McEnroe wordt ziek van zichzelf Geen vakantiegeld voor spelers Vlissingen Maradona blijft voorlopig thuis .onder Trumbic terug bij waterpoloteam SENSATIONELE OVERWINNING PAUL HAARHUIS Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! i 6 SPORT EeidóaQowumt WOENSDAG 3 APRIL 1991 PAGINA 7 Beslissing operatie I Vanenburg uitgesteld I GELDROP Pas morgen wordt be slist of Gerald Vanenburg aan zijn knie wordt geopereerd. Voorlopig hoopt de speler, die afgelopen zondag in de wedstrijd tegen FC Den Haag geblesseerd raakte, dat de voorge schreven rust van twee weken vol doende is voor herstel. Vanenburg werd gisteren in het ziekenhuis van Geldrop voor de tweede keer onder zocht. Eergisteren reeds werd geconstateerd dat hij een scheurtje in het kapsel heeft en dat de knieband is opgerekt. PSV gaat er vanuit dat Van Aerle aanstaande zondag in het topduel met Ajax weer kan spelen. Het herstel van zijn spierblessure verloopt naar In één klap miljonair CIMMARON De Amerikaan Ray Wil- kerson, die louter golft voor zijn plezier, heeft in één klap de status van miljonair verwor ven. Tijdens een toer nooi in Cimmaron (Texas) waaraan ieder een kon meedoen, sloeg hij de bal op de vijfde hole ineens in het kuil tje, over een afstand van 145 meter. De hole in one leverde een pre mie van bijna twee mil joen gulden op, uitge loofd door een restau rant-keten. Van Basten scoort ook in eigen doel ROME Marco van Basten scoort graag, en veel. In de laatste twee competitiewedstrijden, tegen Inter en Torino, werd hij matchwinner. In Rome scoorde hij gisteravond ook. In eigen doel. Het betekende de uitschakeling van AC Milan in het bekertoernooi. Door de over winning (1-0) ging AS Roma naar de finale. Het eerste duel in Mi laan was zonder Van Basten en Gullit, die met Oranje in De Kuip tegen Malta speelden, in 0-0 geëin digd. Van Basten veranderde in het Olympisch stadion van Rome in de 23e minuut een schot van Carboni zodanig van richting dat zijn eigen doelman kansloos was. DEN HAAG Ivo Trumbic wordt de nieuwe full-time waterpolo-coördinator van de KNZB. De 56-jarige Joegoslaaf gaat zich in die functie bezighouden met de training en coaching van de nationa le mannenselectie en van de jeugd on der zestien jaar. Feike de Vries zal hem daarbij „redactioneel" assisteren als te ammanager. Ivo Trumbic heeft een overeenkomst met de KNZB tot en met de wereld kampioenschappen van 1994 in Rome. De waterpolocommissie verwacht van Trumbic voorts promotionele activitei ten in de breedste zin door middel van cursussen, ondersteuning van het jeugd- waterpoloplan en het onderhouden van de contacten met de clubs en trainers in den lande. Ivo Trumbic geniet grote faam in de waterpolowereld als speler, trainer en theoreticus. Bij de Olympi sche Spelen van 1968 in Mexico werd hij met Joegoslavië, na in de finale eni ge tijd door een klap bewusteloos aan de kant te hebben gelegen, kampioen en tevens uitgeroepen tot beste speler van het toernooi. Na zijn actieve loopbaan ging Trumbic nog professioneler in het waterpolo aan de slag. In de periode 1974-1981 was hij al eens bondscoach van Nederland als