Principe-akkoord cao Douwe Egberts Utrecht overdonderd door Polen op zoek naar auto's VAN 4 TOT EN MET 14 APRIL Nieuwtjes te over op Huishoudbeurs in RAI "I ;ONOMIE ËoicbeCounant WOENSDAG 27 MAART 1991 PAGINA 11 de Interflug 1 echt nabij JJN Het einde van de voorma- lostduitse luchtvaartmaatschappij lug lijkt er dan nu toch echt aan men. Na weken van onduidelijk- waarbij de maatschappij de ene nog enkele weken te gaan had en dere keer tot zeker de herfst zou liegen, heeft de curator Jobst ènsiek nu aangekondigd dat Inter- jeind april definitief verleden tijd iorganger van Wellensiek, Eck- WUller-Heydenreich, had plannen nterflug in gekortwiekte vorm te doorvliegen tot zeker eind okto- iToen Wellensiek begin maart de te curator werd, verklaarde hij i al dat eind april het doek voor lug zou vallen. 'Mandaat voor Leven op Aarde' is wereldwijde supercampagne LONDEN Een vooraanstaande groep milieu-acti visten heeft gisteren in Londen het startsein gegeven voor een wereldwijde campagne tegen de milieuver vuiling. Honderd miljoen handtekeningen uit alle landen van de wereld moeten de politici ertoe dwin gen sneller actie te ondernemen in de strijd tegen de mondiale ecologische bedreigingen. Onder de naam 'Het Mandaat voor Leven op Aarde' zal het de groot ste publieke campagne zijn die ooit is gevoerd. De handtekeningen zullen in juni 1992 aangeboden wor den aan de wereldleiders tijdens de Conferentie over Milieu en Ontwikkeling in Rio de Janeiro. Volgens James Cameron, een milieu-advocaat en directeur van het Centrum voor Internationaal Milieurecht bij het King's College, is het bedoeld om de gewone mensen politieke zeggingskracht te geven. „Het is een soort van 'Wij het volk...', maar dan op internationale schaal". UTRECHT De directie van Douwe Egberts (vestigingen in Joure, Drachten, Utrecht, Kam pen en Amsterdam) en de vakbonden hebben gisteravond een principe-akoord bereikt over een nieuwe cao met een looptijd van vijftien maanden. De circa 3.000 werknemers van Dou we Egberts (DE) gaan er in totaal structureel 4 procent in inkomen op vooruit (3,25 procent per 1 januari 1991 en 0,75 procent een jaar later). Alle werknemers ontvangen op 1 oktober een aanvulling van 500 gulden bruto op de aan de winst gerelateerde bonusuitkering. Renault ziet winst kelderen PARIJS De nettowinst van het Franse automobielconcern Renault is vorig jaar met 87 procent gekelderd tot 1,21 miljard frank 400 miljoen). Dit is te wijten aan een da ling van het marktaandeel, een verminde ring van de produktiviteit en omvangrijke bijzondere lasten, zo heeft het concern giste ren meegedeeld. Renault is veel harder getroffen door de vermindering van de autoverkoop dan an dere producenten. De totale verkoop in Eu ropa verminderde vorig jaar met 1,3 pro cent. Topman Raymond Levy zei ondanks de slechte resultaten vertrouwen te hebben in de toekomst. Hij verklaarde dat het concern plannen heeft voor een reeks nieuwe mo dellen. Verder begint de samenwerking met het Zweedse Volvo-concern vruchten af te werpen. Gulden statiegeld voor plastic fles Spa HEERLEN Spa Monopole, een van de marktleiders in de frisdrankindustrie, gaat het statiegeld op plastic flessen ver hogen van tien cent naar een gulden. Met Re-tech, onderdeel van het chemieconcern DSM, heeft Spa een overeenkomst gesloten over herverwerking van de nieuwe PET-statiegeld- flessen. Spa wil de PET-fles in mei op de Nederlandse markt brengen. De zogenaamde PET-fles is om milieuredenen al enige jaren omstreden. Naast de eenmalige plastic fles bestaat nu echter ook de hervulbare. Die laatste gaat Spa nu gebruiken. Het polyethyleenterephthalaat (PET) dat Spa gebruikt, kan her haalde malen worden herverwerkt volgens het cascade-recy- clingsysteem. De Belgische onderneming heeft in samenwer king met Re-tech een systeem ontwikkeld voor de inzame ling van de