erichte en snelle acties tegen verlast cafés Noordwijkerhout Jressieve man (21) gaat jhense agenten te lijf 15' Radiofrequentieborden langs provinciale wegen Onderzoek naar herkomst verkeer op Westerstraat en Teijlingerlaan Sassenheim DEN OMGEVING. £eidM0otncmt DONDERDAG 14 FEBRUARI 1991 PAGINA 11 IeN AAN DEN RIJN Het heeft twee agenten van de Alphense poli- Tnacht nogal wat moeite gekost om een agressieve man bij de Herenhof jjrmeesteren. De agenten in burger waren naar de Herenhof gestuurd Jer rond kwart voor een klachten waren gekomen over ernstige geluids- eèst. Het bleek dat in een open raam een geluisinstallatie hard stond te K. Toen de agenten na enige moeite al roepend de aandacht van de 21- Djbewoner hadden weten te trekken, schreeuwde hij hen toe niets met maken te hebben. Vervolgens sprong hij uit het raam op een plat dak kogelde de agenten met sneeuwballen. Toen hij hen daar niet mee kon i begon hij met kiezelstenen van zo'n vijf centimeter groot te gooien. De jjln zochten daarop noodgedwongen dekking tussen geparkeerde auto's. "Jan kon pas overmeesterd worden toen hij van het dak naar beneden l met de bedoeling de agenten te lijf te gaan. Hij is ingesloten en zou ag worden verhoord. Tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt we- iboging tot toebrengen van zwaar lichamelijk letsel. Voor zover bekend 'jerde de man niet onder invloed van alcohol of drugs. „Hij was in elk nzeer agressief", aldus een woordvoerder van de Alphense politie. Inbraak in Nieuw veen NIEUWVEEN In een woning aan het Schoter park in Nieuw- veen is gister avond tussen half acht en ne gen uur ingebro ken. De inbre kers kwamen binnen door met een breekvoor- werp een raam open te breken. Er worden siera den en een geld bedrag van circa 600 gulden ver mist. Diefstal van rijbewijzen en paspoorten in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Een tasje met daarin twee paspoorten, twee rijbewijzen en een kentekenbewijs is gisteren gestolen in de Alphense sporthal Arena. De diefstal had plaats op de tribune. Daar had een 35-jarige Al phense tussen twaalf en één uur plaatsgenomen en het tasje neergezet. Op een gegeven moment was dat verdwenen. Bromfietscursus Oegstgeest is zeer in trek bij jongeren OEGSTGEEST De belangstelling voor de bromfietscursus in Oegstgeest is groot. Het is niet uitgesloten dat een tweede cursus voor jongeren van 15'/2 tot 17 jaar moet worden georganiseerd. De eerste cursus, die uit tien lessen van twee uur bestaat, start op 26 februari is georganiseerd door de gemeente Oegst geest, de Stichting Jeugd en Jongeren werk en de Veilig Verkeer Nederland afdeling Oegstgeest. De verzorging be rust bij een tweetal docenten: een rij schoolhouder en een motortechnicus. De kosten bedragen 15 gulden. Inbegrepen zijn een cursusboek en een certificaat. Men kan zich aanmelden bij SJJO (071- 154773) of bij de gemeente (071-172121). Vragen naar bureau voorlichting en verkeerszaken. Vloer Apollohal wordt vervangen OEGSTGEEST Een deel van de vloer van de sporthal van het Rijn lands Lyceum (Apollohal) in Oegst geest moet worden vervangen. De vloer is aangetast door water, afkom stig van lekkage in de nabijheid van de school. Het leek erop dat de scha de meeviel, maar nu is gebleken dat een deel van de vloer is aangetast door het water dat er zich onder heeft verspreid. Om verdere con- densvorming te voorkomen zijn en kele gaten geboord en de plinten ver wijderd. Wedstrijden kunnen daar door doorgaan. Maar omdat de vloer gladder wordt zal tijdens de zomer maanden een deel van de vloer moeten worden