Oneigenlijk gebruik belastingen dupeert Noordwijkse congresmarkt Gerrit Rotteveel beste prosser van Noordwijkerhout Half miljoen voor restauratie kerk 1 I 9 A lAfl 1 Beste sportprestaties in Zoeterwoude van Kok, Paardekooper en Shuttlewoude 4 LEIDEN OMGEVING £cidóc6ou/ui/nt MAANDAG 28 JANUARI 1991 PAGE] Westnederland neemt Westercoach over REGIO Streekvervoerder West nederland wil het Haagse touring- carbedrijf Westercoach overnemen. Onderhandelingen over de overne ming zijn nog gaande, zo melden de bedrijven. Westercoach is een klein familiebe drijf dat zich vooral richt op zaken vervoer. Ook heeft het bedrijf een reisbureau. Westercoach heeft 15 medewerkers, elf bussen en een jaar omzet van circa 1,7 miljoen. Westne derland (1.700 werknemers, 650 bus sen, omzet 170 miljoen) wil via de onverneming zijn activiteiten in het touringcar ver voer vergroten. Wes tercoach zal als aparte BV in West nederland worden opgenomen. Puinhoop in kampeerbus LEIMUIDEN Vandalen zijn in de nacht van vrijdag op za terdag een aan de Dorpsstraat in Leimuiden geparkeerde camper binnengedrongen. Zij hebben de hele wagen met een poederblusser ondergespoten. De deur was niet afgesloten. Inbraak overdag VOORSCHOTEN Een wo ning aan het Frans Halsplant soen in Voorschoten is zaterdag overdag door inbrekers be zocht. Door het cilinderslot van de voordeur te vernielen, is men de woning binnen geko men. De buit bestond uit enkele honderden guldens. Open dag Meddle goed bezocht OUD ADE Het nieuwe onderko men van jongerensociëteit Meddle in Oud Ade trok het afgelopen weekeinde veel belangstelling. Na de officiële opening vrijdagavond werd de soos zaterdagmiddag druk bezocht door belangstellende inwo ners van Oud Ade en Rijpwetering van alle leeftijden, 's Avonds trok een optreden van de rock and roll- band Sons of the YC zoveel liefheb bers dat het bestuur gedwongen was de deuren te sluiten terwijl buiten bezoekers teleurgesteld moesten af druipen. Met zo'n 200 bezoekers is het gebouw vol. Ook gistermiddag togen vele jongeren naar een disco feest in Meddle. Inbraak in Nieuwkoop NIEUWKOOP Sieraden, een video recorder en een tele visie zijn dit weekein de gestolen uit een woning aan de Bern- hardlaan in Nieuw koop. De achterdeur werd opengebroken. De inbraak is ge pleegd tussen zater dagavond zes uur en zondagochtend twee uur. Bij een andere woning aan de Bern- hardlaan bleef het dit weekeinde bij een po ging tot inbraak. Frisdrank en bier gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN Vijf kratten cola, negen kratten bier en vijf flessen sterke drank. Dat is de buit van een diefstal uit een horeca-etablissement aan de Pieter Doelmanstraat. De dieven hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag de deur van het ma gazijn vernield. Auto's vernield ROELOFARENDSVEEN In de omgeving van de Lelystraat hebben jongeren in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht bij acht auto's. Ook hebben zij een lantaarnpaal ver nield. Het onderzoek loopt nog. Slaapkamerbrand door kort sluiting elektrische deken OEGSTGEEST Een 20-jarige Oegstgeestenaar schrok zondagochtend om half acht wakker omdat zijn bed in brand stond. Hij en zijn vriendin konden de woning aan de Geversstraat tijdig verlaten. De brandweer kon niet voorkomen dat de slaapkamer volledig uitbrandde. De brand is vermoedelijk ontstaan door kortsluiting in een elektrische deken. Gisteravond moest de brandweer van