Ben van der Burg baalt van „ellendige Viking" £eidóe<2owa<nt Ruiter ijfb jab mag rtrekken Programma NK atletiek afgestemd op televisie Van Wijhe leest jongeren de les Alphen koploper na winst Dekker Voorlopig geen Elf stedentocht Christa Bijlsma verspeelt schaatstitel door uitglijder Zware straf Olympiakos ^PRT VRIJDAG 8 FEBRUARI 1991 PAGINA 7 i van der Poel blijft ij volgen lOBA Adri van der Poel probeert in ide van Andalusië de teleurstelling van •ede plaats bij de wereldtitelstrijd veldrij- verwerken. De kopman van Tulip hield isteren in de derde etappe, met aan het •n flinke klim, goed staande. De ritzege •doba ging naar de Spanjaard Mauri. Van oei werd vijfde op zes seconden en staat algemeen klassement tweede met een r stand van drie tellen op de Spaanse ne- 6 Roberto Lezaun. De tweede etappe van i»r van Besseges werd geannuleerd we- 1 le hevige sneeuwval. De Italiaan Mario ini draagt in de ronde leiderstrui. Greg ;nd besloot zijn gezicht in Parijs - Nice te zien. De Amerikaan vormt met de Ier Kelly, al zeven keer winnaar van de e etappekoers, straks de voornaamste linger in de 'rittenkoers naar de zon'. Jozef Chovanec wil niet naar Sparta EINDHOVEN Jozef Chova- nee heeft afgezien van een (tij delijke) overgang van PSV naar Sparta. De international van Tsjechoslowakije blijft lie ver in Eindhoven, waar hem weinig meer geboden wordt dat een plaats op de bank en een incidentele invalbeurt, zo als het afgelopen weekeinde in Utrecht. De besturen van PSV en Sparta hadden overeen stemming bereikt over het uit lenen van middenvelder Cho vanec aan Sparta in het kader van de samenwerkingsove reenkomst tussen de clubs. Foreholte wil Jan Alma als opvolger Kecskemety VOORHOUT Jan Alma, de huidige coach van het Haagse Hermes, is de be langrijkste kandidaat om Jan Kesckeme- ty op te volgen bij de zaalhandbalsters van Noorlander/Foreholte. De Voor- houtse vereniging brak met de Kescke- merty na een conflict tussen de speel sters en de trainer. Foreholte wil op kor te termijn een opvolger vinden voor de ex-bondscoach van het Nederlands he renteam. Bij voorkeur met onmiddellijke ingang, maar in ieder geval aan het ein de van het seizoen. „Jan Alma staat nummer één op ons lijstje. Hij is een per fecte trainer en kan bovendien goed met mensen omgaan. Zo iemand zoeken wij, en daarom hebben we hem ook direct benaderd", aldus de teambegeleidster van Foreholte, An Plug. Manager verlaat Duitse zwembond MUNCHEN Een maand na de redelijk succesvol verlopen wereldtitelstrijd in Perth kampt de Duitse zwembond met interne problemen. Gisteren legde teammanager Reinhard Nimz zijn functie als hoofd van de topsportafdeling neer om zich voortaan al leen nog met de financiële zaken van de bond bezig te houden. Nimz, die in Perth nog lovende kritie ken kreeg, stapte op uit onvrede met de beperkte bewegingsvrijheid die hem door het bondsbestuur werd gegund. KNVB dreigt De Graafschap DOETINCHEM Competitieleider Jan Huijbregts dreigt het bekerduel tussen De Graafschap en Dordrecht'90 om te zetten in een reglementaire winst voor Dor drecht'90, indien de wedstrijd zondag voor de vierde maal wordt afgekeurd. Volgens de voetbalbond had de thuiswedstrijd van De Graafschap al lang kunnen worden