ÜcidócSouACMit Stoppen slaan door bij Ajax 1 15 17 18 18 19 19 20 £ra jicek denkt aan Wimbledon SPORT VANDAAG Persoonlijk cadeau CeidaeSou/ui/rit MAANDAG 8 APRIL 1991 PAGINA 13 alf scorebord oet genoeg zijn por judoka •ene de Kok 1UWEGEIN Wie de Ju- iond Nederland ook afvaar- naar de Europese titel- jd, Peter Ooms kan in elk ral als voorjaarskampioen rden gehuldigd. De sport- oolhouder uit Tilburg akte de afgelopen weken kabaal over het ver ende onrecht dat zijn pupil ne de Kok was aangedaan. aandacht tijdens de open ionale titelstrijd ging daar uit naar het treffen tussen Kok en de door de top- rtcommissie van de JBN ir voren geschoven Marion Dorssen. De Kok, die vijf anden geleden na een pau- tweeëneenhalf jaar op mat terugkeerde, was in de ale van de klasse tot 72 kg mschoots sterker dan haar icurrente. Na vier minuten kten een koka en een yuko ïaar voordeel op het score- d. De topsportcommissie chtte vervolgens naar de ^-vergaderzaal om een irdracht te formuleren voor Nederlandse ploeg, die van tot 19 mei in Praag deel- imt aan het Europese toer de topsportcommissie na eclatante zege van De Kok op zijn oordeel terugkomt, zal het bestuur van de ju- lond deze week corrigerend reden. Voor aanvang van finale liet voorzitter Frans jgendijk weten zich sterk jr De Kok te maken, als tegenstandster in de dstrijd zou „overvleugelen". enkel koka'tje was niet doende, maar een half sco- lord mag er toch wezen. aradona gaat in roep tegen horsing tot '92 - Diego Maradona's nager Marcos Franchi heeft dat de Argentijnse itballer zich niet bij de orsing voor vijftien maan- waartoe de strafcommis- van de Italiaanse voetbal- d hem zaterdag wegens co- ne-gebruik veroordeelde, rlegt. Hij wilde echter niet veel zeggen. „We moeten irzichtig zijn. Ik weet des- lanks zeker dat we overtui- id en belangrijk bewijsma- liaal achter de hand hebben, ze advocaten zullen dat be delen. Bovendien zijn in hele affaire de gebruike regels en procedures van UEFA zwaar geschonden", dona kreeg niet de maxi- straf van twee jaar. Vol- Francesco d'Alessio, rzitter van de strafcommis- vanwege het feit dat niet mstotelijk vaststaat dat de entijn het verboden mid- heeft gebruikt om zijn taties te verbeteren, zich inmiddels in Buenos bevindende voetballer Napoli werd schuldig be den bij de competitiewed- tegen AS Bari op 17 rt cocaine te hebben ge- ikt. De commissie verwierp zoeken om het onderzoek eens over,te doen en be de dat de schorsing met ddellijke ingang ingaat en "192 eindigt. De inter- nale voetbalfederatie A nam de straf wereldwijd De kans dat Maradona nog op de voetbalvelden zien zal zijn blijft ondanks beroep gering. Na zijn ver- k naar Argentinië verklaar de speler alleen nog met antie of vanwege juridi- ïebeslommeringen naar Ita- te willen terugkeren. Seagram wint klassieker LIVERPOOL De klassieke steeple chase Grand National op de baan Aintree in Liverpool heeft zaterdag een overwinning opgeleverd voor het paard Seagram. De winnende pikeur was de Engelsman Nigel Hawke. Seagram stond bij de weddenschappen twaalf tegen één genoteerd. Lange tijd leek het alsof Garrison Savannah, ge reden door Mark Pitman, de race over 7,2 km zou gaan winnen. Het dier bouwde een voor sprong op van zes lengtes. Die ging echter op het laatste lange rechte stuk geheel verloren toen Garrison Savannah zichtbaar vermoeid raakte. Seagram, gefokt in Nieuw-Zeeland, slaagde er zo alsnog in Garrison Savannah, die tweede werd, in te halen. „Seagram mag dan wat klein van stuk zijn", aldus de trotse eige naar Sir Eric Parker. „Maar hij heeft het hart van een leeuw". De derde plaats was voor Aun tie Dot. Italië blijft bij drie buitenlanders ROME De Italiaanse voetbalclubs mogen volgend seizoen vooralsnog geen vierde buitenlander opstel len. De bond heeft afwij zend gereageerd op dit ver