Belangstelling voor tennissers massaal ass sportuitslagen Squashers Alphen naar eredivisie Derde plaats voor Bert Romp McEnroe verleert zijn streken niet Karpov boos op Goerevitsj Breukink Lemond en Fignon stappen op SPORT Qeidt&Qowuvnt VRIJDAG 1 MAART 1991 PAGINA 13 Heieen Crielaard in vrouwenselectie DEN HAAG Heieen Crielaard is toe gevoegd aan de selectie van het nationa le vrouwen volleybalteam. Met de spel- verdeelster van Brother Martinus heeft bondscoach Peter Murphy de groep die zich vanaf 2 april voorbereidt op de Eu ropese titelstrijd in Italië vrijwel com pleet. De selectie bestaat vooralsnog uit dertien volleybalsters: Koenen, Weer- sing, Machovcakova, De Jong, Hament, Brinkman en De Wild (allen van kam pioen Avero Olympus), Hoekstra, Boers- ma, Crielaard en Piersma (allen Marti nus), Gleis (Dynamo) en Van Hintum (WC). Murphy verwacht dat hij nog een of twee speelsters van Jong Oranje zal uitnodigen. Met Crielaard, Koenen en Van Hintum heeft hij drie spelver- deelsters geselecteerd. Van de Wiel naar Volendam VOLENDAM Ad van de Wiel maakt het seizoen af bij Volendam. De spits werd vorige week ontslagen bij BW Den Bosch, omdat hij te vaak in het café zou zitten. Van de Wiel is 31 jaar en scoorde in een jaar bij Den Bosch vijf keer. Volendam- trainer Steegman wil hem ge bruiken als diepgaande spits De coach is niet bang dat de cafés aan de roemruchte Dijk van het vissersdorp gouden tijden tege- hioet gaan dankzij de voetbal ler. „Laat Van de Wiel maar zien wat waar is geweest van al die verhalen. Hij en Volendam kunnen garen spinnen bij deze ontwikkeling". ALPHEN/LEIDEN Het eerste squash- team van de SRC Alphen veroverde giste ren het kampioenschap in de eerste divisie. De titel betekent tevens promotie naar de hoogste klasse in de competitie, de eredivi sie. Twee partijzeges had Detach/Alphen tegen ASRC 1 nog nodig voor het begeerde kampioenschap. Daarom was de nederlaag in de openingspartij van André Chevalier, die zondag tegen de Amsterdamse nummer twee nog verliezer met 7-9 in de vijfde game was, een niet ingecalculeerde tegenvaller. De Alphense nummer vier ging met 10-8, 5- 9, 1-9, 9-1 en 6-9 ten onder. Raymond van Kasterop trok de stand met een gladde drie games overwinning op Arthur Kostermans weer in evenwicht, 1, 6 en 7. Op de schou ders van Jan-Willem Scheerder rustte de taak het belangrijkste punt binnen te sle pen. Ivo Kater, de Amsterdamse nummer 2 nam in de beide eerste games steeds een 8-4 vóorsprong, maar de Alphense heer Oliver trok met 10-9 en 10-8 toch de games naar zich toe. Met 2-9 verlies van de derde game keerde de spanning weer, maar met 9-4 in de vierde game stelde Jan-Willem Scheer der orde op zaken. De titel was veroverd, de promotie naar de eredivise een feit. Voor de statistiek rekende Peter-Paul Scheerder op het eerste enkelspel in drie games af met Michael van der Laan, 9-6, 9-5, 9-1. In de zelfde divisie speelde Dekker met 2-2 gelijk tegen Alkmaar. De openingspartij werd met 9-0 en twee maal 10-8 een prooi voor Carel de Bruijn. Het woord was toen aan Briël van de Poel en Harm-Jan Kits, die daar echter geen daad aan konden toevoegen. De Warmondse nummer drie liet zich met 3-15, 15-5, 7-15, 15-13 en 15-2 de kaas toch nog net van het brood eten. Discriminerende golfclub trekt consequenties CHICAGO De Chicago Golf Club blijft liever principieel in het afwijzen van niet-blanken en vrouwen als lid dan dat het in 