ftVs Laatste man FC Nürnberg scoort vóór eigen doel Zenuwen nemen toe ij John Talen Real Madrid wil Ruud Gullit McEnroe raakt slaags met fotograaf Napoli beraadt zich op de toekomst Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! PORT £eidóc@ou*CMit ZATERDAG 6 APRIL 1991 PAGINA 19 ob Clerc achterhaald oor Hendrik van der Zee IrACHTEN Rob Clerc heeft zijn voorsprong erspeeld. In de twaalfde en voorlaatste ronde van k nationale titelstrijd dammen werd hij achter- laald door Hendrik van der Zee. fiere remiseerde gisteren in Drachten met wit te- ten Hans Jansen. Van der Zee won met zwart van Fan der Tak. Door die resultaten kwamen beide beiers op 16 punten. Ook Gerard Jansen heeft nog ten kans op de titel. Hij hield door de zege op Van tr Pal de achterstand beperkt tot één punt. Toch heeft Clerc de beste uitzichten op de titel. De fcmise-marges in het dammen zijn zo groot, dat de ampioen zijn titel prolongeert als meer spelers ge- jk eindigen. Clerc is titelhouder. Hij kan zaterdag de slotronde profiteren van die regel. In de slot- jnde speelt Clerc met zwart tegen Van der Pal, 'an der Zee heeft wit tegen Meijer en Gerard Jan- •n zwart tegen hekkesluiter Dollekamp. BARCELONA Ruud Gullit is het spectaculaire wapen waarmee Ramon Mendoza volgende week de verkiezin gen om het voorzitterschap van Real Madrid probeert te winnen. Mendoza liet donderdagnacht via een bevriende radiojournalist uitlekken dat hij een principe-akkoord met Gullit heeft ge sloten. De transfer van Gullit van AC Milan naar Real zou niet doorgaan als Mendoza niet wordt herkozen. Ramon Mendoza, die in februari aftrad als voorzitter van het in een diepe crisis verkerende Real en direkt verkiezin gen uitschreef, verbleef donderdag in Milaan. Tijdens een lunch met zijn col lega en goede vriend Silvio Berlusconi, de eigenaar van AC Milan, besprak hij de overgang van trainer Arrigo Sacchi naar Madrid. In dat gesprek zou Ber lusconi zich verrassend genoeg ook be reid hebben getoond Ruud Gullit ko mende zomer te laten vertrekken. De Italiaanse mediakoning heeft zijn zin nen gezet op de Joegoslavische sterspe ler Prosinecki, die al een voorcontract met Mendoza heeft getekend. In Ma drid bestaat er niettemin enige scepsis over het akkoord dat Mendoza en Ber lusconi over en met Gullit zou hebben bereikt. Mendoza loopt serieus risico bij de verkiezingen op 14 april verslagen te worden door de schrijver-journalist Alfonso Ussia en kan de steun van Ber lusconi in de strijd om de stemmen goed gebruiken. Topscorer overleden TURNHOUT Luc de Rijk, topschutter uit de een na hoogste afdeling van het Belgische voet bal is tengevolge van hartstilstand na een training overleden. De 25-jarige Rijck van de tweede-klasser Turn hout werd tijdens de training onwel. De Rijck gold als zeer ta lentvol. Vorig seizoen was hij topscorer in de derde klasse, dit jaar was hij met achttien doelpunten de schot- vaardigste voetballer in de tweede klasse. Comeback Myers geen succes FEDERAL WAY Terugkomen na een schorsing wegens gebruik van doping blijkt geen gemakkelijke zaak. Dat