Omwonenden Casino terrein vrezen nogal overlast parkeerkelder Huizen worden ondanks geluidsoverlast gebouwd Ondernemer voert parkeerproject uit Van der Veer verbetert record in Promenadeloop LEIDEN OMGEVING CeidócSomont WOENSDAG 3 APRIL 1991 PAGINA 16^ Inbraak in Sassenheim SASSENHEIM Bij een drukkerij op het bedrijventerrein Jagtlust in Sassen heim zijn vanochtend vroeg vijf werk eenheden van het computernetwerk ge stolen. Onbekenden gooiden een ruit aan de kantoorzijde van het pand in en graaiden de eenheden in een bliksemac tie weg. Gewondbij aanrijding LISSE Een 69-jarige automobilist uit Katwijk is gisteren licht gewond ge raakt bij een aanrijding in Lisse. Een andere automobilist probeerde te keren op de Heereweg toen de Katwijker er aan kwam. De Katwijker raakte licht gewond aan zijn knie. Beide auto's wer den zwaar beschadigd. Wandelpad tussen Vinkeveld en Koningin Astridboulevard NOORDWIJK Er wordt een wandelpad aangelegd tussen de nieuwbouwwijk het Vinkeveld en de villawijk de Zuid. Het pad, dat door het zuidelijk duingebied van Noordwijk zal gaan lopen, zal aansluiten op het fiets- en wandelpad dat vanuit de wijk aansluit op het duingebied. Volgens wethou der V. Salman (CDA) is de gemeente Noordwijk al langere tijd in onderhandeling met Staatsbosbeheer om het Vinke veld een verbinding te geven met de Koningin Astridboule vard. „Daar zat aanvankelijk weinig beweging in omdat Staatsbosbeheer wilde wachten op haar nieuwe beheersplan. Nu dat plan er is zal de toestemming voor het pad niet lang op zich laten wachten", aldus Salman. Het is de bedoeling dat de aanleg van het voetpad, dat in de Zuid zal uitkomen op de Boerhaveweg, door Staatsbosbeheer wordt uitgevoerd. De kosten zullen door de gemeente worden betaald. Volgens Salman is er nog wel een discussie gaande over het juiste tracé. „Daar komen we wel uit", zo meldt hij optimistisch. Politievilla Noordwijk wordt niet afgebroken NOORDWIJK Na de verhuizing van de ge meentepolitie van Noordwijk naar de nieuwbouw aan de Duinwetering zal het oude bureau aan de Oude Zeeweg niet geheel worden afgebroken. Het karakteristieke voorste gedeelte van het gebouw, in Noordwijk bekend als de politievilla, zal behou den blijven. Dat is volgens wethouder V. Salman van ruimtelijke ordening de keuze van het college van B en W. Door middel van advertenties zal ge peild worden hoe de belangstelling ligt voor het terrein. Volgens Salman kan gedacht worden aan appartementen en kantoren of een combinatie daarvan. De opbrengst van het terrein zal wel vol doende moeten zijn om de kosten van de bouw van het nieuwe politiebureau te kunnen dekken. J. Smit (VVD) opperde gisteren in een vergadering van de commissie ruimtelijke ordening de moge lijkheid van een serviceflat op die plek. Snelheids controle NOORDWIJK Op de Van de Mortelstraat in Noordwijk zijn gistermiddag tus sen half een en half drie 68 auto mobilisten op de bon geslingerd, omdat zij te hard reden. In totaal werden 697 voer tuigen gecontro leerd. De maxi maal toegestane snelheid be draagt 50 kilome ter per uur. Dieven maken klokken buit SASSENHEIM Uit een woning aan de Wilhelminalaan in Sassenheim zijn gisternacht een Am sterdamse en een Friese staartklok ge stolen. De klokken waren met anti-dief stal keilbouten in de muur vastgezet, maar dat belette de inbre kers niet om ze met grof geweld mee te nemen. De klokken zijn duizenden gul dens waard. Automobiliste rijdt tegen verkeersbord SASSENHEIM Een 27- jarige vrouw uit Oegstgeest is vanochtend vroeg met haar auto tegen een ANWB-verkeersbord gere den op de Haarlemmertrek