Wielerploeg Peter Post vindt doping fabeltje sportuitslagen .onder loep l<SPORT Sport op tv iLaurent rFignon dreigt met boycot Timman ontsnapt aan nederlaag KOERSEN Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! CeicLeSouomtt DINSDAG 29 JANUARI 1991 PAGINA 13 t(Feyenoord lijft .gFarrington in ROTTERDAM Feyenoord j 'heeft de Engelse spits Mark ^Farrington voor tweeënhalf .rÜJjaar gecontracteerd. Directeur e'sportief Ger Lagendijk maakte efde overgang gisteren rond met toHertha BSC. Farrington debu- 'S'teert zondag in de thuiswed strijd tegen SVV, mits enkele zijn vervuld. De °P25-jarige Farrington is aan zijn club in het betaalde toe. De laatste jaren ^speelde hij voor Willem II, Ra dioing Genk en Fortuna Sittard. ^Bij Hertha BSC, dat laatste °<staat in de Bundesliga, was hij h overbodig. De transfersom be draagt ongeveer drie ton. Danny de Bie alsnog bij WK BRUSSEL Danny de Bie moet weer in de Belgische se lectie voor het wereldkampi oenschap veldrijden worden opgenomen en mag dus aan het WK in Gieten deelnemen. De rechter gaf de 31-jarige be roepsrenner gisteren na een kort geding, dat vrijdag dien de, op alle punten gelijk en gaf de Belgische Wielerbond (BWB) opdracht alle sancties in te trekken op straffe van een dwangsom van 25 miljoen Belgische francs, ongeveer 1,4 miljoen gulden. Titelgevecht Blanchard gaat tegen Rocchigiana LONDEN De Europese Boks Unie heeft de Duitser Graciano Rocchigiani aangewezen als tegenstander van de Nederlandse bokser Alex Blanchard in de strijd om de Europese, titel in het halfzwaargewicht. Wanneer het gevecht plaatsvindt is nog niet bekend. De 27-jarige Rocchigiani, de vroegere wereldkampioen in het zwaarweltergewicht, is de vervanger van Tom Collins. De Brit vond de gage (30.000 gulden) die hem geboden werd voor het duel tegen Blanchard op 12 februari in Rotterdam te laag. Hij verspeelde daardoor zijn titel. Girardelli staat sterk SAALBACH De Italiaanse skiër Kristina Ghedina heeft gis teren het eerste gedeelte van de strijd om de wereldtitel combi natie de afdaling gewonnen, maar de Luxemburger Mare Girardelli werd als winnaar van de dag beschouwd. De wereld kampioen slalom eindigde op ruim twee seconden van de jonge Italiaan, maar de winst op de andere kanshebbers vóonhet goud op de combinatie werd als belangrijker gezien. Tapie verlaat Marseille PARIJS Bernard Tapie verlaat Olympique Marseille. Dat zei de 47- jarige voorzitter gisteravond voor de Franse televisie. De multi-miljonair nam de beslissing naar aanleiding van de schorsing van twaalf maan den, waarvan vier voorwaardelijk, die de tuchtcommissie van de Franse voetbalbond hem oplegde. Tapie riep de spelers op hun plannen te staken te laten varen. Dë voetballers hadden zich solidair verklaard door een boy cot van onbepaalde duur aan te kon digen voor alle competitie-, beker- en EC-wedstrijden. Ook willen ze zich niet meer beschikbaar stellen voor de nationale Franse ploeg. Skibond garandeert veiligheid sporters SAALBACH De ski-toppers en hun gevolg reizen be gin maart met charter-vliegtuigen naar de Verenigde Sta ten voor de wedstrijden om de wereldbeker. Zo probeert het organisatiecomité