Beukfabriek in Leimuiden wordt verhuurd of verkocht „Veertig jaar geleden wist ik niet wat een huis kraken was" Plan fusie ziekenhuizen is blik op lange termijn LEIDEN OMGEVING CcidócSouamit WOENSDAG 30 JANUARI 1991 PAGIN Al duizenden handtekeningen voor behoud ziekenhuis in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN De actie „Rij noord ons een zorg" loopt nog veertien dagen maar nu al heeft het actiecomi té al enige duizenden handtekeningen binnen van mensen die zich zor gen maken over het voortbestaan van zieken huis Rijnoord. Het actieco mité is opgezet op initia tief van de Samenwerken de Patiëntenorganisaties •in de Rijnstreek (Spor). iSamen met de plaatselijke ou derenbonden is het Spor de handtekeningenactie gestart in .verband met de sluiting van de afdeling hartbewaking, de beddenreductie van 142 naar 100 bedden en de daaruit ont stane wachtlijst en het drei gend verlies van adequate zie kenhuisvoorzieningen bij noodsituaties. Een en ander is een gevolg van de fusie van het Alphense ziekenhuis met het Elisabethziekenhuis in Leiderdorp. Dat de Alphense inwoners 'zich druk maken over hun zie kenhuis blijkt wel uit het grote •aantal adhesiebetuigingen die Via de handtekeningenlijsten .zijn binnengekomen. De lijsten die neergelegd waren op plaat sen waar veel mensen komen, hijvoorbeeld de bibliotheek, zijn nu ook beschikbaar bij de plaatselijke apotheken en de huisartsen. De huisartsen staan helemaal achter het ini tiatief van het actiecomité dat de handtekeningen binnen kort aan Gedeputeerde Aal- bers wil overhandigen en daarbij meteen van gedachte wil wisselen over het functio neren van ziekenhuis Rij noord. Daarnaast wil het actiecomité 'de provinciale partijen duide lijk maken dat het ziekenhuis een duidelijke functie heeft. Hier is ook een taak toebe deeld aan de plaatselijke poli tieke partijen die gevraagd zijn druk uit te oefenen op hun collega's in de provincie. De Socialistiese Partij onder houdt inmiddels al een leven dige briefwisseling met de di rectie van het ziekenhuis en stelt dat het „verlies van de CCU en het, nu nog, tijdelijk sluiten van de IC met de feest dagen een duidelijke achter uitgang is van de kwaliteit van de patiëntenzorg in het zie kenhuis geen ruimte laat voor inspraak van buiten af. De partij vindt dat in het hele proces van sanering en reorga nisatie in het ziekenhuis de huisartsen en ambulancedienst betrokken moeten zijn waarbij overleg in inspraak mogelijk moeten zijn. Volgens de SP geldt dit ook voor het perso neel dat zo stelt de partij „ver stoken is van enig democra tisch overleg met bestuur en directie". De SP vraagt daarom weer een openbare avond waar be stuur en directie van het zie kenhuis alle mogelijke infor matie geven over hun taken rond de sanering van het zie kenhuis. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, za terdags tussen 14.00 uur en 15.00 uur, telefoonnr. 071-122 248 en uw krant wordt nabe zorgd. Bestuur Forepark beslist over verkoop van grond LEIDSCHENDAM Het bestuur van het Bedrijvenschap Fore park beslist morgen over de verkoop van bijna 100.000 vierkante meter grond voor de vestigingen van de nog in Den Haag geves tigde groothandelsmarkt. AMRO-projekt-ontwikkeling is bezig met het maken van een masterplan. De grondprijs bedraagt vol gens het vorig jaar door Den Haag en Leidschendam onderte kende convenant (brief met afspraken) 150 gulden per vierkante meter. De groothandelsmarkt moet zelf voor de (openbare) we genstructuur