Jan Siemerink verliest een partij, maar wint een jaar Qiaobo Ye is uit op sportief eerherstel sportuitslagen Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! SPORT EfiidócSouoant ZATERDAG 2 MAART 1991 PAGINA 9 Ijshockeyers Tilburg op gelijke hoogte UTRECHT Bij de playoffs wedstrijden om de nationale ijshockey titel tussen Utrecht en Tilburg is de stand weer gelijk. Gisteren won Tilburg de uitwedstrijd in Utrecht met 4-2 en bracht daarmee de stand tot 2-2. Utrecht had de eerste twee wedstrijden gewonnen. Morgen valt in Tilburg de beslissing over het kampioen schap als beide ploegen elkaar voor de vijfde en laatste keer ontmoeten. De ijshockeywedstrijd HIJS-Den Bosch is gisteravond na dertien mi nuten in de derde periode gestaakt. Aanhou dende intimidatiepraktijken van de brabanders waren er de oorzaak van dat de scheidsrechters het beter vonden het duel af te blazen. HIJS leidde op dat moment met 11-3 na eerder perio destanden van 3-1 en 6-1. Poetiray was net vier treffers topscorer aan Haagse zijde. Leon Steen- wijk scoorde drie keer. Weer nederlaag voor Karpov LINARES Oud-we- reldkampioen schaken Anatoli Karpov heeft vrijdag in het supertoer- nooi van Linares zijn derde nederlaag geleden In de vijfde ronde werd hij met zwart opgebracht door zijn jonge landge noot Ivantsjoek. Jan Timman brak zijn partij, tegen de Rus Salov af in remise-stand. Voor Kar pov begint het toernooi dramatische vormen aan te nemen. Na de vijfde ronde staat de Sovjetrus op de tiende plaats van het algemeen klassement. Johan Cruijff van intensive-care af BARCELONA Johan Cruijff heeft gisteren de afdeling intensive-care van het Sant Jordi-zie- kenhuis in Barcelona verlaten. De trainer van FC Barcelona onderging daar woensdag een hart operatie. Cruijff werd overgebracht naar een herstelkamer van het ziekenhuis. Volgens de behandelende artsen gaat hij uitstekend vooruit. Verwacht wordt dat Cruijff het ziekenhuis over een week mag ver laten. Piet Bogie stopt met trainingen DEN HAAG Kanocoach Piet Bogie is deze week voorlopig gestopt met de begeleiding van "de topvaar- ders Mark Weijzen en Jan Dirk Nijkamp. Hij neemt het werk weer op, als de Nederlandse Kano Bond hem voor zijn diensten betaalt Volgens Bogie is de voorbe reiding op het pré-Olympische seizoen van de twee in gevaar, als de situatie niet snel verbetert. Het duo, dat in de K2 uitkomt, is bezig aan een belangrijke fase. De in de winter opgedane kracht en conditie moeten wor den omgezet in progressie op het water. Bogie: „Als de bond zo doorgaat, is het niet meer mogelijk de kanos port op behoorlijk niveau te bedrijven". Pijnlijk debuut Boebka BERLIJN Sergei Boebka heeft een pijnlijk debuut gemaakt bij zijn nieuwe club OSC Berlin. In het festi val voor polsstokhoogspringers kwam de wereldrecord houder gisteren pas in actie, toen de lat op 5 meter 70 werd gelegd. Tot ontgoocheling van de 1500 toeschou wers sprong de Sovjet-atleet de lat drie keer af. De zege ging riaar zijn landgenoot Poljakov. Liverpools Hansen stopt LONDEN Liverpool-ver- dediger Alan Hansen heeft gisteren gezegd dat hij stopt