De tegenpool van het nette pak Showtime Brigitte Bardotkapsel Parfumerie alleen voor mannen Dinsdag 5 maart pagina 8 Leidse Cou" De maand maart is bij uitstek de maand van de modeshows. Niet alleen de Neder landse couturiers zo als Govers, Mole naar, Vos en Kröner laten hun nieuwe creaties voor de zo mer zien, ook allerlei zaken en bedrijven organiseren mode shows om hun klan ten de nieuwe mode te laten bekijken. Zo is er op donderdag 7, vrijdag 8 en zater dag 9 maart een mo defestival in de Bij enkorven. In korte modeshows van zo'n twintig minuten worden de voor- jaars/ zomercollecties voor vrouwen ge toond. Ingedeeld in thema's en met het accent op verschil lende manieren van dragen en combine-, ren. Er worden kle ren vertoond van o.a. Esprit, Mexx, Benet ton, Naf-Naf, maar ook van Mondi, Bet ty Barclay, KL van Karl Lagerfeld, Max Mara en Laurel. En natuurlijk de Bijen korf Huis collecties. Gigi in de Hoogstraat geeft modeshows op donderdag 7 en don derdag 14 maart. Van 10 uur 's morgens tot 21 uur 's avonds wordt elk heel uur de nieuwe voorjaarscol lectie getoond. De jaren zestig herleven sterk in de gehele modewereld. Geen wonder dus dat ook in de haarmode dat beeld terugkeert: het beeld van Brigitte Bardot. Opgestoken lang haar dus, waarbij touperen weer mag. De verdere trend in de haarmode is heel simpel: natuurlijk. Een natuurlijke val van het haar, natuurlijke kleuren, weinig kunstgrepen in ieder geval, want ook het opsteken van het haar mag een beetje slordig. Natuurlijk dus. Opgestoken haar van Hugo Christiaan. Foto James Landman Veel mannen hebben de laatste jaren ook het genot van een goede lichaams- en huidverzorging ontdekt. En kwamen daarbij ook steeds vaker bij een parfumerie zaak. Douglas, op dit gebied de grootste in Nederland opent daarom begin mei de eerste parfumerie-zaak speciaal voor mannen. De eerste Douglas for Men komt in de Amsterdamse PC Hooftstraat. Naast een assortiment geuren, cosmetica en huidverzorgings- produkten, kan men er ook terecht voor het dagelijkse scheerschuim. Bovendien zal een groot aantal accessoires word verkocht, zoals slippers en toilettassen, maa ook manchetknopen dasspelden. Voor mannen di®d wat verder zijn de huidverzorging! is er ook een Beai :e Studio. Evenals t e de vrouwenstudie wordt hier het merk Jil Sander gebruikt. Robert Long. Foto Dijkst Wat dragen bekende Neder landers in hun vrije tijd? Geen vaak gestelde vraag maar bij het bekijken van een program- ipa, dringt die zich heel stie kem toch wel eens op. Carry Tefsen, actrice en pre sentatrice, bekent dat ze het liefste rondloopt in een jog gingbroek en een slobbertrui. Onopgemaakt wel te verstaan. „Voor uitzendingen en voor stellingen word ik altijd ge kleed door Coco de Meyere. Prachtige pakjes, rokjes en bloesjes. Maar 's avonds ben ik blij als de pumps uit kunnen en ik in een ouwe broek met een gemakkelijke trui kan schie ten. Je hebt dan zo genoeg van alle mooie kleren datje iets vol strekt anders wilt. Een tegen pool van je nette pak". Die opvatting kan Hardie Gen- scher, eigenaar van de Haagse modezaak Hardie's, volledig onderschrijven. Hardie's telt de nodige 'beroemdheden' binnen zijn klantenkring: voormalig staatssecretaris Neelie Smit- Kroes, Joke Bruijs en Ria Lub bers laten zich meestal door hem kleden. „Wat zij in hun vrije tijd dragen? Die vraag lijkt mij betrekkelijk eenvou dig te beantwoorden. Je zult niet veel bekende Nederlan ders in een cocktailjurkje op de bank zien. Een joggingpak, een spijkerbroek, een lekkere trui, daar zul je hen in hun vrije uur tjes eerder in zien". Couturejeans Zijn antwoord wordt volledig gestaafd door degene die op dat moment zijn kleding bij Har die's uitzoekt: Robert Long. De zanger/acteur/presentator, die bekend staat om zijn moderne outfit en zich ook heel prettig voelt