Leizo kan en is betaalbaar -eiderdorp voelt niets voor convenant speelautomaten CckLcSowuvnt flIDSCHENDAM IN STARTBLOKKEN VOOR BOUWPLAATS Leiderdorp verleent dierenarts ontheffing Agrariërs krijgen symbolische vergoeding IDEN OMGEVING WOENSDAG 27 MAART 1991 PAGINA 15 iderdorp mag deze eeuw 1225 woningen bouwen bERDORP De gemeente Leiderdorp bouwt tot het 1000 nog 1225 woningen. Daarvan worden er 600 in Inhof-midden/west gebouwd, de rest komt in Bloe- J II (350), Buitenhof-zuid (92), Ruigekade (100) en ireid door de gemeente (75). Er wordt uitgegaan van jpuw van 120 woningen per jaar, maar in het streek- DjZuid-Holland West is slechts de bouw van 100 wo- ïèn jaarlijks toegestaan. Op grond van een volkshuis- 2jgsonderzoek zullen die plannen echter vrijwel zeker 3en bijgesteld. De behoefte aan woningen is groter en iieuwe regionale verdeling zal waarschijnlijk in het fleel van Leiderdorp uitvallen. Dit jaar wordt nog Onderzoek gehouden naar de behoefte aan woningen, [esultaten zullen in de plannen voor 1992 worden ver- It. Weliicht moeten de schattingen worden aangepast, .'ijk Buitenhof zal in 1995 volgebouwd zijn. Vanaf dat ent zal de Bloemerd II aan bod komen. Gebouw harmonie goed geïsoleerd VALKENBURG Valkenburg's Harmonie zal bij de verbouw van de oude brandweerkazerne voor zieningen treffen zodat geluidso verlast wordt voorkomen. Dat zei voorzitter P. van der Mey maan dag in de commissie beroep- en bezwaarschriften. Tegen de bouwplannen, de harmonie maakt van de garage een vereni gingsgebouw, is bezwaar inge diend door J. van der Weerd. Het gebouw grenst aan zijn erf en daarom wil hij dat de ramen die uitkijken op zijn grond van mat glas zullen worden voorzien en niet draaibaar worden. Tevens wil hij voldoende geluidsisolatie. Uitvoering Johannes Passion in Zoeterwoudse Dorpskerk ZOETERWOUDE Het koor Cantate Domino voert op vrijdagavond in de Ned. Hervormde Dorpskerk aan de Dorpsstraat in Zoeterwoude de Johannes Pas sion van J.S. Bach uit. De muzikale begeleiding wordt verzorgd door het Dordts Kamerorkes. Solisten zijn Xandra Mizee, alt, Irene Maessen, sopraan, Cor Nies- sen, bariton, Tom Sol, bas en Rob Sturkenboom, te nor. Jos v.d. Lans is evangelist, Jaco v. Leeuwen or ganist en Eveline Juten luitiste. Het geheel staat on der leiding van dirigent Piet Jasperse. Aanvang acht uur. Tevens is het een goede gelegenheid om het kerkgebouw, dat uit 1280 dateert, ook eens van bin nen te bekijken. Het zal voorlopig de laatste keer zijn dat er in de dorpskerk een concert wordt gegeven. Op 2 april zal met de restauratie van het dak van de kerk een aanvang worden gemaakt. Deze restauratie zal onge veer een jaar in beslag nemen. Bibliotheek Voorschoten dicht door automatisering VOORSCHOTEN De openbare bibliotheek aan de Wijn gaardenlaan in Voorschoten automatiseert. In maart wordt nog in oude stijl uitgeleend, van 1 april tot 25 april gaat de bibliotheek dicht om het nieuwe computersysteem in te voe ren en het interieur van de bibliotheek te veranderen. Alle leden van de bibliotheek kunnen een nieuwe lenerspas op halen aan de informatiebureaus. Het meebrengen van de oude kaart is noodzakelijk. Het nieuwje pasje wordt in prin cipe slechts eenmaal verstrekt. De jaarlijkse contributie zal per acceptgirokaart worden geïnd. Tot 1 april kunnen alle leden van de bibliotheek extra veel materiaal meenemen: 20 banden per lidmaatschapkaart, dat wil zeggen 10 romans en 10 stuks educatief materiaal. Jeugdleden mogen 10 boeken tegelijk meenemen. Vanaf 25 april wordt het aantal uitlee nuren met 7 uitgebreid en wel met de dinsdag- en de vrij dagochtend. Tevens zal gestart worden met uitleen van CD's. Geen openbaar toilet in Voorschoten VOORSCHOTEN In het centrum van Voor schoten hoeft geen openbaar