Leython zet stap in goede richting Joost la Lau ook op indoor piste een topper Renate Sluis zet MSV op het goede spoor Gehavend AZC loopt tegen nederlaag SPORT EcidócGouocmt MAANDAG 4 FEBRUARI 1991 PAGINA Derde ronde afdelingsbeker LEIDEN De nog vier res terende wedstrijden in de derde ronde van de afde- lingsbeker zijn door de Afde ling Leiden vanwege de win terse omstandigheden verzet naar 9 april. De aanvang van de wedstrijden KRV - Rood- enburg, Noordwijk - Rand stad Sport, DOCOS - Kat wijk en Alphia - Quick Boys is 19.30 uur. De kwart finale van dit toernooi is gepland op 23 april, de halve finale op 7 mei en de finale op 1 LEIDEN Tijdens wedstrijden in het Haag se Houtrust heeft Bataaf Joost la Lau laten zien ook op de krappe indoorpiste goed uit de voeten te kunnen. Cor Brandwijk en Cees van Haeringen vielen op de 3000 meter op. Joost la Lau heeft aan zijn serie veldloopsuccessen vlak voor het Nationaal Kampioenschap indoor een overtuigende 800 meter zege toegevoegd. In het Haagse Houtrust Sport won hij niet alleen zijn serie in 1.54.81 minuut, maar bleek hij ook te snel voor de andere series. Op dezelfde afstand noteer de Ar ie van Tol (in voorbereiding op het Europees indoorkampioenschap voor veteranen in Boeda pest) een fraaie 2.07.77 minuten. Spartaan, met een voor haar doen opvallend grote afvaardiging aanwezig, zag Mark Stoel bij de B jongens naar 2.06.51 minuten snellen. Bij de dames bleek meisje A Binanca Vermond nog net te weinig sprintkracht te hebben. Kort achter de winnares noteerde zij 2.19.96 minuten. Op de halve afstand was Spartaanse Jolanda Aan- hane een week te laat. Met haar tijd van 1.03.27 minuutn had ze tijdens de distriktskampioen- schappen in de medailles gevallen, mogelijk zelfs bij de dames. Nu was er niet meer dan een vierde plaats in de serie voor haar i Steve Ringeling lukte het ook in zijn tweede po ging niet om het clubrecord van Bataven op de 60 meter te verbeteren. Leverde zijn eerste wedstrijd 7.30 seconden op, nu kwam de Leiderdorper uit op 7.25 seconden. Op de 60 meter horden schreef Marian Runcianu Bataafse geschiedenis door als eerste veterane dame aan een indoorwedstrijd mee te doen. Run cianu werd beloond voor dit initiatief door met een serietijd van 9.74 seconden op de 60 meter horden de finale te halen. Daarin was ze echter te gretig. Haar clubgenoot Mario Spadon pakte als veteraan 60+ een fraaie 60 meter horden tijd van 10.46 seconden. Het vierde Bataafse clubrecord kwam op naam van een kwartet 400 meter lopers dat op deze (sinds dit jaar officieel ingevoerde) es tafette een tijd neerzette. Het Holland kwartet op ditzelfde nummer was met 3.34.52 minuten aan zienlijk sneller. BC Lisse mist laatste kans LEIDEN Het eerste team van de BC Lisse heeft tej Airsport 2 de laatste kans op handhaving in de tweede kl, van de landelijke badmintoncompetitie gemist. Na neder gen in de enkelspelen van Rob Put en Ron Kolmus bracht Christien van Santen en Angela Conijn de stand in deze i gestelde ontmoeting weer in evenwicht. De dubbels lever< beide partijen eveneens een punt op. Via de eerste mix van Van Santen en Erik Mesman kwam Lisse op een voorsprong. De combinatie Conijn /Put moest echter met 10 in de derde game capituleren, waardoor de BC Lisse de tweede achtereenvolgende maal moet degraderen. Brenda Conijn trof het niet met haar loting bij de NK in bondscentrum in Nieuwegein. De als eerste geplaatste Eli Coene was een niet te nemen horde. De gelouterde werelgj, topper won met 11-5, 11-7. Samen met Jeanette van Driel 1 m reikte de Lissese de halve finales dubbelspel om tegen Pai B£j, Rip en Sonja Meilink het Waterloo te vinden. ei BELANGRIJKE ZEGE BIJ DONKI SHOT LEIDEN De volley ballers van eerstedivisio- nist Leython behaalde in het verre Den Dungen na twee nederlagen weer de volle winst. De Lei- derdorpse ploeg won met 1-3 van Donki Shot. NOVO leverde voor het thuispubliek een slechte prestatie. De Noordwij- kers verloren een