l 9 Het Bijenhuis gonst van de honingzoete bedrijvigheid der wet LANGS OMWEGEN 1 Nieuwbouw voor fusieziekenhuis Antoniushove Diaconessenhuis NAAL Nierstenen te voorkomen met dieet ■IDEN OMGEVING SoidóaOowuwt DINSDAG 29 JANUARI 1991 PAGINA 11 !l Wanprestatie U bent aan het verkeerde dres bij de strafrechter. 1" trikt genomen koopt u 11 iet uw parkeervergun- 11 ing een produkt bij de smeente. Als u dan niet rijgt waar u voor betaalt, r an zit dat tegen wanpres- itie aan. Maar als u daar its tegen wil doen moet u ij de gemeente Leiden lijn". Officier van justitie yide Moor liet weinig aan «i uidelijkheid te wensen ver tegen de Leidenaar ie gisteren voor het hekje 14 an het kantongerecht erscheen. [l )e man, inwoner van de l,n 'ieterswijk en bezitter van 21 en parkeervergunning, ,vas uim een jaar geleden ekeurd omdat zijn auto tond op een plek waar dat iet mocht. Hij kon niet nders, zo betoogde hij, imdat alle beschikbare laatsen in de omgeving an zijn huis volstonden oen hij 's avonds thuis- ;wam. En lang niet al die luto's waren voorzien van larkeervergunningen. De .eidenaar moest al eens erder om dezelfde reden roor rechter H. Morshuis rerschijnen. Die had toen «grip getoond en hem veliswaar schuldig ver- daard maar geen straf op- jelegd. Hij hoopte gisteren jp een zelfde behandeling. Voor Morshuis was dat ichter niet vanzelfspre- iend. „Ik zal toen beslist liet gezegd hebben dat ik ipnieuw zo'n uitspraak ou doen. Ik zal eerder ge- vaarschuwd hebben het liet opnieuw te doen, vant dan loopt het mis", liettemin vroeg Morshuis [eïnteresseerd of de pro- ilemen in de buurt nog al- ïjd zo erg waren. Gretig >eaamde de verdachte dat. .Zeker, nog veel erger". )e rechter kon zich wel foorstellen dat het verve end is om 180 gulden per aar .te betalen voor een >arkeerplaats en die dan liet te krijgen. „Maar het is een bekend probleem. Ir verschijnen tientallen oensen hier die om die re ien bekeurd zijn. We kun- len niet al die mensen ichuldig verklaren zonder traf. Dan wordt het een inboel", zei Morshuis om ir vriendelijk nog eens op e wijzen dat de gemeente iet beleid bepaalt en dat Ie kantonrechter het dan lleen maar kan uitvoe- en. let begrip van De Moor èn Morshuis werd ïiettemin toch ook in fi- lanciële termen vertaald. De officier eiste uiteinde lijk een boete van 25 gul len, de helft van het ge- iruikelijke bedrag, en de rechter ging daar in mee. Brieven De verontwaardigde Lei- lenaar kon daar niet mee akkoord gaan. Boos trok lij een dikke archiefmap net brieven tevoorschijn. ,Dit zijn allemaal brieven die ik hierover aan com- nissaris La Rivière van de politie heb gestuurd. En na een jaar heb ik daar nog geen antwoord op gehad. Voordat ik dat gehad heb, ta ik hier weer vier keer". Herhaalde troostende woorden van Morshuis dat hij niet de enige is die met het probleem kampt en het advies van De Moor dat hij misschien een an dere gemeentelijke afde ling zou moeten aanschrij ven over de parkeer-jan- boel vermochten hem niet gerust te stellen. Misschien dat hij op de hoogte is van de problemen die er ook binnen het stadhuis zijn met het tijdig beantwoor den van post van burgers. Hij eiste een schriftelijke verklaring met de motiva tie van de vonnissen van Morshuis. Maar dat zat er niet in. „Als u een boete krijgt, heeft