-f s verzilverd 'assie van Schütz -moment san stilte RTL4belicht welen wee van nep-krant Geniale komedie Café Lehmitz: aanstekelijke waanzin Platvloerse podiumgein KAREL APPEL UNST/RTV CcidócSouocmt ZATERDAG 30 MAART 1991 PAGINA 11 •he Nits avond lang op radio LVERSUM De VARA brengt dinsdag a.s. Radio 3 een avondvullend programma over e Nits. Het Amsterdamse trio zal vier uur ig, te beginnen om 20.00 uur te beluisteren n. Eerst worden portretten uitgezonden van drie groepsleden, waarna rechtstreeks irdt overgeschakeld naar het Haarlems Con- rtgebouw waar The Nits het laatste concert n het Nederlandse deel van de 'Giant Nor- il Dwarf'-tournee spelen. In de pauze volgt - n reportage gemaakt tijdens het verblijf van I groep in Athene. NCRV zendt op de tv in 'Paperclip TV' op - april een programma uit rond The Nits h, iarin beelden van het concert dat de groep id 27 maart gaf in de Rotterdamse Schouw- rg ~ie Nits maken binnenkort een internationale V ïrnee langs Finland, Duitsland, Spanje, Oos- irijk, Tsjechoslowakije en Hongarije. Poetry in Den Haag gaat door DEN HAAG - De Vlaams-Ne- derlandse dichtersontmoeting Poetry op 12 en 13 april in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag gaat toch door. Poe try dreigde van de baan te ra ken doordat de gemeente Den Haag slechts 10.000 gulden voor het evenement overheeft. De organisatoren hadden ech ter 35.000 gulden meer nodig. Daarvan zijn er nu al 20.000 binnen dank zij een telefoon- en fax-actie die de schouw burg heeft gevoerd. De organi satoren hebben er, gezien het succes van de actie, vertrou wen in dat de overige 15.000 gulden ook nog binnenkomt. Nederland misschien niet naar Buchmesse DEN HAAG De kans bestaat dat de grootscheepse presentatie van de Nederlandse cultuur tijdens de Frankfurter Buchmesse in 1993 niet doorgaat. De over heid wijst daarbij met de beschuldigende vinger naar het Nederlandse bedrijfsleven en de uitgevers die niet met geld over de brug komen. Om goed uit te pakken op deze internationaal vermaarde boekenbeurs is onge veer tien miljoen gulden nodig. De ene helft zou moeten worden betaald door de Vlaamse en Nederland se overheid en de andere door het bedrijfsleven, voor namelijk uitgeverijen. De Vlamingen hebben hun deel van de financiering al rond. In Nederland onderhande len de diverse departementen (WVC, Economische en Buitenlandse Zaken) nog over de grootte van hun aan deel. Volgens minister D'Ancona is de besluitvorming nog niet afgerond en wordt er nog gezocht naar mnoge- lijkheden. „Juist uitgeverijen hebben baat bij een der gelijk evenement", aldus haar ministerie. Minister D'Ancona stelt Simplistisch Verbond gerust AMSTERDAM - Programmamakers hoeven geen angst te hebben voor de komende reorganisatie van de publieke omroep. De efficiency-voorstellen van Mckinsey zijn er juist opgericht om geld dat nu wordt besteed aan organi satiekosten, over te hevelen naar programmakosten. Dit stelt minister D'Ancona in haar brief aan een groep van 32 verontruste programmamakers van NOS en VPRO, onder wie coryfeeën als Kees van Kooten en Wim de Bie. Zij vreesden voor een terreur van de kijkcijfers ten koste van kwaliteit en inhoud. De bewindsvrouwe stelt dat zij zich wat de inhoud betreft moeten richten tot de bestuurders van hun eigen omroepen. Verder reageert zij op de uitzending van 'Keek op de Week' waarin de vrees doorklonk dat als gevolg van het rapport voortaan slechts één lid van het Simplistisch Verbond aan bod zou komen. Ongegrond, aldus de minister: „De kans dat het Simplistisch Verbond kan worden uitgebreid met een derde lid is groter dan dat één van de huidige leden weg gesaneerd zou worden". Rambo in clinch met fotografen BEVERLY HILLS - De politie van Beverly Hills onderzoekt een klacht van een fotograaf die stelt dat Sylvester Stallone zijn auto