WK sprint komt te vroeg voor Christine Aaftink /sportuitslagen Wielerploeg met tri-atleet SCHAATSSTER GAF AANLEIDING TOT BREUK MET BLEEKER FK vormt tegenwicht voor buitenlands geld ob Druppers faalt in limietpoging Portugal ruim langs Malta Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! ORT Ceidóe&HitfMit 'DONDERDAG 21 FEBRUARI 1991 PAGINA 9 meback Connors 5HINGTON Jimmy Con- hoopt volgende week op 38-ja- leeftijd zijn comeback te ma- bij het indoortennistoernooi Chicago. Hij heeft geen last van de linkerpols, waaraan orig jaar oktober werd geope-, i. Connors viel vorig jaar nog( lts bij hoge uitzondering te be- deren op de tennisbanen. Na toernooi van Milaan onder- p hij zich aan een lang uitge- e chirurgische ingreep aan de en bij zijn poging terug te ke- jlesseerde hij zich bij een toer- in Toulouse aan de pols. De malige nummer één van de ld, die het recordaantal van oernooien op zijn naam bracht, weg naar de 985ste plaats op inglijst van 11 februari. Contra - expertise Klimova negatief DAVOS De Sovjetrussi- sche wereldkampioene ijs- dansen Marina Klimova heeft geen stimulerende mid delen gebruikt. De Internationale Schaats Unie (ISU) maakte gisteren in Davos bekend, dat de con tra-expertise van de urines- taal van Klimova negatief was uitgevallen. Bij de eerste test, die in een laboratorium in Sofia werd uitgevoerd, waren sporen van het hor moon testosteron gevonden. De tweede controle vond plaats in het biochemische instituut van professor Doni- ke in Keulen. Boris Becker en trainer uit elkaar STUTTGART Boris Becker heeft de samenwerking met zijn Australische trainer Bob Brett met onmiddellijke in gang opgezegd. Het contract liep tot 15 februari. De 23-jarige Becker, momen teel geblesseerd, zag geen heil in verlen ging van de verbintenis. De 37-jarige Brett, die Günther Bosch opvolgde, was drie en een half jaar trainer van Becker. Sinds november 1987, toen de samen werking met Brett begon, behaalde Béér., ker drie Grand Slam-titels, won hij acht tien Grand-Prixtoernooien en bereikte hij - zij gedurende het slechts voor twin tig dagen - de jarenlang nagestreefde top-positie in het mannen-circuit. Een nieuwe trainer heeft Becker vooralsnog niet gevonden. Ion Tiriac blijft Beckers zakelijke belangen behartigen. Kramer wint eerste finale ASSEN Yep Kramer heeft gisteravond in Assen de eerste finale-wedstrijd voor de KNSB-beker ge wonnen. De Friese favoriet was de snelste van een kop groep van negen rijders. Tweede werd de Sovjet Oleg Bozjev, derde Piet Kleine. Bij de vrouwen werd de eerste finale-wed strijd gewonnen door Elske van der Meer. Alida Pas veer sprintte naar de twee de plaats voor Boukje Keu len. De tweede wedstrijd is vandaag in Amsterdam, de derde en laatste zaterdag in Heerenveen. Opponent Ton Sijbrands houdt vast aan reglement DORDRECHT De Letse damgrootmeester Goentis Valneris wil alleen tegen Ton Sijbrands spelen als de reglementen van de Wereld Dam- bond worden gerespecteerd. De 23-jarige oud- jeugdwereldkampioen, die in het laatste wereld kampioenschap in Groningen evenveel punten haalde als Sijbrands, zou de noodzakelijke her kamp om de tweede plaats beginnen met voordeel en aan een gelijkspel voldoende hebben om uitda ger te worden van de wereldkampioen Tsjizjov. Sijbrands wijst het systeem principieel af. Zijn voorstel luidde dan ook om bij een gelijke eind stand na de reglementaire zes