af gewerkt. De gemeente Doetinchem ligt echter dwars en vreest voor aantasting van de grasmat. De Graafschap-voorzitter Anton van Kooten heeft begrip voor het standpunt van de KNVB, maar wijst ook het spelen op een neutraal en wel bespeel baar veld af. „Daar gaan wij nooit mee ak koord. Ik zal alle middelen die mij tot be schikking staan aanwenden om het duel in Doetinchem af te werken. Op het mo ment dat het veld dat toestaat". Jos Pronk op Hofvijver DEN HAAG Jos Pronk, de nummer drie van Ankeveen, neemt zondag deel aan de schaatsdag op de Haagse Hofvij ver. Nationaal kampioen Dries van Wijhe komt niet. Hij rijdt principieel niet op zondag. Andere toppers die de organisatie giste ren in Ankeveen wist vast te leggen zijn Henri Ruitenberg, Lammert Huitema, Piet Kleine, Piet de Boer, Jan Kooiman en Rein Jonker. Veronica zal trouwens opnamen maken van het evenement. Het programma voor de schaatsdag op de Haagse Hofvijver komende zondag ziet er als volgt uit: 10.00 uur: afvalrace korte baan 12.30 uur: wedstrijd voor veteranen 13.30 uur: prominentenrace 14.30 iiur: wedstrijd voor A- en B-mara thonrijders. Sport op televisie VANDAAG Nederland 3, 20.25 uur: Sport Studio; 22.15 uur: Studio Sport Journaal. Duitsland 1, 23.25 uur: Sport- schau. Duitsland 2, 22.50 uur: Die Sport-Reportage. BBC 1, 00.50 uur: Snooker. Eurosport, 18.00 uur: Sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport. HAAG Nol de Ruiter in dienst van de KNVB. fiondscoach zal een aanbod Jijn contract met één jaar te 4 ngen zo goed als zeker ac- 3 ren. De Ruiter begeleidt nieuwe structuur niet al- het olympische team, krijgt ook de vertegen- Jdigende elftallen voor spe- Ü(tot zeventien en achttien ponder zijn hoede. „Op zeer termijn zullen de handte- Mmgen worden gezet", aldus uiter. „Er moeten nog een 224 details worden geregeld". in het Olympische elftal 11( kwalificeert voor de Spe- 15; an Barcelona in 1992 blijft 4! tuiter in elk geval tot en M dat evenement aan de verbonden. Een en an- 31, "heeft wel gevolgen voor dienstverband van Jan die coach was van de Iteams. Zijn contract zal worden verlengd. rard Kemkers no ar Universiade 81 'ÉCHTEN Gerard Kem- doet begin maart mee aan Universiade in Sapporo, heeft de kernploegschaat- n een fax aan Nederlandse laggevers laten weten, ikers zal dit weekeinde toernooi om het wereld- pioenschap, komend seinde in Heerenveen, bijwonen. De door een Hfeoervoet geplaagde noor- 95 Ving verblijft in het Itali- se trainingsoord Collalbo. de Universiade doen Kemkers Carla Zijlstra lonald Bosker mee. haatskalender N HAAG De schaatska- or de komende da- luidt als volgt: BBjdaag ^Bvv-Lekkerlanrf' ^o.ao uur' NK ■j^^Qmoren B, 01848-2688. ai iland: 11.30 uur, Westland mara- 11 alle klassen, 150 km, 01899- 1215- 11 Alblas: 14.30 uur, rondewedstrijd 2| m, 01849-2435/2031. ij ofarendsveen: Toertocht 10.00 - I Molen- en Merento'cht, 20-100 ,01713-15011/02524-4278. 00 har: Toertocht 10.00 - 15.00, Plas- 3 icht, 10-90 km. 13 wkoop: Toertocht 10.00- 14,00, entocht, 10-120 km, 01725- 1/71746. wijk, 09.00, Molentocht De Rotte 10-150 km, 01802-2683. GEN Alblas: 20.00 uur, korte baan in, 01849-2435/2031. 