heeft geramd tijdens een achtervolging op de Sunset Boulevard. Stallone's lijf wacht zou hem gesom meerd hebben te vertrek ken voor een bar en Stallo ne zelf zou hem daarna achtervolgd. Volgens Stal lone heeft de fotograaf hém achtervolgd. De rit zou volgens de acteur veel weg hebben gehad van de achtervolgingsscène in 'The French Connection'. [ERSFOORT Het meer dan vijfen- •intig jaar geduurd, aar Columbia is uitein- lijk toch door de knieën gaan. De platenmaat- happij heeft achtenvijf- nog niet eerder ver enen nummers van de jna 50-jarige Ameri- ianse componist Bob LQ A ylan op compact disc ge- l nder de titel 'The Bootleg Se es volumes 1-3 (rare unre- ased)' bestrijkt de box de pe- ode 1961 tot 1991. Hoewel het bijna vier uur muziek gaat, het toch slechts een beschei- !ii deel van wat verzamelaars de jaren heen hebben ard via het illegale pla- incircuit. Maar het feit dat de l. II >x is genummerd doet ver- ioeden dat de platenmaat- •happij in de toekomst meer il uitbrengen. Dat er nog iel op de plank ligt is zeker. !lk woord In als Columbia niet voldoen- heeft dan zijn er genoeg erzamelaars die voor het oodzakelijke materiaal kun- en zorgen. Al dertig jaar rordt Dylan gevolgd door een .•hare fans die elke noot die ij zingt, elk woord dat hij jreekt opneemt en archi- eert. En die opnamen worden dertig jaar illegaal (bootlegs) p de markt gebracht. "ylans persoonlijke muziekar- livaris, Jeff Rosen, weet die erzamelaars te vinden. Hij ïoeg bij hen bijvoorbeeld en- in!?1 f U hr itthaus Pasaion van Heinrich :hütz door Het Haags Kleinkoor 'er leiding van Hans Jansen met lewerking van vocale solisten. Isteravond, Kloosterkerk, Den kele opnamen voor deze box omdat die beter van kwaliteit waren dan de banden van Co lumbia. Twee keer eerder deed de pla tenmaatschappij een knieval voor de Dylan-liefhebbers. In 1978 werden de zogenoemde 'Basement Tapes', een sessie van Dylan en The Band, offi cieel uitgebracht en tien jaar later verschenen enkele rari teiten op de vijf ceedee-set 'Biograph'. Jeff Rosen stelde de box sa men en de ceedee's gaan ver gezeld van een 72-pagina's tel lend boekwerk met bijzonder heden over de achtenvijftig nummers. Schrijver daarvan is de Engelse journalist John Bauldie, die verschillende boe ken over de Amerikaan op zijn naam heeft staan en die uitgever is van het vooraan staande Dylan-magazine 'The Telegraph'. Tijdloos Opvallend is dat veel van Dy lans werk, die in deze box is verzameld, tijdloos klinkt. Of het nu het live gezongen 'No more auction block' uit 1962 is of 'Blind Willie McTell' uit 1983. Het eerste nummer nam hij op in het Gaslight Café in New York. Hij gebruikte de melodie later om de wereldhit 'Blowin' in the wind' te schrij ven. 'Blind Willie McTell' werd opgenomen voor zijn al bum 'Infidels', maar viel op het laatste moment buiten de De box begint met 'Hard Ti mes in New York'. Dylan nam het in 1961 op in een hotelka mer van een vriendin. Het was het moment dat hij naam ging maken in Greenwich Vil lage. Er staan meer live ver sies op de ceedee zoals het veelbesproken en in de jaren zestig op televisie- en radiosta tions verboden 'Talking John Eirch Paranoid Blues' en 'Who Killed Davey Moore?' (beide registraties van een optreden in de Carnegie Hall in 1963) en 'Seven Days' van zijn 'Rolling Thunder Tour' uit 1976. Uit zijn beginperiode koos Ro sen achtentwintig nummers waarbij Dylan zichzelf bege leidt op piano of gitaar. Het toont Bob op z'n best. Meer hardop denkend dan zingend. Soms met veel emotie, soms krachtig omdat hij moet zeg gen wat moet worden gezegd. Outtakes De verzameling bevat veel zo genoemde outtakes; nummers die werden gemaakt voor een album, maar die het vinyl nooit bereikten. Eén ervan, het 'Series of dreams' opgeno men tijdens de 'Oh Mercy'-ses- sies verschijnt binnenkort op single. 