Paleisrevolutie bij KNVB dreigt J Zandstra hunkert naar uitdaging met wereldtop .onder low Wolsink wint Ronde Taiwan ES323I Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! PORT CeidóaQowiant DINSDAG 5 MAART 1991 PAGINA 9 iGeldschieter Beerschot Host schuld nog niet in .NTWERPEN De Belgische eersteklas- ;r Beerschot hangt een schorsing boven iet hoofd. Indien vóór donderdag niet een chuld van ruim een half miljoen gulden is rereffend wordt de club door de Belgische itbalbond (KBVB) uit de competitie ver- lerd. De voor zaterdag vastgestelde Istrijd tegen Lokeren zou dan niet loorgaan. Geldschieter Ivens heeft niets neer van zich laten horen. Trevor Morley, opscorer van de Engelse tweede-divisie- lub West Ham United, werd zondag neer- estoken in een woning in Essex, ten oos- en van Londen. De 28-jarige aanvaller verd met ernstige verwondingen in een uj. iekenhuis opgenomen. Volgens de woord- oerder van West Ham was de toestand an de gewonde stabiel. De politie arres- eerde een vrouw voor verhoor. Guus Hiddink naar Valencia ISTANBUL Guus Hiddink heeft een akkoord bereikt met het Spaanse Valencia. De trai ner van het Turkse Fenerbah- ce maakte enkele weken gele den zijn eisen kenbaar aan de ploeg die in de subtop mee draait. Valencia had geen problemen met de financiële verlangens van de voormalige trainer van PSV. In Spanje gaat het ge rucht dat Hiddink een jaarsa laris van 1.250.000,- gaat ver dienen. Fenerbahce verlangt wel een afkoopsom, omdat Hiddink een doorlopend con tract heeft. Van Balkom kandidaat bondscoach Iran MANAMAH De Nederlandse voetbaltrainer Frans van Balkom zegt een aanbod van Iran te hebben gekregen daar te werken als bonds coach. Hij bekleedde die functie eerder korte tijd in 1979, maar moest destijds vluchten vanwege de revolu tie. De trainer van de Saudiarabische koploper Al Nahda kreeg deze week te horen dat de competitie in dat land voorlopig niet begint vanwege de Ra madan. De wapenstilstand in de Golf maakt het volgens de Iraakse voet balbond daarentegen mogelijk dat vrijdag aanstaande de competitie wordt hervat. Ook in andere landen rond de Perzische Golf worden de sportieve manifestaties weer op de agenda gezet. Vier handbalsters Quintus in selectie EINDHOVEN Met vier speelsters is Van de Voort Quintus het best ver tegenwoordigd in de selectie voor het Nederlands vrouwen handbal team. Onder leiding van interim-coach Bert Bouwer neemt Nederland deel aan het Europees kwalificatie-toernooi, dat van 13 tot 23 maart in Italië wordt gehouden. De selectie is: doel: Sol (PSV), Robben (Zeeman SEW) Seur (Noorlander/Foreholte); veld: Thor- sen (PSV), Kleintjens (ADB/V en L), Kerssens (SEW), De Kok (Van de Voort/Quintus), Mouton (Aalsmeer), Wouters (PSV), Gijsman (Quintus), Van de Meer (Quintus), Van Velzen (Quintus), Van Iersel (Aalsmeer), Dul- fer (LUK/UVG) Van de Velden (SEW), Vonhof (Aalsmeer). TWEE REMISES JAN TIMMAN LINARES Jan Timman heeft gisteren in de zevende ronde van het internationaal toernooi in Lina res remise gespeeld tegen Anatoli Karpov. Eerder deelde de Neder landse grootmeester in de afgebro ken partij uit de vijfde ronde tegen de Sovjet Salov ook het punt. Tim man bezet na zeven ronden met Anand, Joesoepov en Ljubojevic de gedeelde vierde plaats met 4 pun ten. De