iiinrell wil er nog een kwart il joen bezoekers bij hebben LANGS OMWEGEN weer zoekactie naar vliegtuig in Haaswijk Preventieteam gaat bedrijven doorlichten op afvalstoffen ASSENAARS RECREATIEPARK WORDT VERSPOELD MET KAMPEREND VOLK Milieu-organisaties eisen stopzetten van zandwinning Widens omgeving SeictaeSouacMit VRIJDAG 29 MAART 1991 PAGINA 13 oog ti th Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. U kunt mij telefonisch of schriftelijk vertellen wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Ik ben bereikbaar via 071-122244. recreatie in Wasse- staat bijna op z'n Zoiets is nog zelden toond, mag men wel «i gen. De vraag om in- 21'1A5matie over de moge heden om de vakantie te brengen op cam- Duinrell overtreft stoutste verwachtin- Attraktiepark Duin- heeft zelfs meer per- eel moeten aantrek- omdat men het aan- telefoontjes niet kon tieVijwerken. Het personeel het informatiecen- m in Duinrell is uitge- id met twee telefonis- die aan de lopende (Spujid informatie verstrek- Verder is een admi- ratieve kracht aange kken die zich louter de boekingen bezig- dt. Dit meldt „onze Wassenaar, ns Micklinghoff, die ral met z'n neus bo- 30." op zit 21.! lel. 3mand, ook adjunct-direc- I C. Schoenmakers van I™nrell niet, heeft de toene- M2o ide belangstelling voor- ho „Vanaf het begin van de 30LI (oorlog stroomden de aan- Th jen binnen. Wij dachten wol ^et teruë zou lopen nu de og voorbij is. Maar we gen alleen maar meer aan- ;en. Veel mensen willen, anks de opgeklaarde situa- l0 n de buitenlandse bestem- 4624 gen- de vakantie blijkbaar :igen land doorbrengen", Schoenmakers. „De die opbellen, willen ral informatie over het van de nieuwe cara- i, de zogeheten „Duinga- j". Deze week vrijdag en de eerste bezoekers deze luxe caravans ver- Ha cht. De paasvakantie is al volgeboekt. Als de belangstel ling blijft aanhouden, zal Duinrell meer van deze cara vans neerzetten. Hierover valt eind april de beslissing". Met allerlei nieuwe attracties, zoals de Duingalows en een jeugdherberg, wil Duinrell de komende jaren op een groter bezoekersaantal mikken. Di recteur-eigenaar Hugo Graaf van Zuylen van Nijevelt (wiens grijzende hoofd wel haast verzilverd is) wil dat zijn park de komende tijd groeit van gemiddeld 1 mil joen naar 1,25 miljoen beta lende bezoekers. De succes volle graaf hoopt vooral meer mensen te trekken in het voor- en naseizoen en in de winter. Met die zomer loopt het wel los, meende hij te recht. Het Wassenaarse at tractiepark is momenteel zeer actief op reclamegebied. Zo is Duinrell de komende tijd vooraanstaand aanwezig op grote vakantie- en vrijetijds- beurzen in Berlijn, Essen en Brussel. Van Zuylen, die zeer wijs ge worden is, ontkent dat hij met zijn eigen stempel een concur rentieslag met andere Neder landse attractieparken is aan gegaan. Hij ziet de andere parken in ons land niet als concurrenten, maar als goede collega's. Maar je hoort hem gnuiven. „Zij hebben allemaal een andere opzet en een an der karakter. Center Pares bijvoorbeeld probeert de be zoekers aan zich te binden door hen de hele dag in het recreatiepark te houden en onder alle weersomstandighe den tal van soorten vermaak te verschaffen. Dat ligt bij Duinrell duidelijk anders". De graaf heeft onmiskenbaar een, zoals dat ook hoort, eigen „filosofie", en de wijsbegeerte die hij heeft opgedaan is ge heel op zijn rell gebaseerd. „Onze bezoekers, die hier en kele dagen komen overnach ten in hun tent, caravan en straks in de Duingalow of in Het motto van Graaf van Zuylen van Nijevelt is duidelijk: Samen aan het werk. Met de „Duingalows" als wenkend perspectief. FOTO: MILAN KONVALINKA het Duinhostel, zien Duinrell veelal als een goede uitvalba sis voor een bezoek aan het