met het bedrijven van top voetbal. Tevens liet hij we ten niet in te zijn voor de opvolging van trainer Ken ny Dalglish, die vorige week met onmiddellijke in gang zijn baan opgaf. De 35- jarige Hansen heeft dit sei zoen nog niet gespeeld van wege een knieblessure. De vroegere Schotse internatio nal stond op de nominatie Dalglish op te volgen. Hij vertelde echter een loop baan buiten het voetbal te willen opbouwen. Kroes bedreigt Dekker op sprint DORDRECHT HPC-zwemmer Hans Kroes, bezig aan een tweede jeugd, heeft op de eerste dag van de Nederlandse win terkampioenschappen in Dordrecht op de 50 meter vrije slag de gedoodverfde favo riet Ron Dekker flink bedreigd. De all- rounder uit Deventer, internationaal meetellend op de schoolslag, bleef ex-top per Kroes maar een nagellengte voor: 22,95 seconden om 22,96. De openingswedstrijden werden geken merkt door de afwezigheid van de twee ling Mildred en Marianne Muis op de 400 meter wisselslag. Het nummer werd er ernstig door gedevalueerd al deden de acht finalistes niet veel voor elkaar on der. Kristel Teilegen won in 4.54,84, twaalf seconden verwijderd van het na tionale record van Marianne Muis, vóór Yvette Vester en Iris Westrik. Haarhuis in halve finales ROTTERDAM Jan Sieme rink miste door overbelasting zijn deel van de afspraak, Paul Haarhuis daarentegen kwalificeerde zich wel voor de halve finales van het AB- N/AMRO-toernooi in Rotter dam. In de tweede avondpar tij van gisteren versloeg de 25-jarige Eindhovenaar na Jonas B. Svensson en Magnus Gustafsson ook de derde pu pil van Tim Klein: de Ivani- sevic-bedwinger Christian Bergström: 7-5, 6-3. „Nu moest ik het tempo zelf ma ken. Dat vereiste veel meer voetenwerk", zei Haarhuis. Hij is na Schapers (in 1989) de tweede Nederlander die sinds Tom Okker doordrong tot de laatste vier van het Rotterdamse toernooi. Hij is daarmee verzekerd van 22.400 dollar en 109 ATP- punten, waarmee hij zo weer de top-vijftig zou binnen marcheren, ware het niet dat hij deze week ook weer 41 punten verliest. Haarhuis speelt vanavod tegen de hard serverende Italiaan Omar Camporese. De andere eind strijd gaat tussen Ivan Lendl en Anders Jarryd. ROTTERDAM Het ca deau werd dit keer nu eens niet op de baan uit gepakt. Was Jan Sieme rink er de laatste maan den aan gewend geraakt zichzelf binnen de lijnen van geschenken te voor zien (van de dit jaar ge speelde 24 wedstrijden sloot de Rijnsburger er 20 winnend af), gister middag in Ahoy lag dat even helemaal anders. Niet de kwartfinale van het tennistoernooi van Rotter dam tegen Anders Jarryd le verde Siemerink winst op (6- 7, 2-6), maar een kort ge sprekje achteraf. Dat onder houd was met een vertegen woordiger van het ministerie van WVC en het onderwerp van gesprek uitstel van dienstplicht voor de 20-jarige Siemerink „zolang hij top sport bedrijft". Een uiterst rekbaar begrip, waar Jan Siemerink zelf ove rigens best mee kan leven. ,,Dit is natuurlijk schitterend. Tot vandaag bestond steeds de mogelijkheid dat ik door de militaire dienst een heel belangrijk jaar zou kwijtra ken. Die dreiging is nu offi