Sovjetrus Beljavski nam al leen de leiding met 5'/2 punt na zijn winst op zijn landgenoot Gelfland. Anatoli Karpov lijkt zich enigszins te hebben hersteld van zijn drama tische begin in de Spaanse stad. Hij klom naar de gedeelde achtste plaats en heeft nu drie punten. Siemerink stijgt op wereldranglijst MONTE CARLO Jan Siemerink en Paul Haarhuis hebben door de goede prestaties bij het internationale tennis toernooi in Rotterdam hun positie op de wereldranglijst verbeterd. Siemerink, kwartfinalist, klom van de 53e naar de 51e plaats. Haarhuis, die doordrong tot de laatste vier, neemt nu de 54e positie in, zeven plaatsen hoger dan voor het toernooi. Beste Nederlander bleef Mark Koevermans wiens verlies in de eerste ronde tegen Siemerink geen gevolgen had: 43e. Stefan Edberg verstevigde zijn eerste plaats op de ranglijst. In het klas sement van grootverdieners kreeg Sie merink bij de top-twintig gezelschap van Haarhuis. Siemerink verdiende dit jaar tot nu toe 85.291 dollar, Haarhuis ruim 10.000 dollar minder. Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 18.55 uur De heilige koe. Nederland 3, 22.15 uur Studio Sport Journaal. Duitsland 1, 23.00 uur IJs- Dmtsland 2, 19.30 uur Re portage over Afrikaanse voetballers in Duitse teams. BBC 1, 21.30 uur Sport- Eurosport, 18.00 uur Sport. Super Channel, 20.00 en 22.15 uur Ultra Sport. Sportnet, 18.00 uur Sport. MORGEN Duitsland 1, 15.30 uur Voetbal: Partizan Belgrado- Dynamo Dresden. Eurosport, 09.00 uur Sport. Sportnet, 08.00 uur Sport. ?;Ger Lagendijk itaat achter rainerstaf Ger La- oet endijk, de kooplustige direc- iur-sportief van Feyenoord, lijft ondanks de blamerende ederlaag (6-0) afgelopen zon- ag tegen PSV achter zijn trai er Gunder Bengtsson staan. We mogen niet vergeten", icht Lagendijk naar verzach- tnde omstandigheden, „dat we ;n aantal belangrijke spelers listen. Wij moesten het doen in.onder Sabau, Troost, De Wolf, roost en Frëser, niet de min- e en. Zonder die jongens kun nen we niet tippen aan PSV. j. us kunnen we onze techni- fe/1:he staf met zo veel kwalijk •u/.einen. Al vind ik wel dat we /an nnenkort eens met de trai te- ers om de tafel moeten gaan ?nj{ tten om te kijken hoe we uit I\jke t dal kunnen komen". a£ye ij PSV ontbrak eergisteren de Jong. „Vervelend por Jerry", aldus Robson, hij heeft me dit seizoen an-Pê nooit teleurgesteld. Maar vond dat ik deze beslissing jrje oest nemen". Tot onvrede 5e. in de woedende De Jong zelf. fe'j zaS tevens z'n plaats in (dat volgende week te- gen n Malta aantreedt) zeer in iter™aar komen. Het is immers eri- igebruikelijk dat spelers die roe- j hun club buitenspel staan in t jon selectie worden opgeno- oy.een. „Dit heb ik niet ver- ji.end. Ik ben aan een goed sei nen bezig, er was geen reden ijkt e te passeren. Ik ben niet van vas an lang op de bank te zitten, was in vertrek ik liever". oes JeÜ rroen licht a oor Akzodrome \ad- aanRNHEM De gemeente- era,aad van Arnhem heeft gister- denvond ingestemd met de bouw e/ran het multifunctionele Ak- Het voorstel ma an het college van burge eester en wethouders werd eei et 24 stemmen voor en veer- oog in stemmen tegen aangeno- ord en. De verwachting is dat in sA-fdgustus van dit jaar met de be luw van het stadion zal wor- n begonnen. Eind 1992 moet pre it