u de acceptgi ro als bevestiging van uw veroordeling. Maar als u die niet krijgt staat dat verder niet op papier". De Leidenaar pakte zijn map met brieven weer in zijn koffertje, herhalend dat hij met die gang van taken niet akkoord kon gaan. Dat voor Morshuis de zaak was afgedaan met het uitspreken van zijn vonnis scheen hem niet te deren. Hoe hij zoiets in ju ridisch opzicht wilde aan pakken, bleef in het mid den. De mogelijkheid van een hoger beroep is er niet bij boetes van 50 gulden of minder. Toch was Mors huis niet te beroerd om hem bij zijn afscheid veel succes te wensen „met wat U wilt bereiken". RUDOLF KLEIJN IN ZOETERMEER KOMT EEN DEPENDANCE VOOR IMKERS Kort en bondig nieuws voor al degenen die actieve bijen volken, mitsgaders koningin nen, darren en wat voor werkvolk dan ook, alsmede honing en alles wat daarmee samenhangt een warm hart toedragen. De informatie komt uit Zoetermeer, waar op 1 maart a.s. aan de Bor deauxstraat 19, bij de heer H.A.Klomp aan huis, een de pendance van het gerenom meerde Bijenhuis geopend wordt. Het Bijenhuis dan is de „handelspoot" van de min of meer idealistische Vereni ging tot Bevordering van Bij enteelt in Nederland en ope reert vanuit Wageningen, het nationale hoofdkwartier en zwaartepunt van onze Neder landse landbouw annex bij komende ondernemingen. Deze vereniging houdt zich uiteraard bezig met het 'be vorderen van de imkerij in Nederland, een beweging die steeds verder om zich heen grijpt. Het is een teelt waar steeds meer mannen en ook vrouwen door aangestoken worden. Wie eenmaal door de bij en zijn wonderlijke we reld geraakt is, zal daar moeilijk meer van kunnen loskomen. Het is een com plexe hobby die niet zelden vtot een vurig professionalis me leidt. Promotie Iedere tot een deskundig op geleide imker heeft wel een handeltje in allerlei soorten onovertroffen bijenhoning. Daar heeft de eerder ge noemde vereniging een Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. U kunt mij telefonisch of schriftelijk vertellen wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Ik ben bereikbaar via 071-122244. v - Zonder de intelligente bijen geen stal en geen honing, iaat staan een nieuwe dependance van het Bijenhuis in Zoetermeer. V» werkzaam aandeel in. Het promoten van de imkerij be tekent ook het opstuwen van „het bijenprodukt" in het al gemeen, en verder ook het signaleren dan wel begelei den van alle andere op bijen- gebied voorkomende gebeur tenissen als „Bijendagen", die, zoals we vorig jaar zomer in de Leidse Hortus mee maakten, heel wat enthou siasme los kunnen slaan. Het was op die zomerse dag een bijzonder gezellige en drukke „Jaarmarkt", en veel bezoe kers maakten er eigenlijk pas voor het eerst kennis met de FOTO: SP bijen en alles wat daarmee in verband gebracht kon wor den. Nu komt er dan, onder de rook van de randstad, een Bijenhuis-dependance, waar voor de heer Klomp zich nu al aan het inrichten is. „Het is een vestiging waar niet al leen de imker uit Zoetermeer en wijde omgeving voor zijn uitgebreide uitrusting terecht kan, maar ook de honinglief- hebber". Honingfana ticus Een echte honingliefhebber kan een soort fanaticus zijn, geneigd tot een bijna niet te stuiten gebruik van dit zalige produkt. Zo ken ik een im ker, een ware likkebaard, die, al