cieel afgewend. En dat is een heerlijk idee". Het door WVC verzorgde ca deau achteraf, vergoedde gis termiddag veel. Maar niet al les. Daarvoor was de door Siemerink geleden 6-7, 2-6 nederlaag tegen de Zweedse routinier Anders Jarryd toch te hard aangekomen. Met name het feit dat hij in de eerste set de winst had laten glippen, rekende Siemerink zichzelf zwaar aan. „Het ging goed in die eerste set. Ik had zijn service een keer gebro ken en was zelf nauwelijks in gevaar geweest. Totdat ik die ene smash miste". De door Jan Siemerink aan gehaalde misser bezorgde de Rijnsburger in dat tiende spel inderdaad een 30-40 achter stand en uiteindelijk een ver loren servicegame. Het is echter zeer de vraag of die gemiste kans Siemerink in het goed bezette Ahoy nu echt de partij kostte. De pupil van coach Frits Don maakte geen impo- gisteren nerende indruk. Iets dat door tegenstander Anders Jarryd ook op de baan was onder kend. „Het was heel prettig dat ik de eerste set toch nog won. Maar zelfs als dat niet was gebeurd, had ik nog een goede kans gemaakt". De Zweed (in 1984 nog zesde van de wereld, nu 71, maar voor de verandering weer eens op de goede weg terug) stelde vervolgens dat zijn te genstander een vermoeide, niet scherpe indruk op hem had gemaakt. Precies de woorden die Siemerink later bezigde. En ook: „Ik was minder attent dan de laatste dagen, speelde gewoon mat". Een gegeven dat zich vooral bij de aanvallende acties van Siemerink manifesteerde. Zelden zal de Rijnsburger de laatste tijd zo vaak en zo ge makkelijk aan het net zijn gepasseerd. De nog immer aanwezige klasse van de in Rotterdam vaak goed spelen de Jarryd, vanzelfsprekend. Maar ook de lusteloosheid aan Siemerinks kant: „Ik ging wel naar het net, maar ik stond er niet echt". Nu was het op zich niet zo vreemd dat de oud-Rijnkan- ter tegen Jarryd minder na drukkelijk aanwezig was dan anders. De Rijnsburger die door alle belangstelling tij dens en na de Australian Open en de Stuttgart Classics toch al nauwelijks aan rust was toegekomen, had de dag ervoor bepaald geen ideale voorbereiding genoten. Na de zware single tegen Tjesnokov had Siemerink aan de zijde van Michiel Schapers immers ook nog tot één uur 's nachts een (gewonnen) dubbel afge werkt. „En je merkt het hoe dan ook dat je pas om twee uur naar bed bent gegaan Ook al probeer je daar dan niet aan te denken als je twaalf uur later de baan weer opstapt". Een omstan digheid die ook door Jarryd („Siemerink heeft nog een lange weg te gaan, maar hij kan een hele goede speler worden") als geldig excuus werd aanvaard. „Een onge lukkige loting hoort er na tuurlijk bij. Dat gebeurt ge woon. Maar zoiets werkt wel degelijk door in je spel" Zo ook gistermiddag. Na de verloren tiebreak in de eerste reeks hield Siemerink in de tweede set nog vier games gelijke tred met de steeds be ter spelende Jarryd. Daarna was het gebeurd met de Rijnsburgse koopman. Vier gewonnen spellen op rij be zorgden de sympathieke Zweed een plaatsje bij de laatste vier en Siemerink een tijdelijke kater. Tijdelijk in derdaad. Want na de mede deling van