprong: 1-0. Vervolgens kreeg Leiden legio kansen om de voorsprong uit te breiden. Vooral Maurice van Berkel had de bal een aantal keren slechts voor het inschieten, maar met deze magere 1-0 ging de ploeg rusten. Het eerste half uur in de tweede helft werd er door Leiden nog goed gespeeld, maar daarna zakte de ploeg weg. De Zwerver kwam meer in de wedstrijd, wat resulteerde in de gelijkmaker. Doel man Peter Selier liet de bal los, waardoor Ditmar van IJsden de bal zo kon intikken. De gasten waren verder nauwelijks meer gevaarlijk. Ook Leiden kwam niet meer tot scoren, zodat de wedstrijd tegen de verhoudingen in gelijk eindigde. Kwartfinales afdelingsbeker LEIDEN De kwartfinales van de afdelingsbeker zullen morgenavond wor den gespeeld. De volgende vier wedstrijden staan op het programma: Al- phia - Quick Boys, Docos - Katwijk, KRV - Roodenburg en Noordwijk Randstad Sport. De aanvangstijd is 18.45 uur. Alleen Noordwijk begint om 19.30 uur. De halve finales worden ge speeld op 7 mei. LEIDEN In de derde klasse zaterdag pakte RCL de laatste kans op de titel. Door de over winning tegen Zwaluwen (2-1) en het puntverlies van koplo per SV'35 tegen Voorschoten (1-1) is de achterstand van de Leiderdorpers nog maar twee punten. In de staart van de Boys als Voorschoten pakte een punt. RCL - Zwaluwen 2-1 (1-0) De nummers twee en drie van de ranglijst waren in dit duel behoorlijk aan elkaar ge waagd. De overwinning ging uiteindelijk verdiend naar RCL. Vlak voor rust scoorde Marcel van der Blom het eer ste doelpunt, nadat hij drie man had uitgespeeld: 1-0. Vlak na de thee vergrootte Edwin Grootendorst de voorsprong via een afstandschot: 2-0. Hal verwege de tweede helft moest RCL met tien man verder, omdat Ronald van Wattum te gen zijn tweede boeking op liep. Er ontstond wat tumult op het veld, zodat de scheids rechter een afkoelingsperiode van vijf minuten inlaste. Vlak voor het eindsignaal scoorde Harrie Boekholt de enige tref fer voor de Zwaluwen: 2-1 SV '35 - Voorschoten 1-1 (1-0) Voorschoten was tegen koplo per SV'35 zeker niet de min dere ploeg. „We hadden deze wedstrijd kunnen en eigenlijk ook moeten winnen", aldus trainer Leo Holl. Voor rust speelde SV '35 iets beter, wat resulteerde in een doelpunt halverwege de eerste helft. Na de thee liet Voorschoten ech ter heel goed voetbal zien. De ploeg creëerde legio kansen, maar het geluk ontbrak. Een schot van Koen Dekker be landde onderkant lat en een inzet van Hein de Graaff werd nog net van de lijn gehaald. Op aangeven van Arwin Vis ser schoot Rick Abma wel raak, waardoor de eindstand 1-1 werd. Hoekse Boys - Ha- zerswoudse Boys 0-0 Hazerswoudse Boys begon zwaar gehandicapt aan dit duel. Door schorsingen en blessures ontbraken er vijf ba sisspelers. De ploeg begon dan ook met minimale verwach tingen aan deze wedstrijd. Er werd echter hard gewerkt en de verdediging van Hazers woudse Boys stond goed op zijn plaats. Vooral reserve doelman Rudolf Kooter bleek goed in vorm te zijn. Het ster ker spelende Hoekse Boys kreeg vooral tegen het einde van de wedstrijd een aantal goede mogelijkheden, maar Kooters liet zich niet passeren. Hazerswoudse Boys creëerde slechts twee magere KATWIJK De entoura ge voor een enerverende middag was perfect. Een volgepakt Nieuw Zuid met vijfduizend voetbal- maffe Katwijkers die met grote verwachtingen afge komen waren op de "der by der derby's" Quick Boys - Katwijk. Maar de tweeëntwintig hoofdrol spelers konden de toe schouwers niet van de banken krijgen. De opge klopte spanning rond deze wedstrijd werkte verlam mend op de verrichtingen van de spelers en de ver wachte slagroomtaart werd hierdoor voor het publiek een schamel spe culaasje. De uiteindelijke remise die beide ploegen na negentig mi nuten overeen kwamen zorgde na afloop