zoek. Volgens voorzitter Antonio Matarrese is er mo menteel geen plaats voor nog meer talent van over de grenzen. De meeste vereni gingen in de Serie A heb ben momenteel drie „legio nairs" onder contract. Vele vonden het wenselijk dat het er de komende competi tie al vier zouden zijn. FA denkt aan een eredivisie LONDEN De Engelse voetbalbond (FA) is druk doende een plan te ontwerpen voor een vernieuwing van de competitie in 1992/'93. De FA denkt naar Duits voorbeeld aan de instelling van een eredivisie met achttien clubs. De bond vergadert vandaag over de toekomst van het betaalde voetbal in Engeland. Momenteel bestaat de eerste divisie, de hoogste afdeling in de FA, uit 20 verenigingen. Volgend seizoen moeten dat er 22 worden. De bond denkt dat juist in krimping en vorming van een Engelse „su per-league" in het belang is van het voetbal in het algemeen en van de nationale selec ties in het bijzonder. Er zou minder druk komen op de internationals en meer tijd voor de bondscoaches bij de voorbereiding op belangrijke wedstrijden. Coureurs mogen helm kiezen MEERBEKE De beroeps- renners mogen voorlopig zelf kiezen welke helm ze tijdens de wedstrijden opzetten. Dit is de uitkomst van het overleg tussen vertegenwoordigers van de renners, sponsors, UCI en FICP op zaterdag in St. Niklaas. Voor de Ronde van Spanje moet er echter duide lijkheid zijn met nieuwe richt lijnen. De helmplicht is niet verdwenen. Het probleem van de renners ligt meer bij het materiaal en de rittenkoersen. In de Ronde van Vlaanderen koos een groot gedeelte van het peloton voor de ouderwet se leren hoofdbeschermer. Vlado Kasalo weer vrij man NÜRNBERG De bij l.FC Nürnberg ontslagen voetballer Vlado Kasalo is weer op vrije voeten. De onderzoeksrechter achtte het zaterdag niet noodza kelijk hem nog langer vast te houden. Wel moet de Joegoslaaf zich regelmatig bij de politie mel den. Kasalo wordt ervan ver dacht betrokken te zijn bij een il legale toto. Hij zou in twee geval len met opzet in eigen doel heb ben geschoten om het resultaat van die competitieduels van Nürnberg te beinvloeden. De Bundesliga-club van oefenmees- ter Arie Haan verkeert ii) ernstig degradatiegevaar. EINDHOVEN Met de slotfase van de competi tie in zicht slaan de stop pen door bij Ajax. Leo Beenhakker mocht na afloop van de kwaliteit sarme topper tegen PSV dan nog zo hard roepen dat emoties er bij horen in het topvoetbal, de wij ze waarop Bryan Roy en Jan Wouters het hoofd verloren in Eindhoven was Ajax onwaardig. De rekening was een dure. Rood voor Roy, geel voor Wouters - waar de gang naar de douche meer op zijn plaats was - waar door de controle over de wedstrijd de Amsterdam mers uit de handen glip te. Romario, die zich niet eens gedurende de gehe le wedstrijd bovenmatig wenste in te spannen, deed namens PSV de rest: 4-1. Leo Beenhakker was een half uur na alle commotie op het veld nog wel zo chique niets af te doen aan de over winning van PSV. Maar echt veel woorden maakte hij er niet aan vuil. In plaats daar van richtte de verliezende coach nogal wat boze kreten aan het adres van Frans Houben, wiens arbitrage het gebeuren in het uitverkochte PSV-stadion danig zou heb ben beïnvloed. „De man heeft zijn eigen wedstrijd niet gefloten", foeterde Beenhak ker, „maar zich laten leiden door gejoel van de tribunes en reacties van de spelers. Ik heb Houben in de rust nog voorgehouden: fluit gewoon lekker deze wedstrijd. Maar dat lukte hem niet. Ik zeg niet dat of PSV of Ajax daar beslissend voordeel bij heeft gehad, maar het was storend voor de wedstrijd". Over één ding wond Been hakker - en met hem héél Ajax - zich zichtbaar op: het tijdstip waarop de Limburgse scheidsrechter het rustsignaal aangaf. „Een minuutje door laten spelen is prima, maar die drie, vier minuten die Houben er bij heeft getrok