van de wereldbond FIS de kans op terroristische aanslagen in verband met de Golfoorlog te voorkomen. De Italiaan Erich Demetz, voorzitter van het wereldbeker-comité, zei dit gisteren in Saalbach, waar het WK plaats vindt. „We hebben voldoende garanties dat de wedstrijden in de Verenigde Staten en Canada kunnen doorgaan, maar voor de zekerheid zullen we een alternatief programma in Europa opstellen". Een commissie stelde vast, dat het dodelijke ongeval van de Oostenrijker Gernot Reinstadler vorige week in Wen- gen te wijten was aan een fout van de skiër. Toch moet de veiligheid bij afdalingen worden vergroot, vindt de commissie. Het tempo is te hoog, het materiaal van de af zettingen langs de piste (zeil en vangnetten) dient te wor den onderzocht. i Veronica VANDAAG Nederland 2, 18.55 u Sport. Nederland 3, 22.15 uur: Studio Sport Journaal. TV 5, 19.15 uur Sport. Duitsland 2, 23.50 uur Skiën. BBC 1, 21.30 uur Sportquiz. BBC 2, 19.00 uur Skiën; 20.05 uur Cricket. Eurosport, 18.00 uur Sport. Super Channel, 20.00 en 22.15 uur Ultra Sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport. MORGEN Nederland 2, 16.52 uur De bal is Nederland 3, 17.30 uur Skiën. BBC 2, 17.30 uur Autosport. Eurosport, 09.00 uur Sport. Sportnet, 08.00 uur Sport. DEVENTER Wordt er bij de wielerploeg van Peter Post op grote schaal uit de winkel van de verboden stimuleren de middelen gesnoept? Afgaande op een publi catie in De Krant op Zondag is dat inderdaad het gevel. Twee oudge dienden in het peloton, Henk Lubberding en Pe ter Winnen, brengen in een reactie desgevraagd nuances aan. Noemen het min of meer een fa beltje. De één, Winnen, is oud-renner van Post en zwakt de beschuldi gen af. De ander, Lub berding, ziet geen kern van waarheid in de aan tijgingen en rangschikt de onthullingen onder de noemer stemmingmake rij. Henk Lubberding, hier tijdens een medische test, ziet geen kern van waarheid in de aan tijgingen. Eerst de feiten. In het kran- teverhaal meldt een ex-cou reur van Post dat er bij Pa nasonic flesjes met amfetami ne in omloop waren, waar van de renners met grote re gelmaat, en met medeweten van zowel soigneur(s) als ploegleiding, gebruik maak ten. Het spul werd binnen de ploeg aangeduid als 'accu- zuur'. Er wordt bovendien melding gemaakt van omkoping door de ploeg Post van een do- pingcontroleur. Verder uit Piet Liebregts, oud-soigneur van Post, voormalig ploeglei der, oud-bondscoach van de KNWU, tegenwoordig schoonvader van Gert-Jan Theunisse en verbonden aan TVM als technisch adviseur, forse beschuldigingen aan het adres van de Amstel- veense ploegleider. Hij zou tijdens de jongste Tour de France door Post zijn ge vraagd om de waanzinnig slecht presterende Steven Rooks tot 'preparatie' te dwingen. Peter Winnen, sedert een jaar vertrokken bij Post en nu rijdend voor de Buckler- ploeg van Jan Raas, reageert ingetogen en weloverwogen formulerend. Hij zegt met onthullingen „weinig te kun nen doen". Opkikker Is hij bekend met het begrip accuzuur? Winnen: „Niet in de zin zoals is gepubliceerd. Wel vanuit het peloton, maar daar wordt dan een opkikker mee bedoeld. Een drankje met de uitwerking