binnen het gebied zorgen. Voorts moet besloten worden aan de firma Van Haaster en Zonen bijna 13'/2 duizend vierkante meter grond aan de Polderweg (tweede fase) te verko pen. Een kavel van 750 vierkante meter gaat voor 175 gulden per vierkante meter naar loodgietersbedrijf W. Vermeer b.v. en Glasbedrijf R. Remmerswaal b.v. Het N.V. Energiebedrijf Rijs- wijk-Leidschendam (ERL) wil tenslotte vier kleine percelen (tussen 35 en 70 vierkante meter) voor de bouw van stations voor de voeding van het distributienet. Nieuwkoopse Platvissen vieren gewoon carnaval NIEUWKOOP Bij carnavalsvereniging de Platvissen in Nieuwkoop komt iedereen, van jong tot oud, aan bod. Vrijdag 8 februari wordt een bejaardencarnaval in verzorgingstehuis Het Koetshuis gehouden. Zaterdag zijn de kinderen aan de beurt. Zij kunnen meedoen aan de play- backshow, de soundmixshow en/of de moppen trommel. Zaterdagmiddag om ongeveer half twee reikt Prins Zeelt II op het Regthuysplein de uitreiking plaats van de goudvis voor de Nieuwkoper van het jaar. Tevens wordt een wisseltrofee uitgereikt aan de winkelier met de mooist versierde etalage. Boerenkool kan wor den gegeten op zondagavond in café De Eerste Aanleg tijdens het boerenkielenbal. Het carna val in het plassendorp wordt afgesloten op maandagavond 11 februari in de vorm van een gezellig samenzijn in café De Eerste Aanleg. Koffieconcert is een week eerder ALKEMADE Het koffieconcert van het Marsyasblazers-ensemble dat gepland stond op 10 februari is verplaatst naar zondag 3 februari. Het concert heeft plaats in Dorps huis De Alkeburcht in Roelof- arendsveen en begint om twaalf uur. Het Leidse Marsyasblazers- ensemble staat onder leiding van Hans Stoop en bestaat uit circa twintig muzikanten, die een veel zijdig repertoire ten gehore bren gen. Zo wordt er muziek gespeeld van Rossini, Weber (concert voor hobo en blazersensemble), Mil- haud. Poot en Mozart. Toegang kost vijf gulden, jeugdigen moeten drie gulden betalen. Onder Ons speelt moderne 'Noach' REGIO De Koninklijke Muziek-, Zang en Toneelvereniging Onder Ons brengt vier voorstellingen van het stuk „Noach" van Anton Koolhaas. Onder Ons speelt in Ha- zerswoude, Koudekerk en Leiden. Op vrij dag 8 en zaterdag 9 februari staan de leden van de vereniging in Pleyn'68 aan de Rijn dijk 92 in Hazerwoude-Rijndijk, op zaterdag 16 februari is café De Hoek aan de Dorps straat 50 in Koudekerk het decor en op za terdag 2 maart Microtheater Imperium aan de Oude Vest 33e in Leiden. De voorstellin gen beginnen om half negen en de toegang kost ƒ7,50. In dit stuk plaatst Koolhaas de geschiedenis van Noach in het licht van onze tijd. Koolhaas laat zien wat de prakti sche consequentie is van het overleven op een schuit vol dieren die immers hun nor male stofwisseling behouden. LEIMUIDEN De Beuk- fabriek aan de dr. Stapen- seastraat in Leimuiden gaat niet als banketfa- briek verder. Dit heeft de voormalige exploitant Banketbakkerij Merba uit Sliedrecht gisteren beslo ten in samenspraak met directeur F. Grem van Drieman Makelaardij. De inboedel wordt geveild en de ruimte wordt door Drieman voor 2 miljoen te koop aangeboden of ver huurd. De fabriek werd door de eige naren van de panden, de fami lie Beuk en J. van der Meer, verhuurd aan Merba. Nadat het Sliedrechtse bedrijf half december faillisement aan vroeg, kwamen de ruimten leeg te staan. Eveneens ston den toen ongeveer 40 man op straat. De eigenaren hebben vervolgens Drieman in de arm genomen. Rond 20 