strand, Madurodam, het Bin nenhof, de bollenvelden, noem maar op. Wij verkopen in het buitenland daarom niet alleen een verblijf op Duin rell, maar ook de aantrekke lijke recreatiemogelijkheden in de omgeving. Met die we tenschap in het achterhoofd en ingevolge de merkbare trend dat steeds meer mensen wat luxer en toch redelijk i of twee weken hier zouden willen doorbren gen, hebben we het idee van de „Duingalows" ontwik keld". Duingalows „Duingalows" (een typische vondst) zijn in feite luxe sta caravans die bijna te vergelij ken zijn met bungalows. Maar dan op wielen. Graaf Hugo heeft 't wel geschoten: „In de 4- of 6-persoons „Duingalows" vindt de vakantieganger ge makshalve alles wat moet bij dragen tot een zo aangenaam mogelijk verblijf op Duinrell. Van kurketrekker en andere keukenbenodigdheden tot kleurentelevisie, van zoemen de koelkast tot waakzame wekkerradio. De inrichting is van Ikea. Voor iets meer dan drie tientjes krijgt men ook nog een lakenpakket. In feite hoef je dus nauwelijks meer mee te brengen dan een tan denborstel en een pyjama". Dat zijn zaken waar de graaf thuis ook op drijft, schijnt wel. Maar de baas van Duin rell is verder gaan rekenen: „Als we al mogen spreken van concurrentie, dan doen wij dat met kwaliteit en onze tarieven voor de Duingalows. Die overigens beduidend la ger liggen dan bij anderen. In het Paas-, Hemelvaart- of Pinksterweekend kan men bij ons al terecht voor 390 gulden voor een 4-persoons en voor 440 gulden voor een 6-per soons Duingalow. Een volledi ge week tijdens het hoogsei zoen kost van 915 gulden voor een 4-persoons Duingalow tot 1025 gulden voor een 6-per- soons Duingalow. Als we maar uit de kosten zijn". Paardenstal Deze week is er ook druk ge timmerd boven de paarden stal van de Westkustruiters. Vandaag is daar het „Duin hostel" geopend, dat ruimte gaat bieden aan vijftig veelei sende gasten. In elk van de tien kamers zijn vijf slaap plaatsen ingericht. De kosten voor de eerste nacht in een 5- persoonskamer bedragen veertig gulden en alle volgen de nachten dertig gulden. Een ontbijt kost vijf gulden. Voor halfpension of volpension be taalt men een toeslag van resp. tien en vijftien gulden. Buiten het seizoen kunnen groepen rekenen op fikse kor tingen. Edelman van Zuylen: „Als de paarden van de manege de Westkustruiters in september zijn verhuisd naar de hoeve Bellesteijn wordt ook die ruimte onderhanden geno men. Daar worden dan slaap plaatsen voor zeventig men sen ingericht. Zo zijn we lang zaam bezig het scala van ver blijfsmogelijkheden op Duin rell fiks uit te breiden". Je vraagt je af waar dan het ein de is met dat legioen van sla pers. Maar daar ligt de graaf niet wakker van, al blijft hij waakzaam aangaande zijn at tractiepark en camping. Sluip verkeer De 1 tot 1,25 miljoen Duinrell- gangers komen, zo hebben de graaf en zijn medewerkers ge constateerd, niet allemaal op de fiets, lopend of per open baar vervoer naar het attrac tiepark. Er zijn tal van niet- recreatielievende mede- Was- senaarders die zich storen aan het autoverkeer dat zich van en naar Duinrell „wurmt" via hun woonstraten. Van Zuy len, echter, ontkent dat het Duinrell-verkeer de oorzaak is van de overlast. „Het is eerder het sluipverkeer van de Bollenstreek (Katwijk en Noordwijk) dan die „enkele" auto's die Duinrell als eindbe stemming hebben". Hoe het ook zij, een oplossing voor het probleem van het verkeer richting Duinrell is op korte termijn nog niet in zicht. De gemeenteraad stelde zich vijf jaar geleden op het standpunt dat de afhandeling van het verkeer nabij de in gang van Duinrell beter zou moeten worden geregeld. Tot de realisering van een goed gekeurd verkeersafhande- lingsplan is het nog niet geko