1 1 s 9 Het Warmondse Meerrust weer goede tijden tegemoet m /der wet LANGS OMWEGEN Leiden wijst bezwaren tegen bouw van vier viaducten af Bezwaren bewoners Agaatlaan afgewezen 1 IL Buurthuizen vieren uitgebreid Vrouwendag .EIDEN& OMGEVING Ceidóe Contant DINSDAG 5 MAART 1991 PAGINA 13 üHard „Ik heb niet de oplossing voor het fileprobleem", j Daarmee kapte rechter Van i jjLeeuwen het verweer af (al van een roekeloze snel- ninjlheidsovertreder. De man, 'iNBeen veertiger uit Heerhugo- waard in krijtstreeppak, (jjhad op de A4 bij Roelof - i (ai arendsveen maar liefst met loml31 kilometer per uur gere dden. De radar had dit ge constateerd en de Noordhol lander ontkende dit ook I35iniet. Hij dacht gisteren ech- djter rechter Van Leeuwen met een algemeen verhaal lover de verkeersproblemen jte beïnvloeden. „Mijn hoge Cuiftsnelheid is het gevolge van O'een dagelijks terugkerend probleem. Het verkeer gaat tgSteeds trager en ik heb ge- (11 maakte afspraken. Al ga ik Dajeen kwartier eerder van l33 huis. dan sta ik toch steeds jJJ' in dezelfde file. Als er dan t( ruimte is dan probeer je er- 10.0 uit te halen wat erin zit", tHaldus de man die daarmee onomwonden toegaf iedere te hard te rijden. Hij loui spreidde zijn armen in on- <tc Jschuld en zie: „Ik moet mijn 171 boterham verdienen, niet- ',a^ waar?". arn Van Leeuwen sprak de (a veertiger vermanend toe: 30l „Dat is erg gevaarlijk. De ^'2 staat, juist daar waar u flMl de overtreding heeft be- rtui gaan, bekend als een doden- TR( weg. Ik vind wat u aan- (a voert een slecht excuus. Er 4 moet gewoon honderd gere- '^Iden worden en mensen zul- in len zich daaraan moeten !1.3 aanpassen". De overtreder 13 4 vond dat de rechter gelijk f^had maar wees op de reali- -Do teit: „Iedereen rijdt 120 op nis( de linkerbaan en dat is blai meestal geen probleem. De V files zorgen er vanzelf wel voor dat er een vertraging rjci optreedt". Rechter Van Leeuwen bleef niets zien in „het zegje" van de man. jlN „Het scheelt u maar vijf i40tien minuten als u zich wel ze aan de snelheid houdt, ter wijl u anders uw leven en jat van anderen in de ^^waagschaal stelt", hield Van ^1 Leeuwen voor en veroor- deelde tot 186 gulden boete. ac Harder ie i Een Noordwijkse motor- on1 agent reed in juni 1990 op de Noordwijkse Beeklaan ijhi en zag een andere motorist jienmet een te hoge snelheid s brijden. Hij zette de achter oen volging in en constateerde u',op zijn eigen klokje dat de u tjburger tussen de negentig ekeaen honderd kilometer reed. „Die agent heeft nooit lang a®na »enoeg achter mij aan geze- ika$en om de precieze snelheid van mij vast te stellen", was Ol iet verhaal van de dertigja- n9 1 -ige motorrijder die vanwe- (e de vermeende wegpira- 'nu( erij voor rechter Van Eeuwen verscheen. „Ik N jen chauffeur van beroep da9 ;n ben dus gewend regel- [JJjj natig in mijn achteruitspie- Ni »el te kijken. Daarom weet itiëi k dat het verhaal van de i n> igent niet klopt", was zijn £rt itellige overtuiging. Hij had ku nisschien wel harder gere- ordi len dan vijftig maar nooit ve ineller dan zestig. „Waarom h"zitou zo'n agent dan negentig |qV(>P het verbaal schrijven?", 00 voeg Van Leeuwen zich 16.1 ïardop af. „Het is mijn vi voord tegen het zijne", al- g* lus de Noordwijker. Van 14 0 ..eeuwen zag echter geen Inte eden om aan de lezing van [4.0 le agent te twijfelen en leg- Spoi (e een boete van 240 gulden bSÜ?- Daar was de man het Di liet mee eens. Op de forme- .00 e toevoeging van Van ie: ..eeuwen dat hij in beroep 30 ton, antwoordde hij: „Dat 45 loe ik ook". "di lardst cad ^aar ^e^st 1^7 kilometer atitiou een veertigjarige man lezoliit Wormerveer hebben ge- •15. eden in een auto op de A4 ®qU er hoogte van Leiderdorp. ;ude,Dat was ik niet. De agent iönt 'ie mij aanhield zei dat hij ezo ran een collega had doorge- ir a tregen dat hij een blauwe *o0 pel kadet moest aanhou-- iecj; len. Daar zijn er wel meer linK'an. Verder hadden ze een gr< otaal andere kenteken op- al eschreven dat dat van 3ek lij". Aan dit steekhouden- lud< e verhaal van de man uit vertle Wormer kwam nog een Jr ielig staartje. Door diverse K* ermeende verkeersover- gh| redingen was hij zijn baan 00 wijtgeraakt. Van Leeuwen nhu ield daarop de zaak aan 18-2 otdat er duidelijkheid over rad! 