februari wordt in de fabriek een inboedelveiling gehouden door het Amster damse veilingbedrijf Troost wijk. Daarna worden de 3.000 vierkante meter bedrijfsgebou wen en 500 vierkante meter kantoorruimten verkocht of verhuurd. „Met de nadruk op verkopen", vertelt Grem. Een andere mogelijkheid was volgens hem geweest dat de bedrijfsgebouwen plat zouden worden gegooid, zodat er wo ningen konden worden ge bouwd. „Omdat de gebouwen nog te jóng zijn, zou in dat ge val de opbrengst voor de eige- De Beukfabriek in Leimuiden verliest zijn functie als banketfabriek. naren te gering zijn", ver klaart Grem. De gebouwen zijn gemiddeld twintig jaar oud. Het laatste gedeelte is enkele jaren gele den gebouwd. Ook voor sane ring was volgens hem geen budget beschikbaar. Dat werd duidelijk na een gesprek met wethouder A Kea van Jacobs- woude. „Noodgedwongen bleef verkoop of verhuur van het gebouw over". Volgens Grem hebben zich al meerdere be langstellenden gemeld voor de gebouwen. Volgens Van der Meer hebben alle werknemers inmiddels el ders een vaste baan gevonden. „Niemand is gedwongen werkloos geworden. Al heel snel na het bekend worden van de sluiting stond bij mij de FOTO: HENK VAN DEN ENDE telefoon roodgloeiend van be drijven die werknemers in dienst wilden nemen. Een deel is naar het hier helemaal van losstaande Beuk Frisgebak in Leimuiden gegaan, een ander deel is bij bedrijven in Alphen terecht gekomen". Tomatengigant bestelt kas van zeven hectare DEN HOORN Het kassen- bouwbedrijf Dalsem in Den Hoorn heeft gisteren een mil joenencontract getekend met 's werelds grootste tomatente- ler voor de bouw van een gi gantische tuinbouwkas. Met de order is een bedrag gemoeid van bijna acht miljoen gulden. De nieuwe kas krijgt een op pervlakte van zeven hectare. De kas wordt in opdracht van het Britse bedrijf Van Heynin- gen Brothers gebouwd in Ash, Kent. LEIDSCHENDAM/ VOORBURG „Het eindrapport van de onder zoekscommissie Antonius- hove en Diaconessenhuis dat tot de conclusie komt dat een fusie van beide ziekenhuizen een goede zaak is, is vooral een blik op de gezondheidszorg in de regio op lange ter mijn". Dat zei drs. F. J. M. Werner, voorzitter van de commissie, gisteren bij de presentatie van het plan in het auditorium van Antoniushove in Leidschen dam. De ziekenhuisdirecties verwijten de provincie slechts twee jaar vooruit te kijken ter wijl zich juist daarna belangrij ke ontwikkelingen in de be volkingsopbouw voordoen. Werner wees in dit verband op nieuw te bouwen wooncen- tra als Leizo en Ypenburg. „Het plan van de provincie van 100 bedden in het Diaco nessenhuis en 280 in Sint An toniushove betekent een af braak van de gezondheidszorg waar wij niet mee uit de voe ten kunnen". „Het fusieplan betekent een vermindering van de erkende capaciteit van 100 bedden en daarmee geven de ziekenhuis directies al een aanzienlijke bijdrage aan de voorgestane beddenreductie", aldus Wer ner. Positief Mr. L. van Solkema van het Diaconessenhuis zei te hopen dat de zorg voor het gebied de provincie zal kunnen overtui gen. Als dat niet gebeurt wordt de grond onder het plan-Werner weggeslagen en komt de fusie op de tocht te staan. Wat de eventuele vesti gingsplaats van het nieuwe ziekenhuis betreft zal de heer W.F. De Vreeze, voorzitter van de raad van toezicht van Antoniushove, dat het zwaar tepunt van de gezondheidszorg de komende jaren zal worden verlegd. Hij dacht in elk geval aan een plaats ten oosten van de lijn die de twee ziekenhui