De ambities van de suikeroom Nelleke Koppelaar vindt steun op schoot van vader fee voetballerlei Het idee dat trainer de baas is, moet verdwijnen' SPORT £e«dóc(3outtMit ZATERDAG 23 FEBRUARI 1991 PAGINlR' T Barcelona vraagt drie miljoen voor olympische velden BARCELONA FC Barcelona vraagt voor het beschikbaar stellen van een stadion en twee extra trainingsvelden voor de Olympische Spelen in 1992 ruim drie miljoen gulden. Het orga nisatiecomité van de Spelen (COOB) heeft de velden nodig voor de hippische evenementen. FC Barcelona, met 108.000 leden de grootste Europese omni-sportvereniging, heeft al meer dan vijf miljoen gulden toegezegd gekregen voor het gebruik van het stadion Nou Camp (105.000 plaatsen) voor voetbal en het sport paleis Blaugrana voor judo, taekwondo en rolhockey. Barcelona claimt de drie miljoen omdat trainer Johan Cruijff voorziet, dat hij straks vier maanden lang geen gebruik kan maken van de trainingsgelegenheden in het eigen stadion-complex. Can tona weer bij selectie Muller terug naar Brazilië Jean-Pierre Papin haalt om namens Frankrijk in het duel met Spanje. foto: epa PARIJS De Franse bondscoach Michel Plati- ni deed woensdag voor de interland tegen Spanje weer een beroep op aanvaller Eric Can tona van Olympique Marseille. De spits speelde na een knie-operatie in oktober nog geen enke le volledige wedstrijd. Voor de Franse bonds coach geen bezwaar hem alsnog te selecteren voor de kwalificatiewedstrijd. FCSankt Pauli ontslaat trainer HAMBURG Bundesliga-club FC Sankt Pauli heeft trainer Helmut Schulte op staande voet ontslagen. Volgens het bestuur van de ploeg uit Hamburg zijn de slechte prestaties van het team en de daaruit voorkomende onzekerheid bij de spelers, reden van het besluit. Opvolger van Schulte is Horst Wohlers die vorig jaar diende te vertrekken bij Verdingen. TURIJN De Braziliaanse international Mul ler heeft van zijn Italiaanse werkgever Torino toestemming gekregen naar zijn geboorteland terug te keren. Muller gaat weer voor Sao Pau lo spelen. Bij Torino voldeed hij niet. Zagalo vlucht voor supporters RIO DE JANEIRO De Braziliaanse coach Mario Zagalo is opgestapt bij zijn club Vasco da Gama. Hij diende zijn ontslag in nadat hij onder politiebegeleiding het stadion had moeten ver laten wegens agressief protesterende suppor ters. Zagalo, die in 1958 en 1962 met het Braziliaanse elftal wereldkampioen werd als speler en in 1970 als coach, is nog geen half jaar in dienst geweest van de club uit Rio de Janeiro. Vasco da Gama heeft slechts twee punten vergaard uit drie competitiewedstrijden. DÉ STOOP: „SHIRTRECLAME WERD OVERBODIG' DEN HAAG Bij buiten landse topclubs zijn ze niet meer weg te denken. Mannen als Bernard Tapie en Silvio Berlusconi, in Marseille en Milaan, werkten zich in de voet ballerij op tot erkende sui kerooms. Ook het Neder lands betaalde voetbal kent dergelijke weldoe ners. Minder almachtig weliswaar dan hun ge noemde collega's, maar ook de Nederlandse suike room wil duidelijk meer dan een plaats op de ach tergrond. Waarom eigen lijk? Wat bezielt mannen als Nol Hendriks, Kees den Braven, Marten Eibrink, Klaas Molenaar, Rieks Verweg, Renze de Vries en Dé Stoop om veel kapitaal en inspanningen te stoppen in een club die vaak eerst van het faillis sement moet worden ge red? Nol Hendriks kwam onlangs in het nieuws toen bij Roda JC wel zonder Reker, maar niet zonder Hendriks", verklaarde de trainer. Een verschillende zienswijze over aankoopbeleid waarin hij Hendriks' invloed te groot vond was voor Reker aanleiding na dit seizoen te vertrekken. Hendriks' reactie is laconiek. „Ik neem vaak het voortouw bij het aankopen van spelers omdat ik de mees te voetballers in Nederland en Belgie goed ken", zegt de 53- jarige Limburger. „Maar ik doe het altijd in