19.30 uur, korte baan man- J05662-1361. NDAG gHaag: 14.30 uur, Hofvijver mara- 1 mannen, 070-3835276. IHaag: 10.00 uur, korte baan, op idiging. 5(andag Ofdrecht: 10.30 uur, marathon i Loosdrecht, alle klassen, 8-23225/23226. I ANWB verstrekt inlichtin- over goedgekeurde toer- Ihten op zijn nieuwe 32 satsliin 06-350 300 25. ■COERSEN lelij 1 HAAG Onze tips voor tak loersen van Wolvega (mor- aanvang 18.00 uur) luiden: een °<rs: 1. Eiswein, 2. Farao Kie- of, 3. Fighting Boszorg (1-6-4). jj toers: 1 Exclusiv Victrix, 2 tier Frisia, 3. Chancey Mereveld on 3). •bot ners: 1. Elma Neyenrode, 2. Egon jef iune, 3. R Mack Attack (5-7-10). oers: 1. Els Victory, 2. Emiel W, lerie Norton (3-2-6). nd 'nif oers: 1. Dahhaam, 2. Don Victo- Colorado Pitt (4-3-7). ers: 1 Diamond Space, 2. Delius Troje, 3. Exceptional Man (5-7-4). oers: 1. Dex di Tricia, 2. Celest ^nacre, 3. Barbera N (5-6-2). oers: 1. Apollo, 2. Atomic Power, ino Buitenzorg (6-2-3). llin ®ers: 1 On Patrol, 2 Elionora -,ve son, 3. Eviva Kievitshof (4-2-5). koers: 1. Chiel Buitenzorg, 2. j fje Scimitar, 3. Caesarevento (6- DRACHTEN „Die el lendige Viking". Ben van der Burg deed geen moei te meer om aardig te blij ven. Johann Olav Koss snoepte vorig seizoen een wereldtitel af, gunde hem geen wereldrecord op de 3000 meter en wist hem door een slim toegestoken handje zelfs de wereldbe ker 1500 meter te ontfut selen. De kans is groot dat de Neder landers in het voorolympische seizoen alle hoofdprijzen mis lopen. Met machtsvertoon ver overde Koss in Sarajevo de Europese titel. De 22-jarige Noor is komend weekeinde te vens de voornaamste kandi daat voor het wereldkampi oenschap. Hoe groot is de fru stratietolerantie van het Ne derlandse kwartet? En met name die van Ben van der Burg? Want juist Van der Burg, de cabaretier van het Nederland se schaatsen, lijkt het meest te lijden onder de klappen die Koss uitdeelt. Dat valt mee. Haarfijn weet hij wat er de voorgaande keren misging. Zo was hij Sarajevo gedwongen van zijn reserveschaatsen ge bruik te maken. Die teleurstel lende vierde plaats is hij zo snel mogelijk vergeten. Alleen details dringen zich op. „Zoals Leo die op de 1500 meter in de binnenbocht onder mij door gaat. Dat kan gewoon niet". Haptonomen en manueel-the- rapeuten behoeven bij de Ne derlandse WK-deelnemers niet op werkgelegenheid te hopen. Het in Collalbo verblij vende kernploeglid Gerard Kemkers consulteerde een specialist van de laatste soort, de overigen doen er slechts smalend over. De Zuidhollan ders Van der Burg, Bart Veld kamp en Thomas Bos, die vo rig jaar bij het WK in Inns bruck als tweede, derde en vijfde eindigden, lossen hun zaakjes zelf op. Schaatsvader Een schaatstrainer uit Van der Burgs verleden bevestigt dat.' Hans Veldkamp, de vader van Bart, mag zich wel Van der Burgs geestelijke .schaatsva der' noemen. „Als het tegenzit is Bart een jongen, die het liefst het ijs kapot hakt en zijn zonnebril vertrapt. Ben trekt zich een paar dagen terug om alles op een rijtje te zetten". Veldkamp was Van der Burgs eerste trainer. Toen de jongen uit Den Hoorn na een tegen vallend debuut bij Jong Oranje terug moest naar de geweste lijke selectie en daar niet kon aarden, kwam hij opnieuw in handen van Veldkamp. „Dan houdt hij bij wijze van uitzon dering een paar dagen zijn