voordat hij tot bijen houder met certificaat was opgeleid, één potje honing binnen twee dagen soldaat maakte en toch vond dat hij er zuinig mee omging. En se dert hij gediplomeerd is heeft hij z'n frekwentie nog opge voerd: de honing gaat er bij lepels tegelijk in en 's avonds tegen elven worden de laat ste resten uit het potje weg- geschraapt. Zijn vrouw, die het allemaal ook niet kan helpen, noemt hem opnieuw „Honey", ofschoon de witte broodsweken al aan een 35- jarige herdenking toe zijn. Met dergelijke aberraties houdt de nieuwe dependance van de Vereniging tot Bevor dering van Bijenteelt zich na tuurlijk niet bezig. Daar zal men trachten het hoofd koel te houden eventueel met gazen maskers onder grote hoeden al blijft de honing de zachte kern der zaak uit maken. H.A.Klomp: „Wij verkopen hier, behalve die uitrusting (die alleen maar een imker zal kunnen begrij pen), straks ook verschillen de soorten honing, waskaar sen uit echte bijenwas, boe ken over bijen en honing, kleine „hebbedingetjes", kortom te veel om op te noe men maar zeker de moeite van een bezoek waard!" Oprecht is de imker Praktische wenken: de de pendance aan de Bordeaux- straat 19, Zoetermeer, wijk 11, telefoon 079-419855, is over een maand voorlopig geopend op vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur en op za terdag van 9.00 tot 12.00 uur. Vanzelfsprekend kunt u ook na telefonische afspraak te recht bij H.A.Klomp G.E- .Scholten. Tenslotte herinner ik me nog een getuigende slogan, waarvan sommige bij enhouders en honing produ cerenden zich weieens plegen te bedienen: „Oprecht is de imker, zuiver de honing en trouw zijn de bijen". Of iets dergelijks. Daar wordt ook wel eens om gelachen, in tern. Vooral als je de imker kent. De snoodaard, zeg je dan. Maar het is wel mooi, waar het Bijenhuis zich alle maal mee bezighoudt. LEIDSCHENDAM/ VOORBURG Op zo kort mogelijke termijn kan de fusie worden voor bereid van de ziekenhui zen Sint Antoniushove te Leidschendam (rk) en Di aconessenhuis te Voor burg (prot.chr.). En zodra de plaats daarvoor is aan gewezen kan direct wor den begonnen met het voorbereiden van de nieuwbouw met 450 bed den, 26 wiegen voor ge zonde zuigelingen en 48 specialistenplaatsen. Tot deze conclusie komt de Commissie-Werner die vorig jaaf door beide ziekenhuizen is ingesteld om de mogelijkheden van een fusie te onderzoeken. De commissie noemt drie voorwaarden: een redelijk vooruitzicht op nieuwbouw, de garantie dat tot de nieuwbouw Sint Antoniushove een capaci teit van 280 bedden behoudt en het Diaconessenhuis 180 en de garantie dat de financiële exploitatie in de overgangspe riode zeker wordt gesteld. Maar of de provincie Zuid- Holland hiermee akkoord kan gaan is de vraag. De fusieplan nen op zich zijn voor de pro vincie zeker aanvaardbaar, maar gedeputeerde Aalbers - en de Staten zijn hiermee ak koord gegaan - gaat uit van 380 bedden voor beide zieken huizen samen en het ziet er niet'naar uit dat de provincie dit aantal wil wijzigen. De re ductie van het aantal zieken huisbedden was immers on derdeel van de overeenkomst met de minister waardoor de provincie extra ruimte kreeg voor de zwakzinnigenzorg. De vandaag gepubliceerde voorstellen van de commissie- Werner resulteren in een ver mindering van de huidige