Johann-Olav Koss staat niet alleen 3loeg Post verzwakt aan itart nieuw wielerseizoen Thialf derde op lijst van de snelle banen Loting Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! I li >ORT CfiidócSoivtcmt ZATERDAG 9 FEBRUARI 1991 PAGINA 9 iernploegleden mogen iet in Elfstedentocht EU WARDEN Op de deelnemerslijst voor mogelijke Elfstedentocht staan 460 startge- ïtigde schaatsers. Er is tot nu toe geen opening ïaakt voor de leden van de kernploegen all- nders. „Dat zit er dit jaar ook niet in, tenzij ze van de vereniging De Friesche Elf Steden zijn. ar anders mogen ze niet starten. We willen jn toestanden weer als in 1985 toen Hilbert van Duim en Emiel Hopman als deelnemers moes- I worden geweigerd", aldus Gerrit van den pi, belast met de wedstrijdzaken, jrtgerechtigd zijn ten eerste alle leden, die in '85 '86 de wedstrijd binnen de limiet hebben uitge- er» en daarnaast alle A-rijders en vrouwen, jook de B-rijders en veteranen, voorzover ze lid Verder staat de wedstrijd open voor de leden, [kunnen aantonen dat ze goede resultaten heb- 1 gehaald in wedstrijden op natuurijs. NOS verkrijgt uitzendrechten Elfstedentocht HILVERSUM Wan- neer er een Elfsteden tocht wordt georgani seerd, zal die door de NOS worden uitgezon den. De vereniging De Frie sche Elf Steden en de NOS sloten hierover gis teren een overeenkomst die voor onbepaalde tijd geldig is. De overeen komst is voor onbepaalde tijd geldig. Ruud Krol krijgt geen diploma ZEIST De KNVB heeft Ruud Krol meegedeeld dat hij niet auto matisch het diploma coach betaald voetbal krijgt. De ex-international had de bond verzocht hem het certi ficaat te geven vanwege zijn grote verdiensten. Krol speelde 83 inter lands waaronder twee WK-finales. Vooral de trainersvakbond (WON) was tegen de uitreiking van het di ploma aan Krol. Alleen Johan Cruijff kwam enkele jaren geleden in aanmerking voor het hoogste trainerspapier. Het bondsbestuur heeft de vroegere speler van Ajax, Napoli, Cannes en Vancouver laten weten dat hij een verkorte cursus kan volgen die normaal gesproken een jaar duurt. Geflatteerde zege handballers BEEK De weg naar het wereldkampioen schap handbal (voor B- landen) lijkt voor Oran je een lange en met veel obstakels bezaaide route te worden. De mannen- ploeg van Guus Cantel- berg is het juiste spoor kwijt, hetgeen gister avond in Beek tegen de Belgen bleek. De zege was niet tot stand geko men op grond van eigen kwaliteiten en goed spel, maar doordat de Belgen nog bedroeven- der speelden. Rooks meldt zich vooraan BEN ALM ADEN A Steven Rooks heeft zich weer voor in het peloton gemeld. De nieuwe kop man voor het ronden werk in de ploeg van Jan Raas, die het vorig jaar zonder overwinningen moest stellen, eindigde in de vierde rit in de Ronde van Andalusië als vierde. Rooks kwam aan de fi nish vier tellen te kort op de Duitser Peter Hilse. De Spanjaard Lezaun bleef leider in het algemeen klassement met drie seconden voorsprong op Adri van der Poel. Martin Kokkelkoren de aandacht op zich te vestigen. Hij onstnapte na 57 kilometer met de Spanjaard Espejo. Het duo bleef bijna 90 kilo meter aan de leiding, met een maximale voor sprong van ruim vijf minuten. Kokkelkoren, bezig aan zijn eerste volledige profjaar bij Jan Raas, moest zijn inspanningen bekopen met een diepe inzinking aan het einde van de etappe. In de Ster van Bessèges legden de Nederlandse sprinters het opnieuw af tegen de Italiaanse krachtpatser Mario Cipollini, die zijn tweede zege behaalde en de lei ding in het algemeen klassement heeft. HEERENVEEN De loting voor de eerste dag van het WK schaatsen voor mannen i in Heerenveen luidt: 500 meter: le rit: Bos (Ned)-Sondral (Noo), 2 Visser (Ned)-Karlstad (Noo), 3 Van der Burg (Ned)-Gus- tafson (Zwe), 4 Adeberg (Dui)-Aoy- (Oos), 7 Sato (Jap)-l (Zwe), 8 Tröger (Dui)-Shirahata (Jap). 