ScidócSotvtcmt FC Den Haag zorgt voor opschudding y 16 18 17 18 19 SPORT Cup voor Kampong Sugar Ray Leonard geeft gebruik toe ff Eeïdae Sou/temt Vanenburg speelt niet tegen Ajax VANDAAG Uit eten Rood op brancard DINSDAG 2 APRIL 1991 PAGINA 13 Michel Adam torent hoog uit boven de in de verdrukking ge raakte doelman Hans van Breukelen van PSV. De niet zichtba re bal is dan al op weg naar het net. FOTO: MILAN KONVALINKA snapte) wenste te betrappen. Deze verhouding zegt echter ook wat over het verschil van aanpak tussen FC Den Haag en PSV. „Wij hadden gewoon onze dag niet", noemde PSV-coach Robson het na afloop. „Het zat otjs een beetje mee", erkende zijn opponent Adriaanse zonder schroom. Nijdig Ook bij de totstandkoming van de 3-0 was de arbitrage trouwens van belang; zij het nu omgekeerd. Op de eerste koptreffer van Michel Adam (uit een hoekschop van Hoekman) viel weinig aan te merken, hoewel doelman Van Breukelen tegen beter weten nog wel even verhaal ging halen. Na de rust sprong de Eindhovense international zowat uit zijn vel toen Leo Schellevis op aangeven van Danny Hoekman met de eer ste van twee countertreffers voor 2-0 mocht zorgen. Van Breukelen, die later nijdig uit de kleedkamer beende („geen commentaar") had goed gezien dat invaller Remco Torken bij de voorbe reiding van de treffer buiten spel had gestaan, maar vlag- genist Toet oordeelde het te gendeel. Torken had halverwege de tweede helft al de derde tref fer op zijn schoen, maar oog in oog met Van Breukelen verzuimde hij óf te schieten óf Hoekman („Hij keek de pieren uit de grond".) aan te spelen. De razendsnelle in valler maakte echter kort voor het eindsignaal zijn om issie goed door, na een gave actie langs Eric Gerets, Schellevis ook het derde doelpunt te gunnen. Dat ook hieraan een sterke buiten spelstank hing, mocht de pret in het Zuiderpark niet druk ken. Bovendien is de jongste doelstelling van Adriaanse (acht punten uit de laatste veertien wedstrijden) ineens verrassend dichtbij gekomen. Voor FC Den Haag ziet de competitie-toekomst er na gisteren ineens veel zonniger uit, ondanks de moeilijke klussen tegen Heerenveen, Vitesse, RKC, Roda JC, Fey- enoord en Ajax die nu in het verschiet liggen. Maar omdat Adriaanse met zijn taktiek eieren voor z'n geld heeft gekozen, mag degrada tie nu plots geen reëele drei ging meer worden genoemd. ROB LANGEVELD Elders in deze sportbijlage: Feeststemming in Zuider- park. I GROOTSTE NEDERLAAG VOOR KAMPIOENSKANDIDAAT PSV idri Koster wordt gainer van Roda o: il t; m Sl£ IRKRADE Adri Koster wordt met ingang het volgende seizoen trainer van Roda JC. Hij cende een contract voor een jaar, met een optie or nog een seizoen. Koster werkt momenteel bij illem II. De oud-international voetbalde van 77 tot 1979 bij Roda JC. In die periode drong hij keer door tot de selectie van het Nederlands tal. Daarna speelde hij voor PSV, waar hij we ns een blessure zijn loopbaan vroegtijdig moest indigen. Koster stond niet op het lijstje van vijf ididaten (Vonk, De Ruiter, Advocaat, Van Gaal Dekker), waarmee voorzitter Servé Kuijer aan- nkelijk op pad ging. Met FC Twente, de werkge- van de voornaamste gegadigde Vonk, werd dag nog onderhandeld De Enschedese club ■ld echter vast aan een afkoopsom, die volgens Kerkraadse vereniging rond de twee ton lag. TERRASSA Kampong heeft in Terrassa (Spa) de Europese hockeybeker voor bekerwin naars veroverd. De ploeg van trainer Ton van Gils zegevierde in de finale met 2-1 over Ha- vant uit Engeland. Bij rust was het 1-0 in het voor deel van de Utrechters. Jacques Brinkman scoorde in de 25ste minuut, zijn broer Richard ver grootte de voorsprong in de 56ste minuut. Vijf minuten voor tijd scoorden de Engelsen tegen. Elders in deze sportbijlage: Oltmans houdt Oranje gretig Vroeg record van De Bruin SNEEK Erik de Bruin is vroeg in vorm. Hij verbe terde gisteren tijdens wed strijden in Sneek het Ne derlands record discuswer pen. De atleet van het Haagse V en L-TC kwam tot een afstand van 68,12 meter. Dat is 54 centimeter verder dan zijn oude record, dat op 29 juni 1989 in