Siemerink tegen Edberg DE SLACHTOFFERS VAN DE GOLFOORLOG GIRO 800800 DEN HAAG Doek valt voor Bordeaux raf- en rensport op zoek naar nieuwe opzet Vrouwen van Avero Olympus bezwijken onder zware druk Sport op tv BILJARTERS NAAR HALVE EINDSTRIJD HET NEDERLANDSE RODE KRUIS, UNICEF NEDERLAND, STICHTING VLUCHTELING, ARTSEN ZONDER GRENZEN 3INÏRT fctódöQ Qowumt ZATERDAG 23 FEBRUARI 1991 PAGINA 11 ■is Israel tier DWV RDAM Rinus >91 de rest van het bptreden als coach fV. Nadat hij begin [en bij Den Bosch slagen, zat de Am- her zonder werk. [international voet- in het derde terdag) van DWV, ooit zijn loopbaan lij is de opvolger |b Uijtermark, die kmaiC in Wormerveer ;rken. DWV komt 7 je hoofdklasse der rs. Bouwer vervanger van Van Linder BUNNIK Het Nederlands vrouwen handbalteam zal het voorlopig zonder coach Ton van Linder moeten doen. De bondstrainer heeft zich, in verband met privé-omstandig- heden, teruggetrokken. In plaats van Van Linder zal Bert Bouwer, die al eerder verant woordelijk was voor de vrou- wenploeg, de voorbereiding op en de coaching bij de wedstrij den tijdens het kwalificatie toernooi voor het Europese kampioenschap in Italië ver zorgen. FIFA verlaagt maximum leeftijd scheidsrechters ZÜRICH De scheidsrechterscommissie van de wereldvoetbalbond (FIFA) heeft gisteren besloten de maximum leeftijdsgrens van scheidsrechters bij internationale wedstrijden te verlagen. De maxi mum leeftijd wordt tot 1994 stapsgewijs van 50 naar 45 jaar teruggebracht. De nationale bonden kregen van de commissie te vens de opdracht met de opleiding van specifieke grensrechters te beginnen. De wereldbond besloot verder dat bij alle FIFA-wedstrijden naast de arbi ter en de twee grensrechters ook een reserve- scheidsrechter wordt aangewezen. Deze kan zich dan ook bezig houden met de begeleiding van het andere drietal. Bij het toernooi om het wereldkampioenschap vrouwen, in november in China, worden voor de eerste maal vrouwen bij de leiding van een wed strijd ingezet. Vijf vrouwelijke scheidsrechters gaan als grensrechters optreden. Randy Mamola zonder contract JEREZ In de afgeslankte 500cc-klasse ontbreekt momen teel Randy Mamola. De Ameri kaanse wegracer heeft voor ko mend seizoen geen sponsor en team gevonden. Afgelopen drie seizoenen kwam de populaire coureur zonder veel succces uit voor de Italiaanse motorfabri kant Cagiva uit. De Italianen gokken dit jaar op ex-wereld- kampioen Eddie Lawson. Voor de 31-jarige Mamola is de situatie niet nieuw. In 1984 zat hij eveneens in de wachtkamer tot zijn landgenoot Freddy .Spencer zwaar ten val kwam en hij de open plaats mocht innemen. Jacobs praat met Roda JC APELDOORN Rob Jacobs, de bij PAOK Saloniki op non- actief gezette oefenmeester, is een van de kandidaten om Jan Reker bij Roda JC op te vol gen. Toen de trainer enkele weken geleden het nieuws van het opstappen van zijn collega vernam, herinnerde hij zich meteen een vage afspraak die hij ooit met Roda's bestuurslid Nol Hendriks gemaakt had. In een telefoongesprek heeft Ja cobs de Limburgse suikeroom onlangs aan die woorden ('het is niet uitgesloten dat we ooit weer met elkaar gaan wer ken') herinnerd. Steven Rooks blijft kansrijk VALL d'UXO De Duitser Andreas Kappes heeft gisteren de vierde etappe van de Ronde van Valencia gewonnen. Kappes zegevierde in de sprint van de 189 kilometer lange rit van Sa- gunto naar Vall d'Uxo over de Ier Sean Kelly en de Spanjaard