1993 de strijd om de Walker Cup, tussen de amateurselecties van de Verenigde Staten en Ierland, organiseert. De in 1892 opgerichte club heeft in de statuten staan dat slechts blanke mannen lid mogen zijn. De kans bestaat echter dat zich voor de amateurs teams van de Verenigde Staten en Ierland vrouwen dan wel niet-blanken plaatsen. Om te voorkomen dat de club te veel negatieve publiciteit krijgt, heeft het bestuur besloten de organisatie terug te geven. Het is de tweede keer binnen korte tijd dat een Amerikaanse golfclub de organisatie van een belangrijk evenement teruggeeft nadat duidelijk werd dat de reglementen van de vereniging discriminerend zijn. De Shoal Creek club uit Birmingham (Alabama) trok zich terug voor het Amerikaanse PGA-kampioenschap toen bleek dat ook niet- blanke spelers zich voor het toernooi konden plaatsen. De club laat alleen blanken toe als lid. Sport op televisie VANDAAG Nederland 1, 23.52 uur Tennistoernooi Rotter dam. Nederland 3, 17.15 uur: Tennistoernooi Rotter dam; 22.15 uur: Studio Sport Journaal. Duitsland 1, 23.25 uur: Sport schau. Duitsland 2, 22.50 uur: Die Sport-Reportage. BBC 2, 18.00 uur Auto sport. Eurosport, 18.00 uur: Sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport. SIEMERINK EN HAARHUIS WEER RONDE VERDER ROTTERDAM Twee Nederlanders in de finale van Ahoy'. Dat onwaar schijnlijkste van alle on waarschijnlijkheden be hoort bij de achttiende editie van het ABN AMRO-toernooi nog altijd tot de mogelijkheden. Jan Siemerink, de artistieke en creatieve durfal (de ty pering is van zijn coach Frits Don) pakte in drie sets (4-6 6-3 6-2) met An- drej Tsjesnokov alweer een vertegenwoordiger uit de toptwintig in. Paul Haarhuis rekende met 6-3 3-6 6-1 af met zijn tweede Zweedse tegenstander, Magnus Gustafsson. Siemerink huist in de boven ste helft, Haarhuis in de on derste zodat ze elkaar pas in de finale kunnen treffen. Voor het zover is, komt Siemerink in de kwartfinale Anders Jar- ryd tegen en Haarhuis in de persoon van Christian Berg- ström de derde Zweed op rij. Toernooi-directeur Wim Bui tendijk wrijft zich in de han den. Het startgeld van een half miljoen dollar voor een viertal uit de toptien blijkt weliswaar goeddeels weggegooid, de be langstelling is massaal. Gister middag was de huisvrouwen club uit Rijnsburg er om elke slag van de locale held vocaal te ondersteunen. Ras-optimist Siemerink was een half etmaal na het zwakke openingstreffen met Koever mans weer helemaal de oude. Na een voorzichtige aanloop aggressief, speels en op zijn best als het erop aan kwam. De winst op Tsjesnokov paste precies in het overwinningen lijstje Skoff, Bruguera, Tsjer- kasov, dat hij vorige week in Stuttgart opbouwde. Evenals de andere drie is de 25-jarige Rus iemand, die het moet heb ben van vaart en accuratesse vanaf de achterlijn. Tsjesnokov heeft al eens in de halve finales van Roland Gar ros gestaan. Maar binnen is hij een ideaal slachtoffer voor ser vice-volleyspelers als Sieme rink, die bij elke gelegenheid het net opzoeken. „Een ko mende wereldtopper?", werd Tsjesnokov na afloop ge vraagd. De Rus keek zo moge lijk nog zuurder dan tijdens de partij, pauzeerde een minuutje, informeerde naar Siemerinks leeftijd (20) en zuchtte toen: „Yeah". Wat hem betreft is Stanley Frankers voorspelling nog zo gek niet. De nationale bonds coach gewaagde bij de loting van vrijdag al van een plaats bij de eerste vijf. De grens van