opvolger van Harrie Vriend en Jan Bultman. Onder zijn leiding verpverde het nationale mannenteam, na de vierde plaats bij het EK in '74, de bronzen me daille bij de Olympische Spelen van Montreal in 1976, een prestatie waar nog steeds over wordt gepraat. Hugo Sanchez verlaat Real Madrid MADRID Hugo San chez en Real Madrid gaan aan het einde van het sei zoen uit elkaar. Het con tract van de inmiddels 32- jarige Mexicaan loopt op 30 juni af. Beide partijen maken geen gebruik van de optie die in de verbin tenis was opgenomen. San chez werd in 1985 door Real overgenomen van stadgenoot Atletico Ma drid. In de zes seizoenen dat hij voor de Koninklij ke speelde, werd hij vijf keer Spaans topscorer. Gerard Jansen nadert koplopers DRACHTEN Europees kampioei Gerard Jansen is in de negende rondi van het nationaal damkampioenschaj in Drachten een punt dichterbij de twei koplopers gekomen. Clerc en Van de: Zee deelden met elkaar de punten ei Jansen versloeg Scholma. Even leel Meijer zich bij de twee leiders te voe gen. maar in het vijfde speeluur zetti Hans Jansen hem definitief de voe dwars. Zoetermeerder Aijan van Leeu wen speelde remise tegen Jannes var der Wal en bezet door dit resultaat noj steeds de zevende plaats. De tweedi zege in deze ronde kwam op naam var debutant Hoopman, die in een positio neel duel grootmeester Van Aal ten t» slim af was. Korfballers openen WK met gemakkelijke zege DEURNE De Nederlandse zaalkorfbalploeg heeft de we reldtitelstrijd geopend met een overwinning. De tweede keus van bondscoach Crum liet gis teren in Deurne de sterkste ploeg van Engeland volstrekt kansloos, 19-6. Het WK in België telt twaalf deelnemers en duurt vijf da gen. In dat tijdsbestek worden 36 wedstrijden gespeeld, ver deeld over Antwerpen, Deur ne, Gent, Brussel, Berchem en Turnhout. Er zijn twee serieu ze kanshebbers op de wereldti tel: Nederland en België. Die staan zaterdagavond in de Arena in Antwerpen in de fi nale. In het openingsduel, voor 200 toeschouwers, liet hij de vaste basis op de bank. Wolsink, Mulders, Van der Zee, Poleij en Fortuin keken in trainings pak toe hoe de wisselspelers de Engelsen korf balles gaven. Na twaalf minuten was het al 5-1 en werd het duel een formali teit. Oranje schoot vaak. Raak en mis. In Oranje maakte Jitte Buk- kens haar debuut. De 21-jarige speelster van Oost-Arnhem vond twee keer de korf. Da- niëlle Busch van DOS'46, die haar tweede interland speelde, scoorde een keer. Hans Heemskerk oefende op zijn haperende afstandsschot. Drie keer gleed een bal uit zijn handen door de mand. HONGKONG ESTORIL Na jaren onpasselijk te zijn geworden van umpi res, lijnrechters, tegen standers, toeschouwers en alles wat nog meer zijn pad kruiste, heeft John McEnroe gisteren eindelijk toegegeven dat hij ziek is van zichzelf. „Als ik mezelf niet beter kan beheersen, zijn mijn dagen als tennisser ge teld. Ik behoef niet eens over stoppen na te den ken. Voor het zover is, word ik eruit gegooid". De vroegere nummer één kwam tot die bekentenis na zijn uitschakeling met 3-6 7-5 6-7 (3-7) door landgenoot Todd Witsken in de eerste ronde van het toernooi