ken sloegen nergens op", Romario uitgeschakeld EINDHOVEN Romario, de Braziliaanse spits van PSV en gisteren weer goed voor twee treffers tegen Ajax, zal komende donderdag in de halve finale van het be kertoernooi tegen Feyenoord wellicht niet in actie komen. Bij zijn eerste doelpunt liep de kleine spits gisteren een spierscheuring op in de lies streek. verwoordde de coach zijn woede. „Het is toch een on begrijpelijke zaak dat in deze moderne tijd het topvoetbal niet in staat is de tijdwaarne ming goed en adequaat te re gelen", pleitte de coach voor een centrale klok, zoals die bij talloze andere sporten ge bruikelijk is. Blessuretijd Ajax had vanzelfsprekend nergens over lopen mekke ren, als niet uitgerekend in die cruciale blessuretijd, noodzakelijk door behande lingen voor Gerets en Heint- ze, PSV had gescoord. Het betekende de 1-1, ingeleid door Koeman en uiteindelijk, na interventie van Menzo, gerealiseerd door Kalusha. Ajax was in last en over de rooie, omdat het, zo meenden de Mokumers, al lang tijd was voor de thee. Het bracnt Wouters bij de gang naar de kleedkamer tot de onbezon nen reactie Houben uit woe de een forse por te geven. De duw was goed voor geel, maar had net zo goed met rood kunnen worden be straft. „Valt niet goed te praten, die reactie van Wouters, maar la ten we er in hemelsnaam niet zo zwaar aan tillen", nam Beenhakker zijn pupil in bescherming. „Die jongen wil winnen en reageert dan zo. Laten we blij zijn dat er nog iemand is die op zo'n moment zijn emoties toont". Kwaad Wouters, die na afloop zon der commentaar kwaad weg- beende was prikkelbaar - en met hem heel Ajax. „We Leo Beenhakker stapt gesticulerend op scheidsrechter Frans Houben af om verhaal te halen over het te lang doorspelen in de eerste helft. FOTO: ANP raakten inderdaad nogal ge ïrriteerd", was de bekentenis van Danny Blind, die pal na het rustsignaal samen met zijn ploeggenoot verhaal ging halen bij Houben over de duur van de blessuretijd. Ik wilde. Jantje bijstaan en tegen zichzelf beschermen, maar dat lukte me niet echt. Die ergernis bij ons werkte door in de tweede helft. Dat was fataal". Het vertaalde zich in de 'veldverwijzing' voor Roy Romario scoort 2-1 voor PSV. die, geblokkeerd door De Jong, geen vrije trap meer kreeg en als wraak de op het laatste moment voor Van Aerle opgeroepen stand-in de benen toen maar onder het lijf wegmaaide. „Ook weer een gevolg van het fluiten van Houben voor rust", ver- goeilijkte Blind het vergrijp van de linkerspits. Daardoor kon Ajax de hoop tenminste een punt te beha len helemaal laten varen. PSV leidde op dat moment, na 56 minuten, al met 2-1 na dat Romario, die er tot dan als opvulling had bijgelopen, Winter behendig van zich had afgeschud en Menzo met een schuiver had verrast. Met tien man was er voor Ajax vervolgens geen begin nen aan tegen het trouwens bepaald niet grootse PSV. „Al vond ik het dapper van Beenhakker, dat hij het met tien spelers aandurfde ach terin één-op-één te spelen", complimenteerde Bobby Rob- son zijn vakbroeder. Geluk kig bleven wij de pressie van Ajax redelijk gemakkelijk de Een keer Het gekortwiekte Ajax werd slechts één keer gevaarlijk. Van 't Schip had de gelijk maker op de schoen, maar trof Van Breukelen op zijn weg. Romario, hij weer, en Linskens deden de rest: 4-1. Met die cijfers op het netvlies kon Ajax zich wel voor de kop slaan. Vóór alle opwin ding en rumoer was de voor sprong voor de Amsterdam mers, op het bord gebracht door Wouters, die de bal na een steekpass van Bergkamp Ajax wil Kieft AMSTERDAM Als het noodlijdende Franse Bor deaux niet aan een faillise- ment kan ontkomen en z'n topspelers van de hand moet doen staat Ajax als eerste op de nominatie om Wim Kieft over te nemen. De Amster damse club heeft zich als een serieuze gegadigde gemeld voor de