esjes tui pi jnsburgse Boys |)p de weg terug Quick Boys pakt de draad weer op Katwijk houdt schade beperkt 3iifORT XRC mist scherpte |7INST OP NOORD WIJK: 0-3 Gevoelige nederlaag Hazerswoudse Boys FC Lisse stuit op counters VVOG feugd ^oordwijk |edwingt Ijax: 0-0 25 LEIDEN J n7i-5M7? FLEVO BOYS KANSLOOS:2-0 Kagia pakt periodetitel Rob Bink blinkt uit bij Leiden foid&zQowtard MAANDAG 28 IANUARI 1991 PAGINA 15 MPEN ARC heeft in Kampen tegen hekkesluiter Ahead een kostbare nederlaag geleden. De Alphena- hadden dit overigens aan zichzelf te wijten. Een ge- ere fe strafschop en een chronisch gebrek aan scherpte za| de ARC-spitsen vormden de belangrijkste oorzaken ntkf het dure verlies. ARC dat nog steeds niet compleet jïené Lammers en Dennis Krijgsman waren geschorst Key geblesseerd, had het tegen de stugge feeiipenaren in de eerste helft erg moeilijk. De ploeg van it W Jansen had het geluk dat Go Ahead in deze fase een pajfschop miste. Na rust herstelde ARC zich knap. De •haling nam het initiatief en zette de thuisploeg onder jk. Arjan van der Laan had een unieke mogelijkheid izijn ploeg op voorsprong te zetten maar zijn strafschop d door de doelman Bert van der Akker gestopt. ARC f echter sterker maar zelfs voor een leeg doel slaagde an Boer er niet in om te scoren. Wat de Alphenaren 'H lukte deed de Kampense spits Henri Brinks wel. Uit van de schaarse counters bepaalde hij de eindstand op ARC komt door deze nederlaag steeds nadrukelijker ÓT: Ie problemen. LEIDEN De eerste wedstrijden in de zaterdag derde klasse na de winterstop zijn voor de clubs uit de Leidse regio niet succesvol verlopen. RCL verloor met 3-1 van VVOR. Hazerswoudse Boys komt steeds dieper in de problemen na de 4-0 nederlaag tegen Monster. Voorschoten na dert na de nederlaag tegen BCVB (2-0) de degradatiezone. Monster - Hazerswoudse Boys 4-0 (1-0) Het eerste half uur ging de strijd nog re delijk gelijk op, totdat de gasten op onge lukkige wijze op achterstand kwamen. Na de thee kwam Hazerswoudse Boys er nau welijks nog aan te pas. Balverlies op het middenveld leidde het tweede doelpunt in en een fout van Martin van Soest bete kende 3-0. Een goed uitgespeelde aanval werd besloten met een vierde goal. Door uitstekend keeperswerk van Hans van der Zwan bleef de schade beperkt tot vier treffers. RCL - VVOR 1-3 (1-0) RCL speelde een vrij behoorlijke eerste helft, wat na een half uur beloond werd door een doelpunt van Leo van de Wete- ringh. Nog voor de thee kreeg André Zon neveld de kans om de voorsrong uit te bouwen, maar de bal belandde tegen de paal. Door een fout van doelman Ron Sin- teur kwam VVOR na rust op gelijke hoog te. Leo van de Weteringh Jcreeg vrijwel direct daarna de gelegenheid om de Lei derdorpers weer op voorsprongte bren gen, maar hij miste vanaf elf meter. VVOR liet de kansen niet liggen en be paalde de eindstand op 1-3. BVCB - Voorschoten 2-0 ((H)) De eerste helft liet een slecht Voorschoten zien, dat met moeite de gelijke stand kon handhaven. Na de thee werd Voorschoten sterker, maar de thuisploeg nam de lei ding. Een kwartier voor tijd kwam BVCB op 2-0 middels een omstreden penalty, waardoor keeper Jos Loozen zeer geïrri teerd raakte en uit het veld gezonden werd. Omdat trainer Leo Hol al twee maal gewisseld hads, moest verdediger Marcel van Tol zijn taak over. Kort daar op moest Jan Boogaard