9 Abratkiewicz (Pol)-Kotake (Jap), 10. Marshall (Can)-Tonat (Dui), 11. Kah (Aus)-Zackarias (Oos), 12. Mills (VSt)-Jeklic (Dui), 13 Horvath (Roe)-Sighel (Ita), 14. Mdkinen (Fin)-Kyncl (Tsj), 15. Eminger (Oos)-Schon (Zwe), 16. 1 Wanek (VSt)-Radke (Pol), 17. McNicoll (GBr)-Oh (ZKo). 18. Dolp (Hon)-Ledergerber (Zwi), 19. Tah- mindjis (Oos)-Garajev (Sov), 20. I Tveter (Noo)-Lamberton (Fra). 5000 meter: le rit: Aoyanagi-Gus- I tafson, 2. Bos-Karlstad, 3. Visser- Hadschieff, 4. Tröger-Veldkamp, 5. J Koss-Van der Burg, 6. Söndral-Lee, 1 7. Sato-Bengtsson, 8. Eminger-Jek- lic, 9. Radke-Adeberg, 10. Marshall- Shirahata, 11. Wanek-Tonat, 12. i Kah-Kotaka, 13. Tveter-Sighel, 14. I Makinen-Abratkiewicz, 15. Schön- Ledergerber, 16. Oh-Tahmindjis, I 17 Horvath-Mills, 18. McNicoll-Ga- rajev, 19. Lamberton-Dolp, 20. Zac- karias-Kyncl. Karlstad en j Gustafson op natuurijs I HEERENVEEN Geir Karlstad en Tomas Gustafs- I on, twee schaatsers die dit weekeinde meedoen aan het WK voor allrounders in Heerenveen, willen na het toernooi starten in wedstrij den op natuurijs. In het voor alsnog denkbeeldige geval van een Elfstedentocht wil Karlstad zelfs graag in Ne derland blijven. De Noor ont brak tijdens de vorige editie, Gustafson reed het 200 kilo meter lange traject wel. De wedstrijdleiding zal promi nente WK-deelnemers zeker geen toestemming geven in de wedstrijd te starten. „Geen lid, geen wedstrijd", verklaarde secretaris Gerrit van den Ham. De Vereniging De Friesche Elf Steden is wel bereid de schaatsers een VIP-kaart te verstrekken zo dat zij de toertocht kunnen rijden. Johann-Olav Koss heeft ook baat bij het „positieve denken" van de Noorse schaatsers. foto: anp HEERENVEEN Met Johann-Olav Koss lijkt een nieuwe Eric Heiden te zijn opgestaan. De 22- jarige Noor wijst zelf alle parallellen resoluut van de hand. Toch is Koss als regerend wereldkam pioen de grote favoriet voor het WK, vandaag en morgen in Heeren veen. Al twee keer, bij het WK in Innsbruck vo rig jaar en bij het EK in Sarajevo drie weken ge leden, beet de Neder landse ploeg de tanden op hem stuk. Koss stond twee keer op het hoogste podium en zag vier Ne derlanders vechten om de kruimels die hij liet liggen. Noorwegen blijkt in de aan loop naar de Olympische Winterspelen in Albertville plots weer een schaatsnatie te zijn. De schande van Calgary moet worden uitgewist. Als schaatsland vertrokken de Noren in 1988 zonder één olympische medaille terug naar het vaderland, waar hen vooral hoongelach ten deel viel. Maar onder aan voering van bondscoach Hans-Trygve Kristiansen klauterde het Noorse schaat sen uit de malaise. In 1981 was Amund Sjöbrend de laat ste Europees kampioen, twee jaar later werd Rolf Falf- Larssen de laatste Noorse wereldkampioen. Hij was de enige opvolger van de be roemde S-generatie (Stensen, Stenshjemmet, Storholt, Sjö brend) die vanaf 1974 teken de voor zes Europese- en twee