onder vond na Ben Johnson ook Angel Myers. De Amerikaanse zwemster liet zich van de week voor het eerst weer bij wedstrijden zien, nadat zij bijna drie jaar geleden we gens het gebruik van anabole steroiden uit de zwembaden werd verbannen. Zij had toen juist de olympische kwalificatie-wed strijden voor Seoul achter de rug en zich geplaatst voor drie individuele nummers en twee estafettes. De comeback van de inmiddels met een zekere Martino getrouwde Myers was geen onverdeeld succes. In de finale van de 100 meter vrije slag van de Amerikaanse sprintkampioenschappen in Federal Way (Washington) bleef zij steken op een vijfde plaats (56,54). Bill Stevenson 'coach Raiders WASSENAAR Bill Stevenson is de nieuwe coach van Cardkey/Hague Rai ders. Stevenson (37) was eerder speler van het American Football team en trainde al eens de re serves van de club. Hague Raiders begint morgen de competi tie met een thuis wedstrijd tegen Lely stad Lizards. Het duel aan de Buurt weg in Wassenaar vangt aan om 13.30 uur. Vanenburg voorlopig langs de zijlijn EINDHOVEN Gerald Vanenburg is vier weken uit de roula de. Bij de middenvelder van PSV werd gisteren in het zieken huis van Geldrop een stukje van de meniscus uit de rechter knie verwijderd. De kijkoperatie, die na het onderzoek op donderdag hiet de scanner aanbevolen werd, gaf aan dat er sprake was van een beschadiging aan de meniscus en niet aan de kniebanden toals de eerste diagnose luidde. Een deel van de meniscus werd (verwijderd. Het revalidatieproces zal zeker vier weken in beslag hemen. Tuchtcommissie vertraagt uitspraak ZEIST De tuchtcommissie van de KNVB doet maan dagmorgen uitspraak in de zaak tegen de spelers Olde Riekerink en Wilson van FC Groningen en Stewart van Willem II. Gisteren werd de iaak in Zeist mondeling be- andeld. Ilde Riekerink en Stewart regen in het competitieduel jssen Willem II en FC Gro- lingen de rode kaart van ar- iter Schuurmans. Wegens aan, aldus de scheidsrech- ir. Stewart vroeg mondelin ge behandeling aan. Hij had niet geslagen. Olde Rieke rink ook niet, hij had ge duwd. Wilson werd donderdag in staat van beschuldiging ge steld aan de hand van de te levisiebeelden. Hij had Ste wart een klap verkocht, waarna de Willem Il-speler neer ging. Per brancard werd hij in bewusteloze toe stand afgevoerd. Het trio is gerechtigd dit weekeinde in de competitiewedstrijden uit te komen. OPNIEUW SCHANDAAL IN BUNDESLIGA (Van onze correspondent Wolfgang Wagner) NEURENBERG Er dient zich een nieuw schandaal aan in de Duitse Bundesliga. Vlado Kasalo, de 28-jarige Joe goslavische libero van 1. FC Nürnberg, werd gis termiddag aangehouden op verdenking van 'deel name aan verboden kansspelen'. Bovendien wordt hij ervan verdacht de twee eigen doelpun ten, tijdens de thuiswed strijd op 16 maart tegen VfB Stuttgart (0-1) en de week daarop bij Karls ruhe SC (2-0) opzettelijk te hebben gescoord te hebben. Mede door deze twee neder lagen bengelt de club van trainer Arie Haan op dit ogenblik op de voorlaatste plaats in de Bundesliga-rang- schikking. Bijna heel Duitsland had me