Kantebeen steun en toeverlaat Hooman J)ambonden in conflict Voorlopig geen Elfstedentocht Voetbal kan op harde velden Earnest Stewart zuinig op Amerikaans paspoort Olympische Spelen duur voor toerist Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! a 5port ccicucsomxmt dinsdag 5 februari 1991 pagina 15 V en I -urhEN HAAG Sinds eind november de tw jovjetrus Bairamov werd gekozen tot voor- itter van de werelddambond (FMJD) in its van de Nederlandse kandidaat Ber Haaf, heeft de Koninklijke Nederlandse :rd )am Bond de betrekkingen met de over- coepelende federatie bevroren. De FMJD eageerde verontwaardigd met een ultima- um: voor 1 maart moet de KNDB alles nor- naliseren, anders mogen Nederlanders niet neer in internationale evenementen uitko- diien. De KNDB haalt de schouders op. „Het inige evenement waarvoor dat dit jaar op- y. |aat is het WK voor junioren", zegt bonds- voorzitter Anton Schotanus laconiek. „Dat raakt slechts twee spelers. Moeten we ons laar zo druk over maken?". LEEUWARDEN De Elfstedentocht 1991 is voorlo pig nog niet in zicht. Volgens ir. Jan Sipkema, voorzit ter van de vereniging „De Friesche Elf Steden is nog zeker twee weken strenge vorst nodig. Het bestuur van de vereniging acht het niet noodzakelijk nu al overleg te plegen met de plaatselijke vertegenwoordigers. Voor deze week is nog geen bijeenkomst met de rayonhoof den voorzien. Sipkema: „Het heeft nog niet echt streng gevroren In Friesland is zelfs nog geen algemeen ij- stoerisme. Op de grote wateren is het ijs hoogst onbe trouwbaar". Voor een Elfstedentocht moet het streng gaan vriezen, meer dan tien graden. Momenteel vriest het matig. De weersverwachting is, dat de vorst deze week nog gemakkelijk stand zal houden. De laatste Elfstedentocht vond plaats in 1986, net als een jaar eerder won Evert van Benthem. In 1987 kwam het bij na tot een derde wedstrijd op rij. Basketbalbond niet verder met Harrewijn BUNNIK De Nederland se Basketbal Bond heeft be sloten het contract met bondscoach Ruud Harre wijn niet te verlengen. Har rewijn, die in de afgelopen vijf jaar het mannenteam en de jongens junioren leid de, heeft een overeenkomst tot 1 juli van dit jaar. In die periode valt de eindronde van de Europese titelstrijd. Door teleurstellende neder lagen tegen Polen en België haalde Nederland de finale ronde in Italië niet. ZEIST Jan Huijbregts, competitieleider betaald voetbal, heeft de profclubs in een gisteren verstuurde brief erop ge wezen dat op een hard veld vaak kan worden gevoetbald. „Een hard, maar egaal veld", onderstreepte Huijbregts, „is bespeelbaar. Ik heb de indruk dat dit niet bij iedereen volstrekt duidelijk is. De richtlijnen die ik op papier heb gezet, zijn niet nieuw. Het leek me alleen verstandig ze nog even bij de clubs op te frissen". Huijbregts heeft de indruk dat bij de beslissing wel of niet spelen onder de huidige omstandigheden willekeur een grote rol speelt. „FC Utrecht, Willem II en Groningen wilden het afgelopen weekeinde blijkbaar graag spelen. Het lijkt me gek dat de omstandigheden op de andere velden zo verschillend waren, dat daar niet kon worden gevoetbald". Weinig wijzigingen in selectie Portugal LISSABON De selectie van het voetbalelftal van Portugal, dat zaterdag in en tegen Malta speelt, is nauwelijks gewijzigd in vergelijking tot de formatie die op 23 januari van Grieken land verloor. Portugal is inge deeld in dezelfde kwalificatie- groep voor de strijd om het Eu ropese kampioenschap als Ne derland. Doelman Silvino, die in Athene zijn plaats moest af staan aan Vitor Baia, is vervan gen door Adelino Barros. Ver der heeft bondscoach Jorge be sloten Porto's Semedo, net her steld van een blessure, te ver kiezen boven zijn clubgenoot Couto. Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 18.55 uur De heili- Nederland 3, 22.15 uur Studio Sport Journaal. BBC 1, 23.55 uur: Snooker. BBC 2, 20.10 uur: Cricket. Eurosport, 18.00 uur: Sport. Super Channel, 20.00 en 22.15 uur: Ultra Sport. Sportnet, 18.00 uur Sport. MORGEN Nederland 2, 16.52 uur: De bal is rond. BBC 1, 15.15 uur Paardesport. BBC 2, 15.15 en 17.00 uur: Snooker. Eurosport, 09.00 uur: Sport. Sportnet, 08.00 uur: Sport. LEIDEN Mirjam Hooman heeft nog maar net het Europese Top 12- tafeltennistoernooi op in drukwekkende wijze naar haar hand gezet, of haar privé-trainer Frits Kantebeen staat al weer met de jeugd in de zaal van zijn Leidse vereni ging Scylla. Kantebeen is de man die Mirjam Hooman heeft laten schitteren, zo vindt de gevierde winnares ook zelf. Het Europese toptreffen in Den Bosch betekende het af gelopen weekeinde het aller eerste internationale optre den voor Frits Kantebeen met Mirjam Hooman. En het was direct 'bingo'. Hooman's titel is zeker ook het werk geweest van haar 30-jarige steun en toeverlaat. Een dag na het driedaagse toernooi neemt Kantebeen in de kan tine van Scylla de hartelijke felicitaties in ontvangst van zijn clubgenoten. Een blijk van waardering na een lange intensieve samenwerking met Mirjam Hooman. Hobby Knettergek van tafeltennis is-ie. Kantebeen heeft er vier jaar geleden zelfs zijn baan als ziekenverzorger voor op gegeven. „Het was zwaar werk, het verdiende slecht en ik had het allemaal wel gezien", herinnert hij zich nog. Kantebeen, die als speler als een wildebras te boek stond, gaf voorrang aan het tafeltennis, waarin hij als trainer veel tijd wilde stop pen. Momenteel beheerst de sport met het celluloid zijn leven. Zo'n 25 uur per week is de gedreven coach met ta feltennis bezig. Rijk wordt hij er niet van. „Dat is zo, maar ik vind het gewoon leuk. Het is nog steeds een hobby", vertelt Kantebeen die ooit bij de junioren de nationale titel veroverde. Het werd een hobby die Kantebeen vier jaar geleden serieus opvatte. Hij nam de training van de selectie van zijn club Scylla voor z'n re kening. Daar behoorde ook Mirjam Hooman (destijds nog Kloppenburg) toe die het Achterhoekse Odion verruil de voor de vereniging uit het westen. „Ik kende Mirjam ei genlijk alleen van gezicht", aldus Kantebeen. „Zij kwam in het eerste herenteam en ik was coach van dat team. Zo doende kwam ik met haar in aanraking. Er wordt de laat ste tijd wel veel gesproken langzaam gegroeic Hooman hechtte zoveel waarde aan de relatie met haar clubtrainer dat zij vorig jaar Kantebeen de vraag voorlegde of hij haar ook bij topevenementen wilde bege leiden. Kantebeen aarzelde geen moment en ontfermde zich met overgave over de Leiderdorpse die naast het tafeltennis halve dagen als secretaresse werkt. Geruststelling Hooman wilde tijdens de Top 12 niet worden bijgestaan door bondscoach Tigerman, maar door Kantebeen die haar met een gevoel vol zelf vertrouwen de wedstrijden in stuurt. Pas in december vorig jaar zette de tafeltennisbond het licht op groen voor privé- trainer Kantebeen die tot dusverre alleen op nationaal vlak Hooman begeleidde. „Voor Mirjam betekende dat een hele geruststelling", meent Kantebeen die als de bond definitief toestem ming geeft Hooman ook graag in de toekomst tijdens internationale westrijden zou willen begeleiden. „Ik zie Mirjam elke dag en heb er al les aan gedaan om haar zo goed mogelijk voor te berei den op de Top 12". Die voorbereiding verliep op de eerste speeldag van de Top 12 boven verwachting voorspoedig. „De overwin ningen op de Chinese speel sters Tu en Wang (uit respec tievelijk Zwitserland en Frankrijk; red) betekenden een opluchting voor me. Van het hele toernooi bood Wang nog het beste