Uitgaanspubliek moet gaan parkeren bij Bollenbad Noordwijk Weigerachtige slagbomen nekken betaald parkeren Noordwijk moet stranf zelf gaan exploiteren Sportverenigingen in Rijnsburg moeten meer huur betalen Rijnsburgers moeten forse tegenvallers reiniging betalen LEIDEN OMGEVING Qeid&a Qowuvnt WOENSDAG 13 MAART 1991 PAG11 jfj Snelheidscontrole in Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT/DE ZILK De politie heeft gisteren bij een, de hele dag door gehouden snelheidscontrole in Noordwijkerhout en De Zilk 27 bekeuringen uitgedeeld. Óp de Herenweg in Noordwijkerhout werden van de 32 gecontroleer de automobilisten, 16 overtredingen geconstateerd. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 88 kilometer per uur. De maximum toegestane snelheid is 50 kilometer. Op de Beeklaan in De Zilk reden van de 219 passerende automobilisten er 11 te snel. De hoogst gemeten snelheid bedroeg hier 90 kilome ter per uur. Er is op de Beeklaan een snelheid van 60 kilometer toegestaan. Vos bijt kippen en lammeren dood WASSENAAR Een hongerige vos heeft zich gisterochtend te goed gedaan aan acht kippen en twee lammeren. Op het landgoed Langenhorst werden de sporen van het dier aangetroffen. De kippen waren uit het kippenhok gehaald. Oplichter gepakt LISSE Een 29-jarige man zon der vaste woon- of verblijfplaats is gisteren in Winterswijk aange houden naar aanleiding van op lichtingen door heel Nederland, waaronder Lisse. Tussen 1 en 5 februari van dit jaar verbleef hij in een hotel in Lisse en maakte hij veelvuldig gebruik van taxi's. In totaal maakte hij voor 2000 gulden aan kosten. Op 5 februari bleek hij te zijn vertrokken zonder te beta len. De man maakte er een ge woonte van om in Nederland ho telrekeningen en taxiritten niet te betalen. Ook eten en het tan ken van benzine deed hij veelal gratis. Na een landelijke signale ring kon de politie van Winters wijk hem aanhouden. RUIMERE OPENINGSTIJDEN DEPOT CHEMISCH AFVAL IN RIJNSBURG ONZEKER RIJNSBURG Het is nog onzeker of het depot voor klein chemisch afval in Rijnsburg langer open gaat dan de huidige donderdag middag. Het CDA heeft haar bedenkingen omdat er nog geen compleet milieu actieplan op tafel ligt. „Het is een sympathiek voorstel. Maar als we hier ja tegen zeggen, weten we niet wat we daarvoor moeten laten", aldus fractievoorzitter Verheij gisteravond. Verheij wil dat wethouder De Haas snel met dat plan komt. „Door gebrek aan overzicht lopen we onszelf voor de voeten". De Haas erkende dat ze een actieplan had toe gezegd, maar door de lange discussies en de hoge werkdruk bij de ambtenaren daar nog niet over te beschikken. Zij wilde het voorstel echter toch voorleggen „omdat het verant woord kwijtraken van chemisch afval voor de Rijnsburgers een acuut probleem is". De Haas wil daarom dat het depot bij de gemeentewerf ook op dinsdagmiddag tussen half twee en vier uur en op de derde zaterdag van de maand tus sen half negen en twaalf uur wordt openge steld. Daartegen hadden ook VVD en SGP be zwaren. VVD-er Brul twijfelde aan het nut van openstelling op alleen de „derde" zaterdag en SGP-er Mostert wil een proeftijd. Wethouder De Haas zegde toe een proeftijd van een jaar in te stellen voor de zaterdagopenstel ling als die er komt. De Haas gaat ook het sy steem, waarbij betaald moet worden voor grote hoeveelheden afgeleverd chemisch afval, ana lyseren. De wethouder vreest dat bedrijven die wel kwamen toen het inleveren gratis was, dat dan niet meer of minder zullen doen. Plan voor