als een sterke kop koffie. Ik weet niet goed wat ik met het ver haal aan moet. Er worden be paalde aantijgingen gedaan, die niet worden gestaafd met feiten. Ik heb stellig de in druk dat er voor een deel sprake is van stemmingma kerij. Ik ken Paul Keysers, de schrijver van het verhaal, en ben op de hoogte van zijn slechte verhouding met Post". Winnen durft niet te bewe ren dat de renners volledig Peter Winnen kent vanuit het peloton alleen de term „een op- kikkertje". FOTO: ANP „schoon" rijden. Winnen: „Niet ten aanzien van be paalde medicamenten, die via artsen verkrijgbaar zijn en waarvan iedere burger ge bruik kan maken. In dat ge val weet je dat je buiten de controles moet blijven. Nee, ik reken dat niet tot doping in die zin dat het prestatie- verbeterend is". Rancune Henk Lubberding denkt dat het verhaal in de Krant op Zondag uit rancune is ge schreven. „Ik ken Paul Key sers en zijn stijl. Hij heeft volgens mij nog een appeltje te schillen met Post. Ik zie geen enkele kern van waar heid. Ik kan het niet anders uitleggen dan het uiten van teleurstellingen en frustraties van een ex-renner die een flinke tik heeft gehad en die niet heeft weten te verwer ken. Doping blijft altijd be staan en er zijn altijd renners die de grens overschrijden. Waar ik geweldige proble men mee heb, is dat, zoals ook in De Krant op Zondag gebeurt, de schuld wordt af geschoven op soigneurs, dok toren en ploegleiders. Daar word ik werkelijk doodziek van. Een renner is altijd ver antwoordelijk voor zijn eigen lichaam". HENK STOUWDAM PARIJS Laurent Fig- non overweegt Farijs- Nice, van 10 tot 17 maart, |te boycotten omdat de or ganisatoren hebben beslo ten de aankomsten dras tisch te vervroegen. organisatie, 'Monde Six', een contract afgesloten met de Franse TV-zender FR3 jdie de laatste kilometers van jde 'Rit naar de Zon' iedere dag rechtstreeks op de televisie brengt rond 13.30 uur. De I tweevoudige Tourwinnaar, die t dit jaar zowel aan de Tour als vde Giro deelneemt, dreigt in 3ide Tirreno-Adriatico te starten "ïals de organisatie vasthoudt jaan de gewijzigde dagindeling. wordt geen rekening met renners gehouden. Het element wordt on gemaakt aan het foeterde de kopman van Castorama. BENAUWD Michel Bader kreeg het er knap benauwd van, maar voor een wereldrecord moet je wat over hebben. De Fransman bleef liefst zes minuten en veertig seconden onder water en leverde daarmee de beste prestatie tot op heden. Het oude record onder- water-de-adem- inhouden stond op naam van de Italiaan Umberto Pelizzari met zes minuten en drie seconden. FOTO: EPA Kissinger maakt film als voetbalpropaganda CARACAS Henry Kissinger heeft Nobelprijswinnaar Gabriel Garcia Marquez gevraagd een filmscenario te schrijven. Het on derwerp is voetbal. De film moet de sport in de Verenigde Sta ten populair maken. Kissinger, de vroegere minster van buiten landse zaken van de Verenigde Staten, ijvert al jaren voor de ontwikkeling van deze in zijn land onderontwikkelde tak van sport. De film moet de Amerikanen warm maken voor het WK- toernooi, waarvan de eindronde van 1994 in hun land wordt ge houden. Kissinger deed het verzoek aan Marquez