Mannen moeten nu kleur bekennen Over hemd voor dikke biceps BEAU^TIE Eerste Chanel- salon primeur voor Den Haag Dinsdag 5 maart pagina 4 Leidse Courant Defoioopde voorpagina van deze mode-bijlage is kenmerkend voorde sportieve, lekkere kleren die we komende zomer zullen dragen. Zoals deze zomerse parka van dunne katoen met een al even comfortabele broek erbij uit de collectie Yessica van C&A. neren met hemden, polo's en t- shirts. Opvallend in het kleed gedrag bij de mannen is dat men - eindelijk - oog krijgt voor details. Voor de bijbehorende accessoires, dus mooie riemen, goede schoenen en bijpassende sokken. Met de das is het de af gelopen seizoen al zeer goed ge gaan en het ziet er naar uit dat de mannen nu ook voor al die andere zaken die bij kleding horen belangstelling krijgen. Dat mannen en vrouwenkle ding steeds meer naar elkaar groeien, mag ook blijken uit het feit dat de meeste mannenpak ken ook heel soepel zijn ge maakt, van prachtige lichtge- (ADVERTENTIE) Gravenstraat 1 (t.o. Maison de Bonneterie) Tel. 3640184 Speciaalzaak in dassen en sjaals Chokers, Strikken Cummerbunds, Dasklemmen Soeks: Aventures, Burlington, Elbeo, De-De. The Gift Shop wicht stoffen. Zelfs als het om driedelig grijs gaat, of de krijt streep want die is volgens Jean Paul Gaultier weer helemaal terug. De mannenmode dus kleurig en dat betreft net als bij de da mes dan ook bijna alle kleuren. Ook hier de blauwen, in alle •mogelijke tinten en schakerin gen, terwijl overigens de mari ne-look in de vorm van zeil- jacks, maar ook door emble men met ankers en stuurwie len duidelijk zichtbaar is. Een andere kleurgroep is af komstig uit de landen rondom de Middellandse zee. Warme kleuren van aqua tot geel en la vendel van terra tot zalmroze en van pistachegroen tot he melsblauw. Vooral de combi naties vfcn deze kleuren tussen pantalon en colbert zouden voor een prachtig straatbeeld kunnen zorgen. Tenslotte is er dan nog de groep van de khaki's, zandkleuren en witten. Eigenlijk ook met de bijpassende kleren, bermuda's, maar ook salopettes en safari jasjes. Een kledingstuk dat wel eens een hele belangrijke rol zou kunnen gaan spelen is de tuin broek. Vorige zomer in korte zomervorm al te zien bij de vrouwen, nu ook voor de man nen. Waarschijnlijk een kle dingstuk dat vooral bij de jeugd zal aanslaan. Kleur bekennen kan zeker prima door deze vrolijke zomerhemden van Kreymborg. door R1EN VAN DEN ANKER „Ook als het jasje uit is willen ze goed gekleed zijn". De 35-jarige Arthur Steenmeij- er van Frontline in de Pape straat 5 in Den Haag had geen betere typering van zijn klan tenkring kunnen geven. Maar hij gaat nog verder: „De tijd is voorbij dat het overhemd voor de consument, maar ook voor de branche, een sluitstuk is. Ook dat kledingstuk moet goed passen en moet van goede kwa liteit zijn". Het sinds 1986 bestaande be drijf Frontline is gespeciali seerd in overhemden en strop dassen. „Je vindt hier geen twee gelijke stropdassen", ac centueert Steenmeijer het ex clusieve van de onderneming. Succes kan hem en zijn baas, de 34-jarige Eric Holtrust, niet worden ontzegd. Naast de Haagse vestiging zijn er sinds enige tijd ook Frontline-bedrij- ven op de Rotterdamse Kruis kade en in de Amsterdamse Van Baerlestraat. „Net als hier in Den Haag in een buurt waar we onze doelgroep vinden. We zijn gemiddeld genomen wat duur, maar we verkopen wel klasse". Nood Frontline is volgens Steenmeij er eigenlijk uit nood geboren. „Erie is een forse man die De eerste enige echte Cha nel schoonheidssalon is niet 1 zoals voor de hand zou lig gen gevestigd in Parijs maar in Den Haag. In de rustige, nette wijk Benoordenhout in de Van Hoytemastrat, aan j een idylisch pleintje, zit dro-1 gisterij/parfumerie Win- nubst. Op de eerste verdie ping. Noch in Frankrijk of elders in de wereld heeft Chanel een schoonheidssa lon. Als het een succes wordt bij Winnubst denkt Frank rijk erover om in Parijs, naar het voorbeeld van Hol land ook een salon te ves tigen. Een hele uitdaging dus voor Winnubst. De salon, handzaam, niet te groot, ziet er beeldschoon uit en je voelt je er meteen op je gemak. AÜes is uitgevoerd in de Chanel kleuren, wit en zwart. De wit-zwarte tegel vloer heeft zelfs op twee plaatsen het logo van Cha nel. Een leuke bijzonderheid in deze salon is de keus uit Chanel Parfums om de be handeling mee te veraange namen. Door middel van geurstrookjes kies je uit Coco, Cristalle, nr. 5 of 19 en hiermee worden dan de badhanddoeken waar je tus sen ligt geparfumeerd. Je ligt dan zo'n anderhalf uur in een heerlijk waasje van je voorkeursparfum. Kies je voor een lichaamsbehande ling, dan is het helemaal feest, want dan wordt je ge- vi scrubbed, gemasseerd en in- dii gepakt met de geparfumeer- ge de produkten van je lieve- ve lingsgeur. ce: Mannen zijn ook welkom, zij