Hel sinki werd gevestigd. Het is de tiende keer, dat De Bruin de nationale topper aanscherpte. Elders in deze sportbijla ge: De Bruin aan top we reldranglijst Bakker staakt na gooien van glas ROTTERDAM Scheidsrechter Cees Bakker heeft de wedstrijd Sparta-NEC (3-1) voor een periode van zeventien minuten gestaakt. Doelman Guido van de Kamp van NEC weigerde in de 80ste minuut, bij de stand 2-1, verder te spelen nadat door supporters van zijn ei gen club een tl-buis in het straf schopgebied was gegooid. Bakker dirigeerde de spelers naar de kleedkamers, mede omdat hij het te koud had om op het veld te wachten. „In een gebied van der tig bij dertig centimeter lag alle maal glas. Ik kan me voorstellen dat een doelman weinig zin heeft daar in te duiken". Cruijff weer op tribune Voor het eerst na zijn hartoperatie nam Johan Cruijff afgelopen zaterdag weer plaats op de tri bune. De coach van Barcelona zag zijn ploeg, samen met zijn vrouw Danny en 100.000 andere toeschouwers ternauwernood een gelijkspel ha len tegen naaste rivaal Atletico Madrid. Het is nog niet bekend wanneer Cruijff weer op de bank zal plaatsnemen. Elders in deze sportbijlage: Barcelona ont snapt aan nederlaag beslissing kan brengen. Maar PSV onderschatte de invloed van de ommekeer die de te rugkeer van Adriaanse met zich heeft meegebracht en liep in Den Haag tegen de tweede en meteen grootste seizoennederlaag op. Half ei Adriaanse had sinds hij afge lopen week zijn werk weer volledig had hervat, alle acti viteiten geënt op behoud van het eredivisieschap, zoals be kend voorwaarde voor het overnemen van de club-ex ploitatie door het bedrijf ARC en (dus) van levensbe lang. Onder het motto 'liever een half ei dan een lege dop' zouden Adriaanse en zijn be stuur gisteren al genoegen hebben genomen één puntje, waarbij de belangen van de kijkers maar even moesten worden vergeten. Die kwa men echter toch enorm aan hun trekken doordat PSV voor het eerst sinds het sei zoen '75/'76 (uitslag 4-1) weer eens met een nederlaag uit Den Haag moest vertrekken. Hoofdverantwoordelijk daar voor was Cor Lems, die aan het begin van dit seizoen nog op het verlanglijstje van PSV stond. Na een rugblessure maakte de spelverdeler zijn rentree als libero, waardoor Edwin Purvis weer naar zijn vertrouwde rechtsback-posi tie moest verkassen. Lems, die gisteren voor een doodge wone overtreding van scheidsrechter Van der Niet toch weer een gele kaart (zijn vierde) kreeg gepresenteerd, coachte zijn mandekkers in de defensie zo goed dat doel man René Stam nauwelijks iets te duchten had van gere nommeerde spitsen als Ro- mario (net terug uit Brazilië) en Bosman. Van der Niet eiste trouwens evenals Lems een hoofdrol voor zich op. De lange leids man hield er bij het bestraf fen van overtredingen een merkwaardige 'voorkeur' voor FC Den Haag op na. In totaal kende hij 23 vrije trap pen toe aan PSV, dat hij op slechts zes overtredingen (waarvan twee van Valckx, die aan een rode kaart ont- Ontslag voor Walter Meeuws WASHINGTON In Was- ïington gaf vijfvoudig boks- wereldkampioen Sugar Ray Leonard zaterdag op een emo- lionele persconferentie toe, dat hij in de jaren '82 tot '86 regel matig zijn toevlucht zocht in coke, en alcohol. ..eonard, de enige bokser die n vijf verschillende gewichts- Jassen de wereldtitel vero verde, was in '89 met collega Hearns het middelpunt van een landelijke anti-drug cam pagne. Hij verscheen vrijwel dagelijks in televisie-commer cials om de jeugd te waarschu wen voor de gevaren van drugs. Drie jaar daarvoor was hij zelf een gebruiker. Leonard (34), een idool voor vele Amerikanen vanwege zijn brandschone sportverle den en bravoure in de ring, nam in februari van dit jaar afscheid. Het was de tweede keer dat hij de ring voorgoed vaarwel zei. In '82 borg hij de bokshandschoenen ook op. Een oogblessure, een losge raakt netvlies, dwong hem te stoppen. „Na die blessure zocht ik mijn heil in drugs en alcohol", de bokser in Washington toe. „De ene keer nam ik cocaine, de andere keer dronk ik veel. Ik vergat mijn problemen. Voor die dag". In '86 