Molen- en merentochten gaan donderdag van start Wereldwinkel Zoeterwoude wil voormalige gevangenis AANTAL STARTPLAATSEN UITGEBREID Personele problemen enorm bij bouw- en woningtoezicht gemeente Zoeterwoude bioscopen LEIDEN OMGEVING EeidaeSouotwit DINSDAG 5 FEBRUARI 1991 PAGINA lf Inbrekers slaan toe in woonboten SASSENHEIM/WARMOND Bij zeven woonboten die liggen afgemeerd in de Zijp in Warmond is de afgelopen week ingebroken. In verschil lende gevallen werden de tele visie, stereo-installatie en de videorecorder meegenomen. In de andere gevallen is nog niet bekend wat er werd ge stolen. De boten zijn mogelijk bezocht door gebruik te maken van een stalen roeiboot, die ruim een week geleden werd gestolen bij een van de afgele gen woonboten. Maar de poli tie sluit niet uit dat de daders via het ijs bij de woonboten konden komen. Supermarkt Ter Aar kan fustcontainers niet missen Brandende TER AAR „Als Ter Aar mij een bouwvergun ning geeft om mijn super markt te vergroten, dan zijn de containers die er nu staan overbodig". Dit meldde de heer Aker boom gisteravond aan de commissie beroeps- en be zwaarschriften. Supermarkt Akerboom heeft reeds in 1989 van de gemeente te horen gekregen dat hij de containers die hij gebruikt voor opslag van leeg fust moet verwijderen. Akerboom is van mening dat hij, zolang hij zijn supermarkt niet mag uitbrei den, die vorm van opslag niet kan missen. Temeer omdat voor plaatsing van deze con tainers zijns inziens geen ver gunning vereist is. Hij geeft grif toe dat deze vorm van op slag geen schoonheidsprijs ver dient, maar leeg fust opslaan in de buurt van de openbare weg is vragen om moeilijkhe den, vindt hij. Reeds in 1985 heeft Akerboom vergunning aangevraagd voor uitbreiding van de super markt. Daar moest een wijzi ging van het bestemmingsplan voor plaatvinden. Akerboom verwijt het gemeentebestuur dat ze er niet echt hard aan gewerkt hebben. En toen hij kort daarop een kleine wijzi ging van het bouwplan indien de, werd hem de bouwvergun- De bouw van de huidige win kel was in 1970 gerealiseerd met een toevoeging van de ge meente Ter Aar dat een ter rein beschikbaar moest blijven ter grootte van 50 procent van het winkeloppervlak. „Dat is gebeurd, maar nu de uitbrei ding noodzakelijk is word ik met handen en voeten tegen gewerkt", aldus Akerboom. „Daarom, containers zijn niet mooi, maar ik kan niet an ders", is zijn conclusie. auto zorgt voor file ALKEMADE Een auto is gistermorgen tijdens de och tendspits spontaan in brand gevlogen en volledig uitge brand. Het voertuig vatte vlam toen de bestuurder, een 43-ja- rige inwoner van Monnicken- dam, op rijksweg A4 de afslag Leiderdorp passeerde. Door de rookontwikkeling en de be strijding van het vuur ontston den er op de rijbaan in de richting Den Haag files met wachttijden van anderhalf Landbouwer wil grond nog niet verkopen TER AAR Landbouwer Houdijk verkoopt pas grond aan de gemeente Ter Aar als hij de bouwvergunning voor een woning aan de Ringdijk heeft ontvangen. Houdijk uitte gisteravond in de commissie beroeps- en bezwaarschriften zijn ongenoegen over het feit dat de gemeente Ter Aar reeds gevorderd is in zijn plannen voor invulling van het industriegebied Bovenland. Voor de daarvoor benodigde gronden is een voorlopig koopcon tract getekend door Ter Aar en Houdijk. In dat contract staat een clausule dat de aankoop niet doorgaat als Houdijk in ruil voor zijn medewerking geen bouwvergunning krijgt voor een woning aan de Ringdijk. Voor die bouwvergunning is een be