vaart in Sassenheim. De vrouw verloor de macht over het stuur doordat het op de weg liggende zand na een regenbui in een mod derpoel was veranderd. De Oegstgeestse liep een ge kneusde knie en een her senschudding op. NOORDWIJK Omwo nenden van het Casino- terrein zijn bang dat de bouw van een parkeerkel der aan de Oude Zeeweg in Noordwijk aan Zee voor veel verkeersdrukte, lawaai- en stankoverlast z:al zorgen. Dat bleek gis teren tijdens een hoorzit ting in het raadhuis. Namens A. Balk, eigenaar van Hotel Alexander, gevestigd op een steenworp afstand van sportcomplex Casino, liet mr. F. Boonstra de commissie ruimtelijke ordening weten dat het een absurd idee is om sportactiviteiten te laten plaatsvinden op en om een parkeergarage. Hij schermde met gegevens uit een rapport van het Energie-onderzoek Centrum Nederland over luchtverontreiniging bij par keervoorzieningen. Luchtvervuiling zou, volgens dat rapport, in parkeergarages 60 tot 80 procent hoger zijn dan elders. De Casinogarage wordt in een duinpan ingegra ven. Er zal gebruik worden gemaakt van natuurlijke ven tilatie. Schadelijke afvalstoffen zullen niet worden be- of ver werkt. Volgens Boonstra zal de enorme'uitstoot van schadelij ke stoffen niet alleen schade lijke effecten sorteren op het milieu in de directe omgeving, maar zal de omgeving daar door ook niet direct de meest ideale plaats zijn om sport te beoefenen. Discogangers Uit een onderzoek door onaf hankelijk Bureau Stad trok Boonstra de conclusie dat om wonenden zeker geen gebruik zullen maken van de nieuwe parkeervoorziening. Ook strandbezoekers en winkelend publiek worden niet in de kel der verwacht. Wel talloze dis cogangers op de vrijdag- en za terdagavond. „Men dient zich in gemoede af te vragen of het wel zo wenselijk is om juist deze bezoekers aan Noordwijk te stimuleren om in grote geta- len met hun auto naar Noord wijk te komen. De plaatselijke politie heeft nu al haar handen vol aan dit avondtoerisme". Volgens de vertegenwoordiger van Balk zal de parkeergara ge, na een avondje 'stappen', uitnodigen voor allerhande vormen van criminaliteit. Mocht het bouwplan toch wor den doorgezet en daar ziet het wel naar uit gezien de positie ve houding van de commissie leden tijdens een eerdere be handeling van het plan, dan eist Balk een aantal wijzigin gen. Zo wil hij dat de zijwand van de garage aan de kant van zijn hotel met zand wordt af gedekt om geluidsoverlast te gen te gaan. Ook moet de ga rage-uitrit zo worden gecon strueerd dat filevorming wordt voorkomen en dat de automobilisten alleen maar rechtsaf kunnen slaan. Problemen De heer D. den Haan sprak zijn grieven tegen het bouw plan uit in een ruim drie kwartier durend betoog. Den Haan trad op namens een groot aantal omwonenden. De komst van de parkeerkelder is volgens hem niet de oplossing van het al jaren durende par keerprobleem in Noordwijk aan Zee. De garage zal proble men voor de omwonenden op leveren variërend van toene mende verkeersdrukte in het nu nog rustige gedeelte van het dorp tot getoeter, ge schreeuw, overlast en onvei ligheid. De woningen aan de overzijde van de garage-uitrit zullen bij nacht en ontij in de schijnwerpers van vertrekken de auto's komen te staan. „De aantrekkelijkheid van Noord wijk aan Zee gaat op die ma nier teloor". Het Casinoplan voorziet in de bouw van negen villa's en een parkeerkelder die een capaci teit krijgt van 200 auto's. Op het dak van de kelder komen zeven tennisbanen. In een eerder stadium was slechts sprake van de bouw van zes villa's. Voor de bouw van de garage werd toen een bijdrage van de gemeente