ides Pacta speelt zorgen van zich af pïeuwe aanpak moet Jan Timman verder brengen £oude douche oor Saturnus CfiidócSouoant 41 Zwemmers De Zijl/LGB sterk op schoolslag IL Leiderdorp enige concurrent Philidor ia SPORT maandag 4 februari 1991 pagina 15 ecto komt og tekort DEN De zaalhockeyploegen van Jecto eindigden in de play-offs op een cMatste plaats. Van de dames werd tegen Tdeptionaal sterke toppers als HDM, HGC i Victoria niet anders verwacht, het •reiken van de kampioensronde was grootste winst van het seizoen. Zater- rerd met 7-4 eervol verloren van Gisteren werd aan kampioen 'M met 4-1 goed tegenspel geboden. Alecto-mannen hebben volgens h Rein Grippeling „meer prioriteit het veldhockey gegeven." Gisteren ;rd met 2-14 verloren van Hudito uit Ift, de zaterdag afgelaste wedstrijd te- KZ vervalt. LEIDEN Tijdens de landelijke A-competitie hebben drie zwemmers van De Zijl opvallende tijden laten noteren op de 100 meter schoolslag. Met name de tijd van Patrick Braam van 1.03.7 was van aanzien lijk gehalte. Braam dus de sterkste, maar ook zijn ploegenoten Edwin. Vissers en Marco van Brummelen lieten de klokken in goede tijden stilstaan. 1.05.0 om 1.05.5. Robin Sprinkhuizen eiste op de 800 meter vrij goud voor zich op in 8.43.2. Bij de dames bleek Radna Mulder op de loodzware 400 meter wissel de rapste in 5.07.2. Marco van Brummelen deed op de 50 meter vrij opnieuw van zich spreken door in 24.7 naar de finish te knallen. Marcel de Natris knalde zowaar nog harder en pakte direct een NWK-li- miet in 23.9. Op de 200 meter vlinder stond Mare Schouten op de hoogste trede van het ereschavot in 2.17.0. Goud was er weggelegd voor Hanneke Koopmans op de 200 me ter school in 2.45.1. Radna Mulder bleef ook haar op- ponentes op de 200 meter vrij in 2.11.5 de baas. De estafette ploegen van de Zijl eisten ook de hoogste plaatsen voor zich op. Het heren-quartet liet op de vier maal 100 meter wis selslag een 3.56.8 noteren en de dames zetten op de vier maal 100 meter vrij 4.09.8. neer. Voor de LZ- ploeg pakte Bianca Hoeks goud op de 200 meter wis selslag in 2.32.4. Christian de Groot veegde met al zijn concurrenten het veld aan en gaf op de 200 meter vlinder iedereen het na kijken in 2.13.0. Remco Singeling kende ook een sterk optreden met zijn goede 1.11.0 op de 100 me ter rug. Bij de meisjes bleek Fleur Bakker de snelste op de 100 meter vrij in 1.02.6. Natasja Sie- rag tikte tenslotte als snel ste aan op de 100 meter vlinder in 1.14.8. Opvallend resultaat Jacqueline van Wijk LEIDEN Jacqueline van Wijk bereikte in de kwalifikatie van het 25.000 dollar tennistoernooi van Midland in de Amerikaanse staat Michigan een opvallend resultaat. Met onder meer een 6-1, 6-3 zege op de ruim 200 plaatsen hoger op de wereldranglijst voorkomende en als zevende geplaatste Ann Grousbeck wist de professional-speelster tot de laatste kwalifikatieronde van dit met zes speelsters uit de top-50 wel zeer sterk bezette evenement door te dringen. Limor Zaltz uit Israël hield de Leidse rechten studente met 3-6, 6-2 en 3-6 uit het hoofdtoernooi, waarin Ne derlands Brenda Schultz en Manon Bollegraf tot de deelnemers behoorden. Bij de Nederlandse jeugdkampioenschappen tot en met 12 jaar overleefde Carmen Delsasso de eerste ronde. De Leiderdorpse klopte met 6-4, 6-1 Tamara de Mol uit Utrecht. De als vijfde ge plaatste Kim Gijsbertsen stond Delsasso in de tweede ronde slechts één game toe. Patrick Kieboom en Ben de Bruin hebben de eerste ronde van de kwalifikatie