samenspraak met het bestuur". Daarin heeft hij de portefeuil le technische zaken in beheer gekregen. „Je wilt natuurlijk inzage hebben, als je geld in vesteert en garant staat voor de expoitatie". De textielkoning stelt dat hij overigens sinds 1 juli van het afgelopen jaar niet langer als een ware suikeroom kan wor den gekenmerkt. „Ik financier nu alleen nog", legt hij uit, „en dat moet je zien als iets zake lijks, met een kleine z geschre ven. Ik krijg gewoon rente en krijg m'n geld heus wel terug". Dé Stoop, de inmiddels 71-jari- ge oud-directeur van, Starlift, verklaart de betrokkenheid die hij altijd met het voetbal heeft gehad uit „zakelijk be lang, gecombineerd met een brokje ijdelheid". In een 35-ja- rige loopbaan als suikeroom van de profclub Amsterdam, DWS, FC Amsterdam en FC Den Haag stopte hij samen met zijn bedrijf naar eigen schatting 25 miljoen gulden in de voetballerij. „Ik probeerde bekendheid te verwerven voor het bedrijf. Toen ik steeds meer persoonlijk betrokken raakte, ging mijn persoon deel uit maken van de reclame voor het bedrijf. Als bij FC Den Haag mijn naam werd ge noemd, dan klonk daarin „die liftenfabriek" door. Shirtrecla me werd daardoor overbodig. Dat met zo'n zakelijke achter grond toch persoonlijke ijdel heid gaat meespelen, vind ik puur menselijk", aldus Stoop. „Dat je zeggenschap wilt heb ben in ruil voor dat geld is lo gisch. Je geeft geen miljoenen zonder iets terug te eisen". Molenaar „Welke meneer Molenaar wilt u bereiken?", vraagt de admi nistratieve kracht op het sta dion van AZ. „Senior of ju nior?". Dan, begrijpend: „Oh, de oude suikeroom". Klaas Molenaar, 66 jaar inmiddels, heeft zich opgewerkt tot een begrip in Alkmaar en omstre ken. „Het klinkt niet zo leuk; suikeroom", zegt hij zelf, „maar ze noemen me nu een maal zo en ik kan niet ontken nen dat ik dat was". Samen met wijlen zijn broer Cees stak Molenaar in de pe riode van 1954 tot 1980 naar eigen zeggen „vele miljoenen" in de club waarvan hij in het dagelijks bestuur de pennin gen beheerde. „We vonden het met Wastora een goede zaak om het reclame-budget aan voetbal te besteden", blikt de Castricummer terug. „We kwamen vaak in de pers, dus dat was een goede keus". „We deden het ook uit liefheb berij. De illusie quitte te kun nen spelen of iets aan het voetbal te verdienen, hadden we niet", vervolgt Molenaar. „Ieder jaar werd het duurder. Dat het uiteindelijk zoveel zou gaan kosten, hadden we nooit kunnen denken. Wil je je aan de top handhaven, dan moet je zwaar betalen. Spelers worden overbetaald, uit angst dat ze weg lopen. En om een mooi transferbedrag te incasseren wanneer ze dat daadwerkelijk doen, want dat bedrag is aan het salaris gerelateerd". Toen de Molenaar's hun han den van de club aftrokken, ging het bergafwaarts met AZ. Klaas Molenaar's verklaring: „Er zijn nu eenmaal niet veel mensen die bereid zijn garant te staan voor verliezen van een voetbalclub. De spelers, die nog wat waard waren, moesten worden verkocht om gaten te vullen. Met mindere spelers ga je naar een lager ni veau". Den Braven Kees den Braven, zoals hij zichzelf noemt „de grote spon sor van Dordrecht '90", is één van die mensen die er niet voor terug deinzen om in een financiële puinhoop te duiken. „Het is de typische uitdaging voor mensen als John van Dijk (SVV, red.) en ik om een club weer helemaal op de rails te zetten", meldt de 46-jarige Gorinchemmer die ook sub sponsor is van FC Utrecht en shirtsponsor was bij NAC. Toen hij zich voor aanvang van dit seizoen op de Dordtse eerste-divisionist stortte, was de situatie bij „DS '79" drama tisch. „Het licht moest alleen nog worden uitgedraaid", be schrijft hij de nadere duister nis bij zijn huidige club. „Er kwamen nog tweehonderd toeschouwers op de wedstrij den af. Er werd