tijdens een bezoek aan de Venezolaanse hoofdstad Caracas. De Columbiaanse schrijver heeft onder veel meer een boek over wielrennen op zijn naam staan. Delecour stuurt aan op climax MONTE CARLO Een alles-of-niets-poging van de Franse coureur Francois Delecour in de bergen heeft de rally van Mon te Carlo, de eerste uit de reeks voor de wereldtitel, naar een fraaie climax gestuurd. De 28-jarige Delecour, die voor het eerst aan een WK-rally meedoet, joeg de leider van het eerste uur, Carlos Sainz, ongenadig op. Hij bracht het verschil, dat hem nog scheidt van de Spanjaard in de derde etappe, na achttien van de 27 klassementsproeven, terug tot slechts negen seconden. Het Italiaanse merk Lancia, dat jarenlang de rally domineerde, lijkt ditmaal buiten beeld te blijven. Voormalig wereldkampioen Massimo Biasion bezet nog wel de derde plaats in het klasse ment, maar zijn achterstand op de leider bedraagt al meer dan twee minuten. Sportprijsvragen DEN HAAG De resultaten van de sportprijsvragen van afge lopen weekeinde zijn als volgt: Lotto: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: lx/ 300.000,00; 3e prijs: 3161 x 70,20; 5e prijs: 55.219 x ƒ5,00. jferspel (vaste prijzen): Zes cijfers: geen winnaar; Vijf ci cijfers: 2286 win- „Van Basten heeft of hij twee wedstrijden rust mag nemen. Dat hebben we hem toegestaan, omdat hij niet alleen fysiek maar ook psychisch moe is. Hij heeft zich verder bereid getoond zich te schikken naar de wen sen vah de trainer". Voorzitter/eigenaar Silvio Berlusconi van AC Milan in het Parool. „Ik heb inderdaad gezegd dat ik nooit meer om de wereldti tel wilde schaken, zolang Campomanas als voorzitter van de FIDE aan het bewind was. Daar sta ik nog achter, maar inmiddels is het er wel het nodige veranderd in de schaakwerled. De grootmees tervakbond is opgericht en komt op voor de belangen van de spelers. Voor mij is dat de reden weer aan een kandi datentoernooi te beginnen". Schaker Robert Hübner in het Algemeen Dagblad. „Marco speelde in de voorbe reiding de sterren van de he mel, maar op het WK was het anders. Toen was de grote meneer Van Basten er niet meer. Dan kan ik gerust stel len dat ik er wel stond, dat ik mijn werk deed. Ik denk dat dat juist het verschil is ge weest. Dan wordt het op een ander afgereageerd, maar daar lig ik niet wakker van. Ik ben dan heel gauw verge ten als er iets gebeurt". Adri van Tiggelen in Voet bal International. „Als er voor de wedstrijd te gen Griekenland met Wim Kieft inderdaad een spelletje is gespeeld, is dat een kwalij ke zaak. Ik zeg niet dat het anders was gelopen als ik er bij was geweest, maar ik had zeker mijn mond open ge daan. Ik mag dan bescheiden overkomen, ik ben het zeker niet. De coach moet de opstel ling bepalen. Anders is het einde zoek". Berry van Aerle in de Haagsche Courant. „Ik wilde er mijn steentje aan bijdragen om dat te verande ren, niet om Michels tegen z'n schenen te schoppen. Ik wilde juist mijn betrokkenheid to nen. Ik vond het juist heel Adri van Tiggelen...meneer. FOTO: SP triest dat het een jaar lang zo slecht ging na een hele goeie periode. Ik vond dat we stil stonden, dat werd tegen Italië