voor weinig discus sie. „Een terechte uitslag", oordeelde Quick Boys-trainer Arjen van de Werf. „Ondanks ons matige spel ben ik toch wel tevreden. De voorsprong op Katwijk blijft vier punten en dat is heel belangrijk. Maar je zal mij nog niet horen ver kondigen dat we nu kampioen worden. Er zijn nog twaalf punten te verdelen en er kan nog van alles gebeuren". Maar ondanks de voorzichtige woorden van de interim-trai ner zijn de blauwwitte kansen op het kampioenschap dit sei zoen erg groot. Katwijk-trai ner Arie Lagendijk erkent dat. Arie van Duijn neemt het Katwijk-doel onder vuur. Johan de Kroon en Gijs Collé volgen vol spanning zijn verrichtingen. FOTO: HENK SNATERSE „De bedoeling was om van daag het verschil tot twee punten terug te brengen. Dat is helaas niet gelukt. Het zal nu heel moeilijk worden om Quick Boys te achterhalen. Maar we geven de moed nog niet op". Katwijk begon gehandicapt aan het duel. Leon Meys pro beerde het nog wel in de war- ming-up maar moest toch zijn plaats af staan aan Carlo van Zeist. Lagendijk: „Van Zeist heeft het goed gedaan maar vooral opbouwend misten we de inbreng van Meys". On danks deze aderlating koos het duo Lagendijk/Guyt voor een aanvallend concept. Libero Henri Pouw speelde constant voor zijn verdediging en moest op die manier voor voor aan vallende impulsen zorgen. Deze speelwijze werd Katwijk de eerste twintig minuten bij na fataal. De zonder rugdek king spelende Katwijk-verde diging verkeek zich op de snelheid van het spitsenduo Leen van der Plas en Frenk van der Kley. Attent optreden van doelman Teun van Duy- venbode voorkwam echter een snelle openingstreffer. De ster ke opening van de thuisclub kreeg echter geen vervolg. Na het uitvallen van Richard Hoogervorst hij werd ver vangen door Floor van Duyn verloor Quick Boys de greep op de wedstrijd. Katwijk ging zich steeds meer manifes teren en vooral op het mid denveld werd de slag gewon nen. Arie Lagendijk rook zijn kans en wisselde Jan Stel voor de aanvallende sterkere Gijs Collé. Een ingreep die bijna zijn vruchten afwierp want de Leidenaar zag een inzet via Quick-Boys doelman Tom van der Niet op de lat belanden. Lagendijk: „Ih deze fase had den we de beslissing kunnen forceren. Maar we speelden te gehaast waardoor de nauw keurigheid ontbrak". Vlak voor rust kwam Katwijk nog goed weg toen Johan de Kroon een schot van Arie van Duyn van de lijn haalde. Na de pauze bleek de slagroom van de taart verdwenen. Beide ploegen warén niet meer in staat om het spel van enige creativiteit te voorzien. Het enige wat overbleef was noeste arbeid en dat was te weinig om de toeschouwers te kunnen boeien. Quick Boys kreeg wat meer vat op de wedstrijd maar de koploper kreeg al snel in de gaten dat een puntendeling het maximaal haalbare was in de deze derby. Van de Werf: „Als het niet loopt moet je kie zen voor zekerheid en daarom gingen we niet voluit voor de winst". Het eindsignaal van scheidrechter Bogeart klonk dan ook voor de meeste toe schouwers als muziek in de oren. En dat was iets waar weinig mensen op gerekend hadden. KEES VAN KESTEREN Quick Boys: Van der Niet, Pluim- graaff, Hoogervorst (Floor Van Duijn), Jonker, Hans van der Plas, Aandewiel, Dijkhuizen, Otte, Arie van Duijn (Rog), Leen van der Plas, Van der Kley. Katwijk: Van Duijvenbode, Van Zeist, Pouw, Langemaat, De Kroon, Langeveld, Mieras, Stel (Collé), Van der Plas, De Best (Van Duijn), Kraayenoord. LISSE Een korte win tersportvakantie lijkt Lis- se trainer Wim Eilander goed gedaan te hebben. Uiterlijk althans, want het gebruinde gelaat toont in elk geval niet de degrada- tiezorgen waar Lisse mee te kampen heeft. Winst tegen mededegradatie kandidaat ARC had voor verlichting van de proble men kunnen zorgen. Maar zelfs in de thuiswedstrijd tegen de