zen verbindt. „Wat de verze keraars betreft moet eerst worden geluisterd naar wat zij denken. Zij wilden een lokatie sluiten en dat gebeurt nu", al dus Werner. „De financiering zal budgettair neutraal kun nen verlopen. Bedrijfsecono misch biedt het fusie-zieken huis uiteraard grote voordelen. De medische staven en de on dernemingsraad hebben posi tief op het plan-Werner gerea geerd maar formeel nog niet ingestemd met een fusie", zo besloot hij. Alphenaar pleegt ontucht met kind van vrienden DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN Een voormalige Unifil-soldaat uit Alphen aan den Rijn is gisteren door de Haagse rechtbank veroordeeld tot tachtig uur dienstverle ning en twee maanden voorwaardelijke gevange nisstraf. De man werd schuldig bevonden aan het plegen van ontucht met een klein meisje. De 27-jarige man, elektro technicus van beroep, kwam in de jaren rond 1988 regel matig over de vloer bij een collega van zijn zaak. Hij werd beschouwd als een huisvriend en het vertrou wen was zo groot dat hij zelfs de beschikking over de huis sleutel kreeg. Als de Alphe naar 's avonds bij zijn collega en diens vrouw op bezoek kwam, werd steevast aan het toen 6-jarige dochtertje ge vraagd wie haar naar bed mocht brengen. „Dan wees ze mij aan", zei de verdachte gisteren tegenover de recht bank. Het kind zou er vol gens hem ook op aangedron gen hebben dat ze na het vertellen van een verhaaltje werd geknuffeld en gekie teld. Volgens advocaat M. Jobse had het meisje in zijn cliënt een vaderfiguur gezien, om dat haar eigen vader weinig aan haar gelegen had laten liggen. Officier van iustitie H. Vos liet duidelijk blijken dat de Alphenaar beter had moeten weten en zich niet aan zo'n klein kind had mo gen vergrijpen. Hij eiste een celstraf van zes maanden, waarvan drie voorwaardelijk of 100 uur dienstverlening. Jobse drong erop aan die straf te verlagen, omdat ge vangenisstraf fnuikend zou zijn voor de karakterstruc tuur van de monteur. De psychiater had de verdachtq omschreven als sociaal geïso leerd, timide en onvolwas sen. Ook bestond de vrees dat hij zijn betrekking zou verliezen, als hem celstraf zou worden opgelegd. De rechtbank deed onmiddellijk uitspraak en hield het bij een alternatieve straf. ALPHENSE KANTONRECHTER ATTEMA MET PENSIOEN: ALPHEN AAN DEN RIJN „Toen ik begin jaren vijftig begon in de advocatuur, wist ik niet wat het kraken van hui zen was. Dat begrip was volslagen onbekend", ver telt Alphens kantonrech ter S. Attema. Met dit voorbeeld geeft hij aan dat de aard van zijn werk zaamheden de afgelopen jaren zijn gewijzigd. „Recht is sterk onderhe vig aan maatschappelijke ontwikkelingen". Na acht jaar kantonrechter te zijn geweest in Alphen, draagt hij vrijdag de scepter over aan J. Rigters. „Kraken gebeurde toen ook niet. Toen had men meer ei gendom en respect voor el- kaars eigendom'Toenemende regelgeving en het mondiger worden, hebben de kanton rechter in de loop van de jaren meer werk gegeven. Hij noemt zaken als het ontbinden van arbeidsovereenkomsten, de wijziging van het huurrecht, het toegenomen aantal bepa lingen in de CAO's en de in stelling van de wet op de on dernemingen, waar bevoegd heden van de kantonrechter uit zijn voortgevloeid. Kamp in Leiden benoemd tot kantonrechter LEIDEN M.A. Kamp is benoemd tot kantonrechter in Leiden. De 56-jarige Hagenaar is momenteel nog werkzaam bij de Haagse arrondissementsrechtbank. Kamp vervangt in Leiden J.A. Rigters, die in Alphen aan den Rijn de