TL profiteert van erlies koplopers YZC komt niet langs pover Rotterdam Leython toont karakter KNS sluit seizoen met overwinning af DO VERRAST ASC IN DERBY:2-1 ïitPORT CeidócSowiant MAANDAG 11 MAART 1991 PAGINA 17 »<tmmermans winnaar Sint Willibrord DEN Vital Timmermans heeft het criterium van Willibrord, eén van de eerste criteriums van het we seizoen, gewonnen. De 21-jarige Casba-Swiftren- dit seizoen overgekomen van Diana, won door aan reep van het peleton te ontsnappen en alleen aan te en. Bij de junioren was er een goede klassering voor 1 ine Vergeer en Mark Varkevisser. Ze werden vierde, ectievelijk vijfde uit een kopgroep van zes man. In jrabantse Rucphen werd een nieuwelingenkoers ver- n. Andre Meulemans werd hierbij achtste en Ferry ,uiter 15e. Dit weekeinde werd tevens de Ronde van n-Holland verreden voor amateurs. In de slotfase was Pifen peleton van ongeveer 40 renners over. Twee man 3wift-Casba konden zich bij de eerste 30 in de uitslag n. Herman Bakker werd 23e en Laurens Koster 29e. toers werd uiteindelijk gewonnen door Arno Otten- ;er, voor Albert Engels en John Braber. Arie van Tol in de prijzen LEIDEN Arie van Tol heeft in het Hongaarse Boedapest tijdens het Wereld Kampiopenschap voor veteranen indoor flink huis gehouden. Zilver noteerde de Ba taaf in de klasse van 45 jaar en ouder op de 800 en de 1500 meter in respektievelijk 2.10.4 minuten en 4.36.2 minuten. Beide keren achter de Ier Riely. Op de 3000 meter was er voor de Wassenaar der een derde plaats weggelegd in 9.43.02 minuten. „Een prachti ge ervaring waar ik nog een uit nodiging voor een wedstrijd in Rusland aan over heb gehouden ook," was het enthousiaste com mentaar van de „Oude Rups." Goed tegenspel van Brenda Conijn LEIDEN Brenda Conijn bood in de door haar wel verloren kwartfinale tijdens de internationale jeugd- titelstrijd van Nederland in Haarlem goed tegenspel aan wereldkampioene Yuni Kartika. De Lissese bad- mintonspeelster moest vooral op het punt van erva ring met het spelen van partijen op dit uitzonderlijke hoge niveau in de Indonesische haar meerdere er kennen, maar werd met twee maal 5-11 niet wegge speeld. In de aan het hoofdschema voorafgaande poulewedstrijden had Conijn haar partijen tot een goed einde weten te brengen. In het dubbelspel met Nicole van Hooren bereikte de nummer twee van de verkiezing van de Lissese sportvrouw van het jaar de halve finale. Met twee maal 7-15 toonde de Engel se combinatie Nicola Beck en Joanne Davies zich de beteren. In verband met ziekte van haar partner kwam de in april de EK-jeugd spelende Brenda Co nijn niet uit in de mixed. LEIDEN KNS heeft als laatste korfbalclub uit de Leidse regio het zaalseizoen voltooid. De derdeklasser uit Oegstgeest zegevierde met 16- 11 over hekkesluiter Heems kerk en eindigde daardoor met zeventien punten uit zes tien wedstrijden stevig in de middenmoot in haar afdeling. Normaal gesproken werkt KNS haar thuiswedstrijden in Oegstgeest af, maar voor het laatste duel moest zij uitwijken naar de Vijf Meihal. Het achttal van Rene Kooien maakte in de nieuwe omgeving aanvankelijk een nogal ongeïnspi reerde indruk en werd door Heemskerk in de beginfase op ach terstand gezet. De aanval kon door het sterke afvangen van Ellen Kooien in het ene en Karin Franke in het andere vak genoeg aanleg gen, maar schoot in deze fase bij zonder onzuiver. Alleen Carmen Zitman (twee treffers) Hendrik van Ruiten en Hans Kooien (strafworp) kwamen in eerste half uur tot sco ren. De ruststand eindigde in een 4-5 achterstand voor KNS. Dit tot ongenoegen van KNS-coach Kool- en. „Ik ben-in de rust wel. boos ge worden, want we maakten ook zo veel fouten. Heemskerk scoorde ei genlijk alleen omdat de verdedi ging zo laks was. Maar dat hebben we in de tweede helft gelukkig rechtgezet". De boze woorden van René Kooien misten hun uitwerking niet op het KNS-achttal. Met name Edwin Kooien trok zich de wrevel van zijn coach aan. In achttien minuten schoot hij vijf keer raak en daar mee schoot de score omhoog naar 14-8. In de laatste tien minuten liet KNS de teugels weer vieren zodat de hekkesluiter uit Heemskerk nog tot 16-11 kon terugkrabbelen. De resterende doelpunten van KNS waren van Karin Bink, Yvonne van Dam (tweemaal), Hans Kooien, Hendrik van Ruiten en aanvoerder Maarten Tideman. DIOK weer niet langs Castricum DEN De spanning de afdeling zondag is [het verlies van beide lopers ASC en Teylin- weer volledig terug. 