tegenvallende Alphenaren kwamen de geelblauwen niet verder dan een gelijkspel; 1-1. Uitzichtloos is de situatie ech ter nog lang niet voor Lisse. Nog zeven ploegen dansen om de onderste plaatsen, waaron der ook nog ARC. Op Ter Specke was zaterdag dus spra ke van een onvervalste pot de gradatievoetbal. Niet mooi (Ei lander na afloop; „Dit was hui len met de pet op"), maar wel een wedstrijd waarin geen me ter gras ongemoeid werd gela ten. Daarbij viel er voor de on geveer duizend toeschouwers nog genoeg te beleven. Al na tien minuten moest ARC-doel- man René de Graaf gestrekt naar de hoek om een kopbal van Mark Ens uit de hoek te tikken. De blonde spits goed voor elf treffers dit sei zoen en wekelijks de belicha ming van Lisse ontwijkt f;een duel, loopt op de onmoge- ijkste ballen en is regelmatig terug te vinden in de achterste linie. Met het leeglopen van de longen van Ens, zakt door gaans ook het spel van Lisse in. Tegen ARC was de pijp na een uur leeg. Tot die tijd was Lisse de baas geweest over de bezoekers. Meer dan enkele halve kansen (Ens, Erik Kat- tenberg) en schoten van af stand (Leon van der Zwet, Leon Hoep) leverde dit niet op. Lisse was pas succesvol toen De Graaf de fout inging. De ARC- doelman dacht een door Hoep genomen vrije trap van vijfendertig meter simpel van de grond te plukken. De Graaf verkeek zich echter le lijk op de snelheid van het projectiel: 1-0. Tien minuten na rust was Hoep weer succes vol, maar zag zijn treffer op aanwijzingen van de grens rechter afgekeurd worden. Aanvallend kon ARC pas een vuist maken toen Lisse uitge blust raakte. ARC-trainer Bert Jansen bracht Richard de Vla ming in het veld voor de fa lende Wilco van Leeuwen, een wissel die op een beter mo ment zou vallen dan de wissel aan Lisse-zijde. Daar werd de onthutsend zwakke linkerspits Erik Kattenberg door Eilander naar de kant gehaald ten fa veure van Ralph Polman. Dat gebeurde echter nadat knullig balverlies van Kattenberg in leiding vormde voor een Al- phense aanval die de gelijkma ker op zou leveren. De in bal bezit gekomen Dennis Krijgs man behield tussen drie Lisse- naren het overzicht en vond de vrijstaande De Vlaming. Een stijlvolle actie van Mark Ens (FC Lisse). Ondanks het harde werken van de Lisse- spits slaagde hij er niet om te scoren tegen ARC. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTE REN de hele wedstrijd al falende Kattenberg met een wissel in bescherming had moeten ne men. „We doen onszelf hier mee de das om. Had ik twee minuten eerder gewisseld dan was de 1-1 niet gevallen". In plaats van 1-1 werd het in blessuretijd nog bijna 2-1 voor ARC toen de naar Vitesse ver trekkende Krijgsman een voorzet van Johan Boer maar net over het doel knalde. Op dat moment speelde de Alphe naren met 10 man omdat vijf minuten eerder Gerrit Lam- mers wegens aanmerkingen op de leiding door sbheidsrechter De Ruyter (hij boekte ook nog Geep van Rooyen, Erik Kat tenberg, Edward van der Put ten en Alphenaren Krijgsman en Ren Lammers) uit het veld was gestuurd. Zijn directe te genstander Ens, en daarmee Vermeulen, John Vermeulen, War- heel Lisse, was echter niet merdam. Van Rooden (Van der Put- ARC: De Graaf, Van der Werjden, Bonefaas, Gerrit Lammers, Valk, Ren Lammers (Dijkman), Van der Laan, Lancel, Boer, Krijgsman, Van Leeuwen (De Vlaming) van te maken. YVAN HERMANS Scoreverloop: 41. Hoep 1-0, 68. De l ei ee ,ee< lesli NOORDWIJK Tej Sparta Nijkerk etali Noordwijk weer eens seizoen dat techniek leen niet voldoende isfcwa het publiek te boeien, de voorlaatste wedst van de tweede pei won het elftal van trai John Eelman welisMi met ruime cijfers van gradatiekandidaat Sp, Nijkerk. Maar de 3-0 na negentig minuten I het scorebord stond het resultaat van slec| tien minuten voetbal. De kansen van