'e kentekens kon komen, indi Moet ik dan weer hele- voiaal naar Leiden komen?", roeg de man verschrikt. J 23 ran Leeuwen maakte dui- rma elijk dat als de man ten iero nrechte was gedagvaard, i/m ij een verzoek tot reiskos- envergoeding kon indie- RA ,en °he' LOMAN LEEFMANS COR VAN KOESVELD ZORGT VOOR BOTER BIJ DE VIS Toen het agrarische leven in Warmond aan het spontane water de Leede in 1700 verrijkt werd met een kapitale boerenhofs tede, die gemakshalve Meerrust genoemd zou worden, konden de boer en de boerinne (die elk jaar, om praktische rede nen van veehoudende aard, met hun hebben en houwen, van het voorhuis naar het achterhuis ver huisden en daarna weer terug) zich met geen mo gelijkheid voorstellen dat er tweehonderd jaar later gasten van allerlei aard en pluimage, hongerig en in verschillende staten van jolijt, zouden neer strijken om er de maag te vullen en zich te laven. Maar het zou toch maar ge beuren: de koeien gingen de stal uit en het hongerig volk kwam erin. Dat was in 1910, toen Meerrust verheven werd tot restaurant-boerderij en op genomen in de horeca-sector. Maar eerder, in de vorige eeuw, zou Meerrust al „een geliefd eethuis" zijn geweest. Het is vaak moeilijk, dat te rugblikken in de historie, want meestal weet je niet waar je aan toe bent met zo'n gepromoveerde hoeve. De bronnen spreken elkaar soms tegen, maar om van alle na righeid af te zijn kun je je als geïnteresseerde bepalen tot één spreekbuis uit welker mond niets dan de waarheid komt. In het geval van Res taurant Boerderij Meerrust, Dorpsstraat 5, Warmond, is het Cornelis Wilhelmus van Koesveld die recht van spre ken heeft en verwachtingen mag wekken. Cor van Koesveld (43) is een wat bluffende Hagenaar, maar wat méér is: Cor is sinds een paar jaar de uitbater-cui sinier van deze gelegenheid. Hij voert de directie namens een zakelijke club van eigena- Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. U kunt mij telefonisch of schriftelijk vertellen wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Ik ben bereikbaar via 071-122244. Na het muzikale tijdperk in Meerrust krijgt onder Cor Willem van Koesveld de keuken weer alle aandacht. De ruimte is er alvast. FOTO: WIM VAN NOORT ren. De opbouw van Van Koesvelds carrière verraadt dat hij verstand van zaken heeft en niet zonder meer op Meerrust is losgelaten. Laat hij zelf daar maar een indruk van geven. „Ik ben in Indonesië geboren en, eenmaal in Nederland, voelde ik me gegrepen door het idee dat eten een feest kan zijn. In het Kurhaus in Scheveningen deed ik wat va kantiewerk in deze richting. In '75 begon ik in Arnhem een eigen zaak. een bistro die La Grande Bouffe heette, net zoals een film in die dagen. De „Grote Vreetpartij" zeg maar, maar dan keurig hoor". „Ouwe knijpzaak" Na enige tijd kwam Van Koesveld in Den Haag te recht. Dat was in La Cave, zo als het restaurant was ge noemd. Tot '87 zat hij in die grot. „Daarna heb ik een jaar in Californië gewerkt. Een jaar in de keuken en in de vriendelijkheid. Ik ben een echte keukenjongen, dat zit er nu eenmaal ingebakken; een beetje mediterraan ook, dat ligt me wel. In '88 belandde ik in Meerrust. Ik kwam in een ouwe, wat donkere zaak. Een beetje deprimerend wel. Een ouwe knijpzaak, met de kat erbij, die op de muziek dreef. Dat waren de jazz en de dans avonden onder Jan Opge- nhaeffen sr. Tot begin '90 ging dat nog door". Nu is Cor van Koesveld