'Oh Mercy', Dylans 1989-album kreeg lovende kri tieken die te vergelijken zijn met die van 'Blood on the tracks'. Bob nam het album op met producer Daniel Lanois. Deze liet bij het uitkomen van dat album weten: „'Series of Dreams' was een turbulent nummer. Ik vond dat het op het album moest komen. Maar ja, Dylan had het laatste woord". Op 'No more auction block' en 'Moonshiner' na zijn alle num mers geschreven door Dylan. Sommige zijn door andere groepen bekend geworden zo als 'If you gotta go' (Manfred Mann en Fairport Conven tion), 'I shall be released' (The Band), 'Golden Loom' (Roger McGuinn) en 'Catfish' (Joe Cocker). Opmerkelijk De selectie bevat verder enke le opmerkelijke opnamen. Een akoestische versie van 'Subter ranean Homesick Blues' en een uitvoering van 'The times they are-a changin' op piano. In 'Every grain of sand' zingt Dylan een duet met Jennifer Warns, terwijl op de achter grond hondgeblaf klinkt. Het fraaist is de uitvoering van 'Like a rolling stone', ooit een wals. Dylan zelf zei erover in 1966: „Opeens schreef ik een verhaal van twintig kantjes lang. Daaruit haalde ik 'Like a rolling stone' en maakte er een single van. Ik riep hardop: dat is het! Niemand heeft zoiets eerder gedaan. Ik had geen zin meer een boek te schrijven of een toneelstuk. Ik wilde num mers schrijven als deze. Weet je, niemand had daarvoor éch te nummers geschreven". Dylan draagt ook voor op deze ceedee-set. In december 1963 las hij in de Town Hall een ge dicht voor ter nagedachtenis aan folkzanger Woody Guth rie. 'The last thoughts on' ver scheen op de bootleg 'Are you now or have you ever been', een album dat Columbia nooit uitbracht, maar dat in het ille gale circuit erg gewild is. Het minuten lang durende gedicht kwam er nerveus uit en Dylan heeft het nooit weer gedaan. De box wordt uitgebracht ter gelegenheid van zijn vijftigste verjaardag (op 24 mei). En zo als al zijn produkties kent ook deze box zijn outtakes. In fe bruari werd het aantal com pact discs teruggebracht van Iet is een goede zaak, dat in Isch e lijdenstijd niet uitsluitend e passiemuziek van Bach tot dinken wordt gebracht, maar ok de passies van Heinrich chütz. Een ensemble dat de •erken van Schütz op het re- ertoire heeft is het in 1977 pgerichte Haags Kleinkoor. )nder leiding van Hans Jan- en werd in een goed bezette kloosterkerk gisteravond een litvoering gegeven van de latthaus Passion, door Schütz ecomponeerd aan het einde an zijn lange leven. Het laags Kleinkoor, dat ongeveer wintig leden telt in leeftijd 'ariërend van twintig tot 'eertig jaar, heeft zich gespe- ialiseerd in kerkmuziek. Het ipertoire omvat meer dan londerd composities uit diver- le tijdperken. Een traditie van iet koor is de tweejaarlijkse litvoering van één van de •chütz-Passionen. Ichütz vertelt het lijdensver- een absoluut objectieve ëergave, het woord staat :entraal. Geen instrumentale Jegeleiding, geen koralen, geen aria's. In alle soberheid opent het koor deze passie met de woorden: „Das. Leiden un- iers Herren Jesu Christi, wie es beschreibet der heilige Matthëus" en voor deze beschrijving gebruikt Schütz niet meer dan vijftig minuten. In een even stijlvolle als pretentieloze verklanking werd de uitvoering een mo ment van stilte en rust, helaas tegen het einde verbroken door loeiende sirenes van een politie-auto. Hans Jansen heeft zijn koor op i indringende wijze laten zin- Kijkje op de redactie van De Dageraad met (v.l.n.r.) Caroline van den Berg als Trudy, Hugo Haenen als Marc en Moniek van Male als Roos Verkuyl. foto: anp De Evangelistenpartij werd indrukwekkend en boei end vertolkt door Frans Brandt, zelfs onder de sirenes bleef hij de rust zelve. Rob Borst zong evenals bij vorige uitvoeringen sereen de Chris tuspartij, ook de sopraan Maria voor 't Hekke en de tenor Ri chard Prada leverden