(tVs Jos Niesten maakt rentree in peloton .onder loep sportuitslagen Kortebaantitel mist glans voor winnaar Marathon op kunstijs wijkt op Rottemeren r 3f/'< SPORT Ecidóc ©omcMtt DINSDAG 12 FEBRUARI 1991 PA Telstar biedt Niels Overweg uniek contract VELSEN Niels Overweg heeft overeen stemming bereikt over de verlenging van zijn contract bij de eerste-divisievereniging Telstar. De vroegere verdediger van FC Twente en DS '79, bezig aan zijn eerste sei zoen in Veisen, tekent binnenkort een over- enkomst die hem voor nog twee jaar aan de club verbindt. In de verbintenis is echter een opmerkelijke clausule opgenomen. Staat Telstar volgend seizoen na 25 wedstrijden lager dan de twaalfde plaats op de ranglijst, dan behoudt het bestuur van Telstar zich het recht voor het contract te ontbinden. „Een inderdaad weinig voorkomende rege ling," stelde manager Ruud Geels. „Maar Niels kon zich er in vinden. Ook hij vindt dat als hij met dit materiaal niet hoger kan komen dan die positie, hij zijn werk niet goed heeft gedaan". Kunstrijdster gebruikt doping SOFIA Marina Klimova is bij de Europese titelstrijd kunst schaatsen, twee weken geleden in Sofia, betrapt op het gebruik van verboden stimulerende middelen. Dat heeft de organisatie bekend gemaakt. De rijdster uit de Sovjet unie won met Sergei Ponomaren- ko goud bij het ijsdansen. Het duo veroverde in de Bulgaarse hoofd stad voor de derde achtereenvol gende keer de hoofdprijs, met een technisch perfect optreden. De tweede plaats ging naar Paul en Isabelle Duchesnay, afkomstig uit Frankrijk. Op welk middel Klimo va werd betrapt, is niet bekend ge maakt. Binnenkort vindt in Duits land de contra-expertise plaats. Tweede zege Ben Johnson OSAKA Ben Johnson heeft zijn tweede overwinning na zijn terugkeer in de internationale atletiek wereld behaald. De Ca nadees, eerder de snelste in Ot tawa, versloeg bij internationale wedstrijden in de Japanse stad Osaka de Cubaan Andres Simon pas op de finishlijn. Voor beiden werd een tijd genoteerd van 6,64 seconden, op de foto bleek John son een millimeter eerder over de meet te zijn gekomen. Nellie Cooman eindigde als tweede op de 60 meter. De Ne derlandse had een achterstand van 0,03 seconde op de Ameri kaanse Evelyn Ashford die 7,22 seconden nodig had. Schadeclaims dreigden KNVB ZEIST Eerste divisieclub VVV heeft over wogen een schadeclaim bij de KNVB in te die nen, omdat er vorige week bij de thuiswed strijd tegen Eindhoven, bij meer dan tien gra den vorst, vrijwel geen publiek kwam. De Graafschap dreigde zelfs met de rechter, toen Huijbregts verklaarde dat de bekerwedstrijd tegen Dordrecht eventueel op een neutraal veld zou moeten worden afgewerkt. Competi tieleider Jan Huijbregts heeft er begrip voor, dat de wedstrijden in het betaald voetbal van het afgelopen weekeinde werden afgelast. Een week eerder nog had de competitieleider erop aangedrongen zoveel mogelijk te laten door gaan. Huijbregts voorziet grote problemen, aangezien het aantal nog beschikbare dagen waarop kan worden ingehaald beperkt is. Konijnenberg naar 88 meter WESTBY Het Nederlands re cord ski-springen, van de 