stopte hij met drugs en drinken. Hij be gon te werken aan een come back, die resulteerde in de we reldtitels in het weiter- en middengewicht. Stephen Roche in grote vorm Grote Paas-prijs voor Carisma Darby Quick Boys moeizaam langs stug FC Lisse Oltmans houdt Oranje gretig Noordwijk en ARC overtuigen niet UVS rekent af met negatieve imago Studenten Oxford weer sneller dan Cambridge LONDEN De acht van Ox ford hebben opnieuw de pres- tigeslag met Cambridge in hun voordeel beslist. Afgelopen za terdag boekten de roeiers in de 137e race op de Theems de 67e overwinning, twee minder dan Cambridge Oxford won de vijftiende keer in zestien edi ties op rij. Ze bleven veertien seconden verwijderd van hun eigen record van 16.45 uit 1984. Het team van Cambridge had een achterstand van der tien seconden. De wedstrijd werd op de televisie gevolgd door 150 miljoen Engelsen, ter wijl langs de oevers tiendui zenden belangstellenden de race volgden. I Postcode/plaats: Telefoon: Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. I Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per: J maand (automatisch betalen) f 25,70 I kwartaal via acceptgiro f*78,60 Stuur als dank de mini picnic-set naar: J Naam: Adres: J Postcode/plaats: I Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar I Leidse Courant^ antwoordnummer 998, 2501 VC Den Haag. JNZ DEN HAAG Co Adri aanse heeft weken de tijd gehad om te broeden op een nieuwe, behou dender, strijdwijze. In het aflopen paasweek einde gooide hij zijn kerstboom nadrukkelij ker overboord dan ooit tevoren en dat leverde FC Den Haag in een vol eigen huis een onver wachte overwinning op titelgegadigde PSV op. Op uitgekookte wijze profiteerden de Hage naars gisteren, op tweede paasdag, van de half zachte instelling van PSV. De 3-0 van 1 april 1991 kan de boeken in als een terechte -maar geflatteerde- zege, die geen grappenmaker meer ongedaan kan ma ken. Met PSV als tegenstander, 11.000 kijkers op de tribune, hoofdcoach Co Adriaanse weer als baas op de bank én Cor Lems na vier weken ab sentie weer (als libero!) in de gelederen, toonden de Hage naars ineens wél de vechtlust die sinds de laatste zege (op 9 december) zo node werd ge mist. Terwijl bondscoach Mi- chels voor de verandering maar weer eens bij Ajax zat te kijken, zorgde FC Den Haag voor opschudding aan de top van de ranglijst. PSV (zonder de geblesseerde Van Aerle) was de paasdagen kennelijk al ingegaan met de gedachten aan de titatenstrijd tegen Ajax, die aanstaand weekeinde de waarschijnlijke Gerald Vanenburg lopt mistroostig het veld af nadat hij zichzelf blesseerde. Trainer Robson van PSV (rechts) maakt zich zorgen. FOTO: MILAN KONVALINKA EINDHOVEN Gerald Vanenburg speelt national moet in het gunstigste geval twee komende zondag zeker niet met PSV in de weken rust jiouden. „Het is uitgesloten dat ik topwedstrijd tegen Ajax. De middenvelder tegen Ajax meedoe", verklaarde de speler raakte gisteren in de wedstrijd tegen Den zondagavond. Vanenburg raakte geblesseerd Haag geblesseerd aan zijn knie. Onderzoek in toen hij tijdens een solo stuitte op.een overi- een ziekenhuis in Geldrop wees uit, dat de gens correcte ingreep van Anton Vriesde. Hij knieband is opgerekt en het kapsel is bescha- struikelde en kwam ongelukkig terecht op digd. „Maar het kan best zijn", aldus Vanen- zijn knie. Hij liet zich onmiddellijk vervan- burg, „dat het allemaal nog erger is. De inter- gen. SINT TRUIDEN Coach Walter Meeuws is gisteren door Sint Truiden ontslagen. De club, zestiende in de Belgi sche eerste klasse, verbrak de overeen komst wegens de slechte resultaten van de laatste weken. In het paasweekeinde werd op eigen veld met 0-2 verloren van mede-degradatiekandidaat RWD Molen beek. Meeuws, die bij Club Brugge, Stan dard Luik en Ajax speelde, begon dit sei zoen bij Sint Truiden, nadat hij een jaar eerder als bondscoach op non-actief was gesteld. Meeuws, wiens taken voorlopig worden overgenomen door assistent Juul Knapen, is de zesde trainer die voor het einde van zijn contract uit de Belgische eerste klasse is