gedraaid met een negatieve recette! De ver goeding voor suppoosten was hoger dan het bedrag dat door het publiek werd binnen ge bracht! Er was achterstallig onderhoud aan het stadion. Er was zelfs geen sleutel!". „Ik heb de zaken drastisch aangepakt. Ik heb er een nieuw kantorencomplex laten neerzetten, heb een business club gevormd en een secreta resse aangesteld. Het bestuur heb ik naar huis gestuurd en de naam besloot ik te verande ren, want DS '79 had een slechte klank". Inmiddels is er Dé Stoop is het middelpunt van voetbalhumor, maar blijft lachen. Ook als Remco Boere (links) en Karei Bouwens hem met champag ne overgieten. foto: sp DEN HAAG Het hete hangijzer in gesprekken over de suikeroom is zijn invloed. Wil de man in de frontlinie scoren en moet dat worden getolereerd? Of dient hij zich principieel op te stellen als de terreinknecht, die op de ach tergrond als onmisbare kracht functioneert? De me ningen tegenover elkaar ge- bestuur, waarin de suiker oom vanwege zijn vele geld een grote invloed heeft, heeft het laatste woord. In Neder land denken de trainers dat ze de baas kunnen zijn. Fout! Na twee jaar zijn zij weer weg, terwijl het bestuur en de geldschieters zorgen voor continuïteit. De trainers heb ben de positie die zij hebben veroverd verkeerd opgevat. Ze denken te kunnen doen wat ze willen. Ze hebben in Nederland schaak voetbal ge ïntroduceerd dat het publiek niet interesseert. Het idee dat de trainer de baas is, moet verdwijnen". Kees den Braven: „Techni sche invloed wil ik niet uit oefenen. Daar heb je een trainer voor in dienst. Een si tuatie zoal^ bij Roda JC vind ik slecht. Een trainer moet kunnen werken met wie hij wil. Je moet de technische staf in eer en waarde laten. Verder heb ik binnen de club alle invloed. Als voorzitter van een drie-mansbestuur beslis ik over mijn eigen cen ten". Renze de Vries: „Ik vind het een slechte zaak om invloed uit te oefenen op het technische beleid. Dan ben je verkeerd bezig denk ik. Je stelt een trainer of een tech nisch directeur aan die kwa liteiten op dat gebied heeft. Die moet het elftal samen stellen. .Ik heb me met het technische gebeuren dan ook nooit bemoeid". weer licht bij Dordrecht '90. Met dank aan de suikeroom. „Bah", klinkt het. „Ik verzet me tegen die benaming! Suike roompjes bestaan niet. Ik doe dit voor vijfenzeventig procent uit hobby. En verder om naamsbekendheid te verwer ven voor mijn bedrijf. Ik krijg een heleboel publiciteit voor mijn geld. Hoeveel dat precies is? Dat doet er niet toe. Hou het er maar op dat het voetbal me tot nu toe ettelijke miljoe nen heeft gekost". De Vries Renze de Vries is in de veer tien jaar, dat hij FC Groningen geweest in zijn bij dragen. Dat hij over één kam wordt geschoren met „echte" suikerooms vindt hij vererend, maar niet terecht. „In de pe riode dat Wilem Beltman aan de touwtjes trok werd ik ge vraagd om mee te lopen in het bestuur", vertelt de 60-jarige varkenshandelaar uit Roden. „Groningen zat diep in de schulden (2.5 miljoen gulden, wat in die tijd zoveel beteken de als 10 miljoen nu, red.), bengelde onderaan in de eer ste divisie en er moest drin gend iets gebeuren. Ik begon eraan, wilde echt iets bereiken en toen was er geen „ho" meer. Ik ging er steeds meer tijd in steken. Met het resul taat dat de club nu goed mee draait in de eredivisie". De nadruk lag op tijd, legt De Vries uit. „Ik heb er nooit echt veel geld in gestoken", bena drukt de ex-voorzitter. Hoe het dan komt dat hij in den lande toch wordt gezien als een suikeroom? „Tja, als er een rekening niet betaald was, dan betaalde ik die wel. Na tuurlijk heeft FC Groningen me wel wét gekost. Maar toch vooral tijd". Een FIOD-inval maakte een abrupt einde aan het bewind- De Vries. Op 7 maart is hij één van de oud-bestuursleden