punt aan hekkesluiter Volen- dam (3-2). Derdedivisio nist Leython 2 bood kop loper Allides goede te genstand, maar bleef na afloop met lege handen (0-3). De dames van Ge- mini/Kangeroes behaal den na drie nederlagen weer winst. In Delft ver sloeg het team van Cas per Brussee AV'40 on verwacht met 1-3. Leython behaalde de afgelo pen weken weinig punten en zakte langzaam op de rang lijst. Zaterdag pakte Leython in Brabant weer drie punten De start van de spelers van John Groen was slecht. Door een reeks stopfouten en een niet-scorende middenaanval nam DS het initiatief in de eerste set. De Leiderdorpers konden de opgelopen achter stand niet meer inhalen (15- 12). Vanaf de tweede set ging het beter. Door een sterke service werd het Dungense aanvalsspel ontregeld. De goed functionerende blokke ring en de daarop aansluiten de verdediging deden de rest. De tweede en derde set was ruim voor de Leiderdorpers via 15-5 en 15-6. Met name de van een knieblessure her stellende Bas Bloem nam het voortouw. Ook Paul-Jacques Verhoeven lijkt hersteld van zijn vormcrisis. In de vierde set nam Leython een 0-10 voorsprong door goed blok kerende Paul de Winter. De thuisploeg -kwam nog terug, maar het gat bleek te groot (11-15). De Lange Sport- /NOVO begon goed met een 8-0 voorsprong tegen rode lantaarndrager Volendam. Daarna verslapte de concen tratie bij de Noordwijkers, maar de marge was voldoen de (15-10). De tweede en der de set speelde NOVO slecht. De Volendammers namen het initiatief over en behaal den via 8-15 en 4-15 hun eer ste punt van dit seizoen. Coach Sjaak de Jong bracht zijn spelers weer in het ga reel. De vierde set speelde NOVO geconcentreerder en bewegelijker (15-10). In de vijfde set stelde de Noordwij kers de zege veilig via 15-11 (3-2) Leython 2 bood de Haarlemse koploper Allides goede tegenstand. Drie basis spelers ontbraken echter aan Leiderdorpse kant; Rogier Schalkwijk en Ton Verwoert vielen niet onverdienstelijk in. De eerste set ging tot 8-8 gelijkop, totdat de sterkere Haarlemse blokkering de doorslag gaf (9-15). De twee de spelperiode trok spelver deler Rene Leeflang door een goede service de stand van 2- 8 terug tot 8-8. Vervolgens liet de Leiderdorpse aanval het volledig afweten (9-15). De derde set was voor Alli des slechts een formaliteit (7- 15). Graficon/Donar speelde een spannende, doch niet hoogstaande wedstrijd tegen het als tweede genoteerde Netwerk. De wisselvallige trainingsopkomst brak de Merenwijkers uiteindelijk op. De eerste set was voor de ploeg uit Gouda door een reeks stopfouten van Donar aan het einde van de set In de tweede set had de ploeg van coach Ron Groen de geest en wonnen eenvoudig met 15-5. De spannende der de set eindigde na veel fou ten over en weer in 17-16 voor de thuisploeg. De vierde was nipt voor Netwerk (IS IS). In de beslissende vijfde set moest Donar afhaken door een aantal stopfouten, ondanks uitstekend spel van Ubo Brouwer (2-3). VCS mis te spelverdeler Hans Geer- lings tegen Skania 2. De Delftse nummer twee van de ranglijst won gemakkelijk de eerste set. In de tweede set leidde spelverdeler Reno Jagtman de Sassenheimers naar winst. In de derde set had Skania weinig in te brengen en won VCS met 15- 6. De vierde periode was al les bij de thuisploeg verdwe nen (2-15). De Sassenheimers maakte na een 3-8 achter stand in de vijfde set nog een eindsprint; deze kwam echter te laat (2-3) RVV had een slechte voorbereiding voor de wedstrijd tegen VOY. De Ou- derkerkse hekkesluiter zag zich versterkt met twee divi siespelers en speelden gemo tiveerd naar winst. De Rijns- burgse ploeg speelde onge motiveerd en daardoor onder hun niveau. Via 15-13 en 15- 12 namen de Ouderkerkers een 2-0 voorsprong. De pupil len van Martin Broere ver kleinden de marge nog door winst in de derde set. maar in de vierde set stelde de thuisploeg de zege veilig (3- 1) Leython 3 bood Be Fair aleen in de eerste set enige tegenstand van formaat. Een achterstand