stemmingswijziging nodig via de zogenoemde artikel 19 proce dure. Ter Aar moet deze aanvraag bij de provincie Zuid-Holland indienen. De provincie is echter zeer terughoudend omdat het beleid van ruimtelijke ordening een groen hart van Holland voorstaat. Elke inbreuk daarop wordt door provinciale staten mondjesmaat toegestaan. Houdijk steekt het vingertje op naar het gemeentebestuur. Regel eerst de zaken met de provincie en ga pas dan werken aan het industrieterrein. „Eerst een huis, dan krijg je grond", zo voegde hij de commissie toe. REGIO De molen- en merentochten worden, ijs en weder dienende, vanaf donderdag weer gehou den. Het aantal startplaat sen is uitgebreid met War mond (nabij de ijsbaan) en Leiderdorp. Uiteraard kunnen schaatslief hebbers ook starten op de ge bruikelijke startplaatsen in Hoogmade (nabij de Does), Oud Ade (centrum en Venne- meer), Rijpwetering (Vergulde Vos), de Kaag (Kaagzicht) en Roelofarendsveen (Fransche Brug). Een oplossing moet nog worden gevonden voor het traject op de Ringvaart. Nadat daar zaterdag al een vaargeul in was gevaren, is de Ring vaart gistermiddag opnieuw opengebroken door een vrachtboot. Leden van de di verse ijsclubs in de regio heb ben met man en macht gepro beerd de schipper tot andere gedachten te brengen. Zelfs het bieden van een forse scha devergoeding mocht niet ba ten. De schipper wilde koste wat het kost naar huis in Ca- pelle aan den IJssel. Oude Wetering IJsclub Alkemade houdt mor genmiddag districtsschoolwed strijden op de korte baan voor jongens en meisjes in de leef tijdsgroep 8 tot en met 13 jaar. Plaats van handeling is de lan- dijsbaan aan de Baan in Oude Wetering. Aanvang twee uur. IJsclub Alkemade houdt don derdagavond clubkampioen schappen koppelwedstrijden op de Landijsbaan aan de Baan in Oude Wetering. De koppels worden via loting sa mengesteld. Deelname staat open voor dames en heren vanaf 14 jaar. Aanvang half acht. Inschrijven kan van half zeven tot kwart over zeven. Schaatswedstrijden voor leer lingen van basisscholen wor den zaterdag gehouden op de Landijsbaan in Oude Wete ring. Aanvang tien. Inschrij ving via de scholen. De Kaag IJsclub Kagermeer organiseert morgenmiddag schaatswed strijden voor leerlingen van de basisschool. Start twee uur op de ijsbaan nabij de groente winkel van Biemond op Kaag eiland. De Kaagse IJsclub houdt za terdagmiddag vanaf twee uur korte baanwedstrijden voor le den op de ijsbaan bij Biemond aan de Binnenkaag. Deelname vanaf 13 jaar. Op dinsdag 12 februari organi seert IJsclub Kagermeer een districts korte baanwedstrijd voor schaatsliefhebbers vanaf 16 jaar. De wedstrijd wordt ge houden op de ijsbaan naast de groentezaak van Biemond op Kaageiland. Aanvang twee Nieuwe Wetering Ijsvermaak Willem Barendsz uit Nieuwe Wetering houdt vrijdagavond een ringsteek wedstrijd door dames en heren op de ijsbaan aan de Voorweg. Aanvaag zeven uur. Inschrij ven vanaf half zeven. Het in- leggeld bedraagt een rijksdaal der. De Nieuwe Weteringse IJsclub laat ook de schaatsende jeugd volop aan zijn trekken komen. Op zaterdag organiseert de club jeugdkampioenschappen voor jongens en meisjes tot en met 15 jaar. Aanvang half twee op de ijsbaan aan de Voorweg. Inschrijven vanaf één uur. Direct aansluitend op de jeugdkampioenschappen volgt het clubkampioenschap voor uitsluitend dames- en he renleden vanaf 16 jaar. In schrijven aan de ijsbaan (Voor weg). Aanvang circa twee uur. Priksleedeclub De Gladde Ij zers in Nieuwe Wetering houdt zondagmiddag haar clubkampioenschap