1, gaf blijk van zijn -|jbities en stuurde Tey- *;en met 4-2 terug naar ienheim. De derby in jstgeest werd verras- gewonnen door UDO FC Rijnland en Ber- dus wonnen beide hun vedstrijd bij respectie- jk Stompwijkse Boys MMO. Warmunda ,d thuis VNL op 1-1. - UDO 1-2 (1-0) kon in de goed bezochte y op de Kempenaerstraat vuist maken tegen hek- UDO. ASC kwam via co van Raadt op een 1-0 ko isprong, maar slaagde er z in, ondanks een aantal )e kansen, deze voorsprong uit te bouwen. UDO maakte in de tweede helft dankbaar ge bruik van de lankmoedige houding van de thuisploeg. Door de bal steeds goed in de ploeg te houden werd ASC te ruggedrongen op eigen helft. Dit overwicht resulteerde in twee doelpunten van Ronald de Jong en Marco Hollander. VTL - Teylingen 4-2 (3-0) VTL greep zijn laatste moge lijkheid om het contact met de koplopers niet te verleisen met beide handen aan. Vanad het beginsignaal werd Teylingen onder druk gezet. In een zeer hoog tempo en bij vlagen goed voetballend liep de ploeg van Ab Kolkman uit naar een 3-0 voorsprong via Roger James (tweemaal) en Adim Narim. Na rust trok de Vlietclub het goede spel van de eerste helft door en Roger James bekroon de dit met zijn derde doel- punt:4-0. In de slotfase kon Teylingen nog iets terug doen. De goede instelling van de ploeg van Bert Kort werd be loond met twee treffers van Paul Haver. De zege van VTL kwam echter niet meer in ge- MMÓ - Bernardus 0-1 (0-0) Bernardus heeft door een overwinning in Hoogmade de aansluiting met de subtop we ten te behouden. In een zeer matige partij voetbal hielden beide ploegen elkaar tot de rust goed in evenwicht. Na de thee was een blunder in de MMO-verdedidiging de oor zaak van de enige treffer van de wedstrijd. Jos van Kampen benutte deze buitenkans:0-l. MMO drong nog wel aan maar miste de kracht om nog langs zij te komen. Stompwijkse Boys - FC Rijnland 1-2 (1-0) Stompwijkse Boys verspeelde tegen FC Rijnland zijn laatste kans om nog in rol van bete kenis in de afdeling te kunnen spelen. De start van de Stomp- wijkers was echter zeer vlot te noemen. Na twee minuten kon Dick de Bruin vanaf elf meter de score openen, nadat Walter de Kievit onderuit was ge haald. Na de pauze bleek de grote inzet van de Leidse ploeg de doorslaggevende fac tor. Een schot van dertig me ter van Gé Tegelaar betekende de gelijkmaker en een minuut voor tijd zorgde Bert-Jan de Ridder voor de winnende tref fer van de Leidse ploeg. Warmunda - VNL 1-1 (0-0) VNL werd in zijn opmars door Warmunda gestuit. De War- monders herstelde zich prima van de veeg om de oren van vorige week tegen Bernardus en gaf de Leidse ploeg goed partij. De ontknopping van de wedstrijd kwam in de slotfase. De thuisploeg kwam op voor sprong via Rob Van Duin maar Michel Schouten schoot zijn ploeg vanaf de penaltystip langszij. In de slotfase werd Leon Kortekaas van Warmun da nog van het veld gestuurd. Tjarco van Raadt opent voor ASC de score in de de derby tegen UDO. De confrontatie tussen de twee ploegen uit Oegstgeest eindigde in een verrassende overwinning van UDO. FOTO: ANDRE VAN HAASTEREN LEIDEN DIOK heeft de opwaartse lijn van vo rige week tegen RCH niet kunnen doortrekken. Aartsrivaal Castricum re kende in eigen huis af met de Leidse ploeg (21- 6). Door de nederlaag van de ploeg van Dick Altink en het puntverlies van HRC tegen RCH is de strijd om de landstitel nog helemaal open. Wisselvalligheid is dit sei zoen kenmerkend voor het optreden van DIOK in de vaderlandse rugbycompeti- tie. Op zich is dat niet zo vreemd want het team van coach Dick Altink