90-meter schans, is verbeterd. Gerrit Jan Konijnenberg sprong van de schans in de Amerikaanse plaats Westby 88 meter. Nederlands eni ge skispringer was al recordhou der met 82 meter. Konijnenberg, die een maand geleden tijdens de training een enkelblessure opliep, bereidt zich voor op de Winteruni- versiade in Japan. Bij de wedstrijd in Westby eindigde hij als tweede achter de Amerikaan Scott Smith, die na zijn beste sprong precies twintig meter verder landde dan Konijnenberg. Sport <f televisl VANDAAG Nederland Veronica Sport] Boksen. Nederland 3, I Studio Sport J Duitsland Skiën. BBC 1, 21.30 Eurosport, Sport. Sportnet, 18.00] MORGEN Nederland 2, 1(fl j bal is rond. Duitsland 2, Skiën. Eurosport, 0) Sport um Sportnet, 08.00 jüEL Schaatskalender DEN HAAG De schaatska lender voor de komende da gen luidt als volgt: TOERTOCHTEN Vandaag en morgen Woerden: 10.00 uur, 20, 35 en 70 km, 01724-81441/02976-375/02979-81678 Polsbroek: 10.00 uur, 15. 25 en 40 km, 01822-9311 Ter Aar: 10.00 uur, 10-90 km, 01722- 2247 Nieuwkoop: 09.00 uur, 10-120 km Stolwijk: 10.00 uur, 25-100 km. 01824- 1302 Reeuwijk: 10.00 uur, 20 en 30 km, 01829-2364 Roelofarendsveen: 10.00 uur, 20-100 km, 01713-15011/02524-5727 Bleiswijk. 09.30 uur, 10-150 km, 01802-2208/1505/01892-15605 Alblasserwaard: 09.00 uur, 25, 50 en 75 km. 01859-15955/15167 Bodegraven: 09.30 uur, 15 en 35 km, 01726-85604 Bergambacht: 10.00 uur, 25, 60 en 120 km. 01825-2395/1775 Vught: 11.00 uur, 25-100 km, 073- 566077/426078 WEDSTRIJDEN Vandaag Nieuw-Lekkerland: 19.00 uur, korte baan mannen en vrouwen, 01848- 2688. Stolwijk: 19.30 uur, korte baan man nen, 01824-1541. Bleskensgraaf- 20.00 uur, korte baan mannen, 01849-2751. Streefkerk: 19.30 uur, lange baan mannen en vrouwen. 500 en 1000 m, 01848-1113. Bergambacht: 19.30 uur, korte baan. junioren C en D, 01825-2395/1775. Warmond: 19.30 uur, afval mannen, 01711 - 12222. Nieuwpoort: 19.30 uur, estafette man nen, 01843 - 1385. MORGEN Ter Aar: 19.00 uur, gewestelijke kam- Eioenschap super sprint mannen, alle lassen, 01722-2247/3054. Zevenhuizen 08.30 uur, marathon, Rottemerentocht 200 km, alle catego rieën, 01802-2208/1866. Gouderak: 14.00 uur, ronde wedstrijd, 01827- 4787/2334. Molenaarsgraaf: 20.00 uur, korte baan mannen, 01844 - 1388. Prijsvragen Lotto: eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 3 x 100.000,00; derde prijs: 82 x 2.144,80; vierde prijs: 4.218 x 41,60; vijfde prijs: 62.645 x 5,00. Cijferspel: zes cijfers: geen winnaar; vijf cijfers: 2x, vier cijfers: 22x, drie cijfers: 219x, twee cijfers: 2.321x. Toto: eerste prijs: 121 x ƒ113,40; tweede prijs: 1.064 x 8,60; derde prijs: ƒ4.507 x ƒ5,00. Toto-gelijk: eerste prijs: geen win naar; tweede prijs: geen winnaar, derde prijs: 14 x 94,70; vierde prijs: 445 x ƒ4,60. DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Nootdorp (woensdag aanvang 14.30 uur) luiden: le koers: 1. Eva Buitenzorg, 2. Minut Hejstrup, 3. Fuji J (7-4-1). 2e koers: 1. Ditha O, 2. Edel Hollan- dia, 3. Draver Boszorg (3-1-7). 3e koers: 1 Ever Buitenzorg, 2. Elie, 3. Eheran Hanover (9-5-2). 4e koers: 1. Ep Oorklep, 2. Drummer Girl, 3. Champion d'Amour (6-5-7). 