Oegstgeest opnieuw in actie komen wegens een overver hitte geiser in een woning aan de Kamperfoelielaan. De bewoners waren het huis uitgevlucht toen de geiser stoom begon te blazen. Bij onderzoek bleek dat het over- drukventiel van de geiser was gaan werken. Inbrekers stelen geld TER AAR Uit een woning aan de Paradijsweg in Ter Aar zijn zaterdagavond geld en cheques gestolen. De achterdeur van het huis werd opengebroken. Het geld zat in een portemonnee en een portefeuille. Volgens de politie gaat het om een klein bedrag. Oliesjeik Gerrit Rotteveel orakelt tijdens zijn winnende voor dracht vanuit de ton. foto: henk van den ende NOORDWIJKERHOUT Gerrit Rotteveel won afgelopen zaterdagavond „Gerrit Heen-en-Weer", het traditionele tonne- prossen in De Schelft in Noordwijkerhout. Het door de Kaninefaaten ge organiseerde evenement kende deze maal zes deel nemers, onder wie een de butant. Het publiek in de goed gevul de toneelzaal vermaakte zich opperbest. Omdat Frans van der Geest dit jaar als presenta tor optrad, werd de inleidende pros „zonder mededinging" ditmaal gehouden door Dirk Witteman. Na hem kwam Gerrit Rotte veel in de ton als gediplo meerd oliesjeik van de Noord- wijkerhoutse Aardolie Maat schappij (NAM) die en passant ook diverse dorpsgebeurtenis sen in zijn toespraak meenam. Hij bewonderde de containe rarchitectuur van de nieuw bouw en stelde voor om op de uiterst kleine rotonde bij Leeuwenhorst de fietsronde van Noordwijkerhout te hou den. Carnavalsprins Robin Hood kreeg van hem een veeg uit de pan, omdat deze veel te beschaafd sprak. Maar dat feit was meerdere prossers opge vallen. Een ander onderwerp dat door veel sprekers werd aangesneden was het kappen van de bomen en struiken bij Sixenburg en zoals gewoonlijk kreeg ook burgemeester Win kel het zwaar te verduren. Derde prosser was debutant Marco van den Berg, die als radiopineut lang proste over de nieuwe camping aan de Maandagse Wetering en over de middenstand. Zo liet hij de eigenaar van een plaatselijk zeer bekende automatiek voortdurend vragen: „Wat had u ook alweer besteld?" en „Wat had u er ook al weer bij willen hebben?". Hoewel het gras voor de vol gende prossers inmiddels aar dig was weggemaaid, kreeg Jaap van Gijlswijk de toehoor ders plat met zijn pros: „Ik wou dat ik wist wie ik was". Zo liet hij de burgemeester aan het begin van een prachtige sketch op de fiets naar een benzinepomp komen om 'm vol te laten gooien. Olga Verdiesen volgde als Mien Kraakhelder en Piet Spreeuw sloot de prosavond af door in plat Noordwijkerhouts te verkondigen dat het kapita lisme dan misschien sociale fouten maakt, maar het socia lisme kapitale fouten begaat. Vervolgens voerde hij de toe hoorders nog even langs het tegenwoordig nogal internatio naal getinte winkelbestand van het dorp. KERKBESTUUR NIET ONTEVREDEN LEIMUIDEN Circa driehonderd personen en bedrijven in Leimuiden en Rijnsaterwoude hebben ongeveer 500.000 gulden geleend aan de R.K. kerk voor de restauratie. Het kerkbestuur spreekt van een geslaagde actie. „Na tuurlijk hoopten we op het volledige bedrag, maar we zijn niet ontevre den nu er al 500.000 gul den is toegezegd", liet het kerkbestuur dit weekein de aan de parochianen weten. Ten behoeve van de restaura tie van de ongeveer 140 jaar oude kerk werd op 22 decem ber bij alle parochianen en be drijven in Leimuiden en Rijn saterwoude een informatiek rant in de brievenbus gestopt. Hierin