vertrokken. Populariteit wordt j a ondergang fl Maradona li Slapeloze j m nachten Larry van T h Wieren IV Deze handige mini picnic-set, ver pakt in een etui, wordt van u na gpgeven van een nieuwe abonnee. Noteer als nieuwe abonnee ingaande I Naam:Voorl: ego Maradona |TO: AP f aradona ontkent ïbruik cocaïne t 3ME Diego Maradona :eft onthutst gereageerd op positieve uitslag na de do- ngcontrole op 17 maart. De -gentijn beweert geen verbo- n stimulerend middel te ibben gebruikt. „Ik heb nog loit middelen gebruikt om ter te presteren", betoogde aradona zaterdag tegenover apolitaanse verslaggevers, s snel vallende ster zei dat j de hele nacht niet had kun- n slapen en dat zijn vrouw audia in tranen was uitge- irsten „Ik heb geen schor- ig verdiend". aradona kreeg veel steunbe- igingen. Ook uit onverwach- hoek. Van prof. dr. Manfred onike, de gevreesde doping- ger. In diens Keulse dopin- aboratorium werd vrijdag de intra-expertise verricht. En inieuw werden sporen van icaïne in de urinestaal aange- offen. Volgens het Keulse igblad Express zei Donike: Haradona heeft de drug niet prestatie-verhogend middel enomen. Volgens mij heeft het twee dagen tevoren ge loven. Voor mij is het geen jping, want cocaïne zorgt iet voor betere prestaties. Het eerder een maatschappelijk in een sportief probleem". imin ijn ploeggenoten, met wie hij ït laatste half jaar ook min of leer in onmin leefde, lieten aanvoerder van Napoli niet illen. Na afloop van de com- ititiewedstrijd tegen Inter (1- zei de Italiaanse internatio- il Fernando de Napoli: „We leelden vandaag voor Mara- ina. We hebben hem al een 'eek niet meer gezien", [aradona staat op het punt 'eer naar Argentinië te ver- ?kken. De Argentijnse inter- tional volgt daarmee zijn :htgenote en hun twee doch- tjes, die zondagavond Italië irlieten. 'olgens zijn advocaat Enzo Si- iscalchi mag het waarschijn- jke vertrek van Maradona (iet als een vlucht gezien wor- n. „Maradona is verschrik- •lijk aangeslagen door de :urtenissen van de laatste da- Hij heeft dringend be- oefte aan rust. Indien hij in- erdaad zou besluiten Napels e verlaten, ben ik ervan over- uigd dat hij terugkeert indien iet tot een proces tegen hem ou komen in de drugs-affaire •an een aantal mafia-figuren naar hij bij betrokken zou zijn ;eweest". )e tuchtcommissie van de Ita- iaanse voetbalbond vergadert aterdag over Maradona's ge- iruik van verboden stimule- ende middelen voor de wed- trijd tegen Bari. In Italiaanse 'oetbalkringen wordt reke- ïing gehouden met de moge- ijkheid van een schorsing van wee jaar voor de Argentijn, -ocaïne namelijk is in Italië 'erangschikt bij de meest ver- )oden middelen. Ilders in deze sportbijlage: Populariteit wordt onder- ang Maradona TILBURG Per brancard van het veld, met de rode kaart. Aanvaller Stewart van Willem II had paaszaterdag de primeur. Hij zag rood voor ogen en kreeg rood van arbi ter Schuurmans. „Vanaf het begin was er spra ke van wrijving tussen de spe lers. Jammer en eigenlijk on nodig voor normaal gesproken toch twee voetballende ploe gen" Zo motiveerde scheids rechter Schuurmans na afloop van Willem II- FC Groningen de twee rode en vier gele kaarten. Rood gaf hij aan Gro ninger Olde Riekerink en Wil lem II-er Stewart. De laatste zag echter hooguit een rode waas. De kaart ging namelijk pas omhoog toen hij, na een minutenlange verzor ging, het veld groggy per brantard verliet. Volgens Schuurmans hadden beide spelers elkaar geslagen. Ste wart had de eerste klap uitge- Schuurmans, die practisch de volle negentig minuten merk waardige beslissingen nam, zag het volkomen verkeerd. Na een inworp gingen Van Dijk en Stewart met elkaar in duel. Stewart beging een over treding en Van Dijk belandde op de grond. Stewart: „Van Dijk gaf mij een knietje tegen mijn stuitbeen. Verder is er wat geduwd. Niks bijzonders. Daarna kreeg ik een duw van Olde Riekerink. Daarop heb ik terug geduwd. Meteen kreeg ik een klap te gen mijn hoofd en verder weet ik niets meer". De Tilburgse spits klaagde na afloop over hoofdpijn.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13