het ministerie van WVC kende het sommetje toch weer een wat andere uitkomst. Tegenover het ver lies van die ene partij, stond opeens de winst van een compleet jaar. Een jaar waarin heel wat partijen kunnen worden ge- GERT-JAN ONVLEE Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 23.59 uur: Paarde- sport: Indoor Brabant. Nederland 3, 13.30 uur Schaatsen (World Cup-finale vrouwen), tennis j (Rotterdam) en wielrennen (Omloop Het Volk); 20.20 België Frana, 22.25 uur Sport. Duitsland 1, 18.03 uur: Sportschau- Telegramm; 18.15 uur Sportschau. Duitsland 2, 22.05 uur Das aktuelle Sport-Studio. Nederland 3, 13.30 uur Paarde- sport. schaatsen en tennis; 18.45 uur Studio Sport. RTL 4, 22.15 uur Match België Nederlands 1, 12.45 uur Sportoverzicht; 19.00 en 19.45 uur: Sportweekend. België Nederlands 2, 15.00 uuh Veldlopen. België Frans, 18.30 uur Sport. Duitsland 1, 18.10 i Sportschau-Telegra Eurosport, 10.00 u Betaald voetbal Eredivisie Vanavond Heerenveen-MVV SVV-Fortuna S PSV-Feyenoord Heracles-Wageningen Veendam-De Graafschap Telstar-N AC VVV-AZ Dordrecht'90-Cambuur Helmond Sport-Eindhoven GA Eagles-Vlissingen KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Hilversum (zondag aanvang 13.30 uur) luiden: le koers: 1. Feola Lelystad. 2. Follow Me. 3 Fanny Belwin (4-5-11). 2e koers: 1. Dino De Bloomerd. 2 Ed Robel. 3 Esther Victrix (6-3-2). 3e koers: 1 Fishtrix S, 2. Fabienne Compean, 3. Fulda R (8-3-5). 4e koers: 1 Farloes B, 2. Eagle Bos- hoeve, 3 Diana Rijnstroom (2-5-9). 5e koers: 1 Don Victory. 2. Dorien Windspiel, 3. Bonanza Bos (5-7-4). 8e koers: 1 Yellowa. 2. Carisma Dar by. 3 Yick Buitenzorg (7-3-2). 9e koers: 1 Jetty Linnert, 2. Excep tional Man. 3. Hills Mr Brown, 4. Cees Victrix (8-9-10-1). 10e koers: 1. Billy Vredebest, 2. Bri gitte G. 3. Prince of the Hill (3-5-6). CHINESE SCHAATSSTER BIJ WORLD CUP-FINALE IN DEN HAAG DEN HAAG De niet- Europese deelneemsters aan de World Cup finale schaatsen waren gisteren vroeg uit de veren. Al om acht uur 's ochtends ver kenden de rijdsters uit China, Japan en de Vere nigde Staten het kunstijs van de Haagse Uithof. Te midden van enige studen ten van de plaatselijke academie voor lichamelij ke opvoeding, die vol be wondering („Wat zitten ze laag") de trainingsrondjes gade sloegen. Ook Qiaobo Ye maakte ter plekke kennis met de serm- overdekte Menken Van Grieken-hal. De winnares van de zilveren medaille tijdens de wereldkampioenschappen sprint, het afgelopen weekein de in het Zuidduitse Inzeil, kijkt op haar beurt met specia le belangstelling rond. „Dat konden dit weekeinde best wel eens interessante wedstrij den worden", zo luidt de prog nose van de 26-jarige Chinese die graag zichzelf in de hoofd rol zou willen zien. „Ik doe m'n uiterste best, zoals altijd", klinkt het, met dank aan tolk Liu Xiao Jin. Al te veel wil de goedlachse, maar in haar antwoorden erg bescheiden topper overigens niet kwijt. Even later, in de lobby van het Bel Air-hotel, zitten beide Chinese dames er wat verveeld ogend bij. „Ik wil eigenlijk het liefst zo snel mogelijk naar huis", verklaart Qiaobo Ye. „Ik ben