Een 'grapje' van Honda. De Civic in draadvorm. De knalgele Chronos, een ontwerp van Pininfarina. Dreigen met tolpleinen of spitsvignetten lijkt vooralsnog niet te helpen. Ook het duurder maken van benzine of wegenbelasting heeft nauwelijks effect. Vele Nederlanders verkiezen nog steeds liever de file dan de bus. Op de een of andere wijze willen we maar geen afstand doen van onze auto. Hoewel we weten dat hij slechts is voor het milieu. Er worden zelfs nog steeds veel auto's verkocht; vooral de duurdere merken hebben een groeiende belangstelling. Op de laatste Autosalon toonde de auto-industrie haar nieuwste prototypen, zoals op deze pagina is te zien. Glanzender, gestroomlijnder en soms ook schoner en sneller. Ook deze auto-industrie ziet in, dat het niet zo verder kan. Zelfs een 'autoclub' als de ANWB propageert minder rijden, carpoolen en vaker in het openbaar vervoer. De term 'verstandig autorijden' heeft al zijn intrede gedaan. Het helpt allemaal maar deels: er wordt wel meer gebruik gemaakt van het openbaar vervoer, maar de automobiliteit blijft hetzelfde. Maar de realiteit is gewoon dat het 'speeltje', ondanks een toenemend milieu-besef, nog steeds een heel grote plaats inneemt in ons leven. Soms puur uit noodzaak, soms als een kwestie van status. Maar vooral vanwege het gemak, dat in dit geval zo vervuilend de mens dient. Wartburg-stad Eisenach bloedt dood Bovag: 'Tolpleinen zijn pure discriminatie' De miniatuur-auto, nog heiliger dan de heilige koe Cursus 'voertuigbeheerslng In noodsituaties' Lada, lease-auto voor particulieren Nissan Sunny: kleine Prlmera Mazda 121, Lelijke Eend van de jaren negentig Glibberend en tollend over de Poolcirkel Porsche 911 Carrera 4, afgeleid van de Volkswagen Kever Typische mannen- en vrouwenauto's De Volkswagen Vario 1, kleurig en sportief. 1- foto's Henk Lambregtse De Protèo, prototype van de Alfa 164.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 17