delijden met de arme Joego slavische pechvogel, die twee keer 'slecht' opgesteld stond. Hem overkwam waarvan alle voetballers nachtmerries krijgen. Vlado Lasalo, die ook al 15 keer geselecteerd werd voor de Joegoslavische nationale ploeg, was hele maal van streek en vroeg aan trainer Arie Haan om enkele dagen vakantie. Haan toonde zich grootmoedig en gaf de voetbalster wat tijd om zijn persoonlijke problemen op te lossen. Volgens insiders had mevrouw Kasalo haar man verlaten en was ze naar Joe goslavië teruggekeerd, ande ren opperden dat de voetbal ler ook hoge schulden had. Verbroken Gisteren dan verklaarde de voorzitter van de 1. FC Nürnberg, Sven Oberhof, dat het contract met Kasalo met wederzijdse instemming werd verbroken. Vlado Ka salo, die door de voorganger van Oberhof, Gerd Schmel- zer, voor de som van 1 mil joen Mark naar Nürnberg was gehaald, wordt nu on dervraagd naar zijn betrok kenheid bij illegale wedden schappen met extreem hoge inzet. Bepaalde figuren zou den namelijk grote bedragen gezet hebben op een neder laag van FC Nürnberg. Kasa lo blijft in een cel omdat er volgens de officier van justi tie vluchtgevaar bestaat. Vandaag moet hij dan voor de rechtbank verschijnen, die dan moet beslissen of Kasalo aangehouden blijft. Op zich is het maken van een eigen doelpunt (al dan niet opzettelijk) niet strafbaar, en dus kunnen de voetbalclubs hiertegen weinig onderne men. De Duitse voetbalbond (DFB) heeft wel al bij wijze van voorzorgsmaatregel de spelerslicentie van Kasalo in getrokken. „Voorlopig staat nog niet vast of Kasalo de Bundesliga-resultaten gema nipuleerd heeft," zei club president Oberhof, „alles wat we hebben zijn informaties uit bepaalde kringen, gissin gen en speculaties." Wat voorlopig wel vast staat is dat de Bundesliga opnieuw aan vertrouwen ingeboet heeft. Vlado Kasalo. KALMTHOUT Achter de uiterlijke nuchterheid schuilt een persoon bij wie de spanning voelbaar is. Naarmate de Ronde van Vlaanderen nadert, ne men de zenuwen steeds meer bezit van John Ta len. Meer dan voorheen, geeft hij toe. Bij de ploeg Post had de Nederlander ook een gezonde wed strijdspanning, maar dit jaar draagt hij als kopman ook nog de last van de koers met zich mee. En daar moet hij aan wennen. Adel verplicht, realiseert Ta len zich aan de vooravond van het Belgische wielermonu- ment. Maar de druk maakt hem niet alleen nerveus, ook onzeker. Talen weet niet goed hoe de vlag er voor staat, om dat hij in vergelijking met voorgaande jaren zijn voorbe reiding heeft gewijzigd. In overleg met Jan Gisbers werd Talen tot vandaag met rust ge laten; hij moet er staan in de maand april, te beginnen rriet de Ronde van Vlaanderen. „Normaal gesproken ben ik er klaar voor, maar voor mijn ge voel heb ik tot nu toe te rustig aan gedaan", spreekt Talen openlijk zijn twijfels uit. „Bij Post had ik altijd al een paar uitslagen gereden en nu nog helemaal niets. Het klinkt vreemd, maar ik heb het ge voel te veel met rust te wor den gelaten. Gisbers noemt dat het Post-syndroom en spreekt John Talen weet niet goed hoe de vlag ervoor