Bescherming tegen zon blijft belangrijk GATSDy Geuren en kleuren Leidse Courant Dinsdag 5 maart pagina 5 Mooi bruin worden is een kunst. Foto Nivea doorAGNESFRENKEL Het vooijaar en de zomer staan voor de deur, tijd om aan be scherming tegen zon en licht te gaan denken. Veel mensen we ten nu echt wel, dat urenlang bakken in de zon en dan ook nog zonder een goede bescher ming, schadelijk voor de huid is. Nivea heeft haar zonnelijn aangepast aan de laatste eisen en vindingen op beschermings- gebied. Aan de samenstelling is vitamine E dé huidvitamine die voortijdige veroudering te gengaat, aloë vera, heeft een verzachtende werking en Eu- cerit, de werkzame stof uit de Nivea crème, toegevoegd. De lijn is uitgebreid met twee produkten, anti-rimpel crème factor 8 en zonnecrème factor 20, voor een goede bescher ming van de zongevoelige [huid. De verpakkingen zijn ver nieuwd, de ingrediënten staan erop vermeld, handig voor mensen die ergens overgevoe- voor zijn. Alle flessen en tu bes hebben een handige click- dop gekregen, ide Clarins deed samen met me disch specialisten onderzoek naar de gevolgen van de stra ling van de zon voor de huid. JNaast negatieve heeft zon wel degelijk positieve effekten voor een mens. Het resultaat is een multi-beschermende, su- perbruinende zonne-serie. Su- perbruinend omdat het eigen bruin de beste bescherming biedt tegen de zon. Clarins beschikt over een stof, (ADVERTENTIE) die een versnelde bruining geeft. De factoren van deze produkten lopen van 2 tot 25, zijn voor ieder huidtype ge schikt. Bogner heeft naast typische zo merzon ook een serie produk ten, die speciaal geschikt zijn voor de wintersport. Veel men sen gaan in de paasvakantie skiën, de huid moet dan toch anders worden beschermd als bij een vakantie aan het strand. In deze serie zijn een paar nieuwkomers. Een stick met factor 15 speciaal voor hele ge voelige gedeeltes en een sun co ver stick factor 12 die be schermt en door zijn kleur ook camoufleert, handig om bij voorbeeld puistjes mee weg te werken. Lancaster raadt aan om in de wintersport vette crèmes te ge bruiken en geen moisturizers (crèmes met veel water) omdat deze kunnen bevriëzen. Een vette crème beschermt tegen kou en uitdrogen en als deze dan ook nog is voorzien van krachtige UV-filters kan de zon weinig schade geven. Cold Protection Cream is zo'n crè me. De verpakking bevat twee kleine tubes, handig om mee te nemen. Lancaster geeft ook de tip de produkten bij je te dra gen, tegen het lichaam aan. Ze blijven dan goed smeerbaar en geven geen koude schok! Nieuwe geuren en nieuwe kleuren, synoniemen die bij een verandering van seizoen horen, gelden ook voor de cos- meticawereld. De lente/zomer looks van de diverse merken zijn nu volop bij de drogisten, parfumerieën en warenhuizen aanwezig. Ze bieden een vrolij ke en vooral kleurrijke aan blik. De kleuren voor de zomer make-up zijn net als in de na tuur lichter dan die voor de winter. De trend voor voorjaar en zomer is natuurlijkheid. Je ziet haast niet aan een gezicht dat het is opgemaakt, maar er zijn wel degelijk heel wat fles jes, potjes en doosjes aan te pas gekomen. Liefhebsters van blauw en die zijn er veel, kunnen deze zomer hun hart ophalen. Blauwtinten uit de natuur, dat wel, zoals het blauw van de lucht, het groen blauw van sommige water planten en het grijs-blauw van onze eigen Noordzee. Daarnaast kleuren die aan het zonlicht doen denken, vooral dat van de namiddag, wat ko perachtig. Veel aardetinten en ook nogal wat groene, van heel licht tot de wat donkerder kleur van bijvoorbeeld algen. Chanel heeft een mooi licht- met donkergroen duo. Een enkel merk heeft een vro lijke opvallende kleur zoals oranje, geel of warm rose (Dior en Arden). Een algemeen kenmerk is, dat de kleuren die vrij pittig lijken in het doosje, heel zacht over komen als ze eenmaal zijn op gebracht. Er zijn geen overgan gen van de een naar de andere kleur, alles vervloeit prachtig in elkaar, tot een mysterieus natuurlijk geheel. Een nieuw tje op het decoratieve vlak is, dat gekleurde crèmes nu ook verzorgend zijn. Bioperfection van Biotherm won daar zelfs een prijs van de Nederlandse cosmetica-pers voor. Een ander voorbeeld is Cellu lar Treatment Foundation van La Prairie. Het verzorgende as pect bestaat uit