traint voor de „punten pos Koemans Boete maximaal na uitlatingen Danny Hoekman ^ïsiMAVI gtro 300100 HUIS ■RAADt 1 Vervangen oude produkten de boodschap Elke dag anders met 'haarband' 'Bodyguard' geeft een veilig gevoel Twee inspirerende boeken over de tuin Tentkamperen in de lift siNA REIDEN SPORT QeidwQounant WOENSDAG 3 APRIL 1991 PAGINA 9 e nirs, r< listischj van hej /an eei| eldend] juli irj um iijjEIDEN Jos Koemans l wordteeft andermaal geen in- kunnen maken tij- Noorlander Paas- jetooid°ern00^ °P tennispark waa/an Unicum. De Voor- ollectiuchotense tennisser, die /orig jaar in de eerste ron- je van het hoofdtoernooi :ijn Waterloo vond, kwam iu niet eens de kwalifica- ;ie door. De Tsjech Otakar jurecka stootte Koemans inet 7-5, 6-4 uit het toer- jiooi. Erg druk kon Koemans zich liet maken om het verlies. „Ik ïeb dit seizoen nog geen enke- e echte wedstrijd voor de punten gespeeld. Zo'n pot is 3an lekker om het wedstrijd gevoel terug te krijgen en yormt een goede voorberei- ling op de competitie". Dat tCoemans' laconieke houding jjeen pose is, blijkt uit het feit jat hij feitelijk geen kwalifica- liewedstrijden had hoeven te tpelen. Op grond van zijn ran king op de Nederlandse rang- llijst zou Koemans in aanmer king gekomen zijn voor direc- toelating tot het hoofdtoer nooi. „Bij toeval kwam ik ach ter dit toernooi, maar toen was al te laat met mijn inschrij ving". Je wedstrijdleiding, bestaande kit Har Meyer, Lies Klumper, \rnoud van Sterkenburg en cien Zadelaar, gunde de ;ler van de Haagse Metse- lars vervolgens een wild card roor de kwalificatie. Die hij lus niet waard bleek. Dat keldt wel voor tegenstander Jtakar Jurecka, die vorig jaar de hoofdklasse goed was mor zes winstpartijen en één rerliespartij tegen dezelfde Coemans. De onlangs voor de kompetitie bij het dit jaar Am sterdamse Joy Mozaiek in Ne- k Herland gearriveerde Tsjech ft jvas duidelijk meer gebeten op ft pen overwinning en het bij I plaatsing in het hoofdtoernooi B yerbonden prijzengeld. A^)aar waar Koemans na afloop ^^■luitend in zijn bolide stapte, ^Bbrentelde de nummer 21 van in zijn korte broek nog op het park rond, pp zoek naar een trainings- haarf11331]6- Immers hij had in de neiniavon<^uren noE een wedstrijd Dui-0P het programma staan tegen anp Jos Koemans verloor gisteren in twee sets van de Tsjech Otakar Jurecka. foto: robert van stuyven- berg De Reuver. In drie sets werd ook de laatste een prooi voor de Tsjech. De wedstrijd tussen Koemans en Jurecka steeg overigens ver uit boven alle andere plichtmatig aandoende partijen op het koude Unicum. Van enig niveau was het „re- gio"duel tussen Hillegommer Marco van Trigt en de Leider- dorpse Leimonias-speler Mark Post. Doordat Van Trigt in de eerste set alle ballen „ouder wets" richting hek sloeg, liet Post zich verleiden tot het slechts terugbrengen van de bal. Toen Van Trigt de juiste richting wel gevonden had, Heeft het district Leiden in Van Trigt nog één ijzer in het kwalificatie-vuur, bij de dames is nu ook de laatste Leidse speelster, Marquérite Patiwael, uitgeschakeld. De nieuwbak ken Unicumse verloor met verve van Hanneke Vleesc- hhouwer, die zich later met Maaike Koutstaal in het hoofdtoernooi speelde. In dat hoofdtoernooi is Eva Hasling- huis als eerste geplaatst. Mi- nouska Kion, Joke Ritman en Marouska van Dijk worden als haar grootste belaagsters inge