tegenspel. Over die partij ben ik ook het meest tevreden". Ook op de tweede speeldag bleef Hoom an ongeslagen. Zelfs de win nares van de vorige editie van de Top 12, de Hongaarse Gabriella Wirth, ondervond in drie games met name het tactisch vernuft van de Neer- lands sterkste speelster. „Mirjam is in staat om een game lang te klieren op de zwakke punten van de tegen stander", roemt Kantebeen de tactische kwaliteiten van Hooman. „Zo kwam Wirth geen moment in haar spel doordat Mirjam bij de servi ce-ontvangst de bal steeds kort teruglegde en het inititi- atief naar zich toe trok". Pas in de halve finale had Hooman voor het eerst een vijfde game nodig om de winst naar zich toe te trek ken. Niemand minder dan Bettine Vriesekoop was in De begeleiding van privé-trainer Frits Kantebeen betekende voor Mirjam Hooman een gerust stelling tijdens het Top 12-toernooi. het beladen duel haar tegen standster. Den Bosch was in eigen land de uitgelezen plek voor Hooman om uit de scha duw te treden van de Neder landse tafeltennisdiva. Logi scherwijze moest het tweetal het zonder hun coaches Ti german en Kantebeen stel len. „Ik ben naar buiten ge gaan en ben een wandeling gaan maken", zegt Kante been, die de spanning niet kon verdragen. „Ik kon toch geen invloed uitoefenen op de wedstrijd. Je zit toch ner gens lekker in die hal bij zo'n beladen duel. Buiten dacht ik dat het gewoon niet fout kon. Maar eën knul bij de par keerplaats vertelde dat Betti ne met 2-1 in games leidde. Ik ben nog een rondje gaan lopen en hoorde plotseling muziek uit de hal. Ik stak m'n kop om de hoek en zag dat Mirjam een voorsprong had van 13-6 in de beslissen de game. Toen ze gewonnen had, rende ze naar de uitgang van de hal waar we afgespro ken hadden. Dat moment vergeet ik nooit meer. Die overwinning betekende zo- FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN veel voor mij. Ze had name lijk afgerekend met het feit dat het maar eens afgelopen moest zijn met altijd maar Bettine". Kantebeen heeft er bij Hooman steeds op geha merd dat ze veel in haar mars had. „Ik heb altijd te gen Mirjam gezegd dat ze zich moest realiseren wat ze in werkelijkheid kon. De Top 12 is al een succes, maar je bent geneigd om verder te kijken. En Mirjam is nog niet klaar..." PETER ALLEBLAS FOTO: DIJKSTRA TILBURG Earnest Ste wart, Amerikaanse spits uit Uden met Brabantse tongval, heeft een jon gensdroom. Voetballen voor de Verenigde Staten tijdens de wereldtitelstrijd van 1994. Een droom met perspectief. Na twee doel punten tegen Ajax, afgelo pen zondag, deelt hij de eerste plaats op de topsco- rerslijst, met dertien tref fers. Net zo veel als Den nis Bergkamp en Stefan Pettersson. Stewart woonde als kind vijf jaar in de Verenigde Staten. Toch is hij een echte Braban der. Hij heeft het over „ons mam" en „ons pap" en groet met „houdoe". Alleen de Ame rikaanse mentaliteit is blijven hangen. „Wij willen altijd winnen. Ik werk me graag dood voor de ploeg. Ik ga voor mijn teamgenoten door het lint, als ik weet dat ik genoeg ballen van ze krijg. Ik ben geen egoïstische spits. Doel punten zijn meegenomen, maar ik ben net zo blij als Syl- la scoort". Hij volgt Amerikaanse sport en, koestert zijn paspoort en leest de kranten van het land. Zijn vader, militair, neemt de bladen meer naar huis. De link met de Golf-oorlog is snel gelegd. „Amerika waakt over de wereld. Eigenlijk verdedi gen de Verenigde Staten en Engeland de belangen van heel Europa. Ik ben falikant tegen de oorlog. Het is waan zinnig dat zoveel levens wor den weggenomen. Zelf zal ik nooit ruzie stoken. Stel dat ik naar het front zou moeten, dan ben ik de eerste die in de schuilkelder zit. Ik kan hard lopen, van die gave zal ik ge bruik maken". Overigens: Ste wart is dienstplichtig voor het Nederlandse leger. Videoband Earnest Stewart verwierf eni- Braam assistent van De Visser tekend als trainer van Willem II. Hij krijgt echter niet de eind verantwoordelijkheid over het eerste elftal. Piet de Visser, in het bezit van een levenslang contract bij de Tilburgse club, keert terug als trainer-coach. Hij heeft meer dan een jaar achter het bureau gezeten. Door de komst van oud Willem Il-speler Braam, momenteel trainer bij het naar het betaalde voetbal lonkende TOP uit Oss, is volgend seizoen in Tilburg geen plaats meer voor het succesvolle duo Koster-Versluijs. ge bekendheid als speler van VVV, waar hij in 62 duels vijf tien keer scoorde. De zoon van een Nederlandse moeder en een Amerikaanse vader was in het bezit van twee paspoorten. Op aanraden van kennissen verzocht hij de Amerikaanse bondscoach Bob Gansier per brief opgenomen te worden in de nationale selectie voor het WK in Italië. Gansier belde naar Uden en vroeg een videoband met Stewart's ver diensten in de spits. De band kwam nooit aan. Stewart be grijpt niet hoe dat kan, maar miste het WK. Tot die tijd had hij nooit zo na gedacht over Amerika. Ster ker, ooit stond hij op de reser velijst voor Jong Oranje. Een geluk bij een ongeluk was, dat hij werd afgevoerd. „Als ik had gespeeld, had ik dag met het handje kunnen zeggen te gen Amerika". In december maakte hij zijn debuut in het duel met Portugal. Volgens Stewart heeft voetbal wel degelijk een kans in de States hoewel het WK mis schien te vroeg komt voor prestaties. Gansier bouwt aan een jonge ploeg, die het van hard werken moet hebben. „De jeugd voetbalt massaal. Al die jongens kun je het voetbal na 1994 niet meer afnemen. Zo werkt dat niet. Ik weet zeker dat de Amerikanen het WK fantastisch maken. Ze zijn pa triottisch. Bij de Olympische Spelen behoorde het voetbal tot de best bezochte evene menten. Straks komen top- ploegen en topnamen, dan zit ten de stadions vol". Remy Reynierse, vroegere speler van VW, was een van de leermeesters van Stewart. Hij overtuigde hem rustig te blijven tegen scheidsrechters. „Ik was te agressief. Niet dat ik sloeg of schopte, maar ik ging gauw praten tegen spelers of arbiter. Het was de reactie na de actie. Ik besef nu dat ik meer bereik als ik de scheids rechter lief aankijk, zonder te slijmen". „Iedereen in Duitsland weet wat Boris Becker doet op drie van de vijf dagen. Dat is ta melijk irritant. Om je de waarheid te zeggen: ik wil een rustig privé-leven, een vrouw en een paar kinderen. Ver van het front". Boris Becker in de Volks krant „In mijn eigen land is het nu zo'n twintig graden. Ik heb niet zo lang stil gestaan bij het enorme temperatuursverschil in België. Ik moet gewoon mijn werk doen. Ik ben ook nergens bang voor. Anders kun je het wel schudden als voetballer". 16-jarige Ghanees Nii Lamptey van Anderlecht in het Algemeen Dagblad „Met de bespreking kwam ik het kamertje binnen en moest ik van het bord af lezen dat ik reserve stond. En ik heb nooit enige uitleg gehad waarom ik er plotseling naast kwam te staan. Het was bovendien m'n beste seizoen bij Ajax. Daar om deed het me allemaal nog al wat. Louis van Gaal kwam de volgende dag dan wel bij me om te zeggen dat ik door moest gaan en m'n koppie niet moest laten hangen, maar dat was het punt helemaal niet. Ik vond het namelijk geen stijl wat ze me flikten, en dat vind ik nog steeds". Rob Witschge over het aan treden van z'n opvolger Bryan Roy bij Ajax in Voetbal International „Laat ik het ronduit zeggen: in Holland werken, Neder landse voetballers trainen, dat zou ik verrukkelijk vinden. PSV? Waarom niet, ze hebben me via via vóór het WK be naderd. Toen werkte die man, die nu bij Fenerbahce werkt, Hiddink