de eerste vijftig is Siemerink inmiddels overgestoken. De overwinning op Tsjesnokov was goed voor een aardige bo nus, zodat Rotterdam in twee partijen alweer zeventig pun ten heeft opgeleverd, waar geen aftrek tegenover staat. Vorig jaar om deze tijd was Siemerink nog bezig zich van de 477ste plaats omhoog te werken. Nu heeft de tennisbond al een wild card voor hem aange vraagd voor Key Biscayne, het ATP-toernooi dat na de vier Grand Slam-evenementen het meest meetelt in tennisland. „Ik denk dat wij met die halve finaleplaats in Stuttgart en na deze overwinning doorslaande argumenten in handen heb ben", aldus directeur sportief Stanley Franker. Voor dat prestige-toernooi, dat op 15 maart begint, heeft Siemerink zo'n speciale invitatie nodig. Zes weken geleden, toen de in schrijving sloot, stond hij nog niet bij de eerste honderd. Zijn eerstvolgende doel is op- Paul Haarhuis in zijn partij tegen de Zweed Gustafsson genomen te worden in het Da- viscup-team, dat begin mei een uit-wedstrijd tegen Portugal speelt. Dat zal wel lukken. Maar of hij speelt, is een twee de. Mark Koevermans en Paul Haarhuis gaan als voorberei ding zoveel mogelijk gravel toernooien spelen. Pas ter plekke in Portugal sluiten Sie merink en Krajicek zich bij hun aan. Zij komen dan van het Aziatische hardcourt-cir cuit. Op gravel komen andere kwa liteiten kijken dan het tempo hooghouden, druk uitoefenen en risico nemen, die donder dag de sleutels tot het nieuwe succes waren. „Aan het net moet je laten zien dat je er staat", aldus Siemerink. „Al gingen de helft van mijn vol leys in het net. Ik won er wel mee." Siemerink past in Rotterdam zijn tweede service aan. Op de snellere baan in Stuttgart sloeg hij meestentijds slice, nu een kick-service. „Dat is nou wat ik noem klasse", genoot coach Frits bij die explicatie mee. „Heel wat tennissers weten nauwelijks het verschil, laat staan, dat ze naar believen de bal hoog of laag kunnen laten stuiten." Vertegenwoordigen Siemerink en Krajicek de artistieke kant van het Nederlandse topten- nis, bij Haarhuis en zijn maatje Koevermans is het de enorm zware training, die zich laat uitbetalen. Sinds Flushing Me adow, toen Haarhuis er in de eerste ronde uitvloog, heeft hij samen met zijn trainer Henk van Hulst vele uren gestoken in de verbetering van het voe tenwerk, terwijl hij tevens leerde de backhand met één hand te spelen. Louter voor noodgevallen. Tegen Gustafsson had hij al plezier van die investering. Vooral toen hij in de derde set nog meer de backhand-hoek van zijn tegenstander opzocht. De Zweed, die graag om zijn backhand heenloopt, kwam steeds meer in ademnood. Hij was toch al niet in de beste conditie; een zware hoofdpijn en het gevoel dat de baan voor zijn ogen danste. „Het is al de tweede achtereenvolgende maal, dat me dat in Rotterdam overkomt. Waarschijnlijk ben ik ergens allergisch voor." DEN BOSCH Bert Romp heeft op de eerste dag van het 25ste con cours hippique Indoor Brabant voor de beste Ne derlandse prestatie in de internationale rubrieken gezorgd. De ruiter uit Riel werd aan het eind van de avond derde in het springconcours over 'twee fasen'. Met het paard Annaconda leg de Romp de beslissende fase af in 23,11 seconden. Dat was 0,27 langzamer dan de Duitse win naar Otto Becker met Wummi. Romp rijdt Annaconda voor de steenrijke Canadese familie Southern. In de zomer van het vorig jaar zat ook Jos Lansink korte tijd in het