partijen nog maxi maal twee partijen te spelen, waarna een beslissing zou moeten vallen in partijen met een verhoogd speeltempo. Valneris heeft dat voorstel afgewezen. Het bestuur van de internationale dambond moet een definitieve beslissing nemen. DONGEN Jos Elen heeft zeven be roepsrenners, zes vrouwen én een tri-at leet onder contract voor het wieleijaar 1991. Als co-sponsors heeft Elen naast zijn eigen bedrijf Elro, de Belgische firma's Hisfa en Tönissteiner warm weten te ma ken voor zijn hobby, die gezien moet wor den als een combinatie van idealisme en liefde voor de wielersport. De prof-forma tie telt vier Nederlanders en drie Belgen. De bekendste vrouw is de vroegere we reldkampioene Petra de Bruin. De tri-at leet is John Blous. De beroepsploeg ziet er als volgt uit: Peter van Brecht (Bel/25 jaar), Wim van Calster (Bel/23), Jos Elen jr (Ned/23), Alain Laeremans (Bel/27), Pierre Raas (Ned/26), Corné van Rijen (Ned/23)) en Henk Woltman (Ned/24). Sport op televisie VANDAAG Nederland 3, 22.15 uur: Studio Sport Journaal. België 2, 20.00 uur: Sportavond. Duitsland 1, 23.50 uur: Sport extra. BBC 1, 23.00 uur: Sportsnight. Sportnet, 18.00 uur: Sport. NZELL Christine iaftink behoorde op rond van haar bronzen A|iedaille op het WK in P 'romsö in 1990 aan het legin van dit seizoen tot et rijtje favorieten voor e wereldtitel sprint, laar Nederlands snelste printster belandde in en wak. Haar tijden wa- en bijna pré-historisch, lu, een paar dagen voor iet WK in Inzeil en een ntal problemen 'rijker', jijkt de 24-jarige studente iet ergste leed achter de fug te hebben. De peri- telen rond de sprinters- i )loeg van bondscoach Sppie Bleeker, die zijn verkzaamheden voorlo pig heeft neergelegd, naar vooral ook die van Ie viervoudige Neder- ands kampioene. Jtaftink heeft het bewegings- i£|!itme van een stuntelaar, naar de snelheid van menig llroundschaatser. Toch laakte er een zandkorrel in Ie 'sprintmachine' van de 7ioudster van het Nederlands 'ecord op de 500 meter. Ze rainde te veel, verweet Blee- ',er een te slappe aanpak en 'meet zijn schema's in de jrullebak. Akftink vroeg id-bondscoach Egbert van 't •ever advies en sindsdien lijdt de studente weer snel- x over de ijsvloer. „Maar let WK komt te vroeg. Een ierhaling van vorig jaar be- joort niet tot de mogelijkhe- geeft Aaftink toe. ten blik in het verleden pert dat Christine Aaftink a haar bronzen medaille in et gehucht boven de Pool- irkel een aantal maanden ich niet in een sporttenue ees. Ze nam doelbewust gas •rug en pakte pas in mei de raad weer op. Geforceerd snel dat het niet zo lekker ging, maar daar verbond ik in het begin geen conclusies aan. Ik was immers altijd al een slow-starter". Om het gat met wereldkam pioen Angela Hauck-Stahnke te dichten trainde Aaftink in de zomer als een bezetene. „Ik wilde dichterbij komen. En wat doe je dan? Meer trai nen, ja. Ik weet niet precies hoeveel ik meer trainde. Dat is meer een gevoelskwestie. Het is niet zo dat de hoeveel heid training ineens van twintig naar veertig uur in de week schoot. Toch heb ik aanzienlijk meer gedaan dan vorig jaar. Achteraf gezien is dat fout geweest". Rampzalig Christine Aaftink. probeerde de rijdster uit Baambrugge de conditionele achterstand weg te werken. „En bovendien", herinnert Aaftink zich, „wilde ik meer trainen dan ik gewend was". Vergelijking Aaftink was in Noorwegen immers derde geworden en om