wereldtitels. Toen Kristiansen aan de macht kwam (in 1986) gooide hij het over een andere boeg. Tijden interesseerden hem nauwelijks in die periode. Hij zocht bepaalde types. Spor ters die iets voor elkaar over hadden. Teamgeest stond met blokletters in zijn logboek. „We keken meer naar types dan naar tijden", aldus de Noorse bondscoach gisteren in Heerenveen. „De schaat sers moeten voor en met el kaar werken. Daarna komen de successen vanzelf. Type rend was de opmerking van Koss onlangs. Hij zei: „Zon der Geir (Karlstad, red.) was ik nooit kampioen gewor den". Kijk, dat is de goede te amgeest". Positief denken Een belangrijke plaats bin nen de Noorse kernploeg neemt Frank Beck in. Beek is de Noorse Ted Troost, een haptonoom. Beek komt uit de handbalwereld. Noorse hand ballers liggen regelmatig bij hem in de stoel. Kort voor het vertrek naar Nederland gingen de Scandinavische schaatsers op bezoek bij Beek voor het laatste „restje posi tief denken". Coach Kristian sen: „Beek gebruikt negentig procent van zijn tijd aan het positieve denken. In zijn op vatting moet je positief den ken. Doe je dat niet, dan zul na verloop van tijd merken dat je ervaringen ook nega tief zullen worden. De jon gens hebben vertrouwen in hem. Hij leert ze bijvoorbeeld ook ontspanningsoefeningen. En Beek hamert sinds 1987 al op het teamwerk". Kristiansen neemt na Albert ville afscheid van de Noorse schaatsbond („Zes jaar is lang genoeg. De schaatsers moeten niet op je uitgekeken ra ken"). Hij overweegt zijn oude baan, werktuigbouw kundig ingenieur, weer op te pakken. Hij laat zijn opvolger een rijk arsenaal aan schaat sers na In de breedte is het Noorse schaatsen bijna net zo sterk als Nederland. Koss slaat niet alleen. Söndral Zo rijdt dit weekeinde in Heerenveen ook Adne Sön dral. Het 19-jarige super-ta lent vormt een serieuze be dreiging voor de junioren wereldtitel van Falko Zand- sta. Koss en Söndral zijn ty pische producten van de nieuwe lijn. Alleen Karlstad is nog van vóór de periode Kristiansen. Thor-Olav Tve ter, zoon van de oud-schaat ser Björn en op het WK de vierde Noorse schaatser, Kai Stensli en Steinar Johansen zijn aanstormende talenten. Maar met Koss heeft de 42- jarige bondscoach al een aas in handen. Koss, in Noorwe gen ongelooflijk populair, maakte een einde aan zeven magere schaatsjaren. „Ik heb nog nooit iemand meege maakt die zó hard is. Koss is een vechter. Dat bouwt hij in de training al op. Ik sprak onlangs een ski-trainer en die merkte op dat zijn ploeg veel minder hard traint dat de schaatsers" De zomertraining van de No ren was bijzonder. Kristian sen is wars van trainings-ex- perimenten. De schaatsers trainden een aantal malen Samen met de skiërs. De schaatsers leerden onder meer turnoefeningen. „Ze worden er soepel van", zegt Kristiansen. „Maar het is vooral een uitdaging. Zoiets hebben ze nog nooit gedaan. En een wereldrecord in Heerenveen hebben ze ook nog nooit gereden. Dat moet ook een uitdaging zijn". BERNIE VAN UNEN HEERENVEEN Het maken van kunstijs wordt nog steeds met be paalde geheimzinnigheid omgeven. Ook Jan de Jong, ijsmeester van Thi alf in Heerenveen, wil zijn geheimen voor het WK voor mannen niet prijsgeven. „De rijders krijgen het beste ijs wat er op de wereld is", trapt de trotse Fries een open deur in op de vraag over zijn manier van ijs pro duceren. Heerenveen had de primeur