verlangd van een half miljoen gulden. Die voorwaarde is inmiddels ver vallen. De gemeente verwacht dat openbare parkeervoorzie ning benut zal worden voor dag- en avondtoerisme. Ten behoeve van de omwonenden zal in de directe omgeving van het Casino-terrein het systeem belanghebbenden parkeren worden ingevoerd. Zweeds orkest maakt indruk in Oegstgeest OEGSTGEEST Nauwelijks een jaar nadat de Oegstgeester musicus Johand Top de op richting van een Jeugdsymfo- nie-orkest had aangekondig, concerteerden de leden gister avond op voortreffelijke wijze in de Willibrordkerk aan de Rhijngeesterstraatweg. Het Oegstgeester Jeugdorkest bracht onder meer „Leichter Cavalerie" van Franz von Suppé en de Romance in G. voor viool en orkest van Beet hoven ten gehore. Niet alleen het orkest maar zeker de solist Jan Peter Groot Wassing (viool) boeide de toehoorders zeer. Het optreden van de Oegst- geestenaren gold als een sma kelijk voorproefje voor het op treden van het Zweeds Jeiigd- symfonie- orkest onder leiding van Sven Dahlberg. Zij wer den in de goed bezette Willi brordkerk welkom geheten door burgemeester Sj. H. Scheenstra die zich een aantal Zweedse welkomstwoorden ei gen had gemaakt en dat leidde tot enthousiasme bij de Zweed se jongens en meisjes. Ze speelden een selectie uit een aantal musicals. Ronduit schitterend was uit „Les Mise rables" „Do you hear the people sing". Het orkest be schikt over een tweetal zange ressen en zangers met een fraai stemgeluid. De akoestiek in de Willibrordkerk werkte het stemgeluid zo nu en dan tegen, hetgeen wellicht op te vangen was geweest door het orkest iets ingehoudener te la ten musiceren. Na afloop bleef het publiek ap- plaudiseren om dirigent Dahl berg tot een toegift te verlei den. Hij deed dit op verrassen de wijze door met de orkestle den een koor te vormen. Een waarlijk vocaal hoogstandje waardoor het bezoek van de Zweedse jongens en meisjes velen nog lang bij zal blijven. Vandaag treedt het orkest in Leiden op tijdens een ontmoe ting bij gelegenheid van de uitwisseling Leiden-Oxford. ANTOON KOCH Geen verbod op piarkeren in weiland bij Avifauna DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN De eis van de gemeente Alphen aan den Rijn aan De Valk B.V. om Avifau na-bezoekers te verbieden om op het ernaast gelegen weiland te parkeren, is vanochtend door rechtbankpresident Van Delden afgewezen. Vorige week woensdag diende het kort geding dat Alphen had aangespannen. Tijdens hoogtij dagen wordt nogal eens gepar keerd op het weiland, dat van de gemeente is en bovendien in een waterwingebied ligt. VOORSCHOTEN jarige jongen uit Voorscl ten is gisteravond rond ven uur gewond geraa nadat hij op de Bernardk in zijn woonplaats w< aangereden door een 31- rige automobilist uit Voorschoten. Het tje liep achter een Spelenderwijs stak hij seling de weg over, door de automobilist niet meer - kon De jongen is met overgebracht naar het in Leiden. Het ontwerp voor het Casino-terrein. De tennisbanen liggen bovenop de parkeerkelder. Voorts zijn aan de Oude Zeeweg zeven en aan de Erasmusweg twee villa's gepland. tekening: NOORDWIJK Bewo ners van een aantal nieuw te bouwen huizenblokken aan de Strandplevier in de Noordwijkse nieuwbouw wijk Vinkeveld krijgen te maken met geluidsover last van verkeer. De hui zen staan niet ver van de doorgangsroute Beeklaan geprojecteerd. Uit metingen door adviesbu reau Kuiper Compagnons is vast komen te staan dat de grens van 50 decibel - een wet telijk vastgelegde geluids norm - met 3 tot 9 decibel zal worden overschreden. In sa menspraak met de inspectie VROM is de