die wegens een fraude-onderzoek voor de rechter moeten ver schijnen. Een akelig einde van zijn betrokkenheid met de club. Heeft Renze de Vries ei genlijk nooit spijt van al zijn inzet voor FC Groningen? „Nee, geen spijt", klinkt het luid en duidelijk. „Over mijn inspanningen op zich ben ik zeer tevreden. Alleen het doen van netto-betalingen betreur ik. Dat gebeurde destijds in de voetballerij en ik nam het over. Maar als ik het zou mo gen overdoen, zou ik dat nala ten". GEP LEEFLANG CEES KOPPELAAR WIL BIJTEKENEN ALS IERSE HOCKEY-BONDSCOACH AKERSLOOT In huize Koppelaar te Akersloot trok de plotse ziekte van één van de drie katten de afgelopen week de meeste aandacht. En niet, zoals mocht worden verwacht, de bronzen medaille die dochter Nelleke vorig weekeinde binnenholde bij de Nederlands kampi oenschappen indoor-atle- tiek. Het gezicht van de doorgaans toch goedlachse tweelinghelft betrekt zelfs flink als zij het medisch bulletin van de al flink op jaren gekomen viervoeter verstrekt. „Maar die me daille was natuurlijk té gek", kraait de 21-jarige hordenloopster dan ineens weer laaiend enthousiast. De Haagse atletiekclub Sparta heeft er sinds het begin van dit seizoen een levenslustige flap-uit bij. De overgang van de dochter van zoals hij in de volksmond wordt ge noemd conditietrainer Cees Koppelaar ging overigens niet zonder slag of stoot. Ook Ly- Durgus en AVR zaten immers te azen op de komst van het talent, dat naar nu blijkt zel den of nooit de moeite neemt haar reiskostenvergoedingen Dp te halen. Dat Nelleke Kop pelaar koos voor de club van Hens Brabers leverde hier en daar dus scheve gezichten op, maar de Akerslootse positivo doet déér liever het zwijgen toe. Vooral het Rotterdamse AVR was aanvankelijk in de Het koppel Nelleke (links) en Cees Koppelaar houden zich (bij het Kerkmeer in Akersloot) bezig met het voor haar momenteel moeilijkste onderdeel van de atletiek: de start, foto: Stephen evenhuis wiek geschoten door de trans fer van de atlete van Trias Heiloo, omdat zij privé trainde onder leiding van voormalig nationaal kampioene Marjan Olijslager. En Olijslager trad nou juist onlangs in dienst als trainster van AVR. Start „Ik heb momenteel drie trai ners" licht de (bewust partti me) receptioniste haar huidige atletiekleven toe. Koppelaar lijkt daarmee bezig aan een in haalrace, nadat zij „pas" op 15- jarige leeftijd met hard- en hordenlopen was begonnen. „Met Marjan train ik twee maal per week op hordentech niek, met Sparta-trainer Piet Tamminga vooral op de start en met mijn vader op de coör dinatie. Daarnaast doe ik nog één keer in de week aan krachttraining. Ik heb nog geen atletiek-specialiteit op het oog", aldus de sprintster annex hordenloopster. Die in beide disciplines overigens een ander startbeen moet voorzet ten. Precies een week geleden ein digde Nelleke Koppelaar als zevende in de finale van de 60 meter „vlak". Een dag later (nadat 's nachts bovengenoem de kat door ziekte was ge veld...) haalde ze, na eerst eqn valse start te hebben veroor zaakt, in 8.61 seconden haar nationale plak op. „Tussen de seriewedstrijden en de finale heb ik nog bij mijn vader op schoot gezeten", biecht ze zon der gêne op. „Want die start hè, dat was weer niks. Ik zie het weieens terug op video. En dan denk ik: wat bén ik toch een watje..." Haar reactie op het startschot dreigt bij de trai nersdochter uit te groeien tot een fiks probleem.. Vooral om dat iedereen er ook steeds weer over begint. „Maar het is een kwestie van tijd", be zweert de 51-jarige Cees Kop pelaar. Als ex-atleet, militair sportinstructeur, voormalig gymnastiekleraar, gewezen conditietrainer (tot vorig jaar bij Ajax en tevens bij de hoc- keybond en Bloemendaal), ex- atletiekbondscoach (tijdens de rampzalige Spelen van '72 in