Jose Luis Villanueva, die als twee de en derde eindigden. De Spanjaard Melchior Mauri nam de leiding in de algemene rangschikking over van de Italiaan Roberto Pagnin. Zonder achterstand in tijd is Steven Rooks tweede en de Duitser Peter Hilse derde. De rit met twee beklimmingen bracht de verwachte leiderswissel. De vijftien kilometer lange indivuduele tijdrit moet zaterdag uitsluitsel brengen over de eindzege. Rooks mag een be hoorlijke kans worden toegedicht. Kappes, vorig jaar achtste tijdens de wegwedstrijd om het we reldkampioenschap, boekte in Vall d'Uxo zijn tweede seizoenzege. Zondag werd hij eerste in de Trofee Luis Puig eood oprijt Dui\ 9O/"f0alglish. FOTO: ANP „jiilish weg 'i Liverpool Kenny Dal- 3f eeppt als manager van de ters' voetbalkampioen Li- >n er Voorzitter Noel White ondet Plan van zijn tech- 'eider gisteren bekend upr it. De Schotse oud-in- 'r inal Dalglish (39) werd JOa [manager na de ramp in „i Jzelstadion. Hij was di- 3ani:cesvol, in 1986 leidde [speler-coach zijn elftal f te wel kampioenschap als £,ejDalglish, wiens jaarsa- wesfrdt geschat op een dik- 900 gulden, zei dat hij tJergronds Jomdat de voortdurende Jeköaaraan hij bloot staat, daJveel is geworden. reel in voor ospo, itenJ is tt "Stadion ddei sor.lK De Noorse stad met wil over drie jaar de de ;eyers ondergronds laten Het ijsstadion, dat in wacbruikt zal worden bij Ia/interspelen van Lille- !r, moet „uitgehakt" i in de bergen rond de ste et stadion kan, in nood- et n, ook gebruikt worden kosüilkelder bij een aanval ufdaicleaire of chemische j. kosfjmte te krijgen voor een zijre yhal zal ongeveer niet ton rotssteen moeten •uiki verwijderd. Het dak 'ht hal van 95 bij 60 meter, >m 45 meter boven de ijs- tus fn zal overal ten minste |er onder het aardopp- 1 eet liggen. De kosten zang geraamd op een kleine ?n miljoen gulden, Noor- ellin is bereid een bijdrage en hgeveer 25 miljoen te er tjkken. d elstoter Barnes jf^Jt footballer Spoj}IEGO Randy Bar- onj>. 24-jarige Amerikaanse en [recordhouder kogelsto- s év-12 m), stapt over naar perican Football. Barnes it Jn augustus vorig jaar in 'kkii betrapt op het gebruik ïrboden middelen en la te por de Internationale rdfW Atletiek Federatie ye[) voor twee jaar ge- rend" Barnes verklaarde in an |eg° te gaan spelen voor Diego Chargers. laa2tbalinternational iop;man overleden L,Jf:RDAM Op zeven- eune leeftijd is de vroegere nseJilinternational Wim jian in zijn woonplaats [dam overleden. Geest- fwam als werper voor £>Jllende clubs uit. Later ane\ wei"kzaam als coach bij ?arq en Spartaan. Hij ^-jjigenomen in de Neder- 3r;J Hall of Fame, het ne almuseum in Haarlem, nan overleed in het asziekenhuis. IN HALVE FINALE VAN TOERNOOI STUTTGART STUTTGART Jan Sie merink is in het zicht van zijn halve finale van Stuttgart, de succesvolste speler van het toernooi. De twintig-jarige Rijns burger heeft in de Hanns- Martin Schleierhalle zes partijen gewonnen en geen speler zal hem dat kunnen nazeggen. Drie van de die winstpartijen waren nodig in het kwalifica tietoernooi, want Siemerink heeft nog niet voldoende ATP- punten om rechtstreeks tot grote toernooien te worden toegelaten. Dat zal niet lang meer zo blijven. Met zijn over winning (7-6, 7-5) van gisteren in de kwartfinale tegen An drei Tsjerkasov bracht Sieme rink zijn aantal punten uit één week Stuttgart op 204 en dat tilt hem ver boven de 98e plaats op de wereldranglijst, waar hij dit