zadel op An naconda, waarmee hij tweede werd in de nationale titelstrijd in Den Haag. Alleen' de Belg Ludo Philip- paerts kwam in de fraaie nieu we springpiste van de Bra banthallen in Den Bosch in de buurt van Becker. Hij bleef echter met Darco op 22,97 se conden steken. Lansink ein digde met Gardenia als vierde (23,73). De Belg Jean-Claude Van- geenberghe maakte op Indoor Brabant geen uitzondering op zijn gewoonte de eerste prijs van het openingsnummer voor zich op te eisen. In de barrage, met in totaal 25 combinaties, leidde hij Avontuur het snelst zonder fouten rond. Daar wa ren overigens slechts een handjevol toeschouwers getui ge van. In de avond waren de tribunes wat beter bezet (circa 2.000 toeschouwers verdeeld over de spring- en de dres- suurarena). Deetos tegen Oost-Arnhem AMSTERDAM Deetos speelt op 16 maart in Ahoy' tegen Oost-Arnhem om de Nederlandse zaalkorfbaltitel. De ploeg uit Dordrecht werd gisteravond verrassend kampioen in de hoofd klasse B door in Amsterdam met 16-14 van Rohda, dat één punt voorsprong had, te winnen. Bij rust was er nog evenwicht: 8-8. Roembiak naar Cambuur Sparta heeft aanvaller Lodie Roembiak uitgeleend aan Cambuur. De eerste divisie-club uit Leeuwarden heeft een optie op koop van de 21-jarige Haagse spits. Geluk Met Johan Cruijff gaat het na zijn by-pass operatie redelijk goed. Tot die conclusie kwa men, na een bezoek in het ziekenhuis gisteren in Barcelona zijn vrouw Danny (rechts) en speler Ronald Koeman (links), die de voetbal trainer en voormalig Nederlands internatio nal een bezoek brach ten. Het eerste wat de coach van Barcelona na zijn geslaagde ope ratie deed was informe ren naar het resultaat van de bekerwedstrijd Barcelona-Las Palmas (6-0). Volgens de arts maakte de Amsterdam mer een montere in druk. Hij moet in elk geval nog 48 uur op de intensive care afdeling blijven. Cruyff stond aanvankelijk sceptisch tegenover de operatie. Woensdagavond be aamde hij veel geluk te hebben gehad. „Zoals ik mijn hele leven al veel geluk heb gehad", voegde hij eraan toe. FOTO: AP CHICAGO De vos wordt misschien dan wel ouder, zijn streken blijken maar niet te verdwijnen. Iedereen verwacht al ge ruime tijd dat met het verstrijken der jaren de woede uitbarstingen John McEnroe zullen vermin deren. De Amerikaan heeft die hoop ook nog steeds, maar weet sinds woensdagavond dat die wel eens ijdel zou kunnen zijn. In de tweede ronde van het toernooi in Chicago, waar de oudere McEnroe als eerste is geplaatst, was het weer eens ouderwets mis, of raak. Eerst Gilad Bloom en een dag later Ramesh Krishnan dachten ge woon een tennispartij te spe len, maar kwamen in een scheldpartij terecht. Tegen de Irsaeliër was het vol komen mis, Krishnan werd slechts eenmaal getracteerd op een grote uitbarsting en ver der op wat kleinere erupties. Het Amerikaanse publiek ge niet er nog steeds van, het aantal toeschouwers bij de duels van McEnroe wordt per wedstrijd groter. „Soms heb ik het gevoel dat ik die uitbar stingen beter kan beheersen dan anderen," stelde McEnroe, „maar dat blijkt toch niet zo te zijn. Maar ik ben niet van plan mijn excuses aan te bieden of dat gedrag te rationaliseren". „Het is wel een uiterst verve lende, irritante gewoonte. Het doet mij geen enkel goed. Het is net zoiets als het gebruiken van drugs en roken. Je weet dat het slecht is, maar je kunt er maar niet van af blijven". Minder problemen lijkt de Amerikaan te