mond. Hij probeert zo de ba lans te hervinden. De harde lijn van Leen Pfrommer be viel niet zo", herinnert Veld kamp zich. Hetzelfde geldt trouwens voor dit seizoen voor Bens buurjongen Conrad Alle- Volgens Veldkamp sr. is het van eminent belang dat bonds coach Ab Krook zijn pupillen een grote vrijheid geeft in de details van de training. Veld kamp jr. hoeft niet te lopen, reden waarom hij ooit uit een gewestelijke kernploeg werd gezet. „Als je in de training niet lekker je gang kan gaan, hoef je van de wedstrijd niet veel te verwachten", zegt Krook, die in alle vier zijn schaatsers een kandidaat voor de top-drie ziet. Van enige fru stratie wil Krook dan ook niets weten. „Bezet je tot twee keer toe de plaatsen twee tot en met vijf, dan kun je niet van falen spreken. Waar schijnlijk heb je je doel te hoog gesteld". Overwicht De terugkeer van Leo Visser in de kernploeg blijkt het in casseringsvermogen ten op zichte van Koss te beïnvloe den. Hoewel de Europese -en wereldkampioen van 1989 niet meer dan twee jaar ouder is dan de jongste Nederlandse WK-deelnemer (Bos), heeft hij een aanzienlijk geestelijk over wicht op zijn collega's. Visser is een schaatser van het no- nonsense type. Toen Veld kamp bij de wereldbekerwed strijden in Noord-Amerika volkomen van slag was, druk te Visser de Hagenaar op het hart niet in paniek te raken. „Schaatsen leer je niet in één winter, je verleert het ook niet zo snel", luidde de ijzersterke logica van de piloot. Van der Burg probeert zich net zo nonchalant op te stellen als Visser. „Dat is de killer. Maar als het bij mij in de trai ning niet lekker loopt, dan kan ik in de wedstrijd geen te genslag meer verwerken. Niet goed rijden en toch doorram men. Dat is het recept van Tomas Gustafson verhindert dit weekeinde naar alle waar schijnlijkheid dat de Nederlan ders opnieuw in gesloten for matie Koss zullen volgen. Dat is de stellige overtuiging van Van der Burg. „Honderd pro cent zeker", grinnikt hij. „Thi- alf zal huilen als het wel ge beurt". Gustafson is Van der Burgs kandidaat voor het we reldkampioenschap. „Toch", zegt Hans Veldkamp, „zal het niet zo moeilijk te accepteren zijn als Koss of Gustafson ster ker zijn. Tenminste als je geen steek hebt laten vallen. Dan zijn de Nederlanders realis tisch genoeg om zich bij de fei ten neer te leggen". DEN HAAG Het programma van de NK indoor-atletiek, dat over acht dagen wordt gehouden in het Haagse Houtrust Sport, is afgestemd op de wensen van de NOS. Dat is vanmiddag in Den Haag bekendgemaakt tijdens een persconferentie aan de vooravond van de nationale titelstrijd jeugd- (aanstaand week einde) en senioren- (16 en 17 februari) atletiek. Voor de kampioenschappen bij de senioren hebben zich 125 vrouwen en 212 mannen ingeschreven. Onder hen bijna alle toppers, die zich kunnen kwalificeren voor het WK indoor-atle tiek dat op 8 maart begint in Sevilla. Met het oog op de belangstelling van de NOS zijn de finale nummers van het NK voor senioren bijeengebracht op de mid daguren. Zaterdag 16 februari worden de hoogtepunten ver wacht tussen 15.00 en 18.30 uur. Op dat laatste tijdstip valt het startschot voor de finale van de 60 meter voor vrouwen, waarbij onder tneer Nelli Cooman aan de