een waardevol aandeel. ADRIAAN HAGER De Dageraad. Zesentwintigdelige drama-serie. RTL4 om 20.30 uur. Maandag. HILVERSUM - „Ik voel mij op de een of andere manier sterk verbonden met kranten. Ik lees er ook onzettend veel. Het idee de redactie van een (nep-)krant te gebruiken als decor voor een serie vol intriges en liefdesleed, werd ook tijdens het lezen van een van die dagbla den geboren", zegt Peter Römer, geestesvader van 'De Dageraad', een zesent wintigdelige drama-serie die door RTL op het scherm wordt gebracht. Römer schreef de serie niet al leen. „Nee, maar je moet je ook niet vergissen in de om vang van zo'n klus. Dat kun je niet in je eentje. Ik ben ver antwoordelijk voor de grote lijnen van het verhaal. Daarna ga ik met Nieuwe-Revu-ver- slaggever Gerrit Mollema en scenarioschrijver Jaap Trenité om de tafel zitten en bespre ken we mijn ideeën. Zij schrij ven vervolgens een eerste ver sie, die ik later weer naar mijn hand zet". Successerie De serie 'De Dageraad', waar van alleen Römer de afloop kent, volgt het patroon van successeries als 'De Fabriek' en 'Dossier Verhulst'. In dit geval spelen de intriges zich af op de redactie van 'De Dage raad' en in de familie Maas land die de krant bezit. Af gunst en ambitie maar ook loyaliteit en vriendschap vor men de belangrijkste ingre diënten van het verhaal. Gejo Maasland, een rol van Bernhard Droog, heeft het dagblad in 1941 als verzets- krant opgericht. Het stencil, dat toen nog vol fouten zat, is sindsdien uitgegroeid tot een dagblad, waarbij de basis wordt gevormd door een goed lopende onderneming. De Da geraad is onderdeel van het Maasland Concern (MACO), dat wordt geleid door presi dent-directeur Roelof Duymar Twist (Paul van Gorcum). Als hij besluit om de krant te ver kopen, brandt er in de familie Maasland een machtstrijd los, die ook de weerslag heeft op de redactie. Gejo heeft veertig procent van de aandelen van de krant en is tegen de ver koop, terwijl zijn kleinzoon Mare, een rol van Hugo Hae nen, een voorstander is van de plannen van Twist. Bij het schrijven van de reeks is Peter Römer de werkelijk heid niet uit het oog verloren. Veel dagbladen in Nederland hebben het momenteel bijzon der moeilijk. De inkomsten lo pen terug, waardoor een deel voorgoed de persen heeft moeten stopzetten. Het lijkt een tendens die zich gaat door zetten. Römer: „De signatuur van de krant heb ik afgekeken bij Het Vrije Volk en Het Pa rool'. 'De Dageraad' heeft een sociaal-democratisch karakter, maar is toch leesbaar. Het lich te aspect wordt niet vergeten. Entertainment dus, maar de andere, serieuze kant is ook goed onderbouwd". Groot publiek Verantwoordelijk voor de re gie is Frank Zichem. die eerder bij IKON en NOS werkte. 'De Dageraad' is zijn eerste produktie voor een groot publiek. De 26-delige reeks wordt opgenomen in het decorcentrum van het NOB in Hilversum. Deze ruimte wordt normaal niet als studio ge bruikt en toen dat wat weken geleden wel gebeurde, zorgde een storing in de sproeier van de brandblus-installatie voor een waterballet. Tien minuten lang spoot de installatie hon derden liters water de studio in. Gelukkig bleef de schade beperkt en kon in het decor centrum de redactie van deze regionale nep-krant opnieuw nauwkeurig worden nage bouwd. Ondertussen verdiep ten de makers van de reeks zich in de wereld van de jour nalisten. Zo hebben de acteurs voordat de opnamen van de serie begonnen een computer cursus gevolgd, zodat ze met de apparatuur kunnen omgaan alsof ze er dagelijks mee wer ken. HANS PIËT vier naar drie en het aantal 'John Brown', 'Ain't gonna go nummers van zeventig tot to heil', 'Poor Lazarus' en achtenvijftig. 