gemeente Noord wijk echter van mening dat geen voorzieningen als een ge luidsscherm of geluidswal hoe ven te worden aangebracht. Volgens wethouder V. Salman (CDA) zullen toekomstige be woners zeker kiezen voor uit zicht en levendigheid in plaats van het voortdurend moeten kijken naar een schutting of een dijk. De huizen kunnen worden voorzien van geluid- werend glas en een ventilatie systeem dat wel verse lucht maar geen geluid doorlaat, al dus de wethouder gisteren in een vergadering van de com missie ruimtelijke ordening.. B. Cassee-van Noppen (NB) vond het maar vreemd om te besluiten ergens te gaan bou wen in de wetenschap dat het wat het geluid betreft fout zit. Zij benadrukte dat er in ieder geval alles aan moet worden gedaan om het wonen daar zo aangenaam mogelijk te ma ken. R. Dessing (CDA) vond dat de tuinen in ieder geval zodanig moeten worden gesi tueerd dat de huizen een af scherming naar de Beeklaan vormen. Bovendien drong hij aan op het toch opwerpen van een walletje tussen bebouwing en de verkeersweg. NOORDWIJK De ge projecteerde parkeerkel der op het Beukterrein in Noordwijk aan Zee komt er. Noordwijker E. J. de Boer, ondernemer aan de Hoofdstraat, is bereid ge vonden geld op tafel te leggen voor de parkeer voorziening. Hij wil het parkeerproject onderbren gen in een B.V. waarin mogelijk ook andere Hoofdstraatwinkeliers zullen participeren. Projectontwikkelaar G. Noor- lander was niet bereid de par keervoorzieningen in eigen beheer te exploiteren. Vorig jaar besloot de gemeente te proberen de parkeergarage zelf in eigendom te nemen. De kosten bleken echter te hoog. Wethouder V. Salman (CDA) opende onderhandelingen met de ondernemers van Hoofd straat Koopcentrum. Het resultaat was de optie van De Boer, die niet alleen de kelder maar ook de geplande parkeerplaatsen in de open lucht zelf wil gaan exploiteren. De Boer is bereid 1.4 miljoen gulden te betalen. Bouwer Noorlander wil 1.7 miljoen hebben. Het college van B en W is bereid "het financiële gat dichten. Ook andere bijko mende kosten neemt de ge meente voor haar rekening. De Boer is bereid met de ge tto RO meente afspraken te maka 21 over parkeertarieven en op*oo-: ningstijden. Bovendien garan deert hij dat 120 van de H00 parkeerplaatsen openbaar zui-a1 len zijn. De overige plaatsater wil hij vast verhuren aan ho tels of particulieren. Behalv}^ parkeervoorzieningen komqks er op het Beukterrein winkelhet appartementen en een supeuw markt. R. Dessing (CDA) vond de oj^ lossing van De Boer gistere] tijdens de gemeentelijke cohdic missievergadering ruimtelijk ordening, 'interessant'. „Dit ff1' een kans die we niet moete^ni laten liggen". Groen Lin|htr had op die plek graag wi meer woningen gezien. Nu <P'C kelder er toch komt moj!° deze, volgens C. Verweij, r het kader van de overlastboic strijding, na negen uur 'sjïor vonds dicht blijven. Dat moï1 volgens hem ook gelden vojj® de te bouwen parkeerkeldf™ op het Casinoterrein. Do^; parkeergelegenheid te sch< pen worden disco-gangers a; getrokken. En dat is volgel Groen Links nu niet dir< wat Noordwijk beoogt. Volgens B. Cassee-van Noppi (NB) stimuleert de parkeerki der op het Beukterrein avoi bezoek aan de badplaats ju) niet maar wordt een en and| daardoor wel gereguleerd, komst van de parkeerkelder) juist een van de stappen naj de oplossing van de overlai problematiek". Uitblijven van onderhoud kan molen van Speelman kop kosten SASSENHEIM De molen van Speelman in Sassenheim blijft voorlopig zonder kap en ongerestaureerd de enige blik vanger in de wijk Postwijk in Sassenheim. Waar de koppen van de heipalen van