van de eerste overdekte kunstijsbaan. Schaatsers ver scherpten hun persoonlijke records nog met de bramen op hun ijzers. Het publiek doorbrak op het eerste we reldkampioenschap in 1987 de geluidsbarrière toen de eerste wereldrecords met vele seconden naar beneden werden gebracht. Thialf werd een ware „recordfa- Maar het Friese ovaal ver loor de strijd om wereldre cords van Calgary. De orga nisatoren van de Olympische Winterspelen in 1988 gokten goed met een overkapping. Er werden liefst zeven we reldrecords gereden. De Ca nadese stad ligt beduidend hoger dan Heerenveen. Ter wijl de Nederlandse baan op 0,4 meter ligt, is het olympi sche complex op 1045 meter terug te vinden. De lucht is op grotere hoogte ijler en sportieve prestaties worden nu eenmaal in dergelijke lucht gemakkelijker gele verd. Op de ranglijst van ijs banen met de snelste tijden staat Heerenveen op plaats drie bij de mannen. Calgary heeft de leiding in handen voor het Sovjetrussische Alma Ata (Medeo-baan), dat op 1691 meter hoogte ligt, maar geen overdekte ijsbaan heeft. Beledigd Het steekt De Jong dat er nauwelijks meer wereldre cords op „zijn" ijs worden ge reden. „Ho, ho, vorig jaar reed Koss een wereldrecord op de drieduizend meter", re ageert hij enigszins beledigd. De Fries vergeet erbij te ver tellen dat de 3000 meter voor de mannen een incourante afstand is en door lang niet iedereen wordt verreden. „Bovendien", vervolgt De Jong, „reed Koss bij de we reldbekerwedstrijden in de cember ook bijna een wereld record op de 5000 meter. Dat scheelde maar een paar tien den van een seconde. Niet meer dan een halve schaats. En volgend jaar rijdt Gunda Kleemann hier. Die schaatst zeker een paar wereldre cords". Volgend jaar wordt het EK voor mannen en vrouwen in Heerenveen gehouden. Naast het record op de 3000 meter evenaarde Igor Zjelezovski het stokoude wereldrecord van Pavel Pegov op de 1000 meter uit 1983 met 1.12.58 in Heerenveen. Zes graden Aan het begin van de week was er door het hogedruk-ge- bied een gerede kans op een wereldrecord in Thialf. Maar een lagedrukgebied nadert Nederland en door de minder ijle lucht lijken wereldre cords op het WK vandaag en morgen niet mogelijk. „Maar het ligt natuurlijk vooral aan de schaatsers zelf. Die moeten het doen. De loting is bovendien belangrijk. Wie moet er eerst rijden. Als Koss vooraan zit, gaat-ie snel weg. Een grotere kans op een re cord dus. Een wereldrecord is niet onmogelijk", meent De Jong, die de bovenlaag van het ijs met zes graden be vriest. Bij een hogedrukgebied slaat de baan in Heerenveen ook nauwelijks aan. De langduri ge en vervelende dweilpau- zes zouden in zo'n geval in aantal verminderd kunnen worden. De aanwezigheid van ongeveer 12.000 toe schouwers maakt volgens De Jong niet veel uit. „Maar dweilen moeten we toch. Dat eisen de rijders. Als ze uit de wieg komen, roepen ze al dat er gedweild moet worden". Trouwens, De Jong weet ook al wie de nieuwe wereldkam pioen wordt. „Koss, natuur lijk. Die is zo sterk. Als hij wil, plakt-ie die Hagenezen onder het ijs". BERNIE VAN UNEN !N HAAG Vrijwel ruisloos zijn het afgelo- n weekeinde de wiel- nners aan de Middel- lidse Zee in Zuid-Frank- gestart voor een euw seizoen op de weg. ;t begin werd gemaakt een moment dat 1600 lometers noordelijker Nederlandse rechter oest beslissen over de elneming van Danny de e aan het