spits. Technisch di recteur Leo Beenhakker heeft al een oriënterend ge sprek gehad met Kieft. tegen de touwen joeg, ronduit verdiend, daarna echter ver zuimde de landskampioen PSV de nekslag te geven. Dat mocht vooral Willems, die oog-in-oog met Van Breuke len faalde, zich verwijten. Daarnaast had Vink, die een voorzet van Roy maar net miste, een tweede Amster damse doelpunt op de schoen. „Maken we die goals, dan loop het heel anders", was het cliché van Beenhakker, die de hoop op de titel nog niet heeft opgegeven. „We moeten maar hopen op wat slippertjes van PSV. Maar we zitten wel in de wachtka mer". PSV heeft met de .winst op de rivaal het zelf vertrouwen echter opgevij zeld. „We hebben vandaag meer gewonnen dan twee punten", wees Koeman op het nieuwe elan van PSV. „Het is geruststellend dat we een gaatje hebben geslagen ten opzichte van Ajax. Het is nu zaak zo door te gaan". TEUN STAAL Louis ten Elzen j a tipt talent bij Werder Bremen I i Van Hooydonck is beste leerling uit de klas UVS-machine stokt in tweede helft Quick Boys en Katwijk delen in matte derby ARC en FC Lisse imponeren niet Teylingen stuit op FC Rijnland De Zijl schotloos in derby tegen AZC Michael van den Berg oppermachtig naar zege Pim Verbeek naar Veendam? VEENDAM De spelersraad van eerste divisieclub SC Veendam heeft haar wensen kenbaar gemaakt voor de nieuw aan te stellen trainer. Binnen de groep circuleert on der meer de naam van Pim Verbeek als opvolger van Thiemo Meertens. Verbeek werd onlangs door Feyenoord aan de kant gezet en is nog volop bezig met een afvloei ingsregeling. De voormalige' trainer van De Graafschap en Feyenoord zegt blij te zijn dat zijn naam in verband wordt gebracht met SC Veendam. „Het is leuk als je nog in beeld bent. In principe wil ik bij elke ambitieuze club werken. Of ik Veendam daartoe reken? Dat kan ik op 170 kilometer afstand niet bepalen. Het lijkt me ook beter om mij van elk commentaar te onthouden. Pas als het bestuur daadwerkelijk contact met mij opneemt vit er meer te zeggen. Maar nog maals, ik voel me zeer ge vleid". ONGKONG Een jaar ge- I len zette Stanley Franker Rr n haardos in ter stimulering n het Nederlandse tennis, in dat soort weddenschap- n begint de bondscoach niet eer. Hij zou constant met een lie kop rondlopen. Afgelopen eekeinde was het de beurt m Richard Krajicek zich te derscheiden. De 19-jarige agenaar profiteerde bij de ilem-open in Hongkong opti- aal van de massale favorie- val. Hij eiste via een zege t 6-2 3-6 6-3 op de Austra- r Wally Masur de eindzege, 000 gulden en 103 ATP- finten op. a de overwinning van Mark aevermans eind vorig sei- ïen was de zege van Krajicek tweede Nederlandse ATP- je sinds de dagen van Tom tker een feit. De Hagenaar rwisselt zijn 93ste positie op wereldranglijst voor een lats bij de eerste vijfenze stig. Daar moet hij overi- ïis nog altijd Jan Siemerink, trk Koevermans en Paul larhuis vóór zich dulden, de Open Australian, waar de vierde ronde bereikte, is een tijdlang weinig van :ajicek vernomen. Een paar er kwam hij net niet door kwalificatie voor de grote 'mooien. Vervolgens reisde met zijn trainer Rohan fctzke naar Miami om daar Richard Krajicek is blij met zijn triomf. oud-W imbledonkampioen besteedde veel aandacht aan de volley- en de backhandre turn van de Nederlander, die pas een jaar of twee de back hand met één hand speelt. „Het was niet de bedoeling daar een echt offensief wapen van te maken. Wel een be trouwbare slag. De punten scoor ik wel met mijn service en forehand", aldus Krajicek. Alles bij elkaar duurde de her halingscursus zo'n drie weken. „Een prima investering", aldus Krajicek. „en voor herhaling vatbaar. In het huidige sy steem is de verleiding groot dat je je over de kop speelt". Een bijkomend voordeel was dat Krajicek in Miami gewend raakte aan hetzelfde