München), manager van voet balclub Cambuur („dat was geen succes"), als bondscoach van de Ierse hockeyploeg én als vader hééft hij natuurlijk enig recht van spreken. „Ik houd me bij mijn dochter een ■beetje op de achtergrond", zegt Cees Koppelaar. „Ik heb haar nooit gepusht om aan atletiek te gaan doen. In mijn loopbaan heb ik teveel opdringerige ou ders meegemaakt. En ik heb me er trouwens zelf ook schul dig aan gemaakt bij het voet ballen van mijn oudste zoon". Moeder Waar de ingewijden in 's lands atletiekwereldje inmiddels ge noegzaam op de hoogte zijn van de sportieve koppeling tussen vader en dochter Kop pelaar, is de rol van moeder Willeke nagenoeg onbekend. „En dat wil ik nu toch weieens kwijt", meldt de (wat haar be treft nog jarenlang) thuiswo nende dochter resoluut. „Mijn moeder is mijn grootste sup porter en sponsor. Ik mag heel vaak haar auto lenen om naar trainingen of wedstrijden te gaan. Ze heeft bij Sagitta öok aan atletiek gedaan, maar ze zag het meer als spelletje. Wat dat betreft is ze heel anders dan ik. Ik doe het natuurlijk ook voor de lol, maar het gaat me voornamelijk om het resul taat". De atletiekloopbaan van Wil leke Koppelaar was geen lang leven beschoren, temeer om dat zij tweemaal per week de trainingen van de Sliedrechtse baggeraarszoon Cees Koppe laar moest volgen. „Dat vond ik niks en ik heb haar dan ook geadviseerd te stoppen", aldus de nu 51-jarige Akersloter. Die met zijn dochter als pupil meer successen boekt. „Doordat ik het in het verleden altijd enorm druk heb gehad, heb ik de kinderen verwaarloosd". „En nu is hij bezig aan een in haalrace", valt dochter-lief spontaan in de rede. Vooral nu het (internationale) hockeysei- zoen nog niet op gang is geko men, is hij daartoe veel beter in de gelegenheid. „Maar bin nenkort reis ik weer een aan tal malen naar Ierland. Sinds 1987 ben ik daar bondscoach van de nationale ploeg en ik ben nu in onderhandeling om mijn contract te verlengen. Ze willen me graag houden en mij bevalt het uitstekend, dus ik denk wel dat dat lukt. Ter wijl ik als conditietrainer altijd in de schaduw van anderen heb gewerkt, heb ik nu als coach de onafhankelijkheid waarnaar ik altijd heb ge streefd". De niet-onafhankelijke laat- bloeister Nelleke Koppelaar, die haar toeristische opleiding nimmer in een baan heeft kunnen omzetten („want ze ei sen dat je jong bent én erva ring hebt; hoe kén dat nou".), heeft dan wel pas een kort at letiekleven achter de rug, voor financiële steun van de atletiekunie komt zij met haar 21 lentes niet (meer) in aan merking. „De komst van Mars als sponsor voor de jeugd is po sitief", vindt het koppel in koor. „Maar ik merk niets van steun van de KNAU of de NSF", vult Nelleke aan. „Dat vind ik ook niet erg, hoor. Ik vergeet zelfs vaak dat ik recht heb op reiskostenvergoeding. En ik ben niet zo dat ik erom ga vragen. Ik heb er ook nog nooit bij stilgestaan dat ik wat ik nu uitgeef met atletiek zou kunnen terugverdienen, 't Is dat je 't vraagt. Het gaat mij absoluut niet om het geld, het gaat mij om de prestaties. En als ik verlies? Ach, daarvan leer je relativeren". Die wat verrassende lichtzin nigheid heeft z'n oorsprong in de sociale bewogenheid van Nelleke Koppelaar. Het hoeft wat haar betreft niet zo nodig in de krant, maar ze gebruikt haar vrije uurtjes veelvuldig voor bezoeken aan (zwaar) zie ke mensen. „Ik weet dan ook lang niet altijd wat ik moet zeggen. Maar bij zulke mensen ontdek je pas wat knokken is. En dan denk ik na een neder laag: ach mens, wat zeur ik nou. Ik denk dat ik die eigen schap vooral van mijn moeder heb". ROB LANGEVELD K :etf* ne RD kal c opt [og iter door Frank WerkmanC^ Ringen (lli Het gaat niet best met de industrie. Dalende verkop noopten de sales-manageii vindingrijkheid om bolid\ aan de man te brengen. 