op de ijs baan aan de Voorweg. Aanvang één uur. Inschrijven vanaf kwart over twaalf. Zoeterwoude De IJsclub Zoeterwoude houdt morgenmiddag schaatswed strijden voor de jeugd van de basisscholen. Dat gebeurt op de ijsbaan nabij het „eiland" aan de Miening/Noordbuurtse- weg. Vanaf één uur kunnen de jongens en meisjes zich op geven. Om half twee zal ijs clubvoorzitter Cor Janmaat het startsein geven voor de eerste rit. Het is tevens de be doeling dat vanaf woensdaga vond de verlichting brandt op de Noord Aa én rond het „eiland" aan de Miening/ Noordbuurtseweg. Voorts zijn er al vergevorderde plannen om komend weekeinde het kampioenschap lange baan en de marathon te verrijden op de Noord Aa. Wellicht dat ook een toertocht op het program ma zal staan. Nadere informa tie bji de secretaris van de ijs- club, Henk Ammerlaan, tele foon 3590. Buurthuis De Wei poort houdt vrijdagavond van af half acht priksleewedstrij den op de Weipoortvliet. Za terdagmiddag vanaf twee uur is de jeugd welkom met de prikslee. Busbaantje bij Hoogmade in gebruik Een busbaantje bij Hoogmade van ongeveer 80 meter is gisteren in gebruik genomen. De bus sen 101 en 167 die vanuit Hoogmade in de rich ting van Leiderdorp rijden, hoeven door de ver keersregelinstallatie op de busbaan niet langer meer voorrang te verlenen aan de automobilis ten die van de rondweg komen. „Vooral als er een file op de rondweg stond, duurde het soms erg lang voordat het verkeer, en dus ook de bussen, vanuit Hoogmade werd doorgelaten", vertelt medewerker van de dienst verkeer en vervoer van de provincie Zuid Holland, L. van Vught. „De ene keer staat er wel een file, de an dere keer niet. Door deze busbaan is de tijds planning van de bus betrouwbaarder gewor den". De busbaan is voor een bedrag van 110.000 gulden binnen enkele maanden nadat het besluit was gevallen, aangelegd. „Een snelle uitvoering", aldus Van Vught. „Dat was mogelijk omdat we geen grond hoefden te verwerven". FOTO: WIM VAN NOORT De wereldwinkel is zeer enthousiast over de voormalige gevangenis als locatie. FOTO: WIM VAN NOORT ZOETERWOUDE De Wereldwinkel Zoeterwou de wil de voormalige ge vangenis (een cel van de toenmalige veldwachter) aan de Dorpsstraat inrich ten als verkooppunt van artikelen uit de derde we reld. Het gemeentebe stuur is inmiddels ver zocht hieraan mee te wer ken. Er waren al plannen om de voormalige gevangenis, die nu dienst doet als wachthuisje voor de buspassagiers, te slo pen. Mevrouw C. van der Zee, actief betrokken bij de We reldwinkel, is erg enthousiast over de locatie. „Er staan al vrijwilligers klaar om het ge bouwtje op te knappen. Er is best wat van te maken en dan kunnen wij ons ook beter pre senteren", aldus mevrouw Van der Zee. De mensen die zich inzetten voor de Wereldwinkel vinden het heel toepasselijk als iuist de gevangenis dienst gaat doen als verkooppunt. „Het zou heel symbolisch zijn om van daar uit te kunnen werken aan de bestrijding van honger, armoe de en onrecht", aldus me vrouw Van der Zee. De We reldwinkel Zoeterwoude houdt zich bezig met de verkoop van onder meer koffie, thee, ho ning en kunstnijverheid uit de Derde Wereld. Bij twee win keliers van het dorp (groente en fruit Hulsbos en slager Van der Hoeven) zijn de produkten te koop. Voorts is de Wereld winkel actief op de braderie en soms na afloop van kerk diensten. Informatie Maar de zeven personen tel lende werkgroep wil méér. „Het is van groot belang de mensen meer bewust te ma ken van de zaken die wij doen. In een winkeltje