broeieri ge, vochtige klimaat dat ook in Hongkong heerste. Die accli- matisatie kwam hem goed van pas toen hij zich zaterdag door twee partijen diende te wer ken. Allereerst was er de openstaande kwartfinale tegen Patrick Kühnen, die de avond tevoren bij 1-1 in de eerste set was afgebroken. Krajicek won die ontmoeting na twee regen onderbrekingen met 7-6 (8-6) 2-6 6-1. Beide malen kwam hij gesterkt uit de kleedkamer te rug. De eerste keer na drie kwartier bij de stand 6-6 in de eerste set, toen hij niet minder dan zes setpoints wegwerkte. De tweede keer bij 1-0 in de derde set. Die onderbreking duurde ruim twee uur en pep te het moreel van de Neder lander zo mogelijk nog meer op. Voor het restant van de partij had hij nog geen kwar tier nodig. Drie uur later stond hij alweer op de baan voor de halve fina le tegen Chang-bedwinger Gary Muller. Ditmaal liet Kra jicek het niet op een derde set aankomen: 6-2 6-4. Begrijpelijk dat de Hagenaar niet okselfris begon aan de finale tegen Wally Masur: „Ik was moe, mijn knieën deden pijn". Dat belette hem niet op de belang rijke momenten vervaarlijk hard uit te halen en met zijn service-volleyspel de punten binnen te halen. Toen hij met enig geluk en goede passeers- lagen Masurs opslag in de der de set voor 5-3 had gebroken, was het pleit beslecht. „Ik denk dat ik het spel heb om op Wimbledon enige schade aan te richten", blikte Krajicek na de huldiging vooruit. Drie Sergej Bruguera volgde in Es- toril als winnaar van het toer nooi zijn landgenoot Emilio Sanchez op. Deze verloor dit keer al in de eerste ronde van Paul Haarhuis, die met Mark Koevermans zegevierde in het dubbelspel. In de finale ston den maar liefst drie Nederlan- "ders op de baan. Haarhuis en Koevermans wonnen met twee keer 6-3 van Tom Nijssen en de Tsjechoslowaak Suk. In de halve finales hadden de la tere winnaars van het befaam de Spaanse duo Casal/Emilio Sanchez gewonnen. Weer contract NOS en PSV EINDHOVEN De NOS en PSV hebben gisteren hun con tract voor het uitzenden van de thuiswedstrijden in de Eu ropese bekertoernooien met twee jaar verlengd. PSV-voor- zitter Ruts, noch NOS-baas Van Westerloo wilde inlichtin gen verstrekken over het be drag dat met de overeenkomst is gemoeid. In het vorige con tract garandeerde de NOS aan de toenmalige landskampioen een bedrag van ongeveer een miljoen gulden. De NOS be hield het recht van doorver koop van de beelden naar het buitenland, waarbij PSV pas extra-inkomsten zou verwer ven als een bepaalde grens was gepasseerd. Dat is de vori ge twee jaar niet gebeurd. Supporters gearresteerd EINDHOVEN Enkele tientallen supporters van Ajax ziin het afgelopen weekeinde door de Eindho- vense politie gearresteerd. Zaterdag werden vijftien supporters vastgezet wegens verboden wapenbezit. In de daaropvolgende nacht wer den nog een aantal suppor ters gearresteerd die zich te baldadig gedroegen in de binnenstad van Eindhoven. Tijdens de wedstrijd PSV- Ajax deden zich gisteravond geeh ongeregeldheden voor. Deze originele Parker Rollerpen, waarin uw eigen naam wordt gegraveerd, krijgt u toegestuurd na het opgeven van een nieuwe abonnee. De nieuwe lezer wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. J Noteer als nieuwe abonnee ingaande J Naam: Voorl: I Adres: J Postcode/plaats: Telefoon:(voor controle bezorging) l Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. J Daarna wordt het abonneméntsgeld betaald per: j maand (automatisch betalen) f 25,70 l kwartaal via acceptgiro f 78,60 Stuur als dank een Parker Rollerpen naar: J Naam: I Adres: Postcode/plaats: Op de pen moet komen te staan: I Stuur deze bon in een open envelop postzegel niet nodig - noor I Leidse Couranti antwoordnummer 998, 2S01 VC Den Haag. IN- ■liiiiiiii»ui,n«umn«

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13