schat. De Leidse Nathalie van der Voort en Bionda Zonderop kregen van de organisatie een wild card. Bij de heren is Freddie Sauer de favoriet voor de eerste prijs van duizend gulden. In Dek ker-speler, de Roemeen Geor ge Cosac, zou Sauer zijn groot ste concurrent hebben, maar vlak na de loting meldde Dek ker-trainer Carel de Bruyn zijn pupil af. De Roemeen zou Davis Cup-verplichtingen heb ben. Ook de winnaar van vo rig jaar, de Argentijn Orsanic, zal niet aan de start verschij nen, aangezien niemand, zelfs zijn club Thor RW niet, weet waar hij uithangt. De overige geplaatsten Michiel Zegveld, Robert Jan Bierens, Mike Oos terveen, Michael van der Berg, Jorn Dankart en Joep Hofman komen, zoals het er nu uitziet, wel naar Unicum. Zeker is de komst van Unicummers Mar- tijn Krans, Wouter van der Heyde en Erik Bakker, die bij de gratie van een wild card mogen optreden op hun eigen ARNOLD VAN DER CAPEL- LEN CONSUMENTENINFORMATIE FC DEN HAAG WIL NAAR CHINA DEN HAAG Trainer Co Adriaanse van FC Den Haag heeft Danny Hoek man een „maximale boete" opgelegd naar aanleiding van diens uitlating in het Algemeen Dagblad van gisteren. Hoekman bestempelde daarin het be sluit van Adriaanse om hem kort voor het einde van het duel met PSV te wisselen als „het besluit van een kip zonder kop". Deze rond de paasdagen toch gevatte opmerking werd Hoekman, die mo menteel overigens ook wordt gehin derd door een liesblessure, door Adri aanse niet in dank afgenomen. Hoekman kreeg gisteren te horen dat hij ook de nabespreking van het sensationele duel niet mocht bijwonen, „want waarom zou hij wel willen luisteren naar het gepraat van een kip zonder kop", aldus Adriaanse, die Hoekman overigens ook zijn uitspraak van gisteren in onze krant (Remco Torken stond de pieren uit het gras te kijken".) zeer kwa lijk nam. „Als ervaren prof zeg je zoiets niet over een nieuwkomer", meent Adriaanse. Straf De trainer van FC Den Haag, die de uitlatin gen van Hoekman gisteren tijdens het ontbijt kreeg te horen, beraadt zich nog over een eventuele verdere straf voor Hoekman. Aan staande zondagmiddag speelt FC Den Haag een uitwedstrijd tegen Heerenveen. Het is de vraag of Heini Otto en Anton Vriesde dat duel kunnen meemaken. Beiden hielden aan de wedstrijd van eergisteren tegen PSV (res pectievelijk lies- en dij-) blessures over. China FC Den Haag heeft zich via de KNVB aan gemeld voor een oefenstage in China in juli aanstaande. Trainer Adriaanse heeft gerea geerd op een oproep in het KNVB-bulletin, maar heeft nog geen antwoord ontvangen. Met zijn vorige club PEC Zwolle reisde Adriaanse ook al naar Azië. Het jeugdelftal van FC Den Haag was het af gelopen paasweekeinde wat dichter bij huis succesvol. Beste speler In het Franse Lille won het team van trai ner Mark Wotte het plaatselijke internatio nale jeugdtoernooi door in de finale Cambrai te verslaan. Dat gebeurde met dezelfde cij fers als waarmee FC Den Haag 1 PSV ver raste: 3-0. Stefan Koegler van FC Den Haag werd uitgeroepen tot beste speler en zijn ploeggenoot Vincent van Kippersluis tot bes te doelman van het toernooi. GEEF VOOR MEDISCHE HULP IN ONTWIKKELINGSLANDEN Wal doel u als 't gaat om leven öf dood? Simavi steunt vele gezondheidsprojecten in 35 ontwikkelingslanden. Zonder uw sleun kunnen wij echter niets doen. Help ons a.u.b. Spruitenbosstraat 6. 