zich tot wereldkampioene te laten kronen, moest er harder getraind worden, re deneerde ze. In het begin van het seizoen maakte ze zich nog niet zoveel zorgen over haar matige resultaten op het ijs, want Aaftink realiseerde haar persoonlijke records steevast in de maanden fe bruari en maart. Aaftink is met 40.31 Nederlands record houder op de 500 meter. Haar persoonlijke record op de 1000 meter staat op 1.21.63. Ter vergelijking: het wereld record op de 500 meter is in handen van de Amerikaanse Bonnie Blair met 39.19. Christa Rothenburger heeft het wereldrecord op de 1000 meter met 1.20.01. Pas bij wereldbekerwedstrij den in Japan in december voelde ze nattigheid. „Ik was niet zo explosief meer. Als sprinter moet je goed uitge rust beginnen. Maar ik was moe, ik kon me niet maxi maal inzetten. Ik merkte al De studente aan de Vrije Universiteit in Amsterdam - Aaftink studeert inspan- ningsfysiologie - zocht na het rampzalige Nederlands kam pioenschap sprint in Assen naar een oplossing. De nega tieve spiraal moest doorbro ken worden. Op de ijsbaan van Assen werd de sprinters- ploeg van bondscoach Eppie Bleeker in zekere zin gede gradeerd door een aantal bui tenstaanders. Marieke Stam onttroonde Aaftink als Ne derlands kampioene en bij de mannen zette junior Falko Zandstra de snelste tijden op het scorebord. Bovendien dreef de 35-jarige veteraan Hans Janssen uit Den Haag een wig in de kernploeg van de Friese coach. Die oplos sing vond ze bij haar oud trainer Egbert van 't Oever. Bleeker werd „afgedankt". „Egbert was zes jaar mijn trainer. Ik heb hem gevraagd of hij een antwoord wist. Hij heeft me een paar aanwijzi- gingen gegeven. Het is beslist niet zo, zoals wel is gesugge reerd, dat ik op schema's van Egbert ben gaan trainen". Bleeker gooide naar aanlei ding van de kritiek van Aaf tink de handdoek in de ring. In Inzeil r Marieke Stam, Christine Aaftink, Anita Loorbach, Herma Meijer, Ge rard van Velde, Hans Jans sen en (invaller) Geijan van den Brink vertegenwoordi gen Nederland op het WK - worden de taken van Blee ker overgenomen door condi tie-trainer Wopke de Vegt. Als oud-trainer van het ge west Friesland was hij onder meer de man achter Anne- Jan Portijk en Rintje Ritsma. Aanvaring Aaftink wil niet veel kwijt over de aanvaring met Blee ker. „Ik ben nu met het WK bezig. Het boek over Bleeker is dicht gevallen. Wat tijdens het NK is voorgevallen is met de BCK (begeleidings commissie kernploegen, red.) besproken. Dat gesprek wil ik nu niet herhalen". Toch laat Aaftink, die dit seizoen nog niet verder kwam dan 41.53 (500 meter) en 1.23.91 (1000 meter), doorschemeren dat Bleeker tijdens de sei zoensevaluatie niet op haar steun hoeft te rekenen. „Het hangt van de gesprekken af die we ieder jaar na het sei zoen hebben, of Bleeker kan blijven. Ik weet het nog niet". Tijdens de evaluatie zal ook het voortbestaan van de sprinterskernploeg bespro ken worden. De gecombi neerde vrouwen- en man- nenploeg kost de KNSB jaar lijks twee ton. Aaftink vindt dat er een aparte kernploeg voor de sprinters moet blij ven bestaan. „Geen sprint- ploeg zou 'terug naar af' bete kenen. Nederland stroomt toch al niet over van talent. Het is goed dat nu bij Jong Oranje ook een sprintploeg is. Op zo'n manier wordt er een basis gevormd. De com binatie met de mannen vind ik ook plezierig. Het is ideaal om met mensen te trainen, die sneller dan mij