PET-flessen. Re-tech verwerkt het afval tot zuivere en glasheldere grond stof voor de kunststofverwerkende industrie. Die maakt er bijvoorbeeld verpakkingsprodukten, flessen, bandmaterialen, elektrotechnische produkten en auto-onderdelen van. htvaart leed r miljard dollar ies in februari EVE Luchtvaartmaat- jpijen hebben in februari I dan een miljard dollar J 1,9 miljard gulden) ver bieden als gevolg van de jorlog, zo heeft de Inter- Associatie voor jtvervoer (IATA) gisteren nd gemaakt. kns de organisatie van trluchtvaartmaatschappij- bam twee derde van het verlies en 60 procent I alle annuleringen van ■ten voor rekening van y>ese maatschappijen. Zo'n fep vluchten, 6 procent van Hiders gebruikelijke totale Berkeer in de wereld, Bn geannuleerd. Eerder bericht dat de 200 bij de Al aangesloten luchtvaart- schappijen in januari ook een miljard dollar verlies en geleden. is een van de moeilijkste pes voor de bedrijfstak in dan 40 jaar en de gevol- ullen nog lange tijd wor- gevoeld", zo zei de direc- jvan de IATA, de Duitser Iter Eser, in een verkla- Het vervoer naar het (en-Oosten was met de afgenomen vergeleken pbruari 1990, terwijl 38 {nt van de vluchten naar gio werd geannuleerd. De pese luchtvaartmaat- ïpijen hebben 16 procent hun vluchten niet door la- raan, zo meldde de IATA Schappijen in andere ge in werden minder ernstig jffen. andere oorzaak voor de in de luchtvaart wordt md door de economische in de Verenigde Sta- kn Groot-Brittannie, UTRECHT Een vinnige oostenwind snerpt dwars door de jacks en katoenen broeken. Maar elke auto die langs rijdt, wordt bekeken en zo mogelijk beklopt: „Verkaufen, wie viel?". De veertig Polen die maandagavond rond een gam mele bus voor de hekken van de Utrechtse automarkt drom men, hebben allemaal hetzelf de doel voor ogen. Ze willen een gebruikte, westerse auto met een nog goede motor, die thuis kan worden opgeknapt Ze zijn niet de enige Polen die op de automarkt op het Utrechtse Veemarktterrein zijn afgekomen. In de wijde omgeving van de markt staan nog eens tientallen Poolse bus sen en een veelvoud aan Tra- bantjes en Polonez-wagens. Achter de ramen proberen vermoeide mannen rokend en dommelend de nacht door te komen, uitkijkend naar de vroege dinsdagmorgen wan neer de hekken van de auto markt opengaan. De handelaren, onder wie op vallend veel van Marokkaanse afkomst, maken dankbaar ge bruik van de plotselinge toe vloed aan Oosteuropese auto kopers. Maar Utrecht is over donderd. De laatste weken puilt de handel tot ver buiten de hekken uit. Het doorgaande verkeer wordt geblokkeerd en de omwonenden klagen steen en been. De kamperende Po len zouden hun tuinen en groenstrook als wc en afva lemmer gebruiken. Alleen staande vrouwen voelen zich niet meer veilig en niemand kan nog met goed fatsoen zijn eigen woning in of uit. Geen rust „Zojuist zat er nog een man in mijn tuin, met z'n broek op de hielen," vertelt een buurtbe woner. „Maar het is niet alleen de troep. Je doet 's nachts geen oog dicht omdat ze in groepjes rondlopen of de mo tor laten draaien om een beetje warm te worden. Die ellende begint soms zaterdags al. En na de markt van dinsdag heb je nog geen rust, want dan moeten de aankopen worden opgehaald of er wordt race baantje gespeeld om de wagens uit te proberen". Afgelopen weekeinde was voor de bewoners de maat vol. Met linten, hekken en stoelen werd een aantal uren de toe gangsweg naar de markt afge sloten. Burgemeester Vos ging maandagmorgen maar eens met een aantal deskundigen om de tafel zitten. Er moet een onderzoek komen, zo werd be sloten. Onderhand moet de po litie extra toezicht houden en verkeerd geparkeerde auto's in de omgeving van de markt wegslepen. Maar dinsdag is op en bij auto markt weinig van de opwin ding meer te merken. Ook nu weer is het aanbod groter dan de ruimte. Om half acht staan er al 3.000 auto's a raison van 