in middels gesetteld en is de mu ziek goeddeels vervangen door het betere eten, hoewel er tijdens de maaltijd via in het plafond ingebouwde luid sprekertjes nog wel „ge- kroend" wordt, als men be grijpt wat ik bedoel. Overi gens is er sinds oktober vorig iaar alweer op zondag jazz te beluisteren, van 3 tot 7 uur. Maar ook verder is er volop leven in Meerrust-nieuwe stijl, aan de boorden van de prachtige Leede met in het seizoen de passerende plezier- vaart van Hollands welvaren die men geboeid kan aan schouwen, zittend en nippend in de uitgebreide, gezellige tuin die nog wel wat ge vogel te erbij zou kunnen hebben vind ik. Bijvoorbeeld ganzen, die de toastjes en de vingers uit je hand happen, of pron kende pauwen die hun inge huurde veren opzetten, en kalkoenen die er met hun rode lellen een beetje wild uitzien. Die menagerie zou best bij Meerrust passen, al gaat Van Koesvelds belangstelling daar niet op de eerste plaats naar uit. „Want wat we hier niet allemaal doen! Het eten is erg voornaam voor ons, maar in toenemende mate zijn er de partijen, bruiloften en promo tiefeesten uit Leidse kringen waaraan wij alle aandacht schenken. En de vergaderin gen hè: tot 150 mensen kun nen hier terecht. Dan is er ook de gigantische parkeerge legenheid. Voor zowat 70 au to's meneer. Waar vindt men zoiets elders in „het hart van de randstad?". „Interessante faciliteiten", noemt Cor van Koesveld het. Neem alleen maar eens de Grote Zaal: „bijzonder repre sentatief voor vergaderingen van aandeelhouders, commis sarissen, management- en teambijeenkomsten, directie vergaderingen, maar ook voor produktpresentaties en expo sities (om de zes weken is er een wisseltentoonstelling met werk van kunstenaars en kunstenaressen uit de regio)". Veel vis En dan komen de gastrono men in Meerrust uitstekend aan hun lekkere trekken. De menu's springen eruit. Bekijk maar eens het 4-gangen keu- ze-menu (in 3 talen, Neder lands, Frans en Engels, „van wege de vele Britten en Ame rikanen die hier in de buurt wonen"). Veel vis prijkt er op die menu's. Dat is een specia liteit van Meerrust geworden, met daarnaast de Frans-Itali aanse keuken (veel pasta-ge rechten), die door 4 man ge rund wordt, onder twee chefs: de Zeeuw C.Streefkerk, met een rijke ervaring, en L.Velt- man (Villa Rozenrust o.a.). Vorig jaar werd Meerrust be dacht met twee Michelin-„be- stekjes", wat duidt op aange name gerieflijkheid. Cor van Koesveld: „Op een Michelin- ster zijn we niet uit, al zou het natuurlijk geweldig aardig zijn om er een te krijgen. Ik ben niet zo hypocriet om dat te ontkennen. Maar ik ver wacht die ster niet. Voorlopig zijn we zeven dagen in de week (alleen maandagmorgen gesloten) er op uit om de oude naam van Meerrust terug te krijgen: vóór de oorlog was het een topzaak. Het voor naamste is tevreden gasten, regelmatig terugkomende gas ten. Dat stemt tot grote tevre denheid. Daar werken we Er zijn nieuwe mogelijkhe den. Naast de Grote Zaal Meerrust (waar eens die mes tende koeien stonden en voor .een dagelijks terugkerend proces zorgden), de Opkamer en de Tuinkamer, is er het Voorhuis waaraan nu de laat ste hand wordt gelegd. Een bistro met een capaciteit van 50 personen. Eind van deze maand gereed, in al z'n nieu we, aantrekkelijke kleuren. „Vóór het seizoen begint, zijn we helemaal gesteld", zei Van Koesveld tevreden. Nu mag het grote werk (ver gaderen, bruiloft vieren, af scheid nemen of huldigen) erg lucratief voor Meerrust we zen, het eten en drinken, vastgelegd in brunch, lunch en diner, schiet er in kwaliteit uit. Keukenjongen Van Koes veld: „In het geheel is het een internationale keuken. Men vindt er ook de Japanse en Scandinavische keuken in te rug. Inderdaad, vis ja". Maar er is veel meer. Ik neem nu alleen maar als voorbeeld een gerecht dat door mijn mede aan tafel aan zittende