van Hongkong. De 32-jarige acteerde er op zijn slechtst en was er slechts één stap van diskwalificatie verwijderd. Onsportief ge drag en schelden op een lijn rechter kostten hem achter eenvolgens een waarschu wing en een strafpunt. Big Mac was pas 24 uur eerder in Hongkong gearri veerd en maakte een ver moeide en geirriteerde in druk. Vooral toen bleek dat Witsken, de nummer 82 van de wereld, weigerde mee te werken aan een vlot vertrek en met tempo-wisselingen het ritme van de steeds on- hebbelijker wordende McEn roe probeerde te breken. De enige troost voor McEn roe was, dat hij bij zijn vroeg tijdige uitschakeling werd vergezeld door de als vijfde geplaatste Aaron Krickstein. Deze was niet opgewassen te gen veteraan Kevin Curren: 6-7 6-7 1-6. Richard Krajicek zette voor het eerst sinds we ken weer eens een partij naar zijn hand. Hij versloeg de Australiër Neil Borwick met 6-4 6-7 6-3, waarbij de tiebreak van de tweede set met 8-10 verloren ging. Gewoonte Paul Haarhuis maakt er een gewoonte van een toernooi te beginnen met winst op een geplaatste speler. In Rotter dam was dat de Zweed Jonas B.Svensson; in Key Biscayne de Tsjech Karei Novacek. In het Portugese Estoril startte de Eindhovenaar gisteren het Europese gravelcircuit met een afgetekende winst op de als tweede geplaatste titel houder Emilio Sanchez: 6-0 6-2. De overwinning leverde bonuspunten op. De Span jaard staat dertiende op de wereldranglijst; Haarhuis 42 plaatsen lager. Mark Koevermans had aan passingsmoeilijkheden. De Rotterdammer verloor met tweemaal 3-6 van de als acht ste geplaatste Spanjaard Sergi Bruguera. Ook in Estoril was sprake van een favorieten- val. De offiële favoriet An dres Gomez, de als vierde ge plaatste Andre Sjerkasov en de als vijfde geplaatste Mare Rosset vergezelden Emilio Sanchez bij diens vroegtijdige uitschakeling. Voor Gomez kwam de uitschakeling met 6-4 6-3 door Ronald Agenor zo hard aan, dat de Zuidame rikaan zich openlijk afvroeg of het wel zin heeft zijn titel van Open Frans kampioen over anderhalve maand te verdedigen. Paul Haarhuis geconcen treerd bezig in zijn partij tegen Sanchez. foto: epa VLISSINGEN De op de rand van een faillissement balancerende voetbalver eniging Vlissingen heeft een reddingsoperatie ge start die vooralsnog bol staat van onzekerheden. Wil de club volgend sei zoen daadwerkelijk ver der gaan -en dan onder de naam FC Zeeland- moeten schuldeisers, be lasting en zelfs de KNVB zich uiterst soepel opstel len. De eerste professionele voet balclub uit Zeeland, die naast een enorme schuldenlast ook nog eens wordt bedreigd door degradatie, geeft zichzelf twee Voorzitter Dieleman (links) van Vlissingen trekt een bezorgd gezicht, terwijl juridisch adviseur Maessen het helemaal niet meer lijkt te zien zitten, foto. anp weken de tijd uit de malaise te komen. Lukt dat niet, dan lijkt het einde van de nummer laatst van de eerste divisie na bij. Het nieuwe bestuur, amper twee maanden in dienst, heeft een exploitatie-tekort van ruim negen ton weg te wer ken. De begroting, door het oude college bepaald op 1,3 miljoen gulden, is met ongeveer zeven tig