geblesseerd het veld verlaten, waardoor Voorschoten de wedstrijd met negen man eindigde. HARDERWIJK FC Lisse is er niet in geslaagd om in de lin kerhelft van de ranglijst te ko men. In Harderwijk bleek VVOG beter raad met de kan sen. De ploeg van Wim Eilan der was wel meer in balbezit maar de counter van de Har derwijkers bleek een zeer ef fectief middel. De 3-0 nederlaag was riiet enige verlies van de Lissenaren. Doelman Nico Groeneweg moest met een zwa re hersenschudding het veld verlaten. In de eerste helft waren beide ploegen goed aan elkaar ge waagd. FC Lisse domineerde JDORDWIJK Arie j^irver ziet het weer he- anaal zitten. De trainer het dit seizoen door issures en schorsingen 2- eisterde Rijnsburgse kjys zag zijn selectie tij- de winterstop weer gzaam maar zeker op komen. Volgens hem is het dan ook 'de terug keerde druk op de se ctie' die resulteerde in ruime 3-0 overwinning en tegen Noord wijk. ffirver, nooit te beroerd opmerkelijke uit haken, denkt zelfs dat voor zijn ploeg nog ;er te verdienen valt &n een periodetitel. „We ajan ook nog voor de ti- Toen ik dat vorig jaar bij een grote achter- td verklaarde iedereen ook voor gek, maar het einde van de rit •en wij kampioen". iewel Noordwijk van start ïg met de beste papieren, j^jnsburg trad immers nog aan der Ron Carli, Wim Hooy- mans, Huug Aandewiel en Dick Heemskerk bleek in de eerste helft van krachtsver schil nauwelijks sprake. Veel balverlies, geen kansen en een frisse temperatuur deden de toeschouwers (nog geen 1000) lange tijd verlangen naar de warme kachel. Vijf minuten voor de pauze gaf de eerste op leving toen Rijnsburger Erwin Hermes van dichtbij de bal voorlangs kopte. Twee minu ten voor rust was het wel raak toen Fred Arroyo een slap schot van richting zag veran derd waardoor Noordwijk- doelman Rob van Dijk op het verkeerde been werd gezet; 0- 1. Die bittere pil zou Noord- wijk na rust niet meer verwer ken. De onthutsend slechte grasmat - het San Siro van het zaterdagvoetbal - leende zich maar met moeite voor combi natievoetbal. Dat was volgens Noordwijk- trainer John Eel- man niet de hoofdoorzaak van het falen van zijn ploeg. „Ik miste in de opbouw maar ook voor het doel de nodige scherpte in denken en hande len". Het door Noordwijk in de tweede helft opgebouwde veldoverwicht zou dan ook niets opleveren. Voor het doel was op het juiste moment geen Noordwijker te vinden en po gingen vanuit de tweede lijn misten ook de nodige richting. Rijnsburgse Boys bleef in de counter gevaarlijk. De samen met Hennie Koet uitblinkende linksbuiten Erwin Hermes gaf tegenstander Martin van Kins handevol werk. Aan de rech terkant onderscheidde de an dere Rijnsburgspits, Martin de Louw, zich in minder positieve zin. Na in de eerste helft al ge boekt te zijn na een onbesuisde overtreding op Adrian Carter, volgde na een uur spelen een soortgelijke actie op Gerard van Roon. Vlak daarvoor had de grillige Rijnsburger nog een unieke kans op 2-0 laten lig gen wat zijn aftocht extra bit ter maakte. Naast De Louw verdwenen ook nog Fred Bo- daan en Noordwijker Martin van Kins in het boekje van Poort. Rijnsburg werd echter niet de rekening gepresen teerd van De Louw's wandaad. Noordwijk bleef de aggressivi- teit missen in het Rijnsburgse strafschopgebied, waarna de moedeloosheid over leek te slaan naar de verdediging van de kustploeg. Tien