bevestigd. Na de wedstrijd te gen Portugal zijn kennelijk pas alle ogen open gegaan". Ronald Koeman in Voetbal International. „Nee, tussen hen en mij be staat geen enkel contact. Ik zou ook niet weten wat ik met deze mensen nog heb te be spreken. Zaken uitpraten heeft geen zin, want dat zou betekenen dat ze moeten zeg gen: dat hebben we helemaal verkeerd gedaan. En daar zijn ze niet toe bereid. Voor niets is men in de voetballerij zo bang als gezichtsverlies. Als ik Michels en Van Rooyen te genkom, kijk ik ze recht in de ogen. En wat doen zij Zij slaan de blik naar beneden. Die reactie geeft mij toch een soort bevrediging". Voormalig bondscoach Thijs Libregts in Vrij Ne derland. „Topsport is snelheid en sou plesse. Wat in het tafeltennis gebeurt lijkt onmogelijk, zo kogelhard gaat het vaak. Maar dat geldt voor elke vorm van topsport. Kijk naar het turnen of skiën. Dan denk je toch ook dat het onmogelijk is wat er gebeurt. Ik vind dat je waardering moet opbren gen voor iemand die gewoon beter is, die je met een schitte rende bal passeert. Maar als je dat kunt voorkomen, dan hoef je, binnen de regels na tuurlijk, niet uit te blinken in eerlijkheid. Het mentaal ont regelen van een tegenstander hoort bij het spel". Tafeltennister Bettine Vrie- sekoop in De Volkskrant. „Ik was nog nooit zo ziek ge weest en ineens lag ik een maand plat. Ik was acht kilo afgevallen, voelde me ontzet tend beroerd. Ik heb in die Emiel Mellaard...gezondheid. FOTO: DIJKSTRA periode soms ontzettend in de put gezeten. Ik dacht dat ik nooit meer beter zou worden, laats staan dat ik ooit nog zou springen. Maar dan maak je in het ziekenhuis kennis met een jonger die kanker heeft en dan doe je er rap het zwij gen toe. Dan besef je dat er niks boven gezondheid gaat". Atleet Emiel Mellaard in het Vrije Volk. „En weet je dat ik uiteindelijk Coen Moulijn nog bij Feye noord heb gebracht. Dat kwam zo: Onze buurman was Guus Couwenberg, de toen malige penningmeester. Die zat met het bestuur te verga deren. Hij wist dat ik een bru taal ventje was en zei: Moulijn tekent morgen bij Sparta. Dat mag niet gebeuren. Ga jij naar hem toe en haal hem hier heen. Ik in de auto en na veel heen-en-weer-gepraat kreeg ik Moulijn, die toen nog een jongen was met zijn vader zo ver dat ze bij me in de auto stapten. Ik leverde ze af bij Couwenberg en daar kwam het toch nog rond". Voormalig wielerploeglei der Ton Vissers in de Tele graaf. „Het medicijnkastje thuis heb ik helemaal leeggeruimd. Die bullshit heb ik niet meer no dig. De dokter ziet mij niet meer, die brengt mij alleen maar aan het twijfelen met al dat geëmmer over bloedwaar den, vitamines en aminozu ren. Ik ga enkel nog uit van mijzelf. Voel ik mij goed, dan ben ik goed". Atlete Nelli Fiere-Cooman in de Haagsche Courant. „Het werkklimaat was ver pest. Ik wens Haarlem all the best, maar ik ben weg. Ik vind het niet jammer dat het op deze manier moest aflopen, ik sta honderd procent achter mijn beslissing. Time will tell wat ik verkeerd heb gedaan". Vertrokken commercieel manager Barry Hughes van Haarlem in het Parool. SARAJEVO Htlbners ana lyses van zijn eigen partijen zijn beroemd in de schaakwe reld. En berucht. Zestig blad zijden over een partij vormen geen uitzondering bij de aca demicus uit Solingen. Partij vier uit de tweekamp tegen Timman komt in aanmerking voor zo'n diepzinnige, uitge breide nabeschouwing. Het duel werd gisteren in Sarajevo na zes uur en 60 zetten afge broken in remise-stand. Vol gens de kenners ontsnapte Timman (die leidt met 2-1) vooralsnog aan een nederlaag. Zettenverloop vierde partij: Wit: Hübner. Zwart: Timman. 