zijn". BERNIE VAN UNEN LDOORN De fiscus accoord, maar het CFK t nog zijn fiat geven aan snstructie die voetbalclub se wil hanteren in het opende contract met mid- elder John van den Voor de speler in kwes- as het slechts de zoveelste nfase op de weg naar een ntenis die hem tot het 2006 aan de Arnhemse 'visionist moet binden. de buitenwereld bete- e het een vraag: wat is -FK? Het antwoord: het iwicht voor het altijd lok- e buitenlandse kapitaal, het de juiste conclusie is et CFK de laatste hinder- vas voordat het contract .end kan worden vraag ik if', haast Harko de Vla- zich te zeggen over de si- Van den Brom. De ad- itrateur van de in Gouda itigde stichting Contract- rs Fonds KNVB moet zijn inhoudelijke mededelingen daartoe echter beperken. Uitleg over wat het contract- fonds inhoudt, is niet schade lijk, dus steekt De Vlaming van wal. „Sinds 1972 opereert het CFK als pensioenfonds voor betaald voetballers", ver telt de administrateur. „We zijn gestoeld op een fiscale fa ciliteit. Op het spelersinkomen moeten de clubs een bedrag, inhouden, dat wordt afgedra gen aan het CFK. Wij beheren en beleggen die gelden Vervol gens. Zo kunnen we waar no dig een weduwen- en wezen pensioen en een oude-dagpen- sioen uitkeren". „Het doel van de stichting is om de overgang te bevorderen van beroepsvoetballers naar een maatschappelijke carriè re", vervolgt hij. „Eén van de middelen daarbij is het uitke ren van een overbruggings pensioen. Je kunt dat vergelij ken met een soort VUT, waar de voetballers tijdens hun ac tieve loopbaan zelf voor beta len. De gelden die ze tijdens hun carrière aan het CFK do teren, blijven buiten de belas tingsfeer totdat wij de gelden weer uitkeren". „Aanvankelijk was het CFK puur een fiscaal fonds", legt hij uit. „Langzamerhand zijn we uitgegroeid tot een pen sioenfonds met een belangrijk sociaal karakter. Ik ken een aantal gevallen dat voetballers op het moment van stoppen in een zwart gat belandden. Aan de grond zaten. Niet iedereen is nu eenmaal in staat een ap peltje voor de dorst te bewa ren. Het is belangrijk om dan bij ons terecht te kunnen". Het contractspelersfonds heeft volgens De Vlaming een be langrijke plaats afgedwongen in de voetballerij. „Neem de speler die naar de bank stapt en informeert naar de moge lijkheid om een hypotheek voor zijn huis af te sluiten", legt de CFK-man uit. „De bank speelt natuurlijk met de gedachte dat die man niet der tig jaar lang zal voetballen en die hypotheek wel zo lang loopt. Wat heeft de speler dan voor een basis? Als de mede deling kan worden gegeven dat er na het stoppen nog iets in het verschiet ligt bij het CFK, verandert de zaak". „In de concurrentiepositie met het buitenland, is het bestaan van de stichting CFK heel be langrijk voor het Nederlandse voetbal", is De Vlaming van mening. „In België bestaat een sterk vereenvoudigde variant en in Frankrijk is er ook iets dergelijks, maar met alleen een fiscaal doel. Het Neder landse CFK is veel socialer. Met de faciliteiten die wij bie den vormen we een goed te genwicht voor het buiten land". T Rob Druppers is er jn laatste poging niet in de limiet voor het ooi om het wereldkampi- :hap indooratletiek in Se- te halen. De Utrechter gisteren in Gent een tijd 1.51,24. Ton Baltus werd wedstrijd over 800 meter in 1.50,69. ipers was voor de start ui- gespannen maar reageer- :hteraf nogal laconiek op hislukking. „Het ging al