5e koers: 1. Zo Boy Rose, 2. Briesly, 3 Zeleslie Jacky (3-5-6). 6e koers: 1. Armbro Gritty, 2. Confi dence, 3. Dutch Oldeson (10-3-8). 7e koers: 1 Explosive Kades, 2. Ca- na du Bois, 3. Wez Warber (2-3-8). 9e koers: 1. Dex di Tricia, 2. Zarat- hoestra, 3. Dorothe Pluto (9-3-2). 10e koers: 1. Demissionaire, 2. Da nielle, 3. Express Hazelaar (5-1-4). LOOSDRECHT De Ronde van Loosdrecht, een schaatsklassieker over 120 kilometer, leverde gis teren een knappe over winning op voor Edward Hagen. De Haarlemmer toonde zich de gretigste en durfde onder barre omstandigheden een slo pende .solo aan. Zijn lef werd beloond. Ploegge noot René Ruitenberg, Erik Huizebosch, Andries Kasper, Jos Pronk en de broers Evert en Henk van Benthem joegen in de slotfase vergeefs op zijn rugnummer. De voortdurende progressie van Hagen trok evenwel min der belangstelling dan de de terloopse binnenkomst van startnummer 151 dat als 23ste onder het finishdoek door schoof. Het hoorde bij ene Jos Niesten, net als Dries van Wij- he één van de aartsvaders van het marathonschaatsen. Nies ten had in 1987 de buik meer dan vol van het ploegenspel op kunstijs en hing, na nog even de „Driedaagse" van Anke veen te hebben meegepakt, de schaatsen in het schuurtje. Vo rige week, en inmiddels ook 45 jaar oud, voelde hij voor de tv het bloed weer sneller stromen toen zijn jaargenoot Van Wijhe zich kreunend van plezier tot nationaal kampioen liet kro nen. Niesten bekende dat als het in Nederland stevig vriest, bij hem de kriebels terugkomen. „Ik was donderdag niet voor de televisie weg te slaan. Dan krijg je pas echt jeuk. Ik was een paar dagen in dubio, net een schommel. Wel doen, niet doen. Toen heb ik de knoop doorgehakt. Niet zeuren, dacht ik, ik ga", lichtte Niesten zijn besluit toe. De Heemskerker, die een forse investering heeft gedaan voor zijn paprika-kwekerij en het bedrijf niet elk willekeurig moment in de steek kan laten, deed Loosdrecht - en doet morgen de Rottemeren - voor al aan om de sfeer te proeven en de benen te testen. In de verte gloort voor hem, on danks de tijdelijke pas op de plaats, toch weer de Elfsteden tocht. „Ik was vooraf bang, dat ik het niet meer bij zou kunnen houden. Ik heb er een vreselij ke hekel aan na 60 kilometer aan de kant te staan. Als dat was gebeurd, hadden ze me nooit meer gezien. Uitrijden was hoe dan ook het devies. Al rijd je voor de 40ste plek, dat maakt niet uit. De beste trai ningskilometers zijn nog altijd wedstrijdkilometers." Marco van Basten beschikbaar voor voetbal interland DEN HAAG Marco van Basten zal vrijwel zeker wel en Ruud Gulïit bijna zeker niet beschikbaar zijn voor de vriendschappelijke interland wedstrijd volgende week woensdag in Amsterdam tegen Joegoslavië. Afgelopen weekeinde bracht bondscoach Rinus Michels, die zaterdag ook getuige was van Malta-Portugal (0-1), een be zoek aan de Italiaanse compe titie-wedstrijd Fiorentina-AC Milan en sprak met een aantal Milanese betrokkenen. Daar uit bleek dat Van Basten vol gende week zijn opwachting kan maken in Oranje, omdat hij zich niet behoeft voor te bereiden op het