kan door de vele mutaties moeilijk tot een eenheid groeien. Tegen een geroutineerde ploeg als Castricum is dat fataal. De thuisploeg maakte optimaal gebruik van de fouten bij de Leidse ploeg en legde daar mee de basis voor de ruime overwinning. Cstricum begon met de wind in de rug en bouwde een licht overwicht op. DIOK hield in de beginfase goed stand en vooral routinier Kees Koemans was in deze fase goed op dreef. Het uit vallen van DIOK-speler Derrick Spence (hij moest met een hersenschudding' naar het ziekenhuis) vormde het breekpunt in de wed strijd. De Leidse ploeg raakte uit zijn ritme en maakte de meest elementaire fouten. Vooral bij de voorwaartsen werd teveel balverlies gele den en Catricum maakte daar dankbaar gebruik van. Uitblinker André Marcker zette met twee penaltykicks zijn ploeg op een 6-0 voor sprong. Gottfried Bos deed nog wat terug voor de Leidse ploeg maar een try van Bernd Verhoffstad en een benutte conversie van Marc ker bepaalde de ruststand op 12-3. DIOK kon in de tweede rondgang weinig voordeel putten uit het windvoordeel. Er werd door de Leidse rug byers te statisch gespeeld en de scrum en de rucks waren bijna allemaal in het voor deel van de thuisploeg. „We toonden in de tweede helft veel te weinig initiatief en de meeste spelers waren bang om te fouten te maken. Te gen een ploeg als Castricum is dat fataal", aldus de Leidse coach Dick Altink na afloop. André Marcker bleef ook in de tweede helft feilloos kic ken en in eendrachtige sa menwerking met Verhoff- stad bepaalde hij de eind stand op 21-6. DEN Het Alphense heeft een hoge prijs !ten betalen voor de >rsing van goalie Wim meulen. Tegen hek sluiter Rotterdam isten de Alphenaren gelijkspel duldden: ITgJl. Het Leidse ïud/LGB zag na twee pe- iaaies twee ervaren spe- verplicht het water ijnen tegen het moeilijk trijdbare AZPC. Het jstane gebrek aan routi- werd vervolgens gena- blootgelegd. De afrdse hoofdklasser LZ'86 vecht nog steeds voor lijfs behoud maar tegen ZPA werd kansloos verloren. AZC zal het schaamrood op de kaken hebben gestaan na het optreden tegen het povere Rotterdam. De Rotterdammers hadden tot voor het duel slechts eén punt gepakt, van streekgenoot de Zijl. De scha mele puntendeling geeft eens te meer aan dat de ooit ge duchte waterpolostreek in de hoek zit waar de klappen val len. De Alphense goalie Ver meulen heeft al enkele weken niet meer gespeeld. Na het in cident in Delft besloot het AZC-bestuur de heethoofdige goalie te schorsen voor eén wedstrijd. Maar nog voor de affaire voor de arbitrage-com missie werd gebracht, dat ge beurt deze week, werd de Al phense goalie voor nog eens drie wedstrijden geschorst. Tot overniaat van ramp bleek ook plaatsvervangend goalie De Jeu verhinderd en zodoende mocht de derde goalie aantre den. AZC startte alsof er geen vuiltje aan de lucht was en nam gedecideerd de leiding: 2- 0. De Rotterdammers herover den echter het dirigeerstokje en tekenden voor het verstrij ken van de eerste periode de gelijkmaker aan: 2-2. Vervol gens pakten zich donkere wol ken samen boven het zwem bad de .Thermen' want goalie Borger raakte geblesseerd. De geplaagde goalie bleef op zijn post, maar was nauwelijks in staat zijn doel schoon te hou den: 3-8. Coach Ron de Vogel besloot vervolgens speler Tho mas in het vangnet te plaatsen, hetgeen succesvoller bleek: 5- 9. De Alphenaren mochten in de laatste seconden nog de handen dichtknijpen met het gelijke spel. Om een onduide lijke reden kreeg AZC een overtalsituatie die Remco Piel- stroom benutte en een volledi ge blamage voorkwam. De wedstrijden in Amesfoort tegen AZPC verlopen vaak niet zonder incidenten en ook de confrontatie met De Zijl vormde daar geen uitzonde ring op. De eerste periode gaf een beeld van twee aan elkaar gewaagde ploegen: 4-3. De om mekeer kwam vervolgens in het tweede speldeel toen aan- voeder Heiden zich tegen de arbitrage afzette. Heiden voel de zich geroepen om de arbiter op een fout te wijzen, hetgeen de Hagenaar zijn