vervangen. Kazerne geopend in april OEGST GEEST De verbouwing en uitbreiding van de brand weerkazerne van de vrij willige brand weer van Oegstgeest is in een verge vorderd stadi um. Het pand wordt op za terdag 20 april officieel in gebruik ge- Eerste paal voor school Leiderdorp LEIDERDORP De Leider- dorpse oud-wethouder van on derwijs G. Keijzers zal op don derdag 21 februari de eerste paal slaan voor het nieuwe scholencomplex aan de Kler kenhof in Buitenhof Leider dorp. Er worden twee scholen gebouwd: een openbare school en een protestant-christelijke. Na afloop is er een receptie in het gemeentehuis aan de Sta- tendaalder. Allege wil strenger optreden DWIJKERHOUT iet college wil snelle- Maï vooral gerichte ac- ;gen caféhouders die niet aan de regels wat betreft de irwet". Dit zei burge ier F. Winkel gister- in de commissie al- ME$en bestuurlijke aan- M.orenheden (ABA) tij- g de behandeling van ititie Horecabeleid. Óïwaarschuwing geeft en 13-4lgens tot twee maal toe '^'laat tot een proces-ver- Ulgplvorens tot vervroeging aal |iet sluitingsuur over te ïricj gedurende een maand. 2trhaling wordt voor drie aen een uur eerder slui- ijd opgelegd. illege wil nu het tweede -verbaal schrappen en irder overgaan tot ver- Ie sluiting. Alle partijen het daarmee eens, be dil J. Lut van het CDA. tod genoeg had juist zijn egenoot Th. Nulkes vori- ^ek nog gezegd dat het college wat hem betreft al veel eerder tot sluiting zou mogen overgaan. Ook CDA-wethouder C. van der Klaauw vond het toch te gek dat er na een officiële waarschuwing blijkbaar eerst nog een extra waarschuwing moest volgen. „Dat duurt maanden op die manier. En het gaat hier toch om degenen die zich niet aan de regels houden", aldus Van der Klaauw. Acties Burgemeester Winkel lichtte toe dat pas tot gedeeltelijke sluiting van een horecaonder- neming wordt overgegaan als eerst is nagegaan op welke avonden zich een eventuele overlast doordoet. Op die tij den kan dan een café worden gesloten. „Als er dus op de vrijdagj en zaterdagavond te veel geluidshinder is, kan voor die avonden tot gerichte acties worden overgegaan. Maar het middel moet wel in verhou ding staan tot het doel", aldus Winkel. Wethouder P. Heemskerk voegde daar aan toe dat er soms al geklaagd is voor een onderneming zelfs maar is be gonnen. Over het starten van cafés wees mevrouw W. Hof (PvdA) op het feit dat onder nemingen eerst kunnen begin nen en dan daarna pas de ge meente gaat onderzoeken of wel aan alle voorwaarden voor vestiging zijn voldaan. Ze vond dat bedrijven pas zouden mogen starten als ze alle ver gunningen binnen hadden. Maar Winkel wees erop dat je nauwelijks een vestiging van een café kunt verbieden als de zaak er wat betreft de papie ren „clean" uitziet. „Tijdelijk sluiten van een zaak is wel een paardemiddel. Er moet eerst worden overgegaan tot boe tes", zei Winkel verder. Adjudant van de rijkspolitie A. Ket bestreed iri de commissie de opvatting dat de overlast deels veroorzaakt zou worden door stappers die eerst de Noordwijkse cafés zouden heb ben bezocht om vervolgens na het sluitingsuur aldaar om één uur in de nacht naar Noord wijkerhout terug te gaan en daar de cafés te bezoeken tot twee uur. „Het genre dat over last veroorzaakt behoort niet tot de „Noordwijkse stappers" en verder wordt in de zomer de overlast vooral veroorzaakt door mensen vanaf een cam ping buiten het dorp". Scanners Vandaar dat de mogelijkheid om het sluitingsuur van twee uur 's nachts met een uur te vervroegen het in de commis sie gisteravond niet haalde. J. Lut merkte in verband met de geluidsoverlast op