ZEEDIEREN Kleuren 1 voorop iwde belangstelling voor lycra is o 1dunne en zachte stoffen ligt het een b id dat de mode voor de zomer van 1991 el wordt. Wat niet altijd wil zeggen wijd, v el veel 'strak' voor de komende tijd. Siie echter toch lekker zit door die s i niet alles is strak en nauw, want de li oekjes worden deze zomer gedragen tops en daar komt dat comfortabele d chijn. Wijd over strak dus, waarbij t ggins gedessineerd zijn en de top effen is, maar vaak wel weer een bepaald effect heeft door een glanzende stof. Korte en superkorte strakke rokjes met blazers blijven in het modebeeld, waarbij een blouse vaak de taak van de blazer overneemt. Ook shorts en bermuda's zetten voor de komende zomer door, nieuw is daarbij dat de jasjes even lang zijn als de rokjes of de shorts. Een topper zal zeker ook de witte jeans worden, zowel de broek als het jasje. En er is, het is al vaak gezegd, een terugkeer van de jurk te verwachten. Aan de ene kant is dat het superstrakke, tricot, stretch jurkje, vooral voor vrouwen met een jong of perfect lichaam. Daarnaast verwacht men heel veel van het lingerie-jurkje. Zeg maar het model van een ondeijurk, waar men nu de straat mee op kan. Natuurlijk gemaakt van superlichte materialen, waardoor het wel heel lekker dragen is. Verder verwacht men dan voor de zomer een terugkeer van schortachtige en tent-achtige katoenen jurken. Belangrijke verschuivingen in het silhouet zijn er dus eigenlijk niet, want die wijde tops op strakke onderkanten zijn een natuurlijk vervolg op de A- lijnmantels van deze winter, die nu worden vertaald in luchtige parka's en korte trenchcoats. Echt grote nieuwigheden zijn niet te melden. De stoffen zijn belangrijk en zoals in de gewone daagse kleding zijn de jaren zestig invloeden duidelijk. Niet alleen wat de vormen betreft maar ook de terugkeer van bepaalde stoffen zoals het keukenruitje. Er zijn heel weinig effen badpakken, de meeste dessins zijn geïnspireerd door de zee. Allerlei zeedieren kruipen over de badpakken, en zo slingeren ook de wildedierenprints. Hoewel de eendelige badpakken het grootste aandeel hebben, zijn er natuurlijk ook nog tweedelige badpakken, bikini's dus. Die hebben dan vaak grote broeken en grote bandeau-achtige bovenstukjes, ook hier alweer duidelijk jaren zestig invloeden. Wie gewoon helemaal bruin wil worden hoeft niet bang te zijn; er zijn ook nog hele kleine los verkrijgbare bikini-broekjes. Ook in de stad is bet kort en dat geldt zowel voor jasjeals broekje, zoals bier van Crisca. Zwart-wit is ook een van de thema 's voor de komende zo mer. Evenals bet korte broekje uit de collectie van Hardie's. voor de komende tijd: witte jeans Comfortabele lekkere kleding zoals dit vest van Leeser. Korte stretch-broekjes met daarover wijde tops, gemak kelijk te dragen door ieder een (C&A). Naast stoffen spelen ook de kleuren in het nieuwe seizoen weer een hele belangrijke rol. Eigenlijk altijd aanwezig in het voorjaar, maar dit keer toch wel heel sterk is de blauwengroep. Van donker marine tot aqua, alle oceaankleuren zijn aanwezig. Zoals bekend is blauw in Nederland altijd een hele belangrijke kleur, Nederlandse vrouwen houden daar nu eenmaal van. Maar wie meer van andere kleuren gecharmeerd is, heeft ook volop keuze. Een grote serie zijn de witte en naturelachtige kleuren, nieuw voor deze zomer is de combinatie van deze tinten bij elkaar. Er zijn ook veel metallic-achtige kleuren en daarnaast zoals men dat noemt, de gekleurde neutralen, koel blauw, gelig groen en allerlei rose-tinten. Naast veel uni's en zogenaamde faux-uni, het lijkt effen maar er zit een heel klein patroontje in, zijn er ook redelijk veel Bij de dessins is er een terugkeer van aloude patronen van de Italiaanse grootmeester Emilio Pucci, daarnaast worden schetsen en tekeningen van Andy Warhol gebruikt en ziet men veel motieven afgekeken van Delfts blauw en ander servieswerk, evenals vaatdoekruitjes en vismotieven.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 25