men. Directeur van Zuylen trot seert het beleid van de ge meente en stelt de goedwil lendheid van schout (burge meester Piet Hein Schoute) en schepenen ter discussie: „Het probleem is, dat de gemeente Wassenaar nooit met alle be trokkenen om de tafel heeft willen zitten" Misschien is er wel te weinig plaats aan die tafel. In elk geval rekent de graaf de busmaatschappij NZH, de directie van Duin rell, de gemeente en de ver keerspolitie van Wassenaar tot die betrokkenen. „Wij wachten rustig af wat de ge meente wil gaan doen. De NZH gaat in ieder geval tij dens het komende seizoen een buslijn tussen het Centraal Station in Den Haag en Duin rell beginnen. Verder komt er zeer waarschijnlijk ook een busverbinding van Duinrell met Scheveningen, het Omni- versum en Madurodam. Voor al deze bussen zou een specia le buskeerlus in elk geval een goede zaak zijn". Wat dit ook moge betekenen. Duinrell grijpt, dat is zeker, danig om zich heen. Het is Duinrell en de rest van de recreatieve we reld. Met dank aan onze man in Wassenaar voor zijn ver duidelijking terzake. 3STGEEST De Ex- i ieven Opruimings- ist (EOD) gaat binnen in Haaswijk opnieuw zoek naar de resten een bommenwerper, vliegtuig, een Halifax ïmenwerper, zou in mei 1943 in zijn neergestort. Gezocht wordt ter hoogte van een bocht in de Kleijn Prof- fijtlaan. Er zijn in Haaswijk eerder me tingen verricht. De fragmen ten die mogelijk diep in de grond zitten leveren geen ge vaar op. „Maar er zijn geen be wijzen dat genoemd vliegtuig geen explosieven meer aan boord gehad zou hebben", al dus een artikel in Haaswijk- nieuws, het informatieblad van de vereniging Haaswijk. In juli en oktober 1989 is een onderzoek uitgevoerd, maar de gebruikte meetapparatuur was ontoereikend voor het doel waar het voor ingezet werd. Het duurde even voor het be stuur van de Vereniging Haas wijk het verslag daarvan in handen kreeg waaruit bleek Het bestuur drong er bij bur gemeester Scheenstra op aan, maar diens zwijgzaamheid zorgde voor enig wantrouwen. Uiteindelijk heeft de EOD een onderzoek verricht. Dit lever de dezelfde (summiere) resul taten op als in 1989. Het sig naal dat wordt opgevangen wordt doorkruist door de mag netische straling van in de grond liggende kabels en lei dingen. De EOD heeft een vervolgonderzoek toegezegd met andere apparatuur. 1989 ouwenraad Leidschendamse Vrou- iraad houdt in april een i'i sus public relations. De ius, bestaande uit vier les- wordt gegeven in het >i'u wen trefcentrum aan de poelstraat 48 op dinsda- htenden van half tien tot alf uur. Aanmelden bij W. Duynstee, Burg. jzerlaan 32, telefoop ken Kale Manneh zaterdag bij Madonna cfymad groep Nomad treedt van- nd op in Club'71 aan de ie Zeeweg in Noordwijk. iad heeft momenteel een met het nummer „I wanna you devotion". Aanvang n uur, toegang kost f10 mdel tocht Wandelkring Leiden dt op zaterdag 30 maart en mdag 1 april een wandel- it over 5, 10, 15, 25 of 40 )meter door de boswachte- 'oordwijk. Er kan worden art tussen negen en twee bij café De Duinpoort, *e vel derlaan 22 in Noord- erhout. De wandeltocht rt door bos, duin en over strand. Deelname kost f3 (4. lilbeurs t Poelhuys aan de Vivaldi- at in Lisse wordt morgen ruilbeurs voor postzegels munten gehouden. Van tot vier uur kan men te lt. Toegang kost fl, kinde- moeten f0,25 betalen. oi ppentheater ffed Pupped Theatre, het 'entheater voor volwasse- speelt morgenavond in Alkeburcht in Roelof- ndsveen Manipulator". 