woningen op Nieuw Voordorp VOORSCHOTEN De gemeente Voorschoten onderhandelt met Ballast-Nedam om op het braak liggende terrein Nieuw Voordorp appartementen te bouwen. Geble ken is dat de geplande kantoorge bouwen niet uitvoerbaar zijn. Er is al te veel leegstand in de kan toorbouw. Wethouder F. ten Have deelde de leden van de commissie financiën mee dat er nu een plan is om 56 apartementen te bouwen. Leiden is bereid daarvoor een deel van het bouwvolume ter be schikking te stellen. De gemeente Voorschoten stelt wel als eis dat de groenstructuur van Nieuw Voordorp behouden blijft. Panden Benvenutolai niet op monmentenlij VOORSCHOTEN De pandeii venutolaan 8 en 10 in VoorsJ komen niet op de gemeentelijk! numentenlijst. De Raad van 1 heeft het besluit tot plaatsing I monumentenlijst van de gem vernietigd, nadat de eigenai Antal en A. Antal-Begeer b hadden gemaakt. Volgens del van State heeft de gemeente c vuldig gehandeld. Ook de fair, Draijer, eigenaar van het pand 1 seweg 22 is om die reden in het| gesteld. En hetzelfde geldt voT Blom, voor wat betreft het Leidseweg 40. De panden Leidf 51 en Molenlaan 7 zijn volge Raad van State wel correct op <j numentenlijst geplaatst. Raadslid vindt onderkomen voor lokale omroep KATWIJK De Katwijkse lokale omroep VLOK kan voor onbepaalde tijd onderdak krijgen in een gebouw bij de supermarkt Digros. Met die suggestie verraste M. Nagte- gaal (D66/Gemeentebelangen) gisteravond de commissie voor cultuur. Het huidige pand van de VLOK aan de Tramstraat is veel te klein en verkeert in slechte staat. De omroep wil graag verhuizen naar het ge bouw De Vuurbaak aan de Prins Hendrikkade en wordt in die wens gesteund door zo wel het college van B en W als de meeste raadsfracties. VLOK-voorzitter Verbeek drong er gisteravond aan het begin van de vergadering op aan te kiezen voor De Vuur baak. „Bij een verbouwing van de Tramstraat kunnen we pas na een of twee jaar weer in de lucht zijn". Het nadeel van een verhuizing naar De Vuurbaak is dat het pand over anderhalf jaar verdwijnt als het haven terrein een nieuwe bestem ming krijgt. Toch zijn alle fracties op Groen Links na be reid 20.000 gulden te betalen voor de verhuizing. Dat wordt opnieuw bezien als de oplos sing die Nagtegaal aandroeg, haalbaar blijkt. T. Janssens van Groen Links noemde de subsidie kapitaalvernietiging. De ruimte bij de Digros, niet ver van het haventerrein, is volgens Nagtegaal een ideaal alternatief. Het is groot en de huur is redelijk. De andere commissieleden en wethouder A. C. Berkheij en de circa der tig aanwezige VLOK-mede- werkers werden verrast door het initiatief. In een eerste re actie stelden ze zich voorzich tig op. H. Bakker (RPF): „Ik ben verbaasd over het voorstel van Nagtegaal en ik vind het vreemd dat een raadslid op ei gen houtje er op uittrekt". Ook voor de wethouder was het probleem niet meteen opge lost. „Ik hoop dat het de ideale oplossing is. Is die dat niet, dan zal de VLOK toch moeten verhuizen naar de Prins Hen drikkade of zal het huidige pand moeten worden ver bouwd". CONSUMPTIEBON VOOR GOED GEDRAG NOORDWIJK Om vandalisme en overlast aan te pakken moet het aantal vierkante meters aan bar-dancing vloerop pervlakte in Noordwijk worden teruggedrongen. Bars en dancings in de oude kern van Noordwijk aan Zee moeten naar meer aanvaardbare loca ties worden verplaatst. En om de parkeerproblemen veroorzaakt door uitgaan spubliek te verminderen moet een terrein worden gereserveerd bij het Bol lenbad aan de Nieuwe