toilet te komen. Op dat standpunt stelde zich gisteren de commissie middenstandszaken. Aanleiding voor de discussie was een brief van een inwoner, waarin wordt ge klaagd dat bij een filiaalbedrijf geen gelegenheid bleek om naar het toilet te gaan. Wethouder F. ten Have deelde gisteren voorts mee dat het col lege de politie heeft verzocht goed te gaan letten op het oneigenlijk gebruik van het voetgangers gebied door de winkeliers. Er bestaat geen be zwaar tegen het plaatsen van een beperkte uit stalling voor de gevel van een winkel, maar in middels en vooral met name in het Ambachtspad wordt de gehele straat gebruikt. De klachten van onder anderen de gebruikers van invalidenwa- gens zijn legio. Iedereen krijgt nog eenmaal een waarschuwing en daarna volgt een bekeuring. Aan het eind van de vergadering werd afscheid genomen van het commissielid W. van Dam. maPSCHENDAM Lei- fde bouwplaats tussen en Zoetermeer 15.4T de komende jaren a 7000 woningen fhjten verrijzen, is tech- |h uitvoerbaar en fi- /a!jjcieel-economisch ge- 3ab! haalbaar als Leid- de groeikern- \is krijgt toegewezen. bJ staat in de ambtelijke 'Uitvoerbaarheids- portage Leizo'. Leid- 'Jo pndam staat ervoor in (latartblokken, zegt wet- ™®ider Volmuller. 1nota is opgesteld door een ®icgroep, bestaande uit (air gemeentekjke- en pro- Elpale ambtenaren. Behalve I de zevenduizend wonin- tortmet bijbehorende voorzie- °^en is in Leidschendam 'va oost 120.000 vierkante me- Kiioeschikbaar voor 'kantoor- jwe woonwijk, die vooral voor woningzoeken den uit Den Haag, komt een NS-station aan de Hofplein spoorlijn/ Sprinterlijn. Via het bestaande stedelijke gebied van Leidschendam gaat een sneltram de verbinding tussen Leizo en het Centraal Station in Den Haag onderhouden. De openbaar vervoervoorzienin- gen komen op loopafstand van de woningen. De woningbouwlocatie sluit op het hoofdwegennet aan via de A 4 en de A 12. De Secundaire weg S 20 tussen Zoetermeer en Leidschendam fungeert bin nen Leizo overwegend als cen trale stadsontsluiting. In het verlengde van die S 20 zou de Verlengde Landscheidingsweg moeten komen. Aanleg van de weg is een voorwaarde die Leidschendam nog steeds ver bindt aan de uitvoering van Leizo. Voortgang houder mevrouw J.J. Volmul ler (VVD) van openbare wer ken en bouwzaken, moet de gemeenteraad op 6 mei uit spraak doen over de voortgang van de Verlengde Landschei dingsweg (VLW). Deze moet in de Leidschedamse opvatting dan al 'gegund' zijn. Dat bete kent, dat de aanneemsom op tafel moet liggen en dat alleen de technische uitvoering nog ter hand moet worden geno men. „In de praktijk lopen we daar nu een heel stuk achter aan", meent wethouder Voll- muller, „De gemeenteraad moet er daarom maar over oordelen of de uitvoering van de VLW al in een aanvaard baar stadium is". Verder is er de NS-wasplaats voor de treinen, die midden in het gebied ligt en die met name 's nachts nogal al wat hinder geluid- en lichthinder geeft. Uitplaatsing daarvan kost zeker tien miljoen gulden. Wethouder Volmuller: „Ik weet niet hoe men denkt de wasplaats zo te kunnen inpak ken dat zowel licht als geluid zodanig worden afgeschermd dat men in de buurt woningen kan gaan bouwen". Geluidwerende voorzieningen als geluidsschermen en gelui- dongevoelige bebouwing moeten ervoor zorgen dat wordt voldaan aan de normen - de zogenaamde voorkeurs grenswaarde - van de Wet Ge luidhinder. Voor de ontwikkeling van de locatie becijfert de ambtelijke werkgroep het tekort per wo ning op circa veertienduizend gulden. Dit is vergelijkbaar met de uitkomsten van andere in Zuid-Holland verrichte uit voerbaarheidsstudies. De werkgroep gaat er vanuit dat het tekort wordt gedekt en dat Leidschendam als groeikern wordt aangewezen. Volgens wethouder Volmuller is Leid