toernooi begon. Tsjerkasov speelde gisteren te gen Siemerink niet zijn beste tennis. Dat echter had minder te maken met de kwaliteit van de Sovjetspeler, maar met de zekerheid van Siemerink, die eerder al deze week Skoff en Broguera versloeg. Hij heeft de kwaliteiten, die Tom Okker groot maakten, hij heeft bo vendien lef. Het bleek uit de manier waarop hij naar het net kwam, maar vooral uit zijn serveren. Het gebeurt in top- tennis niet zo vaak dat een speler in zijn tweede opslag aces slaat. Siemerink deed het twee keer, maakte de partij trouwens, op zijn eerste wed- strijdpunt, na bijna twee uur, uit met een ace. Durf Siemerink had gisteren de kracht om te scoren, de durf het net op te zoeken en de rust te wachten tot het ideale mo ment daar was. Tsjerkasov heeft zich verkeken op de zo wel degelijke als gedurfde aanpak van zijn tegenstander. De nummer zeventien van de wereld kreeg in de eerste reeks, op 4-5 al drie setpunten tegen. Siemerink was iets te gehaast, iets te ongedurig, kwam zelfs met 5-6 achter, maar redde zich en was ver volgens in de tie-break opper machtig. Het beeld herhaalde zich in de tweede set. De Nederlander gebruikte zijn backhand vrij wel uitsluitend als verdedi gingswapen, maar hield Tsjer kasov daarmee wel aan het werk. In lange slagenwisselin gen zocht Tsjerkasov geregeld het „zwakke" punt om te ont dekken dat hij ook door de backhand van Siemerink, niet hard, wel zuiver, gedwongen werd van hot naar her te ren nen. Siemerink begon met een vroege doorbraak op de opslag van Tsjerkasov, gaf de voor sprong -omdat een speler uit het kwalificatietoernooi zich nog niet alles kan veroorlo ven- ook weer uit handen, maar incasseerde die tegenslag onbekommerd. Terecht. Hij had de zekerheid dat zijn linker hand precies kon doen wat hij wilde. Per fecte volleys aan het net, haar scherpe opslagen, zeer accura te smashes en een scherpe vlakke slag met de fore-hand, die de basis was voor het aan- valsprogramma. Op 5-5 moest Tsjerkasov weer zijn opslag- beurt prijsgeven, daarna kwa men de laatste klappen van Siemerink hard aan voor de nummer zeventien van de we reld. In de halve finales speelt Sie merink vandaag tegen de Zweedse aanvoerder van de wereldranglijst, Stefan Edberg. In een volledig Zweeds duel won Edberg in 62 minuten zonder al te veel moeite van Magnus Gustafsson. In de an dere halve finale komt de als vierde geplaatste Zweed Jonas Svensson uit tegen de winnaar van het duel Goran Ivanisevic (Joe) - Guy Forget (Fra). Svensson won met 7-6, 6-2 van de Tsjechoslowaak Karel No- vacek. Jan Siemerink in actie PARIJS Het doek is gevallen voor de Giron- dins de Bordeaux, de club van Wim Kieft. De finan ciële onderbouwing van het ultime reddingsplan van de nieuwe Bordeaux- voorzitter Jean-Pierre De- rose werd gisteren onvol doende geacht door de ar rondissementsrechtbank van Bordeaux. Deze stelde de club onder een juridische bewindvoerder met uitstel van betaling met terug werkende kracht. De schuld van Bordeaux beloopt ruim negentig miljoen gulden. Deroses reddingsplan werd door de rechter gekwalificeerd als "mistig en niet serieus". De benodigde garantie van 32 mil joen dollar van een Ameri kaanse bank, de Chemical Bank of New York, kon niet op tijd binnengekomen. Vol gens Derose was de cheque echter onderweg, via een ban ken in Liechenstein, Panama en Spanje. De vertraging was veroorzaakt omdat Franse staatsbanken BNP en