start komt. Zondag tussen 14.00 en 17.30 worden de andere finales afgewerkt. Op beide da gen vertoont de NOS met ongeveer een uur vertraging een sa menvatting van de hoogtepunten. Kachels In Houtrust Sport wordt momenteel driftig gesleuteld aan de verwarmings-apparatuur. Eén van de drie kachels in het sport complex weigert dienst, maar de verwachting is dat dit euvel tijdig kan worden verholpen. De organisatie van de NK ver wacht een flink aantal toeschouwers, mede omdat vanaf van daag in Den Haag door middel van grote publicatieborden op de titelstrijd wordt gewezen. Behalve de NOS besteedt ook de lokale televisiezender Lokatel aan de atletiekkampioenschappen. Lokatel verzorgt op beide da gen rechtstreekse uitzendingen vanuit Houtrust Sport. Dries van Wijhe (rechts) sleurt aan de kopgroep. FOTO: DIJKSTRA ANKEVEEN Het was zijn weer: ijs in de snor, bloed aan het pak. Het was zijn show. Een ouderwetse Dolle Dries show. Dries van Wijhe raasde met zijn 45 jaar oude lichaam als een aankomende twintiger over het natuurijs op de Anke- veense plassen. Hij beschikte gisteren bij min zeven, een gure oostenwind en lichte sneeuwval tijdens de nationale titelstrijd over mysterieuze krachten. Niemand was in staat de oude baas te volgen. De grote mon den van de jongere lichting vielen stil en hingen open. Van Wijhe werd in Ankeveen voor de tweede keer in zijn loopbaan nationaal marathon kampioen op natuurijs. In de recordtijd van 2.36.50. Met een superioriteit die aan het on voorstelbare grensde. Met ruim een minuut voorsprong kwam hij winnend over de streep. Rene Ruitenberg won de sprint om de tweede plaats voor Jos Pronk, net als Van Wijhe een veertigplusser. Bij de vrouwen ging de titel naar Alida Pasveer, die half januari ook al kampioen werd op kunstijs. LEIDEN De squashers van Dekker Warmond hebben met hun zege op Victoria de ruim winnende hoofdmacht van de SRC Alphen opnieuw tot koploper gemaakt. Spannend was het bij Dekker Warmond tegen de koploper in de eerste divisie van de landelijke competitie, Victoria 2. Carel de Bruyn verloor de eerste game van de openingspartij met 8-9, maar vervolgde sterk met 9-3, 9-2 en 9-3 winst. Ook Briël van de Poel bleef aan de goede kant van de score door Fokko de Koning met 9-4, 9-2 en 9-8 te verslaan. Het tweede en eerste enkelspel was voor de Warmonders minder succesvol. Harm- Jan Kits was maar één, met 7-9 verloren game opgewassen te gen Mark Veldkamp. Rik Zandvliet bracht de eerste game op zijn naam en verzamelde in de vierde game de zeven punten, die genoeg bleken om na telling het bonuspunt aan Dekker te bezorgen, 7-7 in games, 93-88 in punten. Met de overwinning van Dekker was vooral Detach/Alphen zeer gebaat. Na het debacle (4-1 verlies) drie weken geleden in de strijd om de eerste plaats tegen Victoria, werden alleen maxi male zeges geboekt. Gisteren was Rhijenhof het tweede slachtof fer. Hans Doderer, André Chevalier en Peter-Paul Scheerder wonnen hun partijen blank. Slechts Jan-Willem Scheerder be hoefde een game af te staan. LEEUWARDEN Een Elfstedentocht zit er voor lopig niet in. Tijdens de eerste officiële vergade ring van de Vereniging De Friesche Elfsteden stemde vooral de toestand van het ijs de bestuursle den