'Don't ever take yourself Dus het wachten blijft op de away'. De tijden veranderen officiële uitgave van nummers ook nu niet. als 'Lonesome Whistle Blues', WILLEM MEULEMAN Onvrede Sovjetunie in het Capitool HILVERSUM - De discussie in het Capitool a.s. zondag gaat over de onvrede in de Sovjetunie. Gasten van gespreksleider Fred Verbakei zijn: Olga de Haan, massapsychologe; Bruno Naarden, directeur Oost-Europa Instituut; Hans Renner, histori cus universiteit van Groningen en Robert van Voren, directeur stichting Tweede Wereld Centrum. (NOS, zondag 12.00-12.45 uur, Nederland 3). Het Gebeuren/Het Nationale Toneel: 'Voldoende Koolhydraat' van Dennie Potter. Vertaling: Anneliea Eulen. Regie: Johan Timmert, Leopold Wit te. Met Julet Royaardt, Gijt Schol ten van Atchat, Elja Pelgrom, Jac queline Blom en Frank Houtappels. Theater aan de Haven, vrijdag 29 maart, herhalingen aldaar t/m 6 april en van 16 t/m 18 mei; LAK Lei den op 10 en 11 april. Als overspel een vorm is van volwassen vermaak, zoals in Dennis Potters 'Voldoende Koolhydraat' wordt gezegd, dan vermaken de twee echtpa ren in de centrale rollen zich kostelijk. Een vijfde wiel aan de wagen, een zoon van een van de paren, lijdt daar echter hevig onder, maar zal zich - getuige de laatste scène - nog wel 'aanpassen'. De vijf zijn op vakantie in Griekenland. Daar mag direc teur Eddy aan zijn mededirec teur Jack uitleggen, dat die hun maatschappij Greenfood moet verlaten. Jacks ideeën over eerlijk voedsel passen niet in de lijn van de zaak. Jack verzet zich tegen zijn partner, ook al omdat deze iets heeft met zijn echtgenote. Een nieuwtje dat hij via zijn zoon Ben moet horen. Het toneel toont enige rood aarden bungalows waarbinnen de danig verbrand geschmink te personages zich regelmatig terugtrekken. Een overmaat aan drank kan hen niet laven, alles irriteert iedereen en daar leggen ze verbaal nog een schepje bovenop. Omdat het Dennis Potter is die hen de woorden in de mond geeft, be tekent dat felle dialogen op het scherp van de snede, die van het toneel de werkelijk heid in verhevigde vorm ma ken. Met meesterlijke hand toont de geniale schrijver het con trast tussen de passieloze mate rialist Eddy en diens antago nist Jack, die zijn toevlucht zoekt in drank en poëzie. Pot ter laat de vrouwen zich afzij dig houden van de machts strijd. Ze mogen ingrijpen wanneer iets wezenlijks dreigt te gebeuren. Echte verande ringen dienen zich overigens niet aan, slechts zoon Ben wordt door een van de dames ingewijd in 'vowassenheid'. Johan Timmers en Leopold Witte laten in hun regie vooral de tekst in alle heftigheid de hoofdrol spelen, geholpen door een goede bezetting die er zorgvuldig voor waakt 'Vol doende Koolhydraat' te vet te spelen. Al waant het publiek zich even in een internationale, klassieke komedie, deze Potter blijft toch zeer Brits. Want welke Nederlandse managers, van vijftig, veertig of vijftien, kunnen gedichten van Keats of Shakespeare citeren, zoals Jack, Eddy en Ben? PETER SNEL Voorstelling: Café Lehmitz. Naar een idee van Beppie Meliseen. Ge speeld door: Leny Breederveld, Renó van 't Hof, Beppie Melissen en Jim van der Woude. Regie: Mirjam Koen. Decor: Gerrit Timmers. Lich tontwerp: Paul van Laak. Produktie: Theatergroep Carver en Onafhanke lijk Toneel. Gezien: 29 maart in het LAK-theater. Herhaling: vanavond; tournee. Probeer de woorden tafel, vo gelkooitje en kraag maar eens onder te brengen in één ge dicht. Dat dat niet meevalt, wordt in de voorstelling 'Café Lehmitz' op onnavolgbare wij ze gedemonstreerd door Bep pie Melissen die er ongeveer een hele avond over doet. In tussen zijn haar gedachten en uiteraard ook die van het pu bliek dan al tientallen keren afgedwaald naar de evenzove- le dwaasheden waaruit de voorstelling is opgebouwd. Al die komische ingrediënten van 'Café Lehmitz' zijn niet minder ongelijksoortig dan die tafel, dat vogelkooitje en die kraag. De voorstelling blijkt uiteindelijk niet meer en niet minder te zijn