van 7-14 werd door de Leiderdorpse zes rechtgetrokken tot 14-14. De Waddinxveners trokken met 14-16 echter aan het langste eind. Door een falende pass ging de tweede set ook verlo ren. Een verkeerd gekozen opstelling in de derde set werd de Leiderdorpse fataal (0-3). De dames van Gemini/Kan- geroes wisten na drie gele den nederlagen eindelijk weer te winnen. De eerste set liepen de Voorschotense vrouwen al snel tegen een 8- 0 achterstand op tegen AV'40. De achterstand kon ondanks goed spel in het ver dere verloop van de set niet meer worden ingehaald (15- 8). Het goede spel werd in het tweede bedrijf voortgezet. Met enige hulp van de scheidsrechters won de ploeg van coach Casper Brussee de tweede set (8-15). In de derde set haalde aanvalster Winni- fred Paauw geblesseerd aan haar vingers door een onef fenheid op de speelvloer. De set bracht toch winst voor Gemini. De Vlietse dames namen in de vierde set een voorsprong van 3-7. De Delftse opponent kwam nog terug, maar had hun kruit daarmee verschoten (1-3). De derby tussen Leython en NOVO eindigde in een een voudige winst voor de Lei derdorpse dames. Ondanks het ontbreken van de juiste vorm won de ploeg van Vin cent Henskens door zwakke tegenstand van NOVO de eerste set. Via 14-16 trok NOVO de stand gelijk In de derde en vierde set had Ley thon onder aanvoering van ex-NOVO-er Heieen Boon stra geen kind meer aan de Noordwijksen (3-1). De ande re derby tussen de buren WW en Gemini/Kange- roes 2 bracht onverwacht winst voor de Wassenaarse dames. Na een spannende ge- lijkopgaande strijd won de ploeg van coach Sieme Boom de eerste set nipt met 16-14. In de tweede en derde set hadden de Voorschotense gasten weinig in te brengen. Door een uitstekend operen- de verdediging pakte WW via 15-8 en 15-6 drie belang rijke punten (3-0). Leython 2 zit in de lift. Na een moeiza me seizoensstart gaat het steeds beter draaien bij de Leiderdorpse ploeg. In Delft kon Skania de opmars niet stuiten. Door een sterke ser vice en een gesloten blokke ring werd de winst veiligge steld (0-3). LEIDEN De heren wa- terpoloërs uit de hoogste klasse hebben de draad in de competitie weer opge pakt. Het sterk aan kwali teit ingeboete AZC kon geen vuist maken tegen landskampioen Polar Be- ars; 9-6. Het Leidse de Zijl/LGB ging onderuit tegen het Zaanse Nereus: 13-9. De jeugdige LZ- ploeg wist de toeschou wers in een amusant schouwspel te boeien en snoepte de Amsterdamse titelkandidaat Het Y twee punten af: 9-7. Het Alphense AZC reisde dit weekeinde met een gehavende ploeg af naar Ede. Het gemis van Erik Noordegraaf (ge stopt), Arco Verboom en de Hongaar Gyori (beiden gebles seerd) werd vooraf gevreesd. Maar omdat de selectie van Polar Bears enkele hiaten ver toonde leek het een open strijd te kunnen worden. Het tegen deel bleek waar. In een saaie wedstrijd konden de Alphena- ren geen vuist maken. In de beginfase mocht AZC van de thuisclub het initiatief nemen, maar Polar Bears stond geen ruime marge toe. Slechts jeugdspeler Thomas vormde een lichtpuntje in de Alphense aanvalslinie. Naarmate het kolderieke duel vorderde, kre gen de Bears meer grip op de wedstrijd, maar ook zij wisten geen afstand te nemen. Met nog enkele minuten speeltijd leidde Polar Bears met 7-6 en was er gelukkig nog sprake van spanning. Met een sterk slotoffensief kon Polar Bears zijn ongeslagen positie hand haven: 9-6. Zonder de naar Italië vertrok ken Marc van Belkum en met drie debutanten werd de Zijl/LGB met name in de eerste periode door Nereus overrompeld: 4-0. Tot aan de derde periode was het de thuisclub die de toon aangaf bleven de Leidenaars een pas send antwoord schuldig: 7-2. Toen coach Albert Spijker zijn Niels Zuidweg (LZ '86) vormde een belangrijke schakel in de aanval van de Leidse ploeg. LZ bedwong Het IJ met 9-7. FOTO. ANDRÉ VAN HAASTEREN ploeg de opdracht gaf press te gaan spelen, kwam er iets meer kleur in de grauwe stand: 8-4. Niettemin vergroot ten de Zaankanters