dat geble- kep was dat met scanners wordt afgeluisterd of er klach ten over geluidsoverlast naar de politie gaan. Is dat het ge val dan gaat geluidsknop naar omlaag tot de poltiie weer ver trokken is. Maar burgemeester Winkel antwoordde dat de po litie eigen methodieken heeft en dat ze zich echt niet op die manier in de luren laten leg gen. Hij verzekerde dat klach tenbehandeling in dit verband een hoge prioriteit heeft. „Maar geluidsoverlast kan hinderlijk zijn en toch legaal", aldus Winkel. In de notitie wordt ook de mo gelijkheid geopperd om een horecastop in te stellen. Hof vond dat dan wel een onder scheid gemaakt diende te wor den tussen cafés, waar er in middels wel voldoende van waren, en restaurants. Op mo gelijkheden hiertoe wordt mo menteel nog gestudeerd door stedebouwkundigen, aldus wethouder C. van Duin (CDA). Zo'n herziening van het bestemmingsplan Centrum kan nogal wat tijd kosten. Vandaar dat mevrouw Hof pleitte voor een voorberei- dingsbesluit voor een leef milieuverordening omdat an ders er intussen nog van alles zou kunnen gebeuren in het centrum. Maar de wethouders waren daar niet voor omdat dat voor alle bedrijvigheid in het dorp problemen zou gaan geven. Mogelijk zal de gemeente wel ingaan op een voorstel van mevrouw S. Hulspas (D66) om bij wijze van proeg de laad-en- losplaats voor snackbar Wil- lemse voor enige maanden op te heffen in verband met kalchten van de firma Schou ten aan de overzijde, hoewel wethouder Van Duin ver wachtte dat het laden en los sen dan bij Schouten zelf voor de deur zo gaan gebeuren. „Daar staan ze nu al, zoals ik zelf heb geconstateerd", aldus Van Duin. b"Agelconcert nieuwe stadsorganist van /erjjar/em, Jos van der Kooij, 1 }ft zaterdag een concert in Witte Kerk in Noordwij- iMfhout. Hij krijgt mede werking van Carlo Ravelli '""ibo). De aanvang is om er acht. ippentheater poppentheater Hans ioen verzorgt zaterdag de \dervoorstelling De buik Bartje in Het Anker aan Chopinlaan in Hazers- g mde-Rijndijk. A an vang ee uur. De toegang kost 15. 50. ale Mannen groep Kale Mannen ™'edt zaterdagavond op in l( igerencentrum Stek, i rpsstraat 252 in Hazers- Spude-Dorp. De zaal is 5 en vanaf negen uur. De tree bedraagt 7,50 (leden r). oo lap Mulder buurtgroep Haas wijk ,n| esen teert za terdaga von d g n optreden van de cabare- r Jaap Mulder. Aanvang ff negen in multifunctio- I4 'el centrum 't Groot Prof- jbi f aan het Boerhaaveplein Oegstgeest. ijk anr ck en Ineke Visser treden >Pf terdagavond op in Evan- lisch Ontmoetingscentrum lcJe Ark aan het Picképlein 1 Noordwijk. Hun reper- ibyfc're varieert van rustige 'Pg ederlandstalige luisterlied- tot duidelijke gospelmu- k. Aanvang om acht uur. oneel meel vereniging St. Theol- 5-11lfus brengt vier uitvoerin- n van het stuk „Eigen J iard is wel wat herrie "aard" op de planken van Alkeburcht in Roelof- ïïdrendsveen. De voorstellin- m zijn op vrijdag 22 en za- rdag 23 februari en op vrij- ln 1 en zaterdag 2 maart. k anvang om acht uur. m 'oegang kost 5, 65-plussers ''talen 2,50Op zaterdag- 16 februari tussen jjpee en drie uur kunnen aarten worden de aula van de Gerardus- hool aan de Meerkreuk in ude Wetering. Maandag 18, 'oensdag 20 en woensdag 27 ibruari kunnen 's avonds Jaap Mulder, zaterdag in tussen zeven en negen uur kaarten worden gekocht bij B. Hoogenboom, De Blan kenstraat 1 in Oude Wete ring. Schaatsen Op het Vennemeer in Oud Ade deden gisteravond 31 „Oudaaiers" mee aan schaatswedstrijden om het kampioenschap van het dorp. Als winnaar kwam Dammy van der Poel uit de bus, gevolgd door René van der Geest, Luuk van