17,50 gulden opgesteld en moet de politie de markt sluiten. Buiten de hekken, waar hier en daar een parkeerbon op de voorruit kleeft, ontstaat even eens een levendige handel, terwijl de politie op nog geen dertig meter afstand rustig toekijkt. Langs de weg probeert een Amsterdammer zijn zes jaar oude BMW voor 12.000 gulden te slijten aan een van de veer tig Polen die sinds zondag in de bus bij de markt kamperen. Hun woordvoerder, Janek Koztowsky, spreekt Duits: „Viel zu viel!". Ook een ander aanbod, een roestige Honda, wordt resoluut van de hand gewezen. De groep gaat liever binnen de markthekken een kijkje nemen. „Wat we hier zoeken? De meeste van ons willen een Volkswagen of een Ford, niet duurder dan 5.000 of 6.000 gul den. Anderen zoeken een Mer cedes, het liefst een diesel. Hoe de auto's er uit zien, is niet zo belangrijk. Als de motor maar goed is, de rest kun je zelf op knappen. Want een Poolse wa gen als een Polonez is na ze ven jaar een wrak. Maar een even oude westerse auto kan nog best tien jaar mee". Volgens Koztwowski en diens maten zijn de laatste jaren in Polen wel meer westerse wa gens te koop. „Maar die kosten bij ons twee keer zoveel als hier. Daarom worden er van uit Polen busreizen voor hon derd gulden naar de auto markt in Utrecht georgani seerd. De Poolse regering heeft drie weken geleden de invoerrechten voor auto's ver hoogd, maar we zijn hier nog steeds veel goedkoper uit". Van de autohandel in Duits land willen de Polen niets ho ren. „Alleen voor onderdelen kun je daar terecht. Duitse oc- cassions zijn slecht, erg ver waarloosd en in Berlijn moeten ze niets van Polen hebben. Hier in Holland kun je veel beter zaken doen." Koztwowsky hoeft er geen spijt van te hebben dat hij ne gentien uur in een hobbelende bus heeft gereden en al drie etmalen geen warm eten heeft geproefd. Een knal-oranje, tien jaar oude Mercedes-diesel lacht hem tegemoet. Na een uitvoerige inspectie worden de bedragen over een weer geroe pen. Tenslotte wordt de koop voor 5.000 gulden beklonken. Koztowsky's maten zijn het er mee eens: „Dobre, dobre!" (goed, goed). Ook de verkoper lijkt tevreden. Hij klopt Koz- towski vriendelijk op de schouder en plakt lachend een tweetalige sticker op de voor ruit: 'Sprzdany, verkocht.' Van de duizend wagens die gisteren op de Utrechtse auto markt van de hand gingen, wordt het overgrote deel ver kocht aan Polen die daarmee in konvooi naar huis terug rij den. De rest gaat vrijwel hele maal naar vaste opkopers uit Afrikaanse landen, Libië, Ghana en Nigeria, die ook op vallend op de markt aanwezig zijn. Slechts een enkele occa sion wordt door een Bulgaar of andere Oosteuropeaan ge kocht. De grote drukte op het mark- tcomplex stelt overigens wel menig geduld op de proef. Ie dereen staat uren in de rij. Bij de bank, om geld te wisselen, bij het kantoor waar het ken teken wordt overgeschreven, bij het verzekeringskantoor en op het buitenterrein. Want wie een auto heeft gekocht, moet maar zien hoe en wanneer hij zijn aanwinst uit de mensen en blikmassa kan wegrijden. Vanouds wordt gesloten. Niet alleen vanwege de overgrote toeloop en de overlast voor omwonen den, maar ook vanwege de cri minaliteit (diefstal, oplichting en het balletje-balletje-spel) die zich op en rond de markt voordoet. Of de Utrechtse automarkt, die al zo'n dertig jaar door de gemeente wordt geëxploiteerd, ook inderdaad wordt gesloten, is overigens nog maar zeer de vraag. De Domstad ontvangt hieruit dan wel de 'geringe' in komsten van 1,7 miljoen gul den per jaar, maar daar staat tegenover dat de Utrechtse au tomarkt vanouds de belang rijkste van Nederland is, waarmee honderden Utrech ters direct of indirect hun brood verdienen. Volgens marktmeester C. Langkemper hoeft het ook al lemaal zo'n vaart niet te lopen. „De automarkt heeft nog nooit problemen gegeven. Alleen de laatste weken