op simpele wijze hun voorsprong en brachten daarmee de Zijl een forse nederlaag toe: 13-9. LZ boekte een belangrijke overwinning tegen het IJ.De Amsterdammers hadden de beschikking over een kwalita tief sterke ploeg en bijna nim mer wint een dubbeltje van een kwartje. Maar de jonge Leidse ploeg vormde een uit zondering op deze regel. Het IJ nam het initiatief en open de de score. De grillige Parrel- equipe bleef echter uitstekend volgen en nam een Amster damse geluksgoal op de koop toe. Voor het verstrijken van het eerste speldeel trok Bas Willemse de stand in even wicht: 3-3. In de beginfase van de tweede periode nam LZ via een benutte strafworp de lei ding om deze vervolgens niet meer af te staan. Toch wisten de Leidenaars nooit de gena deslag uit te delen en werd op de kant veelvuldig de adem ingehouden. Het Leidse euvel is het gebrek aan ervaring, al maakt de gretigheid van de ploeg veel goed. Door het ge brek aan routine speelde LZ zeer onrustig en ook coach Parrel kreeg zijn ploeg niet bedwang. Het IJ liet zich mee slepen in de chaos en aan bei de kanten stapelden de fouten zich op en de marge bleef ge- Met name het IJ grossierde in het missen van overtalsituaties en bleef ook de Leidse goalie attent. In de voorlaatste perio de vergrootte LZ de marge tot drie, maar de spanning bleef om te snijden. Telkens leek het gebrek aan ervaring de LZ-ploeg op te breken en raakte ook het spelersarsenaal, als gevolg van persoonlijke fouten, langzaam uitgeput In de laatste minuut gaf LZ de bal onnodig weg, maar wist de opponent er weinig beters mee te doen. De laatste seconden werden wei professioneel uit gespeeld en bleek het Leidse dubbeltje meer waard dan het Amsterdamse kwartje: 9-7. Vivax moest tegen DWK aan treden. Een ploeg met wij zij de tweede plaats deelden. De Welling-ploeg kende een ang stige start. Het ontbreken van Hans Trijsburg, de animator van de ploeg, kwam vooral in de beginfase tot uiting en al snel keken de Oegstgeestena- ren tegen een 3-0 achterstand aan. Het keerpunt in de wed strijd was het het moment dat Vivax op het zone-spel over schakelden. Toch werd de stand pas in de laatste minuut gelijk getrokken (9-9) en daar mee mocht Vivax niet onte vreden zijn. De dames van De Zijl/LGB verknoeiden op een knullige wijze twee punten aan het la ger geklasseerde ESCA. Het excuus van ontbrekende basis speelsters mag hier niet gel den. want de kansen werden eenvoudigweg niet afgemaakt: LEIDEN MSV heeft zater dag de positie op de ranglijst van de dames promotiedivisie vooralsnog kunnen vasthou den. Het bezoekende Orca's werd met name door een ont ketende Renate Sluis overklast (82-66). Luba Leiden liep an dermaal tegen een onnodige nederlaag op. In Utrecht straf te OSG ditmaal de besluite loosheid aan Leidse zijde af (72-64). Coach Frans Nelisse van MSV zal zich er terdege van bewust zijn dat het succes van zijn ploeg dit seizoen voornamelijk te danken is aan de inbreng van Renate Sluis. Sluis keerde kort na het begin van de com petitie terug op het Noord- wijkse nest, na een verblijf van enige jaren in Amerika waar zij redelijk succesvol was. Haar terugkeer in Noordwijk betekende dat het tot dan puntloze MSV nog slechts ge hinderd door een enkele mis stap zich razendsnel in de top voegde. Daar staat het nu met evenveel verliespunten als koploper RZ2 met één wed strijd minder gespeeld op een tweede plaats. Zaterdag liet de ploeg andermaal zien dat het daar met Renate Sluis thuis- Bondscoach Meindert van Veen voegde zich bij de weini ge toeschouwers op de tribune om Sluis tegen Orca's aan het werk te zien, want voor wie er nog aan mocht twijfelen; Sluis is absoluut de beste guard die er op de Nederlandse velden rondloopt. Van Veen onder streepte dat nog eens: „Zij kan dingen die niemand kan". Na tuurlijk redt een speelster het nooit alleen, en haar teamge noten mogen dan met minder talent zijn overgoten, verdedi gend doen zij hun taken meer dan behoorlijk. Orca's