de nieuw bouwhuizen onlangs zijn ge sneld en de funderingen van deze huizen en het apparte mentencomplex nog nauwe lijks boven de grond uitko men, prijkt de molenstomp nog altijd in vervallen toe stand. „Het moet niet te lang meer gaan duren, anders valt er straks niets meer te redden", meent secretaris J. van Teij- lingen die deze maand op nieuw met enkele leden van de Stichting Oud Sassenheim op zoek gaat naar een geschik te kap voor de molen. De kap van een molen in de Achterhoek, die volgens de ei genaar in redelijke staat ver keert, is volgens Van Teijlin- gen minder goed dan gehoopt en valt waarschijnlijk af. Daarmee vervalt een kans 1 een molenkap die door stichtingsleden hoog werd ii geschat. De hoop is daarche eens te meer op Duitsland git vestigd, waar veel molens m< koop staan aangeboden ma|te waar molenverenigingen la gemeentelijke overheden inl koopmogelijkheden nogal eepg doorkruisen. In de komenèv maanden worden opnieilad molens bezocht in Duitsland) l< Van het ministerie van VRO_ is nog steeds geen beschikki^ gekomen dat de molen op f lijst van beschermde rijksnj numenten wordt geplaatI 2 Geldgebrek bij het minister^ ligt daaraan waarschijnlijk tl^ grondslag. Vermelding op I rijksmonumentenlijst is vod- waarde voor het verkriig.O van provinciale en gemeenjor lijke subsidies. Al die bedragbn bij elkaar moeten zo'n zevf^, ton opbrengen, een bedifea waarvoor de molen goeddeed kan worden opgeknapt. F Auto schept jongetje (3) SITUATIE UITBREIDING RACKET CENTER „CASINO" MET PARKEERGARAGE EN 9 LANDHUIZEN TE NOORDWIJK v Dringen bij de start van de jeugdloop. De kinderen moesten 2,5 kilometer afleggen. SASSENHEIM Theo van der Veer van atletiek vereniging AV Holland heeft gisteravond zijn ei gen record van vorig jaar verbeterd tijdens de acht ste editie van de Prome nadeloop in Sassenheim. De loopwedstrijd trok ruim 600 deelnemers, die behalve tegen de ver moeidheid ook tegen de kou vochten. Theo van der Veer liep de langste afstand in Sassenheim, 10.2 kilometer, in 31.46 minu ten en was daarmee acht se conden sneller dan vorig jaar. Volgens speaker en organisa tor Kees de Jong een marge die behalve aan Van der Veers conditie mogelijk ook te dan ken was aan het parcours, waarvan enkele bochten ron der waren aangelegd dan vo rig jaar. Insnijden kon daar door luttele tijdwinst opleve ren. Van der Veer werd op veertig seconden gevolgd door Willem Boon en op ruim een minuut door Jeroen van Schaik. De honderden toeschouwers langs het parcours zagen bij de dames Mariska Baars (AKU Uithoorn) winnen in een tijd van 42.38 minuten, gevolgd door José van der Meer en Ada van Schaik. Bij de veteranen heren won Voorhouter en NSL-lid Cor van Dam in 36.26 met een kleine minuut voorsprong op Jan van der Berg uit Noord- wijkerhout en met twee minu ten op Sassenheimer Wim Kok. Bij de dames was Lenie van der Plas uit Katwijk in 40.58 de snelste, gevolgd door Ans Kortekaas uit Lisse en Margot Hoeks uit Sassenheim. Ook twee rolstoelatleten, beter bekend als wheelers, versche nen gisteravond aan de start- streep in de Sassenheimse Hoofdstraat. Van hen was uit eindelijk Ben Jonkman uit Oude Wetering de rapste in een tijd van 28.05 minuten. Voor de jeugd was een loop uitgezet over 2.5 kilometer, die bij de jongens werd gewonnen door Jelle van der Heuvel en bij de meisjes door Debby van der-Kraan. Tot spijt van de na deze editie vertrekkende organisatie was er na afloop niet de beloofde herinneringstegel voor de deelnemers, omdat de oven in de tegelfabriek was uitgeval len. De tegel wordt nog nabe-

Leidse Courant | 1991 | | pagina 16