Zeeweg. Vanaf dat terrein moeten dan pendelbusjes gaan rijden. Goed par- keergedrag moet beloond worden met een consump tiebon. Dat zijn voorstellen die wor den gedaan door de Noord- wijkse werkgroep Voorkomen en Bestrijden van Overlast. Gisteren presenteerde de werkgroep het college van B en W haar eindrapport. Ruim een half jaar heeft de werk groep nodig gehad om de over- lastproblemen te inventarise ren en tot aanbevelingen voor te nemen maatregelen te ko men. De maatregelen die in het rapport worden genoemd moeten als een geheel worden gezien. „Het treffen van geïso leerde maatregelen of slechts een gedeelte daarvan zal naar verwachting te weinig effect sorteren," aldus A. Huiskamp, de voorzitter van de werk groep. In de badplaats is zowel in de zomer als 's winters sprake van allerlei vormen van over last. Vernieling aan auto's komt veel voor, er wordt geü- rineerd in brievenbussen en portieken en er is baldadig heid en overlast. Auto's wor den hinderlijk achtergelaten en er is geluidsoverlast vanuit de bar-dancings. Om op de Koningin Wilhelmi- naboulevard beter controle te kunnen uitoefenen is een ver betering van de verlichting noodzakelijk. In het rapport wordt nog uitgegaan van ee herinrichting van de boule vard binnen een a twee jaar waarbij de verlichting wordt vervangen. Door gemeentelij ke bezuinigingen zijn die plan nen echter op losse schroeven komen te staan. Susploegen Aan de Grent, het concentra tiegebied van bar-dancings ziet de werkgroep graag een aparte uitstapstrook voor taxi's en pendelbusjes gerealiseerd. Vanuit de horecabedrijven moet toezicht op het in- en uit stappen van de gaande en ko mende man worden uitgeoe fend. De politiesurveillance moet in dit gebied intensief zijn. Geluidsoverlast vanuit de bedrijven moet worden aange pakt met geluidssluizen. Volgens de werkgroep hebben de exploitanten niet alleen een zorgplicht binnen het bedrijf maar ook daarbuiten. Het aan stellen van toezichthouders moet verplicht worden. Zoge naamde susploegen moeten zich bezighouden met het re guleren en kalmeren van het uitgaanspubliek. Mensen die zich ernstig misdragen moeten op een zwarte lijst komen. Het nachtelijk heen en weer geloop tussen de uitgaansgele genheden moet worden tegen gegaan door na 24.00 uur in Club '68 en de Bob in de oude dorpskern geen publiek meer toe te laten. Ook moet er en tree worden geheven waar voor consumpties worden ge geven. In het algemeen geldt dat het aantal avondrecreanten moet worden teruggedrongen. De Stichting VVV Noordwijk Promotie zal bij het samenstel len van haar evenementenpro gramma daarmee rekening moeten houden. Aan de slui tingstijden hoeft nog niet te worden gesleuteld. Wel stelt de werkgroep voor in de dis co's vanaf half een uitsluitend rustige muziek te draaien. Een kwartier later moeten de lich ten aan, de tap dicht en de muziek uit. Gewonde bij aanrijding Een 23-jarige automobiliste uit De Zilk is gisteravond om kwart voor zes op de Ruigenhoekerweg in De Zilk gewond geraakt na een frontale botsing met een 64-jarige automobiliste uit Noord wijkerhout. De Zilkse reed in de richting van Noordwijkerhout. lof Door onbekende oorzaak kwam zij op de linker weghelft ter Daar botste zij frontaal op de haar tegemoetkomende auto de Noordwijkerhoutse. De vrouw uit De Zilk is met knielets< verwondingen in het gezicht opgenomen in het Diaconesser^ Leiden. FOTO: HIELCO KU SVLV wil een fusie VOORSCHOTEN Van de 115 aanwezige leden tijdens de buitengewone algemene leden vergadering