nu al twee maanden kriskras door Europa aan het reizen O zeker, 't heeft ook z'n leuke kanten hoor, maar het wordt nu zo langzamerhand welletjes. Ik mis m'n vrienden, ik zal blij zijn als het dinsdag is en ik in het vliegtuig kan stappen". Dan ook willen Qiaobo Ye en Lia Xiao Jin eindelijk wel eens weten wat zich nu precies in de Golf-oorlog heeft afge speeld. „We proberen die ont wikkelingen zo goed mogelijk te volgen. Wij zitten ook regel matig naar de televisie te kij- Van der Burg ontbreekt bij NK afstanden DEN HAAG Ben van der Burg ontbreekt dit weekeinde bij de Nederlandse afstands kampioenschappen. De West lander ondervindt, aan het einde van een voor hem toch al grotendeels mislukt seizoen, te veel hinder van een rug blessure die hij kort voor het EK (in Sarajevo) opliep bij een val in het Italiaanse Collalbo. „En nu willen we niets force ren", wist bondscoach Ab Krook. Ook Hagenaar Jac Orie is op de Uithof niet van de partij. In de raadszaal van het oude stadhuis aan de Groenmarkt vond gisteravond de loting voor de World Cup finale vrouwen (vanaf 13.00 uur) en de NK afstanden man nen (vanaf circa 17.00 uur) World Cup-finale v 500 meter 1e rit: H d'Andrea (VSt). 2e rit: Shelley Rhead (CanF Heike Pohland (Du.), 3— mack (DuD-Anita Loorb edFSandr g (Chn)-Catrion ken. Maar om het echt alle maal goed te kunnen volgen, nee, dan is het taalprobleem helaas toch te groot. Jammer, want het houdt ons ook erg bezig. O, gaat het nu de goede kant op? Fijn om dat te ho ren", reageert de tolk op de laatste nieuwtjes. Doping Nog eenmaal wil Qiaobo Ye dit weekeinde laten zien wat ze zoal op schaatsgebied in huis heeft. De Chinese is im mers uit op sportief eerherstel. In 1988, bij de Olympische Winterspelen in Calgary, werd ze op doping betrapt. De inter nationale schaatsunie (ISU) schorste haar voor twee jaar. „Terecht", zegt Qiaobo Ye die echter onmiddellijk de schuld vraag doorstuurt naar de heren doktoren. „Zij vertelden ons dat we medicijnen moes ten nemen om in goede ge zondheid te kunnen blijven. Wij wisten nergens van. Die spullen bleken echter op de dopinglijst te staan en wij wa ren uiteindelijk de dupe". Even twijfelden Qiaobo Ye en haar ook in Den Haag aanwe zige landgenote Wang Xiuli of ze het schaatsen er dan maar volledig aan zouden geven. „Maar dat zou de weg van de minste weerstand hebben be tekend. Wij willen nu laten zien dat we ook zonder doping hard kunnen schaatsen". De bewijzen, met vooral de twee de plaats bij het WK sprint, liggen voor het grijpen. „Dat heeft ons zeer goed gedaan". Het grote doel is de eerstvol gende Olympische uitdaging, volgend jaar in het Franse Al- bertville. „Dan wil ik graag een medaille want de lange(re) afstanden liggen de Chinese niet. „Dui zend meter vind ik al heel ver". Bij het WK voor allroun- ders, begin februari in het Noorse Hamar, moest Qiaobo Ye, die toen de 500 meter won, ook aan de 3000 meter deelne men. „Dat was heel zwaar, een echte lijdensweg". Zoals de meeste Aziatische rijdsters het liefst zo kort mogelijk op de schaats wensen te staan. „Hier in Europa wil iedereen