Credit Lyonnais zouden de Ameri kaanse niet hebben geaccep teerd. Naar verluidt vanwege onduidelijkheid over de her komst van het geld. In krin gen rond de rechtse burge meester Jacues Chaban-Del- mas, die groen licht aan Dero se gaf voor diens reddingsope ratie, werd echter moedwillige tegenwerking van de socialis tische begrotingsminister Cha- rasse gesuggereerd. De socia listen zouden niets willen na laten om de belangrijke stad Bordeaux over te nemen van rechts. Om de zaken voor el kaar te krijgen maakte Derose deze week nog een laatste reis naar New York Vals Of de Chemical Bank ooit se rieuze garanties heeft geboden blijft de vraag. Een direkteur van de Chemical Bank, Char les Salmans, liet tegenover Franse journalisten weten niet op de hoogte te zijn van een reddingsoperatie voor een Franse voetbalclub. De Bor- deauxse oppositieleider Fran- cois-Xavier Bordeaux, zelf bankdirekteur, heeft Deroses geheimzinnige documenten meteen afgedaan als 'vals'. De termen waarin de garantie was gesteld kwamen niet overeen met het gangbare Amerikaanse bankjargon, al- Wim Kieft. FOTO: DIJKSTRA dus Bordeaux. „Ik zeg niet dat Derose een schurk is. Of hij is ongelofelijk naief of hij is zelf opgelicht", concludeerde de oppositieleider, die zijn zinnen heeft gezet op de burgemees- terstoel van Chaban. Hoewel Derose heeft aangekondigd in beroep te zullen gaan tegen de rechterlijke uitspraak is het vrijwel zeker dat Bordeaux failliet is en het volgend sei zoen zal worden teruggezet naar de tweede divisie. ZAGREB De vrouwen van Avero Olympus zijn op de eerste dag van het toernooi om het Europese toernooi voor landskampi oenen niet in staat geble ken het volleybalbolwerk uit de Sovjetunie, Sverd lovsk, te slopen. De titel verdediger versloeg vol gens de verwachtingen de Nederlandse kampioen in drie sets, 15-11, 15-12, 16- 14. De score van de ploeg uit Friesland kwam daar mee nimmer onder de tien punten per set. Vorig seizoen werd Olympus in een eerder stadium van het Europese toernooi uitgescha keld door Sverdlovsk, toen nog niet verzwakt door de uit tocht van de coach en twee sterspeelsters naar het verras send kapitaalkrachtige Mla- dost Zagreb, dat het toernooi eerder op de dag imponerend opende tegen Ravenna. In dat opzicht is er nog niet veel ver anderd. Opnieuw bleek dat de Neder lands kampioen - dit seizoen overigens op achterstand gezet door Martinus - voor een groot deel afhankelijk is van Weer- sing. De steraanvalster, vol gend seizoen waarschijnlijk te bewonderen in de Italiaanse competitie, werd voortdurend in stelling gebracht. Het aantal doeltreffende pogingen was echter weinig groter dan het totaal aan mislukte slagen. Mladost Zagreb toonde zich gisteren een waar favoriet ge toond. De vrouwen uit Joego slavië versloegen met het thuisvoordeel in de rug in een uurtje Ravenna. De setstanden waren 15-5, 15-6 en 15-11. VANDAAG Nederland 3, 16.00 uur: Schaat sen (WK sprint Inzeil); 22.15 uur Studio Sport. België Nederlands 1, 22.55 uur Sport op zaterdag. België Frans, 22.55 uur: Match Duitsland 1, 18.03 uur: Sport- schau-Telegramm; 18.15 uur Sportschau. Duitsland 2. 