Akzodrome, dat 27.000 zit- ?nst aatsen krijgt, klaar zijn. Ere- i et visieclub Vitesse wordt de nie ste bespeler. fnj tlete Debaets getrapt op doping >ntji IUSSEL De Belgische at- ?toi e Corien Debaets is na af- :A'e/op van een veldloop in Por- vaai gal (Algarve) betrapt op het our bruik van dope. In de uri- «taal werden sporen van de (rboden stof Fentermine, dit ïfetamineachtig, ontdekt. jndaag wordt in Portugal de ntra-expertise gedaan, ocht het tweede onderzoek '1 k positief zijn dan wordt De- da ets drie maanden geschorst, PROFS WIJZEN RAPPORT 'VOETBALLEN IN 2000' AF ZEIST Dick Langen- bach, lid van het be stuur sectie amateur voetbal van de KNVB, heeft met teleurstelling gereageerd op het resul taat van het symposium 'Voetballen in 2000' gis teravond in Zeist. Daarin werd vrijwel una niem afwijzend gereageerd op het rapport van Langen- bach en bondscoach Rinus Michels, waarin een aantal voorstellen werd gedaan ten aanzien van de competitie- structuur. Vertegenwoordi gers van alle geledingen van het vaderlandse prof voetbal wezen met name doorstroming van amateurs naar de betaalde sector af alsmede de instelling van een gemengde jeugdcompe- titie; d.w.z. met amateur- en semi-profjunioren. Langenbach noemt deze houding jammerlijk. „Uit het hele rapport 'Voetballen in 2000' zijn slechts twee za ken feitelijk aan de orde ge weest", zegt de gisteren in Zeist bij het symposium aanwezige maar tot toeho ren veroordeelde amateur bestuurder uit Arnhem. „Die doorstroming en de B- competitie voor de jeugd. Er was bovendien geen sprake van uitwisseling van stand punten, er was geen discus sie. Teleurstellend". Dick Langenbach gaat van avond in de bestuursverga dering van het amateur voetbal met zijn collega's praten over een standpunt dat de amateur-sectie moet gaan innemen ten opzichte van deze houding van het Nederlandse profvoetbval. „Ik dacht dat we als beide categorieën één doel dien den: het Nederlandse voet bal", aldus de Arnhemmer. „Maar dat blijkt dus niet zo te zijn. Welnu, wij verte genwoordigen de amateurs, dat wil zeggen één miljoen leden. En we moeten nu in onze vergadering bepalen hoe we de belangen van die sector verder het best kun nen behartigen". Geen dreigement Langenbach, die zich giste ren tijdens het symposium Rapport-opsteller Dick Lan genbach gaat zich met zijn medebestuursleden van avond beraden op een standpunt van de amateur sectie. FOTO: DIJKSTRA achter de tafel in de zaal in het gezelschap wist van mede-opsteller van het rap port Rinus Michels, wil nog geen dreigementen in de mond nemen. In de ama teurgelederen viel gisteren wel hier en daar de term 'afscheiding' te beluisteren. Krasse taal, maar niet onbe grijpelijk. Want de kleine proftak heeft het amateur legioen wel eerder buiten proporties gedomineerd. Waarbij de procedure gis teravond tijdens het in re cordtijd afgewerkte sympo sium de amateurvertegen woordigers ook danig in het verkeerde keelgat lijkt te zijn geschoten. Voorzitter Masman, in het sectiebestuur belast met de portefeuille veiligheidsza ken, dirigeerde de aanwezi gen naar gespreksgroepjes met een voorzitter die na afloop van die fase rappor teerden. Negatief wel te verstaan. Slechts Jan Re- ker, vertrekkend trainer bij Roda JC, bracht als voorzit ter een standpunt