volgende Eu ropa Cup-duel van AC Milan tegen Olympique Marseille. Na de elleboogstoot tegen de Bruggenaar Plovie in de vori ge ronde werd Van Basten im mers geschorst. Dat maakt de weg vrij om tegen Joegoslavië te spelen. In dat treffen, een retour-be zoek voor het duel dat Neder land vorig jaar vlak voor het WK in Zagreb speelde en met 2-0 won, zal Ruud Gullit waar schijnlijk niet beschikbaar zijn. Gullit wil het proces van zijn stijgende vorm liever niet om derbreken voor een visite aan Nederland. Van hem wordt mede daardoor een belangrijke rol verwacht in de Europese duels met de club van Bernard Tapie, die op 6 en 20 maart moeten worden i Ruud Gullit. foto: anp Inmiddels heeft Wim Kieft zich bereid verklaard weer voor het Nederlands elftal te spelen. Zoals bekend verliet de huidige speler van het in ern stige financiële problemen verkerende Bordeaux een trai ningskamp in Wassenaar kort voor het EK-kwalifikatieduel met Griekenland. De keuze van de Oranje spelersgroep voor een basisplaats van Aja- cied Dennis Bergkamp was de reden voor Kieft om toen boos te vertrekken. Sindsdien had Kieft zich niet duidelijk uitge sproken over de vraag of hij al of niet nog langer voor Oranje beschikbaar wilde zijn. Een te lefonische vredesmissie van Michels leidde vorige week tot deze conclusie. De KNVB heeft opdracht ge geven om de velden in Am sterdam en Utrecht, waar jong Oranje op 19 februari aan staande oefent tegen de Joego- slaven, zo snel als de weersom standigheden het toelaten sneeuwvrij te maken. De voet balbond gaat er vooralsnog vanuit dat de interlands door kunnen gaan, ondanks het feit dat de toestand van de velden niet optimaal is. ASSENDELFT - De waar de van het Nederlands kampioenschap raakte gis teren reeds bij voorbaat ondergesneeuwd. Vanwege het barre winter weer verkozen de favorieten Tjerk Terpstra en Bauke Jonkman in hun eigen Fries land te blijven. Gerard Aarde- ma kwam na vier uur stap voets rijden wel in Assendelft aan, maar hij maakte uitgere kend op z'n 27e verjaardag een ernstige misrekening. De titel was nu voor Arjan Overde- vest. „Geweldig mooi", luidde de eerste reactie van de 22-jarige schaatser uit het Overijsselse Bathmen. Nog in dezelfde adem gaf hij echter blijk var gevoel voor realiteit. „Deze ti tel mist glans". Vooral de absentie van Terp stra, die de laatste twee kwak- kelwinters in het Thialf-sta- dion in Heerenveen de snelste van Nederland was gebleken, vond Overdevest „erg jam- mer". De nieuwe kampioen: „Ik had graag tegen hem gere den, dan was er een eerlijker beeld ontstaan, daar moet ik reeël in zijn". Toch loog het deelnemersveld er in de Zaanstreek niet om. „Jongens als Menno Boelsma en Dirk-Jan van Hameren zijn gerenommeerde sprinters, te gen wie ik best op zag", zei Overdevest. Boelsma werd, evenals vorige week bij het Zuidhollands kampioenschap in Lekkerkerk, tweede en Van Hameren gistermiddag vierde. De bronzen medaille was verrassend weggelegd voor de plaatselijke favoriet Leo Borst. Oyerdevest won tot driemaal toe in een persoonlijke con frontatie van zijn mede-fina listen. „Hij heeft dan ook ver diend