schendam die status door de minister beloofd. „Als deze punten met de minister zijn afgerond, de VLW en de NS- wasplaats, staan wij als ge meente in de startblokken. Wij zijn onze ambtelijke organisa tie al dusdanig aan hét aanpas sen, dat ze Leizo kan aanpak ken. We zouden dit jaar al kunnen beginnen met ae ont wikkeling van het bestem mingsplan". Ambtenaren Leidschendam krijgt er in to taal zo'n 150 ambtenaren bij. De groeikernstatus brengt Leidschendam al vanaf het eerste moment in de categorie gemeenten van 50- tot 55.000 inwoners en dat betekent een grotere uitkering uit het Ge meentefonds. De huidige amb tenaren kunnen daardoor ook iets hoger worden ingeschaald. Wethouder Volmuller: „We zullen extra disciplines in huis moeten halen voor tijdelijke ontwikkelingen. Bijvoorbeeld een stedebouwkundig bureau. Met zowel Zoetermeer als Den Haag is afgesproken dat als we mensen, specialisten, nodig hebben, dat we dan bij hen aankloppen". Grondaankoop, inspraakron des voor het nieuwe bestem mingsplan, uitwerking van het convenant met Den Haag over de gezamenlijke ontwikkeling van Leizo, zaken die nu syn chroon opstarten om volgens de bouwwethouder van Leid schendam binnen pakweg tien jaar aan zeven- achtduizend gezinnen, ofwel 20.000 men sen, een woning te kunnen aanbieden. De eerste paal wordt naar verwachting in 1995 de drassige grond in ge slagen. Zeven meter hoog Een driehoekige, roestvrij stalen constructie van zeven meter hoog. Zo gaat het kunstwerk er uit zien dat het nieuwe gemeentehuis van Sassenhelm in het Koningspark moet verfraaien. Kunstenaar Van Bennekum heeft eind vo rige week een maquette neergezet in de hal van het huidi ge gemeentehuls aan de Wllhelminalaan. Daar kunnen alle Sassenheimers zien hoe de aanblik van het raadhuis vanaf de kant van de Wllllbrorduslaan binnenkort zal zijn. Het kunstwerk wordt geplaatst in de nieuw aan te leggen vijver en spuit van grote hoogte een watergordijn op een even eens roestvrij stalen plaat. Sassenhelm betaalt de kunste naar 40.000 gulden voor Idee en uitvoering. FOTO: HENK VAN DEN ENDE itchtDERDORP Burge- ;ster en wethouders Leiderdorp voelen er voor een convenant te sluiten met de hore en speelautomaten- iche om de goklust len redelijke perken louden. geeft de burgemeester de be voegdheid regels te stellen ten aanzien van het aantal toe te laten speelautomaten. De speelautomatenbranche pro beert met het afsluiten van een convenant de commerciële belangen veilig te stellen en tevens in te spelen op het ge meentelijke beleid de gokver slaving aan banden te leggen. In een convenant kunnen af spraken worden gemaakt over het aantal automaten en de so ciale controle op overmatige spelers. Ook wordt een finan ciële bijdrage gegeven door de ondernemers voor hulp aan gokverslaafden. Ondanks het feit dat er ook in Leiderdorp enige overmatige spelers bekend zijn vindt het college het afsluiten van een convenant niet nodig. Voor naamste reden daarvoor is, dat er in Leiderdorp maar een be perkt aantal horeca-inrichtin- gen is. Ook speelt mee dat de gemeente Leiden geen conve nantregeling kent. Het college vindt dat het bestaande beleid op het gebied van speelauto maten wordt voortgezet. Vol gens dit beleid vastgelegd in de Algemene Plaatselijke Ver ordening (APV) mag de burge meester in een commerciële horeca-inrichting één kans- spel- en één behendigheidsau tomaat toestaan. De vergun ning voor kantines van sport verenigingen en snackbars wordt beperkt tot de aanwe zigheid van twee behendig heidsautomaten. Dit vanwege het doorgaans overwegend jeugdige publiek. Burgemeester A.J.A.L. Brug- geman maakte onlangs in de commissie bestuurszaken be kend, dat hij een experiment met een gokautomaat in een snackbar in Winkelhof wil beëindigen. Ook