2012 l.K Haarlem Veel schepklare salades niet vers Heel wat schepklare salades bevatten meer gisten, schim mels en conserveermiddelen dan de Warenwet toestaat, zo luidt de conclusie van Konsu- menten Kontakt na een on derzoek van 25 schepklare sa lades. Daaruit kan worden afgeleid dat dergelijke salades te lang worden bewaard, dat ze wor den bewaard bij een te hoge temperatuur of dat de ge bruikte grondstoffen niet vers zijn. De consumentenorganisatie onderzocht los verkrijgbare selderijsalade, zeven vleessa lades, zeven kip-kerriesala des, zeven tonijnsalades en drie garnalensalades. Uit het onderzoek bleek dat in tien van de salades meer dan dui zend gisten en schimmels per gram zaten. In vier gevallen waren het er meer dan 10.000 per gram, de norm van de Warenwet. In 24 van de 25 sa lades zat als conserveermiddel benzoëzuur, dat buik- en hoofdpijn, huiduitslag, jeuk en benauwdheid kan veroorza ken. Ook bleek dat kant-en- klare salades dikmakers zijn: gemiddeld is het vetgehalte 28 procent, per honderd grarq le veren ze gemiddeld 313 calo rieën. Ligbed geen sta-in-de-weg Een ligbed in de tuin is wel héél lekker, maar waar laat je zo'n sta-in-de-weg? Curver komt met de oplossing in de vorm van de tuinstoel Elina II. De rugleuning is in vijf standen verstelbaar en de zi thoogte in twee standen. Maar het echte foefje zit 'm in het voeteneinde van 50 centime ter, dat demontabel is en ver volgens in de rugleuning kan worden geklemd. En dan neemt de Elina II nauwelijks meer ruimte in dan een gewo ne tuinstoel. De adviesprijs is 159 gulden. HUISHOUDBEURS ZOEKT IN MASSA NAAR INDIVIDUALIST Wie voelt zich nog indivi dualist als hij wordt plat gedrukt tussen de platte landsvrouwen-op-excur sie op de Huishoudbeurs? Toch heeft de organisatie van de beurs dit jaar de individualisering van de maatschappij hoog in het vaandel staan. Op 4 april gaat het kijk-, luister- en eetspektakel in de Am sterdamse RAI weer van start. De beursorganisatie heeft zelfs een marktonderzoeker ingehuurd om te bewijzen dat individueel ingestelde mensen wél tot de doelgroep van de Huishoudbeurs behoren. „Zij zijn eerder geneigd huis en haard te verlaten voor ten toonstellingen", aldus direc teur G. Eilander van het bu reau Trendbox, dat exact in kaart probeert te brengen welk consumptiegedrag men sen hebben. Voor het gemak wordt de Huishoudbeurs ook maar in die categorie 'ten toonstellingen' ondergebracht. En beursdirecteur L. Bakker haast zich te zeggen dat steeds meer bezoekers behoren tot de groep van één- en twee persoons huishoudens, meest al hoger opgeleiden met een goed inkomen. „En dan doel ik dus niet op de bussen met tienduizenden huisvrouwen die voor een dagje uit naar de RAI komen..." Vorig jaar be zochten zo'n 332.000 mensen de Huishoudbeurs, waarvan bijna één derde met door vrouwenverenigingen inge huurde bussen kwam. Toch een niet uit te vlakken doel groep dus, die huisvrouwen. Kleine huishoudens Wat betekent het steeds klei ner worden van de Neder landse huishoudens (in 1990 nog 2,43 gemiddeld) voor de producenten die hun artike len aanprijzen op de Huis houdbeurs? Dat relateert Ei lander aan de andere trends die hij op voedingsgebied heeft gevonden, namelijk ge zondheidsbewustzijn; 'conve nience' (gemaksvoeding) ge neigdheid; creativiteit; tradi- tionaliteit; verpakkingsonvre- de; ingrediëntenargwaan; mi lieu en 'grazing' (tussendoor tjes). Het