minuten voor tijd lobte Piet Janmaat na een snelle uitval de bal fraai over drie Noordwijkse 'stand beelden' op de inlopende Leon Vonk. Die passeerde vervol- Martin de Louw en Gerard van Roon in een verbeten duel om de bal. De Louw zou later uit het velden gezonden worden na een grove overtreding op Van Roon. gens van dichtbij de kansloze bij een treffer die de spanning Van Dijk; 0-2. Noordwijk leek had kunnen terugbrengen. Nu zich nog niet gewonnen te ge- moest de ploeg nog een derde ven en waren via Pronk (bal tegentreffer incasseren toen op de lat) en Van Utrecht (van Rob van Dijk zich verkeek op dichtbij over de bal) nog dicht- een ver schot van Jaco van YVAN HERMANS Scoreverloop: 43. Arroyo 0-1, 80. Vonk 0-2, 90. Van Delft 0-3. Noordwijk: Van Dijk, Van Kins, Ver meer, Tegelaar (Van Berkel), Van foto: henk snaterse Roon (Pronk), Van Utrecht, Van Sta veren, Bakker, Scheurwater, Gerlof, Carter. Rijnsburgse Boys: Blankespoor, Bo- daan (Van Duyn), Koet, Wendt, Van Beelen, Janmaat, Arroyo, Van Delft, Oosterlee, Hermes, De Louw, Vonk EIDEN Noordwijk hialde onder het toeziend ,jig van Leo Beenhakker u Louis van Gaal een weg bij Ajax A2 (0- UVS boekte een goede uiswinst op het Haagse (3-1). Quick Boys l eerstond het fysiek ster ol RVC met 1-2. Rooden- ii irg kreeg te weinig bij FC (ï-i). üoordwijk kreeg bij koplo- Jj ir Ajax A2 in de eerste a ?lft de betere kansen. Met Jime spits Mark van Keste- i n was ongelukkig in de af- erking. Door het slechte m ild wisten beide ploegen ch weinig kansen te creër- k De tweede helft was Ajax erker. Het enige wapenfeit i in de Amsterdammers was bal op de lat. Ook de (oordwijkse uitvallen lever- !p geen doelpunt op. Quick oys won in een stevige edstrijd met twee aanval- nde ploegen met 1-2 bij VC. De Katwijkers hebben ihter legio kansen nodig om it scoren te komen. Peter m der Linde maakte op ingeven van Marcel Roerig 1. Vlak na rust voerden de agenaars de druk op wat sulteerde in de gelijkma- er 1-1. De ploeg van trainer reek Rienks herstelde zich fed via een goal van Jacco eringa. UVS nam revanche de 5-1 uitnederlaag bij DO. De Leidenaren won en de thuisbeurt met 3-1. e Haagse elf namen in de irste helft een 0-1 voor- irong. Jacco van Wieringen rafte een fout van de ADO- aalie af: 1-1. Op slag van list lobte Twan Nuygen anaf dertig meter de bal in et doel. In de tweede helft laakte Arnold Bremekamp pn bijna identiek doelpunt: k. Roodenburg verzuimde e wedstrijd in de eerste lelft tegen AFC af te maken. Pit een groot aanbod van ansen was het alleen Peter (ruit die doel trof. Tien mi- uten voor rust maakten de (msterdammers gelijk na misverstand in de Leidse Het zware veld eis- b zijn tol. Beide ploegen niet meer tot sco- KFLINÏI RIFUPBOUVV RHOOGb. 7t Edwin Otte was weer goed op dreef bij Quick Boys. Met zijn twee treffers was hij verantwoordelijk voor de gehele productie van de Katwijkers - foto: and KATWIJK Quick Boys heeft na een lange winter stop de draad weer opge pakt. De 2-0 overwinning tegen Flevo Boys bete kende een belangrijke mentale opsteker voor de Katwijkers met de con frontaties tegen Rijns burgse Boys en Katwijk in het vooruitzicht. Trainer Arjen van de Werf was dan ook tevreden na af loop. „We speelden een goede wedstrijd. Alleen moeten we leren wat zorgvuldiger met de kan sen om te springen". Het eerste duel in de belangrij ke