procent overschreden. Zelfs in het betaalde voetbal is dat een uniek staaltje wanbeleid. Het bestuur onder voorzitter schap van Jan Dieleman wil dat tekort via de sanering te rugbrengen tot 350.000 gulden. Dat bedrag in de min zal dan weer over een termijn van vijf jaar dienen te worden wegge- vlakt. Op de lopende salarissen en de overige uitgaven zal van maart tot en met juni een zeer belangrijk deel moeten wor den gekort. Om precies te zijn 50.000 gulden op salarissen en 30.000 gulden op de overige kosten. Dat betekent dat de spelers dienen af te zien van hun vakantiegeld. De voetbal lers beraden zich nog op de si tuatie. Het bestuur van Vlis singen zegt dat de vakbond van de professionals, de VVCS, de penibele situatie on derkent en bereid is mee te werken aan deze oplossing. Drie kanshebbers bij ijshockeystrijd LJUBLJANA De strijd om de wereldtitel ijshockey voor B-landen kent na vier van de zeven speelronden nog drie kanshebbers. Frankrijk (5-3 tegen Japan) en Noorwegen (4-2 tegen Polen) kwamen gis teren in Ljubljana op gelijke hoogte met het favoriete Italië. Het gedemarreerde trio is vrij wel verzekerd van deelneming aan de Olympische Spelen en van promotie naar de A-groep. Oostenrijk heeft in Joegoslavië met vijf punten de vierde plaats stevig in handen. De nummer vier van de B-groep gaat eveneens over naar de A- groep en speelt met de kam pioen van de C-groep twee wedstrijden met als inzet het twaalfde en laatste Olympi sche ticket. Nederland heeft nog een kleine kans op kwali ficatie voor de Olympische Spelen. De ploeg van bonds coach Larry van Wieren dient de drie resterende wedstrijden tegen Japan (morgen), Polen (zaterdag) en Joegoslavië (zon dag) te winnen, terwijl Oos tenrijk in de drie duels tegen de koplopers geen punt mag pakken. Degraderen kan Ne derland in elk geval niet. Door de uitbreiding van de A-groep wordt de B-groep volgend jaar aangevuld met de eerste vier C-landen. BUENOS AIRES Met een militair voertuig is Diego Armando Maradona na aankomst in Buenos Aires afgevoerd. De veel besproken voetballer ver meed contact met persver tegenwoordigers. In het gezelschap van zijn mana ger Marco Franchi ver trok de in opspraak ge raakte Argentijn met on bekende bestemming. De speler van Napoli, in wiens urine bij controle op 17 maart na de competitiewedstrijd te gen Bari sporen van cocaine werden gevonden, voegde zich in de avonduren bij zijn echt genote Claudia en zijn doch ters Gianina en Dalmita, die al zondagavond uit Italië waren vertrokken. Maradona had even geaarzeld of hij naar zijn vaderland zou terugkeren. Het moest niet op een vlucht lijken. Het is de vraag of het gezin Maradona ooit nog voet op Italiaanse bo dem zal zetten. „Maradona blijft hier voor goed", liet Franchi in het voorbijgaan weten. „Hij wil het voetbal in ieder geval voor een tijdje la ten rusten. Als hij er werkelijk weer zin in heeft, overweegt hij via het nationale elftal een come-back". De Italiaanse voetbalbond schorste de ster voor alle sportactiviteiten. De tuchtcom- missie van de bond komt za terdag opnieuw bijeen om de strafmaat nader te bepalen. Hij kan