1 o,-, IN De clown Nero heeft zijn ei gen succes niet meer helemaal in de hand. Vele jaren heeft hij de tiran gespeeld over zijn poppenpartners. Maar wat be gon als een begaafd manipula tor die zijn creaties respec teert, ontaard in een situatie waarin de meester Nero zijn poppen misbruikt voor zijn ei gen grillen. De organisatie is in handen van de Werkgroep Cultuur Alkemade. De voor stelling begint om kwart over negen. De entree f7,50. Kale Manneh De Uithoornse band Kale Manneh treedt morgenavond op in jongerencentrum Ma donna in Alphen aan den Rijn. De acht Kale Manneh trachten met hun feestelijke uptempo Ska en vrolijke uit straling een gelijkgestemd pu bliek te trekken. Daarnaast speel Let's Quit uit Eindho ven als support-act. Het re pertoire bestaat uit SKA-mu ziek van eigen hand en diver se covers uit het 2-tone-tijd- perk van onder andere Mad ness, the Specials en Bad Manners. Aanvang half tien. Fototentoonstelling Een fototentoonstelling van beroepsfotograaf D. van den Engh wordt morgenmiddag om kwart voor twee geopend in het Historisch Museum aan de Westkanaalweg in Ter Aar. De opening wordt ver richt door A. Peeters, redac teur van Uw Thuiskrant. Het thema van de tentoonstelling is 'schoorstenenDe foto's zijn tot en met 26 mei te bezichti gen. Het Historisch Museum is geopend op woensdag-, zater dag- en zondagmiddag van twee tot vier uur. Oud papier In Oud Ade wordt morgen weer oud papier ingezameld. De opbrengst is bestemd voor de stichting Ons Dorpshuis. Paasdienst In de Hulp en Heilkerk van de Robèrt-Fleurystichting (Schakenbosch) aan de Veur- sestraatweg in Leidschen- dam wordt zondagavond een feestelijke paasdienst gehou den. Voorganger is dr. A.F. Verheule. Muzikale medewer king wordt verleend door Bernard Kruysen (bariton), Willem Lekkerkerker (trom pet) en Richard Heidema (or gel). Aanvang acht uur. Koffieconcert Het ensemble Dopo Emilio geeft maandag een koffiecon cert in De Alkeburcht in Roe- lof arendsveen. Er wordt Ne derlandse muziek gespeeld uit de zeventiende eeuw van on der andere Van Eyk, Schenk, Padbrué en Constantijn Huy- gens. Het concert begint om twaalf uur. De entree bedraagt f5 voor volwassenen en f3 voor kinderen. Koppelkla ver jas Een koppelklaverjas wordt maandagavond om half acht gehouden in jongerencentrum Madonna in Alphen aan den Rijn. Inschrijfgeld bedraagt f5 per koppel. Muziek Het duo The Flaming Stars treedt maandagmiddag op in De Wezen aan de Oude Ha ven in Sassenheim. De twee spelen country, folk, rock and roll, blues en skiffle in de meest oorspronkelijke vorm. Aan vang half vier, toegang is Paaseieren Op Tweede Paasdag verstopt de paashaas eieren in de om geving van wijkgebouw Ons Tolhuis van de wijkvereni- ging Zuid aan de Horre 1 in Leidschendam Kinderen die mee willen zoeken moeten om elf uur in Ons Tolhuis zijn. Paaseieren (2) Op eerste paasdag houdt Kin dervakantiewerk van één tot half drie een paaseierenzoek- wedstrijd voor de basisschool- jeugd in Zevenhoven. Vanaf half een kunnen de kinderen een zakje kartonnen eitjes ko pen voor fl bij de RK-school in Noordeinde. Met de eitjes gaan de kinderen vervolgens op zoek naar het ei met het daarmee corresponderende nummer. Tekenfilms In de Alkeburcht in Roelof- arendsveen worden dinsdag middag Disney-tekenfilms uit de periode 1936-1954 ver- Beroepsfotograaf Dick van den Engh toond. Aanvang half vier. Toegang kost f3, volwassenen moeten f5 betalen. 'se De Wandelkring Leiden en omstreken van de KNBLO organiseert een busreis naar de 24e tweedaagse in het Lu xemburgse Diekirch, die wordt gehouden op 25 en 26 mei. Afstanden zijn 20 en 40 kilometer. Kosten: 100 gulden voor busvervoer, overnach ting, reisverzekering en in schrijfgeld. Inlichtingen: 070- 3948402. Religie Het Hendrik Kraemer Insti tuut aan de Leidsestraatweg 11 in Oegstgeest organiseert vanaf september de cursus Religie Relevant. In vijf bij eenkomsten wordt ingegaan op de rol van de Islam, het Hindoeïsme en het Boeddhis me in verschillende maat