gewonnen", roemde Boelsma de kampioen. Boels ma zelf kende in de rit tegen Overdevest een matige start („Ik kwam niet lekker weg en lag meteen een meter achter") die hij niet meer goed kon ma ken. De Nootdorper hoorde na afloop met gemengde gevoe lens het Wilhelmus aan. Al thans, de laatste noten van het volkslied, want eerst slaagde men er niet in de band in wer king te stellen. Pas op het mo ment dat iedereen naar de warme kantine snelde, was de missie alsnog geslaagd. Secuur Voor Arjan Overdevest, die in Utrecht fysiotherapie studeert, verliep de wedstrijd in Assen- delft van begin af aan geheel naar wens. „Mede dank zij een goede starter", prees hij de or ganisatie. „Deze man was heel secuur, hij wachtte echt tot ie dereen stil stond, smokkelen was hier niet mogelijk. En dat is juist op de kortebaan heel belangrijk. Dan moet je het van dat explosieve hebben en minder van slim zijn. Ik heb vanaf de eerste rit lekker ge reden en ben steeds voluit ge gaan. Dan raak je sneller aan zo'n baan gewend en dat bleek ook, want in die laatste drie fi nale-ritten heb ik niet één misslag meer gemaakt". Na het wegblijven van Terp stra en Jonkman, was hun provinciegenoot Gerard Aar dema de gedoodverfde favo riet bij de maar liefst 600 kij kers in Assendelft. Na de hal ve finales kon hij echter al z'n prijzen gaan afhalen. Op de laatste 20 van de 160 meter dacht Aardema zich een wat al te gemakkelijke houding te kunnen permitteren. „Stom, m'n eigen schuld", sprak de inwoner van Ureterp. Samen met de al eerder uitge schakelde Gert-Jan Oosterbos (Jubbega) had Aardema zich wel over de amper te berijden Afsluitdijk geworsteld. „Nor maal rijden we dit in ander half uur, nu hadden we vier uur nodig", aldus Aardema die blij was dat de organisatie het begin van het NK al met een uur had vertraagd. „Jammer, maar nu ga ik gauw weg, want ik moet ook nog een heel eind naar huis. Met een omweg, want ik hoor nu net dat de Af sluitdijk is afgesloten". DICK KIERS van iNeaeriana was geDiexen, dje hij niet meer goed kon ma- nale-ritten heb ik niet een sluitdijk is afgesloten vond Overdevest „erg jam- ken. De Nootdorper hoorde na misslag meer gemaakt". DICK Kil UTRECHT De voor morgen De organisatie van de Rotte- merentocht: „Wat er ook ge- vüfrfe keer vrerHt UTRECHT De voor morgen vastgestelde marathon op de kunstijsbaan van Utrecht moet wijken voor een klassieker op natuurijs, de Rottemerentocht. De tocht over 200 kilometer bij Zevenhuizen zou in eerste in stantie komende zaterdag wor den gehouden, maar is op ver zoek van de marathon-com missie verplaatst. De marathon die voor zaterdag 16 februari aanstaande op de kunstijsbaan van Alkmaar op de agenda staat, gaat wel gewoon door. De organisatie van de Rotte- meren-tocht, waar alle A-rij ders aan de start verschijnen, kort de afstand van 200 kilo meter niet in. Hetgeen afgelo pen vrijdag wel het geval was bij de Westland-marathon in Maasland. Te elfder ure bracht de organisatie wegens de slechte weersomstandigheden het traject van 150 kilometer terug naar 104 kilometer. Secretaris Klaas Verweij van de Zevenhuizensche IJsclub, de organisator