periode na de winterstop verliep voor de koploper van de eerste klasse A volledig naar wens. De "eeuwige twee de" sloot de eerste periode goed af, maar dat hoeft niet al tijd een garantie voor goede prestaties in de tweede helft van de competitie te zijn. De verwachtingen zijn op Nieuw Zuid hooggespannen, maar het team moest deze dan ook wel waarmaken. Flevo Boys, zevende op de ranglijst, staat nog met beide benen in de degradatiezone, het team wilde absoluut niet verliezen. Een nederlaag in deze fase van de competitie kan hard aankomen met het oog op de geringe onderlinge verschillen in de staart van de ranglijst. Vanaf het beginsig- naal was de rolverdeling op Nieuw Zuid duidelijk. Een overheersend Quick Boys pro beerde voortdurend gaten te vinden in de verdediging van de Emmeloordse ploeg. Flevo Boys moest zich beperken tot een figurantenrol. De kracht van Quick Boys in deze fase lag in de goede wisselwerking tussen alle linie's, waarbij vooral Edwin Otte en Marco Dijkhuizen een hoofdrol ver vulden. In de eerste twintig minuten viel ook het agressie ve aanvalsspel van Frenk van der Kleij op, meerdere malen maakte hij het zijn direkte te genstander Peter Jellema moeilijk. Halverwege de eerste helft moest Flevo Boys zwich ten voor de blauwwitte druk. Het opjagen van de verdedi ging van Flevo Boys door de thuisploeg leidde tot ettelijke fouten. Frenk van der Kley pikte in de twintigste minuut een verkeerde terugspeelbal knap op en kon alleen nog via een overtreding gestuit wor den. De toegekende strafschop werd door specialist Edwin Otte met enige moeite achter doelman Henk Boer geschoten (1-0). Na dit doelpunt bleef Quick Boys de aanval zoeken, terwijl Flevo Boys absoluut geen aanstalten maakte om aan een tegenoffensief te be ginnen. Quick Boys kwam in de twee de helft goed uit de startblok ken. Een combinatie uit boekje tussen Marco Dijkhuizen en Edwin Otte werd door de Haarlemmer op schitterende wijze tot. doelpunt verwerkt (2-0). Otte zette hierdoor zijn seizoenstotaal op dertien en Quick Boys op een 2-0 voor sprong. Ook na deze treffer bleven de kustbewoners at tractief spelen, maar gescoord werd er niet meer. In de slot fase verstapte Edwin Otte zich en liet zich onder luid applaus vervangen door Arie van Duyn. De drang om aan te vallen verdween en aangezien Flevo Boys ook geen trek meer had om de stand gelijk te trekken kabbelde de wedstrijd naar het einde. Quick Boys deed door het puntverlies van de concurrenten goede zaken en het Katwijkse publiek ging tevreden naar huis om zich op te maken voor de beladen der by van volgende week tegen Rijnsburgse Boys. WILLEM VAN NIEKERK Scoreverloop: 25. Otte 1-0, 55. Otte 2- der Kleij (Kanbier) KNAP HERSTEL IN TWEEDE HELFT URK Tactische discipli ne staat hoog in het vaan del bij Katwijk-trainer Arie Lagendijk. Iedere speler heeft zijn taak in het concept van de kust bewoners en als iedereen die naar behoren uitvoert dat is Katwijk een soepel draaiende machine. In de eerste wedstrijd na de winterstop traden echter enige haperingen op. Vooral in de eerste helft vergaten sommige spelers hun opdracht en Urk strafte dat meedogenloos af. Een verrassende 2-0 ruststand was het gevolg. De Lagendijk-equipe her stelde zich echter knap in de tweede rondgang en met een 2-2 eindstand bleef de schade beperkt. „Het is een goede les voor de spelers