gezellin die voor dit soort dingen de grootste waardering kan opbrengen zowat de hemel in werd ge prezen. Onderwerp van be oordeling waren de plakjes eendeborst die gefileerd in een pikant sausje op verorbe ring lagen te wachten. Voor de aangename omspoeling zorgde een door Cor voorge stelde Pinot Noir; een zachte, vriendelijke Elzaswijn, die als de beste de ooit favoriete Rosé uitstekend vervangt. „De hele maaltijd door te drinken", in strueerde Cor van harte. Maar daar waren ook de plakjes lamsvlees aan botjes („Oei wat zielig") met aardappeltaart punt, peultjes, paprika en rin getjes ui. En de kaasschotel met Danish Blue en rogge brood, walnoten en rooie sla. Allemaal uit de kunst van Meerrust. Ga daar maar eens aanstaan, ga daar maar eens „BOUW LOOPT NIET VOORUIT OP VERBREDING A4" LEIDEN /REGIO De gemeente Leiden wil de massa bezwaarschriften tegen de bouw van vier viaducten voor de aanslui ting van rijksweg 11 op rijksweg 4 ongegrond ver klaren. De bouw van de viaducten loopt namelijk niet vooruit de verbreding van rijksweg 4, wijst de gemeente de beschuldi ging van de bezwaarma kers van de hand. Voor de bestaande kruising van rijksweg 4 met de spoor lijn Leiden - Alphen moeten twee viaducten worden ge bouwd. Eén voor de oostelijke rijbaan van rijksweg 4 en een voor de Van der Madeweg. Het bestaande spoorwegvia duct wordt niet gesloopt, maar aangepast voor de westelijke rijbaan van rijksweg 4. De nieuwe kruising van de rijks weg 11 met rijksweg 4 bestaat uit twee viaducten, die even eens nog moeten worden ge bouwd. Leidenaar C. Voorhorst, de Leidse Stichting Meerburg, de gemeente Leiderdorp, de Stichting Ziekenhuizen Rijn land, de Belangenvereniging A4 en de Leiderdorpse Bewo nersvereniging Holtland ma ken echter bezwaar tegen de bouwplannen. Die zouden na melijk vooruitlopen op een verbreding van rijksweg 4. En dat terwijl een omleidingsvari- ant nog niet onderzocht is. Zo luidt het algemene bezwaar. Ook vrezen de protesterenden dat de investeringen voor deze viaducten zo groot zijn, dat een omleiding niet meer mogelijk is. Voorhorst maakt zich daar naast ook zorgen over een toe nemende verkeersdruk. Er komt meer verkeer op de Eu- ropaweg en op de Persant Snoepweg, voorspelt hij. En de opstoppingen verplaatsen zich tijdens de spitsuren van Zoe- terwoude-Rijndijk zich naar de stad Leiden. De gemeente bestrijdt de be zwaren. De bouw van de via ducten is beperkt tot de aan sluiting van rijksweg 11 op rijksweg 4. Er wordt niet voor uitgelopen op de uitkomst van de discussie over de verbre ding van rijksweg 4 door Lei derdorp of via een andere rou te om Leiderdorp. Van een „slinkse methode" is geen sprake, aldus de gemeente. De investeringen voor de bouw van de viaducten vergen onge veer vier miljoen gulden. De variant voor de verbreding van rijksweg 4 komt hiermee niet in gevaar. Leiden merkt op dat de vari ant 400 miljoen gulden kost. De verbreding door Leider dorp kost de helft. „Er is geen sprake van dat er een actie zou zijn samen met de gemeente Zoeterwoude. Beide gemeente achten het wel noodzakelijk dat de aanleg van Rijksweg 11 wordt voltooid", wordt een an dere opmerking van Voorhorst van de hand gewezen. Ook is het volgens de gemeente niet zo dat de verkeersopstoppin gen van de Hoge Rijndijk naar de stad Leiden' worden ver plaatst. Leiden verwacht dat de Hoge Rijndijk eerder rusti ger wordt, omdat automobilis ten door zullen rijden naar de Europaweg. De Grontmij ver richt inmiddels een studie naar verkeersbeperkende maatregelen voor de Hoge Rijndijk, besluit de gemeente. De beantwoording van de be zwaarschriften wordt donder dag behandeld in de vergade ring van de commissie voor ruimtelijke ordening. LEIDEN De gemeente Lei den wil de bezwaren van 184 bewoners van de Agaatlaan afwijzen. De bewoners zijn het niet eens met de bouw