met pensioen gaande S.H. Attema opvolgt. Vrijdag vindt in het kantongerechtsgebouw aan het Rapenburg de benoeming van Kamp plaats. Met het bereiken van de 70-ja- rige leeftijd is voor de Alphen se kantonrechter het moment aangebroken dat hij verplicht ontslag moet nemen. „Ik heb het werk altijd met plezier ge daan, maar ik heb er vrede mee", aldus de rechter. Met voldoening kijkt hij terug op de achterliggende jaren. Begin jaren vijftig begon hij ziin car rière als advocaat. Eind 1969, begin 1970 werd hij plaatsver vangend kantonrechter in Gouda en Leiden. Boeiend „Ik heb de advocatuur altijd met veel plezier beoefend. Toch kreeg ik het verlangen om op een andere manier met de rechtspraktijk bezig te zijn", legt hij de wending in zijn carrière uit. „Als advocaat moet je een partijstandpunt in nemen. Je komt op voor je cliënt. Naarmate ie ouder wordt, krijg je toch de neiging het belang in te zien van de advocatuur van de andere par tij. Om het maar even populair te zeggen: de andere partij is ook niet op zijn achterhoofd gevallen. Als rechter moet je de belangen van beide partijen afwegen en motiveren. Dat kan erg boeiend zijn". Een andere reden voor zijn ommezwaai is dat hij de hecti sche advocatuur wilde verrui len voor een naar eigen zeg gen „iets rustigere functie". Attema: „Als advocaat sta je nogal eens voor spoedzaken. En de hele dag gaat de tele foon". Vredestichter Attema omschrijft de functie van kantonrechter als „een soort vredestichter". „Geschil len moeten worden beslecht. Je moet tot een regeling ko men, waarmee beide partijen vrede hebben". Als voorbeeld noemt hij zijn bemiddeling tussen de leverancier en de koper van een kurkvloer. De klant was niet tevreden. Atte ma is er toen zelf op uitgetrok ken om de situatie ter plekke te beoordelen en vervolgens te bemiddelen tussen beide par tijen. „Iedere kantonrechter doet het op zijn eigen manier", vertelt hij. „Ik behoor niet tot degenen die zeggen dat je per se moet schikken. Ik ga ze niet dwingen. Dan kan het alles of niets zijn". Het gebied van het aan de Wilheminalaan gevestigde kantongerecht bestrijkt zo on geveer de hele Rijnstreek. Van Hoogmade tot Bodegraven en van Benthuizen tot Leimui den. Volgens de statistieken staat het aantal zaken dat in het Alphense kanton wordt behandeld voor anderhalve kantonrechter. De gemiddeld 100 strafzaken per week, die vooral uit verkeersovertredin gen bestaan, worden dan ook voor het grootste deel door een ander gedaan. Kruidenier „Het algemene beeld van een kantonrechter is dat hij over strafzaken gaat", merkt Atte ma op. „Hier wordt relatief echter het minst tijd aan be steed. Het overgrote deel van het werk bestaat uit civiele za ken en dan in hoofdzaak de consumentengeschillen, maar ook huur- en arbeidszaken". Onlangs moest hij bemiddelen De laatste dagen voor Alphens kantonrechter S. Attema het kantongerecht zijn aangebroken. Vrij dag gaat hij met pensioen. foto: wim van noort bij een huurgeschil. Een krui denier had enkele jaren gele den een deel van zijn ruimten verhuurd aan een vrouw die een balletschool ging oprich ten. „Zij had veel geïnvesteerd en gebleken was dat zij in een behoefte voldeed. Toen ik er ging kijken zag ik er een prachtige ruimte, met bespie gelde wanden. De kruidenier wilde echter uitbreiden en had daarvoor zijn eigen panden nodig. Als rechter sta je dan wel voor een dilemma". Een glimlach glijdt over zijn gezicht als hij vertelt over het huurconflict in Nieuwkoop waar hij