schappijen. Ook komen tradi tionele Afrikaanse religies ter sprake. Verder aandacht voor de rol van het christendom in Afrika en Latijnsamerika. Tenslotte komt de religie in West-Europa aan bod. Mede werking wordt verleend door diverse experts, waaronder dr. D. Bakker. Kosten: f150. Inlichtingen: tel. 071-177777. Polen Poolse tieners voeren dins dagavond onder leiding van Eva Goldstein het stuk „The tale of little King Matt" uit in het Cultureel Centrum aan de Marijkelaan in Voorschoten. Het stuk gaat over oorlog, ge weld en milieu. Aanvang acht uur, entree f5. Film Filmhuis Lisse vertoont dins dagavond de film „De Avon den". Plaats van handeling is 't Poelhuys aan de Vivaldi - straat 4. Aanvang half negen toegang kost f6,50, CJP-er's en senioren betalen moeten betalen. Regisseur van Avonden" is Rudolf van den Berg. Hoofdrolspelers zijn der andere Thorn Hoffman, Rijk de Gooijer, Viviane de Muynck en anderen. Het sce nario voor de film is ge ba seerd op de gelijknamige (eer ste) roman van Gerard Reve die verhaalt over het leven van de hoofdpersoon Frits van Egters tijdens de Kerstda gen van 1946. DEN HAAG/LEID- SCHENDAM Diverse milieu-organisaties heb ben de Raad van State ge vraagd om de vergunning voor het winnen van zand uit de Meeslouwerpolder bij Leidschendam te schorsen. De Werkgroep Milieubeheer Leiden, de Vogel werkgroep Vlietland en enkele landelijke milieu-instanties vinden dat het provincie-bestuur eerst zijn belofte moet waarmaken dat ter compensatie de vogel plas Starrevaart aan de andere kant van de Kniplaan wordt voltooid, zoals jaren geleden is afgesproken. „De zandwinner heeft even gekikt en de vergunning is verlengd, maar wij worden door de provincie aan het lijn tje gehouden", aldus woord voerder N.B. Visser gisteren tijdens een hoorzitting over het geschil bij de Raad van State. „Zo heeft de provincie de laatste twee jaar niets ge daan aan het verwerven van de grond voor de aanleg van de vogelplas", zei Visser. Van de kant van de provincie kwam als antwoord dat niet de provincie, maar het Rijk belast is met de aankoop van de gronden. De beslissing in dit geschil moet genomen worden door de waarnemend voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State, mr. C.J. van Zeben. Hij maakt volgende week bekend of de vergun ning voor zandwinning al dan niet van kracht blijft. LEIDEN In de provin cie Zuid-Holland komt een preventieteam afval stoffen, dat bedrijven op vrijwillige basis gaat door lichten om te zien of de afvalstroom beperkt kan worden. Het preventie team is tevens informatie punt voor produktiebe- drijven en kantoren die zelf hun afval willen be perken. Het preventieteam, dat over een maand van start gaat, ad viseert over subsidies, vergun ningen en afzetmogelijkheden voor gescheiden ingezameld afval. Het team ondersteunt ook gemeentelijke projecten voor het gescheiden inzamelen van afval De zeven teamleden richten de activiteiten vooral op afval stromen die al zijn ontstaan zoals bij groente-, fruit-en tui nafval en op het voorkomen dat afval bij bedrijven ont staat. Preventie, gescheiden inzameling, hergebruik en nuttige toepassing van afval zijn hierbij de voornaamste doelstellingen. Vooral bedrij ven waar veel afval vrijkomt zoals in de bollenteelt, de glas tuinbouw, veilingen, de bouw nijverheid en sorteer- en over slagstations kunnen gebruik maken van de diensten van het preventieteam. Het beper ken van afval is voor bedrij ven heel lonend omdat de ver werkingskosten hiervan de laatste jaren aanzienlijk zijn gestegen. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben voor het team een bedrag van één miljoen gulden ter beschik king gesteld.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13