voor de NK tot en met acht tien jaar niet overleefd. Kieboom verloor met 4-6 en 5-7 van de Fries Barry Masclee, De Bruin won een set van Jochem Gosse- link (district Gelderland). d|o| IIDEN De drie Leid- koplopers zijn de elfde ;eldag van de zaalkorf- ilcompetitie goed door- ikomen, ook al bleven niet allemaal zonder itverlies. De Danaïden De Algemene wonnen loeizaam van Rozenburg ,-14) en Phoenix (16-12) Fiks speelde bij ONDO Gr) 17-17 gelijk, maar Tg g naaste belager Oranje fit twee punten verspe lt bij Albatros. Zuider kwartier en KNS zijn na nederlagen tegen Koog 'i^aandijk en KCN uitge- hakeld voor promotie. 3-2-ides Pacta speelde met 22-6 zege over Water- b iet alle degradatiezor- ;n van zich af, maar 'jOP, Pernix (dat vrijaf ent^d) en Crescendo kun- :n dat bepaald niet na- 'P blijft erg wisselvallig en iste de motivatie en strijdlust n bij Futura een kansloze 14- J nederlaag te verhinderen, O. ant daarvoor stond het al 14- De formatie van Theo Kor- jankraal bleef dertien minuten lang zonder doelpunten tussen 4-4 en 9-4 (rust) en kwam door Anne van der Zaag (2), Barba ra Romsom, Gerco Langelaan en Frank Nijenhuis nadien en kel tot 12-9 terug, waarna een strafworp de laatste hoop op een ommekeer doofde. Dankzij een excellente eerste helft had Fides Pacta niets meer te duchten van Water vliet, want via 9-1 werd het 15-3. Henny Piket (6) en Henk van der Waals (4) en hun zes ploeggenoten kwamen alle maal tot scoren in de 22-6 triomf, die handhaving in de eerste klasse verzekerde. De Danaïden had bij Rozen burg veel moeite met de stug ge korven en de gladde speel- vloer en kwam tweemaal met drie goals achter (8-5 en 10-7). Heiko Locher, die zesmaal trefzeker was, en Marcel Keij- zer (2) zetten hun club in der tien minuten tijd op 10-12 en deze voorsprong werd met een doelpunt van Eric Peters op 11-12 niet meer uit handen ge geven: 12-14 eindstand. „Wij komen voor de derde keer dit seizoen uit verloren positie terug en dat is toch knap", complimenteerde trai ner Daan Vreeken de selectie van Fiks, die bij ONDO (sGr) na 17-14 nog een 17-17 gelijk spel uit het vuur sleepte. Top scorers Theo Vreeken (5) en Reinetta de Mooy (3) waren verantwoordelijk voor deze ommekeer, die Gwenny de Best vanaf de bank meemaak te, want zij viel aan het begin van de tweede helft (9-7 rust) uit met een lichte enkelblessu- Zuiderkwartier zat in het cruciale duel om promotie met Koog Zaandijk niet in de wed strijd, resulterend in een gele kaart voor Theo van Leeuwen die de bal naar de scheidsrech ter gooide en een gemiste strafworp op 8-8. De blauw-ge- len, waarbij Annelies van der Blom (die Carla Akse goed verving) en Theo van Leeu wen een hattrick vervaardig den, raakten vervolgens 13-8 achter en dat was de nekslag: 15-12 verlies. Lijstaanvoerder De Algemene had de handen vol aan degra datiekandidaat Phoenix, dat op 6-9 een strafworp miste en dat zou achteraf fataal blijken. Arnoud Lambooy (3), Anne- mieke Molloy, Alfred Lam booy, Ramond Terwiel en in valler Remco Molloy brachten na 9-10 in het slotkwartier toch nog het standsverschil Arnoud Lam booy (De Alge mene) had met drie treffers een groot aan deel in de 16- 12 overwinning tegen Phoenix. Foto: HENK SNATERSE met 16-12 in de score tot ui ting. Voor Crescendo is handha ving in de tweede klasse na het 12-8 verlies tegen Avanti alleen nog mogelijk als de res terende drie wedstrijden ge wonnen worden. Wijnand (3) en Henk Alberts (2), Marlies Brouwer, Ilone Lepelaar en Peter Baak