dan in de vorige wed en, maar ik heb nog niet orm waarmee ik op een ldkampioenschap iets te :n heb", concludeerde de „Het was hier alles of niets en de druk was kennelijk te zwaar. De discussie rond mijn persoon maakte de situa tie alleen maar moeilijker. Druppers' positie in de Neder landse atletiek werd afgelopen weekeinde na zijn falen tijdens NK ter discussie gesteld door bondstrainer Carel van Nissel- roy. Hij wilde een einde ma ken aan de faciliteiten die de KNAU Druppers verschaft. De atleet zegde daarop het vertrouwen in de trainer op. Gisteren heeft technisch direc teur Arie Kauffman van de at- letiekunie zijn trainer onder houden over diens uitlatingen. Van Nisselroy was in Gent aanwezig maar wilde zich niet uitlaten over eventuele conse quenties voor zijn trainers schap. Volgende week wordt het gesprek voortgezet. Druppers stelde gisteren dat Van Nisselroy niet weg hoeft, maar zal alleen onder zijn ei gen trainer verder werken. „Mijn doel voor deze winter heb ik niet gehaald. De weg terug is langer dan ik ver wachtte maar omdat het iede re wedstrijd nog beter gaat zal ik zeker proberen me wel te kwalificeren voor het wereld kampioenschap in Tokyo eind augustus. De bond heeft be loofd dat ik me in alle rust mag voorbereiden op een te rugkeer en ik ga ervanuit dat men zich daaraan zal houden". De beste prestaties in Gent werden gisteren geleverd door Linford Christie, die op de 200 meter een tijd van 20.69 liep. De Brit won eerder ook de 60 meter in 6,55. De Marokkaan Hammou Boutayeb zorgde voor een snelle 3000 meter in 7.49,27. Pauline Davis won zo wel de strijd over 60 als 200 meter bij de vrouwen in res pectievelijk 7,18 en 23,36. Edi- ne van Heezik werd in de 60 meter vierde met 7,41. Mieke van der Kolk werd in Gent tweede bij het verspringen met 5,96 meter. De Fransman Jean-Phillipe Durand (links) en Bernard Casoni (rechts) proberen Emilio Butrageno de bal te ontfutselen tijdens Frankrijk - Spanje. FOTO: AP PORTO Portugal heeft gis teravond in Porto afgerekend met Malta: 5-0. Deze zege was weliswaar minder overtuigend dan de 8-0, die Oranje op Mal ta zelf boekte, maar toch nog altijd ruim voldoende om het sprankje hoop om het finale- toernooi van het Europees voetbalkampioenschap te be reiken levend te houden. Na het gelijkspel (0-0) in de uit wedstrijd tegen Finland en ne derlaag met 2-3 tegen de Grie ken was het aanvankelijk opti misme van de overwinning op Nederland (1-0) aanzienlijk ge temperd. Frankrijk kan de tickets voor de eindronde om het Europees voetbalkampioenschap in 1992 al vast boeken. De ploeg van bondscoach Michel Platini ze gevierde gisteren in Parijs met 3-1 over Spanje. Met acht pun ten uit vier duels kan Frank rijk de eerste plaats in groep 1 haast niet ontgaan. In Engeland heeft ook de re play tussen Liverpool en Ever- ton gisteravond geen beslissing gebracht over de vraag welke van de Merseyside-rivalen overgaat naar de kwartfinales. De wedstrijd eindigde na ver lenging in 4-4. Na negentig minuten speeltijd was het 3-3. De twee ploegen treffen el kaar op 27 februari opnieuw; ditmaal op het veld van Ever- ton. De winnaar plaatst zich voor een kwartfinale-ontmoe ting met tweede divisieclub West Ham. Breukink tekent bij DEN HAAG Eric Breukink heeft zijn contract met de ploeg van Jan Gisbers met één jaar verlengd. Tot eind 1992 zal de wielrenner aan PDM zijn ver bonden. Hij wil zich in alle