hebben met het idee dat hij ooit zal moeten stoppen. „Als het duidelijk is dat ik geen grote, belangrijke toernooien kan winnen, zal ik er serieus over gaan denken te stoppen. Evenementen als hier in Chicago en demonstraties zeggen niets, ze zijn slechts voorbereidingen op het echte werk. Ik speel door zolang ik het idee heb dat het goed gaat. Als ik merk dat ik meer te vloeken sta op de baan dan te tennissen, zal het snel gebeurd zijn". LINARES Anatoli Kar pov heeft zich gisteren bij het internationale schaak toernooi in Linares boos afgereageerd op zijn land genoot Mikhail Goerevitsj, die overigens met de Bel gische vlag voor zijn neus achter het bord zit. Kar pov beschuldigde hem er van in de vierde ronde het punt cadeau te hebben gedaan aan wereldkam pioen Gari Kasparov. „Ik schrijf samen met de Joe goslavische meester Dmitri Bjelica het officiële toernooi boek en zal daarin die bewuste irregulaire partij uit de vierde ronde analyseren", brieste Karpov. Hij voegde er nog dreigend aan toe, dat hij vol gend jaar het Spaanse evene ment zal mijden als Goerevitsj en zijn rivaal Kasparov ook een uitnodiging krijgen. Karpov had nog een reden boos te zijn en wel op zichzelf. Hij diende donderdag de afge broken partijen tegen de Joe goslaaf Ljubomir Ljubojevic en de Moskoviet Artur Joesoepov tot een goed einde te brengen om zich alleen koploper te mo gen noemen. Volgens de ken ners was dat gezien de stellin gen op het moment van afbre ken alleszins te verwachten. Het liep echter geheel anders. Karpov gaf zich tegen Ljuboje vic na 88 zetten gewonnen en besloot met Joesoepov na 66 zetten tot remise. In plaats van als eerste vond de vroegere wereldkampioen zich door dat schamele resultaat als negende op de ranglijst terug. Joesoe pov leidt na vier ronden met 3 1/2 punten. Jan Timman heeft, net als Kasparov, een punt minder. De Algerijn Moreeli is dolblij met zijn record. Wereldrecord Algerijn Moreeli op 1500 meter SEVILLA De Algerijn Nourredine Moreeli heeft in Sevilla het wereldrecord in door over 1500 meter gebracht op 3 minuten en 34,16 secon den. Hij was daarmee 0,05 se conde sneller dan de Brit Pe ter Elliot een jaar geleden (27- 2-1990) in dezelfde hal. In het sportpaleis van de Zuidspaanse stad wordt volgend weekeinde de wereldtitelstrijd gehouden. Het duurde even voor de pres tatie officieel werd aangekon digd. Dat kwam omdat een supporter van de 21-jarige Moreeli langs het elektroni sche oog van de tijdsopname was gelopen en daarmee ver warring zaaide. Aanvankelijk werd op het scorebord 3.33,14 aangegeven. De Amerikaan Ken Washington had als haas voor Moreeli gefungeerd. De sprintster Mariene Ottey uit Jamaica schitterde met tij den van 7,08 seconden over 60 meter en 22,38 over 200, res pectievelijk 0,08 en 0,11 boven de wereldrecords van Nelli Cooman en Heike Drechsler. Andere goede prestaties waren de 45,48 van de Amerikaan Michael Johnson op de 400 meter, 6,56 van Linford Chris tie over 60 meter en de 1.47,68 van de Kenyaan William Ta- nui over 800 meter. ATLETIEK Sevilla. Internationale Indoor-wedstrljden: Mannen 60 m: 1. Christie (GBr) 6.56. 2. Imoh (Nig) 6.57. 3. Simon (Cub) 6.66. 200 m: 1 Regis (GBr) 20.66. 2. Christie 20,83, 3. Floris (Ita) 21,15 400 m: 1. Johnson (VSt) 45.46. 2. Harrls (VSt) 46,68, 3. Schönlebe (Dul) 46,77 800 m: 1. Tanul (Ken) 1.47.68. 2. De Teresa (Spa) 1.47,84, 3. Arconada (Spa) 1.47,95. 1500 m: 1 Moreeli (Alg) 3.34,16 (wereldrecord). 