scoorden voor de hekkesluiter van 2F, die na 4- 0 tot 4-3 en 5-4 terug kwam en daarna de achterstand tot maximaal 11-5 zag oplopen, zodat de nederlaag in feite kansloos was. Aanvankelijk had Tempo geen weerwoord op het goede afstandschot van Vrienden schaar (B), dat daardoor tot 6- 10 (rust) kon uitlopen. De Al- phenaars gaven in het tweede half uur minder ruimte en lie pen na 16-16 door treffers van Joke Boot, die liefst zes keer raak schoot, Marjan Wielinga, Patrick Niermeijer en invaller Erik Pons door naar een knap pe 20-16 overwinning. „Eigen schuld, dikke bult, als je vijf strafworpen mist. verzuchtte coach René Kooien over KNS, dat bij KCN met 15-12 ten onder ging. Edwin Kooien, met zeven doelpunten veruit het beste op schot, hield met Maarten Tideman (2), Ka rin Bink en Hans Kooien tot 11-11 de hoop op een be^er re sultaat in leven, maar daarna werd het 15-11. De aanval van Velocitas had genoeg perioden met mooi uit gespeelde doelpunten om Oranje Nassau via 5-2, 5-5 en 14-7 naar een duidelijke 17-13 nederlaag te spelen. De nieu we trainer Wim van Poelgeest zag op Ine Goedegebuur na het hele achttal tot scoren ko men met Marjolein Zaagman en Steven de Ronde met elk vier treffers als grootste uit schieters. middag hun kans op kampioenschap door gaardingen groeide, met ]JN ze duels te gaan, 1 r >or dit verlies naar vijf inten. De dames van C VS hadden gisteren een [Jmplete off day. De ompwijkse ploeg verloor Den Haag van Hellas Qet 22-13. der 5IDEN De heren van tweede helft verhoogde de turnus verspeelden gis- Leidse ploeg de spanning door - uit de man-meer-situatie te scoren en tot 12-12 terug te ko oi ocw t - men. WIK trachtte hierna het et 21-22 te verliezen van ritme uit het spel van Satur- 'IK. De Leidse achter- nus te halen door om beurten id op de koploper uit een Leidse opbouwer mandek king te geven. Deze tactische ingreep bracht de Vlaardingse ploeg weliswaar op voorsprong te komen maar Saturnus klampte steeds weer aan. Met 17-16 kwam Saturnus pas op voorsprong en kreeg het de kansen om de wedstrijd defi nitief naar zich toe te trekken. De Leidenaars hadden hun vi zier echter niet scherp genoeg staan zodat de beide teams weer in hun oude gelijkop- ven van start dat het moest gaande spelletje vervielen. Zo -men, om enige kans op de nam WIK ook bij 21-21 een voorsprong en hoewel Satur nus er alles aan deed kon het turnus ging met het het ge- te behouden. De Leide- ars startten gedreven en na- in, door te profiteren van Jaardingse afspeelfouten, met 32 de leiding. Deze was echter 1 verdwenen omdat de ïidse ploeg geen raad wist ?t het stevige, 2.10 .meter ïge afstandskanon van de ïr jenstanders. Saturnus pro- vas ercje met een persoonlij bewaking, maar dit creëer- zoveel ruimte voor WIK de Vlaardingers de stand ijk konden trekken tot 4-4, daarna zelfs uit te lopen ar een 6-10 voorsprong. Sa- rnus zocht haar heil hierna een 3-3 dekking om zodoen- het fysiek oppermachtige IK op afstand te houden. De aardingse ploeg was hier- or verrast, waardoor Satur- s de marge vlak voor rust 9-11 kon verkleinen. In de op gelijke hoogte komen. HVS trad gisteren aan tegen het tweede team van Hellas. De Stompwijkse dames waren technisch ondergeschikt aan de Haagse reserves maar de mentaliteit moest in deze con frontatie de doorslag geven. HSV miste echter de noodza kelijke scherpte en dus kon Hellas al haar kunsten verto- 'nen. Keer op keer speelde het met mooie aanvallen de Stompwijkse verdediging zoek. De Haagse ploeg leidde