dat met de rust al op een 39-28 achter stand werd gezet, kreeg daar door ook de tweede helft geen voet aan de grond. MSV dat een maximale voorsprong kende van 23 punten finishte uiteindelijk op 82-66. Gezien de krachtsverhoudingen in de damespromotiedivisie lijkt het nu al gerechtvaardigd zich over het vraagstuk van vol gend seizoen te gaan buigen: Eredivisie of niet Het ant woord zal in belangrijke mate afhangen van Renate Sluis. In die eredivisie vocht Lisse zich opnieuw naast Grasshop pers. In de laatste reguliere competitiewedstrijd speelde Lisse met enorm veel inzet te gen het Amsterdamse Canadi ans. De bezoekende ploeg dat twee punten meer verzamelde dan Lisse sloot de eerste helft nog wel beter af (22-26), maar de thuisploeg bleef zo sterk aandringen dat alleen Marja van Heivoort bij Canadians (23 punten tegen 70%) overeind bleef. De rest van de ploeg werd gesloopt door het fana tiek knokkende Lisse. Drie minuten voor tijd werd de werklust leek het al beloond (59-49). Concentratieverlies en het daaraan gekoppelde bal verlies bracht Canadians toch nog terug in de wedstrijd (62- 62). Lida Hoogervorst hield vanaf de vrijeworplijn het hoofd vervolgens koel genoeg om de wedstrijd in eigen voor deel te beslissen. Lisse komt door dit resultaat op tien pun ten uit zestien wedstrijden. Ca nadians en Grasshoppers (dat verloor van Akrides met 41- 62) staan gelijk met Lisse. BV Groningen heeft ook nog kans gelijk te komen met Lisse in dien het de laatste wedstrijd wint. Bovengenoemde ploegen vormen met elkaar de elite B competitie. Een onderlinge competitie die uit zal maken welke ploeg degradeert en welke ploeg nog promotie/de gradatiewedstrijden zal spelen met de nummer twee van de promotiedivisie. Aanstaande zaterdag staat in de elite B al onmiddellijk de eerste wed strijd tussen Grasshoppers en Lisse op het programma. De aanvang van de wedstrijd in sporthal Cleijn Duin is 19.00 In de herenpromotiedivisie noteerde Luba Leiden ander maal een 'onnodige' nederlaag. Het verhaal in Leiden wordt eentonig. De ploeg komt op voorsprong, maar slaat vervol gens op tilt. De scoremachine valt dan stil en de ene geluk kige tegenstander na de ande- act °1 re schudt de Leidse spel 'in vervolgens de hand en dankt ze voor de 'pretti|ng< wedstrijd. In Utrecht tej! OSG was dat niet anders, een ruststand van 30-33 en (iro; stand van 30-41 in de vie: in. minuut, was het OSG dat t winst met 72-64 in eigen hien hield. Coach Ben Ponsit n was natuurlijk teleurgesti en, een duidelijke reden voor zoveelste falen van zijn pl<»n had hij niet: „Het gebeurt <e: iedere keer weer dat we wedstrijd uit handen gev maar een vaste oorzaak isB niet". Ponsioen noemde de wezigheid' van Ben de jJ zaterdag („Ben was er met r hoofd niet bij") als voornaal ste oorzaak. Tegen Basket! was dat het uitvallen J René Paulides (5 fouten) v| voor tijd, en voor andere strijden golden er andere rej nen. Alle redenen op een ril zettend kan je ook conclul ren dat Leiden gewoon beter is; niet goed genoeg I een rol van betekenis te ki| nen spelen. In ieder j blijkt dat Leiden een kwetsbare ploeg is. Een plij waar het volgens Ponsioen dividueel wel snor zit, maar_ resultaten laten zien dat individualiteit slechts smalle basis vertegenwoord 1 is. De toekomst die het ma gement van Leiden j_ tekenen (met uitzicht op eredivisie) is voorlopig i meer dan een ruwe schets, is voor Ponsioen te hopen het geen prop wordt. In de eerste divisie B was een overtuigende overwinn voor Leiderdorp (94-72 rust 42-33). De winst werd dermaal op Azimma behai Diederik Hofstede werd t scorer met 21 punten. Maar Wals en Rob Beekhuis sch ven respectievelijk 15 en punten op hun naam. Leic dorp deelt door dit resultaat laatste plaats nu weer BVO dat in Voorburg kansloos verloor van (74-67). De heren van Li kwamen in Amsterdam tej Wilskracht met de schrik w va Lisse won met het mininj or verschil van één punt (70- U- Lai

Leidse Courant | 1991 | | pagina 16