voor twee jaar worden uitgesloten. De FIFA zou die schorsing overnemen. Franchi verklaarde dat Maradona ten minste twee weken in Argen tinië zal blijven. Zijn contract met Napoli loopt tot 1993. Op de luchthaven Ezeiza in de Argentijnse hoofdstad was de voorzitter Antonio Alegre van Boca Juniors een van de wei nige belangstellenden. „Ik ben gekomen om mijn vriend te begroeten en om te tonen dat we hem niet hebben verge ten". Sport op tv VANDAAG Nederland 3, 21.23 uur: Studio Sport; 22.15 uur: Studio Sport Journaal. België Nederlands 2, 20.00 uur. Sportavond. Duitsland 2, 22.40 uur: Bundesli- ga-voetbal. BBC 1, 23.00 uur Sportsnight. Eurosport, 18.00 uur. Sport. Super Channel, 23.20 uur Sportnet, 18.00 uur: Sport. Rai Uno, 23.05 uur: Sport. MORGEN Duitsland 2, 16.35 uur Pfiff. BBC 2, 15.20 uur: Paardesport Eurosport, 09.00 uur Sport. Sportnet, 08.00 uur Sport. DEN HAAG Onze tips voo de koersen van Wolvega (don derdag aanvang 18.45 uur) lui den: le koers: 1 Ever Quick, 2. Fightin Boszorg. 3 Fifty Fifty (3-5-4). 2e koers: 1 Faith X. 2. Felixnora, l Eager G (4-2-3). 3e koers: 1. Claudia's Dream, Doortje Scimitar, 3. Deter Ruimzich (2-6-5). 4e koers: 1 Boko's Dream, 2. Dav Victrix, 3. Zarelli (6-1-5). 5e koers: 1 Anja B, 2. Cindv Yvoo. Duco W (6-1-2). 6e koers: 1 Farao Kievitshof. 2. Ful mar Jet. 3 Erric Rijnstroom (6-7-2). 7e koers: 1 Edycair S, 2. Elaine Dak ota. 3. Diamond Boshoeve (6-3-1). Nijdam vervangl Vanderaerden HERZELE Jelle Nijdan heeft de plaats van Eric Van deraerden in de Driedaagsi van De Panne ingenomen Nijdam veroverde gisteren it Herzele de leiderstrui door it de individuele tijdrit de con currenten duidelijk achte: zich te laten. Nijdam nam het leiderstrico over van de Italiaan Scian dri, die in de ochtendurer het eerste gedeelte van dt etappe had gewonnen. Fran: Maassen, ploeggenoot var Nijdam, completeerde he' succes van Buckler door ir de tijdrit tweede te worder en in het algemeen klasse ment dezelfde positie (achi seconden achter Nijdam) ir te nemen. Sportprijsvragen DEN HAAG De resultaten van d sportprijsvragen van afgelope weekeinde zijn: Lotto: le prijs: gee ƒ36,20. 5e prijs: 70.677 x ƒ5. Cijfer spel. 6 cijfers goed: geen 5 cijfers: 1, cijfers: 19. 3 cijfers: 238, 2 cijfer: 2236 Toto: le prijs geen winnaar; 2 prijs: geen winnaar; 3e prijs: 28 1469,40. Toto-gelijk: le prijs: geei winnaar; 2e prijs: 1 x ƒ297,90; 3 prijs: 24 x 62; 4e prijs: 405 x 5,80. uGi „Diego Armando Maradona schiet de kleedkamer in, plotseling staat zijn auto er verlaten bij. We kijken erin, het ding is geheel opgeruimd. Er kleeft alleen wat onbe stemd wit poeder aan de be kleding en achterin ligt een folder van een exportfirma, gespecialiseerd in de uitvoer van vis uit de Middellandse Zee". Auteurs Chris van Nijnat- ten en Rodger Linse in Sport International. „Als ik dit allemaal geweten had... ik word hier altijd maar achterna gezeten door de pers en door andere figu ren. Buiten Napels ben ik he lemaal het wild waar ieder een op jaagt. Ik word opge jaagd, vooral door profiteurs, die aan me willen verdienen door grote verhalen over me rond te strooien. Over