bij rust dan ook met 13-3. In de tweede helft speelde HVS fanatieker en kon het Hellas zowaar bijhouden met scoren. Dit was echter niet voldoende om de Haagse overwinning in gevaar te brengen. Hellas won uiteindelijk verdiend met 22- 13 en degradeerde HVS van de tweede naar de derde plaats. De dames van Olympia won nen met 13-14 nipt van hekke sluiter De Treffers. De Wasse- naarse vrouwen namen, na in de heenwedstrijd de Treffers verpletterd te hebben, het duel te lichttvaardig op. Aanvanke lijk werd dit niet afgestraft want Olympia kon via 3-8 naar een 6-10 ruststand uitlo pen. In de tweede helft lukte het de Rotterdamse dames wel te profiteren en bleef de Was- senaarse ploeg door strafwor pen op de been. Tien minuten voor tijd leidde Olympia nog wel met 9-14 maar zag het de Treffers tot 13-14 naderen. Op dat moment werd de Wasse- naarse ploeg gered door de gong en kan het, met nog zes duels te gaan, en zeven punten voorsprong op haar naarste belager Quintus, rustig carna val vieren. De heren van Rijnstreek heb ben in Rotterdam met 18-15 verloren van koploper Actief. Rijnstreek speelde met een on orthodoxe 3-1-2 dekking. Dit was vooral om de sterke Rot terdamse opbouwers op te vangen. Na een kleine aanpas sing in de beginfase wat be treft de Alphense hoeken, hadden de Rotterdammers hierop geen antwoord. Rijn streek ging dan ook met een 6- 9 voorsprong de rust in. In de tweede helft liet de Alphense FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN ploeg verschillende kansen liggen. Toen bij 12-13 ook nog een strafworp werd gemist was de koek op bij Rijnstreek. Door middel van een break out scoorde Actief gelijk om daarna met schoten uit de tweede lijn een 15-13 voor sprong te nemen die uiteinde lijk tot 18-15 werd vergroot. efj^ e^RAJEVO Jan Tim- zaan gaat de WK-kandi- itenmatches anders aan- :ken. Zonder kromme nen van faalangst, stevi- r, systematischer, maar oral zakelijker. De pri- eur van de 'Nieuwe Za- tlijkheid' was in Saraje- was de tweekamp ten einde en Timman na 286 zetten en der tig uur en een kwartier zeker van 26.250 gulden aan prijzen geld en een plaats bij de laatste acht. De Joegoslavische televi sie, zes dagen prominent aan wezig, miste het moment. Commentator Ljubojevic was naar Belgrado vertrokken voor de finale van het vrou- een groot succes. Hij wen-kandidatentoernooi tus- irsloeg Htlbner in de - - htste finales fluitend et 4 1/2 - 2 1/2, de ruim- overwinning in zijn ipbaan. zevende partij eindigde za- 'dag in een slaapverwekken- remise. Na 47 zetten anti- de Joegoslavische Maric en de Chinese Ksi Jun. Zijn vervanger, grootmeester Ku- rajica, arriveerde pas met de cameralieden toen Timman al lang en breed de zege bespren kelde met witte wijn. Het kon de lol niet bederven. De 39-jarige Amsterdammer was buitengewoon ingenomen laak, waarin Timman met met het verloop van de match niets ondernam en Htlbner tegen Htlbner. „Over de vorige ;t zwart niets ambieerde, cyclus was ik niet tevreden", gaf Timman aan. „Wel over de resultaten en mijn omgang met de nervositeit in de ze nuwslopende slotfases, maar ik had geen greep op de mat ches". In dit toernooi wil Timman de spelbepaler zijn in al zijn mat ches. Om die reden wijzigde hij zijn aanpak. „Ik wil het niet meer laten aankomen op de laatste partij. Ik wil stevi ger winnen", sprak hij met overtuiging in de lobby van het Holiday Inn. „Ik ga me nog zorgvuldiger en systemati scher voorbereiden. Voor de tweekamp tegen Htlbner heb ik 25 