stond het uitgewerkte plan over de restauratie. Uit een kostenberekening bleek dat nog een bedrag van zeven ton ontbrak. Door het uit schrijven van obligatielenin gen hoopte het kerkbestuur dit bedrag van de parochianen en bedrijven te ontvangen. Circa 300 personen en bedrij ven hebben zich tot nu toe be reid getoond minimaal 450 gulden te lenen aan de kerk. Dat is samen goed voor onge veer vijf ton. Waar de reste rende 200.000 gulden vandaan moet komen is nog onduide lijk. Mogelijk wordt een deel van de restauratie uitgesteld. „Daarover moet nog worden beslist", zo liet het kerkbe stuur weten. „Overigens is het nog enige tijd mogelijk om zich in te schrijven voor de obligatielening of met een gift de betrokkenheid met deze kerk te uiten". Het Rabobanknummer is 12.77.92.252. Giro: 27.11.93 ten name van R.K. kerkbestuur in Leimuiden. Voor nadere in lichtingen kan contact worden opgenomen met P. Kozijn (01721-9726) of H. Heuzen (01721-9125). VVD IN RAPPORT: NOORDWIJK De bad plaats Noord wijk heeft op een oneigenlijke manier toeristenbelasting inge steld voor de congresgan ger, zonder vooraf te overleggen met de desbe treffende bedrijfstak. Dat schrijft J. van Eijken, ge meenteraadslid voor de VVD in Noord wijk in een „toeristisch rapport" van zijn partij. Van Eijken noemt het een kwalijke zaak dat het besluit om ook in de wintermaanden toeristenbelasting te heffen, kwam op een tijdstip dat de snelgroeiende bedrijfstak in Noord wijk juist bezig was be langrijke investeringen te doen. Het rapport van Van Eijken wordt vanavond om acht uur besproken tijdens een openba- S re bijeenkomst van de VVD in Hotel Zeerust aan de Quarles van Uffordstraat 103. In het rapport waarschuwt Van Eij ken ervoor dat de gemeente de congresmarkt als inkomsten bron kan gaan zien. „Een kind weet dat verhogingen dan niet zijn uitgesloten". Het gemeen tebestuur moet zich er, volgens VVD-er, vanbewust zijn dat er ook „tegenwind" kan ko men en de concurrentiepositie van de betreffende bedrijven door de lokale overheid niet mag worden aangetast. Handel en horeca worden in het rapport genoemd als de al lerbelangrijkste „poot" van Noordwijks economie. Voor de logerende gast ziet de VVD graag een scala aan amuse ment. Discotheken trekken een doelgroep die men beter kwijt kan zijn dan rijk. Door de aanwezigheid van deze ge legenheden wordt het woon klimaat van de Noordwijkers aangetast en de verblijfstoerist zou er evenmin een dienst mee worden bewezen. Er moet bovendien meer slecht-weer- recreatie komen. „Het Bollen- bad zou, indien het op een be tere manier zou worden geëx ploiteerd, een goede slecht- weer-trekker kunnen zijn", al-- dus Van Eijken. Veiligheid Het gemeentebestuur moet op timale veiligheid waarborgen aan inwoners en gasten. In het rapport wordt gepleit voor het meer zichtbaar zijn van de po litie en meer openbare ver lichting rond de uitgaansgele genheden. „Baldadigheid, van dalisme, wordt alleen uitge haald wanneer men niet ge zien wordt". De grootste trekker van de bloemenbadplaats, het strand, is naar de mening van de VVD-er nog lang niet schoon genoeg. „Is die Blauwe Vlag nu wel echt zo verdiend?" Het naaktstrand is momenteel veel te groot. In plaats van twee grote stukken zou één stuk strand voldoende tegemoetko ming zijn aan naaktrecrean- ten. Verder moet de Stichting Zeebad blijven en de tien be schikbare strandunits verhu ren aan logies-verstrekkende bedrijven „met voorkeur voor bedrijven die aan de boulevard zijn gevestigd". Badmannen moeten in loondienst komen voor de huurders van de strandtenten. De prijs die Zee bad heeft voor de verpachting moet voldoende zijn om het materiaal te kunnen onder houden en voor het schoon houden van het strand, zo meent Van Eijken. De Noord wijkse gemeenteraad heeft on langs besloten het contract met Zeebad, dat per 1 april 1992 af loopt, niet te verlengen. De Hoofdstraat ziet de VVD graag autovrij, terwijl allerlei uitstallingen op de openbare weg hier sterk moeten worden beteugeld omdat die de win kelstraat een rommelig en slordig karakter geven. Brade rieën in deze straat kunnen een extra toeristische trekker zijn. Noordwijk moet een bad plaats van klasse zijn voor ie der budget. Het gemeentebe stuur mag spelregels opstellen maar „nooit op de stoel van de ondernemer plaats nemen", al dus Van Eijken. Open ochtend Vrouw Kerk Geloof (VKG) Bollenstreek houdt op 30 januari, 6, 20 en 27 februa ri en 6 en 13 maart open och tenden voor vrouwen. Plaats van handeling is het paro chiecentrum Sint Jeroen aan de Van Limburg Stirum- straat 24 in Noordwijk-Bin- nen. Men kan van kwart over negen tot kwart over elf terecht. De bijeenkomsten zijn bestemd voor vrouwen die stil willen blijven staan bij vragen als: wat zegt de kerk mij eigenlijk nog?, wat kan de bijbel mij nou vertel len? en wat geloof ik nu ei genlijk zelf? Open dag Christelijke sch olengem een - schap Bospark houdt woens dagavond van 19.00 tot 21.00 uur een open dag. De school is gevestigd aan Pr. Beatrix- laan 4 in Alphen aan den Rijn. Kwadraat Jongerensoos Kwadraat in Voorschoten geeft diverse cursussen in 1991. Bijvoor beeld: zelfverdediging voor meisjes, koken, fotograferen en computergebruik. Voor inlichtingen en aanmeldin gen kan men terecht bij Kwadraat, aan de Leidseweg 29 gele keet naast het ge- Aquarobic In zwembad De Lis in Lisse start woensdag een nieuwe activiteit: aquarobic. Vrij ver taald betekent het: bewegen in water. Door een geleidelij ke opbouw van oefeningen, die op muziek worden uitge voerd, wordt het uithou dingsvermogen vergroot. Een en ander gebeurt in ondiep water en onder deskundige begeleiding. Woensdagmor gen van tien tot elf uur is de eerste keer. Belangstellenden zijn welkom om te komen kijken of gelijk mee te doen. Een kopje koffie is gratis. Woningbouw H. van der Meer, lijsttrekker van het CDA bij de komende verkiezingen voor Provincia le Staten, spreekt woensdag over woningbouwbedrijfster- reinen en economische zaken in bejaardenhuis De Schutse aan de Teijlingerlaan in Sas- senheim. Aanvang om acht uur in de recreatiezaal. 1500 bezoekers op winterfeest LISSE/STREEK Zo'n 1500 bezoekers hebben dit jaar van het Winterfeest, het carnaval voor de leden van de Stichting Sport Recreatie Gehandicapten Bollenstreek een massale hap pening gemaakt. Het feest vond plaats in de Hobahohal- len in Lisse, die voor deze ge legenheid gratis beschikbaar werd gesteld. Elf carnavalsver enigingen uit de Duin- en Bol lenstreek gaven acte de pre sence, bijgestaan door hun boe- renblaaskapellen, Raden van Elf en dansmariekes. Het Noordwijkse orkest Nightlife was er voor de vrolijke dans muziek waarop stevig werd ge twist, gerock 'n' rolled en ge deind en kilometers polonaise werden gelopen. Om de carna val vierende menigte even tot rust te laten komen waren op tredens ingebouwd van de Bol- lenband, de muziekgroep