kinde ren, vrouwen, drugs, noem maar op. Ik heb hier wel veel geld verdiend. Dat is belang rijk voor me, dat geef ik best toe. Zeker vroeger, een jaar of zeven, acht geleden, telde dat zwaar voor me. Ik heb een hoop familie en vrieden kunnen helpen. Ook nu zal het geld me door de proble men helpen. Een arme man in de problemen heeft het slechter dan een rijke voet baller met problemen". Diego Maradona in Sport International. „Ik ben erg ingenomen met de beslissing die genomen gaat worden om volgend sei zoen het Europa Cup-toer nooi voor landskampioenen vanaf de derde ronde in twee poules op te delen. De beide groepswinnaars komen dan tenslotte tegen elkaar uit in de finale. Dit nieuwe systeem is een mix van het bekende knock-out-systeem en het nieuwe element in de vorm van een competitie met uit en thuiswedstrijden. In de eerste twee ronden verandert er niets. Daarna treedt met de acht overgebleven clubs het nieuwe systeem in wer king. Je mag aannemen dat het om acht internationaal gereputeerde clubs gaat, die via loting in twee groepen van vier clubs worden inge deeld en een hele competitie spelen. Die clubs hebben dan de zekerheid dat ze drie „De commerciële belangen staan voorop. Is het niet bij de atleet zelf, dan wel bij zijn manager. De managers heb ben de macht in de Ameri kaanse atletiek, in ieder ge val bij de top. Als bond heb ben we geen nvloed op de beslissingen. We schrijven een kampioenschap uit en wie naar een wereldtoernooi wil, moet daar komen preste ren. Maar wat moeten we met mensen die geen interes se hebben of andere belangen laten voorgaan?" Mei Brodt, chef-coach Amerikaanse atletiek- ploeg, in Atletiek Wereld. mensen. Ómdat lichamelijk contact is toegestaan, raak je wel eens iemand ongeoor loofd. De emoties kunnen zo hoog oplopen dat de hand schoenen uitgaan en het vechten wordt. Dat gebeurt meer dan bij andere sporten. Inderdaad, misschien is het wel terug te voeren op het beschermde gevoel dat je hebt in die dikke kleding. Maar de betrekking tussen hard spel en agressie op de tribunes, die zie ik niet. Die wordt maar als excuus aan gevoerd. Als ik de wilde vechtpartijen in de Ameri kaanse profleague soms zie... En daar gebeurt buiten het veld niets". Ijshockeyer Tony Collard in Trouw. „Je kunt het WK korfbal niet vergelijken met toer nooien in andere takken van sport. De hele naam WK is natuurlijk een beetje over dreven. Iedereen weet im mers dat ook dit evenement uitdraait op het zoveelste on deronsje tussen Nederland en België". En: „In het gesprek tussen mij en bondscoach Ben Crum is veel oud zeer weggenomen. Ik ben voor dit WK alleen niet beschikbaar, omdat de aanloop periode me te zwaar leek met al die ex tra trainingen in combinatie met de clubverplichtingen". Korfbalster Rini van der Laan-Keereweer (Blauw Wit) in het Algemeen Dag blad. „Kennis wordt als heiligma- kend bij elk kind gebracht. Denken en gevoel staan el kaar constant in de weg. Maar denken is niet meer Tony Collard. foto: anp dan een instrument. Saseanu (zijn pupil, red.) moet ook zijn hoofd loslaten. Hij moet een stap voorwaarts doen om te begrijpen hoe dom