vooral op de lange afstanden uitblin ken Ik kan me dat niet voor stellen, nee. Een hele andere wereld, een heel ander slag mensen kennelijk ook". In haar woonplaats Shenyang werkt Qiaobo Ye als trainster voor het jeugd-schaatsen. Bij zonder veel animo bestaat er voor deze tak van sport in het immense land, waar slechts vier kunstijsbanen liggen, ove rigens niet. „Schaatsen is bij Qiaobo Ye: ,,lk wil het liefst zo snel mogelijk naar huis". FOTO: STEPHEN EVENHUIS ons maar een hele kleine sport. We hebben zo'n vier honderd wedstrijdrijders- of rijdsters. En die komen alle maal uit het noordoosten van China". Van overheidswege ontvangt Qiaobo Ye niettemin alle medewerking. „Ik heb niets te klagen, we krijgen voldoende geld van de federa tie om al onze onkosten te kunnen betalen". „Ze heeft een goed leven", meldt de tolk uit eigener be weging. En weer namens de sporter zelf: „Daarom wil ik ook graag iets terug doen. Ik wil door ook de langere af standen te rijden bewerkstelli gen dat in de toekomst mis schien ook daar wat meer aan dacht aan wordt besteed. Maar dat is nog een hele lange weg. Laten we ons voorlopig eerst nog maar even op het sprinten concentreren". DICK KIERS ir (Ned)-M< Shelley d (Dui); n (NedFSandra Voel xiuii Wang (ChnFCatriona Lem, rit: Chlhaya Tanaka^JapFEdel n)-Yoko Furuzawa (Jap), 9e rit ir (VStFMonique Garbrecht (Dui; >ko Shimazaki (JapFSelko Hi (CanF rit: Gunda Kleemann (DuiFPohland: Shimazaki-Ye, 10e rit: Blair-Wang; i vipelto (FinFYe, 3e ril: Svetlana Bolko Hanneke de Vries (Ned); 4e rit: Meijer- line Maheux (Can), 5e rit: Anja Mi (Dulj-Jolanda Grimbergen (Ned); 6e ril rit Ewa Borkowska (PolFEIse Ragni Yl (Noo); 8e rit Michelle Kline (VStFd'Ai 9e rit: Voetellnk-Belci (Ita); 10e ril: Heik/warn^cke (DuiFYvonne van G EK-bandstoten Groep C: Grossjung (Dui) - Koomen (Ned) 2-1. Groep F: Galla (Dui) - Willems (Ned) 3-0, Willems - Puigvert (Fra) 2-1. Groep I: Erogul (Dui) - Adrichem (Ned) 2-1, De Backer (Bel) - Adrichem 2-0. PAARDESPORT Koersen van Schaesberg 1e koers, 1609 m: 1. Elswein (F. Gorter) 2.07,6 - 1.19,3, 2. Transgressor. 3. Fan ny Sigero Niet gestart: Zootonia en Nil- lan One. Toto: winnend 3,50, plaats 1,80 Buitenlust. 3. Elvira Darby I Gaby Sell Toto: winnend 1.40. plaats 1,30 1,30, koppel 2,30, trio 72,90 3e koers, 1609 m: 1 Frakee du Bois (W Velis) 2.06.4 - 1.18,6, 2. Electrique. 3. Cally, 4. Du Vatel H. Niet gestart Fleur 31,80, kwartet 4e koers, 1609 m: 1. Eyan Lichtenberg (W. Velis) 2.09,6 - 1.20,5, 2. Diana B. 3. Eclair de Soye. Niet gestart: Daily Ex press (Ned) Wembley 0-31,6, 8. Martinez de Irujo (Spa) Elegast 0-32,3, 9. Hendrix (Ned) Aldato 0-33,4, 10. Raymakers (Ned) Ratina Z 0-36,7. SCHAKEN Linares (Spa). Internationaal toernooi vijfde ronde: Anand (IndFGoerevitsj (Bel) 0-1, Ljubojevic (JoeFEhlvest (Sov) 1-0, Joesoepov (Sovj-Beljavski (Sov) 0- 1. Ivantsjoek (SovFKarpov (Sov) 1-0, Gelfand (Sov)-Kamsky (VSt) 1-0, Tim man (Ned)-Salov (Sov) afg.. Kasparov (Sovj-Speelman (GBr) 1/2-1/2. Stand: 1 Beljavski, Ivantsjoek 4 punten, 3. Ljubo jevic, Joesoepov 3 1/2, 5. Kasparov, Gelfand 3, 7. Timman 2 1/2 1 afg., 8 Anand 2 1/2, 9. Speelman 2. 