1. e2-e4 e7-e5, 2. Pgl-f3 Pg8-f6, 3. Pf3xe5 d7-d6, 4. Pe5-f3 Pf6xe4, 5. d2-d4 d6-d5, 6. Lfl- d3 Pb8-c6, 7. 0-0 Lf8-e7, 8. c2- c4 Pc6-b4, 9. Ld3-e2 0-0, 10. Pbl-c3 Lc8-e6, 11. Lcl-e3 Le6- f5, 12. Tal-cl d5xc4, 13. Le2xc4 c7-c6, 14. Pf3-e5 Pe4xc3, 15. b2xc3 Pb4-d5, 16. Ddl-f3 Lf5-e6, 17. Lc4-d3 Le7- d6, 18. Le3-d2 Dd8-h4, 19. Tfl el Pd5-f6, 20. a2-a4 Pf6-g4, 21 Ld2-f4 Pg4xe5, 22. Lf4xe! Le6-d5, 23. Df3-f5 Ld6xe5, 24 Telxe5 g7-g6, 25. Df5-d7 Ta8 b8, 26. Tcl-bl Tf8-d8, 27. Dd 1 cl Dh4-g4, 28. Ld3-fl Dg4-d7 I 29. Te5-e7 Dd7xc7, 30. Te7xc' a7-a5, 31. Tbl-b6 Td8-e8, 32 c3-c4 Ld5-e6, 33. Tb6xb' Tb8xb7, 34. Tc7xb7 Te8-d8, 35 d4-d5 c6xd5, 36. c4-c5 Td8-c8 37. Tb7-b5 d5-d4, 38. Lfl-d! Le6-f5, 39. Ld3xf5 g6xf5, 40 Kgl-fl Tc8-e8, 41. c5-c6 d4-d3 42. Tb5-d5 Te8-c8. 43. Td5xd: Tc8xc6, 44. Td3-d5 Tc6-c4, 45 Td5xa5 Kg8-g7. 46. Ta5-al Tc4-b4, 47. a4-a5 Tb4-a4, 48 a5-a6 Ta4-a2, 49. g2-g3 h7-h6 50. h2-h4 f5-f4, 51. g3xf4 Ta2 a4, 52. a6-a7 Ta4-a2, 53. Kfl-gl Ta2-a3, 54. f2-f3 Ta3-al. 55 Kg2-g3 Tal-a3, 56. Kg3-f: Ta3-a2+, 57. Kf2-e3 Ta3-a4, 58 i Ke3-d3 Ta4-a3+, 59. Kd3-c; Ta3-al, 60. Kc4-d4 Tal-a5. Af gebroken stelling: Wit: Kd4 Ta8, pionnen: a7, f3, f4, h4 Zwart: Kg7, Ta5, pionnen: f7 h6. Wilhelmus wil Jansen niet schadeloos stellen VOORBURG De Voorburg- se hoofdklasser Wilhelmus is niet van plan de op een zij spoor gezette coördinator Chiel Jansen financiële genoegdoe ning te geven. Volgens voor zitter Ruud Meere van de voetbalclub had Jansen in een eerder stadium een compromis kunnen aannemen dat daarin voorzag, maar heeft hij dit af gewezen. Meere: „Wij hadden op een nette manier uit elkaar willen gaan, zonder veel tam tam. Nu Jansen kennelijk de publiciteit heeft gezocht, is ons voorstel niet meer aan de orde". Reactie van Chiel Jan sen: „Belachelijk. Ik heb mijn ontslag niet zelf aan de grote klok gehangen, dat heeft het bestuur gedaan. Als Wilhel mus niet over de brug wil ko men, is het oorlog. Meere heeft immers het arbeidsrecht niet uitgevonden. Ik eis genoegdoe ning". DEN HAAG Onze tips voo de paardenkoersen in Noot dorp (morgen om 14.30 uur luiden: le koers: 1. Eerste De Beste. 2. Facs rello W, 3. Emir (1-8-7). 2e koers: 1. Euxime Mint, 2. Exclusi ve Victrix, 3. Dodo Litüedream (2-E 1). 3e koers: 1. Elaine, 2. Eagle Tornadt 3. Dana Marco (1-6-3). 4e koers: 1. Edel Hollandia, 2. Dit 1 Hollandia, 3. Elaine Dakota (1-3-2). 5e koers: 1. Elias, 2. Cya Van d Lente, 3. Elton Prince (3-7-9). 6e koers: 1. Ep Oorklep, 2. Dust Joe, 3. Duke Torpedo (9-3-6). 7e koers: 1. Zeb Wolfrath, 2. Ciriar ne N, 3. Atomic Power (4-2-3). 8e koers: 1. Boy Buitenzorg, 2. Cor Dillon, 3. Clip Parade (2-1-7). 9e koers: 1. Attica. 2. Attack, 3. Awi ka (7-2-1). 