onlangs bij was be trokken. „Vader woonde bene den en de dochter met haar man boven. Ze kregen ruzie. De dochter verkocht haar ap partement. In het koopcon tract tussen vader en dochter was echter opgenomen dat va der bij mooi weer gebruik kon maken van het terras. Hier voor moest hij wel door de huiskamer van dochter. Dit werd echter moeilijker toen de nieuwe bewoner zich aankon digde". „Dit maakt het werk als kan tonrechter ook wel heel boei end. Je komt vaak in aanra king met ingrijpende belangen van mensen", aldus mr. Atte ma. MARIETA KROFT lSt< Voor een uitgebreide ag# ook voor de komende di raadplege men „UIT", defUJL tis wekelijkse bijlage van krant.KEft dek ■a nTïKin«TïTH^ LEIDEN LUXOR (Stationswei aar tel. 071-121239): Narrow marginr de 18.45, 21.15 LIDO en SÏrzjei (Steenstraat 39, tel. 124130): K...I heights 12); 19.00, 21.15. NavyJaaL1 18.45, 21.15. wo. ook 14.30. 0 var alone (al); 19.00, 21.15. wo.vert 14.30 Sheltering sky (12); yrkei 21.15. Ghost (al); 18.45, 21.15ft.nn, ook 14.30. Kleine zeemeermii wo. 14.30. TRIANON (Bree 31, tel.071-123875): Camille Cl (12); 20.00. REX (Haarlemmer 52, tel. 071-125414): Sweell (16); 21.15. leid. ber ALPHEN AAN DEN RIJN EU*den NEMA I (Van Boetzelaerstraat 01720-20800): Witches (al); 21.15. wo. ook 13.45. zo. ook EUROCINEMA II: Ghost (al); 21.15. Kleine zeemeermin 14.00. EUROCINEMA III: Pr child (al); 18.45, 21.00. wo. 13.45. EUROCINEMA IV: MyI heaven (al); 18.45, 21.30. 13.45. VOORSCHOTEN GREEN) (Schoolstraat 69, tel. 071-614 m 612566): Ennemies, a love storyl ma. t/m do 20.15. Pretty Womaif ma. t/m do. 20.15. rending Story II; wo. 14.00, Kuifje en het haaiemeer; wo. 15.45. DEN HAAG ASTA: 1 (Spui 27 3463500): Pacific Heights (12); 1 18.45, 21.30. ASTA 2: Aracl hobia (12); 14.00, 18.45, 2 ASTA 3: Ghost (al); 14.00, 1 21.30. BABYLON 1 (naast Haag Centraal tel. 3471656): Th» ches (al); 14.00, 18.45, 21.30. BYLON 2: The sheltering skyrf 14.00, 18.45, 21.30. BABYL0 tMl Ghost (al); 14.00, 18.45, 21.30. i eft NEAC 1 (Buitenhof 20, tel. 3630 Narrow Margin (al); 14.00, 21.30. CINEAC 2: Blue Steel 14.00, 18.45, 21.30. Good fellas (16); 20.00. ma. dl ook 14.00. METROPOLE 1 (Cl gielaan, tel. 3456756): Home itph (al); 14.00, 18.45, 21.30. ME1'L POLE 2: Flatliners (12); 18.45, 2 ma. di. do. ook 14.00. METRO jgr LE 3: The comfort of strangers 14.00, 18.45, 21.30. METROlf" 4: (al); Pretty woman (al); 18.45, 21.30. METROPOLEL Come see the paradise (al); V'1 18.45, 21.30. ODEON 1 (Hefl, gracht 13, tel. 3462400): N (12); 13.45, 18.45, 21.30. 2: Problem child (al); 13.45, 11 Oë 21.30. ODEON 3: Air America 0 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 4: Freshman (al); 13.45, 18.45, 21611 HAAGS FILMHUIS: Zaal 1: Tie 1 upl Tie me downl; 19.30, 21.45. 2: E Mineur; 19.30. zo. ook 1- Mala Noche; 22.00. Zaal 3: 1<rac deel 1. Humoresque; 22.00. Madame Bovary; di. 2tf'n Andrei Rublyov; wo. 20.00. Le GifCll Bleu; do. 19.30, 21.45. KINDERVOORSTELLINGEN AC: De kleine zeemeermin; -n 14.00. METROPOLE 2: De kl^OI zeemeermin; wo. 14.00. »dt! IIBBMf gio Lelden worden waargen^'J door de apotheken die ook week»aa dienst hebben. >t ONGEVALLENDIENST ZIEKENI ;„i ZEN LEIDEN Ongevallendifc elke dag Academisch Ziekenhuis r - halve van dinsdag 13.00 u. tot woi ta dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polg nieken tel 155543, afdeling S.C.U >el 175639) en van vrijdag 13.00 u. oe zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zlek huis). ai' De Geneeskundige Dienst Leide or