vrij somber. De rayonhoofden worden voor lopig nog niet bijeengeroepen. Vooral op de meren in de Zuid westhoek van Friesland en op de Dokkumer Ee verkeert het ijs nog in slechte staat. „De toe stand van het ijs is ontzettend tegengevallen. Het heeft de af gelopen dagen streng gevroren, maar door de harde wind is het ijs niet aangegroeid", aldus woordvoerder Nauta. Ook on der de bruggen in de Friese steden slijt het ijs nog teveel door de flinke stroming. AMMERSTOL „Het stelt hoegenaamd niks voor, maar het is gewoon leuk". Gewestelijk schaatstrainer Hans Veldkamp kon het be lang van de Zuidhollandse langebaan-kampioenschappen voor vrouwen aardig inschat ten. Voor favoriete Christa Bijlsma („Voor mij is deze wedstrijd best belangrijk") was de lol er in Ammerstol snel af. Na 1000 van de 1500 meter kwam ze ten val. „Balen dus". In de kleine en dus propvolle kantine van de nu weer eens nieuw leven ingeblazen ijsclub Vooruitgang (met niet warme, maar hete chocolade én een goed glas punch) ontdekte de 24-jarige Voorburgse dat de schade bleek mee te vallen. „Ik dacht alweer een contact lens kwijt te zijn. Is me al twee keer gebeurd. Nu bleek-ie ge lukkig alleen wat te zijn ver zakt, ik ontdekte 'm in een ooghoekje". De 200 gulden kon Bijlsma, die uiteindelijk derde werd achter Janny van Ber- geyk (Spijkenisse) en Suzanne van Meerten (Voorburg), in ei gen portemonnee houden. Contactlens Een oorzaak voor het veelvul dige verlies denkt ze al wel te hebben gevonden. „Ik heb dit seizoen plotseling last van tra nende ogen, die lenzen drijven gewoon weg. Had ik in de zes jaar daarvoor nooit last van". De overkapping van de Haag se Uithof is schuld. „Een ande re luchtsamenstelling", aldus Bijlsma die om andere rede nen het dak toejuicht. „Ik vind het lekker, hoor. Bij een ha gelbui heb je nu alleen nog last dat je elkaar niet kunt ver staan, maar je blijft wel droog". Voor de Zuidhollandse titel strijd in Ammerstol bestond gisteravond maar bitter weinig animo. De toeschouwers wa ren op de vingers van één want te tellen, ook de rijdsters stonden bij e min-acht niet te trappelen „De meeste goede schaatssters willen zich voorbereiden op de selectiewedstrijden voor de Nederlandse afstandskampi oenschappen", wist ook Bijl sma die de geringe ambiance betreurde. „Ik rijd liever met goede tijden naar een vierde plaats dan eerste te worden in een zwak deelnemersveld". Techniek Ooit gold Christa Bijlsma als een veelbelovend talent. Bij de D-jeugd was ze sneller dan Jo- landa Grimbergen, nu de na tionale kampioene. „Maar er gens blijf je dan steken", meent de Voorburgse die va der Piet als hoofd-scheidsrech- ter in Ammerstol aanwezig wist. „Bij mij was het een kwestie van techniek. Als ju nior al had ik dikke bovenbe nen, veel kracht. Maar toen was er nog niemand die mij op de techniek wees. Nu zijn er drie trainingsgroepen voor de verschillende leeftijdscatego- riën, Wim den Eisen en .Wim Borst doen heel veel goed werk. Dat was in mijn tijd net in opkomst". Ruilen met regio-genote Lia van Schie, afgelopen weekein de derde van de wereld in het Noorse Hamar, wil Bijlsma echter nou ook weer niet. „Ik vond het prachtig, hoor, om haar te zien schaatsen. Maar ik weet niet of ik er wel