kunnen we bijvoorbeeld schriftelijke informatie leggen en een lees- hoekje inrichten. Het winkel tje zal niet de hele week open zijn. Wij denken bijvoorbeeld aan vrijdagmiddag en de za terdag. Vergeet niet dat wij werken met vrijwilligers. Wij hopen de gevangenis voor een symbolisch bedrag te kunnen huren. Elektriciteit en riole ring zijn aanwezig en dat is natuurlijk heel belangrijk", al dus een enthousiaste mevrouw Van der Zee. Wethouder R. Hogenelst staat niet onwelwillend tegenover het verzoek al moet het wel in het college en de gemeente raad besproken worden. Er zijn wel positieve reacties van Politiecel Het oude gebouwtje aan de Dorpsstraat, pal naast het brandspuithuisje en de eeu wenoude dorpskerk doet al tientallen jaren geen dienst meer als gevangenis. Oud-poli tiefunctionaris A. Knul weet er nog wel wat over vertellen. „Ik noem het overigens liever geen gevangenis maar een po litiecel. Toen ik in 1943 in Zoe terwoude kwam werken was de cel al niet meer in gebruik. Ik weet wel dat dorpsveld wachter Broxtermann mensen ter ontnuchtering in de cel heeft gezet. In de jaren twintig en dertig dronken vrij veel mensen pure spiritus. Het was dan wel eens noodzakelijk dat zij op een veilige plaats hun roes konden uitslapen. Dat ge beurde dan in de politiecel aan de Dorpsstraat. Een heel enke le keer werd een arrestant in de cel gezet. Dat was dan, in afwachting van het voorgelei den aan de officier, van korte duur", aldus de heer Knul. Nadat de politiecel jarenlang onbenut was doet de cel nu dienst als wachthokje voor de busreizigers. Het weinig fraaie pandje is evenwel een doorn in het oog van het gemeente bestuur. Wassenaarse slag wordt heringericht WASSENAAR Voor een re constructie van het fietspad en de rijbaan van de Wassenaarse Slag, tussen de Pieter Postlaan en de Klip in Wassenaar, wil het college van burgemeester en wethouders ruim 420.000 gulden uittrekken. Tot een verandering van de verkeerssituatie is besloten na vele klachten van burgers die zich op het fietspad van de Klip niet veilig voelden, door de slechte staat van het fiets pad en het wegdek en het gro te aantal ongelukken. Het fietspad van de Klip tot op de top van de duinenrij wordt vernieuwd. Er komen twee door een middenberm geschei den fietspaden worden geas falteerd. De middenberm be staat uit een korte heg. Door de deze ingreep moet de rij baan worden verlegd. Dit gaat echter weer ten koste van een voetpad. Dat pad wordt straks een meter breed. Ook wordt er op de autoweg een middenberm van beton- banden aangelegd, en om de snelheid van het autoverkeer af te remmen worden ribbels in het wegdek aangebracht. ZOETERWOUDE De personele bezetting bin nen het bureau bouw- en woningtoezicht van de ge meente Zoeterwoude dreigt zo kritiek te wor den dat een vrijwel hope loze situatie ontstaat. Als de vervulling van een va cature niet op zeer korte ter mijn wordt ingevuld dan on- staan enorme problemen. Ge meentesecretaris L. Kruithof stelde gisteravond (maandag) tijdens de vergadering van de commissie personeel en orga nisatie: „Ik signaleer dit nu zo omdat het echt een noodkreet is. Als de vacature nu niet ver vuld kan worden wil ik als ge meentesecretaris niet de ver antwoordelijkheid dragen voor de gevolgen". De werkzaam heden van het bureau bouw en woningtoezicht stapelen zich op. Door het wegvallen van een medewerker ontstond een knelpunt. Een tijdelijke kracht, die erg goed voldoet, staat nu voor de keuze om el ders een vaste baan aan te ne men. Kruithof: „Er is