voordeel van de vele klei ne huishoudens is natuurlijk dat al die eenheden toch moeten beschikken over een stofzuiger, een strijkplank en een tafelkleed; om maar wat te noemen. De producenten in huishoudelijke produkten spinnen dus garen bij die in dividualisering. „Maar", heft Eilander het waarschuwende vingertje, „die trend zal in snelheid afnemen. Fabrikan ten moeten zich dan meer gaan richten op de vervan ging van oude huishoudelijke produkten". Is er voor de traditioneel in gestelde consument dan nog wel wat te beleven op de Huishoudbeurs? Zeker, be klemtoont beursdirecteur Bakker: „Deze mensen hech ten veel waarde aan kwaliteit en kopen liever iets wat lan ger meegaat en meestal ook duurder is. Voor hen zijn er op de Huishoudbeurs bij voor beeld de duurzame bestekken, de eikenhouten interieurs en waardevol glaswerk". Hoewel de Huishoudbeurs de naam heeft van 'overal wat te happen', is er natuurlijk wel meer te zien op de grootste consumentenbeurs van Ne derland. Speciale presentaties zijn bij voorbeeld een licht-, kleur- en decoratieshow in het Woontheater; aerobicde monstraties; een huisdieren- quiz; cosmeticademonstraties en modeshow. In het Kook- theater wordt geavanceerde kookapparatuur gedemon streerd. Menige Tros-uitzen- ding komt tussen 4 en 14 april van de Huishoudbeurs: de omroep heeft een speciaal pa viljoen van ruim 800 vierkan te meter in de Noordhal. De Huishoudbeurs is geopend van donderdag 4 april tot en met zondag 14 april, dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur; op 9, 10, 11 en 12 april ook 's avonds van 19.00 tot 22.00 uur. Toegang 15 gulden; jeugd/pas 65 12,50; 's avonds ƒ10,- en ƒ7,50. Er is een Trein/Toegangsregeling van toepassing. Het woord haarband kennen we al, maar wie had kunnen vermoeden dat je dat woord nog eens letterlijk moest ne men? Want Meric Fashion is op de markt gekomen met een elastische band mét haar! Pruiken hebben meestal het nadeel dat de naad duidelijk zichtbaar is op het voorhoofd. De 'Band-it' lost dat probleem op met een stoffen haarband, waaronder het synthetische haar is vastgezet. De produ centen zitten wat dat betreft helemaal goed, want volgens het mode-insituut zal de haar band de komende twee sei zoenen het belangrijkste nieu we artikel op accessoiregebied zijn. Dat heeft alles te maken met de herleving van de jaren zestig, waarin de haarband bijna alle dameshoofden tooi de. Een echte 'haarband'. De Band-it is verkrijgbaar in zes kleuren en drie modellen: een korte boblijn, lang steil haar of lang krullend haar. Wie uitgekeken raakt op de kleur van de elastische band, kan daar natuurlijk gemakke lijk een sjaaltje overheen kno pen. Meric Fashion verwacht niet dat de Nederlandse vrou wen nu ineens elke dag met een ander kapsel op hun werk verschijnen: „Het is meer een leuke afwisseling als je uitgaat". Voor die 'gim mick' moet wel een bedrag worden betaald dat varieert van 229 tot 249 gulden. De Band-it wordt verkocht via modeboetieks en warenhui- Tentkamperen zit in de lift. Nog nooit is de belangstelling voor tenten zo groot geweest als de laatste tijd. Het aantal verkochte tenten is het afge lopen jaar in recordtempo ge groeid. Die toegenomen aan dacht voor de tent is ook merkbaar op de ANWB-voor- jaarstentenshow, die dit jaar in het weekend van 20 en 21 april alweer voor de zesde keer wordt gehouden en wel in