2. Cacho (Spa) 3.35,26 (Spaans record). 3. Sllva (Por) 3.36,46. 3000 m: 1 Rowland (GBr) 8.02,70, 2. Jimenez (Spa) 8.02.90. 3. Thiebaut (Fra) 8.03.10. Annaconda 0-23.11, 4. Lansink (Ned) Gar denia 0-23,73. 5. Melllger (Zwt) Concorde 0- 23.88. 6 Skelton (GBr) AP Ma)or Wajor 0- 24,32. 7 Beerbaum (Dul) Atlettco 0-24.74. 8. Van der Vleuten (Ned) Expo Matchllne 0- 25,13, 9 Eriksson (Zwe) All Master 0-25,15. 10. Frühmann (Oos) Grandeur 0-25,37. (Cub) 2,31 Vrouwen: 60 m 1 Ottey (Jam) 7,08, 2. Ser- geleva (Sov) 7,10, 3. Allen (Cub) 7.16. 60 m horden: 1 Lopez (Cub) 8,02. 2. McHenzle (VSt) 8,07, 3 Patzwahl (Dul) 8,09. 200 m: 1. Ottey 22,37, 2. Dlxon (VSt) 22,99, 3. Myers (Spa) 23,14. 400 m: 1. Marino (Spa) 52,39. 800 m: 1 Grau (Dul) 2.01,71. 3000 m snel wandelen: 1 Saxby (Aus) 12.51,75. Hoog: 1. Costa (Cub) 1.94 m. Ver: 1. Lewis (VSt) 6.21 ticaties Groep C: Koomen (Ned)-Deraes (Bel) 3-0 Groep F Arnaud (Fra)-Wlllems (Ned) 2-1. Groep I: Adrichem (Ned)-Horveth (Oos) 3-0. Backnang (Dul). German Open driebanden Eerste ronde kwalificatie: De Vries (NedK Elchlnger (Dul) 3-0 (15-4 15-3 15-2). Van Manen (Ned)-Büntgen (Dul) 3-0 (15-4 15-3 15-7). Tweede ronde: Mano (Jap)-De Vries 3-1 (15-10 13-15 15-5 15-2). Suu (Fra)-Van Manen 3-0 (15-6 15-11 15-1). Van Bracht (NedFKang Ho San (ZKo) 3-0 (15-12 15-5 15-6). PAARDESPORT Den Bosch. Indoor Brabant Internationaal, tabel A, 1,40 m. met barrage: 1. Vangeenberghe (Bel) Avontuur 0 straf- punten, 28,8 seconden, 2. Bourdy (Fra) Pri vilege 0-29,8, 3. Frühmann (Oos) B Lamor 0- 30,5, 4. Stanny van Paesschen (Bel) Ford van de Helle 0-31,4. 5. Sloothaak (Dul) Glno Glnelli en Martinez de Irujo (Spa) Elegast 0- 31.5. 7 Bost (Fra) Quatoubet du Rouet 0- 31.6. 8 Lansink (Ned) Ubero H 0-33.8, 9 Van der Vleuten (Ned) Olympic Baltazar 0- 34.7. 10. Zoer (Ned) Olympic Cordlllio 0- 35.9 Nationaal, tabel A. 1,50 m, met barrage (kwalificatie NHS/Dunhlll Trophy): 1. Lan- kester Emigrant 0 strafpunten. 29.20 s 33,38, 5. Scharffenberger Victor 0-33,60, 6. Raymakers Ratlna Z 0-33,63. Internationaal, twee fasen: 1. Becker (Dul) Wumml 0 strafpunten, 22.84 sec., 2. Phlllp- paerts (Bel) Darco 0-22.97. 3. Romp (Ned) (Dul) Petit Prince 1263. 3. MUnstermann (Dul) Ferano 1243. 4. Michael Kllmke (Dul) The Carlos 1231, 5 Gellssen (Ned) Urlandle 1227. 6 Haazen (Ned) Bannzaylr 1217. SCHAKEN Linares. Internationaal toernooi, afgebro ken parti)en Ljubo)evlc (Joe) - Karpov (Sov) 1-0. Karpov - Joesoepov (Sov) 1/2-1/2. 8tand: 1 Joe soepov 3 1/2, 2 Beljavskl (Sov), lvants|oek (Sov) 3, 4. L|ubo|evlc, Anand (Ind), Kasparov (Sov), Timman (Ned) 2 1/2, 8. Gelfand (Sov) 2. 9. Karpov. Speelman (GBr) 1 1/2, 11. Ehl- vest (Sov). Kamsky (VSt), Salov (Sov) 1, 14 Goerevits) (Bel) 1/2 Ter Apel. K loost ertoe mooi 4e ronde: Csom (Hon) - Wojtklewlcz (Pol) 0- 1. Beiion (Spa) -Brenninkmei|er (Ned) 1/2- 1/2, Sjlrov (Sov) - Cramling (Zwe) 1/2-1/2. Stand: 1 Sjlrov 3 punten. 2. Brennlnkmeljer 2 1/2, 3. Cramling. Bellon, Wojtkiewlcz 2. 6. Csom 1/2. TENNIS Toernooi In Rotterdam 2e ronde: Camporese (Ita) - Antonltach (Oos) 6-3 6-4, Slemerink (Ned) - Tsjesnokov (Sov/5) 4-6 6-3 6-2. Haarhuis (Ned) - Gus tafsson (Zwe) 6-3 3-6 6-1, Lendl (TsJ/1- Kultl (Zwe) 6-4 6-0. Dubbelspel, eerste ron de: Casal/Cash (Spa/Aus) - Morlensen/Nljs- sen (Den/Ned) 6-4 6-3; Schapers/Siemerlnk (Ned) - Castle/Suk (GBr) 7-6 6-7 6-3. twee de ronde: Galbraith/Jarryd (VSt/Zwe) - Beckman/Jensen (VSt) 6-4 6-3. WIELRENNEN Slclllaanse Wielerweek 6e etappe: 1. Anderson (Aus) 180-km In 4.42.12 (gem 38,271 km/u), 2. Julian Goroe- pe (Spa) 0 03, 3. Millar (Sch), 4 Sörensen (Den). 