van een leerlingwerkplaats voor de Praktijkopleiding Bouw Rijn land-West en een kantoorge bouw voor het bedrijf Elascon. De nieuwbouw komt op het crossterreintje op de hoek van de Agaatlaan met de Dr. Lely- laan. De bewoners zijn tegen de bouwplannen, omdat er groen en speelgelegenheid verloren gaan. In vergelijking met andere wijken heeft deze buurt weinig groen en speelge legenheid voor kinderen. Door opoffering van dit schaarse groen wordt deze dichtbe bouwde wiik onleefbaar, zo voeren de bewoners aan. Ze vrezen ook dat het verkeer toeneemt en er onveilige situa ties ontstaan voor de kinderen. Ook wordt parkeeroverlast verwacht. De bewoners van de onderste woonlagen van de flat raken hun uitzicht kwijt. En wanneer de kantoren uit de bezwaren van de flatbewo ners. Ter tegemoetkoming worden aan de bestaande speelveldjes in de buurt van de Agaatlaan extra voorzieningen aangebracht. Een en ander in overleg met de bewoners. De gemeente verwacht niet dat het verkeer tot grote proble men leidt. Ook de parkeer druk neemt niet toe, omdat bij de gebouwen voldoende par keerplaatsen worden aange legd. Van een belemmering van het uitzicht is geen sprake. De woningen zijn op de zuid zijde geörienteerd. Aan de noordzijde, waar de gebouw tjes komen, zijn de ingangen en de parkeerplaatsen van de flats gelegen. Met de medeling dat de nieuwbouw niet verder kan uitbreiden, wil Leiden het laatste bezwaar weg nemen. De beantwoording van de be zwaarschriften komt donder dag in de vergadering van de commissie voor ruimtelijke or dening aan de orde. Geen molenmakerij in Rijnsaterwoude DEN HAAG/RIJNSATER- WOUDE Molenmakerij Van Beek mag geen molenmakerij aan de Van Wassenaarlaan in Rijnsaterwoude vestigen. Dit heeft de Raad van State beslist. Van Beek was bij de Raad van State in beroep gegaan omdat de gemeente Rijnsaterwoude het bedrijf geen hinderwetver gunning wilde verlenen. De Raad van State nam zijn beroep echter niet in behande ling omdat het bedrijf ver zuimde de hiervoor gebruike lijke 150 gulden te storten. Mattheüs Passion Het Christelijk Gemengd Koor Hallelujah voert mor gen de Mattheüs Passion uit in de Dorpskerk in Katwijk aan den Rijn. Marco Bak ker verleent medewerking. Aanvang half acht. Politiek Sociëteit Artemis houdt morgen een politiek café in De Gewoonste Zaak, School straat 11 in Lisse. Er is een televisie aan wezig waarop de uitslagen van de provin ciale staten-verkiezingen kunnen worden gevolgd. Aanvang acht uur. Dia 's De Stichting Oud-Zoeter- woude houdt morgen een dia-avond met fragmenten van Zoeterwoude van voor 1960. Plaats van handeling is Ons Huis aan het Koster spad. Aanvang kwart over acht. De dia's zijn eigendom van R. Verstraalen-Smeets, de oudste dochter van de voormalige burgemeester van Zoeterwoude. Bij diens afscheid, in 1960, kreeg hij een diaprojector en een dia serie met meer dan 100 schitterende opnamen van Zoeterwoude. De serie is destijds gemaakt door de toenmalige gemeente-archi tect J. van den Broek. Te vens zal de werkgroep die een monumenten-rapportage gaat opstellen zich morgen presenteren. De werkgroep zal onder voorzitterschap staan van A. Paardekooper Vroeger woonde hij in Zoe terwoude, thans in Oegst- geest. Belasting Het CNV helpt mensen don derdag bij het invullen van Marco Bakker is morgen in Katwijk aan den Rijn. FOTO: DIJKSTRA hun aangiftebiljet voor de inkomstenbelasting of het T- biljet. Dat gebeurt in het Hervormd kerkelijk cen trum aan de Voorstraat 72 in Katwijk. De medewerkers van de christelijke vakbond zijn aanwezig van een tot vier uur 's middags en van kwart over zeven tot negen uur 's avonds. Expositie Oud-burgemeester J. Bonni- ke opent donderdag een ten toonstelling over het Huis van Oranje in de openbare bibliotheek in Noordwijk. Geëxposeerd worden delen uit de collectie van me vrouw Crama, een