WK veldrij- n. is de vraag of dit de laatste et was op het imago van de roepswielersport, die de af- open maanden vooral in de bliciteit kwam door onver- 'ikkelijke affaires en kwes- s, soms gepaard aan rechts- ken, kwalijke insinuaties en Uijgingen. Vooral in het Ne- rlandse kamp. De affaires lgden elkaar op in een tem- dat meestal in de finales i de koersen gemaakt irdt. Vaak onnavolgbaar. In geval, vanaf de kant beke- n, zonder winnaar, maar it een verliezer; de wieler- »rt zelf. ^eunisse, Van Vliet, Rooks Van Poppel openden de ival op Peter Post. Hun ormalige ploegleider, sinds rige week teruggetreden als •egleider van Panasonic. Het zo sterke bolwerk van de Peter Post. foto: dijkstra Amstelvener moest afgelopen wielerjaargang opnieuw klap pen incasseren. In de competi tie, maar ook daarbuiten. De reputatie van Post had van alle kanten te lijden en het lijkt er aan het begin van een nieuw wielerjaar niet op dat het nieuwe team van Panaso- nic-directeur Post genoegdoe ning kan schenken met in het oog springende resultaten. Samenraapsel De equipe van Post lijkt op pa pier zwakker. Een samenraap sel van elf Nederlanders en dertien buitenlanders. Zes amateurs, onder wie vier Ne derlandse, kregen een con tract. Klassementsrijders telt de ploeg nauwelijks. Post en zijn ploegleiders Walter Planc- kaert en Theo de Rooy mik ken op dagsuccessen. Noodge dwongen door het vertrek van de „miljoenen-tweeling" Rooks/Theunisse. De vervan gers Dhaenens en Fondriest zijn geen specialisten voor de ronden. De huidige en vroege re wereldkampioen moeten de besmeurde naam en faam in de klassiekers zien schoon te wassen. De vijf Nederlandse formaties hebben negentig renners on der contract. Iets meer dan de helft (48) heeft de Nederlandse nationaliteit. Jan Raas heeft de meeste Nederlanders in dienst; veertien van de 22. De Zeeuw mikt dit jaar op dag- én ronde successen. Een min of meer door sponsor Buckler opge drongen keus. Rooks, Robeet en Rayner werden aangetrok ken om in de ronden de prij zen binnen te slepen. Maassen, Nijdam en Veenstra bleven om in de klassiekers FICP- punten te verzamelen en de wereldbeker voor ploegen te pakken. PDM, dat vorig jaar voor de derde keer op rij de mondiale trofee veroverde, wil de pres taties van 1990 - onder meer de derde plaats van Breukink in de Tour en de wereldtitel van Dhaenens - evenaren, zo niet overtreffen. Het team van Jan Gisbers viel afgelopen jaar louter op in positieve zin. In tegenstelling tot TVM dat nog steeds als vierde Neder landse wielerploeg door het le ven gaat, ondanks de investe ringen. Dit keer lijkt directeur Ad Bos weer eens misge kleund te hebben. Het con tracteren van de geschorste Theunisse is al bij voorbaat uitgelopen op een mislukking. Bos en ploegleider Priem had den gehoopt dat de schorsing van de op doping betrapte ren ner zou worden opgeheven. Dat bleek een misrekening. De meest besproken coureur van het laatste jaar mag pas op 12 juni in het peloton terugke ren. Ruim drie weken voor de Ronde van Frankrijk Nu Theunisse er niet bij is, zal Ko- nisjev de zware last van het kopmanschap moeten dragen. De Sovjetrus, vice-wereldkam- pioen in 1989 en vorig jaar winnaar van een Tour-etappe in Pau, werd na maandenlan ge onzekerheid eind 1990 inge lijfd. Ruim 900 renners vinden dit jaar werk bij één van de zestig ploegen. Grote of kleine. Eén van de