naar vo ren dat enigszins in de lijn van 'Voetballen in 2000' lag. De Limburger stelde een structuur voor met een ere divisie, een eerste divisie en een klasse onafhankelijken; in die volgorde. Het rapport wil een (ingekrompen) ere divisie, daaronder twee klassen van onafhankelij ken; d.w.z. clubs met deels profs en amateurs. De jeugdcompetitie zou, vol gens de groep-Reker, moeten worden opgezet op basis van eredivisie, eerste divisie en hoofdklasseclubs. Reker, zo bleek, vertegen woordigde een minder heidsstandpunt. Stappen Ook het sectiebestuur be taald voetbal beraadt zich verder op de eventueel ver volgens te nemen stappen. Michels' opvolger als be stuurslid technische zaken in het bestuur, Paul Boels, verwoordde dat als volgt: „De huidige situatie kan nu gehandhaafd blijven of we gaan op zoek naar alterna tieven. Hoe het ook zij, we kennen nu het standpunt van de achterban". De amateursectie kent die nu ook en bestuurslid Lan genbach zegt daar tenslotte, over: „Heel jammer wat er nu gebeurt. Niet in het be lang van het voetbal in zijn totaliteit. Nu dreigen beide gecties de verliezer te wor den en. dat was het laatste dat werd bedoeld". Van avond wordt bekend of er na het ontstaan van de scheiding der geesten ook een scheuring der partijen kan ontstaan. De Neder landse competitiestructuur, zonder doorstroming van amateurs naar profs, is al vrijwel uniek in dit deel van de voetbalwereld. Een paleis-revolutie in Zeist geeft daar nog een extra apart tintje aan. En dat is het enige dat de KNVB in zijn totaliteit zorgen baart. FRANK WERKMAN Falko Zandstra blijft de spillebeen van het peloton: „Het is maar de vraag of je met dikkere benen harder gaat schaatsen", foto: ap CALGARY Aan het begin van het seizoen figureerde hij nog op de ranglijst aller tijden, de zogenaamde 'Adelskalende- ren'. Hij, Falko Zandstra, stond 83e. Maar met zijn ex plosie in Calgary, waar hij zijn junioren wereldtitel prolon geerde, schoot hij naar de achttiende positie. En met zijn progressie op de tien kilometer bedreigt de jonge Fries Leo Visser, met plaats negen de best geklasseerde Nederlander. Hij wijst iedere gelijkenis met Johann Ola v Koss resoluut van de hand. Maar wanneer iemand de Noorse wereldkam pioen in zijn jacht op olympi sche successen kan remmen, is het Falko Zandstra. De verle gen Fries verpulverde het af gelopen weekeinde in het olympische Calgary bijna twee handen vol met records. De mondiale schaatswereld kende nog nimmer zo'n sterke we reldkampioen junioren. „Ik had een superweekeinde", blikt Falko Zandstra terug op zijn imposante lijst met re cords. Toch was ook hij ver baasd over de tijden. „Toen ik voor de eerste keer op het ijs stapte merkte ik al dat het ijs lekker snel was. Het gleed goed. Maar dat het zo snel zou zijn, had ik niet verwacht. Ja, je kunt wel zeggen dat mijn debuut in Calgary me uitste kend is bevallen". Kernploeg Zandstra rekent volgend jaar op een plaatsje in de kernploeg van bondscoach Ab Krook. In 1990 stond de Fries al eens met een been in het keurkorps van de Nederlandse schaatsbond, maar toen keurde Leen Pfrommer, zijn huidige coach bij Jong Oranje, een optreden op het Europees kampioen schap in Heerenveen af. Zand stra schaatst het liefst elke dag. In de zomermaanden moet