van SVLV in Voorschoten gaven 73 leden hun ja voor de instelling van een gemengde commissie, die een onderzoek zal instellen naar de mogelijkheid van een fusie tussen Randstad Sport en SVLV. De 42 tegenstemmers zagen een fusie voorlopig nog niet zitten. NOORDWIJK Het be taald parkeren in Noord wijk dreigt voor wethou der P. Barnhoorn van toe risme en financiën langza merhand op een regel rechte nachtmerrie uit te lopen. Kondigde hij een maand gele den nog aan dat de slagboom op de parkeerterreinen Want- veld, de Dam en Koningin Astridboulevard, die al maan den gastvrij open staan, per 1 maart in functie zouden zijn, gisteren meldde hij nieuwe te genslagen. Tijdens een proef leek alles naar behoren te functioneren. Toen die werd omgezet in praktijk deden zich allerlei technische mankemen ten voor. „Dit is een erg pijn lijk onderwerp", schetste Barnhoorn de situatie. Het betaald parkeren had al vorig jaar operationeel moeten zijn. Het in de arm genomen bedrijf Parkeertechniek ging echter failliet en ook had de werkgroep die zich met het parkeerproject bezighield zich nogal verkeken op de aard en de duur van de werkzaamhe den. Het parkeerdrama heeft de gemeente inmiddels han denvol geld gekost. De wethouder kon gisteren al leen meedelen dat de manke menten worden geïnventari seerd en zo snel mogelijk zul len worden opgelost. Barn hoorn zag als lichtpuntje dat het bedrijf dat in de arm is ge nomen om het parkeerproject af te ronden, gehouden is aan een schadevergoeding van 500 gulden voor elke dag dat de apparatuur niet in werking is. Nog geen skatebaan in Valkenburg VALKENBURG Hoewel er nu nog geen geld voor is, komt er in de toekomst misschien wel een skateboard baan in Val kenburg. De commissie onder wijs en welzijn staat daar ten minste niet afwijzend tegen over. Twee jeugdige Valken- burgertjes hadden in een brief burgemeester C. Sinke ge vraagd om de baan. Een grote baan kost echter 35.000 gulden. En dat heeft de gemeente niet beschikbaar. Toch wilde het college de - commissie er nog over horen. De raadsleden Spiering (CDA) en Varkevisser (PvdA/Groen Links) wezen op het gevaarlijke element van de aanleg van zo'n baan. Maar niettemin zou in samenwerking met de speeltuinvereniging wel iets mogelijk moeten zijn. Dat voorstel had de instemming van T. van Es (GPV/RPF). H. Dijkhuizen (CDA) meende dat met simpele middelen in de toekomst iets mogelijk moet zijn. P. Mizee (VVD) kon zich verplaatsen in het verzoek van de jeugd, hij vond dat al lang genoeg over speelwerktuigen is gediscussieerd. „Die moeten er nu maar eens komen" aldus de liberaal. RIJNSBURG De sport verenigingen in Rijnsburg moeten met ingang van 1 au gustus van dit jaar 10 procent meer gaan betalen voor de sportaccommodaties. Daar mee vervalt het voornemen om de nieuwe tarieven met terugwerkende kracht per 1 januari in te laten gaan. Burgemeester F. Jonkman, te vens wethouder van financiën, trok gisteravond het boetek leed aan. „We zijn zelf schuld en moeten dan maar een greep doen uit de post onvoorzien' stelde hij een oplossing voor. De verschillende politieke par tijen stemden daarmee uitein delijk in, maar verklaarden unaniem dat het voorstel geen schoonheidsprijs verdient. Op aandrang van VVD-raadslid Brul gaat het college van bur gemeester en wethouders nog voor de komende raadsverga dering met voetbalvereniging Rijnsburgse Boys, de grootste tegenstander van de tariefs verhoging, om de tafel zitten. De sportverenigingen zijn vol gens de partijen erg