verhuisd van de Roodenburgersti »rc in Leiden naar de Cronestelnk jj 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING GEBOREN KIND Hulpverlening er' ongewenste zwangerschap voor m i i der err kind. Bel tel. 071-896309; 0 esc 897762; 033-620244 (dit laatste ra mer is dag en nacht bereikbaar). ,pt BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN P*1 Diaconessenhuis: Bezoekuur da'a' lijks van 14.30 tot 15.15 uur en re 19.00 tot 19.45 uur. Kinderafde ei dagelijks van 10.30 tot 19.00. f V( meer dan twee bezoekers per patlê Op de afdeling special care kan terecht van 10.30 tot 11.00 uur ln van 19.00 tot 19.30 uur. Voordat te laatste twee afdelingen bezocht ki e nen worden dient eerst te word,jt overlegd met de dienstdoende v pleegkundige.» Sint Elizabeth-i 'n kenhuia: Volwassenen dagelijks v e 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 al klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 ej Kraamafdeling: dag. van 15.00-16 u. en van 18.30-19.30 u. en 19.30-21.00 u. alleen voor vade,lt Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 CCU (hartbewaking) dag. van 14.1 ec 14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Inti jj, sieve verpleging: dag. van 14,( 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Spo™ Medisch Adviescentrum: Spreeki01 ma. 19.30-20.30 u. in het St. Eltt 0i beth-ziekenhuis. Endegeest: Dl. vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: gehele dag. Jelgersmakliniek: Jo )c gerenteam: za. en zo. 14.00-17.00 io Opname: werkdagen 16.45-17.45 i za. zo en feestdag. 10.00-11.30 14.00-16.30 u. Team A. C en D: dl a tot 21.00 u. met uitzondering van b 0 handeltijden en etenstijden. Acsd [t misch Ziekenhuis: Voor alle patil r ten (behalve kinderen) zijn de bezo kuren als volgt: Dagelijks 14.15-15.1 u. en 18.30-19.30 u. Avondbezoeku a afdeling verloskunde: 18.00-19.00 De Praematurenafdeling: voor oud en familie is na overleg met patiënt doorlopend bezoek mogelijk. Bezo aan ernstige patiënten: wanneer a ernstige patiënten doorlopend b zoek wordt toegestaan kan de hoo verpleegkundige hiervoor sped kaarten verstrekken. Kinderklinl zalen voor peuters, kleuters en gri kinderen 15.15-17.00, babyzaal boxenafdeling: volgens afspraak m het verpleegkundig hoofd. Bezoek den kinderafdelingen: voor oud van opgenomen kinderen na overt met verpleegkundig hoofd. Voor dere bezoekers van kinderen: Ka neus- en oorheelkunde en neurolog 14.15-15.00 en 18.30-19.30. Ooghfl kunde en heelkunde: 14.15-15.00 18.30-19.00. Rijnoordziekenhi Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18J 19.30 u. Extra bezoek hartbewakli 11.00-11.30 u. Extra bezoek vad« kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kindt afdeling 15.00-15.30 u. alleen v« ouders 18.00-18.30 u. CENTRALE REGISTRATIE KINDE OPVANG (Koornbrugsteeg 2, 23 EK Leiden, tel 254810.) Informs over en aanmelden voor klndero vang in Lelden. Geopend: ma t/m dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRA MELDPUNT LEIDEN. Ketelboetl steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch b reikbaar van 10.00 tot 16.00 vla 07 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.1) en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Jul dlsch Adviesbureau, Ketelboeta steeg 10, tel. 130775; afdeling bell tingen: alleen op afspraak, klacht* bureau: dl. en do. 18.30-20.30, afdi ling vreemdelingenrecht: ma. en do. 18.30-20.30. afdeling v vr. 10-12.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 12