van de stichting en de stijldans groep. Grote afwezige dit jaar was helaas de volksdansgroep omdat hun leidster mevrouw Wagemakers met dit werk is gestopt. Naarstig wordt nog ge zocht naar een opvolger die de groep wil gaan begeleiden. Voorzitter Bram Roks liet bij zijn welkomstwoord een op roep klinken voor nog meer medewerkers. De Stichting telt op moment zo'n 120 begelei ders maar kan voor diverse ac tiviteiten zoals het zwemmen, dansen, paardrijden en gym men nog best wat assistentie gebruiken. In ieder geval was er deze avond hulp genoeg. Alle leden van de deelnemen de carnavalsverenigingen wa ren voortdurend op de vloer om de leden van de stichting al of niet in rolstoel mee te ne men in de talrijke polonaises. De Noordwijkse Van den Berg- hstichting kwam met vijf bus sen vol. „Het enthousiasme van die mensen als ze binnen komen, dolgelukkig zijn ze dan", vertelt bestuurslid Piet Turk die samen met collega Kees Staring de controlepost vormt bij de ingang. „Het aan tal zoenen dat je krijgt is ook niet te tellen!" De commandant van de Lisser brandweer kwam nog even 'n kijkje ne men en ook burgemeester M. de Goeij-Smulders van de ge meente Voorhout maakte voor de eerste keer sinds haar aan stelling dit carnaval van de ge handicapten mee. „Fantas tisch"! was haar conclusie na afloop. Tegen twaalf uur mid dernacht klonken de laatste to nen van Nightlife en was het winterfeest weer ten einde. Ze ker is dat het carnaval 1991 voor de leden van de stichting niet meer stuk kan. WIL GOSLINGA-V.D. KROFT Tafeltennister Marti Paardekooper, surfer Mike Kok en de badmintonners van Shuttlewoude zijn gekozen tot sporters van het jaar in Zoeterwoude. F0T0: HENK VAN DEN en°e ZOETERWOUDE Mike Kok, 4e bij het wereld kampioenschap surfen, is zaterdagavond uitgeroe pen tot Sportman van Zoeterwoude. Bij de da mes ging de titel naar ta feltennisster Marti Paar dekooper die jeugdkampi oene van Zuid-Holland is en drie titels won bij de Haagse kampioenschap pen. Tot sportploeg van het jaar is uitgeroepen het eerste team van badmin tonvereniging Shuttle woude met Jaco Lemmer zaal, Simone Heemskerk, Inge Lemmerzaal en René Kruithof. De prestaties van de 22-jarige Mike Kok waren voor de jury voldoende aanleiding hem te belonen met de hoogste Zoe- terwoudse sportonderschei- ding. Kok behaalde een vierde plaats bij het WK-mistral in Frankrijk, won de' nationale competitie, werd eerste bij de Belgische titelstrijd en derde bij de Italië-Open. Achter Mike Kok eindigde (evenals vorig jaar) de 18-jarige schaat ser Jeroen Straathof als twee de. In 1990 werd hij provinci aal kampioen bij de B-junioren en derde bij de nationale titel strijd. Triathleet Jan Turk ein digde als derde. Als 50-jarige is Jan Turk, aldus juryvoorzitter Aad van der Velde, een voor beeld voor velen. Voor zwem men, fietsen en lopen draait de bewoner van de Zwetkade zijn hand niet om. In het juryrapport werd de 15- jarige Marti Paardekooper ge-, prezen. „Na Bert van der Helm en Marijke Olsthoorn eindelijk weer eens een Zoe- terwouds tafeltennistalent". Marti Paardekooper spreekt in de hoogste landelijke junioren- klasse een goed woordje mee, moet het bij gebrek aan top vrouwen vaak opnemen tegen mannen en volgt de bondstrai- ningen om zo nog verder te kunnen stijgen op de sportlad- der. Bij de vrouwen was de oogst verder een beetje mager. „Zie de prijzen meer als aan- moedingspremies" zo stelde de jury vast. De 