5 Valrettl (Ita). 6. Leblanc (Fra). allen z.t. als Gorospe. 7. Sclandrt (Ita) 0.09, 8. Sunderland (Aus) z.t„ 9. Argentln (Ita) 0.12. 10 Eklmov (Sov). 11. Pet Ito (Ita). 13. Van Aerl (Ned), 14 Ghiotto (Ita), 15. Hodge (Aus) allen z.L als Argentln. Nederlanders: 27. Van L oen hout 1.21, 28. Den Bakker z t48 De Koning 3.37 Eindklassement 1 Anderson 27.43.04, 2. Petito 0 08, 3. Sdandrl 0 09, 4 Argentln 0-29,57, 3. Hendrlx 0.11, 5 Eklmov 0.14, 6. Julian Gorospe I 0.17, 7 Sunderland 0.18, 6 Leblanc 0.20, 9. Roche (Ier) 0.22. 10. Millar 0.23, 11 Muller (Zwl) 0.27, 12 Jerome Simon (Fra) z.L. 13. Glovannettl (Ita) z.t., 14. Van Aerl (Ned) z.t.. 15 Kummer 0 35, 29. Deo Bakker 1.59. 37 De Koning 5.22. 58. Van L oen hout 18.06 SANTA 'AGATA Dl MILI- TELLO Erik Breukink hield het gisteren na de eerste passage in Santa 'Agata di Mi- litello voor gezien. Hij was niet de eryge. Greg Lemond en Laurent Fignon stapten ook af. Van de honderdzestig cou reurs die 's morgens in Capo d'Orlando aan de laatste etap pe van de Siciliaanse Wieler week begonnen, voltooiden slechts 62 de 180 kilometer. „Het leek iedere dag op een I i wereldkampioenschap, zo hard is gereden", zei Breukink, „in de Ronde van de Middellandse Zee kon ik gemakkelijker vol gen. Die Italianen rijden alsof hun leven ervan afhangt. Na de Giro zie je die mannen niet meer". Breukink zegt gaandeweg in vorm te komen. „Het is voor mij nog te vroeg. Over een maand hoef ik pas echt op peil te zijn. Voor Milaan-Sanremo en de Waalse klassiekers." Greg Lemond stapte af omdat 1 hij het slot van de laatste etap pe te gevaarlijk vond. „Boven dien had ik toch geen kans meer op de eindzege. Tijdens de beklimming van de Ucria moest ik even lossen, 25 meter. Ik had het peloton kunnen in halen in de afdaling. Maar dat was me te riskant. Er stond toch niets op het spel". Phil Anderson blijft verbazen. Sommigen hadden de Austra liër al afgeschreven. Hij zou geen ambities meer hebben. De 32-jarige 'veteraan' bewees in de eerste maand van het wielerseizoen het ongelijk van de critici. Twee weken geleden won hij de Ronde van de Middellandse Zee en twee etappes. Phil An derson werd in Santa 'Agata di Militello als eindwinnaar van de achtste Siciliaanse Wieler week gehuldigd nadat hij de slotrit op zijn naam had ge bracht. „Ik wist niet dat ik winnaar was", verbaasde hij zijn gehoor. „Ik dacht dat Juli an Gorospe voor ons groepje zat". KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Wolvega (za terdag aanvang 18.00 uur) lui den: le koers: 1. Farao Kievitshof. 2 Du chess Lelystad. 3. Fulmar Jet (2-4-6). 2e koers: 1. Els Victory. 2. Emiel W. 3. Daphne Aled (4-1-5) 3e koers: 1 Edo Stukje. 2. Ever Quick, 3. Fuji M (5-4-2). 4e koers: 1 Evolita Lelystad, 2. Do mingo Supreme, 3. Daisy Oostland (1-5-4). 5e koers: 1 Egon ter Lune, 2. Easy Oostland, 3. Diamond Boshoeve (6-1- 3). 4) 7e koers: 1. Don Trotteur, 2. Daytona Casindra, 3 Demetrius (7-1-3). 8e koers: 1 Colorado Pitt, 2. Crown Jewel, 3. Brenda Volo (4-3-2). 9e koers: 1 Action Skoatter, 2. Zozo Nevele, 3. Veloce Nora (5-3-4). 10e koers: 1. Arjan G. 2. Adrienne, 3. Cees Wielinga (3-5-4) 11e koers: 1. Dytha Dear, 2. Celest Greenacre, 3. Estanza (7-5-1).

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13