rust voorbereiden op de Tour de France en heeft daarom vroeg de knoop doorgehakt. Sportprijsvragen DEN HAAG Het resultaat van de trekking voor midlotto 7 A is: 8-14-19-25-26-41, reservegetal: 20 Cijferspel: 024707, extra nummer: 7770. Aantal deelnemers midlotto: 445.309; inleg: 1.621.176,00; prijzen: 770.058,60. Aantal deelnemers cijferspel: 219.605; inleg 329.408,00, prijzen 131.763,20. Per Pedersen laat zich huldigen. Pedersen wint na lange solo IBI De Deen Per Pedersen heeft gisteren de tweede etappe van de Ronde van Valencia gewonnen. Peder- son rondde een solo van 197 km in Ibi met succes af. De Italiaan Roberto Pagnin bleef leider in de algeme ne rangschikking. Als beroepsrenner was Pedersen in vijf seizoenen slechts goed voor één zege geweest. Vorig jaar won hij de laatste rit van de Ronde van Catalonië. Die verrichting leverde hem de transfer naar de Spaanse formatie van Amayo op. De 26-jarige Pedersen ontvluchtte in de rit van Altea naar Ibi het peloton al na zes kilometer. Twee keer ging Pedersen alleen de Col de Carrasquetas op. De voorsprong van de Deen bedroeg maximaal 20 minuten en 41 seconden. Een aanval van de Span jaard Mariano Sanchez, ook wel de leeuw van Ibi genoemd, kwam te laat. Op de streep had Pedersen nog ruim een minuut over. De Duitser Remig Stumpf eindigde als tweede, de Belg Jim van der Laer werd derde, Steven Rooks zeventiende. Rooks is ook beste Nederlander in het algemeen klassement, vierde. Weinig publiek tafeltennisshow GORSSEL - De Nederlandse première van het World All Star Festival in Gorssel is gisteravond op een publieke teleurstelling uitgelopen. Ondanks de lage entreeprijzen kwamen maar zo'n tweehonderd mensen naar 't Trefpunt om de verrichtingen te aanschouwen van diverse tafeltennistoppers. ATLETIEK International* indoorwedetrijden in Gent Mannen, 60 m: 1. Christie (GBr) 6,55. 200 m: 1. Christie 20,69. 400 m: 1. Haley (VSt) 46,64. 800 m: 1. Knazamyampl (Bur) 1.50,53, 3. Baltus (Ned) 1.50,69, 4. Druppers (Ned) 1.51,24. 1500 m: 1. Impens (Bel) 3.43,20. 3000 m: 1. Hammou Boutayeb (Mar) 7.49,29, 5. Van Rooy (Ned) 8.11,36. 60 m horden: 1 Masslt (Fra) 7,88, 4. Thunlssen (Ned) 8,02. Polahoog: 1. Rysnenkov (Sov) 5,70 m. Vrouwen, 60 m: 1. Davls (Bah) 7,18, 4. Van (Ned) 7,41, 8. Boogaards (Ned) 7,64. BILJARTEN Grand Prix driebanden in Rotterdam 2e ronde: Van Kuyk (Oudenbosch)-De Wilde (Delft) 50-39 in 36 beurten, BreurfRotter- Fast Lady. Toto: wlnne 3,50, koppel 16,80, trio 226,00. 2e koer*. 2000 m: 1. Duke Ruimzicht (M. Immlng) 2.52,2-1,26,1, 2. Borella W, 3. Dla- Boshoeve. Niet gestart: Confidence. ~7, plaats 1,80, 2,60, kop- 6,70, t kysquash II 3-0, Hijnhaave ll-DIckysquash l 0-3. Stand na 13 ronden: 1. Rljnhaave I 48 punten, 2. Dlckysquash 42,3. Pelllkaan Squash 32, 4, HSRC 28, 5. Victoria 24, 5. 6. Dlckysquash II 12, 7.SCG 9, 8. Rljnhaave II TENNIS Toernooi van Oklahoma City Vrouwenenkelapel, 1e ronde: Bodegraf (Ned/8)-Stubbs (Aus) 6-1 6-4. 2e ronde: Mlnter (Aus)-Schultz (Ned) 6-4 6-7 6-4, Bol- legraf-Smylle (Aus) 6-4, 6-2. Toernooi van Croydon (Eng) Vrouwenenkelapel, 3e ronde: De Vries (Ned)-Bacheva (Bul) 6-0 6-3. Toernooi van Memphis Mannenenkelapel, 2* ronde: Haarhuis (Ned)-Muller (ZAf) 6-3 6-1. Stand Frankrijk 4 4 0 0 8 8-3 Span|e 4 2 0 2 4 14- 7 Tsjechoslowaklje 3 2 0 1 4 5-4 IJsland 4 1 0 3 2 4-5 Albanië^ 3 0 0 3 0 0-12. Groep 6: Portugal-Malta 5-0 (3-0). 