10e koers: 1. Zelfbewust, 2. Zingan Du Bois, 3. Zmanza Princess (2-6-12 lie koers: 1 Chynthijae K, 2. Brenc Volo, 3. Derby Wesüand (6-1-2). 12e koers: 1. Grinning, 2. D'avril E Noot, 3. Dyoca Buitenzorg (6-3-5). Oranje ballen bij Top 12 GRONINGEN Het jaarlijk se tafeltennisevenement Top 12 kent een primeur. De beste twaalf spelers en speelsters van Europa spelen komend weekeinde in de Maaspoorthal in Den Bosch op een rode vloer, op blauwe tafels en met oranje ballen. Bij grotere toer nooien buiten Europa hebben topspelers hier al ervaring mee, maar hier is het een ge heel nieuw verschijnsel. Doel is de tafeltennissport voor het grote (televisie)publiek duide lijker te volgen te maken. De Nederlandse selectie traint deze week in Hilversum met de oranje ballen waarmee ooi tijdens het toernooi wordt ge speeld. Bondscoach Jan Vliej voorziet weinig problemei met de korte voorbereidings tijd met het nieuwe materiaal „Onze ervaring is dat als ji twee keer met die ballei speelt, je eraan gewend benl En die rode vloer kennen w« al". Ook deelneemster Bettim Vriesekoop verwacht geei problemen op dit gebied. „II heb er al eens mee getraind Bij bijvoorbeeld topspinslagei zie je de rotatie iets minder maar het verschil is voor di rest niet te merken". AUTOSPORT Rally van Monte Carlo eerste wedstrijd om wereldtitel stand na 18 klassementsproeven: 1. Salnz (Spa) Toyota 4.37.07, 2. Delecour (Fra) Ford 0.09, 3. Biasion (Ita) Lancia 2.08, 4. Saby (Fra) Lancia 3.01, 5. Kankkunan (Fin) Lancia 4.09, 6.Schwarz (Dul) Toyota 4.17, 7. Salo- nen (Fin) Mitsubishi 6.36, 8. Wilson (GBr) Ford 7.25, 9. Loubet (Fra) 8.24, 10. Florlo (Ita) Ford 14.31. GOLF Toernooi Scottsdale Eindstand: 1. Henke (VSt) 268 (65 66 66 71), 2. Watson (VSt), Morgan (VSt) en Strange (VSt) 269, 5. Hulbert Tway (VSt) en Sauers (VSt) 271. Hübner (Dul)-Tlmman (Ned) afgebro ken. Stand: 1-2 1; Nlkollc (Joe)- Gelfand (Sov) afgebroken. Stand: 1 1/2-1 1/2 1. Joedassln (Sov)- Ivantsjoek (Sov) 0-1. Stand: 0-4. Short (EngHSpeelman (Eng) 1/2-1/2. Stand: 1 1/2-1/2. 1. Ghedina (Ita) 1.42.52. 2. Besse (Zwl) 1.43,42, 3. Thorsen (Noi 1.43,55, 4. Runngaldler (Ita) 1.43,5! 5. Hennlng (Zwe) 1.43,82, 6. Kltt (VS en Tauscher (Dul) 1.44,01, 8. Resc (Dul) 1.44,04, 9. Eberharter (Oo: 1.44,08, 10. Mullen (Can) 1.44.53, 1 Mader (Oos) en Huber (Dul) 1.44,5f 13. Glgandet (Zwl) en Girardelli (Lu) 1.44,78, 15. Thorn (Can) 1.44.86, 4< De Man (Ned) 1.50,45, 61. Avis (Nee 1.54,89. NK skilopen Mannen, 30 km: 1. Krouwel 1.29.3J 2. Hopman 1.34.08, 3. Boomsm 1.34.22. Vrouwen, 15 km: 1. Vlasvel' 52.52, 2. Van Schijndel 54.26, 3 Va de Bunt 55.28. TENNIS Vrouwentoernooi Auckland 1e ronde: Kamstra (NedFDevrles (Bel) 6-2 5-7 7-5, Tessi (ArgFPorwIck (Dui/4) 6-1 7-6, Paz (Arg/2)-Godrldge (Aus) 7-6 5-7 6-4, Savtsjenko (Sov/8)- Rlchardson (NZe) 7-5 6-1, Strnadova (TsJFAmiach (Fra) 6-4 5-7 7-5. VOETBAL Toernooi om FA-beker In Schotland 2e ronde (tweede replay): Queen of South-Ross County 2-6. 3e ronde: Clyde-Hlbernlan 0-2. ZAALVOETBAL 1e dfviele A: Roosendaal-Maastrlctit 3-0, FC Brunssum-GZV 1-3, Geleen- TZV 2-2. B: FC Elmers-Atlantlc 4-2.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13