staat. FOTO: DIJKSTRA me voortdurend moed in. Maar toch, het is zo anders dan ik was gewend. Ik hoop maar dat ik snel goed presteer, dan is de druk van de ketel, zowel bij mezelf als PDM". De voorzichtige seizoen-op bouw heeft ook te maken met Talens start in de Ronde van Spanje. „Ik moet voorkomen te snel opgebrand te zijn", weet Talen, die in principe niet meedoet aan de Tour. „Nee, dat vind ik niet zo erg. Ik wist van tevoren dat de Tour niet op mijn programma staat. Dan houd je daar reke ning mee. Het is vervelender, zoals vorig jaar, als je naar de Tour toewerkt en vervolgens niet mag starten. Vergeet niet dat ik er ook in het najaar weer moet staan". Onzekerheid De onzekerheid aan de voora vond van de Ronde van Vlaanderen bij Talen wordt nog eens gevoed door een ab ces aan zijn zitvlak waarmee hij in de Driedaagse van De Panne werd geconfronteerd. Bovendien sukkelt Talen met opgezette lymfklieren. Daar over doet hij laconiek zolang het daar bij blijft. Talen: „Het is niet prettig, vooral omdat Vlaanderen veel kasseien kent. Maar met een verdoving en een goede behandeling mag die kwaal geen beletsel zijn. Tenminste, als het maar niet doorslaat naar mijn bloed". Talen mag dan in onzekerheid over zijn vorm verkeren, bij zijn nieuwe werkgever voelt hij zich inmiddels redelijk op zijn gemak. De eerste ver schijnselen van heimwee heeft Talen achter de rug. „Dat pro ces duurde bij Post langer", meldt de renner die erg ge steld is op zijn rust. „Het is vooral prettig dat ik veel met Nederlandse renners optrek. Bij Post reed ik de klassiekers vaak als enige Nederlander. Je zult mij geen verkeerd woord over Belgen horen zeggen, maar toch zijn zij anders. Hun taal, hun humor, noem maar op. Ik moest vooral wennen, omdat het bij PDM zoveel an ders aan toegaat. Maar nu voel ik me thuis. Ja, dat kun je wel zeggen". HENK STOUWDAM Nog geen minuut nadat deze foto werd gemaakt, kreeg John McEnroe slaande ruzie met de fotograaf. FOTO: HONGKONG John McEn roe wordt wel steeds ouder, zijn streken raakt hij maar niet kwijt. De 32-jarige Ameri kaanse tennisser, door de één bewonderd om zijn tempera ment door de ander om dezelf de reden verguisd, baarde gis teren in Hongkong ook buiten de baan opzien, in een café. Hij raakte op zijn vrije dag slaags met een fotograat, die hem in een wat zwoele pose met een barmeisje had vereeu wigd voor de Hongkong Stan dard. McEnroe had geen boodschap aan de Standard of het thuis front en eiste de film op. Toen de verslaggever dat weigerde, ontstond een handgemeen. De eigenaar van de „Kangaroo Pub" in de uitgaanswijk Kow- loon haalde de kemphanen uit elkaar. Voordat de politie arri veerde, was de boze tennisser alweer vertrokken. McEnroe werd bij het Grand Prix-toernooi in Hongkong, waar Richard Krajicek ander maal overtuigde, al in de eer ste ronde uitgschakeld door zijn landgenoot Todd Witsken. Hij kreeg tijdens die partij tot tweekeer toe een waarschu wing wegens obsceen taalge bruik en riskeerde daarmee een boete van ruim 3000 gul den. In het dubbelspel bereik te „Big Mac" met de Zuidafri kaan Gary Muller de halve fi nales. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 22.15 uur Studio Sport. België Nederland* 1, 22.50 uur Sport op zaterdag. België Nederland* 2, 20.00 uur Korfbal: België-Nederland. Duitsland 1, 18.00 uur Sport- schau-Telegramm; 18.15 uur Sport schau. Duitsland 2, 21.55 uur Das ak- tuelle Sportstudio. BBC 1, 13.15 uur: Grandstand. Eurosport, 10.00 uur: Sport. Sportnet, 08.45 uur: Sport. Rai Uno, 14.30 uur: Sport. Plus. Nederland 3, 15.00 uur: Studio Sport met o.a. wielrennen; 18.30 uur: PSV-Ajax. RTL 4. 22.25 uur. Match. België Nederlands 1, 19.00 an 19.45 uur: Sportweekend. België Nederlands 2, 09.45 uur Wielrennen. Duitsland 1, 15.20 uur: Sport ex tra: 18.10 uur Sportschau; 19.50 uur: Sportschau-Telegramm. Duitsland 2, 17.05 uur: Die Sport- Reportage. Eurosport. 10.00 uur Sport. Sportnet. 08.30 uur: Sport. Rai Uno, 14.20, 15.20, 16.20 en 22.20 uur Sport. MAANDAG Eurosport, 09.00 uur: Sport. Sportnet, 08.00 uur Sport Rai Uno, 15.00 uur: Sportnieuws. BETAALD VOETBAL Eredivisie Vanavond NEC-SW MVV-Sparta PSV-Ajax SC Heerenveen-FC Den Haag RKC-Roda JC Feyenoord-FC Twente FC Groningen-Fortuna S. FC Volendam-Willem II FC Utrecht-Vitesse Eerste divisie Vanavond NAC-Dordrecht'90 De Graafschap-RBC FC Wageningen-Excelsior Go Ahead Eagles-BW Den Bosch SC Heracles-VVV Veendam-Telstar Vlissingen-Haarlem Emmen-Eindhoven AZ-Helmond Sport KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Duindigt (mor gen, aanvang 13.30 uur) en Alkmaar (maandag, 18.00 uur) luiden: le koers: 1 First Lobell. 2. Elmer van Nes. 3. Eelco Buitenzorg (3-7-2). 2e koers: 1. Roy, 2 Musabiq, 3. Fyrst of Troy (5-1-6). 3e koers: 1 Boni. 2 Vicky Victo rious. 3. Anton Geesink (8-2-9) 4e koers: (voor Arabische Volbloed paarden) 1 Ree-kon. 2. Wiktor. 3 Hamassa Mutadil (9-2-1). 5e koers: 1 Frederieke Norg, 2. Ebolt Tefka, 3. Erica K (6-5-4). 6e koers: 1. Assured, 2. Escadron, 3. Daniel Hanover (8-1-2). 7e koers: 1 Noble Game. 2 You Sure. 3. Sargas Landzicht (1-5-6) 8e koers: 1 Exito Frisiana. 2 Don Berkum, 3. Elionora Oldeson (6-1-4). 9e koers: 1 La Spezia. 2. Evryone's Wish. 3 Debbie Pitt, 4 Dulco Bonu- san (12-5-9-4) 10e koers: 1 Temptation. 2. Sydney Raaohorst, 3. Lets Be Great (1-6-9) Alkmaar le koers: 1. Fien Baker. 2. Flyingfish S. 3 Fuji J (1-3-7). 2e koers: 1 Flying Bonni, 2. First of Vancy, 3. Fleur Uithuizen (5-6-1). 3e koers: 1. Fatal Action, 2. Fire Bui tenzorg. 3 Flits Lucswoll (5-9-7-) 4e koers: 1. Evita Kievitshof, 2 Caro B, 3 Elegance Dakota (4-6-2). 5e koers: 1 Diego Harvester. 2. Dewi Groenhof. 3 Edel Hollandia (2-4-3). 6e koers: 1 Aida Oostland. 2 Dream Pearl. 3 De Beste Peka (10-2-1) 7e koers: 1 Ep Oorklep. 2. Dorien Windspiel. 3. Don Victory (2-5-6). 8e koers: 1 Arie S, 2. Attica, 3 Zerli- ne S (2-8-7). 9e koers: 1. Cupido De Queen, 2 Ele gant D, 3 Bryan Harvester (5-1-8). 10e koers: 1. Djashin, 2. Zo Boy Rose, 3. Bastille (6-4-1). lie koers: 1 Colorado Pitt, 2. Count Marco. 3 Dex Di Tricia (3-2-4). 12e koers: 1 Elisabeth Boko. 2. Dutch Victrix. 