van de Rotte merentocht: „Wat er ook ge beurt, de afstand blijft 200 ki lometer. Dat hoort nu éénmaal bij de Rottemeren-tocht". Alle kopstukken komen naar Zevenhuizen, zo verzekert Verweij. „Alle kanjers hebben we. Dries van Wijhe, Jos Pronk, Richard van Kempen, Jan Roelof Kruithof, Yep Kra mer, Evert van Benthem, afijn noem ze allemaal maar op". Vijf jaar geleden stond de Rot- temeren-tocht, die voor de vijfde keer wordt gehouden, voor het laatst op het pro gramma. Jos Niesten bracht in dat jaar de zware rit voor de tweede keer op zijn naam. Ook ditmaal is hij weer present bij de A-rijders waar de winnaar tweeduizend gulden kan op strijken, duizend gulden voor de eerste plek en nog eens dui zend gulden als startgeld. De dames rijden in Zevenhui zen 100 kilometer. In 1986 won Ingrid Paul deze Zuidholland se marathon. „Als het zo goed gaat, heb je de kans dat iedereen denkt: het gaat allemaal wel, alleen de wedstrijden zijn belangrijk. Dat is ook wel zo, maar daar naast krijg je het gevaar dat het op de trainingen een beet je spielerisch gaat. Daar houd ik helemaal niet van, dus dan gaat de zaag er even door heen. Hoe? Iemand een beetje door de lucht laten vliegen". Voetballer Jos Roossien van FC Groningén in Voetbal International. „Ik ga al vijftien, zestien jaar een paar dagen naar de Tour. Mensen die mij kennen, kun nen het zich niet voorstellen, maar ik heb ook de tijd gehad dat ik op de Alpe d'Huez de weg volspoot met namen van Nederlandse renners. Het is een soort gedrevenheid, die je moeilijk kunt verklaren als je niet in de sfeer verkeert. Hier, op deze stoel, zet ik mijn vraagtekens bij de inspannin gen die de jongens moeten le veren. Maar je bent zo in ROB BIANCHI ...antwoordapparaat... foto: sp de ban van dat sfeertje, dat je alles mooi vindt". Schaatscoach Ab Krook in Trouw. „Ik ben altijd overal met mijn neus in de boter gevallen. Jn dienst, bij het CIOS, bij ACV. En bij FC Groningen. Ik voel me hier op mijn plaats. Als ik zou vertrekken, zal ik ook naar iets vergelijkbaars zoe ken, naar een club waar men sen ook op een normale ma nier met elkaar omgaan. Het niveau is dan van secundair belang. Ik heb maar één am bitie en dat is een gelukkig le ven". Trainer Hans Westerhof van FC Groningen in de Volkskrant. „Ik ben enorm teleurgesteld, zeg maar een beetje bescha digd. Ik sta altijd voor ieder een open en dan verwacht je dat volwassen mensen open kaart met je spelen. Als er vervolgens achter je rug om actie wordt ondernomen, komt dat twee keer zo hard aan. Het vervelende van zo'n affaire is dat iedereen zich er mee gaat bemoeien. Op een zeker moment is het niet meer buiten de deur te hou den en wordt je hele gezin er mee geconfronteerd. Mijn ant woordapparaat is in een paar weken tijd tot op de draad versleten". Hockeycoach Rob Bianchi in de Volkskrant. „Het grootste probleem waar ik deze week mee te maken kreeg, valt natuurlijk in het niet bij de gang van zaken in Napels. Ik ben namelijk gek geworden van alle filmploe gen en fotografen die exclu sief mijn bovenlip wilden kie ken. Daar ontbreekt sinds kort m'n snor en dat schijnt belangrijk