10-jarige Charlot te Zandbergen turnt zeer ver dienstelijk en werd tweede. Zij is lid van Meerburg. Dat geldt ook voor Lobke Onvlee (13) die als derde eindigde. Beide meisjes kwamen op districtsni veau tot de hoogste klasserin gen. Shuttlewoude behaalde bij de sportploegen de eerste plaats. In zes jaar tijd klommen de badmintonners op van de 5e klasse district naar de hoofd klasse. Het kwartet Jaco Lem merzaal, Simone Heemskerk, Inge Lemmerzaal en René Kruithof wil in 1991 zelfs een serieuze gooi doen naar de lan delijke competitie. In 1988 was de club nog derde. De jazz- gymnasten van Meerburg zilver bij de nationale titel strijdkregen de tweede prijs. Het brons kwam in bezit van het dameshandbalteam van Fairplay. Zowel op het veld als in de zaal waren de dames het sterkst en bereikten promotie naar de tweede klas se. De sportgala-avond werd bij gewoond door zo'n 150 belang stellenden. Na het bekendma ken van de uitslag en het uit reiken van de prijzen door wethouder R. Hogenelst ble ven de meesten nog geruime tijd in Don Bosco om op de klanken van het duo De Fred dy's een dansje maken. Voor een uitgebreide aaen^ voor de komende dagen, rat men „uit", de gratis wekelijki ge van deze krant. LEIDEN luxor (Stations* tel. 071-121239): Narrow n 18.45. 21.15. lido e (Steenstraat 39. tel. 124130): I heights 12); 19.00, 21.15. NavV 18.45. 21.15. wo. ook 14.30.1 alone (al); 19.00. 21.15. 14.30. Sheltering sky (12); 21.15. Ghost (al); 18.45. 21.1 ook 14.30. Kleine zeemeernj wo. 14.30. trianon (Brëj 31, tel.071-123875): Camille C (12); 20.00. rex (Haarlemmi 52. tel. 071-125414): Swee (16); 21.15. 01720-20800): Witches (al); 21.15. wo. ook 13.45. eurocinema ii: Ghost (al); 21.15. Kleine zeemeermii" kk: 14.00. eurocinema iii: PL, child (al); 18.45, 21.00. wijl 13.45. eurocinema iv: heaven (al); 18.45, 21.30. 13.45. VOORSCHOTEN greefei (Schoolstraat 69, tel. 071-6L 612566): Ennemies, a love slot ma. t/m do 20.15. Pretty Womf ma. t/m do. 20.15. KINDERVOORSTELLINGEN .k rending Story II; wo. 14.00, v Kuifje en het haaiemeer; wo.; 15.45. L DEN HAAG ASTA: 1 (Spui fa 3463500): Pacific Heights (12); al 18.45, 21.30. ASTA 2: Araiig hobia (12); 14.00. 18.45. L ASTA 3: Ghost (al); 14.00. 21.30. BABYLON 1 (naasf Haag Centraal tel. 3471656): TIP' ches (al); 14.00, 18.45, 21.30. |o< BYLON 2: The sheltering alL 14.00. 18.45, 21.30. BABYliE Ghost (al); 14.00. 18.45, 21.30. NEAC 1 (Buitenhof 20, tel. 363 Narrow Margin (al); 14.00, Ie 21.30. CINEAC 2: Blue SteiV 14.00. 18.45, 21.30. CINEit Good fellas (16); 20.00. ook 14.00. METROPOLE 1 gielaan, tel. 3456756): I' (al); 14.00, 18.45, 21.30. POLE 2: Flatliners (12); 18.45, ma. di. do. ook 14.00. METI LE 3: The comfort of Strang* 14.00, 18.45, 21.30. METR( 4: (al); Pretty woman (al); 18.45, 21.30. METROPOI Come see the paradise (al); 18.45. 21.30. ODEON 1 (I gracht 13, tel. 3462400): Navyj (12); 13.45, 18.45, 21.30. 2: Problem child (al); 13.45, 21.30. ODEON 3: Air Ameri 13.45, 18.45, 21.30. ODEON v Freshman (al); 13.45, 18.45, r HAAGS FILMHUIS: Zaal 1: 1IC upl Tie me downl; 19.30, 21.4! 