hij be zig is. In boeken staat kennis en hooguit begrip. Maar wat ik zeg, heb ik ervaren en er is een enorm verschil tussen begrijpen en inzien. Iedereen is verpest door de ziekte van het conformisme. Als je dan bent vastgelopen, moet je te rug naar af. Men is gemaakt en daarom geen Rod Laver of Johan Cruijff. Die zijn niet aangetast door de ziekte van het conformisme. Johan Cruijff is voor mij het voor beeld van een held met waanzinnig veel moed". Tenniscoach Martin Simek in De Telegraaf. BILJARTEN Bussum. Grand Prix, achtste finales Jaspers (St. Willebrord) - Gleskens (Eem- nes) 50-41 (37), gemiddelden: 1,351- 1,108. Van Bracht (Waalwijk) - De Kleine (Helmond) 50-40 (45). gem. 1,111-0.889. DAMMEN Nederlands kampioenschap 9e ronde: Dollekamp-Oudshoorn 1-1, Hoopman-Van Aalten 2-0, Van der Zee- Clerc 1-1, Scholma-Gerard Jansen 0-2, Van der Wal-Van Leeuwen 1-1, Hans Jan- sen-Meijer 1-1, Van der Pal-Van der Tak 1-1. Stand: 1. Van der Zee, Clerc 12 pun ten, 3. Gerard Jansen, Meijer 11, 5. Hans Jansen, Oudshoorn 10, 7. Van der Wal, Van Leeuwen 9, 9. Hoopman, Scholma 8, 11 Van der Pal. Van der Tak, Van Aalten 7, 14. Dollekamp 5. PAARDESPORT Koersen van Hilversum 1e koers, 1609 m: 1. Fancy Dancer (A. Mollema) 2.07,4-1.19,2, 2. Frida Idaniem, 3. Danielle Expres. Toto: winnend 1,40, plaats 1,00 1,00, koppel 2,50, trio 12,60. 2e koers, 2000 m: 1. Fury Tornado (A. Mollema) 2.38,2-1.19,1, 2. Fulda R, 3. Early Bird. Toto: winnend 2,70, plaats 2,60 2,30, koppel 65,90, trio 16,90. 3e koers, 2000 m: 1. Foreman Express (H Schoonhoven) 2.45.2-1.22.6. 2. Fun- nyboy, 3. Fier Buizenzorg, 4. Elan van Epse Niet gestart: Fancy Impulse en Fast Lady. Toto: 4,30, plaats 2,60 4,40, koppel 13,60, trio 182,90, kwartet 1.046,00. 4e koers, 2440 m: 1. Donar Uithuizen (R. de Vlieger) 3.19,2-1.21,6, 2. Elssler K. 3. Dit is Hollandia. Toto: winnend 2,70, plaats 3,00 4,00, koppel 10,90, trio 162,90. 5e koers, 2000 m: 1. Elfje van Troje (H. Grift) 2.39,6-1.19,8, 2. Everest Montana, 3 Dino de Bloomerd. Toto: winnend 22.90, plaats 3,80 3,80, koppel 39,90, trio 350,90. 6e koers, 2000 m: 1. Duco Belvedere (F. van Klaveren) 2.37,8-1.18,9, 2. Donna Berkum, 3. New Yorker, 4. Dehoeve Prin cess. Toto: winnend 11,70, plaats 3,40 2.70. koppel 36,10, trio 447,70, kwartet 5.155,10. 7e koers, 2440 m: 1. Explosive Kades (H. Langeweg) 3.11,3-1.18.4. 2. Sixstring, 3. Dream Mereveld. Toto: winnend 1,50. plaats 1,10 1,50, koppel 7,00, trio 21,60 8e koers, 2935 m: 1. Djashln (K. Comel- lo) 3.57,5-1.20,9, 2. Amor O, 3. Zachery Baker. Niet gestart: Bravo Nora. Toto: winnend 4,60, plaats 2,10 1,60, koppel 9,20, trio 84,00. 9e koers, 2000 m: 1. Every Mendel (J. de Leeuw jr.) 2.39,2-1.19,6, 2. Long Leg Jennie. 3. Davidia Rose, 4. Double Trou ble. Niet gestart: Danger Power. Etitano P en Beauty Queen S. Toto: winnend 3,60, plaats 2,00 2,00, koppel 3,70, trio 190,30, kwartet 1108,10. 