laat inge licht over de gemeentelijke voornemens en Rijnsburgse Boys was de enige vereniging die principieel tegen de nieu we tarieven was. Burgemeester Jonkman wilde gisteren geen enkele toezeg ging doen dat de tien procent verhoging die nu wordt door gevoerd, voor langere tijd de laatste is. Het is niet uitgeslo ten dat de tarieven in 1992 op nieuw worden opgeschroefd. De verhoging van dit jaar is nodig om de uitgeputte begro ting van de gemeente nog enigszins overeind te houden. Rijnsburg staat als artikel 12- gemeente onder curatèle van het Rijk en moet een sane- ringsbeleid voeren om de fi nanciële situatie weer gezond te maken. Ontwerp voor toren-kunst in Valkenburg Valkenburger M. Molenkamp heeft een balletje opgegooid voor een toren achter de Nederlands -hervormde kerk in zijn woon plaats. Hij ziet het idee waar hij al een schets voor maakte als een kunstuiting gebaseerd op het „deconstructivisme". De echte toren sneuvelde in mei 1940. De gemeenteraad heeft in de twee de helft van de tachtiger jaren de herbouw financieel niet haal baar gevonden. De commissie algemene zaken vindt de voorzet van Molenkamp niet onaardig maar als kunstontwerp een te groot contrast met het kerkgebouw zoals T. van Es (GPV/RPF) het uitdrukte. P. Mizee (VVD) vond het wat te doorzichtig en denkt niet dat dit het idee van de oude toren kan vervangen. Ook G. Spiering-Poot (CDA) meende dat deze kunstvorm in het dorp niet haalbaar is. Een mening die door A. Vartevisser-Haas- briek (PvdA) gedeeld werd. H. Dijkhuizen (CDA) vatte het zo sa men: „We zijn in Valkenburg nog niet rijp voor een dergelijk mooi kunstwerk." FOTO: PR Politie houdt inbrekers aan zen is in de nacht van maandag op dinsdag een container open gebroken. Door oplettende omwonenden konden de twee ver moedelijke daders enkele uren later in Rijswijk worden aange houden. Niet bekend is wat zij hebben ontvreemd. Uit een wo ning aan de Tolstraat in Koudekerk is gisteravond rond zeven uur video- en audio-apparatuur gestolen. De inbrekers kwamen binnen door een raam te forceren. NOORDWIJK De ge meente Noordwijk moet vanaf 1 mei 1992, als het contract met de Stichting Zeebad afloopt, het ver pachten van het strand in eigen hand nemen. Dat is de unanieme mening van de commissieleden toeris me, economische zaken en financiën. De commissie besprak gisteren de nota strandexploitatie. Wet houder P. Barnhoorn kreeg lof toegezwaaid voor het snelle produceren van een „heldere" nota. Dat het op het strand bij voor keur een Noordwijks onder onsje moet blijven werd door alle partijen verwoord. Voor het pachten van een strandpa viljoen kunnen volgens C. Voorham-Bartens (PvdA) zo wel hoteliers in aanmerking komen die eerder hebben be wezen een strandtent goed te kunnen runnen, als particulie ren of badlieden die de stap durven nemen en aan de ge stelde eisen voldoen. J. van Eijken (VVD) sprak een duidelijke voorkeur uit voor verpachten aan logiesverstrek- kende bedrijven. E. Boven kerk (CDA) sloot daar bij aan maar vond dat ook andere on dernemers een kans moeten krijgen als blijkt dat er vanuit de logiessector te weinig ani mo is. Noordwijks Belang hield het op een voorkeur voor Noord wijkse onderne mers, terwijl Groen Links pleitte voor een procedure waarbij ondernemers en parti culieren gelijke kansen heb ben. De Noord wijkse verenigingen ble die van het strand gei e g maken zullen voo moeten betalen voor de I teiten. Alleen Noordwijks lang verlangt slechts een bolische bijdrage van groep