er gelopen worden. En als Zandstra wel ergens een hekel aan heeft, is het aan hardlopen. Een stompzinnige bezigheid, in zijn ogen. „Ik ben best wel een beetje lui. Ik mag graag met mijn voeten op de tafel in huis zitten. Een beetje televisie kijken. Aan lo- fien heb ik een hekel. Ik fiets iever. Ze kunnen de ijsvloer niet vroeg genoeg in het sei zoen leggen". Albertville Zonder hem gezien te hebben, wil Ard Schenk, chef d'equipe voor de winterspelen in Al bertville en BCK-lid Zandstra „Albertville?", vraagt Zandstra hardop. „Ja, dat komt mis schien net op tijd". Eeri gou den toekomst? „Dat moet nog blijken. Volgend jaar rijd ik misschien wel veel minder. Wie zal dat zeggen. Ja, ik ben nuchter. Dat moet ook wel. Ik kan nu niet zeggen dat ik voorlopig 'binnen ben'. Ik moet nog erg hard werken". Zandstra, de spillebeen van het peloton. Hij lacht nu om die bijnaam. „Vroeger vond ik het afschuwelijk. Mijn moeder heeft er nog steeds een hekel aan. Er zit in ieder geval ge noeg kracht in. Ik zal altijd wel van die dunne benen hou den. Het is maar de vraag of je met dikkere benen ook harder gaat schaatsen". BERNIE VAN UNEN Sportprijsvragen DEN HAAG De resul- taten van de sportprijsvra gen van afgelopen week einde zijn als volgt: Lotto 9: le prijs: geen winnaar 2e prijs: 12 x ƒ25.000,00. 3e prijs: 118 x ƒ1.701,30. 4e prijs: 5.032 x 39,80. 5e prijs: 65.950 x ƒ5,00. Cijferspel (vaste prijzen): 6 cijfers: 1 winnaar. 5 cijfers: 5 winnaars. 4 cij fers: 26 winnaars. 3 cijfers: 239 win naars. 2 cijfers: 2.313 Toto-gelijk: le prijs: geen winnaar. 2e prijs: geen winnaar. 3e prijs: 4 x ƒ368,90. 4e prijs: 143 x 15,90. on .Vroeger heb ik weieens ge el «gd dat het God was die me winnen. Dat was een ver keerde manier van geloven. In Golfoorlog en de schijnvre- le die er nu is, zie je dat ook. heilige oorlog. Bush roept 1 aan, Saddam Allah. Dat is misbruiken van God. Het ijn de mensen die het verzie- ;en en een oorlog beginnen, let is gewoon machtsvertoon. vinden het mooi om al die lieuwe wapens uit te proberen de wapenhandel wordt er van. Nee, geloven is dat je o i eigen ik wegdoet en dat de djiefde van God in je komt wo- en, niet dat je God voor je jade a ïod 3 rlijï ijk M.Van nature ben ik positief. Ik h eloof in principe dat alle insen goed zijn. Natuurlijk bijlen ik daarin wel eens teleur- tsteld. Hoe idealistischer je ;nt, hoe harder de klappen ijn die je krijgt. Als je dan r de golfoorlog kijkt, kun je jen: wat is er nog van 'er? Dat vind ik heel erg, dat sïnvloedt ook een hoop din- aa aar bt egg a wei gen, maar niet hoe ik met mensen omga". Honkbalcoach Charles Ur- banus in American Sports. „Gezelligheid in Nederland duurde nooit langer dan een week. Dan was ik weer weg. Nu, hier in België, voel ik me pas thuis. Ik doe nu ook din gen die. ik nog nooit heb ge daan, zoals het huishouden. Voor iedereen normaal, voor mij niet. Koken heb ik voor een deel nog moeten leren. Met kerst heb ik zelf een taart gebakken. Vroeger ging ik naar de winkel en kocht er een. Toch begint het op een gegeven moment weer te krie belen, dan zit ik te lang op één plekkie.". Betty Stöve in Tennis Magazine. „Topsport is net zoiets als cul tuur. Het is een geweldig schouwspel om naar te kijken, om te bewonderen. Ik zie dat niet als een bedrijfstak, wat