is het door de plotselinge toeloop uit Polen wat uit de hand gelopen. Maar dat is ongetwijfeld van tijdelij ke aard. Over een paar maan den is de markt daar ook ver zadigd en zie je hier geen en kele Pool meer. Bovendien is het niet verstandig om deze automarkt te sluiten. Dan ver plaats je de problemen naar de straat en heb je nergens meer grip op". Ook zeven van de veertig Po len die dinsdagavond onver richter zake met de bus naar Poznan zijn terug gegaan, ho pen dat de markt nog even blijft bestaan. „Over een poosje komen we terug. Eerst moeten we er nog wat zloty's bij ver dienen om een goede auto te kopen". HELMA VAN DEN BERG Bedrijfsleven reageert 'positief' op bezoek topman Treuhandanstalt BERLIJN/DEN HAAG De Nederlands-Duitse Kamer van Koophandel in Berlijn is posi tief gestemd over het aantal reacties uit het Nederlandse bedrijfsleven naar aanleiding van het bezoek van Detlev Rohwedder van de Treuhan danstalt eind vorige maand aan ons land. Dat heeft een woordvoerder van de Kamer gisteren meegedeeld. De Treuhandanstalt houdt zich bezig met de privatisering en sanering van het voormalig Oostduitse bedrijfsleven. Volgens de zegsman van de Kamer hebben sinds het be zoek ongeveer tien onderne mingen interesse getoond voor de overneming van bedrijven in het voormalige Oost-Duits- land. Eerder werd bekend dat de Treuhandanstalt al met vijftig Nederlandse bedrijven onderhandelingen voert. Het werkelijke succes van het bezoek van de topman van de „Treuhand" is volgens de woordvoerder moeilijk in te schatten omdat niet alle con tacten via de Kamer lopen maar in veel gevallen tussen de bedrijven onderling. Het ministerie van economische zaken in Den Haag kon nog geen inzicht verschaffen in de mate waarin het Nederlands bedrjfsleven heeft gereageerd op het bezoek van Rohwedder Bij de Treuhandanstalt in Ber lijn waren ook nog geen con crete gegevens voorhanden. De zegsman van de Kamer van Koophandel zei enigszins ontstemd te zijn over de gerin ge aandacht die de Nederland se media aan het bezoek van Rohwedder hebben geschon ken. )NSUMENTENINFORMATIE Bed nieuws voor |pers van woning nieuws voor wie een hing wil met gemeentega- Jtie wil kopen. Van 1 april [worden de mogelijkheken [rtoe aanzienlijk verruimd, kunnen namelijk voortaan lere hypotheken met ge- entegarantie worden ver- [gen. t kan bij inkomens die ho- j zijn dan 35.000 gulden en Ier sprake is van een ge- iblijvende hypotheekrente, j een hypotheekrente van J procent kan met een bru- larinkomen van 35.000 gul- i voortaan 92.900 gulden rden geleend, tegen nu nog BOO gulden. Bij premiewo- Igen kan als men beschikt een bruto-jaarinkomen 35.000 gulden voortaan j.400 gulden worden ge- terwijl dat nu nog 1.600 gulden is. Bij hogere aomens kan de hypotheek- Ihoging bij gelijke hypo- lekrente oplopen tot on teer 7000 gulden ten op- 'fite van de oude normen. bruto-jaarinkomen dt het vaste inkomen in- kief vakantietoeslag ver in. Overwerk, winstdeling, jderbijslag en dergelijke fin er buiten. Ook de over hel ingstoeslag mag bij de iling van het bruto-jaarin- (nen niet worden meege- 'emeenten, geldverstrek- pde instellingen en tussen- Vfsonen beschikken over wjuwe tabellen gemeentega- tie, waarin al deze veran- ingen zijn opgenomen. jr ivragen, die door een van j vijf voor gemeentegarantie idzakelijk te raadplegen niddelende organen voor 1 il zijn ontvangen en die op e datum nog niet zijn ge viseerd, worden volgens de uwe normen afgewerkt, tabel voor personen van jaar en ouder is nu meer i afgeleide van de tabel »r personen jonger dan 65 Er is aansluiting gezocht sen netto overblijvende in- nens van beide groepen, benadering heeft een aan- Hplijke extra verruiming tot rolg. Echte uitvindingen wor den er steeds minder ge daan, maar de Huishoud beurs/Huis Interieur RAI 91 die van 4 tot en met 14 april de Amster damse RAI elf dagen