openingsanalyses op pa pier gezet. Dat heb ik nooit eerder gedaan. Door het op schrijven word ie kritischer. Het geeft bovendien een ver trouwensbasis om op terug te vallen tijdens de match". Timmans tegenstander kwartfinales, in augustus in (vermoedelijk) Brussel, zal niet uit het Sovjet-toptrio Karpov, Ivantsjoek en Gelfand komen. Met het drietal is Timman ge plaatst op grond van het ge middelde uit de laatste drie ELO-lijsten. De vier worden door het lot gekoppeld aan de overige vier kwartfinalisten. De loting wordt eind februari tijdens het supertoernooi in het Spaanse Linares gehouden. Zettenverloop zevende partij Timman (wit) contra Htlbner (zwart): 1. d2-d4 Pg8-f6, 2. c2- c4 e7-e6, 3. Pgl-f3 b7-b6, 4. g2- g3 Lc8-a6, 5. b2-b3 Lf8-b4+, 6. Lcl-d2 Lb4-e7, 7. Lfl-g2 c7-c6, 8. Ld2-c3 d7-d5, 9. Pf3-e5 Pf6- d7, 10. Pe5xd7 Pb8xd7, 11. Pbl-d2 0-0, 12. 0-0 b6-b5, 13. Tfl-el b5xc4, 14. b3xc4 Pd7- b6, 15. c4-c5 Pb6-c4, 16. e2-e4 Pc4xd2, 17. Ddlxd2 d5xe4, 18 Lg2xe4 Dd8-d7, 19. Tal-bl Ta8-b8, 20. Dd2-c2 g7-g6, 21 Tblxb8 Tf8xb8, 22. Tel-bl Tb8-b7, 23. Tblxb7 Dd7xb7. 24 Dc2-b3 Db7-b5, 25. Db3xb5 La6xb5, 26. Le4-c2 Kg8-f8, 27. a2-a4 Lb5-c4, 28. Lc2-e4 Lc4- d5, 29. Le4xd5 e6xd5, 30. Kgl- g2 h7-h5, 31. h2-h3 Kf8-g7, 32. Lc3-d2 Kg7-f6, 33. g3-g4 Kf6- e6, 34. f2-f4 Le7-f6, 35 Ld2-c3 Ke6-d7, 36. Kg2-f3 Kd7-c8, 37. Kf3-e3 Lf6-d8, 38. Ke3-d3 Kc8-b7, 39. Lc3-d2 Kb7-a6, 40 Ld2-el Ld8-a5, 41. Lel-c3 La5- c7, 42. Lc3-d2 f7-f5, 43. g4xf5 g6xf5, 44. Kd3-c2 Lc7-d8, 45. Ld2-el Ld8-f6, 46. Lel-f2 Lf6- d8, 47. Lf2-el Ld8-f6, remise. toernooi gaan morgen in Wijk aan Zee de verlenging in. Zo wel bij Sax - Kortsjnoj als bij Joesoepov - Dolmatov werd de eindstand gisteren na acht par tijen 4-4. In de verlenging worden morgen in beide mat ches in elk geval twee partij en, met verwisselde kleuren, gespeeld. De spelers hebben dan ieder drie kwartier be denktijd voor zestig zetten en vervolgens voor elke vijftien zetten een kwartier. Is de stand daarna nog gelijk, dan volgt er woensdag een tweede verlenging volgens dezelfde formule. Mocht er dan nog geen beslissing zijn gevallen dan wordt geloot. Wijk aan Zee Verlenging De tweekampen voor de acht- John Nunn heeft net als vorig ste finales van het kandidaten- jaar de hoofdgroep van het Hoogovens schaaktoernooi ge wonnen. De 35-jarige Brit - hij was de oudste deelnemer - be perkte zich gisteren in de der tiende en laatste ronde tot een salonremise met zijn landge noot Michael Adams. Nunn, die het toernooi ook in 1982 won (met de Sovjetrus Balasjov), moest nog een paar uur wachten op de uitslag van het duel tussen Jeroen Piket en Curt Hansen om te weten of hij de eerste prijs van 14.000 gulden alleen mocht ontvan gen of met de Deen moest de len. Hansen, die zwart had, stelde zich een half uur voor de tijdcontrole met remise te vreden. Daardoor bleef hij, evenals Adams, een half punt achter op Nunn. LEIDEN In de promo tieklasse van de Leidse Schaakbond lijkt het acht tal van Leiderdorp nog de enige die lijstaanvoerder Philidor iets in de weg kan leggen. Leiderdorp blijft na een 51/2-2,/2 over winning op Voorschoten 2 twee punten achter op Philidor, maar moet in de laatste ronde nog tegen de Leidenaren. Philidor staat zelf met 4-1 voor tegen het vrijwel zeker degrade rende Noordwijk. Verder staat AAS met Wï-2Vï voor tegen Alphen en wint Oegstgeest met minimaal 21/2-51/2 van Katwijk. Leiderdorp begon al goed te gen Voorschoten. Timmerman 'had in een vooruit gespeelde partij remise gespeeld tegen Combé. Vreugdenhil