het natuurlijk wel is. Als dat namelijk de invalshoek zou zijn, hoort sport bij Economi sche Zaken thuis". Minister D'Ancona van WVC in de Telegraaf. „Iemand die raciaal denkt, neigt naar soort zoekt soort. Ik moet zeggen dat de Neder landse gemeenschap in de ge lukkige omstandigheid ver keert dat de allochtone groep langzaam (maar zeker) groter wordt en er niet plotseling is. In Amerika had je eerst de sla- Nelli Fiere-Cooman ...karretje vernij,-daarna de apartheid en toen de integratie. Ik schrok me wezenloos toen ik voor het eerst op de University of Sou thern California binnenkwam. Powerhouse of athletics, het beste footballteam, Olympisch kampioen Don Quarrie. Zitten in het restaurant aan één kant de blanken te eten, aan de an dere kant de negers. Ik praat dan over 1974. De volgende zondag zie je de zwarte en de blanke atleten elkaar omar men op het sportveld. Daarom zeg ik dat sport niet perse ver broedert buiten het sportveld". Tennisbondscoach Stanley Franker in Sport International „Natuurlijk had ik dat conve nant het liefst samen met het Nederlands Olympisch Comité opgesteld. Maar als het NOC Anton Geesink ...passe-partout foto's: dijkstra niets tegen het dopinggebruik wenst te ondernemen, bete kent dat niet dat ik ook bereid ben te vegeteren. Ik ben het NOC trouwens geen enkele verantwoording schuldig. Als lid van het Internationaal Olympisch Comtié hoef ik me alleen voor mijn baas in Lau sanne te verantwoorden, de heer Samaranch. Voor de rest ben ik volstrekt autonoom". En: „Ik word door de bonden niet gevraagd voor vergade ringen, niet voor recepties, krijg geen post. Er is gewoon niets. Ik gefrustreerd? Hoe kom je erbij. Ik ben zo dyna misch bezig dat ik helemaal niet merk of die bonden er zijn of niet. Bovendien zoek ik mijn geluk niet in het bijwo nen van vergaderingen. Ik zou wel graag voor wedstrijden worden uitgenodigd. Nu moet ik overal gewoon een kaartje kopen. Alleen voor judo-wed strijden heb ik een passe-par- tout". IOC-lid Anton Geesink in Vrij Nederland. „Ze zochten een beweeglijke spits en aan die voorwaarde voldeed ik. Ik dacht bij een topclub gekomen te zijn, maar dat bleek in de praktijk erg te gen te vallen. De organisatie was rommelig, er was veel ir ritatie over en weer. Nee, mij werd niet rechtstreeks verteld dat men ontevreden was. Maar toen ik in de gaten kreeg hoe de zaken ervoor stonden, heb ik mijn zaakwaarnemer aan het werk gezet om een andere club te zoeken. De structuur deugde niet en als ik zie waar Feyenoord nu staat, is er nog maar weinig verbeterd". Ex-Feyenoordspits John Eriksen in Het Parool. „Het is duidelijk dat ik me nu beter voel. Veel slechter dan vorig jaar kon het ook eigen lijk niet. Ik was er echt be roerd aan toe. Achteraf bleek uit bloedonderzoeken, dat ik in januari al een virus onder de leden had. Geen wonder dus, dat ik de eerste maanden geen progressie maakte. Aan vankelijk dacht ook ik, dat lui heid de oorzaak was. Tot eind april voelde ik me echt moe, lusteloos. Ik wilde alleen maar slapen". Wielrenner Greg Lemond in het Algemeen Dagblad. TAIPEI Het Nederlandse team van Giant Europe heeft gisteren de Ronde van Taiwan op z'n naam gebracht. Freddy Wolsink won het individuele klassement. Het kwartet legde de 1154 kilometer af in een