dan een bonte aaneenschakeling van scènes, waarin het zonder uitzonde ring lijkt te gaan om én ding: (spel)plezier. De voorstelling, naar een idee van Beppie Melissen, is geba seerd op een fotoboek van de Zweedse fotograaf Anders Pe tersen die twee jaar lang de bezoekers van café Lehmitz in de Hamburgse Reeperbahn fo tografeerde. Iedereen kent die bezoekers: wie weieens door de gangen van bijvoorbeeld Hoog Catherijne heeft gewan deld, pikt ze er zo uit. „Mensen aan de zelfkant van de samen leving" zegt het programma blad bij 'Café Lehmitz' iets te zwaarwichtig. De kroeglopers waar het om gaat maken na melijk volstrekt geen gekwel de indruk; het zijn en blijven in de eerste plaats acteurs die kroeglopers spélen en dat dan op geheel onrealistische wijze. Gelukkig proberen ze bijvoor beeld geen dronkenschap te spelen en ook in hun taalge bruik streven ze nadrukkelijk niet naar een imitatie van die zogenaamde zelfkantfiguren. Het publiek fungeert zo onge veer als de fotograaf, de ac teurs lijken zich voortdurend bewust te zijn van een aanwe zige camera. En ook dat maakt het spel 'demonstratief', in die zin, dat de toeschouwers zich er van bewust blijven te la chen om de kunstjes van Leny Breederveld, Beppie Melissen, René van 't Hof en Jim van der Woude en niet om de mor sige types, die ze neerzetten. En het viertal heeft een groot arsenaal aan kunstjes in huis! Leny Breedervelds oosterse dans is al net zo onbeschrijfe lijk als de hypernerveuze ge baren van René van 't Hof; Jim van der Woude met zijn leptosome gestalte articuleert zijn waanzin onverstaanbaar helder en Beppie Melissen speelt een dame bij wie de la tente deftigheid teloor gaat in de ordinaire atmosfeer waarin ze nu eenmaal moet ademha len. Voor iedereen die houdt van theater waarin het plezier van de spelers centraal staat, waar in op volstrekt pretentieloze, maar uiterst subtiele wijze ple zier wordt gemaakt en waarbij je als toeschouwer gewoon niet weet waar je kijken moet - zo veel kleine gelaatsbewegingen, gebaren, gemompelde flarden tekst - voor al diegenen is 'Café Lehmitz' een must. En wie wil weten wat de Turkse klant antwoordde, nadat de hoer hem had gevraagd hoe hij heette, moet vanavond zelf maar gaan kijken. JOS NIJHOF „King of Sheath" van Liaa Marcus in het Korzo Theater, gisteravond. Vanavond herhaling. Bijna pijnlijk actueel de monstreert de Ameri kaanse bewegings-'perfor- mer' Lisa Marcus in haar laatste produktie bij de Stichting Het Gevogeld Verlangen, getiteld „De Koning van de Schede", haar belangstelling voor Arabische toestanden. Geen religie of politiek, maar erotiek en extase onder een dikke laag macht en ma nipulaties. Drie van haar half dozijn medewerkers ma ken zelf dansen en het is be grijpelijk, dat deze zich niet zonder meer laten wegregis- seren. Toch ontkomen ook zij in dit tot een neo-oriëntaalse fantasie omgebogen sprookje uit 1001 Nacht niet aan de nodige - in het Engels ver tolkte - schuttingtaai en aan al te zichtbaar gespeelde sexuele driften. Deze scènes zijn afwisselend dominant en onderdanig, vaak ordinair en feitelijk zonder veel echte dans als bewegingskunstig tegenwicht. Doel van deze reeks bizarre brokjes plat vloerse podiumgein is te ach terhalen wat een koning tot koning maakt. In het ten grondslag liggende sprookje 'De Drager en de Drie Meis jes uit Bagdad' blijkt dat alle scènisch betrokkenen pijn hebben geleden en desillusies ondergaan in de liefde. Toch maakt eigenlijk alleen de ti tel 'De Koning van de Sche de' iets duidelijk. Voor de rest bleef de knal van het al in de eerste minuut tot bar stens toe opgeblazen con doom tè hoorbaar. FRANK DELBOY ADVERTENTIE HAAGS GEMEENTEMUSEUM MEESTERWERKEN SCULPTUREN RECENTE SCHILDERIJEN STADHOUDERSLAAN 4 IK WOU DAT IK EEN VOGEL WAS

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11