het Party- en Bowlingcentrum Tenn Bowl moet zich aan het gemeentelij ke/speelautomatenbeleid hou den. De commissie beroep- en bezwaarschriften vindt, dat burgemeester Bruggeman te recht een aanvraag voor het plaatsen van drie gokautoma ten heeft geweigerd. De com missie heeft daarmee het ver weer van Tenn Bowl, gesteund door Castellum Automaten BV, dat voor een bedrijf met een oppervlakte van 5.000 vierkante meter met verschil lende lokaliteiten voor tennis, snooker, squash, bowling en feesten meer gokautomaten nodig zijn, naast zich neerge legd. De commissie vindt dat het Leiderdorpse speelautoma tenbeleid, gericht om gokver slaving tegen te gaan, de toets kan doorstaan. 2oP100 jongerencentrum Ex Voto Voorhout wordt vrijdag iküuln top 100 Dag gehouden uurjm zeven uur 's morgens tot uur 's nachts. De dag be- t met een ontbijtshow, ge- gd door diverse spellen, muziekfilm, happy hour Voo, en concert van de Rotter damse groep Fundellas. De Joendreeprijs varieert naar ge- izabing' de activiteiten tussen agel\t,50 en f10. Ex Voto is te 30- jn den aan de Gaasbak 1. °°rThat summer of white roses" val1 vrijdagavond gedraaid 30 j het Parkfilmhuis aan de vanornelis Geellaan 2 in Al- 00 ufien aan den Rijn. Tom SRonti speelt een strapdwacht «esl73 een a^Se^eëen meer. Hij .oo-pe/f nog nooit de kans gehad Mamand uit het water te red- diniL, Natuurlijk maakt dat het onderwerp van spot plagerijen. In de laatste zo- enter van de tweede wereld- ring brlog verschaft hij onderdak 'n- #5n een jonge weduwe en n J^ar zoon, die voor de Duit- 14jrs zijn gevlucht. Hij trouwt idbeilfs met haar en op die ma- 00-jer verschaft hij de vrouw nieuwe identiteit. Het sat hem goed en op een dag /annpmt zelfs het moment dat hij lopejmand uit het water redt. deijn droom komt uit... en een nachtmerrie want 3rs j/h drenkeling is de nieuwe iabybmmandant van het Duitse fspr^rnizoen. De plaatselijke be- BViking beschouwt hem als collaborateur. Aanvang d. yalf negen. Toegang kost f,50, houders van een CJP of neibs 65 moeten 6,50 betalen. il.1P'ty enle reggaeband Inity speelt terdaga von d in jongeren - \ntrum Het Kasteel aan de mcertweg in Alpheh aan 'n Rijn Met het mini-al- Right Time" bereikte ?9injjbfy een nummer één note- klpg in Suriname. De zaal is en om negen uur. De gang bedraagt Jl. unstmanifesta tie e jaarlijks terugkerende ten toonstelling van beroepskun stenaars vindt zaterdag, zon dag en maandag plaats van 's morgens tien tot 's avonds acht uur. Op zes locaties rond de Bilderdamse brug worden schilderijen, beelden, etsen, keramische en kalligrafische kunstvormen tentoongesteld. Vrijdagavond wordt de mani festatie in de Stallen van Bil- derdam 29 geopend door tv- presentatrice Karin Kraay- kamp. Zwemmen In zwembad De Schel ft in Noordwijkerhout staat za terdagmiddag vanaf drie uur eieren duiken op het pro gramma. Vrijdag is er recrea tief zwemmen van negen tot twaalf uur, van half twee tot half zes en 's avonds van half acht tot tien uur is er moon light zwemmen. Op eerste en tweede paasdag is er van ne gen tot twaalf uur gezins- zwemmen, vap twaalf tot één uur lange banen zwemmen en van één tot vier uur vrij zwemmen. Het lange banen zwemmen van vijf tot zes uur komt in de paasvakantie op dinsdag, woensdag, en don derdag te vervallen. Expositie De Lissese kunstenares Liza Oudejans exposeert vrijdag, zaterdag en maandag in het tuincentrum van Jaap Kooy aan de Heereweg in Lisse. Zij werkte eerst veel met olie verf, legde zich vervolgens toe op aquarelleren en de laatste tijd houdt Oudejans zich bezig met portrettekenen in pastel. Op tweede paasdag is tevens portrettekenares Leida Nelissen uit Benne- broek aanwezig. Expositie (2) In de polikliniek van het zie kenhuis Sint Antoniushove in Leidschendam is van 28 