ja, nog bij PSV. Ik wist niet dat er wat rond zijn persoontje speelde. Hij werkte Franz Beckenbauer, nu werkzaam bij Olympique Marseille, in Sport Interna tional „In Duitsland zou ik ongetwij feld een vette bankrekening hebben gehad. Maar achteraf zou ik nergens anders meer willen wonen. Ik ben inmid dels in alle landen van Euro pa geweest, maar ik hou van Nederland en van mijn dorpje Hazerswoude, in het bijzon- begonnen. Topsporters beho ren tot een bevoorrechte kas te". Technisch-directeur Jan Vlieg van de tafeltennis bond in Het Parool „Ik voorzie dat de Tsiechoslo- waken binnen afzienbare tijd het vaandel in het veldrijden van de Belgen en de Neder landers overnemen. Achter de huidige generatie profs en amateurs zit weer een hele golf talent". Veldrijder Radomir Simu- nek in de Volkskrant Boris Becker: rustig privé-le- ven. FOTO: ANP der. Ik zou er echt niet meer weg willen". Tafeltennisser Paul Haldan in de Haagsche Courant „Als ik ontevreden ben over mijn spelers interesseert het me geen moer of hun moeder, de Paus of de pers het als eer ste krijgt te horen. Ik behoud mij het recht voor ze genade loos te slachten. Heister en Keen willen soms meer dan ze kunnen. Dan raken ze de pressief als het even niet loopt. In zo'n labiele gemoeds-^ toestand roepen ze wel eensf gefrustreerd dat ze met tafel tennis willen stoppen. Dam word ik woedend. Stoppen? Die jongens zijn nog niet eens „Raar toch, die overeenkomst tussen Nederlanders en Joe- goslaven. Zowel de trainers als de spelers zitten overal in de wereld op de meest moei lijke plaatsen en komen daar tot resultaten. Dat komt om dat wij Joegoslaven en jullie Nederlanders de besten zijn". Trainer Tomislav Ivic van Atletico Madrid in het Vrije Volk „We hebben geen traditie. Over Nederland wordt nooit gesproken. Langzaam maar zeker winnen we terrein. Vroeger was het handje schudden, twee keer op je rug liggen en wegwezen. Ze krij gen nu wat meer respect voor ons. Dat komt ook omdat we ons laten zien in het buiten land. Op internationaal be stuurlijk niveau is Nederland FOTO: ANP helemaan niet vertegenwoor digd. Hetzelfde liedje geldt voor de arbiters. En dat scheelt toch". Bondscoach en worstel-arbi- ter Hennie Bossenbroek in het Algemeen Dagblad „Daar stond je in je broek en, je gebreide "trui. staan de Taiwanezen daar ook, met startschoenen zonder overhandschoenen. Ik kan me nog herinneren dat ik zelf voor het eerst naar beneden ging met de helm van m'n ouwe Puch, motorhandschoe nen met van die lange flap pen. En een lange onderbroek aan". Bobsleeër John Drost in Sport International DEN HAAG Wie de Olympische Spelen volgend jaar met eigen ogen wil zien, moet rekening houden met extreem hoge prijzen. Dat voorspelt woordvoerder Rob Admiraal van de reisorgani satie Arke die het exclusieve recht verwerft in Nederland kaarten voor de spelen te verkopen. Arke verwacht binnen twee weken een contract te tekenen met het Nederlands Olym pisch Comité dat als verleng stuk van de organisaties van de winterspelen in Albertville en de zomerspelen in Barcelo na optreedt. „Voor beide eve nementen zal het heel moeilijk zijn om aan voldoende kaartjes en hotelkamers te komen", zegt Admiraal. „Al zal het in Albertville iets gemakkelijker zijn dan in Barcelona". In een wijde straal rond Bar celona is nu al sprake van een forse prijsopdrijving. Wie in de zomer van '92 een hotelkamer met drie sterren op honderd kilometer afstand van Barcelo na weet te bemachtigen, kan een rekening verwachten van vijf- zeshonderd gulden per nacht. „Onze arrangementen zullen dan ook heel prijzig zijn", voorspelt Admiraal. Bij de organisatie in Barcelona heeft Arke een claim gelegd op 25.000 toegangskaarten. Maar dat zullen er veel min