het Flevolandse Larserbos. Men kan daar dan kennis ne men van wat er te koop is op het gebied van bungalowten ten, piramides, koepels- en tunneltenten. Ómdat dit jaar het ANWB-tijdschrift Kam peer- en Caravankampioen vijftig jaar bestaat is de groot ste gezinstentenshow ter we reld in een feestelijk jasje ge stoken. Het ANWB kampeer terrein Larserbos Zeebies- weg 47, Flevoland is op beide dagen gratis toeganke lijk van tien tot vijf uur. Wie kijkt er nog op als ergens een auto-alarm afgaat? De schrille tonen zijn vaak niet afdoende om inbraken tegen te gaan. Hoe zouden mensen reageren op het geluid van de 'Bodyguard', een apparaatje voor de persoonlijke veilig heid? Geen aandacht aan be steden en doorlopen of juist meteen in actie komen? De firma Bellenium in Alphen aan de Rijn rekent op het laatste. Met een ruk aan het koord van het handzame ap paraatje dat zij op de markt brengt, treedt een luid alarm in werking. De importeur geeft toe dat de Bodyguard niet hét antwoord is op de cri minaliteit: „Wij zijn de laat- sten om te beweren dat onze Bodyguard een einde maakt aan overvallen op straat. Toch voelen mensen zich prettiger: ze weten dat ze in geval van nood snel alarm kunnen slaan. En het is bekend dat fi guren met kwade bedoelingen nu eenmaal niet van 'aan dacht' houden", aldus Belleni um. Het apparaatje was al even op de markt, maar is nu verbeterd: het ding is lichter en naar de hand gevormd. De Bodyguard kan dus gewoon in de jaszak worden gedragen. Belangrijker is dat de be trouwbaarheid is vergroot door toepassing van een ge luidchip, die zorgt voor een schel, dubbbeltonig alarm. Wie uiteindelijk toch niet wordt overvallen wat na tuurlijk te hopen is heeft toch nog wat aan de Bodygu ard: er zit namelijk ook een lampje in. Maar 29,95 gulden (inclusief batterij) is misschien wel wat duur voor een zak lantaarn. De lente doet een mens weer aan zijn tuin denken. Hier hebben een paar inspirerende boeken die ideeën voor be planting en kennis van bloe men aandragen. Het 'Tuin- boek voor eenjatigen' door Julia Voskuil is er voor zowel tuin- als balkonbezitters. De meeste eenjarigen doen het uitstekend in potten of bak ken ook voor het huis. Het speels arrangement van de bloeiers kan komen uit gewo ne pakjes zaden, te krijgen bij de detailhandel. In de uitgave gaat het om practische plant kunde voor een groeiseizoen van bloemenrijkdom, waar mee schitterende boeketten valt te maken (29.50 gulden). Zaaitijd tussen april en half juni. Het tweede tuinboek richt zich op de samenstelling of aanvulling van de romanti sche 'Cottage-tuin', de "naam van het standaardwerk door Christopher Lloyd en Richard Bird. Het gaat over voordeu ren omrankt door kamperfoe lie, stokrozen die door de ven sters gluren, slingerpaadjes en borders met lavendel. Het En gelse cottage staat model voor de inhoud. Er is ook ruimte voor een- en tweejarigen als siertabak, slappbollen en oost- Indische kers met zijn heldere kleuren. De laatste bloeit tot het einde van het jaar. Verder ampel informatie over krui den, vijvers, beekjes en sloten tot planten die fladderende vlinders in de nazomer trek ken. 191 pagina's vol ideeën en prachtige kleurplaten. (Prijs 49.90 gulden). Beide boeken (Uitg. Terra) zijn uit stekend cadeautje voor tuin- Kijkje op de tentenshow van de ANWB in Flevoland. foto: pr

Leidse Courant | 1991 | | pagina 9