strandgebruikers. IC verenigingen mogen wel heren met reclame op hun onderkomens de clu te spekken. „Daar willen niet al te moeilijk over d< aldus Voorham, „als het i niet te uitbundig wordt". Diverse partijen hadden tekeningen bij het aansti van een strandmeester. .qr gens wethouder Barnhooi de taak van die strandme te vergelijken met die van dij markt- of havenmeester, ip. gemeente moet toezicht 5n den. Komt er geen sti an meester dan moeten vi het ambtelijk apparaat me worden ingezet. RUIM HONDERD GULDEN EXTRA PER GEZIN RIJNSBURG De inwo ners van Rijnsburg moeten over 1990 per doorsnee gezin ruim hon derd gulden extra betalen aan gemeentelijke lasten. De reinigingsrechten gaan met ingang van 1 april van dit jaar fors omhoog met 85 gulden. Ook de rioolrechten en de onroe rend goed belasting gaan omhoog. Het gaat om een tussentijdse verhoging om de gemaakte kosten volle dig te dekken. Bij de gemeentelijke reiniging blijken de kosten over 1990 140.000 gulden hoger te zijn uitgevallen dan verwacht. Dat komt door tegenvallers bij de afvoer van stortvuil, de subsi die voor oud papier, het aan passen van het huis- en grof- vuilschema, het instellen van 'milieu-eilanden' en het moge lijk langer openstellen van het depot voor chemisch afval. De gemeente wil met de ta riefsverhoging een financiële inhaalrace voorkomen. „Dejta- rieven moeten per jaar alle ge maakte kosten dekken. An ders worden we geconfron teerd met achterstanden die we later, maar dan met grote re klappen moeten inhalen", verduidelijkte burgemeester F. Jonkman de noodzaak van de maatregel gisteravond aan de leden van de raadscommissie voor financiën. Een systeem waarbij de verho ging van de reinigingsrechten 85 gulden per huishouden wordt aangepast naar inko men, kon Jonkman niet toe zeggen. „Ik wil wel, maar mag niet. Inkomenspolitiek is voor behouden aan het Rijk. Boven dien kan zo'n systeem grote ter Verheij ziet er weinig heil in. „Een inkomens-afhankelij ke aanpak is wel het meest eerlijk, maar de ervaring met zo'n systeem in andere ge meenten schrikt mij af". Op aandrang van SGP-raads- lid Mostert komt er wel een kwijtscheldingsregeling, „maar daar mogen de mensen echt geen hoge verwachtingen van hebben", verklaarde hij zelf al de door de wet opgelegde be perkingen. Aandacht gevraag 11 voor beeldbepalei tó, panden Noordwijl NOORDWIJK Het aan van de oude kern van Noarr wijk-Binnen moet zoveel d gelijk behouden blijven. D ent om moet bijzondere aand worden geschonken aan Cor beeldbepalende panden ii eft dorpskom. De aantasting dergelijke gebouwen doo fen om te zetten in apparteme is de vereniging De Dorpskern een doorn in oog. Dat bleek gisteravond uit er woorden van R. Kemper, !rt op de algemene ledenverg kt ring van de vereniging in bb< Beurs verslag uitbracht va Bt< werkgroep verkeer en rui 0 lijke ordening. De dorpsiirv telt ongeveer twintig mi en menten. Soms zijn deze ec eg ingepakt door nieuwbouw. bestuur van de verenigin ai daar niet gelukkig mee. vereniging wil daarom eentë^ tivier optreden van de m<nfL mentencommissie die gert tijd in een slapende toes verkeerde. De vereniging in de commissie worden v< 5^ genwoordigd. rg( uil ok eef Dure klok gestolen NOORDWIJKERHOUT l, Uit een woning aan de De vornin Lomanstraat in No wijkerhout is vannacht Friese stoeltjesklok ter wa: van 12.000 gulden gestolen De bewoners ontdekten de braak vanochtend om over vijf. De inbrekers zijn via een r aan de voorzijde de wol J binnengekomen. ki

Leidse Courant | 1991 | | pagina 12