ca paciteit van beide ziekenhui zen met meer dan 100 bedden. Verdergaande reductie acht de commissie onaanvaardbaar, gezien de geschatte behoefte aan gezondheidszorg in de Vlietstreek rond de eeuwwis seling. Juist rond de Vliet streek concentreert zich de ko mende jaren de groei van de bevolking in de regio Den Haag met 50.000 inwoners. De toename doet zich vooral voor in de leeftijdsgroep tussen 45 en 64 jaar en de groep daarbo ven. Daardoor wordt het noodzakelijk dat de bestaande medische zorg niet wordt te ruggebracht maar verder wordt uitgebouwd, aldus de commissie-Werner. Bij deze ontwikkeling is rekening ge houden met een capaciteit van 't Lange Land ziekenhuis in Zoetermeer van 225 bedden. Het optreden van de commis sie-Werner, waarin vertegen woordigers van beide zieken huizen zitting hebben, vloeide voort uit de plannen van ach tereenvolgende staatssecreta rissen om het aantal zieken huisbedden te verminderen (in laatste instantie stelde staatsse cretaris Dees in 1987 de norm op 3.7 bedden per duizend in woners). De provincie Zuid- Holland stelde vorig jaar in juni een ontwerp-ziekenhuis- plan voor de Haagse regio vast, waarin staat dat de bed denreductie bij Diaconessen huis (tot 180) en Sint Antonius (tot 280) uiterlijk in 1992 moet zijn voltooid. Daarbij werd ge steld dat het Diaconessenhuis in 1995 tot een klein zieken huis van 100 bedden moet worden omgevormd en dat beide ziekenhuizen zo spoedig mogelijk een fusie aangaan. Een omvang van 100 bedden voor het Diaconessenhuis acht de commissie-Werner echter niet aanvaardbaar omdat een dergelijk ziekenhuis slechts enkele functies kan bieden te gen relatief hoge kosten. Ook heeft een reductie tot 380 bed den voor beide ziekenhuizen tezamen aanzienlijke sociale en financiële gevolgen en is daarom niet realistisch. De commissie-Werner heeft ook drie modellen uitgewerkt voor de verdelng van de bed den over beide ziekenhuizen. Geen van deze modellen zou tot overeenstemming leiden; daarom concludeert de com missie tot nieuwbouw (ge raamde kosten: 164 miljoen) op één plaats, liefst centraal gele- geVi in het verzorgingsgebied. Een ziekenhuis met een capa citeit van rond 450 bedden noemt de commissie aantrek kelijk uit bedrijfseconomisch en organisatorisch oogpunt. De medische staven en de on dernemingsraden van beide ziekenhuizen hebben inmid dels hun commentaren gege ven, waarmee in het eindrap port rekening is gehouden. LEIDEN Nierstenen kunnen worden voorko men door bepaalde ge neesmiddelen of door een aanpassing van het dieet. Dat blijkt uit het proef schrift van D. Kok, die morgen promoveert aan de Leidse universiteit. Kok verrichtte onderzoek naar het ontstaan van nierste nen. Hij ontwikkelde een uniek testsysteem waarmee de neiging tot steenvorming in de urine van patiënten kan wor den aangetoond. Nierstenen ontstaan doordat kleine kris talletjes aan elkaar klonteren tot een groot kristal. Jaarlijks worden in Nederland onge veer negenduizend patiënten met klachten van nierstenen opgenomen in het ziekenhuis. De stenen worden verwijderd middels een operatie of met een niersteenvergruizer. Kok toonde aan dat de urine van niersteenpatiënten niet in staat is het aan elkaar klonte ren van kristalletjes tegen te gaan. Dit wordt veroorzaakt door een tekort