12.00 uur: Skiën; 13.00 uur: Tennis; 21.50 uur Das aktuelle Sport-Studio. BBC 1, 13.15 uur: Grandstand. BBC 2, 18.35 uur: Bowls. Eurosport, 09.00 uur: Sport. Super Channel, 18.00 uur: Sport. Sportnet, 08.00 uur: Sport. Rai Uno, 14.35 uur Sport. MORGEN Nederland 2, 12.00 uur Voetbal Plus. Nederland 3, 16.00 uur: Schaat sen (WK sprint Inzeil); 18.45 uur: Studio Sport. RTL 4, 22.40 uur Match. België Nederlands 1, 12.45 uur Sportoverzicht; 19.00 en 19.45 uur: Sportweekend. België Frans, 18.30 uur: Sport. Duitsland 1, 13.15 uur: Sport ex tra. 18.10 uur Sportschau, 19.50 uur: Sportschau-Telegramm. Duitsland 2, 17.05 uur Die Sport-Reportage. BBC 2, 15.00 uur: Bowls en hoc key; 18.00 uur: Rugby. Eurosport, 10.00 uur: Sport. Sportnet, 07.00 uur: Sport. MAANDAG Eurosport, 09.00 uur Sport. Sportnet, 08.00 uur Soort. KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Hilversum (morgen, aanvang 13.30 uur) luiden; 2e koers: 1. El Mira, 2. Evert, 3. De voted Love (1-2-6). 3e koers: 1 Elfje van Troje, 2. Dino De Bloomerd, 3 Flag Waver (7-1-6). 4e koers: 1 Elsser K. 2. Eagle Bui tenzorg. 3. Delfi Ruimzicht (4-1-2). 5e koers: 1. Elionora Oldeson, 2. Emanza H, 3. Puritan's Pride (9-4-2). 6e koers: 1. Delight Nobo, 2 Carl Buitenzorg, 3. Colorado Pitt (3-7-2). 7e koers: 1. CHris Wielinga, 2. Barry Rijnstroom, 3. Briesly (3-4-5). 8e koers: 1. Count of Holland, 2. Cita De Bloomerd, 3. Arjan G, 4. Calista Cunera (9-1-3-6). 9e koers: 1. Meadowbranch Derby, 2. Disco Dancer, 3. Derby Star (6-2-3). Hans Spaan valt weer in Jerez JEREZ Hans Spaan is giste ren bij een training op het cir cuit in Jerez ten val gekomen. De Honda-coureur schoof hard onderuit maar liep geen bles sures op. De machine kende wel schade. Spaan kwam vorig seizoen ook al eens ten val op Jerez, door een gebroken waterslang. De Castricummer hield er toen een geblesseerde hand aan over, die hem in twee Grote Prijzen voor veel problemen stelde. VIERSEN Nederland heeft zich als eerste geplaatst voor de halve eindstrijd bij de we- reltitelstijd driebanden voor landenteams in Viersen. Dick Jaspers en Louis Ha vermans wonnen in de eerste sessie van de confrontatie tegen Duits land B met overmacht van Köstner en Aguirre. In de partijen v kunnen de Duitsers, zelfs al winnen ze met maximale cij fers, de Brabanders niet meer achterhalen. Opvallend was, dat beiden zich veel beter concentreerden dan eerder op de dag tegen Mexico. Jaspers opende fantas tisch door de eerste set in twee beurten af te werken, met een afsluitende serie van elf. In de tweede reeks kreeg de St. Wil- lebrorder moeilijke figuren, maar bij 6-11 achter antwoord de hij met een serie van zeven. Havermans versloeg Maximo Aguirre, de nummer twee van de laatste Duitse titelstrijd, met 15-9 15-6. De start was moeizaam, maar Havermans raakte geprikkeld toen de scheidsrechter een misser van Aguirre telde. De Peruaan, die in 1980 naar Duitsland ver huisde, probeert van biljarten zijn beroep te maken, maar moet nog veel oefenen. Voor lopig krijgt hij een kleine 1000 gulden als trainer van Ham burg en verdient hij bij met catch-( worstelwedstrijden. Dick Jaspers en Louis Haver mans bleken gisteren al eerder betere driebanders dan José Panjagua en Armando Breton uit Mexico. Alle vier partijen leverden de zege op. Ondanks die positieve uitgangspositie was vooral Jaspers aanvanke lijk niet te spreken over zijn prestaties. De nationale kam pioen uit St. Willebrord kon zich slecht concentreren. ^sportuitslagen BILJARTEN WK driebanden landenteams in Viersen (Dui) Groep A: Japan A-Portugal 3-1. B: Zweden-Verenigde Staten 3-1. C: Ne- derland-MexIco 4-0: Jaspers-Breton 2-0 Havermans-Panjagua 2-0, Jas- pers-Panjagua 2-0, Havermans-Bre- ton 