der Poel en Kees de Haas L. zn. Kinderspelen Ijsvermaak Willem Ba ren tsz hield gistermiddag kinderschaatsspelen op de ijsbaan aan de Voorweg in Nieuwe Wetering. In totaal vijftig kinderen deden mee. In de verschillende leeftijd categorieën wonnen Marieke Witsenburg, Wim Bouw meester, Frank Struive, Anne Uitenbogaard en Mau- rits van Tol. Estafette Priksleedeclub De Gladde IJzers hield gisteravond in Nieuwe Wetering estafette- wedstrijden voor paren. Er waren in totaal zestig deel nemers en er stond heel wat publiek langs de route. Win naars: 1. Greet Struive-Luy- ten met Rob Bouwmeester FOTO: ANDRE BEEKMAN Gzn., 2. Coby Passchier- Zwetsloot met Marden Ho- genboom, 3. Inge Bouw meester met Erwin Hoogen boom. Priksleeën Veertig kinderen tussen de 4 en 15 jaar deden gisteren mee aan de priksleewedstrij den van IJsclub Kager- meer. In de verschillende leeftijdsklassen wonnen Lo- dewijk Biemond, Leo Ho- genboom, Karin Biemond, Pieter-Jan Biemond, Marie ke Zant, Piet Biemond en Monique Rode wijk. De wed strijden werden gisteravond gevolgd door priksleewed strijden voor senioren. Hier aan deden 32 prikslee-lief- hebbers mee. Bij de dames won Mientje de Jonge en bij de heren bleek Peter Möl- lers de snelste. sjz In plaats van te voetballen, reed de D-jeugd van de Zoe- terwoudse voetbalvereni ging SJZ gistermiddag om het kampioenschap korte baan. Op de baan nabij het 'eiland' was Pieter van Swieten de snelste. In de fi nale versloeg hij in drie rit ten Wouter van der Hoeven die tweede werd. Het 'brons' was voor Rob van der Bor, terwijl Sau Nguyen vierde werd. LEIDEN De provincie Zuid-Holland gaat dertig ra diofrequentieborden langs pro vinciale wegen plaatsen. De borden zijn bedoeld voor weg gebruikers die met behulp van de bordjes de radiofrequentie kunnen vinden van de omroep waar regionale verkeersinfor matie te krijgen is. De borden meten 60 bij 90 cen timeter: De tekst wordt in wit te letters op een blauwe ach tergrond weergegeven. Het project kost tienduizend gul den, exclusief het plaatsen en het onderhoud. Het plaatsen van de borden gebeurt op ver zoek van de regionale omroe pen Radio West en Radio Rijn mond. De provincie is ingegaan op het voorstel omdat zij vindt dat het doorgeven van ver keersinformatie een positieve invloed heeft op de verkeers veiligheid. Het eerste bord komt langs de Schielandweg in Nieuwerkerk aan den IJssel en wordt op 20 februari ont huld door de Zuidhollandse gedeputeerde voor verkeer, T. Janse. Zuid-Holland is de eer ste provincie waar dergelijke borden komen. In de Leidse regio komt het dichtstbijzijnde bord op de SI tussen Leiden en Wassenaar. Wanneer alle borden er staan is door de aanhoudende vorst nog niet te zeggen. Diefstal uit bedrijfskantine van touwfabriek LEIDERDORP Dieven hebben de vorige nacht toegeslagen in de kantine van de touwfabriek Verto aan de Zijldijk in Lei derdorp. Er werd een raam opengebroken, waarna de inbrekers geluidsapparatuur, etenswaren en sigaretten uit de kantine kon den weghalen. Voor kinderen is het oversteken van de drukke Westerstraat, hier gefotografeerd onder zomerse omstandigheden, in Sassenheim vaak een probleem. FOTO: WIM VAN NOORT SASSENHEIM De ver keersdrukte op de Wes terstraat en Teijlingerlaan in Sassenheim wordt bin nenkort waarschijnlijk be trokken bij een kenteke- nonderzoek. Dat moet uit wijzen of de route door veel sluipverkeer wordt gebruikt. Tellingen heb ben uitgewezen dat op werkdagen zo'n 7.500 au to's over de Westerstraat rijden. De Teijlingerlaan verwerkt dagelijks ruim 5.000 auto's. De cijfers, afkomstig van een eerste