maart tot en met 23 april re cente grafiek van Corneille te zien. Corneille (Cornelis var. Beverloo) was in 1948 mede oprichter van de Nederlandse Experimentele Groep waartoe ook Karei Appel, Constant (Nieuwenhuis) en Theo Wol- vecamp behoorden. Zijn naam werd vooral bekend door zijn lidmaatschap van Cobra (CO- penhage, BRussel, Amster dam). De tentoonstelling laat werk zien uit series maar ook losse bladen grafiek zoals ,,Musique du Printemps" en .Enchantment (betovering) du Printemps". De expositie is gratis te bezichtigen. Inity, zaterdag in Alphen. Excursie De jeugdbonden voor natuur studie houden zondag een in sectenexcursie in de Amster damse Waterleiding Duinen (AWD). Dit duingebied heeft veel te bieden voor natuur liefhebbers, er komen vele soorten vogels, planten en zeldzame insecten voor. De le den van de jeugdbonden zul len deze dag speciaal naar in secten zoals loopkevers, zweefvliegen, hommels en de eerste vlinders kiijken. Verza melen voor vertrek (per fiets): tien uur voor het postkantoor in Sassenheim, om tien voor half elf voor het gemeente huis in Lisse, om tien over 13.0i half elf voor het gemeente huis Hillegom en om elf uur bij A WD-ingang Panneland. Paasjubel Op eerste paasdag is er 's morgens kwart over zeven weer een Paasjubel in tuin centrum Kooy aan de Heere weg in Lisse. De leiding be rust bij dominee J. van Dij ken, plaatselijk predikant, en de muzikale begeleiding is van de familie Hennekes uit Voorhout. Zangdienst In de gereformeerde kerk aan de Veldhorstraat in Sassen heim wordt zondagavond foto: peter sackman Paaszangdienst gehouden. Bij de koor- en samenzang ver leent het christelijk koor Ex celsior medewerking en zor gen Aart Jan Huizing (orgel) en Liesbeth Zonneveld (dwarsfluit) voor de begelei ding. Dominee Jan van Dij ken heeft de leiding. Aanvang zeven uur. Paasmorgendienst In de hallen van veiling Flora in Rijnsburg wordt zondag een regionale paasmorgen dienst gehouden. De dienst, die om tien uur begint, wordt geleid door dominee J. Zijl stra. De organist Cees Wasse naar en het koor Discipel ver lenen medewerking. LEIDERDORP De Leidse dierenarts me vrouw Van Gageldonk mag van het college van B en W van Leiderdorp een dierenartspraktijk in het toekomstige perceel Win- terkade 3 vestigen. Het college heeft besloten ont heffing van de verkoop voorwaarden voor de grond te geven. Aan de ontheffing is een aantal voorwaarden verbonden om de overlast voor om wonenden zo veel moge lijk te beperken. Zo zal de praktijk een depen dance vormen van Dierenart spraktijk De Mare, Bronk- horststraat 13 te Leiden. Wan neer daar verandering in komt dan is opnieuw toestemming van de gemeente vereist. In de dierenartspraktijk mogen slechts kleine huisdieren wor den behandeld. Verder is er bepaald dat er extra parkeer plaatsen op eigen erf moeten worden aangelegd. Twee voor de bezoekers van de praktijk ruimte en nog eens een wan neer er personeel in dienst wordt genomen. Onder de omwonenden aan de Winterkade is over de vesti ging van een dierenartsprak tijk de nodige onrust ontstaan. De bewoners vinden dat de aard van de wijk - dure villa's op van de gemeente gekochte kavels, in Buitenhof Midden/ West - geweld wordt aange daan. De omwonenden, die de Leidse advocaat mr. W. Sluiter in de arm hebben genomen, willen hoe dan ook de vesti ging van een dierenartsprak tijk tegen gaan. Zij hebben al aangekondigd een bezwaar schrift te zullen indienen te gen het ontheffingsbesluit van het college. Het college daarentegen heeft al eerder laten weten de be zwaren naast zich neer te leg gen. Het college stelt zich op het standpunt, dat het handelt naar burgerlijk recht. De be woners zijn, volgens het colle ge, bij de gemeente en de ho gere publiekrechtelijke rechts colleges