2 bij oud als nieuw stagnee de afzet, zodat hier zelfs markten in tweede handswagens voor het toegankelijker oostblok werden georganiseerd. Zc al te veel resultaat overig Importeurs en dealers kwamen al eerder met ai plannetjes. Van uitgestelc betalen tot hoge inruilkortingen waren de toverformules voor beoog verhoging van verkooptip Audi deed het anders. Opboksend tegen de Duit giganten BMW en Mercei kwam men bij de importha van deze firma op het f lumineuze idee eens in c/f.1 sportwereld te gaan kijkejH Niet zo verwonderlijk, wl het beeldmerk van dit vei/11 vertoont een wel heel opvallende gelijkenis met"^j olympische ringen. Zet e^P paar honderd topsporters een auto-met-de-ringen er reclamecampagne is rond,e} dacht men. ei Dat bleek gemakkelijker :t- gezegd dan gedaan. Er ,na moesten immers analoog de fameuze 200 (rijken) v|zeJ Mertens net zo veel mamfce en vrouwen worden SPÉ gevonden, die sportief te "Ye goeder faam en naam belPa stonden. Bovendien moes£r5j. de kandidaten over een 0üt rijbewijs beschikken en d\or achttien jaar of ouder zijn?™ Al die voorwaarden blekèaa gemakkelijker gesteld dar,ve ingevuld. Want het streef van 200 bleek al ras aan n hoge kant. Zo veel topspa blijkt ons land dus buitenl voetbalwereld niet eens hit hebben. Maar er zaten meer ha kei* ogen aan. Menig topsporti' had al een vervoermiddel privé of van een sponsor!K zat het verder fiscaal met w berijden van een door de ,ey< importeur beschikbaar H gestelde auto? En wat waebi verder de kosten? Hoe larptt mocht men de wagen ;r, behouden? i ii Inmiddels zijn de meeste et vragen beantwoord. Het n, bezitten en gebruiken kosuill sporter tweehonderd guldoicl de maand, naast de l. noodzakelijke benzinekostjmt Fiscale konsekwenties zijreyl volgens de importeur, nie( tc Wel wordt iedere gebruiki periodiek tegen het licht ha gehouden om te zien om <25 betrokkene nog de status fn A-sporter heeft. |er Elk half jaar of zo veel eet als de kilometerteller aang g< kan het vehikel worden m ingeruild. Ter geruststellir, is van de betrokkenen: een nge blessure kan een sporter ükk achteruit, maar niet uit de i lease-auto werpen. Bil Wie zijn nu die gelukkigel personen, die voor de bev,r automobiel reclame moefe) maken? Timmeren zij spoP voldoende aan de weg om- 2 pronken met hun wagen, lre^ op de flanken nog eens ejM< is opgesmukt met nei sponsornamen? Oordeelt un zelf, want dit zijn gelukkig b' waarbij uit ruimte- ;r^ overwegingen nu slechts é>01 deel van de namen wordt'ur afgedrukt; de rest van 'de') van Audi' vindt u volgend- week op deze plaats; dan ïe£ u weer helemaal op de ho\ E en kunt u op de weg naar i uitkijken. P' Wielrennen: Astrid Schop, Monique Knol, Cyntha Lii,p Schipholt, Richard Groenendaal, Marcel Beun* Erik Dekker, Harm Janser11 Gerard Kemper, Danny iar Overgaag, Patrick Rasch, r Servais Knaven. Hockey: Ingrid Appels, Cal Benninga, Daniëlle Koenew Jacqueline Toxopeus, Card e van Nieuwenhuyze-Leend)&. Mieketiene Wouters, Carin Bleeker, Lisanne Lejeune, rn Wietske de Ruiter, Ingrid Par Wolff, Annemiek Fokke, asz Floris-Jan Bovenlander, I Jacques Brinkman, Mark Delissen, Leo Klein GebbiïW Jan-Willem Neuberg, Erik 1 Parlevliet, Wouter van Pel Koen Pijpers, Gijs Weterin Marinus Moolenburgh. TL Watersport: Bennie e Kouwenhoven, Wilma j Kramer, Harald Snater, Rt van Teylingen, Margreet ^ei Keyer, Henneke StavenuiQZt Paul Manuel. we Roeien: Nico Rienks, Franje Göbel, Hans Kelderman, ij v Laken, Ronald Florijn, Bah Peters, Jaap Krijtenburg, J van Bekkum, Rita de Jonjf^ Marjan Pentenga, Sven all Sch warz, Niels van der Zwat< Triathlon: Mark Koks, Jose Everts, Pirn van de Bos. Skiën: Gerrit-Jan Konijnenberg, Thedo L Remmelink, Michiel de Rure Wordt vervolgd.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 10