nieuws te zijn. Ter wijl ik er alleen maar aerody- namischer door ben gewor den". Ruud Gullit in zijn Telegraaf-column. JOS ROOSSIEN ...even vliegen... foto: sp „De kans bestaat zelfs dat ik opgeroepen word. Iedereen in Amerika moet op zijn acht tiende tekenen. Ik ben op die leeftijd naar de universiteit gegaan en daarna ben ik naar Europa gekomen. Of ik zou gaan? Neen. Ik heb daar niets te zoeken, ik verafschuw oor log. Ik voel me heel erg Ame rikaans en voel me dus ook betrokken bij dit geheel, maar ik zie mezelf nou niet als sol daat door die woestijn lopen. Wat zit het toch allemaal gek in elkaar. Ik had in augustus de keus uit twee verenigin gen. De eerste was hier in Amsterdam, de ander was een team in Haifa. Daar vallen nu bommen". De Amerikaanse basketballer Doug Spradley in het Parool. „In de eerste plaats geeft het me een enorme kick om zo'n boot zelf in elkaar te zetten. Het wordt helemaal leuk als je dan met zo'n ding snelhe den van boven de honderd ki lometer per uur kunt berei ken. Omdat je heel laag boven het ijs ligt, krijg je het gevoel alsof je erover heen zweeft. Je waant je net een piloot". IJszeiler Henny van den Brink in Trouw. „Ik heb vorige week nog met Michels gebeld. Ik had begre pen dat hij contact had ge zocht, ik heb hem terugge beld. We hebben gewoon wat zitten praten, maar dat heeft niets aan mijn besluit veran derd, dat heb ik Michels ook nog eens gezegd. Ik begrijp al die verhalen in de pers over mijn mogelijke terugkeer niet. Het Nederlands Elftal speelt nu toch goed? Er is nu een goede mix tussen jong en oud. Dan moet er verder niet ge zeurd worden over mij. Het Nederlands Elftal ligt gewoon achter me". Frank Rijkaard in Voetbal International. SCHAATSEN NK korte baan op natuurijs Assen delft Mannen: 1. Overdevest (Bathmen) 44.34, 2. Boelsma (Nootdorp) 44.68, 3. Borst (Assendelft) 45.24, 4. Van Hameren (Utrecht) 45.26. Schaatsronde van Loosdrecht Mannen: 1. Hagen (Haarlem) 120 km in 3.44.16, 2. René Ruitenberg (Olde- broek), 3. Huizebosch (Gramsbergen), 4. Kasper (Beuningen), 5. Pronk (Oostgraftdijk), 6. Henri Ruitenberg (Oldebroek), 7. Evert van Benthem (St. Jansklooster), 8. Henk van Ben them (Ens), 9. Angenent (Woubrug- ge), 10. Verduin (Heemskerk), 19. Van der Hoorn (Ter Aar). Vrouwen: 1. Van der Helde (West- beemster) 45 km in 1.53.27, 2. Dick- hout (Holysloot), 3. Van der Hoorn (Ter Aar), 4. Schipper (Warmond), 5. Hogervorst (Llsse), 6. De Bruin (Lan- geraar), 7. Van der Blezen (Broek In Waterland), 8. Westerveld (Eemnes), 9. Van Wegen (Eemnes), 10. Bon (Amsterdam). SKI WK freestyle, ballet Lake Placid Vrouwen: 1. Breen (VSt) 28,10 pun ten, 2. Bucher (VSt) 27,70, 3. Fechoz (Fra) 25,58, 4. Snell (GBr) 25,05, 5. Magnusson (Zwe) 24,68, 6. Ferrier (Fra) 24,50, 7. Batalova (Sov) 21,70, 8. Tanaka (Jap) 16,35, 16. Witte (Ned) 20,65. WK noordse nummers Val di Fiem- me (Ita) Skilopen, mannen, 10 km klassiek: 1. Langli (Noo) 25.55,0, 2. Majbaeck (Zwe) 25.59,7, 3. Mogren (Zwe) 26.01,5, 4. Ulvang (Noo) 26.06,7, 5. Buchta (Tsj) 26.13,8, 6. Kirvesnlemi (Fin) 26.16,1, 7. Eriksson (Zwe) 26.18,3, 8. Badamtsjin (Sov) 26.20,8, 