kreeg al in de opening een pion cadeau en won als eerste. Voorschoten sloeg terug met overwinnin gen van Den Herder en Van der Ven, maar op dat moment was het al duidelijk dat Voor schoten er geen punten meer bij zou halen. Inderdaad won nen Boggia, Van Haastert en Serdijn nog voor de tijdcontro le. Schoonderbeek heeft nog afgebroken tegen Koster, maar zal vermoedelijk opgeven te gen de Leiderdorpse. Philidor 3 had nog veel tijd nodig om Noordwijk op de knieën te krijgen. De Heer won wel snel en is nog de eni ge in de LSB met een hon derd-procentsscore. Vergeer en De Niet brachten in het laatste speeluur de stand op 3- 0. Noordwijk behaalde slechts twee remises: H. Hoek wist zijn gewonnen stelling tegen Braggaar niet te winnen; P. Hoek had eerder iets minder gestaan tegen Van der Net. Reedijk en Sundholm staan in hun afgebroken partijen totaal gewonnen; bij De Haas - Gilli- ams is de stelling onduidelijk. De eindstand wordt vermoe delijk 6'/2-l!/2. Alphen, enkele seizoenen ge leden nog uitkomend in de derde landelijke klasse, maakt nu zelfs kans te verdwijnen uit de promotieklasse; aangezien door de waarschijnlijke terug keer van LSG 4 uit de KNSB er een extra degradatieplaats is. Het Aalsmeerse AAS kreeg met een verzwakte tegenstan der te maken. Zo gaf eerste- bordspeler Van Dijk de voor keur aan een toernooi. Könst had geen moeite met de opge schoven Passenier. AAS had zich bovendien versterkt met de Noor Pedersen, die ooit een rating van boven de 2200 ge had schijnt te hebben. Een handicap voor hem is, dat hij als zware roker op een niet-ro- kersvereniging zit. Hij won wel. Verder kreeg Korenwin- der in gelijke stelling een to ren cadeau en won De Vries fraai. De Leur stelde met een remise tegen De Gelder de overwinning veilig. Voor Al phen wonnen Petrelli en de nog ongeslagen De Jong. De Jong uit Aalsmeer zal geen moeite hebben remise te hou den tegen Moon. Oegstgeest is na de te ver wachten overwinning op Kat wijk wél veilig Piket, Van der Paardt en Kohlbeck won nen regelmatig. Noordijk daar entegen veroverde in verloren stelling plotseling een dame. Hellenberg won als enige voor Katwijk. Van 't Hof voegt hier waarschijnlijk nog een punt aan toe. Van der Bent - Voort- huijsen staat gelijk en Oegst- geestenaar Boots staat op winst; wat de eindstand op 2x/t- 5lA zou brengen. Stand na de vijfde ronde (gebaseerd op prognoses): 1.Philidor 3 9 match- punten/271? bordpunten 2.Leider dorp 7/22 3.AAS 6/2114 4.Oegstgeest 5/23' 5.Voorschoten 4/18'ï 6.Kat wijk 4/18 7.Alphen 3/20 8.Noordwijk 1/11 Damrners Rijnsburg in degradatienood LEIDEN Het eerste tiental van de Rijnsburgse Dam Club is na de 9-11 nederlaag tegen het Rotterdamse Constant in degradatienood gekomen. Gert Cederhout (bord 6) slachtte zijn tegenstander. Met deze zege, vijf remises en de drie nederlagen van Creder (3), Kromhout (5) en Schoneveld (10) werd een 10-6 achterstand bereikt. Eerste bord-speler Cor van Dusseldorp en Cees van de Bosch stonden op dat mo ment in een voordelige positie, maar slechts de kopman boek te winst. Van de Bosch miste in een lastig eindspel de beste voortzetting en moest na zes uur strijd berusten in remise. Gouden plak Can Süleyman LEIDEN Can Sülyman heeft tijdens de West-Neder landse kampioenschappen Taekwon-do in de Universitai re sporhal een eerste plaats veroverd in de gewichtsklasse tot 58 kilogram. In de klasse boven de 76 kg was er zilver voor Pascal van Paridon.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 15