hier sprake van een bijzondere si tuatie. Als de vacature nu niet wordt vervuld lopen we abso luut klem. Zaken blijven lig gen of het duurt allemaal erg lang. We hebben nu iemand die is ingewerkt. Straks moet die procedure anders van meet af aan weer worden opgestart. We ontkomen niet aan de in vulling van de vacature. Er is een capaciteitsbenodigdheid van 5.500 uur. Met drie men sen komen we aan 4.800 uur. Ik houd mijn hart vast. De va cature niet vervullen betekent dat we de mist in gaan". De commissieleden zaten dui delijk in hun maag met de moeilijke situatie. Enerzijds willen zij vasthouden aan het uitgangspunt dat knelpunten intern opgelost moet worden en anderzijds is het van belang dat allerlei zaken worden op gepakt. VVD'er H. van der Kooi: „Als er echte knelpun ten zijn dan moeten wij flexi bel zijn, als het tijdelijk is dan moeten we souplesse tonen". Ook de progressieve woord voerder W. Ooijendijk stelde dat gekozen is voor het reali seren van projecten waarnaar de inwoners inmiddels reik halzend uitzien. CDA-fractievoorzitter J. Ber- kouwer realiseerde zich dat de werkzaamheden zich opstape len maar had toch moeite met de opeenvolging van (tijdelij ke) uitbreiding van uren. „Eerst milieuzaken, toen weg en waterbouw en nu dan bouw- en woningtoezicht". Toch had ook zij begrip voor de moeilijke situatie. Uiteinde lijk ging de commissie ak koord met de opzet dat het col lege zo snel mogelijk met een uitgewerkt voorstel komt waarover de commissieleden, desnoods na telefonische raad pleging, zich alsnog kunnen uitspreken. Gelet op de precai re situatie is haast geboden en zal deze week de beslissing moeten vallen. Reorganisatie De commissie personeel en or ganisatie stemde gisteravond in met het organisatieonder zoek zoals dat onlangs in Zoe terwoude in gang is gezet. Het bureau Rijnconsult heeft een model gepresenteerd dat uit gaat van drie sectoren, te we ten middelen, welzijn/burgerij en grondgebied. Wethouder A. Ringersma wilde gisteravond van de fractievoorzitters we ten of het college met die aan pak op de goede weg zit. Te vens deelde hij mee dat het ge- meentepersoneel in een in spraakronde een eerste reactie heeft gegeven op het rapport. Wethouder Ringersma: „Het personeel acht een reorganisa tie wenselijk. Het drie secto ren-model vindt men accepta bel met nadrukkelijk daarbij de kanttekening dat over de taakverdeling een personele invulling nog indringend ge sproken moet worden. Voorts komt de positie van de ge meentesecretaris ter sprake als het gaat om de mogelijkheid dat hij tevens hoofd van de sector middelen zal worden." W. Ooijendijk (Progressief Zoeterwoude) en H. van der Kooi (VVD) konden zich vin den in de eerste opzet en zij gingen akkoord met de hoofd lijnen. J. Berkouwer stelde dat het CDA nog geen vaste me ning heeft hoe het verder moet. „Wij willen de mogelijk heid houden bepaalde aspecten te verschuiven naar een ande re sector. Dat wil ik namens mijn fraktie in dit stadium al gezegd hebben", aldus me vrouw Berkouwer. Toen de wethouder nog eens bena drukte dat die ruimte er zeker is zette de commissie het licht op groen om op de ingeslagen weg voort te gaan. Duidelijk is ook dat er nog wel wat proble men zullen komen als de ver dere invulling aan de orde is. Geld beschikbaar voor Bachs Johannes Passion NIEUWKOOP De gemeen- te Nieuwkoop heeft 3.100 gul den beschikbaar gesteld om de uitvoering van de Johannes Passion van Bach in de Neder lands Hervormde Kerk in het plassendorp mogelijk te ma ken. De uitvoering