3 Elton Prince (6-5-2). Bescheiden promotie voor Robert Eenhoorn TAMPA Robert Eenhoorn start zijn eerste volledige honkbalseizoen als beroepsspe ler bij de Prince William Yan kees in de Carolina League. De 23-jarige Rotterdammer verwacht in de loop van de zo mer te kunnen promoveren naar een team dat hoger staat in de rangorde van de gere nommeerde New York Yan kees, waar hij sinds juni 1990 onder contract staat. Prince William Yankees speelt in de staat Virginia op A-niveau. Eenhoorn, vroeger speler van Neptunus is daarmee drie stappen verwijderd van de Majors. ROME Dankzij Diego Mara- dona kwam Napoli aan de top van het Italiaanse voetbal. De vraag is of de club zich zonder de gevallen ster staande zal kunnen houden. „Hij was de gidslicht van het team. In zijn eentje besliste hij wedstrijden", sprak ploeggenoot Gianfranco Zola met gevoel voor drama tiek, toen duidelijk werd dat de gedrongen Argentijn wegens eocaine-gebruik een schorsing van twee jaar tegemoet ging en zeker verloren zou zijn voor de Napolitaanse club. Het licht dat dit seizoen toch al flikkerde, was definitief gedoofd. Terwijl Maradona ontluisterd huis waarts vloog, werd de Italiaan se kampioen Napoli de laatste kans ontnomen zich dit seizoen te onderscheiden. Sampdoria schakelde de Zuiditaliaanse club uit voor de beker. De elfde plaats, die Napoli in de achttien ploegen tellende serie A bezet, is dichterbij degradatie - vier clubs moeten afhaken - dan bij een plaats in de UEFA-cup, die in 1989 werd gewonnen. Tot een jaar of zeven geleden was Napoli typisch een club uit het arme zuiden: pover, een beetje haveloos en behept met een minderwaardigheidscomplex tegenover de rijke, kapitalisti sche voetbal-ondernemingen uit het noorden. Dat verander de met de komst van Marado na. Na 1984 was het herhaalde lijk feest in de volkrijke buur ten van Napels. De plaatselijke voetbaltrots behaalde tweemaal het Italiaans kampioenschap en veroverde in 1987 zelfs de dub bel - titel en beker. In vijf sei zoenen eindigde de club nooit lager dan de derde plaats. De vraag is: waar haalt de club een internationale ster vandaan, die net zo'n plaats verwerft in de Napolitaanse volksziel als Maradona. Een seizoen lang houden de Italiaanse sportbla den zich al bezig met de vraag, hoe het moet gaan in het tijd perk na Maradona. De Argen tijnse ster toonde zich immers in toenemende mate ontevre den met de club. Hij miste trai ningen en wedstrijden en liet niet ongezegd, dat hij het Itali aanse voetbal vaarwel wilde wuiven. De Engelse sterspeler Paul Gascoigne, Lajos Detari, de Hongaarse spelverdeler van Bologna, de prille Duitse inter national Matthias Sammer en de Joegoslavische steunpilaar van Olympique Marseille Dra- gan Stoijkovic werden opge voerd als kandidaten voor het vrijkomende shirt met rug nummer tien. BILJARTEN Europees kampioenschap 47/2 in Nieuwegein. Eerste ronde: Koorevaar (Ned)-Bon- gers (Ned) 0-2 (0-75 1-75), Zenkner (Dui)-Djoubri (Fra) 2-0 (75-0 75-8), Ot- tenhof (NedFDeraes (Bel) 0-2 (15-75 75-75 0-1), Wildförster (Dui)-Tilleman (Ned) 0-2 (75-75 0-1 0-75). Blondeel (Dui)-Klok (Ned) 2-0 (75-22 75-4). Ba