10 Goere- vitsj. Karpov 1 1/2, 12 Salov 1 1 afg 13. Kamsky, Ehlvest 1. SKIËN Lillehammer. Mannen, wereldbeker wedstrijd reuzenslalom 1. Tomba (Ita) 2.18,92 (1.10,31-1.08.61). 2. Nierlich (Oos) 2.19,23 (1.10.38- 1.08,85), 3. Eberharter (Oos) 2.19,35 (1.10,04-1.09,31), 4 Girardelli (Lux) 2.20,02 (1.09,94-1.10,08), 5. Holzer (Ita) 2.20,21 (1.10,93-1.09,28), 6. Accola (Zwi) 2.20,37 (1 10,94-1 09.43), 7 Locher (Zwi) (Noo) 2.21,30 (1.11.68-1.09.62). 10 Berger) 2.09.8 - 1.20,7, 2 Raant Glow, Salzgeber (Oos) 2.21.74 (1.12,07- t gestart: Crice d'Arizona. 1 09.67) Stand wereldbeker reuzensla- 1. Lyric Hanover (J. Funow) 2.08,7 - 1.20,0, 2. Dunja Elsene, 72.10, I t 276,8 den Berg) 2 R. 3. Drummer Girl. Niet gestart: Ebony Queen. Toto: winnend 1,70, plaats 1,10 1,90, koppel 2,40, trio 7,80. 8e koers, 1609 m: 1. Crack S (J. Ydema) 2.07,2 - 1.19,1, 2. Delgadotranss, 3. Chris Norton. Toto: winnend 1,40, plaats 1,30 1,20, koppel 3,00, trio 30,90, kwar tet 347.10 9e koert, 1609 m: 1. Bravo Nora (K. Woudstra jr.) 2.05,2 - 1.17,8, 2. Sammy Lobell, 3. Hotshot Lobell. Toto: winnend ,80. plaats 3,90 9,70, koppel 33,60, trio wereldbeker: 1. Girardelli 203 punten, 2. Tomba 142, 3. Heinzer (Zwi) 129, 4 Nierlich 121, 5. Furuseth 119. WIELRENNEN Ronde van Taiwan 6e eteppe: 1. Duin (Ned) 190 km in 4.56.40. 3 Wolsink (Ned) z.t., 10. Na- gengast 0.15. 20 Elfrink (Ned) 6.59,'20 Huenders (Ned) 7.01 Algemeen klasse- 21.49.24. 2 Eltflnk 17.55 ZWEMMEN Dordrecht. Winterkampioenechappen Vrouwen: 400 m wissel: 1. Tellegen (PSV) 4.54.84, 2. Vester (AZPC) 4.55,75. 3. Westrik (De Dinkel) 4.56.99. 4. Vlieg- huis (De Dinkel) 4.59.22. 5. Zühal (DD VZC/Ve) 4 59,55, 6. Mensink (De Dinkel) 4 59,70, 7 Van der Woerd (TZC/Vahalis) 5.00.00. 8 Veldhuizen (SG Groningen) 5 00,50. 4x200 vrij: 1. De Dolfijn 8.19,04, 2. De Dinkel 8.27,25, 3. ZPA 8.30,30, Mannen: 50 m vrij: 1 Dekker (De IJsel) 1.50 m, met barrage: 1 Skelton (GBrj 22.95, 2 Kroes (HPC) 22,96. 3 Van AP Grand Slam 0 strafpunten, 27,0 se- Haandel (PSV) 23,57, 4 De Natris conden, 2. Michael Whitaker (GBr) Mon (Zijl/LGB) 23,58. 5. Van Dam (Zwemlust- Santa 0-27.6. 3 Bost (Fra) Raspails SF /Den Hommel) 23.60 (23,23 in serie). 6. 0-29,1, 4 Tops (Ned) Doreen la Silla 0- Verhage (Nautilus) 23,73, 7. Van de Ak- 29,6, 5 Eriksson (Zwe) Moritz en Le ker (AZPC) 23,84 (23,36), 8. Coone (Dol- Jeune (Bel) Martini Dry 0-31,3, 7. Voorn fijn) 23.97 (23.75) Wereldrecord voor Zandstra CALGARY Falko Zandstra heeft op de eerste dag van de we reldtitelstrijd schaatsen voor junioren het wereldrecord op de 3000 meter verbeterd. De Fries dook vrijdag in Calgary als eerste junior onder de 4 minuten. Zijn eindtijd werd 3 minuten en 57,67 seconden. Daarmee bleef hij ruim 4 seconden onder zijn oude toptijd, die sedert 13 maart 1990 op 4.02,10 stond. Zandstra liet er gisteren in Calgary geen twijfel over bestaan uit te zijn op de prolongatie van zijn wereldtitel. De 19-jarige Heerenvener sloeg direct genadeloos toe. Hij won de 500 meter in 37,99 seconden.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 9