wordt in maart gegeven. Elk kaartje a 12,50 dat wordt verkocht wordt weer in mindering ge bracht op de subsidie. Geschat wordt dat het tekort deson danks nog duizend gulden zal bedragen. Kunstwerk bij de Streekmuziekschool ALPHEN AAN DEN RIJN Een kunstwerk met een ver beelding van begrippen als „poort van de cultuur", „de muzen" of een afgeleide daar van, wordt voor ae streekmu ziekschool in Alphen aange bracht. Dit hebben B en W van Alphen besloten. De kunstenaars R. Antonissen, H. Nou wens en H. de Moor wor den opgedragen om een schetsontwerp te maken. Voor een uitgebreide agent ook voor de komende dagt raadplege men „UIT", de gr{ tis wekelijkse bijlage van de2 krant. LEIDEN tel. 071-121239): Witches (al); 19.0 21.15. LIDO en STUDIO (Steeij straat 39, tel. 124130): Narrow msi 1 gin (12); Navy seals (12); Home alor* I (al); 19.00, 21.15. wo. ook 14.30. I~ cific heights (12); 19.00, 21.11 Ghost (al); 18.45, 21.15. wo. 14.15. Kleine zeemeermin (al); 14.30. TRIANON (Breestraat tel.071-123875): Camille Claudfr)a (12); 20.00. REX (Haarlemmerstrai 52. tel. 071-125414): Sweetheart (16); 21.15. he ALPHEN AAN DEN RIJN EUROC eei NEMA I (Van Boetzelaerstraat 6, telf 01720-20800): Witches (al); 18.4J I 21.15. za. zo. wo. ook 13,45. zo. oor 16.15. EUROCINEMA II: Ghost (al d 18.30, 21.15. Kleine zeemeermin (al d 14.00. zo. ook 16.00 d EUROCINEMA III: Problem chil (al); 18.45, 21.00. za. zo. wo. O0j 13.45. zo. ook 16.15. EUROCINEd MA IV: Navy seals (12); 18.45, 21.30)00. ook 13.45. zo. ook 16.1f VOORSCHOTEN GREENWAV (Schoolstraat 69. tel. 071-614354 612566): My blue heaven (al); i m do. 20.15. Pretty Woman (al); ma ooi t/m do. 20.15. KINDERVOORSTELLINGEN PippT Langkous; wo. 14.00. Oliver en Ccer 5. 14.00, 15.45. Neverending Storjstc 15.45. DEN HAAG ASTA: 1 (Spui 27, tel 3463500); Pacific Heights (12); 14.00 18.45, 21.30. ASTA 2: Arachnop hobia (12); 14.00, 18.45, 21.30 ASTA 3: Ghost (al); 14.00, 18.45 21.30. BABYLON 1 (naast Dei Haag Centraal tel. 3471656): Jacob'i ladder (12); 14.00, 18.45, 21.30 BABYLON 2: The witches (al)j 14.00, 18.45, 21.30. BABYLON Ghost (al); 14.00, 18.45, 21.30. NEAC 1 (Buitenhof 20. tel. 3630637) Narrow Margin (al); 14.00, 18.45 21.30. CINEAC 2: Blue Steel (16)' 14.00, 18.45, 21.30. CINEAC 3 Good fellas (16); 20.00. ma. di. do ook 14.00. METROPOLE 1 (Carne gielaan, tel. 3456756): Home alom (al); 14.00, 18.45, 21.30. METRO POLE 2; The sheltering sky (al) 14.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 3: The comfort of strangers (16) 14.00, 18.45, 21.30. METROPOLE (al); Pretty woman (al); 14.00 18.45, 21.30. METROPOLE 5: Flat liners (12); 18.45, 21.30. ma. di. do. ook 14.00. ODEON 1 (Herengrachl 13, tel. 3462400): Navy seales (12). 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 2: Problem child (al); 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 3; Air America (al); 13.45, 18.45,21.30.. ODEON Freshman (al); 13.45, 18.45, 21.30. HAAGS FILMHUIS: Zaal 1: Ju-Dou; 19.30, 21.45. Zaal 2: Tie me upl Tie down!; 19.30. Leningrad cow boys go America; 21.45. Zaal 3: L'Oeuil du Malin; ma. 19.30, 21.45. Les Biches; di. 19.30, 21.45. Le Bou' cher; wo. 19.30, 21.45. Les Cousins;" do. 19.30, 21.45. APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de r gio Leiden worden waargenomen, door de apotheken die ook weekend-"* dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUL, ZEN LEIDEN Ongevallendien! elke dag Academisch Ziekenhuis bey,rf. halve van dinsdag 13.00 u. tot woensJ dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikliflcl£ nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tefie 1 175639) en van vrijdag 13.00 u. tofc V zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekeni c< huis)' loin De Geneeskundige Dienst Leiden verhuisd van de RoodenburgerstraatUn in Leiden naar de CronesteinkadeBn 18a in Leiden. (vpr VERENIGING BESCHERMING ON-pll GEBOREN KIND Hulpverlening bi) ongewenste zwangerschap voor moe-Ie der en kind. Bel tel. 071-896309; 071- n 897762; 033-620244 (dit laatste nu mer is dag en nacht bereikbaar). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN - Diaconessenhuis: Bezoekuur dage lijks van 14.30 tot 15.15 i 19.00 tot 19.45 uur. Kinderafdeling dagelijks van 10.30 tot 19.00. Niet ig. meer dan twee bezoekers per patiënt, if a Op de afdeling special care ka" mQn terecht van 10.30 tot 11.00 van 19.00 tot 19.30 uur. Voordat de laatste twee afdelingen bezocht kun- ade nen worden dient eerst te worden overlegd met de dienstdoende pleegkundige.» Sint Elizabeth-zie^ kenhuis: Volwassenen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 15.00-16.00 u. en van 18.30-19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen voor vaders. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewaking) dag. van 14.00- 14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. van 14.00- 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport- Medlsch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisa- beth-ziekenhuis. Endegeest: Dl. er vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Jelgersmakliniek: Jon- gerenteam: za. en zo. 14.00-17.00 u. Opname: werkdagen 16.45-17.45 u.; za. zo en feestdag. 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. Team A, C en D: dag. tot 21.00 u. met uitzondering van be handeltijden en etenstijden. Acade misch Ziekenhuis: Voor alle patiën ten (behalve kinderen) zijn de bezoe kuren als volgt: Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18.30-19.30 u. Avondbezoekuur afdeling verloskunde: 18.00-19.00 u. De Praematurenafdellng: voor ouders en familie is na overleg met patiënten doorlopend bezoek mogelijk. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend be zoek wordt toegestaan kan de hoofd verpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen 15.15-17.00, babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met het verpleegkundig hoofd. Bezoektij den kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen na overleg met verpleegkundig hoofd. Voor an dere bezoekers van kinderen: Keel-, neus- en oorheelkunde en neurologie: 14.15-15.00 en 18.30-19.30. Oogheel kunde en heelkunde: 14.15-15.00 en 18.30-19.00. Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30- 19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek vaders kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kinder afdeling 15.00-15.30 u. alleen ouders 18.00-18.30 u. MEIDENTELEFOON Tel: 071- 141616, bereikbaar maandag 18.30- 20.00, donderdag 19.00-22. WERKENDE JONGEREN Klach ten- en informatieuur Elke dinsdag avond van 17.00 tot 20.00 u. KWJ- kantoor Koppenhinksteeg 2, Lelden. Tel. 071-121139. Borstvoeding Begeleidingsgroep Leiden. Telefonische hulpdienst (voor praktische hulp en Informatie): tel. 170083, 215332 of 312556. DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening In Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnsburg, Valkenburg, Voorschoten, Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071-174141.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 12