300100 FELLE STRIJD TUSSEN EUROPA EN JAPAN SIMAVI 'Genève': arena vol autofabrikanten e autosalon te Genève begint steeds meer op een arena Deze sportieve auto moet de strijd aan gaan binden met vooral te lijken waarbinnen een felle strijd tussen de Europe- de Nissan 200 SX. Het bijzondere is dat de MX-3 kan worden ge leverd met een 1.8 liter zescilinder 24-klepsmotor. Daarmee is Mazda de eerste autofabrikant die een zo kleine zescilinder toe past. se en de Japanse autofabrikanten wordt uitgevochten. Dit keer vielen er zelfs schoten. Niemand raakte ge wond; wat bleke gezichten was de enige zichtbare schade. Zwitserse soldaten openden aan het begin van de Geneefse ten- Voor de grootste Europese klapper zorgde Mercedes-Benz die toonstelling die nog tot en met zondag duurt het vuur op de nieuwe S-Klasse introduceerde. Vooral de 600, waarvan de de Japanners. Het bleken losse flodders en nadat de rook was achterwielen worden aangedreven door een twaalfcilinder 48- opgetrokken stond daar ineens een gloednieuwe Mazda MX-3 klepsmotor, stal de show. Hierin heeft Mercedes-Benz al zijn te blinken. De 'schietpartij' was alleen bedoeld om duidelijk te aanwezige kennis en laatste technische snufjes gestopt. Het re maken dat Mazda een wereldprimeur had Daarmee was het de Japanners weer gelukt om toch op het laat- sultaat, een duur, maar technisch hoogstandje. De goedkoopste 'S', de 300 SE gaat bij ons 167.700 gulden (in Duitsland: ca. DM De nieuwe Alpine A610. ste moment te verrassen. Er gingen weliswaar geruchten dat 70.000) kosten. De 400 SE 223.700 gulden, de 500 SE 238.050 gul- Mazda met 'iets' nieuws zou komen, maar zeker was dit niet. den en voor de 600 SE moet 335.150 gulden worden betaald. De Laguna was weer geheel in ere hersteld. De Voyager met vierwielaandrijving. Citroen trok de aandacht met de ZX. Veel Europese primeurs De Autosalon van Genève kent dit jaar veel primeurs van 'Europa'. Zo lanceerde Opel de Frontera. Deze eerste terreinwagen van dit Duitse merk is gebaseerd op de Japanse Isu- zu Campo, maar voor het motorische gedeelte heeft Opel zelf zorggedra gen. De Frontera wordt geléverd in twee typen: een drie- en een vijf- deurs. Renault gebruikte Genève om zijn nieuwe ruimtevoertuig te presente ren. De Espace is van binnen en van buiten stevig onder handen genomen en de voorwielen worden nu aange dreven door een zescilinder motor. Met deze 150 pk-sterke krachtbron kan hij de concurrentie van vooral de Chrysler Voyager, beter aan. De eveneens vernieuwde Voyager kan op zijn beurt weer beter concur reren met de Espace Quadra, omdat dit model eveneens met vierwielaan- de Renaultstand maakte ook de nieu we Alpine A 610 zijn debuut. Wat op viel was dat de naam Renault op ae geheel uit kunststof bestaande car rosserie is verdwenen. Op deze stand ook de Laguna, die weer was opge knapt, nadat dit kostbare toekomst model op de Auto RAI spontaan zijn eigen weg had gekozen en dit moest bekopen met een beschadigde ach terkant. ZX Citroën zorgde met de ZX eveneens voor wereldnieuws. Deze auto gaat het gat opvullen tussen de AX en de BX. Als technisch snuQe heeft de ZX enigszins meesturende achterwielen gekregen, maar heeft daarvoor en dat is jammer de hydro-pneumati- sche vering moeten inleveren. Uitge rust met deze vering zou de ZX te duur worden. De goedkoopste ZX zal in ons land ongeveer 25 mille gaan kosten. Het nieuws van Rolls-Royce beperkt zich meestal tot detailwijzigingen. Ditmaal echter niet. Na bijna dertig jaar lanceerde het exclusieve en pe perdure Britse merk een nieuwe Mitsubishi lanceerde o.a. de nieuwe Pajero. GEEF VOOR MEDISCHE HULP IN ONTWIKKELINGSLANDEN Wat doet u als 't gaat om leven öf dood? Simavi steunt vele gezondheidsprojecten in 35 ontwikkelingslanden. Zonder uw steun kunnen wij echter niets doen. Help ons a.u.b. Spruitenbosstraat 6, 2012 LK Haarlem giro Bentley, een coupé met de naam Continental R. De Bentley is uitge rust met een 6750 cm3 V8-motor, die de wagen een topsnelheid bezorgt van 233 km/u. Het nieuws van de Italianen was be perkt. Fiat introduceerde weliswaar de Tipo met de 2.0 liter 16-klepsmo- tor en Alfa Romeo de 33 met vier wielaandrijving, maar echt nieuwe modellen hadden zij niet te bieden. Alfa gunde het publiek wel een blik in de toekomst met de Alfa 164 Pro- Volkswagen liet met de Vario I en II duidelijk zien zich ook met de toe komst bezig te houden. Daarnaast liet de concernleiding weten dat de vierpersoons Audi Cabriolet nu defi nitief in produktie gaat en dat de VW Passat als VR6 te koop is met een 3.0 liter zescilindermotor. Het Spaanse Seat, behorend tot het Volkswagen- concern, liet zien dat de Ibiza een nieuw neusie heeft gekregen. Ford vertelde de bezoekers dat de Scorpio te koop is met een zescilindermotor Imago Genève toonde ook weer 'gekke en bijzondere auto's'. In een apart opge zette tent liet Toyota doldwaze voer tuigen zien, die allemaal door het personeel in hun vrije tijd zijn ont worpen. Zoals een spinachtig voer tuig dat zich dansend voortbewoog op de tonen van de Lambada. Het meest bijzondere was het tuin huisje dat in een oogwenk kon wor den getransformeerd in een mini bus. Het gekste voertuig van Toyota bewoog zich al schommelend voort op twee enorme skippy-ballen. Deze konden worden uitgespuwd. Twee uitstekende handjes zorgden er voor dat de ballen weer op hun plaats wer den teruggestopt. met 24 kleppen, die goed is voor 195 pk. Chronos De Italiaanse ontwerper Pininfarina toonde dat hij een samenwerking met 's werelds grootste autoleveran cier, General Motors (GM) best ziet zitten. Hij bevestigde zijn vrijage met de Chronos, een futuristisch ogende sportwagen. Zijn concurrent, Italdesign, liet zich ook niet onbetuigd met de NASCA M12, een sportwagen waarvan de achterwielen worden aangedreven door de twaalfcilinder motor van BMW. Al dit Europese geweld werd door de Japanners, buiten de MX-3, beant woord door Honda die de nieuwe Le gend en Legend Coupé introduceer de en Mitsubishi die de nieuwe Paje ro en de Eclips lanceerde. Daarnaasl lieten de Japanners zien ook volop met de toekomst bezig te ziin. Zo liet Daihatsu een kleine coupé zien, de FX-228, en Suzuki toonde de Con stellation. Het tuinhuisje waarin een mini-busje bleek schuil te gaan.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 26