aan citroen zuur (citraat). Met bepaalde geneesmiddelen kan het ci- traatgehalte van de urine wor den verhoogd. Waardoor de vorming van nierstenen dras tisch wordt geremd. Ook het voedsel blijkt een belangrijke invloed te hebben. Bij mensen die veel vlees eten is de hoe veelheid citroenzuur in de uri ne laag, waardoor de kans op nierstenen toeneemt. De meet methode van Kok kan ook door een arts worden gebruikt om na te gaan of een patiëtn een verhoogd risico heeft op het (terug)krijgen van nierste nen. Wandelen in Diekirch LEIDEN De Wandelkring Leiden en omstreken neemt deel aan de tweedaagse van Diekirch, die gehouden wordt op zaterdag 25 en zondag 26 mei. De afstanden bedragen twintig of veertig kilometer per dag. De deelnemers wor den met bussen vervoerd die op 24 mei vertrekken vanaf het station Leiden en uit Al phen aan den Rijn. Belangstel lenden kunnen voor informa tie en inschrijving terecht op telefoon 070-3948402. Tot 1 mei kan men zich aanmelden. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren Ilja Joannes zn. van F J.H. Sehoonens-A M C. van Ros- sum, Roy Petrus zn. van F.N.M. Beelen- W.M. Nederstigt; Yara dr. van W.L.J. Winkelmolen-S. Hakeem; Brendan Dewi zn. van B.A.J. Hoogervorst-A T. Onderwater, Marjam dr van S.D. Bird- ja; Roekhsana dr van S.D. Birdja, Shai- naaz dr. van S.D. Birdja, Muave Senau dr. van E.J Kuiper-D.I.N. van Klave ren; Graziella Dominique dr van M. Faber-M.C. van Klaveren; Meke dr. van H. den Hollander-A.J. de Wit; Die- derik Joost zn. van F.C.M. Twaalfho- ven-L.M.T. Kehrer; Gerrit Marinus zn. van G.M. Ouwehand-M.H. Kloos; Talha zn. van B. Kus-A. Kus; Henriette Elisa beth dr van P.G. de Boer-M.C. Kalma; Tom zn. van G. van de Werken-E.E.M. Geerlings; Simon Philip zn. van R. van Zoest-E.L. Roosegaarde Bisschop; Tom Julian zn. van P. Viering-A. van Hees; Mascha Fiorina Elisabeth dr. van A.G.F. Boogaards-M.H.A. Hoek; Violet Eline dr. van J.B. Geerders-M de Wek ker; Jacoba dr van W de Jong-P.J. Guijt; Robert Gerrit zn. van P A. van der Vijver-C van Delft; Cheryl dr. van P.P Bodijn-M A. Meijvogel; Danny zn. P.P. Bodijn-M.A. Meijvogel; Muso- ke Diana Gabriela dr. van I. Nabunya; Marlinde Christine dr. van C. Boxman- M.C. Kanbier; Bianca dr. van G.G. Berghorst-J. Eikelenboom; Albert zn. van G.G. Berghorst-J. Eikelenboom; Cherilyn dr van G.H.P. Blikman-I. Hemmes; Melanie dr. van E.J.G. Hoog- kamer-Y.M Arbouw; Niek Abraham zn van E A T Vermond-M J. Bosker; Chelsey Mariah dr. van H. van Eg- mond-D W M Hillenaar; Britt dr. van O. Hvinden-S.C. Comfort; Chahinaze dr. van L. Sahi-H. Mostadi; Derek Jo hannes zn. van J. Wijntjes-A. Benschop; Nishaant Akaash zn. van H. Bhikhie-N. Ramlal; Stephanie dr van J. van Eg- mond-M van den Eijkel; Robbert Al- bertus zn. van A.C. Van der Hilt-P.J.A. de Coevering; Ieke Maria dr. veld; Ruben zn van W.A. Monteba-M. van Heuvel; Amy Catharine dr. van R.J.L. van der Luit-C Rhiimburger: Monique Madelon dr, van L. Noort-C.T. Fokkema; Saskia dr van G. Brussen- F.L. Walta; Amanda dr. van F.J. van der Swart-A Homberg; Willem Mauritz zn. van P.W. Dekker-A.A.M. Groene- woud, Coen Alexander Maria zn. van G.P. Paulides-J.C.T.M. Bots; Jasper Se- bastiaan zn van L.J..M Oyen-M. Zand bergen; Pirn zn. van J.A M.O. Wijnhof- W A. 