zoveel voor over zou hebben. Van m'n vijftiende tot m'n zeven tiende trainde ik ook elke dag. Maar als je wat ouder wordt,' 'ga je toch minderen", aldus de op een Haagse basis-school als groepsleerkracht werkzame Bijlsma. „Gek genoeg rijd ik nu, met hooguit drie keer trai nen per week, net zo snel of vaak zelfs sneller dan een jaar of drie geleden. Omdat ik, dank zij André Kraaijeveld en later Hans Veldkamp, nu weet hóé je het beste kunt schaat- DICK KIERS GENEVE Het beroep van de Griekse voetbalclub Olympia kos tegen de straf van twee Eu ropese bekerwedstrijden zon der publiek is volkomen verkeerd uitgevallen. De be roepscommissie van de UEFA besloot gisteren Olympiakos voor het komende Europese seizoen uit te sluiten. Tegen de beslissing is geen appèl moge lijk. De club was in eerste in stantie bestraft wegens ongere geldheden tijdens het duel op 24 oktober tegen Sampdoria, in het kader van het Europese toernooi voor bekerwinnaars. /sportuitslagen Mannen: Limoges (Fra)-Maccabl Tel Avlv (Isr) 95-114, Kingston (EngFArls Salonikl (Gri) 97-96 na twee verlengingen, Pesaro (lta)-Split (Joe) 105-106, Barcelona (SpaF Leverkusen (Oui) 96-67. Stand: 1. Barcelona 8-15, 2. Salonikl 8-13, 3. Split 8-13, 4. Pesa ro 8-12, 5. Tel Aviv 8-12, 6. Leverkusen 8- 12, 7. Kingston 8-10, 8. Limoges 8-9. Vrou wen: Cesena (ItaFZaragoza (Spa) 89-66, Leningrad (SovFSporting Athene (Gri) 77- 79. Mlrande (FraFArvika (Zwe) 109-77. Stand: 1 Cesena 7-13, 2. Arvika 6-11, 3. Leningrad 6-9, 4 Mlrande 7-9, 5. Zaragoza 7-9, 6. Athene 7-9. HANDBAL Oefenwedstrijd Preeg Tsjechoslowaklje-Nederland vrouwen 17-15 i Wijhe (Oosterwolde) 98,6 in 2.36.50, 2. Bené Ruitenberg (Olde- >ek) op 1.10, 3. Pronk (Oost-Grattdijk). SCHAKEN Tweekampen kandidatentoernooi Achtste partij: Short (GBrFSpeelman (GBr) 1/2-1/2 Eindstand. 4-4. Zaterdag volgt de eerste verlenging van twee partijen volgens versneld speeltempo (60 zetten In 45 mlnu- Toernooi Milaan 1e ronde: Prplc (JoeFIVanlsevic (Joe/2) 6-3 3-6 6-4, Nargiso (itaFCamporese (Ita) 7-5 6- 4 2e ronde: Lendl (Ts)FCarattl (Ita) 6-4, 1-6 6-7, Tsjesnokov-Gunnarsson 4-6, 3-6. Vrouwentoernooi Wellington (Aue) 2e ronde: Quentrec (FraFOremans (Ned) 6-4 i finales: Real Mac WIELRENNEN Blanco Villar (Spa). 9. Nulens (Bel), 10 Pel- per (Bel), overige Nederlanders 20. Beuker, 41 Rooks allen zelfde tijd als Sergeant, 70. Slemons 2 54. 77 Van den Akker 4.57, 92. Hanegraaf, 95. Kools, 107 Van Orsouw, 108. Zuyderwljk, 112. Kokkelkoren, 117 Solleveld, 119 Verhoeven, 120. Suykerbuyk, 129. Cordes allen zelfde tijd als Van den Ak ker, 137 Pleters 10.05. 143. Van der Pas z.t., 144. Ducrot z.t. Algemeen klaesement: 1 Lezaun (Spa) 12.42.32, 2. Van der Poel 0.03, 3. Mottet (Fra), 4. Kappes (Oui), 5. Muller (Zwl), 6. Sunderland (Aus), 7 Echave (Spa), 8. Andreu (VSt), 9. Pedersen (Den). 10. Gutierrez. 11. Beuker allen zettde tijd als Van der Poel, 39. Rooks 0.25, 69. Slemons 2.59, 81 Verhoeven 4 54. 83. Hanegraaf z.t., 85. Suykerbuyk z.t., 87. Zuyderwl|k 5.07, 102 Van den Akker 5 16. 104 Van Orsouw z.t., 115. Solleveld z.t., 122. Kools z.t„ 127 Cordes z.t.. 129. Kokkelkoren 5 43. 142. Van der Pas 10 02, 150. Ducrot 10.24, 167 Pleters 13.09 Geleen-Nljmegen 1

Leidse Courant | 1991 | | pagina 7