vochtregule- rende elementen en vitamine A (houdt de huidfunkties in- takt) en E (voorkomt voortijdi ge veroudering door licht). Kleuren Guerlain heeft een schitterend oogschaduw duo in lichtblauw met lavendel. Bij deze look hoort een heel natuurlijke kleur lipstick, Tokay. Een mooie combinatie van bruin met diepblauw heeft Shi- seido en Joop! brengt een zo mers zachtblauw met wit. Bourjois zoekt het in de elkaar aanvullende tinten bruin en rose voor de ogen. Voor een zo mers kleurtje zonder zon is Poudre de Soleil Doré goed te gebruiken, dat een subtiele transparante goudkleurige tint geeft. Het nog maar pas op de Neder landse markt zijnde Annayaké heeft een opvallend duo oranje met geel dat op het oog heel zacht en warm overkomt. De twee kleuren blusher in één doosje en wat voor een doosje, geven een subtiele gloed aan het gezicht. Benetton, bekend van kleding en geur, heeft nu ook make-up. Vijfkantige zwarte doosjes symboliseren de vijf wereldde len en hierin zijn oogschaduw, blos en poeder verpakt. Terra di colors is een poeder die be staat uit roze, blauw, geel en wit. Door deze met een kwast te mengen ontstaat er een aparte' tint. Het summum van natuurlijk heid is te vinden bij Sans Sou cis, een make-up die opvalt door onopvallendheid. Geuren Bijna net zo trendgevoelig als kleur is geur. Zomergeuren zijn over het algemeen lichter dan die voor de winter. Een parfum ruikt bij iedereen verschillend, dat komt door de zuurgraad en de temperatuur van de huid. De nieuwe geuren voor de zo mer zijn warm, romantisch Zomer make-up van Sans Soucis. maar niet zwaar. Een goed voorbeeld hiervan is Trésor van Lancöme. Voor mannen gaat een wereld open, eau de toilette voor de man komt steeds meer in, de geparfu meerde after shave raakt wat op de achtergrond. De man mag ook geur bekennen. Geuren voor mannen zijn krui- diger dan die voor vrouwen, maar daar komt langzamer hand ook verandering in, bij voorbeeld Egoïste van Chanel; hierin is vanille verwerkt. Pas nieuw op de markt voor de man is Photo van Karl Lager- feld. Wat opvalt hieraan is de •verpakking: een zwart flesje met lichtgevende groene let ters, het doosje is een replica van een fototoestel. Oriëntaals van geur is Balanci- aga pour Homme, hierin is o.a. kaneel, peper, sinaasappel, lau rier, koriander en tijm ver werkt. Meer bloemig door geranium en jasmijn en met een erotisch tintje van de amber, is Relax van Davidoff. Vrouwengeuren Ook deze zomer, net als afgelo pen winter, worden we over spoeld met nieuwe parfums. Veel vrouwen hebben dan ook tegenwoordig meer parfums, passend bij hun stemming of het jaargetijde. Een greep uit het assortiment. Zonnig geel is de verpakking van Claude Montana's Parfum d'Elle, de inhoud is echt een voorbeeld van een lekker zo mers parfum. Het flesje is heel apart, een soort halve waaie rende cirkelrok. Van deze geur is ook een badlijn. Ralph Lauren bekend van de mannenlijn Polo, brengt nu op de Nederlandse markt Lauren, het vrouwelijke equivalent. Ralph Lauren is een Ameri kaan, met een enorme hang naar het oude traditionele En geland. Lauren is dan ook een vrij klassieke geur, die veel vrouwen aan zal spreken, ver pakt in een fles, die aan een oude Engelse inktpot doet den ken. Red Door van Elizabeth Arden is een lekker zoet parfum. Vrij bloemig door o.a. roos, ylang- ylang, orchideeën en jasmijn met een tikje vanille en wat kruiden. De naam en de fles zijn ontleend aan de ingang van de Arden salon op Fifth Avenue. Van het Italiaanse cosmetica- huis Pikenz the First is Arro gance pour Femme. Een ro buuste fles in zachtrose met goudkleurige opgelegde letters en een dop als een gouden kroon. Een zachte, iets zoete geur, die heel geschikt is voor de zomer. Zeep, deodorant en badgel hebben eveneens deze parfumering. Tenslotte Cassini van de 77-ja- rige Amerikaanse gelijknami ge mode-ontwerper. De crea- teurs van parfums zijn trou wens heel vaak mode-ontwer per. Ook de fles, ronde volle lijnen met een diep paarse dop, is een eigen ontwerp van hem. De geur is pittig, bloemig en lang houdend. Jonge meisjes vinden Cassini lekker maar oudere vrouwen ook. De geparfu meerde bodycrème zorgt de hele dag voor een geurend om hullend waas. Nieuw parfum van Karl Lagerfeld.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 23