geweest. In de eerste helft gingen spelers dingen doen die ze helemaal niet moeten doen. We zullen het maar op een gebrek aan wedstrijdritme houden. Maar gezien de kwaliteiten van Urk laten we hier wel een belangrijk punt liggen", oor deelde assistent-trainer Kees Guyt na afloop. Een bezoek aan Urk is geen gemakkelijke opgave. De de butant in de eerste klasse verloor slechts eenmaal op eigen veld (Rijnsburgse Boys). Katwijk leek vooral in de eerste helft hier niet goed van doordrongen. De thuis ploeg hanteerde een eenvou dig maar effectieve tactiek. Een zeer consequente man dekking maakte het de ploeg van Lagendijk zeer moeilijk. De Katwijkers waren wel het meest in het bezit van de bal maar het ontbrak de ploeg aan creativiteit om de openingen te vinden. De bes te kansen waren dan ook voor de Urkers. Een knappe omhaal van Arie van der Wal was het eerste plaag stootje voor doelman Teun van Duyvenbode. Knullig balverlies van Den nis-Jan Mieras in de tiende minuut vormde de inleiding tot de openingstreffer. Klaas Wakker lanceerde de snelle Hendrik Kramer en die wist wel raad met deze buiten kans (1-0). Deze vroege te genvaller kon de spelers van Katwijk niet inspireren tot meer opvallende daden. De ploeg bleef volharden in het steriele, tempoloze spel. Urk rook zijn kans en tien minu ten voor rust moest Van Duyvenbode voor de tweede maal de gang naar het net maken. Een knap afstand schot van Jannes de Boer verdween onbereikbaar in de verste hoek (2-0). Arie Lagendijk, die zich on getwijfeld had zitten te ver bijten, besloot om in te grij pen. Terwijl Gijs Collé zich opmaakte voor de tweede helft werden in de Katwijk kleedkamer de puntjes nog eens op de i gezet. Met gun stig resultaat want de kustbe woners lieten zich na rust van een geheel andere kant zien. Met vier aanvallers en een door een inschuivende Henri Pouw versterkt mid denveld werd Urk onder druk gezet. Het wachten was dan ook op de aansluitings treffer en die viel in de tien de minuut na rust. Een voor zet van André de Best vond in Gijs Collé een doeltref fend eindstation. Deze more le opkikker had een welda dige uitwerking op het spel van de Katwijkers. Vooral de grillige spits Marco van der Plas kreeg de geest en ver zond diverse puntgave voor zetten. Gijs Collé en Andre de Best hadden echter wei nig geluk in de afwerking. Een blunder van Hendrik Kramer vormde de inleiding tot de gelijkmaker. De nij vere Urker verdediger zag zich zo in het nauw gebracht door Marco van der Plas dat hij niets beter wist te verzin nen dan de bal met de hand uit het strafschopgebied weg te tikken. Johan de Kroon zorgde ervoor dat de schade van het bezoek aan Urk bleef beperkt tot het verlies van een punt. KEES VAN KESTEREN Katwijk: Van Duyvenbode, Meys, Pouw, Langemaat, De Kroon, Mieras, Langeveld, Stel (Collé). Kraaye- noord, De Best, Van der Plas. maar de uitvallen van VVOG via de gevaarlijke spitsen Marcel de Haan (begeerd door FC Utrecht) en Gerlof Kwakkel zorgde voor veel onrust in de Lisse-defensie. De behendige De Haan zette de thuisploeg dan ook op voor sprong. Na rust drong FC Lisse de thuisclun in de verdediging. Mark Ens was met een kopbal op de paal dichtbij de gelijkmaker. Maar de counter van VVOG bleek de beslissende factor in deze wedstrijd. Gerlof Kwakkel en Marcel de Haan schoten de Harderwijkers in veilige haven. Lisse