derde per soonlijke fout opleverde. Hei den belandde op de spelers- bank, welliswaar met vervan ging, maar juist Heiden vorm de een lichtpuntje in de Leidse malaise. Edwin Redegeld zorg de er (on)bewust voor dat ge moederen meer verhit raak ten. Redegeld uitte gespierde taal; de arbiters lieten zich verleiden en gooiden nog meer zout in de gapende Leidse wond. Dus ook Redegeld met vervanging eruit. De Leide- naars, zelfs de jeugdige spelers, blinken de laatste weken uit in domme scheldkanonnades aan de arbiter. Na deze inci denten bleek de onervaren heid de Leidenaars op te bre ken en had AZPC een gemak kelijke prooi aan De Zijl. Bij de zeer jeugdige LZ-ploeg is de wisselvalligheid troef. Opnieuw speelden de Leide naars een goede partij, maar moesten in de voorlaatste pe riode tegen ZPA veel terrein prijsgeven. De Leidenaars be horen nog steeds tot de moge lijke degradatie-kandidaten, maar er is nog een sprankje hoop. De pupillen van Hans Parrel hebben namelijk alle sterke concurenten reeds ge had. Vivax speelde als fiere koplo per een zwakke partij tegen ZWV. De Welling-equipe kwam echter geen moment in gevaar. De opponent wist pas in de voorlaatste periode het Oegstgeestse doel te vinden: 1- 4. In de laatste periode moch ten zij dit nogmaals herhalen: 2-7. De dames van De Zijl/LGB hebben de trein niet meer ste vig op de rails staan. De hape ringen lijken met de week er ger te worden. Tegen Njord liepen zij voortdurend achter de feiten aan: 5-4. U eert J l IDEN De volleybal egen die uitkomen in landelijke divisie had een slechte week. ste-divisionist Leython est na een spannende dstrijd de meerdere er- men in koploper Radi- (1-3). NOVO had de le winst voor het grij- in Amstelveen. Door iele ongelukkigheden ig opponent Delta/L- 'd er met de punten idoor (3-2). Derde-di- inist Leython 2, afgelo- dinsdag nog tegen- nder van het Neder- ids team, verloor nipt 3-2 van Jupiter. Ge- 2 (üi/Kangeroes verdien meer bij koploper Alli- maar hield van het vo ffen slechts een punt t (3-2). Bij de dames :kte Gemini/Kangeroes idelijk weer eens de (le winst. De Voorscho- se dames wonnen met van V.S. Haag. ,dhon-coach John Groen zijn selectie langzaam ver- nen. Frans Boerefijn en .Bloem maken er geen deel ir vanuit. Leon Heijting niet meer komen trainen, gelopen zaterdag haalden de derdorpse ploeg eindelijk tr eens het niveau zoals het rt. Tegen koploper Radius n J 'd hard gevochten. Leython tig "tte voor een goed gevulde Tzaal Op Dreef sterk. Met gevarieerd aanvalsspel Leython de eerste set met 12. In de tweede episode de Leiderdorpse formatie Jerug. De Goudse gasten wf fiteerden met 7-15. Libero jiert Maasen leidde de zes T een 12-8 voorsprong in de derde set. De betere verdedi ging en aanval van Radius gaf echter de doorslag (13-15). In de vierde set was de ban aan Leython-kant gebroken. Spe lerswisselingen en time-outs brachten niet het gewenste ef fect (1-3). NOVO begon goed in Amstelveen tegen Delta/L- loyd 2. Door een strakke servi ce werden de lange Amste- veense middenaanvallers uit geschakeld. Via 13-15 en 7-15 nam de ploeg van coach Sjaak de Jong een 0-2 voorsprong. In de derde set verslapte de con centratie. Een eindsprint bracht NOVO op een 13-14 voorsprong.. Enkele ongelukki ge fouten staken een stokje voor een 0-3 winst (16-14). Winst in de vierde set werd door enkele dubieuze beslissin gen van de lijnrechters voor komen (15-13). De vijfde set ging gelijkop. Een door de lijn en scheidsrechter verkeerd be oordeelde Amstelveense smash op 16-16 bracht de thuisploeg ten onrechte winst (3-2). Ge mini/Kangeroes verdiende meer tegen koploper Allides. In een emotionele wedstrijd kregen de Voorschotenaren te weinig. De ploeg van coach Leon Jungslager nam door goed spel een 1-2 setvoor- sprong tegen de arrogant spe lende Haarlemmers. Na ruim verlies in de vierde set, pakte Gemini in de vijfde set de draad op. Op 13-14 verzaakten ze het uit te maken (3-2). Ley thon 2, afgelopen dinsdag de sparringpartner van het Ne derlands