10e koers, 2000 m: 1 Esther Victrix (H. Langeweg) 2.41,1-1.20.6, 2. Dancing Queen, 3. Early Nobo. Toto: winnend 2,10, plaats 1,60 3,80, koppel 19,90, trio 295,30. W5 (5-2-5-2-8): niet gespeeld. Omzet: f 184.829. TENNIS Estoril (Por) 1e ronde: Haarhuis (Ned)-Emilio San chez (Spa/2) 6-0 6-2, Bruguera (Spa/8)- Koevermans (Ned) 6-3 6-3, Agenor (Hai)- Gomez (Col/1) 6-4 6-3, Carbonell (SpaF Motta (Bra) 7-5 6-3, Furlan (ItaFCham- pion (Fra) 2-6 7-6 6-1, Sjesnokov (SovF De La Pena (Arg) 6-4 6-2, Clavet (SpaF Sjerkasov (Sov/4) 6-2 4-6 7-5, Skoff (OOsFRosset (Zwi/5) 6-1 1-6 6-3, Javier Sanchez (SpaFAIIgardh (Zwe) 4-6 7-5 6-2. Hongkong: Krajicek (NedFBorwick (Aus) 6-4 6-7 6-3, Witsken (VStFJohn McEnroe (VSt/2) 6-3 5-7 7-6, Chang (VSt/1 Hones (VSt) 6-2 6-3, Kuhnen (DuiFSImpson (VSt) 6-4 6-4, Jarryd (Zwe/6)-Riglewski (Dui) 6- 2 6-1, Curren (VStFKrickstein (VSt/5) 7-6 6-1, Michibata (Can)-Kratzmann (Aus) 1-6 7-6 6-2. VOETBAL Duitsland Borussia Dortmund-Werder Bremen 1-1, Bayern München-Fortuna Dusseldorf 0-1, FC Nürnberg-Kaiserslautern 1-4, Uerdin- gen-Karlsruher SC 1-1, Leverkusen-VfB Stuttgart 0-0, Hertha BSC-VIL Bochum 2- 4. Stand aan kop: Kalserlslautern 23- 32. Werder Bremen 23-30, Bayern Mün- chen 23-29, Hamburger SV 22-26, Eintr- Frankfurt 22-25. Engeland Leeds-Sunderland 5-0, Manchester Unl- ted-WImbledon 2-1. Italië returns halve finales bekertoernooi AS Roma-AC Milan 1-0 Eerste wedstrlj. 0-0. AS Roma naar finale. WIELRENNEN Driedaagse van De Panne 1e gedeelte, 1e etappe: 1. Sciandi (Ita) 96 km In 2.14.08, 2. Capiot (Be 0.02, 3. Anderson (Aus) 0.06, 4. Jaer mann (Zwi) z.t., 5. Eric de Clercq (Bel) z.t 6. Abdoesjaparov (Sov) 0.33, 7. De Wild (Bel), 8. Nelissen (Bel), 9. Sergeant (Bel 10. Frison (Bel). 2e gedeelte, 2e etap pe: individuele tijdrit. 1. Nijdam 17 km li 23.19 (gem. snelheid: 43,746 km/u), i Maassen 0.08, 3. Ekimov (Sov) 0.18, 4 Criquielion (Bel) z.t., 5 Raab (Dui) 0.21. Moreau (Fra) 0.23, 7. Sergeant z.t.. 8. Va Hooydonck (Bel) 0.28, 9. Wegmuller (Zw 0.32, 11. Nijboer 0.33. Algemeen klassement: 1. Nijdar 2.38.00, 2. Maassen 0.08, 3. Sciandi 0.12, 4. Ekimov 0.18, 5. Criquielion z.t., C Raab 0.21, 7. Moreau 0.23, 8 Sergean z.t., 9. Anderson 0.24, 10. Van Hooy donck 0.28, 11. Jaskula 0.33, 12. Nijboe 0.40. 13. Harmeling 0.41, 14. Schure 0.42. 15. Capiot 0.49. Vimoutiers (Fra). Parijs-Camembert 1 Holm (Den) 205 km in 5.50.02. 2. Lur vik (Noo) op 1 seconde. 3. Blanco-Vile (Spa) 0.18, 4 Cornlllet (Fra). 5. Kappe (Dui), 6. Mario DeClerck (Bel), 7. Jalabet (Fra), 9. Moncassin (Fra). 9. Boden (Dui 10. Moreels (Bel), 14 Verhoeven (Ned; 19. Nelissen (Ned) allen dezelfde tijd al Conillet. IJSHOCKEY Ljubljana. WK voor B-landen, vierd Polen-Noorwegen 2-4 (0-0 0-1 2-3). Jl pan-Frankrijk 3-5(1-3 1-1 1-1). Stand: 1 Italië 4-8, 2. Noorwegen 4-8, 3 Frankrij 4-8, 4. Oostenrijk 4-5, 5. Polen 4-2, 6. Ji pan 4-1, 7. Joegoslavië 4-0, 8. Nederlan 4-0. Kopenhagen. WK voor C-landen, zt vende speelronde. Groot-Brlttannlë-Ro« menië 6-5 (2-2 3-0 1-3), Noord-Koree Bulgarije 1-1 (1-0 0-0 0-1). Stand: 1 De nemarken 7-14, 2. China 7-12, 3. Roeme nië 7-10. ZAALKORFBAL Deurne (Bel). Wereldtitelstrijd. Groep A: Nederland - Engeland 19-6 (J 4). Toeschouwers: 200. Doelpunten Ne derland: Steenbergen 6, Heemskerk Kruse 3, Bukkens 2, Frieswijk 2. Busct Bon en Van Eek.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 7