Badmode luxueus en vrouwelijk Comfd De 'blauwen' worden belangrijk zowel voor hem Zilver komt sterk terug, terwijl de capuchon blijft als voor haar, zoals blijkt uit deze dia van C&A zoals blijkt uit dit jack van Louis Féraud. Tricot jurkjes worden zeker een topper dit seizoen, zoals dit exemplaar van Foxy Fashion. Alsditgeen gemakke lijke kleren zijn, comfortabel en sportief vooreen lekkere zomer (C&A). Schitterende creatie van Marielle Bolier. De badmode wordt, zoals al eerder de ondermode, steeds luxueuzer en vrouwelijker. Deze zomer brengt een luxueuze uitstraling, met flinterdunne lycra stoffen, goud- en zilver- opdrukken, metallic-kleuren, prachtige dessins, veel strapless, maar ook draperiëen en overslagen, de beugel-bh is helemaal terug en strikken en ruches zijn niet weg te denken. De meeste badpakken zijn zo mooi dat ze gemakkelijk als topje kunnen worden gedragen. Natuurlijk zou je zeggen in onze consumptie-maatschappij waar het aan niets ontbreekt is er ook een sportieve lijn. Met brede banden en felle kleuren, met hier en daar nog wat fluor- tinten. Het verschil is ook duidelijk te zien aan de accessoires, fietsbroekjes en leggings voor de sportieveren en de jeugd, mooie topjes, jurken en kaftans voor de sjiekere badpakken. Marielle Bolier, de inventieve Nederlandse ontwerpster van badkleding, komt met een badpakjurkje. Het kan zowel als badpak als als jurkje worden gedragen. Gebruikte Marielle Bolier vorig seizoen al velours, ribcord en satijn voor haar badcreaties, nu vindt men deze stoffen ook in andere collecties. Lycra, dat opnieuw steeds meer gebruikt wordt voor badpakken is een ideale stof. Als het badpak goed wordt uitgespoeld en regelmatig in een zacht wasmiddel wordt gewassen blijft het heel mooi, door de zachtglanzende optiek, een stof die zich soepel en sexy als een tweede huidje om het lichaam voegt. Zachtglanzende goudkleurige bikini van Triumph. IMiÉSSi - mtln blauw Wat de kleuren betreft is er een heel gamma. Bij de wat oosters aandoende bedrukte stoffen zien we de bijpassende kleuren, warme Steenkleuren van bruin naar roodtinten, naar oranje gelen en roze- roden tot dieppaars. Zwart is ook een hele belangrijke kleur evenals het zwart-wit thema; koele metaalachtige tinten, maar ook alle waterkleuren zijn vertegen woordigd. Een trend die straks in de gewone mode ook terug te zien zal zijn. De mode voor de komende tijd is comfortabel en sportief. Lekkere kleren eigenüjk en dat wordt nog eens versterkt doordat er zoveel beweging zit in de stoffen. Andere en nieuwe materialen, streelzacht, superlicht en vooral rekbaar. Dat er beweging in de stoffen zit is niet nieuw, maar de komende zomer is alles rekbaar in alle richtingen. Opvallend is dat er naast veel natuurlijke materialen - alles immers wat met het milieu heeft te maken is interessant - heel veel synthetische stoffen zijn. door RIA SCHUURHUIZEN

Leidse Courant | 1991 | | pagina 24