mini-formaties is die van Jos Elen. Acht mensen heeft de Brabander in dienst, vijf Nederlanders en drie Bel gen. Hij presenteert over veer tien dagen zijn bescheiden ploegje in de luwte van het verbale geweld, de rechtsza ken en rellen die de wieler sport. en de Nederlandse in het bijzonder, het afgelopen jaar hebben gekenmerkt. HANDBAL Interland mannen in Beek: Neder- land-België 22-19 (12-9). Doelpunten Nederland: Schuurs 6, Veerman 5, Hagreize 4, Tummers, Joop Flege, Van Olphen 2, Engelvaart 1. Mannen, tot 60 kg, groep A, kwartfi nales: Bllklndou (Fra) wlrtt met yuko van Pogorni (Ned). Vrouwen, tot 52 kg, groep B, kwart finales: Jessica Gal (Ned) wint met Ip- pon van Rousseau (Fra), halve finales: Gal wint op beslissing van Devy (Fra), finale: Verdecia (Cub) wint met yuko i Gal. PAARDESPORT Koersen van Schaesberg 1e koers, 1609 m: 1. Ferro Buitenlust (W. Velis) 2.11,7 - 1.21,9, 2. Dublin DR, 3. Nillan One. Niet gestart: Dou che Tiffany W, Django. Toto: winnend 3,70, plaats 3,60 25,50, koppel 16,20, trio 121,20. 2e koers, 2100 m: 1. Floris Bos (H. Grift) 2.49,2 - 1.20,6, 2. Zootsie Rib bon. 3. Eltommy M. Toto: winnend 1,00, plaats 1,30 1,40, koppel 3,90, trio 6,40. 3e koers, 1609 m: 1. Hills Mr Brown (J. Tunow) 2.09,5 - 1.20,5, 2. Nora Ex port, 3. Davina Heldia, 4 Chaunty Top. Niet gestart: Brlgantle, Ta Pile. Toto: winnend 1,20, plaats 1,80 2,00, koppel 4,00, trio 16,40, kwartet 52,50. 4e koers, 1609 m: 1. Balkan Victory (H. Grift) 2.12,1 - 1.22,1, 2. Fadlna, 3. Candy Hanover. Niet gestart: El Am- bro JC. Toto winnend 2,00, plaats 1,70 1,90, koppel 7,30, trio 43,60 5e koers, 2100 m: 1. Superb Force (J. Nygard) 2.49.1 - 1.22.1. 2. Cyrus Volo, 3. Early Six. Niet gestart: Daisy Spits. Cally, Danseur d'lle. Toto: win nend 1,70, geen plaatsnotering, kop pel 8,70, trio 21,90. 6e koers, 2100 m: 1. Sixstring (J. Ny gard) 2.48,1 - 1.20,0, 2. Dollarbird R. 3. Ceres van Troje, 4. Bewin Volente. Toto: winnend 2,10, plaats ,40 2,50, koppel 5,60, trio 10,10, kwartet 36,00. 7e koers, 2100 m: 1. Florcan Lelystad (W. Velis) 2.50,9 - 1.21,4, 2. Entasis Royal, 3. Devoted Love. Toto: win nend 1,90, plaats 1,10 1,20, koppel 3,10, trio 16,90. 8e koers, 1609 m: 1. Brigltta R (L. Reuten) 2.11,1 - 1.21,5, 2. Charlotte Hanover, 3. Mr Charade, 4. Good Golly. Niet gestart: Den du Bois, Björn Haule, Laguarda Almahurst. Toto: winnend 5,30, geen plaatsnote ring, koppel 2,40, trio 37,20, kwartet 50,70. 9e koers, 2100 m: 1. Crack S (J. Yde- ma) 2.54,3 - 1.21,0, 2. Zarathoestra, 3. Charlotta V. Toto: winnend 4,50, plaats 2,40 3,20, koppel 11,70, trio 258,20. W-5: 7-1-7-1-8. Uitbetaling: 50,30. Omzet totalisator: f 89.651,00. SCHAATSEN Westland-marathon in Maasland Mannen: 1. Marcel KoolJ (Aalsmeer), 2. Hans Pleters (Diemen), 3. Jos Pronk (Oost-Graftdijk), 4. Bert Ver duin (Heemskerk), 5. Frans Boon (Hem), 6. Edward Hagen (Lisse), 7. Gerrit Molenaar (Gouda), 8. Sjaak Bakker (Bobeldijk), 9. Gerard Sluijs (Utrecht), 10. Gerard Ebbinge (Rijsen- hout). Vrouwen: 1. Petra Moolhuizen (Waal- re). 2. Lenie van der Hoorn (Ter Aar). SKIËN WK noordse nummers in Val di Fiemme (Ita) Vrouwen, skilopen, 15 km klassieke stijl: 1. Vialbe (Sov) 44.58.5, 2. Dy- bendahl (Noo) 46.02,4, 3. Belmondo (Ita) 46.31,4. Mannen, Noordse combinatie, 1e onderdeel (springen): 1. Ofner (Oos) 91 en 92,5 m, 2. Lundberg (Noo) 92,5 en 88,5 m, 3. Abe (Jap) 90 en 89,5 m. Wereldbeker alpine-ski in Gar- misch-Partenkirchen (Dui) Vrouwen, afdaling: 1. Bournissen (Zwi) 1.37.01. 