verzame- laarsters van Oranje-artike len. Bonnike opent de ten toonstelling om vijf uur in het gebouw aan de Wete ringkade 25. Bouwen De manifestatie Bouwen aan het bouwen in de Bollen streek wordt op 7, 8 en 9 maart gehouden in hal 3 en 4 van de Hobaho-hallen in Lisse. De manifestatie is een initiatief van de Stichting Samenwerking Bedrijfs leven Onderwijs (SBO) en is bedoeld voor iedereen die geïnteresseerd is in de be drijfstak bouwnijverheid. Openingsuren op donderdag van negen tot vier, op vrij dag van negen tot negen, op zaterdag van tien tot twee LEIDEN Drie Leidse buurthuizen besteden vrij dag 8 maart aandacht aan de internationale vrou wendag. Gezondheid en onderwijs voor vrouwen staan 's ochtends in Buurt huis 't Spoortje aan de Bernhardkade vanaf half tien op het programma. Tijdens de lunchpauze, die om kwart over twaalf begint, ver zorgt Jeanette van de Kruijf meezingers en smartlappen met haar trekharmonica. Lan delijk emancipatiebeleid, moe derschap en carrière, en vrou wen en taal zijn de onderwer pen die tijdens het middagpro gramma worden behandeld. Buurthuis Groenoord is vier uur het decor van het meiden festival „De leef je uit show". Vanaf acht uur 's avonds wordt aan de Pasteurstraat 23 een feest voor buitenlandse vrouwen georganiseerd. Ook het Leidse Volkshuis aan de Apothekersdijk heeft een avondvullend programma in petto. Na een optreden van het vrouwenkoor Collage begint om half negen een politiek fo rum. Wethouder H. van Don gen (emancipatie) is voorzitter. Deel nemen minister H. d'An- cona (emancipatiezaken), M. Vos (partijvoorzitter Groen Links), M. de Wit-Mulder (vi ce voorzitter emancipatieraad) en twee Eerstekamer-leden. De Nasty Girls sluiten om tien uur de bijeenkomst af met een optreden. Meidenfeest 't Breehuys aan de Breestraat 19 houdt vrijdagavond een meidenfeest. Naast een terug blik op tien jaar meidenwerk is er een hiphop-optreden, een modeshow, een schimmenspel en een optreden van Willeke. De zaal is open van zeven tot elf uur en de toegang is gratis. Warmonders willen meer aandacht voor recreatie WARMOND Er moet in de Klinkenbergerpol der beperkt worden ge bouwd voor de eigen be volking en er moet nog meer aan recreatie wor den gedaan in Warmond. Dat blijkt uit de ruim 100 reacties op de inspraakfol der „Warmond op weg naar 2015". De polders di rect aan de Kagerplassen zouden volgens de inspre kers groen moeten blij ven. Ten aanzien van de woning bouw waren de reacties feite lijk verdeeld. Als bouwlocaties werden genoemd: de Boter- huispolder, de Veerpolder, de Klaas Hennepoelpolder, de Broek- en Simontjespolder, het Oosteinde, de Wasbeek en de Klinkenbergerpolder. Die Klinkenbergerpolder zou dan volledig of gedeeltelijk be bouwd moeten worden. Een kwart van de insprekers wil dat er helemaal niet meer ge bouwd wordt in de polders, hooguit nog in de dorpskern. Handtekeningen Twee reacties waren voorzien van een vijftigtal handteke ningen. De mensen van het Lage Land willen dat er in de Klinkenbergerpolder wordt gebouwd en de bewoners van het Oosteinde zien het meeste in de Broek- en Simontjespol der en de Klaas Hennepoelpol der. Die locaties hebben ge meen dat ze ver van hun hui zen liggen. Zegje De komst van een spoorweg station of een industrieterrein kreeg weinig aandacht in de reacties. Het college van burgemeester en wethouders zal op basis van de reacties een voorstel ma ken, dat in een commisiever- gadering ruimtelijke ordening wordt besproken, waarbij het publiek wederom zijn zegje kan doen. Daarna komt het voorstel in de gemeenteraad. Vervolgens heeft overleg plaats met het Samenwer kingsverband Duin- en Bol lenstreek. Er gaat dan uitein delijk een gemeenschappelijke reactie naar de provincie op de nota verstedelijking zuidvleu gel.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13