Noordwijlj de titel zijn eigenlijk verkel en aangezien het elftal degradatiezorgen kent, nen de roodwitten op ontspl nen wijze de competitie uitf len. Sparta Nijkerk vecht q ter voor lijfsbehoud en be dan ook met een andere ini ling aan de wedstrijd. Vi het begin tekende het v strijdpatroon zich af. Een fc nisch superieur Noordwijk een behoudend Sparta Nijk wat loerde op de counter, strijdwijze die een groot van de wedstrijd succe bleek. Want de Nijkerkse dediging kwam nauwelijki de problemen. Dit tot erge van John Eelman. „De sluiting vanuit de verdedij was heel slecht. Sparta daardoor heel eenvoudig ov eind blijven". Het eerste kansje van de strijd viel dus niet geheel verwacht voor het doel Rob van Dijk. Klaas Coziin worstelde zich langs Rene Hensbergen, maar de Nijki se-spits verzilverde deze gelijkheid niet. Pas na een uur spelen loste de Noordw aanval het eerste schot op Sparta-doelman. De zeer handige Adrian Cai ondernam de eerste poging het vijandelijk doel. In de daaropvolgende minuten gaarde Noordwijk nog viertal mogelijkheden oml score te openen, maar de 1 zetten van Patrick Scheurv ter en Geertjan Bakker trof geen doel. Zodoende levei I de eerste helft een redejf aardig schouwspel op, het spel van beide elftallen sulteerde te weinig in doelri kansen. In de tweede helft opendei gasten agressief. En Noordj kwam onder druk te Eelman: In deze fase bispr* weer eens duidelijk dat weinig verweer hebben te Jer een ploeg die op basis een pioeg cue op Dasis wilskracht en opportunis speelt". Toch bleek na i kwartier dat de Spartaa voorhoede zich ook geen raïe wist met het veldoverwii g Noordwijk putte daar moet en ontworstelde zich onder Nijkerkse druk. Patr )e Scheurwater en Timo Geijtee faalden op dat moment i de afwerking, maar Noordw iloi beheerste in ieder geval ;en wedstrijd. De combinaties w ]0< den overtuigender ingezet de voorzetten namen scherpte toe. De laatste t V' D>: minuten maakte Noord' het karwei af. Voorstop; Kees Zethof opende de s~* door een corner van Leonft"' van Utrecht knap in te tikk |ec Twee minuten later was Vler Utrecht te egoïstisch om 2-0 'in forceren, maar het bleek dat Sparta op instorten st In de 44e minuut pikte de v ak der onzichtbare Timo Gei pli zijn doelpuntje mee: 2-0. V ou voor het laatste fluitsign len profiteerde Patrick Scheurvtya; ter eindelijk wel van een f van de aangeslagen verde oU ging van Sparta: 3- deze overwinning Noordwijk nu met Quick Bflp, de leiding in de tweede pei de. De strijd om deze trot jjj prijs vormt voor de Eelman" nog de enige uitdaging van seizoen. Het kan de ploeg schien inspireren om wat ger dan tien minuten te la zien waar ze toe in staat is. WILLEM VAN NIEU KEI Scoreverloop: 80. Zethof 1-0 Gerlof 2-0 90. Scheurwater 3-0 Noordwijk: Van Dijk, Van I (Vermeer), Tegelaar, Zethof, Si (ej Carter, Van Hensbergen, 1 Utrecht, Gerlof, Bakker (Prol Scheurwater. l /ei KAMPEN Rijnsburgse Boys speelde in Kampen een zeer turbulente wedstrijd. Drie Rijnsburgse spelers (De Louw, Van Beelen en Koet) moesten in het duel tegen Go Ahead Kampen het veld vroegtijdig verlaten. De acht overgeole- ven geelzwarte spelers zorg den echter voor een stunt door toch de volle winst (1-2) mee naar het bloemendorp te ne men. Rijnsburgse Boys kende in Kampen een zeer goede start. De terugkeer van Henny Koet als laatste man had een posi tieve impuls op het spel van de ploeg van Arie Kurver. Na elf minuten openden de Rijnsbur gers dan ook de score via Piet Janmaat: 1-0. Na deze ope ningstreffer werd de thuis ploeg sterker en Rijnsburg kwam onder druk te staan. Na veertig minuten liep Martin de Louw na een domme actie te gen ziin tweede boeking op en kon de kleedkamer op gaan zoeken. Na rust bleef Go Ahead jagen op de gelijkma ker. Tien minuten na de pauze werden