telling in opdracht van het Sassenheimse gemeentebe stuur, verschaffen geen duide lijkheid over de verhouding lokaal en interlokaal verkeer. Ambtenaren hebben wel bere kend dat de verkeersintensi teit op de Westerstraat op za terdagen minstens net zo hoog ligt als tijdens de spitsuren op doordeweekse dagen. Volgens de gemeente mag daaraan ech ter niet de voorbarige conclu sie worden verbonden dat die extra verkeersdrukte wordt veroorzaakt door niet-Sassen- heimers die de route als sluip route misbruiken. De verkeersdrukte op de Wes terstraat, de doorgaande route aan de westzijde van het cen trum van het bollendorp, en op de aansluitende Teijlinger laan richting Noordwijkerhout is al jaren hoog. Dat komt on der meer doordat deze straten zijn opgenomen in het ver keerscirculatieplan dat de ge meente Sassenheim jaren te rug invoerde om de verkeers druk in het hart van het cen trum terug te dringen. Voor de Hoofdstraat, Kerklaan en Hor tuslaan had het verkeerscircu latieplan gunstige effecten, maar voor de Westerstraat be tekende het een forse toename van het verkeer. Of er ver- keersremmende maatregelen genomen gaan worden is nog niet bekend. Een woordvoer der van de gemeente kon gis teren geen toezeggingen doen omdat de politiek zich nog over de resultaten van de tel ling en het eventuele kenteke- nonderzoek moet uitspreken. Dat kentekenonderzoek moet uitwijzen in hoeverre de ver keersdrukte wordt veroor zaakt door inwoners van Sas senheim en door omwonenden uit andere dorpen. Aan het on derzoek hangt echter een fors prijskaartje. Volgens een voor lopige schatting van de Gront- mij, de enige geïnteresseerde tot nog toe, gaat een kenteke nonderzoek Sassenheim tussen de 12.000 en 17.000 gulden kos ten als het beperkt blijft tot tellingen op de Westerstraat en de Teijlingerlaan. Even tueel kan een beperkt aantal extra telpunten worden inge richt nabij de aansluitpunten op de Hoofdstraat. Ook andere druk bereden rou tes in Sassenheim zijn in de eerste tellingen onderzocht op verkeersintensiteit. Daaruit blijkt dat weinig verrassend kruispunt Noord de grootste toeloop van automobilisten te verwerken krijgt: 21.000 per werkdag. Op de kruising Hoofdstraat/Parklaan ter hoogte van de Julianalaan ril den dagelijks 14.000 auto s voorbij in beide richtingen, terwijl in het eerste deel van de Hoofdstraat dat als winkel promenade autoluw is ge maakt dagelijks 8.500 auto's passeren. Daarvan rijden er zo'n 2.300 door richting Her vormde Kerk om vandaar af te slaan naar de Hortuslaan of Kerklaan. In de Hortuslaan schommelt de dagelijkse ver keersdruk rond 3.500, op de kruising Parklaan/Kerklaan passeren elke dag 8.800 auto's en op de Parklaan ter hoogte van de Pancratiuskerk rijden dagelijks ongeveer 9.400 auto mobilisten. Of ook hier een kentekenon derzoek wordt gehouden, is evenmin duidelijk. De Park laan is de belangrijkste omlei- dingsweg in het Sassenheimse verkeerscirculatieplan. Een woordvoerder van de gemeen te Sassenheim wilde zich over eventuele verkeersremmende maatregelen niet uitlaten voordat de politiek dat gedaan heeft. Die maatregelen zouden behalve het interlokale ver keer ook de Sassenheimse au tomobilisten belemmeren. Langlauf Nee, deze foto is niet gemaakt in een ver winter- sportland, maar 'gewoon' in de Noordwijkse duinen. Sinds de eerste sneeuwval van betekenis zijn de duinen weer door de langlaufers ontdekt. Niet alleen in Noordwijk, maar op vele andere plaatsen kunnen de skilopers, zeker na de verse sneeuw van gisteravond, hun hart ophalen.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11