't Hart; Marjolein Margaretha He- lene dr. van E.W.Ph. van Boven-M.H. van Rheenen; Niels zn. van K. Prashad- H.C.M. van Rijn; Antonia Petronella dr van G F van Welle-E.A.M. de Ridder; Esmay Alinda dr. van R.A. Schelwald- A.J.M. van der Kleij; Leendert Machiel Alexander zn. van M.J Smit-E.J. van Velzen; Remco Gerardus Petrus zn van G.M. van Dam-J.M.H. van der Ploeg; Dirk zn. van ML. Schaap-A.M. den Haas, Ilse dr van F A. Hoppener-A.F. Mentzij; Angela Maria dr. van G. van der Bent-W.A. Remmelzwaal. Overleden: S.J. Straathof, geb. 4 okL 1924, man; J.G. Hoogland, geb. 24 dec 1903, man; J.M van Vliet, geb. 12 juni 1930, man; J van den Berg, geb. 10 okt. 1912, gehuwd geweest met E. Dekker; J. van Vliet, geb 11 april 1922, man; A. den Hollander, geb. 18 jan. 1914, vrouw; J.J. Schreuder, geb. 14 maart 1912, echt genote van A P. Ruigrok; C. Bindadin, geb. 26 juli 1954, vrouw; J. van't Wout, geb. 13 juni 1963, man; S. Barten, geb 16 aug. 1964, echtgenote van J. van 't Wout; D.M van der Kruk, geb. 29 juni 1987, zoon; J. Starre, geb. 18 dec. 1921, èchtgenote van J.H. Choufoer; W As- mussen, geb. 11 aug. 1930, man; P.J. Osinga, geb. 11 jan. 1910, gehuwd ge weest met A. Brugman; J Harmse, geb. 27 juni 1932, man; D.L. Veenstra, geb. 6 sept. 1915, man; J. Mark, geb. 14 okt. 1900, gehuwd geweest met H.C. Zwaan; A.W. van den Burg, geb. 29 okt. 1931, man; G.A. Zwartjes, geb. 22 mei 1899, gehuwd geweest met J.J. Nederhof; A M P. Jongeleen, geb. 28 nov. 1907, echtgenote van WH. Struijs; M.L.B. Platteel, geb. 17 feb. 1945, echtgenote van C. Bavelaar; M.A.A. Geijsman, geb. 18 okt. 1904, gehuwd geweest met H. de Mooij; T A G.J. van der Voort, geb. 24 dec 1920, man; M.F.B.M. van Rooij, geb 14 nov 1965, man; H.J. Bante, geb. 27 dec 1923, man; H. Bloemzaad, geb. 18 jan 1928, man; A. Zuidema, geb 18 jan. 1950, vrouw; J. Nielsen, get. 29 aug. 1942, echtgenote van F J.H. van der Meulen, M Huisman, geb. 10 nov. 1910, gehuwd geweest met P.F. de Boer; C. de Bruin, geb. 22 feb. 1896, man; B.L.M Schneider, geb. 8 nov. 1905. gehuwd ge weest met H. Reeder; P. Brittijn, geb. 14 dec. 1913, man; C. Bot, geb 4 juli 1923, man, F A. Noordtzij, geb. 25 nov 1903. gehuwd geweest met W A S Laurense; J van den Berg, geb. 6 mei 1938, man; W Boltendal, geb. 24 april 1920, echtge note van E. Meijerhof; E. van aer Zeeuw, geb. 20 maart 1913, gehuwd ge weest met TB. van Egmond; J. Sprui- tenburg, geb 29 sept. 1902, gehuwd ge weest met P Laman; G. van der Henst, geb. 18 juni 1907, man. Gehuwd: JT.M. Boogmans en M. Drenth; P. Stroosnijder en M.L. Blee- ker; A.A. Teeuw en B.M. Zonderop; H. Gijsman en A.L. van der Kroft. Ondertrouwd: A van der Ark-M. Schrijver; F.R.P. Erades-C.M. Brandt; M Ghourabi-A. van der Plas; Ch.B de Neef-M.J.P. Pennings; H.S. Klatter-S.D. Denneboom; OF. Luidens-N.J. Uljé; P.E.R. Verhuyck-C.M.L. Kisling; J. The good, the bad and the fat. Films De leden van het Katholiek Vrouwengilde van Zoeter- woude komen vanavond in Don Bosco bijeen. De Stich ting Centrum Leidse Stads- films vertoont vanavond drie films. De Leidse stadhuis brand van 1929 is te zien. Er zijn zelfs beelden van Konin gin Wilhelmina die ter plek ke was om de enorme brand gade te slaan. Voorts zijn er beelden van de vroegere Kaasmarkt en de stad Leiden als zetel van kunst en weten schappen in de jaren twintig en