team tijdens de clinic, bleek niet genoeg geleerd van de internationals. In Oude Water verloor de ploeg van Willem Spierdijk met 3-2 van Jupiter. De Leiderdorpers hadden de eerste set nodig om op gang te komen; de tweede set bracht gemakkelijk winst. De verloren derde set werd in de vierde onder aanvoering van uitblinker Ewout van der Schaft rechtgetrokken via 13- 15. In de barrage was de thuis ploeg het fortuinlijkst door een falende Leiderdorpse pass (3- 2). VCS trof volgens speler Pe ter Franke de beste en meest complete ploeg uit de promo tieklasse IJsselvogels. De wed strijd werd voor beide partijen ontsierd door een abominabel slechte leiding. De Moordrech ters hadden hier echter de minste last van en wonnen met 3-1 ondanks een sterk op treden van jong talent Robert- Jan Batenburg. RVV had te gen de geroutineerde koploper Skania 2 weinig in te brengen. In de eerste set namen de pu pillen van coach Martin Broe- re een ruime voorsprong die niet meer uit handen werd ge geven. Vanaf de'tweede set keken de Rijnsburgers con stant tegen een achterstand aan (3-1). De jonge Kees van Duin nam de positie van de ontbrekende Jan Voortman verdienstelijk over. Graficon- /Donar kon door een samen loop van omstandigheden slechts drie basisspelers op de been brengen. Met drie inval lers uit het tweede team gin gen de Merenwijkers ruim maar strijdende ten onder te gen de sterke koploper DVC uit Driebruggen (3-0). Ley thon 3 miste Dirk-Jan Kwesto en Freek Weidema. De Lei derdorpse hekkesluiter verloor de eerste twee sets ruim van koploper Kalinko mede door gewenningsproblemen. De derde set ging het beste maar ging nipt naar de Schevenin- gers (3-0). Gemini/Kangeroes 2 brengt zichzelf in de proble men door met 3-0 bij rode lan taarndrager Thor 2 te verlie zen. De Voorschotenaren ko men hierdoor onnodig in de gradatiegevaar. De dames van Gemini/Kan geroes behaalden weer drie punten. Coach Casper Brussee startte met een spelverdeelster wat goed uitwerkte in de eer ste set (15-8). De tweede set was onder aanvoering van de goed serverende en verdedi- Leython-spelverdeler Derk de Saegher (1) instrueert zijn medespelers. Robert Maassen (6) bestudeert de tegenstander. De Leiderdorpse volleyballers ging strijdend ten onder tegen koploper Radius. gende Tanja van Besooijen ook voor de Voorschotense dames. In de derde periode leek Ge- mini bij een 14-8 stand de winst op zak. De Haagsen maakten dankbaar gebruik van de onzekerheden bij de thuisploeg (14-16). Met hangen en wurgen werd de winst in de vierde set veiliggesteld (3- 1). WWV en Leython vochten een wisselvallig duel uit. De eerste en derde set waren overtuigend voor de Leider dorpse dames. WW maakte in de tweede set gebruik van de slordigheden aan Leython- kant. De Wassenaarse dames namen in de vierde set on danks een smalle basis een voorsprong. De ploeg van coach Vincent Henskens haal de via goed spel van Renate de Zwart de winst toch'binnen (1- 3). NOVO behaalde twee be langrijke punten tegen Velo. De Noordwijkse dames namen via 15-b en 15-13 een 2-0 voor sprong, maar zakten daarna in elkaar in de derde en vierde. In de vijfde set leidden de bei de spelverdeelsters Birgit de Hoog en Miranda Berbee de ploeg van Pieter van der Brink naar de belangrijke winst (3-2). Gemini/Kange roes 2 speelde een zeer goede wedstrijd tegen koploper DVC. De Voorschotense dames na men zelfs een 2-1 setvoor- sprong. Er leek meer in te zit ten, maar de Driebrugse da mes maakten goed gebruik van de conditionele problemen van hoofdaanvalsters Petra van Wissen en Linda Goom- ans (2-3). Leython 2 startte matig tegen Gemini/Kange roes 3. In de eerste set namen de Voorschotense dames een 3-9 voorsprong. Leython maakte dit door een sterke blokkering weer goed en won met 15-13. In de tweede set werd een 0-9 achterstand in winst omgezet. In de derde spelperiode leidde de aanval- sters Tine de Bloois en Arine van Vliet Leython naar een 3- 0 winst.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 17