ten (Dui)-Caudron (Bel) 1-2 (75-57 2- 75 2-75), Grethen (Lux)-Horvath (Oos) 2-0 (75-0 75-75 1-0), Hlkl (Oos)-Sten- zel (Oos) 2-0 (75-43 75-2). Kwartfina les: Zenkner-Blondeel 2-0 (75-3 75-3), Caudron-Bongers 2-0 (75-11 75-4). Grethen-Deraes 2-1 (75-4 37-75 75- 0). Hikl-Tllleman 1-2 (75-1 62-75 75- 75. Verliezersronde: Baten-Koorevaar 2-0 (75-16 75-16). Stenzei-Wildförster 0-2 (34-75 1-75), Djoubrl-Klok 0-2 (9- 75 2-75), Ottenhof-Horvath 0-2 (0-75 53-75) DAMMEN Nederlands kampioenschap 12e ronde: Van der Tak-Van der Zee 0-2, Oudshoorn-Scholma 0-2, Van Aalten-Van der Wal 1-1, Clerc-Hans Jansen 1-1, Gerard Jansen-Van der Pal 2-0, Van Leeuwen-Dollekamp 1-1, Meijer-Hoopman 1-1. Stand: 1. Clerc, Van der Zee 16, 3. Gerard Jansen 15. 4 Meijer 14, 5 Hans Jansen 13, 6. Oudshoorn, Van der Wal. Van Leeu wen 12. 9. Scholma, Hoopman 11. 11. Van der Tak 10. Van Aalten 10. 13. Van der Pal 9. 14. Dollekamp 7 PAARDESPORT Koersen van Schaesberg 1e koers, 2100 m: 1. Emay Crown (M. van Uffelen) 2.51,1-1.21,5, 2. Egbert van Troje, 3. Eltommy M. Niet ge start: Dlrano M. Toto: winnend 13,40, plaats 2,80 1,20, koppel 12,50, trio 308,10. 2e koers, 2100 m: 1 Jamtu (J. Tu- now) 2.53.1-1.22.4. 2. Daphne d'Ar- bois. 3. Dario Beekhoek. 4. Flame Bourgogne. Niet gestart Nobility Lo bell, Easy Noon. Toto: winnend 1,70, plaats 1,80 19,30, koppel 26,10, trio 512,20, kwartet 2168,40. 3e koers, 1609 m 1 McCarthy (M. Mannlnen) 2.07,0-1.18,9, 2. Raise a Bid, 3. Dollarbird. Toto: winnend 4,10, plaats 1,20 1,20, koppel 6,90, trio 29,20 4e koers, 1609 m: 1. Happy John (M. Manninen) 2.08,0 - 1.19,6, 2 Take Control. 3. Danseur d'lle, 4 Diamino Palermo. Toto: winnend 1,80, plaats 1,00 1,10, koppel 3,60, trio 90,60, kwartet 293,30. 5e koers, 2100 m: 1 Fiasco B (J. Ge- raads) 2.47,3-1.19,7, 2. Superb Force, 3. Evita van Weert. Toto: winnend 7,30, plaats 1,40 1,10, koppel 2,40, trio 84,00. 6e koers, 2100 m: 1. Cruise Missile (C. Loman) 2.49.0 - 1.21,3, 2. Dered- dertranss R. 3. Delgadotranss R. 4 Zarathoestra. Toto: winnend 1,80, plaats 1,50 2,90. koppel 4,70, trio 18,30, kwartet 39,90. 7e koers, 2100 m: 1. Everytranss R (W Veils) 2 46,1 - 1.19,1. 2 Charty Ludwig, 3. Hotshot Lobell. Toto: win nend 2,00, plaats 1,20 2,10, koppel 2,40. trio 14,80. W 5: 3 2 3 2 8. uitbe taling 235,90 Omzet: 84.909 VOETBi IAL Bundesliga Werder Bremen-Hertha BSC 6-0, For- tuna Düsseldorf-FC Nürnberg 2-0, Karlsruher SC-Leverkusen 3-0. FC Zwolle-Cambuur 1-0 (0-0). 57 Roelofson 1-0. Scheidsrechter Merks. toeschouwers: 1500 Gele kaart: De Haan (Cambuur). IJSHOCKEY Ljubljana. WK voor B-landen 6e ronde: Joegoslavtë-Japan 5-1 (2-0 1-1 2-0). Stand: 1 Italiè 5-10, 2. Noorwegen 5- 10. 3. Frankrijk 5-8. 4. Oostenrijk 5-5. 5 Polen 5-4, 6 Nederland 5-2, 7. Joegoslavië 6-2, 8. Japan 6-1. ZAALKORFBAL WK in België groep A: Australië-Verenlgde Staten 8-12 (5-8), Duitsland-lndonesië 15-7 (6-2), Belglë-Portugal 30-5 (12-0). Eindstand: 1 België 5-10, 2 Duits land 5-8, 3. Portugal 5-4, 4 Verenig de Staten 5-4, 5. Australië 5-4, 6. In donesië 5-0.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 19