der worden. Voor juli moeten de kaarten buiten Spanje, die niet verkocht konden worden, terug zijn in Barcelona. Tach tig procent van alle kaarten worden in Spanje aan de man gebracht. Sportprijsvragen DEN HAAG De resultaten van de verschillende sportprijs vragen van het afgelopen weekeinde zijn: 75.000.00; 3e prijs: 69 x 1925,60; 2e prijs: 2 x 75 1: 71.027 x 5,00 5 cijfers goed: 1 winnaar; 5 goéd: 1 winnaar; 4 goed: 20 foed: 236 winnaars; 2 goed: 2.289 winnaars 'oto: le prijs: 10 x 2.041,90, 2e prijs: 221 x 61,50; 3e prijs) 2.383 x 14,20. Toto-gelijk: le prijs: 3 x 3.183,30; 2e prijs: 16 x 62,50; 3e prijs: 103 x 7,80 4e prijs: 1.084 x 2,50. DEN HAAG Onze tips vooi dè koersen van Nootdorp (morgen om 14.30 uur) luiden: le koers: 1. Downwyn Star, 2. Fortu na Kades, 3. Fraulein S (2-5-4). 2e koers: 1 First Kombo, 2. Flus- hingmeadow, 3. Eva Buitenzorg (2-3- 5e koers: 1. Shotgun, 2. Flora W, 3. D'Enev (5-7-1). 6e koers: 1. Cuddy Volann, 2. Cora Dillon. 3. Costeau Boszorg (6-3-10). 7e koers: 1. Edel Hollandia. 2. Euse- crown. 3. Cesar Uithuizen (5-3-2). 9e koers: 1. Attica, 2. Boko's Dream, 3. Bliksem V (6-4-10). 10e koers: 1. Danielle. 2. Don Volen- te. 3. Borella VV (3-2-7). Schaatskalender DEN HAAG De schaatskalender ziet er voor vandaag en de ko mende dagen als volgt uit: Vandaag Lekkerkerk: 19.00 uur. nationaal kortebaankamploenschap, junio ren jongens 12 tot en met 15 jaar, 01805-1317. Morgen Ammerstol: 19.00 uur, geweste lijk kampioenschap langebaan vrouwen B en C. 01825-1806. Lekkerkerk: 13.00 uur, geweste lijke kampioenschap kortebaan mannen, neo-senioren, junioren A, 01805-1317. Nieuw-Lekkerland, 18.30 uur. Zuidhollands kampioenschap langebaan jongens A, 01848- 2688. Nieuwpoort: 19,30 uur, korte baan mannen, 01843- 1385/1393. Ter Aar: 19.00 uur, marathon mannen 75 ronden, 01722- 2247/3054. Donderdag 7 februari Ammerstol: 19 00 uur. geweste lijk kampioenschap vrouwen A en senioren, 01825-1806. Koudekerk aan de Rijn: 20.00 uur. afvalwedstrijd, mannen se nioren en veteranen, 01714- 12387. Ter Aar: 14.00 uur, Gewestelijk kampioenschap Zuid-Holland, Super Sprint, mannen, alle cate gorieën, 01722-2247. Vrijdag 8 februari Nieuw-Lekkerland: 13.30 uur. Nederlands kampioenschap kor tebaan junioren B, 01848-2688. Sportwereld Schaken Na Sax-Kortsjnoj en Joesoepov-Dalmatov in Wijk aan Zee moeten partijen met een versneld speeltempo ook de beslissing brengen in de kandidatentweekamp tus sen Pedrag Nikolic en Boris Gelfand. De Joegoslavische grootmeester won maandag in Sarajevo de achtste partij en bracht daarmee de stand op 4- Skiën Claude Pierrat, een 27-jarige langlaufer, is voor twee jaar geschorst door de de Franse Skifederatie. Bij een anti-dopingcontrole werd de skiër positief bevonden. Pier rat mist het WK noordse num mers die donderdag in Val di Fiemme (Italië) beginnen. Voetbal De tuchtcommissie van-de KNVB schorste de vol gende spelers voor één wed strijd: Uhlenbeek (Aiax), Cool- en, Pattinama (beiaen Hera cles, 3e), Van der Linden (Hel mond Sport), Franssen (MVV), Oomen (NAC). Tennis Het doorgaan van het internationale grastoernooi in Rosmalen is voor zeker drie jaar verzekerd. De tennisbond sloot daarvoor een overeen komst met een firma. Tennis John McEnroe heeft de organisatoren van het toernooi in Milaan meegedeeld dat hij niet zal meespelen. Vol gens een woordvoerder van de spelersvakbond ATP acht de Amerikaan het te gevaarlijk naar Europa af te reizen van wege de Golf-oorlog. Volleybal Het deelnemers veld van het toernooi in De- demsvaart (19-21 april) bestaat bij de mannen uit Nederland, Cuba, Bulgarije en Argentinië en bij de vrouwen uit Neder land, Cuba, Zuid-Korea en mogelijk China.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 15