aan het verkeerde adres. Om hun vermeende recht te krijgen moeten zij bij de burgerlijke rechter zijn. In tussen lopen er ook nog be zwaren van de omwonenden tegen het besluit van het colle ge een bouwvergunning af te geven. De commissie beroep en bezwaarschriften van de gemeente Leiderdorp moet daarover nog advies uitbren gen. Onderzoek naar woonwensen in Stompwijk STOMPWIJK In Stompwijk wordt binnen kort een onderzoek ge houden naar de specifieke behoefte aan woonruimte. Daarbij worden ook vragen worden gesteld over gewenste huur- en koopprijzen. Voor de 33 woningen die als eerste in het plan n-Bregman in de dorpskern worden gebouwd worden naar volgorde van toe wijzing vier voorwaarden ge steld. Stompwijkers en ex- Stompwijkers die in Leid schendam wonen en een wo ning in de sociale huursector achterlaten komen het eerst in aanmerking. Vervolgens is bij huurwoningen de grootte van het inkomen van belang, daar na zijn Leidschendammers aan de beurt en tenslotte iedereen die buiten de gemeentegren zen woont. Met de bouw van de acht woningen in de vrije sector (rond de 275.000 gulden) achter het Dorpshuis wordt dezer dagen begonnen. De Ka tholieke Bond van Ouderen, afdeling Stompwijk, heeft bij het gemeentebestuur aange drongen op bouw van wonin gen voor een- en tweeper soonshuishoudens. De RK wo ningbouwvereniging heeft la ten weten dat hieraan aan dacht zal worden besteed, maar dan hij de woningbouw in de dorpskern. Daar komen in totaal 125 woningen, en verder vijf woonwagens. Vol gens het CDA-raadslid me vrouw C. Bregman bestaat er overigens bij woonwagenbe woners weinig animo om naar Stompwijk te verhuizen. Op verzoek van het Dorpsraadslid mevrouw Van Bemmelen zal een onderzoek worden gedaan naar de mogelijkheid twee tennisbanen in het nieuwe sportpark aan te leggen. Wet houder Van Erp heeft in de Dorpsraad tenslotte nog aange kondigd dat Casema in de eer ste week van mei zal beginnen met het leggen van de kabel voor televisie naar 570 van de 650 woningen in Stompwijk. ZOETERWOUDE De Maatschap Van Leeuwen uit de Zoeterwoudse Geerpolder krijgt een 'symbolische vergoeding' van 200 gulden. Dat is de tegemoetkoming nadat vorig jaar de Geerbrug tijdens herstelwerkzaamhe den niet of nauwelijks te ge bruiken was. Omdat dat te gen eerder gemaakte afspra ken was vielen de kosten van allerlei werkzaamheden hoger uit. Loonwerkbedrij- ven moesten namelijk enkele kilometers omrijden en dat werd bij de Maatschap Van Leeuwen in rekening ge bracht. Het ziet er naar uit dat ook andere bedrijven uit de Geerpolder voor de 'ver goeding' in aanmerking ko men. Het college van B en W wil de aanvankelijk geen scha devergoeding betalen. Vol gens het gemeentebestuur was de Geerbrug, zij het met wat hinder en overlast, wel te gebruiken. De praktijk wees evenwel anders uit zo werd door de families Van Leeuwen en Van Rijn naar voren gebracht. Tijdens de onlangs gehouden vergadering van de commis sie welzijn stelde CDA-eom- missielid Jac. van der Salm (Noordbuurt) voor de getrof fen agrariërs elk een symbo lisch bedrag van 200 gulden te geven. De commissieleden van Progressief Zoeterwoude stemden daarmee in nadat gebleken was dat er sprake was vaii diverse misverstan den. Er waren weliswaar af spraken gemaakt maar de werknemers die bij het her stel van de brug betrokken waren wisten niets af van de toezeggingen. Dat gaf meer dere keren irritaties en wrij ving. VVD-commissielid Van der Kooi toonde zich bevreesd voor precedentwerking. Ze ker gelet op de vele werken die nog moeten komen en zich gelijke situaties zouden kunnen voordoen. Hij vond een bloemetje aan de gedu peerden meer op zijn plaats maar CDA en Progressief Zoeterwoude vonden dat te mager.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 15