dertig. A. Duindam, voor zitter van de Stichting Oud- Zoeterwoude, is aanwezig om zijn verhaal te doen over Leiden in vroeger tijden. Aanvang half negen. Christendom Dominee J. Bovenberg spreekt vanavond in basis school De Wegwijzer aan de Diligence 19 in Sassenheim over het thema „Het chris tendom leeft". Aanvang acht uur. Iedereen is welkom. Geheim De Noordwijkerhoutse bi bliotheek houdt tot en met 16 maart voor kinderen van 6 tot 12 jaar een leesprogram ma rond het thema „Ge heim Iedereen die mee doet kan stickers verdienen door boekjes te lezen en door op drachten uit te voeren. Als de stickerpas vol is, worden de kinderen ingewijd in het „Geheim Lezers Genoot schap". Naast een echte oor konde krijgen ze een klein cadeautje. Bijbelkring De eerste van een serie bij eenkomsten van de Open Bij belkring wordt vanavond ge houden in de zaal achter de gereformeerde kerk aan de Kerklaan in Sassenheim. Aanvang kwart voor acht. Aan de orde komt het thema Waard te leven Concert Het Schönbrunn Ensemble Amsterdam geeft donderdag avond een concert in de Oudshoornsekerk in Alphen aan den Rijn. De organisatie is in handen van de Stichting Cornelis de Vlaming. Op het programma, staan werken van W. Mozart en J. Haydn. Aanvang kwart over acht. Entree: f15, CJP/Pas 65 12,50, kinderen 7,50Re serveren /inlich tingen01720- 21357 Eenakters In het Parktheater in Al phen aan den Rijn wordt op vrijdag 20 en zaterdag 21 sep tember een eenakterfestival voor amateurtoneelgroepen uit Alphen en omgeving ge houden. Aanmelden kan bij Ronald Jansen, telefoon 01720-72875. Theater Astrid Seriese, Floor van Zutphen en Margrith Vrene- goor brengen vrijdagavond hun programma „The good, the bad en the fat" op de planken van de Alkeburcht in Roelof arendsveen Het verhaal speelt zich af in een hotel dat aan de rand van FOTO: THIJS KOOBS een moeras staat. De glorie dagen zijn voorbij. Behalve schaarse gasten heeft het ho tel twee permanente bewo ners. Het zijn de parasiteren de zusters van de nieuwe ei genares: de zieke Ada en de mislukte actrice Adel. En on dertussen rukt het moeras op. Drie zusters gaan met veel humor en venijn de strijd aan met elkaar en het moeras. Aanvang kwart over negen. Toegang kost f7,50. Directeur A.P. van Nes is benoemd tot directeur van verpleeghuis Den Weeligenberg aan de Nieuwe weg in Hiuegom. Hij volgt per 1 april J. de Jager- van der Kam op. Van Nes is momenteel directeur van Medisch Kleuterdagverblijf Margriet in Aerdenhout. Klaverjassen In het clubhuis van voetbal veren iging Noord wijk wordt vrijdag geklaverjast om het kampioenschap van Noordwijk. Het inschrijfgeld bedraagt f5 per persoon. De zaal gaat open om half zeven en een uur later worden de kaarten voor het eerst ge schud. De opbrengst gaat naar de jeugdafdeling van de club. Schaken De Alkeburcht in Roelof- arendsveen vormt zaterdag het decor van het achtste Ra bobank- Tulpen toern ooi van schaakvereniging Utile Dul- ci. Het betreft een zeskamp met 25 minuten bedenktijd per persoon per partij. Inde ling geschiedt naar sterkte. Deelname kost f8, elke scha ker krijgt een bos bloemen. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij J. Borst (01713-13774) of W. van Scheppingen (01712-2527). Aanvang tien uur.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11