2: E Mineur; 19.30. zo. ook a< Mala Noche; 22.00. Zaal 3: deel 1. Humoresque; ma. 22.00 Madame Bovary; di. c Andrei Rublyov; wo. 20.00. Le P Bleu; do. 19.30, 21.45. Kl1 VOORSTELLINGEN CINEAC" kleine zeemeermin; wo. e METROPOLE 2: De kleine1 meermin; wo. 14.00. hl' APOTHEKEN De avond- en K diensten van de apotheken in gio Leiden worden waarge^£ door de apotheken die ook we^5 dienst hebben. i( ONGEVALLENDIENST ZIEKE ZEN LEIDEN Ongevalier, H elke dag Academisch Ziekenhq halve van dinsdag 13.00 u. tot dag 13.00 u. (Diaconessenhuis nieken tel 155543, afdeling S.C[ 175639) en van vrijdag 13.00 L zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zL huis). L De Geneeskundige Dienst LeiF verhuisd van de Roodenburgerl in Leiden naar de Cronesteik 18a in Leiden. tn VERENIGING BESCHERMING y:, GEBOREN KIND Hulpverlenif ongewenste zwangerschap voorL der en kind. Bel tel. 071-896309L 897762; 033-620244 (dit laatsteE mer is dag en nacht bereikbaars BEZOEKUREN ZIEKENHUIZE^: Diaconessenhuis: Bezoekuur jf lijks van 14.30 tot 15.15 uur er,. 19.00 tot 19.45 uur. Klnderafi dagelijks van 10.30 tot 19.00.r meer dan twee bezoekers per p^ Op de afdeling special care kanf terecht van 10.30 tot 11.00 uit van 19.00 tot 19.30 uur. Voordl laatste twee afdelingen bezochq nen worden dient eerst te wi| overlegd met de dienstdoende.' pleegkundige# Sint Elizabeth kenhuis: Volwassenen dagelijks 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.1 klasse-afdelingen ook 11.15-121 Kraamafdeling: dag. van 15.00-f, u. en van 18.30-19.30 u. enF 19.30-21.00 u. alleen voor va Kinderafdeling dag. 15.00-18.3 CCU (hartbewaking) dag. van 1 14.30 u. en van 19.00-19.30 u. I sieve verpleging: dag. van 1 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. S Medisch Adviescentrum: Sprei ma. 19.30-20.30 u. in het St. beth-ziekenhuis. Endegeest: E vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12. en 14.00-15.00 u.; eerste klass gehele dag. Jelgersmakliniek: gerenteam: za. en zo. 14.00-17. Opname: werkdagen 16.45-17.4 za. zo en feestdag. 10.00-11.3 14.00-16.30 u. Team A. C en D: tot 21.00 u. met uitzondering va handeltijden en etenstijden. Ai misch Ziekenhuis: Voor alle pi ten (behalve kinderen) zijn de bi kuren als volgt: Dagelijks 14.15- u. en 18.30-19.30 u. Avondbezoi afdeling verloskunde: 18.00-19.1 De Praematurenafdeling: voor ou en familie is na overleg met patië doorlopend bezoek mogelijk. B« aan ernstige patiënten: wanneer ernstige patiënten doorlopend zoek wordt toegestaan kan de hi verpleegkundige hiervoor spe kaarten verstrekken. Klnderkli zalen voor peuters, kleuters en kinderen 15.15-17.00, babyzaa boxenafdeling: volgens afspraak het verpleegkundig hoofd. Bezoi den kinderafdelingen: voor ou van opgenomen kinderen na ov met verpleegkundig hoofd. Voor dere bezoekers van kinderen: K neus- en oorheelkunde en neurol 14.15-15.00 en 18.30-19.30. Oog! kunde en heelkunde: 14.15-15.0 18.30-19.00. Rijnoordzieksn Dagelijks 14.30-15.15 u. en 11 19.30 u. Extra bezoek hartbewal 11.00-11.30 u. Extra bezoek va kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kin afdeling 15.00-15.30 u. alleen ouders 18.00-18.30 u. CENTRALE REGISTRATIE KINO OPVANG (Koornbrugsteeg 2, 2 EK Leiden, tel 254810.) Inform over en aanmelden voor kindfl vang in Leiden. Geopend: ma t/f dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTR MELDPUNT LEIDEN. Ketelbot steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 120903. Spreekuur ma. 13.00-1! en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL dlsch Adviesbureau, Ketelbod steeg 10, tel. 130775; afdaling b< tingen: alleen op afspraak, klach bureau: dl. en do. 18.30-20.30, i ling vreemdelingenrecht: ma. 1 en do. 18.30-20.30, afdeling vn vr. 10-12.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 8