2. Merle (Fra) 1.37,08. 3. Wallinger (Oos) 1.37,45. WIELRENNEN Ronde van Andalusiö 4e etappe: 1. Hilse (Dui) 183 km in 3.59.00, 2. Mauri (Spa) 0.02, 3. Ca- margo (Col), 4. Rooks (Ned) 0.04, 5. Sergeant (Bel), 6. Induraln (Spa), 7. Mottet (Fra). 8. Weltz (Den), 9. Peder- sen (Den), 10. Sklbby (Den), overige Nederlanders: 11. Van der Poel, 34 Beuker allen dezelfde tijd als Rooks, 50. Van den Akker 0.32, 73. Slemons 1.01, 75. Van Orsouw 1.08, 105. Cor- des 1.32, 112. Van der Pas 2.28, 113. Hanegraaf, 114. Kools, 116. Zuyder- wijk, 132. Ducrot 142. Suykerbuyk, 157. Verhoeven 159. Solleveld allen dezelfde tijd als Van der Pas, 160. Pleters 2.45, 168. Kokkelkoren 4.41. Algemeen klassement: 1. Lezaun (Spa) 16.41.41, 2. Van der Poel 0.03, 3. Mottet, 4. Kappes (Dui), 5. Serge ant, 6. Pedersen, 7. Echave (Spa), 8. Weltz. 9. Cadenas.(Col), 10. Andreau (VSt), 14. Beuker allen dezelfde tijd als Van der Poel, 29. Rooks 0.25, 69. Siemons 3.56, 74. Van den Akker 5.44, 82. Van Orsouw 6.20, 105. Ha negraaf 7.18, 106. Verhoeven z.t., 109. Suykerbuyk z.t., 110. Zuyderwijk 7.31. 117. Ducrot 7.40, 123. Kools z.t., 124. Solleveld z.t., 135. Kokkel koren 10.20. 145. Van der Pas 12.26, 167. Pieters 15.50. Star van Basségas 3a atappa: 1. Cipollini (Ita) 105 km 2 43 47, 2. Capiot (Bel), 3. Peeters (Bel). 4. Wolf (Dui). 5. Manders (Ned), 6. Wijnands (Ned), 7. Baldato (Ita). 8. Pedersen (Den), 9. Akkermans (Ned), 10. Veenstra (Ned) allen dezelfde tijd als Cipolini. Algamaan klassamant: 1. Cipolll- ni5.55.17, 2. Wijnands. 3. Bomans (Bel). 4 Peeters, 5. Wolf, 6. Akker mans, 7. Capiot, 8. Manders. 9. Bal dato, 10. Veenstra allen dezelfde tijd als Cipollini. ZAALVOETBAL 1a divisia A: Volendam-Hóorn 1-1, Zwllndrecht-Alkmaar 6-3. Jong Portugal wint op Malta LA VALETTA - In een EK- teêen J°ng Malta met 3-1. Bei- kwalificatiewedstrijd voor spe- de landen zijn in dezelfde Iers tot 21 jaar won Jong Por- groep ingedeeld als Jong tugal gisteren de uitwedstrijd Oranje. Sport op tv VANDAAG Nadarland 2. 20.25 uur Schaatsfeest op de Weissensee. Nederland 3, 11.50 uur WK schaatsen; 22.15 uur Studio Sport België Nederlands 1, 22.55 uur Sport op zaterdag. België Frans, 22^0 uur Match 1. Duitsland 1, 10.25 uur Skiën; 18.03 uur: Sportschau-Tele- gramm; 18.15 uur Sportschau Duitsland 2, 21.50 uur Das ak- tuelle Sport-Studio. BBC 1, 13.15 uur: Grandstand; 23.50 uur: Snooker. BBC 2, 18.15 uur: Snooker Eurosport, 09.00 uur: Sport. Super Channel, 18.00 uur: Sport. Sportnet, 08.00 uur: Sport Rai Uno, 14.35 uur: Sport. MORGEN Nederland 2, 12.00 uur: Voetbal Plus. Nederland 3, 11.50 uur: WK schaatsen; 18.45 uur: Studio Sport. RTL 4, 22.40 uur Match. België Nederlands 1, 12.45 uur: Sportoverzicht; 19.00 en 19.45 uur: Sportweekend. België Frans, 18.30 uur: Sport. Duitsland 1. 10.00 en 13.00 uur: Skiën; 18.10 uur: Sportschau; 19.50 uur: Sportschau-Tele- gramm. Duitsland 2, 14.25 uur Sport ex tra. BBC 1, 16.00, 20.15 en 00.10 uur: Snooker. BBC 2, 18.05 uur: Rugby; 19.05 Eurosport, 10.00 uur: Sport. Sportnet, 07.30 uur: Sport Rai Uno, 14.20, 15.20, 16.20 an 22.20 uur: Sport. MAANDAG Eurosport, 09.00 uur Sport. Sportnet, 08.00 uur: Sport Rai Uno, 15.00 uur: Sport. KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Hilversum (morgen om 13.30 uur), waar de belangrijke draverij om het Gouden Paard (7e koers) cen traal staat, luiden: le koers: 1 El Mira. 2. Febus M. 3. Full Action (8-5-4). 