to- taaltijd van 88 uur, 41 minuten en 57 seconden. De nacht voor de laatste rit werden de Nederlandse ama teurs in hun hotel opgeschrikt door een lichte aardbeving. Ploegleider Arie Hassink ver telde dat de schilderijen naar beneden kwamen. „Ik wist niet wat gebeurde, ik lag in mijn bed te schudden, de muren be wogen. Ik schrok me rot". Guy Nulens verwacht pas in het najaar terug te keren. De 33-jarige Belgische wielrenner uit de ploeg van Peter Post re valideert in het Academisch ziekenhuis van Gent na een zware val tijdens de Omloop Het Volk afgelopen zaterdag. Nulens liep daarbij een elle boog-en heupfractuur op. De elleboog moet vier weken in een schroef aangebracht. Terwijl Nulens de slechte tij ding vernam, heerste Mario Ci- pollini op Sicilië. De krachtpat ser uit de Del Tongo-ploeg voert een waar schrikbewind op het eiland. Gisteren won hij de derde massasprint in nog geen week. In Catania was de 1.90 rtieter lange Italiaan op nieuw de snelste. Na 197 kilo meter schreef hij de Ronde van de Etna op zijn naam voor zijn landgenoten Citterio en Baffi. ATLETIEK Second Congress Avenue Mile 1. Scott (VSt) 3.53.80. 2. Wiegman (Ned) 3.54,14, 3. Ave (VSt) 3.54.79. Eindstand: 1. Mediate (VSt) 276 (na 1 playoff). 2. Strange (VSt) 276, 3. Bean (VSt), Cochran (VSt) 277. 5. Nicklaus (VSt). Love (VSt) 279. HANDBAL Oefeninterland vrouwen Nederland-Belgie 27-12 (13-6). Doel punten Nederland: Kleintjens 8. Gijs man. Thorsen. Vonhof 3. Wouters. Kok. Mouton. Van Velzen 2. Kers sens, Van de Velde 1. SCHAKEN Internationaal toernooi Linaree (Spa) 7e ronde: Ljubojevic (Joe)-Goervitsj (Bel) 0-1, Joesoepov (Sov)-Anand ki (Sov) 0-1, Timman (Ned)-Karpov (Sov)" 1/2-1/2, Kasparov (Sov)-Kam- sky (VSt) 1-0, Speelman (GBrJ-Salov (Sov) 1/2/-1/2. Stand: 1. Beljavski 5 1/2, 2. Ivantsjoek 5. 3. Kasparov 4 1/2, 4. Anand. Ljubojevic. Timman, Joesoepov 4. 8. Gelfland, Goerevitsj, Karpov. Speelman. 12. Salov 2 1/2, 13. Ehlvest 2, 14. Kamsky 1 1/2. TENNIS Vrouwentoernooi Palm Springs Finale: Navratilova (VSt/2)-Seles (Joe/1) 6-2 7-6. VOETBAL 5e ronde FA-cup Nottingham Forest-Southampton 3-1. (1-1). Nottingham speelt In kwartfina le tegen Norwich City. WIELRENNEN Ronde van Taiwan 8e en laatete etappe, amateura: 1. Rendall (NZe) 135 krti in 3.22.20, 2. Ykimoto (Jap) 1.42. 3. Hard (NZe) 1.43. Nederlanders: 8. Elfrink 1.47. 9. Wolsink z.t., 14. Duin 2.13. 18. Huen- ders 4.10, 20. Nagengast z.t. Eind klassement: 1. Wolsink 29.35.44, 2. Rendall 2.19. 3. Hard 2.44, 4. Elfrink 2.52, 5. Duin 3.34. 12. Nagengast 14.08, 15. Huenders 20.22. ZAALVOETBAL 1e divisie A Dordrecht-Alkmaar 4-1. DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Nootdorp (morgen aanvang 14.30 uur) luiden: le koers: 1 Eliot Hanover, 2. Fast Lady. 3. Fier Buitenzorg (7-5-2). 2e koers: 1 Domingo Pitt, 2. Desiree Crown. 3 Emiel W (1-3-8). 3e koers: 1 Beatrijs, 2. Eline Buiten zorg. 3. Draver Boszorg (9-2-7) 4e koers: 1. Elton Prince. 2 Bonanza Bos. 3. Dyoca Buitenzo«; (6-5-3). 5e koers: 1 Elisabeth Boko. 2. Cora Dillon. 3. Al Patron (4-2-5). 6e koers: 1 Count Oostland. 2. Dis patch. 3. Champ Hallinck (2-4-5). 7e koers: 1 Bo Bo Batavus. 2 Attica. 3. Zappa Flight (3-4-7). 8e koers: 1 Don Volante. 2. Elaine Dakota. 3. Elderstateman (6-3-2).

Leidse Courant | 1991 | | pagina 9