5. Rul Aguas 1-0, 33. Leal 2-0, 41. Panelra 3-0 (strafschop), 48. Vella 4-0 (eigen doel), 81. Toto: vi pel 16,20, trio 154,20, kwartet 439,60. 4e koers, 2000 m: 1. Attica (J. Oorthuljsen), Westgeest) 3.23,6-1.25,5, 2. Barry Rijn stroom 3 Blannatranss R. Niet gestart: Zin- garo Evento. Toto: winnend 1,90, plaats 2,30 2,50, koppel 7,10, trio 23,40. 6e koers, 2750 m: 1. Emma Baldwin (P. Plj- nlng) 3.55,2-1.25,5, 2. Demetrius, 3. Ep Oor klep, 4. Dyoca Buitenzorg. Toto: winnend 10,40, plaats 7,80, 3,50, koppel 19,50, trio 261,00, kwartet 1515,90. 7e koers. 2000 m: 1. Evlva Kievitshof (G. Hulleman) 2.44,6-1.22,3, 2. Bastille, 3. Bar- dana. Niet gestart: Awllka en Afra Baker Toto: winnend 1,50 koppel 2,30, trio 8,70. 8* koers, 1640 m: 1. Chynthljae K (T. Kooy- man) 2.14,7-1.21,8, 2. Cora Dillon, 3. Doro- the Pluto, 4. Costeau Boszorg. Toto: win nend 5,40 plaats 1,60 1,90, koppel 7,40, trio 82,00, kwartet 232,00. 9* koers, 2000 m: 1. Diana Rynstroom (C. van Leeuwen) 2.47,4-1.23,7, 2. Domingo Pltt, 3. Drleka Hanover. Toto: winnend: 10,40, plaats 3,30 2,80, koppel 28,90, trio 471,20. W5 (8-7-3-5-10): 757,40. Omzet totalisator 187.619,00. SCHAATSEN 1* finale KNSB-beker in Assen Vrouwen: 1. Van der Meer (Ureterp) 40 ron den In 25.15, 2. Pasveer (Groningen), 3. Keulen (Irnsum), 4. Dlckhout (Holysloot), 5. Moolhulzen (Waalre), 8. Ossendrijver (Den Haag). Mannen: 1. Kramer (Oudeschoot) 100 ron den In 55.41, 2. Bozjev (Sov), 3. Kleine (Ker- kenveld), 4 Kasper (Beunlgen), 5. Van den Boogert (Waalre). SQUASH Mannen, eredivisie: SCG-HSRC 0-3, Victo- rla-Pelllkaan Squash 1-2, Rljnhaave l-Dlc- Grlekenland 5 3 117 3 2 0 1 4 1 3 2 0 1 4 2 0 2 0 2 5 0 14 1 Italië Kwart-finales beker, 2* wedstrijd: Samp- dorla-Torino 1-0 (1-0) na verl., Samp. wns. (1e wedstrijd: 0-1); Bologna-Napoll 1-3 (1e weds. 1-0); Juventus-AS Roma 0-2 (1e weds. 1-1); AC Milan-Bari 0-0 (1e weds. 1- 0). Halve finales: Sampdorla-Napoll, Roma-AC FA Cup, 5* ronde, replay: Everton - Liver pool 4-4 (na verlenging, na 90 minuten 3-3): 32. Beardsley 0-1, 46. Sharp 1-1, 71. Bards- ley 1-2, 73. Sharp 2-2, 77. Rush 2-3, 89. Argentinië-Hongarlje 2-0 (1-0). Rond* van Valencia 2* etappe: 1. Pedersen (Den) 203 km van Altea naar Ibi In 5.59.16, 2. Stumpf (Dul) op 1.03, 3. Van de Laer (Bel). 4 Pagnin (Ita), 5 Kappes (Dul), 17. Rooks (Ned). 18. Maasser (Ned), 20. Suykerbuyk (Ned). 26. Van On souw (Ned), allen zelfde tijd. 55. Van dei Poel (Ned) 2.29, 104. Van den Akker (Ned 15.03, 110. Hanegraaf (Ned), 112. Sollevelc (Ned), 114. Platers (Ned) z.t, 123. Veenstri (Ned) 17.25, 139._ Beuker (Ned). 143. Pagnin 1 I33m1 13. Van Orsouw z.t, 46.' Van der Poel 15.35 62. Maassen 21.00, 96. Hanegraaf 28.09 98. Solleveld z.t., 105. Veenstra 30.31, 112 Van den Akker 35.00, 115 Pleters z.t, 145 Hermans 46.12, 147. Beuker z.t. DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Schaesberg (vrijdag aanvang 19.00 uur) luiden: le koers: 1. Fanny Sigero, 2. Down- wyn Star, 3. Gaby Self (2-6-1). 2e koers: 1. Fresco Robel, 2. Elite transs R, 3. Dublin DR (1-4-6). 3e koers: 1 Superb Force, 2. Cally, 3 Devoted Love (6-4-8). 4e koers: 1 Floris Bos, 2. Ferro Bui tenlust, 3. Balkan Victory (7-2-4). 5e koers: 1. Dream's Crown, 2. HilL Mr Brown, 3. Evita van Weert (9-4 10). 7e koers: 1. Don Juan, 2. Sixstring, 3 Crack S (7-1-8). 8e koers: 1. Frakee du Bois, 2 Snowshoe Thompson, 3. Daan Wie linga (1-5-7).

Leidse Courant | 1991 | | pagina 9