in een smoking, is binnen komen lopen in een eenvoudi Carry Tefsen in vrijetijdspak. Foto Freddy Schinkel ge zwarte spijkerbroek met een grijze lamswollen trui. Spijkerbroeken zijn een niet meer weg te denken kleding stuk geworden. Wat enige ja ren nog ondenkbaar werd ge acht is gebeurd: zelfs de upper- ten heeft zich aan het spijker- goed gewaagd. Toch willen be kende Nederlanders zich on derscheiden van de grote mas sa die wegloopt met merken als Tripper, Levi's en Ball. Mensen die het zich kunnen veroorlo ven, schaffen liever 'haute cou turejeans' aan van bekende ontwerpers als Kenzo en Ar mani. Want ook de gevestigde couturiers hebben moeten in zien dat zij marktaandeel zou den verliezen als zij het spijker- goed niet in hun collecties zou den opnemen. Op veel foto's in de Nederland se roddelbladen staan de be roemde Nederlanders dan ook ongedwongen in spijkerbroek met een leuk blouse. Pia Dijk stra, nieuwslezeres bij de NOS, haalde de voorpagina van het vrouwenblad Opzij in een spij kerbroek met een kleurig overhemd. Een veel gehoorde klacht van met name nieuwsle zeressen en omroepsters is het gebrek aan kleedgeld. Zij wor den wel geacht er telkens zeer representatief uit te zien -voor Jules Deelder. Foto A.M.C. Fok De Berini's. Foto Andre Beekman de omroepen zijn ze tenslotte het visitekaartje- maar het be drag dat zij van hun bazen krij gen lijkt ruim onvoldoende om iedere keer met een andere outfit op de televisie te ver schijnen. Dat helpt de verhalen in de wereld dat omroepsters hun hele vriendinnenkring af gaan op zoek naar telkens weer nieuwe combinaties, blouses, truien en blazers. Ook wordt regelmatig kleding 'geleend' van bevriende detaillisten, groothandelaren of agenten. Bekend zijn vanachter een bu reau heeft in elk geval het voordeel dat je onder de tafel iets heel gewoons kunt dragen. De combinatie jasje-dasje van een Hans Laroes of een Ferry Mingele gaat ook meestal ver gezeld van doodgewone spij kerbroek. Kostuum Een groot aantal min of meer bekende Nederlanders heeft echter lak aan alle modebood- schappen. Jules Deelder, die zichzelf het liefst laat omschrij ven als 'aucteur' (acteur en au teur) en al jaren de bijnaam 'nachtburgemeester van Rot terdam' draagt, gaat in het openbaar altijd gekleed in een zwart, scherp gesneden kos tuum. Een zwarte zonnebril en een afgeknepen, snijdende stem completeren het b van de man, die zich bu werktijd liever niet laat tretteren. Volgens zijn m ger heeft hij niet eens vrije „En dan loopt hij vast hetl in zijn kameijas". Deelders manager René lentgoed is een net zo opval de verschijning. Zowel tij< als buiten werktijd gaat hij liefst gekleed als een Ara kaan uit de jaren vijftig mi veel poen en te weinig sm Colberts in zuurstokroze er melsblauw, gecombineerd overhemden die voorzien omvangrijke ruches in kleuren zorgen ervoor mensen die hem zo op st zien, omkijken. In een in view met de Volkskrant langs gaf hij toe dat hij daar op uit is. Ook heimwee naar de j< vijftig hebben de Berini's. Annie (met contrabas) en ry (met ukelele) brengen zi baret met een onvervalst terdams accent. Zij: Holli model baljurk, haar ge peerd, zware eyeliner. Hij: kebaarden, tweedelig pak, kuif. Wat zij in het dagelijk ven dragen, vertellen ze lil niet. Dat zou meteen een krachting van de mythe zijl Het overgrote deel van wj ons land 'bekende Nedei der' heet, laat zich inderd 'e' niet uit over hun vrijetijds ding. Over het vak willei wel praten, maar wat zij d buiten dragen gaat nieni iets aan, vinden zij. Afgay. op wat degenen die hen kle zeggen, mogen we er ec vanuit gaan dat zij er in he: gelijkse leven net zo uitzie u en ik. Niks geen glitter glamour, die pumps zijn slotte al hoog genoeg en smokingstrikjes willen ook weieens knellen.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 26