2e koers: 1 Dispatch. 2. Delight Nobo, 3. Duke Baker (6-5-1). 3e koers: 1 Dee Schermer. 2. Dire Straight, 3. Park Kosmos (5-7-10) 4e kc light 9-2). 5e koers: 1. Don Juan, 2. Fantail, 3 Dutch Hanover (7-5-6) 6e koers: 1 Elvia Rita Star, 2 Frank Hanover, 3 Ego Rapido (9-4-5). 7e koers: 1. Yellowa, 2. Yick Buiten zorg, 3. Zozo Nevele, 4. Zmanza Prin cess (10-9-8-7). 8e koers: 1 Carlos Netten, 2. Allar Morgan, 3. Calista Cunera (8-5-4) 9e koers: 1. Eagle G, 2. Assay B, 3 Creese K (2-7-3). Schaatskalender DEN HAAG De schaatska lender voor de komende da gen luidt als volgt: Wedstrijden Vandaag Oud Alblas: 20 00 uur, kortebaan mannen. 01849-2435/2031 Giessenburg: 11.00 uur, marathon vrouwen, veteranen, mannen B. 01845-1586. Numansdorp: 10.30 uur, kortebaan mannen, vrouwen, jongens-meisjes A/B/C. 01865-3159 Waddinxveen: 14.00 uur. kortebaan mannen, 01828-15109. Ter Aar 10.30 uur. Marathon man nen C. 75 ronden. 01722-2247/3054 Morgen Den Haag: 10.30 uur kortebaan man nen; 12.30 uur: Hofvijver-marathon mannen, 070-3835276 Maandag 11 februari Assendelft: 13 30 uur: NK kortebaan senioren, junioren A. 020-909607 Loosdrecht: 10.30 uur, marathon Ronde van Loosdrecht, alle klassen, 02158-23225/23226. Schoonhoven: 19.30 uur. langebaan mannen en vrouwen. 01823-3521. Dinsdag 12 februari Bleskensgraaf 20.00 uur, kortebaan mannen, 01849-2751 Streefkerk: 19.30 uur, lange baan mannen en vrouwen. 500 en 1000 m. 01848-1113. Lekkerkerk: 14.00 uur, gewestelijke kampioenschappen kortebaan vrou wen, neo-senioren en junioren A. 01805-1317 Woensdag 13 februari Ter Aar: 19.00 uur, gewestelijke kam pioenschappen super sprint mannen, alle klassen, 01722-2247/3054 Toertochten Vandaag Bleiswijk/Zevenhuizen: 09.30 uur: Molentocht De Rotte Meren, 10-150 km, 01802-2683, 01802-2683 Stolwijk: 10.00-15.00 uur: Lansing- tocht, 25-100 km, 01824-130. Nieuwkoop: 09.00-14.00 uur: Piassen- tocht, 10-120 km. 01725-71761/71746 Ter Aar: 1000-15.00 uur: Piassen- tocht, 10-90 km Rijnsaterwoudè: 11.00-15.00 uur: Meertocht, 10-40 km, 01721- 8776/9376 Aarlanderveen 10.00-15.00 uur Mo lenviergang-tocht, 25 km, 01725- 71858 Schipluiden Kwintsheul Vlaardin- gen/Maasland. 10.00-15.00 uur: West- land-tocht, 15/60 km, 01899-10013. Roelofarendsveen: 10 00-14 00 uur Molen- en Merenlocht, 20-100 km. 01713-15011/02524-4278 Morgen Stolwijk: 10 00-15 00 uur: Lansing- tocht, 25-100 km. 01824-130 Ter Aar 10.00-15 00 uur Piassen- tocht. 10-90 km. Nieuwkoop: 09.00-14.00 uur: Piassen- tocht, 10-120 km. 01725-71761/71746 Bleiswijk-Zevenhuizen 09.30 uur: Molentocht De Rotte Meren. 10-150 km. 01802-2683. 01802-2683 Rijnsaterwoude: 11.00-15.00 uur Meertocht. 10-40 km, 01721- 8776/9376 Aarlanderveen. 10.00-15.00 uur Mo- lenviergangtoertocht. 25 km, 01725- 71858. Roelofarendsveen: 10.00-14 00 uur: Molen- en Merentocht. 20-100 km, 01713-15011/02524-4278 Rotterdam lonkt naar halve finales DEN HAAG - In de play-offs van de ijshockeycompetitie lonkt Rotterdam nadrukkelijk naar een plaats in de halve fi nales. De winst in de thuis wedstrijd tegen Utrecht (6-3) betekende gisteravond een stap in de goede richting. Til burg won in en tegen Amster dam met ruime cijfers: 12-3.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 9