9. Dëhlie (Noo) 26.23,1, 10. Petrasék (Tsj) 26.29,8, 62. Krouwel (Ned) 29.29,8, 73. Puijck (Ned) 30.36,8, 75. Van Rheenen (Ned) 30.46,6. TENNIS Mannentoernooi Brussel Tsjerkasov (Sov)-Aguilera (Spa) 6-2 6-2, Cash (Aus)-Novacek (Tsj) 2-6 7-6 6-3, Tsjesnokov (Sov)-Bergström (Zwe) 3-6 6-4 6-4, Rosset (Zwl)- Svensson (Zwe) 6-0 6-4, Forget (Fra)- Mansdorf (Isr) 4-6 6-3 6-3, Chang (VSt)-Woodbridge (Aus) 6-4 6-3. Mannen challenger Lagos Halve finales: Haarhuis (Ned)-Odizor (Nig) 7-5 6-4, Middleton (VSt)-John- son (Zwe) 6-4 6-2. Finale: Haarhuis - Middleton 6-3 6-3. Mannen San Francisco finale Cahill (Aus/6)-Gilbert (VSt/3) 6-2 3-6 6-4. Nesty krijgt tot pensioen 2.000 dollar per maand PARAMARIBO Anthony Nesty, 23 jaar oud, krijgt tot zijn pensioengerechtigde leeftijd maandelijks een bedrag van 2000 dollar van de Surinaamse overheid. Als hij de vergoeding op spaart is hij tegen zijn 65-ste miljonair. De uitkering, uniek in de internationale sportwereld, behoort bij de onderscheiding van goodwill-ambassadeur van Suriname. Huldiging Het gemeentebestuur derdorp is trots op de ve prestaties van Hooman-Kloppenburg. naar van het Europetmii Twaalftoernooi, dat week in Den Bosch wé" houden, werd gistermid°^ het gemeentehuis aan tendaalder door de wet van sport mevrouw C. wi6 Schellingerhout (rechts foto) in de bloemetjes L( Tevens ontving zij een flVri|i bonnen voor een bezc si 19 het culturele centrum g-t-en. hof. Mirjam Klopp Dn Kr|; woont sinds haar I [grrtej tweeënhalf jaar geleden 'si s derdorp. De tafeltei rPeei traint momenteel vier 1 20 A dag en bereidt zich jienda; voor op de wereldkan v 1S schappen die in april in0stbu worden gehouden. Het sded zou zij haar clubcoacRele^ Scylla, Frits Kantebeen, !n3°g geleider mee naar Japar gieuw nemen. Een verzoek vas 20 is in behandeling bij h tele stuur van de tafeltenni113(r Wel is zij op zoek na ,(BR sponsor die de reis- en 1,5 Cr kosten van Kantebeeiachtr betalen. FOTO: HENK VAN DE (B afe ho<P® Korea's vormt E één sportteam SEOUL Het comm Saens sche Noord-Korea en he lts°P{ talistische Zuid-Korea dit jaar met gezam ,ienr teams uitkomen bij de lachti kampioenschappen tafe en bij de strijd om de 1 beker voetbal voor jui Dat is vandaag vernonl goed geïnformeerde bifj in de Zuidkoreaanse hot Seoul. Volgens het Zuidkor persbureau Yonhap is h koord over de gezamt sportteams uitgebroed plaats Panmunjom, gelef de demarcatielijn tussen landen die officieel nog met elkaar in oorlog zijn het gewapende conflict begin van de jaren vijfti Het is voor het eerst dat 1984 begonnen onderhan gen tussen beide landei gemeenschappelijke :egenwoordigingen tot hebben geleid. Scuds jagen Van Balkom uit Dahr KERKRADE Na de weg tiende Iraakse ral val hield Frans van B; het voor gezien in Dj Saudiarabië. Van voetbaltrainer uit Kerk sloeg voor de tweede k zijn loopbaan op de voor geweld. Ruim tiei geleden was de revolul Iran gevaarlijk voor westi gen. Vorige maand buurland Irak Scud-rak op onder meer Dahran, Van Balkom de voetbaltrots trainde*. De rige Limburger stond vi kampioenschap met zijn Al Nahda. I B.hko :?r

Leidse Courant | 1991 | | pagina 14