2-1. Nederland-Duitsland B (tus senstand) 2-0: Jaspers-Köstner 2-0, Havermans-Aguirre 2-0. D: België- Egypte 4-0. GOLF Open toernooi Gerona Stand na 2e dag: 1. Richardson (Eng) 135 (71-64), 2. Montgomerie (Eng) 136 (69-67), Rivero (Spa) (62-64), 4. Longmuir (Eng) 137 (69-68), Torrance (Eng) (70-67), Jimenez (Spa) (71-66), 20. gedeeld Van der Velde (Ned) 143 (71-72) PAARDESPORT Koersen van Schaesberg 1e koers, 2100 m: 1. Downwyn Star (H. Grift) 2.49,1-1.20,5, 2. Fanny Sige- ro. 3. Equinoxe. Niet gestart: Zooto- nia. Toto: winnend 2,00, plaats 1,00, 1,00, koppel 1,60, trio 12,60. 2e koers, 2100 m: 1. Fresco Robel (B. Schwarz) 2.55,3-1.23,5, 2. Dublin DR, 3. Flamingo Majo. Niet gestart: Wel lington en Fort Hazelaar. Toto: win nend 1,40, koppel 2,60, trio 13,00. 3e koers, 1609 m: 1. Superb Force (J. Nygard) 2.08,6-1.19,9, 2. Cally, 3. Dis co King, 4. Daline. Niet gestart: Fleur de Cassis en Devoted Love. Toto: winnend 1,50, plaats 1,40, 2,00, kop pel 4,80, trio 23,00, kwartet '131,30. 4e koers, 2100 m 1. Floris Bos (H. Grift) 2.52,0-1.21,9, 2. Eyan Lichten berg, 3. Diana B. Toto: winnend 1,10, plaats 1,40, 3,10, koppel 13,00, trio 169,30. 5e koers, 1609 m: 1. Dream's Crown (H. Grift) 2.07,2-1.19,1, 2. Hills Mr Brown, 3. Badine d'Epinlieu, 4. Radi ant Glow. Toto: winnend 1,30, plaats 1,10, 1,70, koppel 2,10, trio 45,50, kwartet 141,80. 6e koers, 2100 m: 1. Brigitte G (W. Velis) 2 48,1-1.20,0, 2. Alme de Bloomerd, 3. Mr. Charade. Toto: win nend 7,90, plaats 2,40, 1,60, koppel 21,40, trio 782,70. 7e koers, 2100 m: 1. Don Juan (B. Schwarz) 2.50,0-1.21,0, 2. Slxstrlng, 3. Delgadotranss R, 4. Crack S. Toto: winnend 1,30, plaats 1,00, 1,00, kop pel 1,80, trio 7,30, kwartet 16,60. 8e koers, 2100 m: 1. Frakee du Bois (W. Velis) 2.49,5-1.20,7, 2. Entasis Royal, 3. Domino. Toto. winnend 2,00, plaats 1,50, 1,40, koppel 2,50, trio 8,90. W5 (6-7-9-9-7): 25,20. Omzet totalisator: 98.368,00 TENNIS Toernooi van Stuttgart Mannenenkelspel, kwartfinales: Sie merink (Ned)-Tsjerkasov (Sov) 7-6 7- 5, Edberg (Zwe)-Gustafsson (Zwe) 6-2 6-3, Svensson (Zwe/7)-Novacek (Tsj) 7-6 6-2, Forget (Fra)-lvanisevic (Joe) 7-5 7-6. Mannendubbelspel, kwartfinales: Bates/Brown (GBr)-Lavalle/Losano (Mex) 6-2 7-5, E. Sanchez/Casal (Spa)-Bahrami/lvanisevic (Iran/Joe) 6- 3 6-2, Galbraith/Gunnarsson (VSt/Zwe)-Devries/MacPherson (VSt/Aus) 7-6 4-6 6-3, Gustafsson/S- vensson (Zwe)-Schapers/Vacek (Ned/Tsj) 7-5 7-5. VOETBAL Germinal Ekeren-Anderlecht 3-2. VOLLEYBAL Europese beker voor landskampioe nen vrouwen in Zagreb Avero Olympus (Ned)-Sverdlovsk (Sov) 0-3 (11-15 12-15 14-16); Mla dost Zagreb (Joe)-Teodora Ravenna (Ita) 3-0 (15-5 15-6 15-11). WIELRENNEN Ronde van Valencia 4e etappe: 1. Kappes (Dui) 4.31.59, 2. Kelly (Ier), 3. Vlllaneuva (Spa), 4. Van Hooydonck (Bel), 5. Criqueilion (Bel), 11. Rooks (Ned) allen zelfde tijd als Kappes, 36. Suykerbuyk (Ned) op I.16, 52. Van Orsouw (Ned) op 5.44, 59. Van der Poel (Ned) 8.16, 74. Her mans (Ned) 11.17, 75. Beuker (Ned) II.21, 94. Van den Akker (Ned) 21.24, 100. Pieters (Ned), 120. Veen- stra (Ned), 128. Solleveld (Ned), 136. Maassen (Ned) allen zelfde tijd als Van den Akker. Algemeen klasse ment: 1. Mauri (Spa) 19.59.53, 2. Rooks, 3. Hilse (Dui) beiden zelfde tijd als Mauri, 4. Pagnin (Ita) op 1.16, 5. Kappes 1.39, 16. Suykerbuyk 2.55, 21. Van Orsouw 7.23, 36. Van der Poel 22.25, 81. Maassen 44.36, 98. Solleveld 51.45, 99. Veenstra z.t, 108. Pieters 