lang in zijn greep houdt be wijst toch dat er nog heel wat inventiviteit bestaat. Een automatisch wasmachien- tje voor contactlenzen dat in twee minuten zijn werk doet en vanzelf afslaat, een elektri sche halogeenkookplaat die toch het effect heeft van een gascomfoor, een wonderkast die magnetisch sluit en een barbecue die eruit ziet als een luxe autowieldop zijn slechts enkele voorbeelden. En dan hebben we het nog niet eens gehad over de vele standhouders, die al even vin dingrijk inhaken op actuele onderwerpen met name op het gebied van 'het eten van gezond voedsel'. Want in het jaar waarin de strijd in alle hevigheid is losgebrand tegen de overtolligheid aan vet, ver- De Clensatron, een automatische reiniger voor alle soorten con tactlenzen. Weegt nog geen 400 gram. FOTO: PR schijnt er bijvoorbeeld een nieuwe soort kaas op de markt van 30+ en worden kant-en-klaarmaaltijden op tafel gezet waar ondanks de verminderde hoeveelheid vet de smaak er niet onder heeft geleden. Om met dit laatste te begin nen: de Huishoudbeurs in Amsterdam staat, net als trou- De elektrische halogeenkookplaat, waarbij het al kokend net lijkt alsof je een gascomfoor bedient (je ziet de 'vlam' opgloeien en weer dimmen). wens zoveel van die beurzen in den lande, bekend om de vele hapjes en drankjes die er veelal kunnen worden ge proefd. Niet altijd kan daar van worden gezegd, dat daar bij zo op het vetgehalte wordt gelet. In tegendeel soms. Daarom is het handig van Frico Domo uit Leeuwarden om na de succesvolle intro ductie van de Balancemelk voor de koffie het assortiment uitgerekend op de Huishoud beurs uit te breiden met twee nieuwe kaasprodukten: Ba lance 20+ Spread en 30+ Be legen. De belegen kaas is bereid met halfvolle melk en plantaar dige ingrediënten. Wie zou denken dat dit ten koste van de smaak gaat, kijkt er vast wel even van op als hij straks een stukje op de beurs mag proeven. De kaas is immers lekker pittig gebleven. Vol gens de 'man van Balance' komt dat doordat pure zuivel als basis is gebruikt en door dat het drie maanden lang is gerijpt, zoals trouwens goede belegen kaas verkrijgbaar in snijkazen van 4 kilogram en in verpakkingen van 125 gram met 6 plakjes be taamt. De Balance 20+ Spread is een smeuïg produkt in twee varianten: naturel en Proven- caalse kruiden. Ze zitten in een kuipie dat voorzien is van een praktisch dekseltje om Kruidenpasta Niet alleen deze Friese kaas- Met de nieuwe hulpstukken, geïmporteerd uit de VS, kun je zelfs achter de radiatoren zuigen. FOTO: PR keuze kan bestaan uit zoute, kaas- en boterpopcorn. Het vetgehalte zal bij de laatste twee dus wel wat hoger lig gen. Wie gewoon al of niet met vet wil koken, maar uitge keken is op zijn gascomfoor of elektrische kookplaat, vindt op de Huishoudbeurs iets compleet nieuws: de kerami sche halogeenkookplaat van Bauknecht. Het apparaat is in het gebruik net zo gemakke lijk als een elektrisch, maar tevens net zo regelbaar als gas. De klacht bij een elektri sche kookplaat is vaak, dat niet in een oogopslag wordt gezien of het ding aanstaat. Bovendien blijft zo'n plaat ook langer heet. Dat is bij de halogeenplaat niet het geval en bovendien zie ie de 'vlam' onder de pan gloeien. Een leerling van de Haagse kok- school laat met een pannetje melk zien dat de standhouder maker haakt met een 'plus' in op het anti-vetthema van dit jaar, ook Iglo breidt zijn assor timent kant-en-klare maaltij den uit met wat wordt ge noemd de Options-Plus. Het gaat om diepvriesmaaltijden, die dus snel en gemakkelijk zijn te bereiden. Er zit een kruidenpasta in die voldoende vet bevat altijd nog van een lager gehalte dan volgens de officële richtlijnen is toege staan om de maaltijd tot een succes te maken. Er is groentenlasagne, Kip Hawaï, Proven?aalse visschotel en macaroni. Op de beurs kan men de niuewbereide nasi go- reng en bami goreng