Ni kunnen voor het geurge- D< deelte kiezen tussen Pour pr Monsieur, Antaeus en fa< Egoïste. Is hun baard iets te 20, veel „door" om een gezicht smassage goed te kunnen hu uitvoeren, dan worden ze De eerst met kwast, veel sop en ni< mes geschoren. er< Alle mogelijke behandelin gen zitten in het Chanel pakket, ook een uitgebreide be; uitgaans make-up met ad- do| vies hoe het een volgende Clj keer zelf te doen. dis Een behandeling die twee na; uur duurt, kost rond de lin 125,-, één uur/67,50. Na dej Prachtig linnen pak üit de zomercollectie Marine-invloeden vind je terug in Tuinbroek, hier een streepjesexemplaar, van Van Gils. Ook hier de marine-invloe- alle collecties. Zoals hier bermuda uit de collectie van New Man den via het embleem op het borstzakje. en sweat-shirt van Bad Boys. moeilijk een lekker zittend overhemd kon vinden. En in de praktijk blijkt dat dat niet alleen voor mensen met zijn postuur geldt, het geldt eigen lijk voor iedereen. Het aanbod is in het algemeen vrij beperkt. Halve maatjes zijn nauwelijks te vinden en wat denk je van echt lange mouwen. Ik heb nu ook basketballers en zwem mers als klant. Die hebben van die dikke biceps, en konden nergens anders slagen. Ik lever dan overhemden met extra grote armgaten". Toen Frontline eenmaal open was, bleken zowel Eric als Ar thur echte overhemden-freaks. En zij wilden in hun winkel nog een andere dimensie: de eerste zijn. „En dat lukt totnutoe erg aar dig", klinkt het zonder arro gantie. „Meestal zijn we twee seizoenen eerder. Dat zie je bij voorbeeld aan de print-shirts, die nu pas echt op gang komen. Hadden wij al in het najaar van 1989". De klant is volgens Arthur niet alleen kritischer geworden, maar let ook meer op kwaliteit en service. „Gemiddeld kost een overhemd hier zo'n 130, maar als je "het helemaal op maat wilt hebben kom je op een prijs tussen de 160 en de 200", zo legt hij uit. „Kijk, een klant komt hier met een kostuum en dan gaan we samen gewoon kiezen. En ook als het overhemd dat hij wil er niet is, dan wordt het gewoon apart gemaakt. Zo werken wij, ook voor iemand die voor200 een pak bij Peek en Cloppen- burg heeft gekocht. En het gek ke is, dan kopen ze hier een overhemd, dat soms duurder is dan dat pak". Het gezien willen worden in het overhemd heeft volgens Steenmeijer onder meer te ma ken met het feit dat steeds meer gewerkt wordt in gebou wen met air-conditioning. Of het buiten nu sneeuwt of dat er een hittegolf is, binnen is het constant 18 graden. „Dus gaan de jasjes uit, de hele dag". Bloemen De kenner laat weten dat witte overhemden alle modegrillen zullen doorstaan. „Als je ze maar in het goede materiaal verkoopt", valt Steenmeijer in. Wie echt trendy wil zijn moet het nu meer in de bloemenmo- tieven zoeken. Van kleine ro zen tot hele grote bloemen. Verder zijn er veel overhem den in effen tinten, met nadruk de zogenoemde harde pastel kleuren. „En de strepen komen ook weer terug. Of liever, ko men terug van nooit wegge weest. Van haarlijnen tot brede balken", lacht Steenmeijer. Tenslotte goed nieuws voor diegenen die zo houden van witte boorden en manchetten op gekleurde of gestreepte overhemden. De Brusselse NOS-correspondent Haye Tho mas, de Duitse voetbalttrainer Franz Beckenbauer en deze scribent, die ze consequent dra gen, zijn weer modieus. Niet alleen 'afwijkingen' in wit, maar ook in andere contraste rende kleuren zijn zelfs moge lijk. „Zelfs witte overhemden met een rood boord en dito manchetten zijn er nu", vertelt Steenmeijer bij de deur. door RIA SCHUURHUIZEN Kleur bekennen; dat mogen de mannen deze zomer doen. Het zat al een paar seizoenen in de lucht, maar de heren zijn nu eenmaal wat behoudener dan dames als het om kleding gaat. Op zich zijn de nieuwe man nenkleren niet spectaculair; het zijn gewone pakken en combinaties, natuurlijk ge maakt van mooie dunne kwali teiten. Wat het spannend maakt zijn de kleurcombina ties, verschillende tinten voor broek en colbert en dan nog weer eens een andere kleur voor overhemd, stropdas of vestje. Mogelijkheden te over dus om te combineren, maar of de mannen dat zullen doen Voor de vrije tijd zijn er, na tuurlijk, gekleurde jeans die dan weer met gekleurde jacks worden gedragen eigenlijk in dezelfde kleurencombinaties als voor het nette pak. Als het deze zomer weer net zo warm wordt als vorig jaar zal het hier en daar toch zichtbaar worden: de bermuda in plaats van de gewone pantalon. Niet als vrijetijdskleding, maar ge woon om naar het wérk te gaan. Het lijkt misschien wat vreemd maar in echt warme landen is het een heel normale dracht. De jeans zullen dit voorjaar ook kleurig zijn, maar wit wordt de belangrijkste trend. Te combi Arthur Steenmeijer van Frontline, gespecialiseerd in overhemden en strop dassen. Foto Hans de Bakker

Leidse Courant | 1991 | | pagina 22