drong nog wel aan maar moest toch met lege handen de verre terugreis aanvaarden. LEIDEN In de vierde klasse zaterdag behaalde Kagia de tweede periode titel. De 1-0 overwinning tegen Oegstgeest maakte de ploeg van Rob Sutt- dorp onbreikbaar voor de concurenten. KRV en Ter Leede deelden in Sassen- heim de punten (1-1). Ze venhoven houdt de aan sluiting met de top na de overwinning tegen De Jo- dan Boys. TAVV verloor bij staartploeg Floreant (1- 0) Oegstgeest - Kagia 0-1 (0-0) De eerste helft was duidelijk voor Oegstgeest dat in de per soon van Rein Grooters drie opgelegde kansen kreeg. Doel man Cock Kaak stond echter een fantastische wedstrijd te keepen. Na de thee liep het bij Kagia beter. Uit een voorzet van Richard Trompert scoorde Gert-Jan van Breugel de enige treffer voor Kagia. Oegstgeest moest de tweede helft met tien man verder omdat Gert Ou- wersloot wegens twee boekin gen het veld moest verlaten. Ter Leede - KRV 1-1 (1-0) Na een kwartier bracht Hans Verkuylen de thuisploeg via een afstandschot op voor sprong. Na de thee had Ter Leede het betere van het spel. De tweede treffer voor de thuisploeg hing in de lucht, maar de scheidsrechter kende een strafschop toe aan KRV. Gerben Vogelaar miste niet vanaf elf meter. Vlak voor tijd kreeg de thuisploeg nog twee enorme kansen om alnog de winst te pakken. Rocky Pitti schoot echter op de lat en de kopbal van Hans Verkuylen werd door de uitstekende kee pende Peter Buhrs gestopt. Zevenhoven - De Jodan Boys 1-0 (1-0) Voor rust was Zevenhoven de betere ploeg. Na een half uur bracht Tom Roovers de thuis ploeg op 1-0. Kees de Rooij kreeg de kans om de voor sprong uit te breiden, maar al leen voor de doelman schoot hij de bal net over. Ook Jodan Boys kwam dicht bij een doel punt, maar ook dit maal ging de bal net over de lat. Na de thee werd Jodan Boys sterker, hoewel echt uitgespeelde kan sen uitbleven. Na een span nende slotfase pakte Zevenho ven toch verdiend de twee punten. Floreant - TAVV 1-0 (04) In Boskoop konden beide ploe gen niet overtuigen. In de tweede helft strafte Floreant een verdedigingsfout van TAVV af. De thuisploeg vorm de verder geen enkel gevaar meer voor TAVV. De gasten kwamen slechts éénmaal in de buurt van het vijandelijk doel, maar konden het net niet vin den, waardoor Floreant de twee punten verdiend in huis hield. LEIDEN In de tweede klasse zaterdag behaalde Lei den op eigen terrein een 3-1 overwinning op Schevenin- gen. Het sterker spelende Scheveningen liet verschei dene kansen liggen, terwijl Leiden de spaarzame moge lijkheden wel tot doelpunten promoveerde. Scheveningen begon de wedstrijd sterk aanvallend, met als gevolg dat de Leiden-defensie tot tweemaal toe de bal van de doellijn moest halen. Gaan deweg kwam Leiden steeds beter in zijn spel en kreeg het team vat op de wedstrijd. Vlak voor rust resulteerde dit in de eerste treffer. Uit een voorzet van Pedro Hille- ger kopte Rob Bink in. Na zestig minuten breidde Lei den de voorsprong uit, we derom middels een treffer van Rob Bink. Via een diep tepass van Koos Siera kwam Bink in balbezet, speelde de keeper uit en maakte 2-0. Via Jeroen Witmers vond Scheveningen de aansluiting. Leiden kreeg het nog knap moeilijk maar tien minuten voor het eindsignaal tikte Pedro Hilleger de beslissende derde treffer in.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 15