56.24, 111. Van den Akker 57.29, 112. Hermans z.t., 113. Beuker 57.33. ZAALHOCKEY EK in Birmingham Groep A: Duitsland-Zwitserland 11-7, Schotland-Spanje 6-3), Schotland Zwitserland 5-2 Groep B: Frankrijk-Oostenrijk 6-6, Engeland-Polen 8-5, Frankrijk-Polen 4-8 [HAAG De Neder- e draf-en rensport j^de komende maan- Verken aan een nieu- ju/rpzet voor het sluiten weddenschappen op ra/jjardenkoersen nu de Bal wec*gigant Ledbro- g jh met ingang van 30 o^jnber 1991 wegens fillende financiële •Zweten van de Neder- J°s£ wedmarkt terug- sport en zijn collega mr. P. Nouwen van de Stichting To talisator Nederland (STN) die gisteren na overleg met het ministerie van Landbouw 'een nieuwe marktverkenning' op gang brachten, sluiten de mo gelijkheid niet uit dat de STN de zaken weer in eigen beheer aanpakt. Zo gebeurde het ook voor 1985, het jaar waarin men met Ladbroke in zee ging. Ook onderzoeken beide instel lingen of er wellicht een nieu we particuliere organisator in binnen-of buitenland kan wor den aangetrokken. In de nieu we opzet zullen de zaken vol gens Lokhorst wat minder grootschalig moeten worden aangepakt dan onder Ladbro ke. De Britten exploiteerden onder leiding van Peter R. Woodward in ons land min stens 76 wedkantoren, uitge rust met kostbare, geavanceer de communicatieverbindingen. Men trok daarvoor 130 werk nemers aan. Te hoge eisen Door die aanpak steeg de tota- lisatoromzet weliswaar van 80 miljoen in 1986 tot 145 miljoen in 1990, maar dat resultaat was toch onvoldoende om Ladbro ke voldoende aan zijn trekken te komen, gezien de hoge in vesteringen. De poging van de Britten om via tot nu toe ge heim gehouden overleg met de beide stichtingen en het minis terie van Landbouw een fi nancieel wat gunstiger con tract af te sluiten, mislukte omdat Ladbroke volgens Lok horst en Nouwen te hoge eisen stelde. De beide stichtingen erkennen dat Ladbroke verdienstelijk werk heeft verricht voor de Nederlandse draf-en rensport, maar volgens Lokhorst waren er in de Britse aanpak nogal wat zwakke plekken die men in de toekomst wil vermijden. Zeker is dat er straks minder soorten weddenschappen kun nen worden afgesloten. Ook het aantal wedkantoren moet worden beperkt. Tevens zal het aantal wedkoersen. worden verminderd en men streeft naar een verlaging van het zo geheten inhoudingspercentage, waardoor een weddenschap wat goedkoper wordt. Lok horst en Nouwen gaan er ver der vanuit dat eventuele bui tenlandse activiteiten slechts tot doel hebben de Nederland se Draf-en Rensport te onder steunen en niet andersom. „Het beleid", aldus Lokhorst, „blijft gericht op het scheppen van een goed economisch kli maat voor de draf-en renba nen". De beide stichtingen willen ook de publieke belang stelling voor de paardenkoer- sen verhogen. De NDR en STN gaan met Ladbroke ver der praten over een nieuwe exploitatie-opzet voor de huid- dige kantoren met inventaris. Ook onderzoekt men of zoveel mogelijk wedkantoorhouders, baanmedewerkers en perso neel kan worden overgeno men, zoals Ladbroke wil. Mocht dat overleg mislukken dan worden de afvloeiingrege lingen van kracht die Ladbro ke Totalisator, onderdeel van de Ladbroke Group (met Ra cing Divisie hotels), heeft op gesteld. Deze aktie wordt gevoerd in samenwerking met: Memisa. Mensen in Nood, Novib/Gast aanTafel, de Stichting Oecumenische Hulp, Tear Fund en Terre des Hommes.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11