de Rijnsburgers gecon fronteerd met de tweede uit sluiting. Gert van Beelen be lette een speler van Go Ahead de doorgang. Het betekende zijn tweede boeking en hij kon De Louw gaan vergezellen. In het tumult na deze gebeurtenis ging Henny Koet in de fout. Na een Kampense imitatie van een lama sloegen de stoppen bij de Leidenaar door en hij was de derde Rijnsburger die door scheidsrechter Esajas werd verwijderd. Om de ver hitte gemoederen te bedaren besloot Esajas de wedstrijd twaalf minuten te staken. De uitsluitingen hadden een posi tieve uitwerking op het mo reel van de geelzwarten. Met een lovenswaardige inzet werd er gestreden en deze instelling werd beloond door een doel punt van Ron Carli:0-2. In de slotfase bepaalde invaller Wil lem van Keuken de eindstand op 1-2. LEIDEN In de vierde klas se liep koploper Zevenhoven twee punten uit op naaste be lager Kagia. Zevenhoven won ruim (6-0) van het gedegra deerde Linschoten en Kagia verloor kansloos van Ter Lee- de (0-3). KRV steeg een plaats op de ranglijst na de winst te gen Floreant (2-1). Oegstgeest behaalde in de strijd om lijfs behoud een kostbaar punt te gen Jodan Boys (0-0). Het duel tussen TAW en Be Fair werd na zestig minuten spelen ge- Ter Leede - Kagia 3-0 (2-0) Kagia liep tegen Ter Leede de hele wedstrijd achter de feiten aan. Al na tien minuten open de Eric Grossman de score: 1- 0. Vlak voor rust breidde Roc ky Pitti de voorsprong uit na een fraaie solo waarbij de ge hele Kagia-defensie stond te kijken: 2-0. Een kwartier voor het einde kregen de gasten de kans om de aansluiting te vin den. Wegens duwen van doel man Remco Tuinenburg ken de de scheidsrechter een straf schop toe, die door Richard Trompert op de paal werd ge schoten. Direct daarna bepaal de Grossman de eindstand op 3-0. Linschoten - Zevenhoven 0-6 (0-5) Lijstaanvoerder Zevenhoven was in dit duel duidelijk een maatje te groot voor degradant Linschoten. Alleen in de eer ste tien minuten kon de thuis ploeg tegenstand bieden, maar na de eerste treffer van Ruud Bos kwam Linschoten er niet meer aan te pas. Wino Ver leun, Tom Roovers, Ruud Bos (tweemaal) en Bart Wouters zorgden nog voor rust voor een riante voorsprong: 0-5 Na de thee scoorde Ruud Bos zijn derde goal. Oegstgeest - De Jodan Boys 0-0 „De Jodan Boys kwamen voor één punt en namen daarom weinig risico. Oegstgeest wilde wel meer maar was niet bij machte om de twee punten te pakken", aldus trainer Wim Visser. Geen van beide ploe gen liet goed voetbal zien. Oegstgeest toonde wel veel in zet, maar veel kansen leverde dit niet op. Ook de Jodan Boys waren slechts enkele malen gevaarlijk, maar ook zij kon den het net niet vinden. TAW - Be Fair gestaakt bij 1-0 (1-0) Frans de Boer bracht na tien minuten in de tweede helft TAVV op voorsprong. Vijf mi nuten later werd de strijd ech ter voortijdig beëindigd. Na een kopduel tussen De Boer en Be Fair-speler Arie Taal kwam Taal ongelukkig te recht, waardoor hij vijf minu ten buiten bewustzijn raakte. Scheidsrechter Nederhof laste een rustperiode van enkele minuten in en wilde vervol gens het spel hervatten. De gasten besloten echter te stop pen omdat zij emotioneel te veel waren aangedaan. Ach teraf viel het allemaal n Arie Taal keerde met een li W te hersenschudding met ploeggenoten weer huiswaafoi Floreant - KRV 1-2 (0-2) In de eerste helft had duidelijk het betere van spel. De ploeg kreeg legio k sen om een ruime voorspfl te nemen, maar alleen Kraayenoord en Fred Verb! schoten raak: 0-2 Na de ging het iets minder en KRV wat gemakzuchtig, minuten voor tijd profitee Floreant van een misversti ra in de verdediging. In de la e ste minuten probeerde thuisploeg van alles om gel te maken, maar echt geva lijk werd het niet KRV.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 18