proeven. Daarmee kan zonder dat er ook maar iets aan vet of boter behoeft te worden toegevoegd een heerlijk gerecht op ta fel worden gezet. Dat smaakt dan misschien niet helemaal zoals we dat in het Chinees- Indisch restaurant gewend zijn, maar dat kan door toe voeging van de nodige pittige kruiden en dergelijke onge twijfeld nog worden vervol maakt. De magnetron is voor het be reiden van dit soort maaltij den natuurlijk bij uitstek ge schikt. Datzelfde apparaat, waarvan er de Huishoudbeurs weer ettelijke zijn te vergelij ken, kan ook worden ge bruikt om een nieuw produkt uit de popcornhoek te Deproe- ven. Dat is de Micro wave Popcorn in een kartonnen doosje. Even het doosje open doen, dan in de magnetron zetten en je hebt weiara een bakje vol popcorn, dat naar geen sprookjes staat te vertel len. Een andere vorm van kokke rellen is het bakken op een grill. Wie straks de beurs be zoekt herkent na deze be schrijving de in het Verre Oosten al lang bestaande soort grill, die hier echter een novi teit is meteen. De grill lijkt op de sierwieldop van een auto en kan op verschillende warmtebronnen worden ge plaatst: gas, elektra en kolen. „De schaal wordt gevuld met water, dat vervolgens ver dampt. Daardoor houdt het vlees zijn vocht vast, maar verdwijnt toch het overtollige vet", zegt de man die het we ten kan en het ook demon streert. Volgens hem is zijn Range Top Grill goed voor vlees, vis en groenten. Luch tjes ruik je niet, verzekert hij, maar mocht dat wel het geval zijn dan vindt men elders op de beurs verscheidene appa raten die frisse lucht in uw le ven willen brengen. Filters Philips doet dat zelfs met drie nieuwe apparaten van ver schillende grootte. Daarvan zegt men dat die de de lucht binnenshuis in twaalf minu ten voor negentig procent zui vert. Het gaat overigens niet alleen om luchtjes. Die ver dwijnen er en passant ook mee, maar meer om vriizwe- vende, hinderlijke stofdeel tjes. Bij gebruik van zo'n ap paraat verdwijnen die met huisstof, pollen, katte- en hondeharen en schimmelspo ren als sneeuw voor de zon. Dat valt dan later te zien aan de filters die erin zitten en die een paar keer per jaar moeten BAWME gilWk Balance, de nieuwe 30+ belegen kaas en de 20+ spread. worden vervangen. Een kleu- rindicator geeft dat duidelijk aan. Gewoon stofzuigen moet natuurlijk ook blijven gebeu ren, maar dank zij de vinding uit de VS die Mark Sales uit Heiloo op de markt brengt kunnen we met nieuwe, plat te hulpstukken die op alle stofzuigers passen, voortaan overal bij. Achter radiatoren van verwarmingen en op an dere moeilijk bereikbare plaatsen. Onbereikbaar voor kinderen zijn nu allerlei kasten in huis te maken mits gebruik wordt gemaakt van twee nieuwe veiligheidsprodukten van de Young Family Clubwinkel uit Oosterhout. Een speciale pvc- strip zorgt ervoor dat een kind nooit meer met de vin- gerjtes tussen de deur kan zit ten. En erg handig is het mag neetsysteem, waardoor wél de ouders, maar niet de hele kleine kinderen de deur van een kast open kunnen krij gen. De deuren van de Huishoud beurs staan overigens vanaf 4 april wijd open voor de vele te verwachten bezoekers Vanaf tien april kunnen die ook terecht op de Negen Maanden Beurs, die de laatste vijf dagen synchroon met de Huishoudbeurs wordt gehou den. Daar kan men dan te recht voor alles wat te maken heeft met zwangerschap, be valling en de periode daarna. Opmerkelijk is een Canadese noviteit: een katoenen luier, die de concurrentie aangaat met de wegwerpluier. Carla Ebbers uit Ermelo haalde hem naar Nederland, omdat ze in Canada ontdekte dat het ding niet alleen heel handig en prettig is voor de baby en voor de ouders bij het aan doen ze sluiten met klitte- band maar ook dat ze veel goedkoper in het gebruik blij ken te zijn dan wegwerplui- ers. AAD VAN HOLSTEIN

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11